Alternatief RW 16 Don I uichotterie Drie palen onder nieuw politiebureau gebroken Beleid plantsoenen onbekend bij B en W Meer films in Harmonie i vloer tegel Kwaliteit haring en bier bedroevend OFM bezorgd over Maassluise haven i vloer tegel VlflARIWGS DAGBLAD SGHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEB COURANT Van Roon neemt Zijdeveld niet serieus i Jury velt hard oordeel Botsingen in files Relatieruzie ontaardt in knokpartij Gemeente stelt aannemer aansprakelijk Autokrakers slaan toe Winkelierster verdacht van oplichting Inbreker betrapt Eigenaar wil grotere Sportarcade warmtebron vlaardingen tegels/sanitair iMtölEIPG! wand/ vloertegel ,35,- ,u35,- ftAMBltpmi ,29,® HIEUW, mis plavuizen AakbowbI Bezoek onze unieke badkamer showroom met meer dan 20 opstellingen WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1988 PAGINA 17 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229. 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen/ Schiedam In tegenstelling tot de gemeenten Delft en Schiedam heeft Vlaar dingen zich neergelegd hl] de komst van rijks weg 19. Wethouder Chris van Hoon noemt het alternatieve plan van de gemeente Schiedam en zes milieuverenigingen, 'niet realistisch'. Onlangs poneerden deze instellingen het idee om in plaats van een rijksweg een tramtracé door Mtdden- Delfland aan te leggen. Hierdoor zouden het Haagse en het Hotterdamse tramnet aan elkaar gekoppeld kunnen worden. Volgens de milieubeweging heeft dit alternatieve plan tal van voordelen boven de aan leg van een rijksweg. De bedreigde natuur in Midden Delfland heeft betere overlevingskansen, terwijl de aanleg van een. tramverbinding 2?0 miljoen gulden, goedkoper uitpakt dan aanleg van een snelweg, aldus de indieners van het plan. Ook het tegengaan van verdere verzuring van het milieu en de gevreesde gevolgen voor het leefklimaat in. Vlaardingen en. Schiedam, die grote woonwijken pal naast degeplande _weggesitueerd hebben, worden door de milieubeweging ingebracht tegen de aanleg van de rijksweg. Zinloos Vlaardingen is in principe wel tegenstander van de aanleg van de weg. Maar doordat de Tweede Kamer al'een principebesluit voor aanleg van de weg heeft genomen, denkt wethouder Van Hoon van Vlaardin gen dat verder protest of het aandragen van een. alter natief zinloos is. „Ik neem deze plannen niet serieus. Wethouder Chris Zijdeveld van Schiedam bedrijft Don Quichotterie. Hij houdt zich wel vaker bezig met plannen die minder serieus te nemen zijn". "Vlaardingen heeft volgens Van Roon alle kaarten'ge- zèt op de mpassingseisen voor de rijksweg. De recon structie-commissie Midden-Delfland stelt de rand voorwaarden voor de weg. Zo is bepaald dat de weg een maximaal geluidsniveau van. veertig decibel op 250 meter afstand van de weg mag opleveren. Voor de geluidswallen stelde de reconstructiecommissie, dat de maximale hoogte van de wallen drie meter dertig zou mogen bedragen. Uitgespeeld Insiders menen echter, dat de rol van de reconstruc tiecommissie is uitgespeeld, sinds zij akkoord ging met een aanvullende studie van Rijkswaterstaat. Daarin wordt de inpasbaarheid van wallen met een hoogte van vier meter dertig in Midden-Delfland on derzocht. Wethouder Jan Madern en zijn Schiedamse collega Luub Hafkamp gingen akkoord met dit stu die-voorstel, waarvan de uitgangspunten volgens de milieubeweging rechtstreeks indruisen tegen de in- passingseisen zoals die door de reconstructiecommis sie zelf zijn geponeerd. Woordvoerder Smits van het Zuidholiands Land schap betreurt de uitlatingen van de Vlaardingse wet houder, maar de strekking ervan verbaast hem niet echt. „Vlaardingen heeft zich in feite al jaren geleden neergelegd bij de komst van de rijksweg. Het wordt daar beschouwd als een vaststaand politiek feit. Aan de komst van de weg zitten echter zoveel haken en ogen, dat de kansen voor ons alternatief steeds groter worden. De kosten van de aanleg zijn namelijk onbe heersbaar, dus het is maar de vraag of de Tweede Ha merde aanleg van de weg uiteindelijk aandurft". Wethouder Chns Zijdeveld van Schiedam en de Delftse CDA-wethouder Mandos, die zich ook achter het tramalternatïef hebben geschaard, waren van- Dr.ïr. Ruiter (links) van het Vtssenjmuseum krijgt de Vlaardingen Pro- motieprijs van mr. De Bok. Vlaardingen De kwaliteit van de geserveerde haringen en pils jes op het Haring- en Bierfeest was bedroevend! „De uitbaters hebben de kwaliteit een beetje uit het oog verloren", zei wet houder Jan Madern, voorzitter van de jury die elke eerste zater dag van september de straat op gaat om de versnaperingen te proeven. Van de veertig haring- en bier- stailetjes haalden er slechts zes een voldoende. „Dat moet be ter", aldus Madern op de slota- vond van de stichting Haring- en Bierfeest in de kantine van het Toeleven ngsbedrijf Madern en zijn juryleden had den veel kritiek op de verzor ging van haring en bier bij de kraampjes op straat. „Het bier werd bij sommige kraampjes in de siotavond in het zonnetje ge zet De Erieasehool, school voor zeer moeilijk lerende kinderen, werd door een jury onder voor zitterschap van burgemeester Fred van Lier uitgeroepen tot het goede doel. Directeur H,B Walsmit nam de cheque van dui zend gulden m ontvangst. Het Instituut voor de Nederlandse Zeevisserij, beheerder van het visserijmuseum, kreeg de Vlaar dingen Promotiepnjs. De voor zitter van de Kamer van Koop handel, mr.R P.M. de Bok, over handigde die prijs aan de voor zitter van het instituut, dr.ir.L H. Ruiter Het meeste applaus kreeg Jan Brouwer, zestien jaar lang de motor van de stichting Haring en Bierfeest Aan de vooravond van de zestiende editie van het sop geschonken", zei de wethou- - feest werd hij, met voor het der. „De kwaliteit van de haring eerst.. m?t hartklachten opgepo- was veelal onder de maat en veel terrasjes zagen er onverzorgd uit. Dat neemt de jury niet". De ""'etablissementen De Gasterij, De >i Steeg en De Nieuwe Haven wa ren gunstige uitzonderingen. Het Haring- en Bierfeest was overigens volgens Rinus van Zanten, de vice-voorzitter van de stichting, zeer geslaagd. „Ei genlijk is dat oordeel met aan ons, maar aan onze gasten", zei Van Zanten Maar het feit, dat het Vlaardingse volksfeest weer meer dan 100 000 bezoekers had getrokken was voor de vice- voorzitter een indicatie Twee instanties werden tijdens men in het ziekenhuis. Dat was voor Brouwer aanleiding om het voorzitterschap van de stichting op te geven Het bestuur be noemde hem gisteravond tot erevoorzitter. Niet meer dan te recht, vonden alle aanwezigen. Maasland/Vlaardingen Bij een kettingbotsmg op rijksweg - 20 ter hoogte van Maasland zijn 1'/gistermiddag rond half zes vijf auto's ingedeukt. Het ongeval deed zich voor, toen een 30-jari- ge automobiliste uit Poeldijk van achteren aanreed tegen de vier de auto van een groepje dat in een file stond. De wagen van de Poeldijkse werd zwaar bescha digd, de andere lichter. Persoon lijke ongevallen deden zich met voor. In Vlaardingen deed zich gister ochtend op de Holysingel een soortgelijk ongeluk voor. Vijf auto's raakten beschadigd toen een bestuurster van achteren op een nagenoeg stilstaande file in reed. Ook bij deze botsing raakte niemand gewond. Schiedam Bij een ruzie tussen een gescheiden echtpaar zijn gis teravond op het Dr. Wibautplein rake klappen gevallen. Behalve de voormalige'echtelieden, lie pen vijf personen die zich met het handgemeen bemoeiden, schrammen en builen op. Aanleiding tot de knokpartij was de verdeling van de huisraad van het paar. Toen het schelden uitliep op duwen en schoppen en buurtbewoners vreesden dat er ook vuurwapens aan te pas zou den komen, greep de politie in. Die stelde vast dat er van wapen- gebruik geen sprake was. Wel bleek de Mercedes van één der partijen nagenoeg geruïneerd. Alle ruiten waren ingeslagen en in de carrosserie zaten verschil lende flinke deuken. Vlaardingen Drie van de 181 heipalen, die zijn geslagen voor het nieuwe politiebureau aan de Delftseveerweg, zijn ge broken. Dat staat in de antwoorden aan de fractieleiders Ranshuijsen (PvdA), Kool (CDA) en Neijssel (VVD) op schrif telijke vragen aan burgemeester en wethouders. De dienst bouw-en woningtoe- broken Die oplossing werd kwaliteit van 68 van de paien, gaf na overleg met wethouder Bas Goudnaan toch toestem ming otp met het heien te begin nen. B en W zijn van mening, dat de aannemer aansprakelijk ts voor de ontstane financiële scha de. Ranshuijsen, Kool en Neijssel stelden hun vragen kort na het slaan van de officiële eerste paal door burgemeester Fred van Lier. Zij hadden gehoord dat bij het heien palen werden gebruikt die met voldeden aan de normen en wilden het naadje van de kous weten. De fractieleiders van de drie grote partijen hadden gelijk, zo blijkt uit de antwoorden van B en W Van de palen voldeden er 68 niet* aan de normen van bouw- en woningtoezicht en 20 waren er zo licht gewapend, dat de dienst overwogen heeft ze af te keuren. Bouw- en woningtoezicht ging alleen akkoord met het gebruik van de heipalen, als er na het slaan ultrasonische metingen zouden worden verricht. Daar mee kan worden bepaald, of de palen tijdens het heien zijn ge kozen op de dag voordat met het helen zou worden begonnen, na een gesprek tussen Jan Mole naar, het hoofd van bouw- en woningtoezicht, en wethouder Bas Goudriaan. Merkwaardig genoeg is er van de drie gebroken palen slechts één van de soort, die niet volde den aan de Vlaardingse normen. De andere twee waren wel goed gekeurd. Naast de gebroken exemplaren zijn nieuwe palen geslagen. Daarmee is, voor watB en W betreft, het probleem opge lost. Burgemeester en wethouders kondigen aan, da* er zeer bin nenkort een gesprek plaats zal vmden met bouw- en woning toezicht en met ABC-manage- ment, het bureau dat namens de femeente toezicht houdt op de ouw.'Het doel van dat gesprek is te komen tot 'zodanige afspra ken, dat een ongestoordej voort gang van de bouw gewaarborgd is'. Voor de kosten van het nood zakelijke onderzoek, de extra palen en de eventueel noodzake lijk wijzigingen in de fundering moet volgens B en W aannemer Van der Heijden opdraaien. Vlaardingen Veel vaste be zoekers van de Stadsgehoorzaal weten met beter, of de in de hal uitgestalde filmprojector is een antiek gebruiksvoorwerp. Ja renlang was hij dat in feite ook, want nadat de filmvoorstellin gen m de Stadsgehoorzaal jaren geleden van het programma werden geschrapt, stond de pro jector werkloos en voor de sier te kijk in de wandelgangen. De cinemascopïsche aspiraties van het theaterbestuur zorgden ervoor dat het antieke beestje momenteel een heuse opleving meemaakt. De afgelopen zomer werd de 35-nuilimeterprojector geheel gereviseerd door Maar ten Ronje. De toneelmeester en filmoperator, die onlangs zijn 25- jang jubileum bij het Vlaarding se theater vierde, is een groot deel van de zomer bezig geweest met het herstel van de projector. Met succes, want door het herstel van de van origine koolstofpro jector is filmhuis de Harmome het komende seizoen in staat het aanbod aanzienlijk te verbreden. Naast de gebruikelijke voorstel lingen in de bovenzaal van het complex op 16 millimeter komen er nu ook wekelijks twee voor stellingen op 35 millimeter bij. Deze voorstellingen vinden op woensdagen plaats in de grote zaal van het Harmonie-complex. Volgens audio-visueel mede werker Rob de Vries krijgt de Harmonie met de projector de kans, recentere films'te.pro grammeren. „Bijna alle „films verschijnen pas na verloop van tijd op 16 millimeter. Met1 deze volwaardige bioscoopprojector kunnen wij veel actueler pro grammeren". Directeur Marten Putman van het Stadgehoorzaal-eomplex en Rob de Vries willen de film een grotere plaats in het Vlaardingse culturele leven geven. Vandaar dat zij ook afwillen van de Har monie als filmhuis. „Dat doet mensen denken aan moeilijke films in slechte achterafzaaltjes", aldus Rob de Vries Het komende seizoen draaien er dus op twee plekken in de Har monie films In de grote zaal vin den op donderdag twee voorstel lingen plaats van een recente film, terwijl op woensdag, vrij-* dag en zaterdag drie maal een film op 16 millimeter wordt ver toond. De wederopstanding van de oude projector wordt op don derdag 6 oktober gevierd met een voorstelling van The Cotton Club van Francis Ford Coppola. De aanpassingen die nodig wa ren om films op grootbeeld te vertonen hebben de gemeente in totaal 4000 gulden gekost. Het komende seizoen wordt door de theaterdirectie als een proefpe riode beschouwd. „Als de bezoe kersaantallen er aanleiding toe geven, gaan we volgend jaar aan verdere verbeteringen werken", aldus Marten Putman, Op de planninglijst staat een ver dere modernisering van de pro jector, die nog enkele duizenden gulden gaat kosten. Putman ver wacht met, dat zijn wens voor een nieuwe projector alsnog in vervulling zal gaan. Eerder dit jaar vroeg hij krediet voor een nieuwe projector van 150000 gulden, maar dat verzoek werd n iet gehonoreerd. Maassluis - De ondernemersfe deratie Maassluis (OFM) maakt zich ernstige zorgen over het be leid dat de gemeente Maassluis voert ten aanzien van de haven. Die slibt steeds verder dicht, de fecte meerpalen worden niet meer gemaakt en ook de par keersituatie rond de haven Iaat veel te wensen over. De OFM wil het er niet bij laten zitten en heeft een enquête aangekon digd. Aan bedrijven, zal worden ge- vraagd of zij ook klachten heb ben over de situatie in en rond de haven. De federatie werd inge seind door het bedrijf Sintmaar- tensdijk dat met name klaagde over de gebrekkige parkeersitu atie bij de Elektra weg. Met de uitkomsten van de en quête wil de OFM naar de Ka mer van Koophandel stappen waarna de zaak aan de orde wordt gesteld in een vergade ring van de commissie Midden- en Kleinbedrijf. Hovenier Ben van Asch geeft burgemeester en wethouders uitleg over het beleid van de plantsoenendienst. Vlaardingen „Hadden wij dat maar geweten", zeiden burge meester Fred van Lier en zijn wethouders. Gistermiddag hoor den zij van hoofd uitvoering K. Kalfsbeek van de dienst plant soenen, dat het hoog opgescho ten gras in de bermen langs Vlaardingse straten het gevolg is van een beleid van de dienst. „Waren wij van dat beleid op de hoogte geweest, dan hadden wij ten minste een weerwoord ge had op klachten over die onver zorgde bermen", zei wethouder Chris var. Roon Maar B en W wisten kennelijk van niets. Tijdens hun jaarlijkse wandeling door de Westwijk brachten zij een bezoek aan de Heemtuin, en daar legden Kalis- Maassluis Auto-inbrekers hebben afgelopen nacht toege slagen in Maassluis. In de straten rond de P.C. Hoof liaan werden tenminste tien auto's opengebro ken, De buit bestond mt radio cassetterecorders met een ge middelde waarde van 500 gul den. De politie venvacht dat in de loop van de dag nog meer ge dupeerde auto-bezitters aangifte zullen doen. beek en plantsoenbeheerder Ben van Aseh uit, wat het beleid van de dienst is. Er wordt geprobeerd om door verschraling van de grond een mooiere flora te krij gen, die bovendien minder on derhoud vergt. „Maar dat proces duurt wel tien jaar", zei Kalfs beek. Gedurende die tijd liggen de bermen er niet op hun mooist bij Burgemeester en wethouders keken er van op. Zij vonden dat Vlaardingen maar snel van dat beleid op de hoogte moest worden gesteld. Ook Kalfsbeek is van die noodzaak doordron gen, „Maar als je de verhardin gen, de straten en de trottoirs maar schoonhoudt", meende hy, „wordt de rest wel geaccep teerd". Hij pleitte er bij burge meester en wethouders voor, meer geld te steken in het ver wijderen van plantjes tussen trottoirtegeis en straatstenen- Wijkagent Ed van Heese, die bij de uitgang van de Heemtuin had staan wachten op het gezelschap, had van de uitleg van Kalfsbeek en Van Asch niets gehoord. „Moet dat gras nou met eens ge maaid worden", vroeg hij aan Van Roon toen die het hek uit kwam. De wethouder barstte in bulderend lachen uit En, nog niet uitgelachen, zei hij: „Nee, want tk heb net gehoord dat dat mooi is" Vlaardingen Een inwoonster van Vlaardingen heeft bij de po litie gemeld, dat zij is opgelicht door de eigenaresse van een wmkel in tweedehands spullen aan de Heemraadtstraat. Zij had haar oude lamp naar de winkel gebracht en afgesproken, dat zij bij verkoop een deel van de op brengst zou krijgen. Toen zij om haar geld kwam werd zij naar haar zeggen met een grote mond weggestuurd. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan van op lichting. Het was niet de eerste keer, dat bij de Vlaardingse politie aangif te werd gedaan van oplichting door dezelfde winkelierster. Vijf keer eerder dienden haar klan ten klachten m bij de politie. De recherche zoekt nog meer slachtoffers van de wmkel in tweedehands spullen „Om met vrucht proces-verbaal wegens oplichting of flessentrekkerij te kunnen opmaken", verklaart commissaris Gijs Bierlmg. De eigenaresse van de wmkel heeft inmiddels haar handel er aan gegeven en is met de noor derzon vertrokken. SchiedamDe 30-jarige Rotter dammer die gisteravond zijn slag wilde slaan in een fotozaak aan de Hof van Spaland keek lelijk op zijn neus Hij kreeg geen kans een voorraadje camera s met een waarde van 14 000 gulden mee te nemen. De politie wachtte hem bij de winkeldeur op. Een lo gisch 'heterdaadje', want na een inbraak bij hem thuis had de ei genaar van de fotozaak'de sleu tels van de winkel gemist. De ge waarschuwde politie hoefde niets anders te doen dan de wm kel in de gaten te houden. Schiedam De Sportarcade overweegt uit de Boterstraat te vertrekken. Eigenaar Alain Breugelmans onderzoekt de mo gelijkheden om zijn sportschool op een andere plek in de binnen stad te huisvesten. De sportschool-eigenaar heeft ambitieuze plannen, In een leeg staand pand in de binnenstad wil Breugelmans een sportcentrum met een totale oppervlakte van vijfduizend vierkante meter rea liseren Naast een ruime huis vesting voor zij n sportschool gaan Breugelmans' gedachten uit naar kantoren, squash banen, een restaurant en een café met een tuin van driehonderd vier kante meter. Breugelmans wil voor de activiteiten, die buiten het sportschooJgebeuren vallen, huurders interesseren, „Maar zo ver is het nog lang niet", Iaat Alain Breugelmans, die zijn plannen het liefst nog even geheim had willen houden, weten „Onze plannen bevinden zich nog in een heel pril stadium Met de gemeente hebben we ai wel een paar keer overleg ge voerd over de mogelijkheden. Het is echter absoluut nog niet te zeggen of we uiteindelijk in slaat zullen zijn de-plannen te realise ren". Breugelmans plannen vindem hun oorsprong in het groeiende ruimtegebrek in de Boterstraat. Vier jaar geleden opende Breu gelmans daar zijn ruime 'sport paleis', maar door het opkomen van de fitness-rage en het toene mend aantal deelnemers kampt hij met een structureel ruimtege brek „Bovendien bestaan er veel problemen over door ons veroorzaakte geluidsoverlast, terwijl deelnemers van onze ac tiviteiten nauwelijks een par keerplaats bij de sportschool kunnen vinden" Bij verhuizing streeft Breugel mans naar een uitbreiding van zijn vloeroppervlak met negen honderd vierkante meter. Op de - suggestie, dat hij het voormalige Schiemond-complex aan de Vij- gensieeg op het oog heeft, rea geert de sportschoolhouder met een cryptische omschrijving; „Het complex bevindt zich bin nen een straal van vierhonderd meter van de huidigelokatie aan de Boterstraat". Chef-stadsontwikkeling Flip Bohré Iaat weten wel iets van de plannen te hebben vernomen, maar niet op de hoogte te zijn van de lokatie „Er zijn nog geen bouwtekeningen, dus heeft mijn afdeling er ook nog niet zoveel mee te maken. Of de plannen kans van slagen hebben kan ik dan ook niet beoordelen Per dag lopen veertig mensen het stads kantoor m meteen bepaald plan, terwy] gemiddeld maar twee procent daarvan uiteindelijk wordt verwezenlijkt. Hoe het met de plannen van de Sportar cade is gesteld weet ik gewoon niet" Westhavenkade 43 telefoon 010-4342058 Vlaardingen granitodessln 20x25cm wlt-zwari jnaimeidessm 30*30 cm i wand I vloertegel marmerdessin I 20*25 een mengwan®" uitvoer ma *53» b&dmeoö- JLQ7T 95 kraan 218,35 vrtua uitvoert no 1 met 10 iaar labrietó- 1 garani'e veie mate" - Kleuren n dessins 40*40cm bmuwgill» 27,50 it>2

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1