Bejaardentehuizen en Driemaasstede moeten samenwerken SP vraagt Neijssel en Ten Have op te stappen i VOOR 89 CENT EEN FOTO VAN i DIA OM APETROTS OP TE ZUN! Spaiand in Kamer CDA en jHelft van bewoners heeft meerzorg nodig VVD halen bakzeil Femina bruist van de ideeën, de nieuwtjes en de shows. 30 SEPT. t/m 9 OKT. Ahoy' Jki Ierland, Leo. ...heeft de grootste kollektie VUUtRDJNGS DAGBLAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG GGüiRANT Woudhoek wil bodem onderzoek Acht uur voor Marokkanen CDA'ers dag in Maassluis Gezellig naar die bruisende Femina! Politieauto ramt busje Inbraakgolf in Maassluis Schiedammers krijgen dubbele aanslag ogb anjer -jtctLdn^ (jj) MARTINSHOF Desiree \an feilancL Sjeo. heeft van alles het. mooist. mmemmmmm j fttrtoWrl Van der Knaap staat alleen Familie Van Beuzekom wacht lang op de eed Fusie tussen architecten Racefiets weg Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen, Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 DONDERDAG 6 OKTOBER 1988 PAGINA 17 Schiedam De gezamenlijke bewonersverenigingen van Woudhoek sturen aan op een onderzoek naar bodemver ontreiniging: in hun wijk. Vanavond komen de bewo ners vereniging en bijeen om de gemeente een brief van die strekking te schrijven. De Woud hoekers zijn zeer on gerust na de recente bewerin gen van vier gemeenteraads leden en enkele milieudes kundigen. Dezen zeiden vori ge week dat de laag schone grond, waarmee bet giftige havenslib in Spaiand wordt afgedekt, waarschijnlijk on voldoende garanties biedt voor een gezond leefklimaat. Ook Woudhoek is deels opge spoten met slib uit de Rotter damse Petroleumhavens, dat voor de bouw werd afgedekt mét een laag schone grond. „Toen we hier kwamen wo nen, heeft de gemeente gezegd dat er slib uit de Petroleum havens lag, maar ze heeft er bij gezegd dat er door de af- deklaag geen problemen zou den ontstaan. Nu enkele des kundigen en raadsleden daar vraagtekens bij zetten, willen we weten of het wonen hier gevaar oplevert of niet", al dus Rob van der Stel van de bewonersvereniging in de Ambaehtenbuurt. Een gedegen onderzoek is het minste wat de Woudhoekers van de gemeente mogen ver wachten, zegt Van der Stel. „We betalen hier aanzienlijke sommen erfpacht. In ruil daarvoor willen we tenmin ste zeker weten dat de kinde ren, die hier spelen en met de grond in aanraking komen, daar niets van krijgen". Schiedam De bodemveront reiniging in Spaiand is nu ook in de Tweede Kamer aan de orde gesteld. Kamerleden van de PPR en D66, respectievelijk P. Lankhorst en D. Eisma, hebben minister Nïjpels gevraagd of hij wel akkoord gaat met het afdek ken van het verontreinigde ha venslib in de toekomstige wijk Spaiand met een laag schone grond. Vorig jaar februari nog liet Nijpels weten geen voorstan der te zijn van dit 'leeflaagprin- cipe' bij woningbouw. De parlementariërs willen ook van de minister weten, wat hij vindt van de zinsnede in het uit voerbaarheidsrapport Woning bouw Spaiand, dat de voorge stelde maatregelen (een afdek- laag en drainage) 'vooralsnog voldoende' zijn, en of die maat regelen wel stroken met de wet telijke voorschriften. Raadslid laakt commen laar gedeputeerde Het Schiedamse gemeenteraads lid Adri Reijnhout (D66), die sa men met zijn partijgenote Coby de la Rie, Bart de Leede (PSP/PPR) en Ulferd Bruseker (CPN) de zaak bij B en W aan kaartte, adviseert adspirant-ko- pers van een huis in Spaiand de gemeente te vragen om een schriftelijke verklaring dat de grond onder hun woning tot zes meter diep schoon is. „Waar schijnlijk is dat het enige wat hen gerust zal stellen". Reijnhout heeft zich mateloos geergerd aan uitlatingen van mi- lieugedeputeerde Hans van der Vlist. Deze heeft het advies van vier milieudeskundigen, dat er een gedegen bodemonderzoek moet komen, naast zich neerge legd met de mededeling dat hun oordeel 'niets nieuws bevat'. „Hoe kan die man dat nou zeg gen? Hij doet alsof hij zelf des kundig is, terwij] hij toch alleen maar een provinciaal bestuurder is". De D66'er neemt het Van der Vlist niet in dank af, dat deze hem 'demagogie' verwijt. Dat slaat op Reijnhouts bewering dat hij van de affaire niet kan sla pen. ..Van der Vlist heeft kenne lijk al zoveel milieuschandalen meegemaakt, dat hij er zelf koud onderblijft", kaatst het raadslid, Reijnhout vindt trouwens dat Van der Vlist huiten zijn boekje Is gegaan door in deze krant commentaar te geven op de af faire. „Het is toch vrij uniek als een gedeputeerde zich recht streeks met een gemeentelijke kwestie in laat. Hij kent gewoon zijn plaats niet". Voor Reijnhout staat vast dat de gemeente en de provincie de wo ningbouw in Spaiand zonder aanvullend bodemonderzoek zullen doordrukken. „Gewoon omdat daar gebouwd moet worden, ook als de veiligheids normen aan de lage kant biij- Ondertussen heeft de gemeente aan diverse projeetonlwikkela- ren de wettelijk voorgeschreven verklaring van schone grond af gegeven. Volgens gemeentewer ken gaat het in alle gevallen om bouw op onverdachte zand grond. Wel binnen het havens- libgebied vallen 14 van de in totaal 52 woningen die Slok ker in Spaiand wil realiseren. Ook tegen de bouw van deze 14 woningen heeft de gemeente geen bezwaar. De makelaar van Slokker, Van der Roest in Alphen aan den Rijn, gebruikt deze schone- grondverklaring om gealar meerde kopers gerust te stellen. Ook gemeentewerken heeft de handen vol aan het kalmeren van toekomstige Spaiand-bewo ners. „De telefoon staat rood gloeiend van mensen die meer informatie willen", aldus voor lichter Jan Langstraat Die in formatie wordt pas verstrekt als B en W de vragen van de vier raadsleden hebben beantwoord. Vlaardingen De Oosüia- venkade wordt niet geopend voor verkeer in twee richtin gen. Een meerderheid in de gemeenteraad, onder aan voering van de PvdA, torpe deerde gisteravond dat plan van wethouder Chris van Koon (verkeer). CDA eh VVD waren boos. Zij zien in openstelling van de kade een gebaar naar bedrijven, die schade lijden door het afsluiten van de Prinses Julianabrug. CDA-leider Aart Kool vond de houding van de PvdA 'heel be treurenswaardig'. Hij riep in herinnering, dat het openstellen van de kade al werd bepleit in een CDA-motie, die in juni door een. grote meerderheid van de raad werd aangenomen. Er was zelfs al een coUegebesluit geno men. „Door deze manoeuvre van de PvdA ontstaat er gelegen - heidspolitiek". Ook wethouder Van Roon was weinig gelukkig met de handel wijze van de PvdA: „Tot half acht vanavond lag hier een dui delijk besluit", zei hij. Aanleiding om over de ver keerssituatie op de kade te pra ten was een brief van vijf zaken, die protesteerden tegen open stelling. Dat zijn broodjeszaak Lazo's, notaris mr. P, Kroesen, watersportcentrum Nautik, Van Neerbos Beheer en loodgieters- bedrijf H. van Kooij. VVD'er Jan Bul va zag in hun brief de hand yan PvdA-wet- houder Bas Goudriaan, die tegen maatregelen op de Oosthaven- kade is. De brief was gericht aan de gemeenteraad, Maar een be geleidend briefje van R. van Gelder van Lazo's was geadres seerd aan de 'geachte heer Gou driaan' en geschreven naar aan leiding van een telefoongesprek met de wethouder. „Ik krijg de indruk, dat meneer Goudriaan de ondernemers heeft gevraagd een briefje te schrijven zei Bul- t va. De wethouder ging daar niet op in. Een kleine meerderheid van de raad stelde zich achter het stand- f punt van de PvdA, dat de ver keersveiligheid niet is gediend bij het openstellen van de kade. „Deze maatregel houdt ernstige gevaren in", zei PvdA'er John Ranshuijsen. En bij ried zijn col lega-raadsleden om maar eens naar het kruispunt van de kade met de Schiedamseweg te gaan kijken. Het ongeluk zorgde gisteravond voor veel materiële schade: poli tieauto en bestelbusje raakten zwaar beschadigd. Maassluis De sociale dienst krijgt binnenkort voor acht uur per week een maatschappelijk werker in dienst, die speciaal met Marokkanen aan de slag gaat. Hij wordt belast met de eer- stelijnstaken. B en W hebben tot de benoeming gesloten, omdat het ministerie van WVC aan Maassluis 280.000 gulden geeft voor het opzetten van lokale activiteiten voor min derheden. Het Marokkaans maatschappelijk werk geldt voorlopig voor een proefperiode van één jaar. Maassluis—Een groep CD A-ka merleden, onder wie in ieder ge val mr. P.J. Biesheuvel en mr. Th.H.O. Vreugdenhil en enkele Europarlementariërs, brengt morgen een werkbezoek aan Maassluis. De delegatie wordt 's morgens op het stadhuis ontvan gen door het college van burge meester en wethouders. De CDA'ers trekken daarna met bun plaatselijke partijleden door de stad en brengen onder meer een bezoek aan het bedrijf Key Kramer. Want op Femina '88 zie je, beleef je en geniet je meer dan ooit Met nog meer attracties, shows en demonstraties belooft het een bruisend festijn te worden in Ahoy' In een vernieuwde en uitgebreide opzet biedt Femina '88 u onder andere wervelende modeshows, de nieuwste mode bijna non-stop gepresenteerd, hairstyling en huidverzorging, met demonstraties van toonaangevende kappers en cosmetica-huïzen, 10O1 woonideeën, van woninginrichters die actuele woonmode en kwaliteit bieden, culinair theater, amusante, leerzame en vooral lékkere "Voedt u goed"- demonstraties. moderner huishouden, de nieuwste snufjes en tips voor praktische huisvrouwen en huismannen. beeld- en geluidshows, fantastische nieuwe mogelijkheden in audio- en video-apparatuur, creatieve hobby's, een verrassende en inspirerende ontdekkingstocht langs schitterende presentaties. dart-kampioenschappen, spectaculair en spdhnend, en nog veel en veel méér Zorg dat u dat alles met hoeft te missen En kom gezellig met 't hele gezin Ook voor de allerkleinsten wordt gezorgd met 'n leuke peutercrèche bij de ingang Gratis Feest voor de kleintjes, vrijheid voor Tot ziens dus in Ahoy' Dagelijks van 11.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. Zondags van 10.00-17,00 uur. Schiedam/Vlaaxdingen Anders dan in Vlaardingen. is de samenwerking tussen verzorgingstehuizen en verpleeghuis in Schiedam nog niet van de grond gekomen. Directeur Paul van Mansum van de stichting Gecoördineerd Ouderenwerk gaat er dan ook komend seizoen alles aan doen om de bejaar dentehuizen en Driemaasstede nader tot elkaar te brengen. Schiedam Een Ford Escort van de Schiedamse politie heeft gisteravond op de Nieuwe Dam- laan een bestelbus geramd. De politieauto, met zwaailichten en sirene aan, kwam met hoge snel heid uit de Hargalaan gereden. De Delftse bestuurder van het busje, die in een normale situatie voorrang zou hebben gehad, zag de agenten te laat de kruising op- komen, waardoor hij de politie auto niet meer kon ontwijken. Het busje ging op zijn kant en ook de politieauto liep aanzien lijke schade op. Eén van de agen ten werd met verwondingen naar het Schieland2iekenhuis vervoerd. Na enkele uren te 2ijn geobserveerd mocht de agent reeds vannacht naar huis terug keren. Maassluis Autobezitters in de omgeving van de P.C. Hooftlaan worden de laatste weken gere geld geconfronteerd met inbra ken in hun voertuigen. Afgelo pen nacht turfde Maassluis een voorlopig dieptepunt: uit elf au to's werden spullen ontvreemd. De daders hadden het vooral voorzien op radio-cassetterecor ders. De laatste drie weken, zo meldde een politiewoordvoer der, zijn in de stad tenminste dertig auto's opengebroken. Directe aanleiding daartoe is een onderzoek, waaruit onthutsende cijfers naar voren komen. Van alle bewoners van de verzor gingstehuizen blijkt meer dan de helft meer hulp nodig te hebben dan de gewone basiszorg. Dertig procent heeft zware meerzorg nodig en twintig procent heett zelfs zoveel hulp nodig, dat al leen een verpieeghuis die kan bieden. De verzorgingstehuizen kunnen al die noodzakelijke meerzorg nauwelijks aan. De Vlaardingse verzorgingstehuizen hebben wél een overeenkomst met Drie maasstede, dat gedurende twee jaar vier uur per week een-ver pleeghuisarts 'uitleent'. Maar in Schiedam bestaat zulke samen werking nog niet, realiseert de commissie volksgezondheid zich. Van Mansum wil dat proces stimuleren, en inmiddels is er al contact geweest met de verschil lende directies. Groot probleem is, zoals vaak, de financiering. Voor het project Meerzorg in Vlaardingen heeft de provincie 90,000 gulden subsi die gegeven. Maar in Schiedam denkt men dat er weinig kans is, dat de provincie met extra geXd over de brug komt. De bejaar dentehuizen proberen wel zo veel mogelijk tegemoet te ko men aan de behoefte aan meer zorg ze zijn, er in feite toe ge dwongen maar het perso neelsbestand is ontoereikend. Het probleem knaagt steeds ver der aan het welzijnsbeleid in het sterk vergrijzende Schiedam. Renovatie Samenwerking lijkt wel een vreemd begrip voor de directies Schiedam Om de achterstand in de administratie weg te wer ken, stuurt de gemeente Schie dam volgend jaar waarschijnlijk een dubbele aanslag voor de on- roerend-goedbelasting naar de inwoners. In het eerste kwartaal wil de gemeente de aanslag voor 1988 versturen, tegen het einde van het jaar volgt die voor 1989. Vanaf 1990 kunnen dan de aan slagen voor het lopende jaar worden verwerkt. Het gemeentelijk bureau belas tingen werkt al jaren aan een sy steem om de rekeningen tijdig op de post te doen. Voor wat be treft de rioolbelasting is men daar sinds kort in geslaagd. De ogb levert meer problemen op, wat deze week opnieuw bleek, toen de aanslagen over vorig jaar op de mat vielen. Het bureau wijt de achterstand deels aan de per soneelsbezetting en deels aan de wijze van administreren. De blauwe envelope hield voor de huiseigenaren dit keer overi gens een prettige verrassing in: zij bleken over 1987 lager te zijn aangeslagen dan in het jaar daar voor. Een gemeentelijk woord voerder maakt duidelijk dat die verlaging geen verband houdt met kranteberichten, dat Schie dam een te hoog tarief hanteert en daardoor verplicht is het te veel betaalde terug te storten. De bijstelling van het tarief is wel het gevolg van het groeiende woningbestand in de Stad. Daar door dreigde de ogb-opbrengst boven het plafond uit te stijgen. Voor de gebruikers (huurders) verandert er niets. Zij blijven voorlopig het oude tarief beta len. en besturen van de bejaarden centra. Al eens eerder heeft PvdA-raadslid Arie van Loenen opgemerkt, hoe vreemd het is dat de tehuizen elk slechts hun eigen belangen behartigen. Van Loenen bepleit vernieuwingen in de tehuizen, en ziet liefst dat men gezamenlijk een beleid uit stippelt. Nu Van Loenen zijn ideeën op papier heeft gezet en de Pvd A-fractie er achter is gaan staan, zullen de tehuizen hier moeilijk meer omheen kunnen, te meer daar het gemeentebe stuur steeds meer te vertellen krijgt over de ouderenzorg. PvdA-wethouder Hans van Kleef (volkshuisvesting) heeft hetrappórt van Van Loenen, ge titeld Ouderen in 2000onder zijn beleidsambtenaren ver spreid met de mededeling; „Dit vindt de PvdA en die heeft op één zetel na de meerderheid in de gemeenteraad, dus houd re kening met wat erin staat". Dat ook de provincie Zuid-Hol- land samenwerking bepleit tus sen de tehuizen, blijkt wel uit het feit dat er een beloning is toege zegd. Spaiand, Thurlede en het Francois Ha verschmid thuis staat een renovatie te wachten. Als zij gebruikmaken van de zelfde wisselwoningen voor de bewoners, zal de provincie fi nancieel bijspringen. Vlaardingen De raadsfractie van de SP heeft gisteravond de raadsleden George Neijssel (PvdA) en drs. Leo ten Have (PvdA) gevraagd hun raadszete! ter beschikking te stellen. De SP vindt dat de twee ex-bestuursle den van de ASHVB verantwoor delijk zijn voor de financiële problemen bij die bejaarden stichting. De motie, waarin de SP de twee vroeg om tip te stap pen, werd door de raad slechts met stilzwijgen begroet. De raad benoemde gisteravond drie nieuwe leden in het alge meen bestuur van de Algemene Stichting tot Huisvesting en Verzorging van Bejaarden. Die benoeming was nodig, omdat de leden van het dagelijks bestuur onlangs één voor één zijn afge treden. Achtereenvolgens dien- coMSTArsrr Qij.j W ROTTERDAM. LIJNBAAN 50.KARELD00RMANSTRAAT3B0. den Leo ten Have, George Neijs sel en Jopie Schumacher hun ontslag in. Neijssel en Ten Have waren jarenlang lid van het da gelijks bestuur van de stichting, die regelmatig in opspraak raak te en ten slotte financieel in de problemen kwam. „Met zeer uitgebreide hapjes en drankjes hielden zij hun be stuursvergaderingen", zei SP- leïder Remi Poppe, „Het werk lieten zij over aan de ambtelijke directie van de ASHVB". Tegen directeur G.J.- Verburg van de ASHVB, die al sinds maart thuis zit, Joopt een onderzoek door de Soürie. De stichting heeft het oofd boven water kunnen hou den dankzij een miljoeneninjec tie van het ministerie van volks- huisvesting, de gemeente en het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds, maar de onderhoudsfond- sen zijn leeg. „De problemen zijn nog maar gedeeltelijk opgelost", zei Pvd A'er Kees van der Windt, „Er moet nog veel worden opge lost". Poppe verweet zowel Neijssel als Ten Have grove nalatigheid. „Uw taak was de directie te con troleren. Dat hebt u jaar in jaar uit verzaakt. Het feit, dat u bei den uw functies hebt neerge legd, 2ien wij als een erkenning van die nalatigheid en een po ging om uw verantwoordelijk heden te ontlopen". Geen van de andere politieke partijen had echter behoefte om op de beschuldigingen van de SP te reageren. Ook niet toen SGP'er Rien Lensveit zei: „Het zou flink zijn als de grote partij en hierwelopmgingen". De mo tie van de SP kreeg slechts vijf stemmen voor: die van de SP'ers. Als u de laat ste maan den weer moo e dia's nebt ge- scnoten wat u die natuurlijk graag laten zien. vooral aan familieleden en vakantievrienden die mis schien ook o0 dfe mooie op namen voorkomen. En aan opa en oma natuurlijk, als hun kleinkinderen op de dia staan Maaijdatishetlastigevan dia's, t is altijd een heel gedoe. Laat daarom kieurafdrukken van uw mooiste en meest dierbare dia's maken. Voor uw eigen al bum, uw vakantie vrienden en opa en oma, die ook zo graag met uw "apen van jongens* willen pronken.. a£OfrS83!IHTÏ>B!SH)K. Ongetooffijk goed in kleur Maassluis Als wethouder Izaak van der Knaap inderdaad heeft gezegd dat bij de begro tingsbehandeling slechts 'hier en daar onbelangrijke zaken worden bijgeschaafd', dan is de rest van het college van B en W het daar niet mee eens. Dat schrijft het college in antwoord op vragen van de VVD-fractie. De liberalen hadden rich een beetje opgewonden over die uit latingen in een regionale krant. De opmerking, dat dat 'sehaaf- werk' nu eenmaal bij het demo cratisch spel hoort, zou volgens de VVD een onnodig spannings veld oproepen tussen raad en college. Het college vindt dat de VVD wel erg zwaar aan Van der Knaaps uitlatingen tilt. „Wij hebben er in ieder geval geen enkele behoefte aan zo'n span ningsveld te creëren", aldus het college. Van Beuzekom wacht op zijn beëdiging in de koffiekamer van het stadhuis. Vlaardingen -Veel later dan menigeen had verwacht kreeg Vlaardingen gisteravond een nieuwe gemeentesecretaris. De beëdiging van Adriaan van Beu zekom (56) door burgemeester Fred van Lier, die voor het begin van de raadsvergadering op de agenda stond, liet tot kwart over tien op zich wachten. De raad wilde eerst twee ingezonden brieven uitvoerig bespreken. Van Beuzekom, die familieleden had uitgenodigd voor de heuglij ke gebeurtenis, wachtte bijna drie uur in de koffiekamer, voordat de huidige secretaris mr. Piet Franken hem kwam halen. Franken leidde 2ijn opvolger de raadszaal binnen. Daar legde Van Beuzekom de eed af, „En daarmee is het laatste hinder paaltje genomen", zei Van Lier. Van Beuzekom werd op 22 okto ber 1931 geboren in Nieuwpoort. Hij volgde de mulo-B, haalde zijn praktijkdiploma boekhouden en diploma's in moderne bedrijfs administratie, gemeentefinan- ciën en het staatspraktijkdiplo- ma. In 1969 trad hij in dienst van de gemeente. Van Beuzekom was tot nu toe hoofd van de afde ling financiën. Hij werd op 1 juni van dit jaar door B en W be noemd tot gemeentesecretaris Maassluis Het Maassluise ar chitectenbureau J. Vedder bv is gefuseerd met het bureau TPP Architecten uit Delft De nieuwe combinatie gaat verder onder de naam Vedder Partners BNA. Vedder heeft veertig jaar erva ring in woning- en utiliteits bouw. Bureau TPP is in 1985 op gericht en maakt zich sterk door vernieuwingen op ontwerpge- bied met behulp van computer programma's. Schiedam Een bewoner van het Chopinplein is gisteren zijn racefiets kwijtgeraakt. De fiets, van het merk Koga-Mïyata en met een waarde van- 1200 gul den, stond in de kelderbox. In brekers forceerden de deur, waarop zij er met de fiets van door gingen. In de Oosterstraat zijn uit een huis kascheques en girobetaal kaarten gestolen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1