Spaland op wankele bodem I Peter Friedrich kiest tegenaanval WATERWEG 15 SPORT 'Er wordt veel meer met een bal gedaan' Keek op de week Vijf weken werk Aquaria kijken Drie-stedenconcert Kinderboekendrukte Wachten op educatie CNV: 70 jubilarissen Piet was Scouting 'Komt er geen verder onderzoek, dan mag Zijdeveld hangen' JlpgilPiS m' - 'Achterdocht kwam laat, dat is zo, want we dachten: B en W liegen niet' Ard Oosterlee: 'Dit was geen sollicitatie' SPORTAGENDA NAPRATEN MET ,t'l Rotterdams Nieuwsblad dinsdag II oktober 1988 j Schiedam Ls de laatste weken regelmatig landelijk nieuws in verband met de aanwezigheid van vuilig heid in de grond van de wijk Spaland. Ook in het nieuwe televisieprogramma Keek op de week van Van Kooten Sc De Bie dook de naam Schiedam zon dag op- Een oude vakbondsman, een creatie van De Bie, blikte daarin terug op de wijze waarop vroeger actie werd gevoerd. „Vanuit Schiedam gingen we", aldus De Bie, „destijds op een fiets met houten ban den naar Winschoten om daar actie te voeren". Menig Schiedams gemeentebestuurder herinnert zich de stad ongetwijfeld nog als dat rode bolwerk en zal hopen dat de sombere wolken boven Spaland wegtrekken en daardoor het oude imago weer enigs zins in ere wordt hersteld. De op- en afrit tussen Boerhaaveplein en Rotterdam- sedijk is in verband met rioleringswerk voor enkele dagen afgesloten. Het werk aan de riolering gaat on geveer vijf weken duren. Het verkeer wordt met be hulp van oranje borden omgeleid, Alle Nederlandse aquariumveremgingen houden op 15 oktober open huis, om de ondergewaardeerde hobby annex sport meer in de belangstelling te krij gen. Ook in clubhuis Het Stekkie van de Schiedamse aquarium- en terrariumvereniging Natuurgenot In Huis kunnen liefhebbers op deze dag terecht. De le den van de vereniging stallen in het clubgebouw aan de W.H. Vliegenstraat 70 hun aquaria en terraria uit. Onder het genot van koffie of een verfrissing kun nen mensen aan clubleden vragen stellen over de huiskamerhobby. Het Schiedams mannenkoor Orpheus treedt zater dag 15 oktober op als gastheer voor de zingende colle ga's uit Ede en Maastricht. Samen met mannenkoren uit die steden wordt in kerkgebouw De Ark een drie- stedenconcert gegeven. Volgens de pr-man van Orp heus wordt het een muziekavond 'om van te water tanden', omdat de drie koren een grote reputatie hebben hoog te houden. In april traden de drie koren in Ede op, terwijl de cy clus komend voorjaar in het zuiden wordt afgesloten. De drie koren hebben speciaal voor dit concert bui tenlands repertoire ingestudeerd. De Orpheus-man- nen brengen, een Franstalig programma, het Maas trichts mannenkoor heeft zich Oosteuropees materi aal eigen gemaakt en Ertka uit Ede verdiepte zich ïn Engelse composities. Het concert begint om 19.30 uur. Als solisten treden Alma Groers (vleugel) en Gemma Visser (alt) op. De gemeentebibliotheek is er druk mee, net als de Stadsgehoorzaal en de basisscholen in Vlaardingen, en het streekmuseum Jan Anderson heeft er een ex positie aan gewijd: de kinderboekenweek. De bibliotheken aan de Fransenstraat, de Van Ho- gendorplaan, de Dirk de Derdelaan en in winkelcen trum De Loper ontvangen vanaf woensdag, als de kinderboekenweek begint, 39 klassen van basisscho len. Op de jeugdafdeling is een tentoonstelling van knip- en plakwerk over het onderwerp 'boeken en musea', gemaakt door leerlingen van de basisscho len. De kinderboekenweek wordt woensdagmiddag feestelijk geopend in de bibliotheken aan ae Fran- senstraaten aan de Dirk de Derdelaan. Op de eerste dag van de boekenweek geeft poppen theater Hanneke Kuipers in de Harmonie een voor stellingonder de titel Hebben, Hebben, Hebben. Gis teren en vandaag genoten schoolkinderen van het stuk De Barones van de toneelgroep Tandarots. Jan Anderson heeft de laatste expostie van dit jaar in zijn museum gewijd aan de opkomst van het Neder landse kinderboek. Naast de boeken over helden als Kruimeltje, Pietje Bell en Piggelmee en gekleurde prentenboeken zijn er boeken te vinden van Vlaar- d ingse schrijvers en schrijfsters. Het gaat zo goed met de basiseducatie voor volwasse nen in Vlaardingen, dat met een wachtlijst voor nieuwe cursisten moet worden gewerkt. Om waar mogelijk aan de groeiende behoefte aan basiseduca tie te voldoen geeft het PEC na de herstvakantie, vanaf 24 oktober, een extra groep gelegenheid. Daar voor kunnen nog deelnemers worden geplaatst. Op geven kan bij het PEC in de Cornells Houtfnanstraat 2a, telefoon 4600859. Tijdens een jubileumfeestavond van de 80-jarige CNV-afdeling Vlaardingen wordt 28 oktober in ae Stadsgehoorzaal niet alleen het verjaren van de bond gevierd. De vijf jaar jongere Hout- en Bouwbond CNV cn zeventig jubilarissen delen in de feestvreug de. De meeste aandacht zal uitgaan naar de L. Bot en M. van der Vlis, die al zestig jaar lid zijn van de Indus trie- en Voedingsbond, en A. van Keulen, die even lang contributie betaalt bij de Hout- en Bouwbond. Burgemeester Fred van Lier heeft beloofd langs te komen bij de feestende vakbondsmensen. Suisum Corda zorgt voor het m uzïkale aspect. "Wie het over Scouting Maasland had, had het over Piet van Marrewijk. Liefst 34 jaar zette hij zich met hart en ziel voor de vereniging in. Bij zijn afscheid kreeg de 60-jarige padvinder de eremedaille in zil ver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, op gespeld op het uniform dat hij voor het laatst droeg in functie. Vóó? zijn Maaslandse periode zat hij bij de verkenners in Kwintsheul, als 16-jarige volgeling van Baden Powell. „Hoe moet dat als iemand afscheid neemt, die 34 jaar lang de motor is geweest?" vroeg burgemeester Mie- ke Bloemendaal zich af op de receotïe. Maar ze kwam zelf met het antwoord: „Een kundig leider zorgt ook voor een kundige opvolger". Van Marre wijk was zelf met zijn opvolger Piet Vijverberg op de proppen gekomen, al had deze een jaar bedenktijd nodig. Onder Van Marrewijks bezielende leiding groeide de vereniging uit tot een bloeiende club met 200 leden. De behuizing werd te klein. De twee clubhuisjes wer den verlaten vooreen nieuw gebouw in de Comman deurspolder. Van de gemeente kreeg Van Marrewijk een gouden pennenset. Het tinnen bord van Maasland had hij al ontvangen bij zijn 40-jarig scoutjubiieum in 1985. geschreven boeken, van Hen tot twaalf uur en van half twee tot negen uur. woensdag 12 oktober kinderkleding- en speel goedbeurs, bovenzaal Mar griethal, 12.30 uur. woensdag 12 oktober Grote Meneer Kaktus-show toneelwerkgroep Arlecchlno van Peter Jan Rens, Passa- speelt De Vlezarikken In het gettieater, 14.G0 uur. kader van het begin van de kinderboekenweek, openbare bibliotheek, 13.30 uur. donderdag 13 oktober film Baby Boom, Scbuurke- rktheater, 14.00 en 20,30 uur. schrijfavond Amnesty Inter national voor gewetensge- vangenen, Immanuölkerk, 19.30 uur. Woensdag 12 oktober gemeentebibliotheek aan de Fransenstraat verkoopt voor een gulden per stuk af- door KOR KEGEL Sctliedam Is die ge meenteraad nu echt zo lui geweest? De vergaderin gen duren tegenwoordig een kwartiertje, je hebt amper tijd je koffie op te drinken. Maar zijn de raadsleden nu werkelijk jarenlang vergeten te vra gen, hoe erg het met het havenslib in Spaland was gesteld? Burgemeester en wethouders van Schiedam doen het voorkomen alsof D66, CPN, PSP en PPR heb ben zitten slapen. De problematiek met het slib mag al vijftien jaar be kend worden verondersteld, schamperen B en W, en nu ineens willen enkele raadsleden nog even 'politiek scoren' door interessant te doen over Spaland. Tikje aan de late kant, vindt ver antwoordelijk wethouder Chris Zijdeveld, die volhoudt dat er met Spaland niets aan de hand is. Niettemin hebben verschillende gemeenteraadsleden van naam en faam in het verleden vragen ge steld over de bodemgesteldheid, en de eventuele gevolgen voor wo ningbouw. In 1977 vuurde Hans van der Wilk, net wethouder af, enkele vragen op B en W af, hevig verontrust als hij was door de be richten over de Vlaardingse Broekpolder. De konijnen liepen er, als gevolg van de verontreini ging met zware metalen en pcb's, met een gemuteerde DN A-struc tuur rond. Verminkt dus. In Schie dam vroegen raadsleden als Yvon ne Siljee (PvdA) 2ich in '74 al af, of het opspuiten van Woudhoek en Spaland wel mocht doorgaan. En na verschijning van de PPR-nota 'Aanmodderen met de blubber' kwam ook mede-auteur Van der Wilk in het geweer. Burgemeester en wethouders, met Zijdeveld en Scheeres toen reeds ïn hun. midden, traden sussend op. Niets aan de hand. Het slib was van betere kwaliteit dan dat waarmee de Broekpolder was opgehoogd. Nochtans zagen vervolgens Her man Noordegraaf (PPR), Nikolaj Dïelemans (PvdA) en Siem Ros- man (CDA) redenen om er gere geld op terug te komen. Door de ja ren heen bleven ze kritisch. Maar ook hun onrust ebde weg, omdat B en W de rust zelve bleven. Vooralsnog „Je mag er toch van uitgaan dat je van het college van B en W correc te antwoorden krijgt? Dat wat ze zeggen ook juist is? De verhoudin gen zouden flink verziekt raken, als je aan alles wat ze zeiden al bij voorbaat moest gaan twijfelen", al dus verklaart CPN-raadslid Ul- ferd Bruseker de pas laat gerezen achterdocht Bruseker klom tien dagen geleden in de pen, samen met Adri Reijn- hout en Coby de la Rie van D66 en Bart de Leede van de PSP/PPR. Ze hadden in een nieuw rapport gelezen, dat een afdeklaag op Spa land van 1,2 meter „vooralsnog voldoende" kon worden geacht om er verantwoord tot bebouwing te kunnen overgaan. „Vooralsnog? Dat is toch geen ga rantie? Stel je voor, dat een latere taxatie anders uitvalt! Dan zitten we met een tweede Steendijkpol- der", schrok Reijnhout, die nauw gevolgd heeft wat er zich in weste lijk Maassluis allemaal afspeelt: daar moet in een bestaande woon wijk grond gesaneerd worden. Tot dat ene woordje, vooralsnog, waren de vier raadsleden volko men te goeder trouw geweest. Ze hadden gelóófd wat B en W al die jaren beweerden. Het gekke vin den ze nu, dat B en W hen dat klaarblijkelijk kwalijk nemen. Bruseker: „Het college vindt het vreemd, dat wij nu pas met vragen komen. Maar hadden wij dan hun antwoorden aan onze voorgangers moeten wantrouwen? Als je dat vindt als college, zetje we) je eigen geloofwaardigheid op het spel. Onze achterdocht kwam laat, dat is zo, want wij dachten tot voor kort: B en W liegen niet", Reijnhout heeft dit weekeinde contact gehad met oud-PPR- raadslid Herman Noordegraaf, die verklaarde geschokt te zijn dat er in Spaland toch slib uit de le Petro leumhaven blijkt te liggen. Noor degraaf herinnert zich raat dat tien jaar geleden werd tegengesproken. Rehabilitatie Reijnhout: „Zijdeveld mag dan ten overstaan van de landelijke pers pronken met een hele stapel on derzoeksrapporten, maar wat zegt dat? Als na al dat onderzoek toch uiteindelijk moet worden gecon stateerd, dat een afdeklaag voor' alsnog voldoende kan worden ge acht, dan is het duidelijk dat er verder onderzoek nodig is. Zeker heid is geboden". Reijnhout prijst zichzelf en zijn geestverwanten bijzonder geluk kig, dat de milieugroepen zich za terdag in het Rotterdams Nieuws blad op hetzelfde standpunt stel den. „Wij zijn volkomen gerehabi liteerd", vindt Reijnhout, die al bang was dat B en W de Spaland- rel in de doofp"* wilden stoppen. De milieubewi ^mg kwam met De campagne voor wonen in Spa land loopt gevaar. Vanwege de ge plande grasdaken en aangekondig de energiemaatregelen spreekt de gemeente Schiedam van 'groene huizen', maar dat dreigen nu in de volksmond 'gifgroene huizen' te worden. Voorlopig ligt er alleen nog havenslib, afgedekt met een zand laagje dat misschien niet dik genoeg is. harde actietaai. „Ais er geen ver der onderzoek komt, zullen wij de mensen adviseren niet in Spaland te gaan wonen", zei prof.dr.Lueas Reijnders van de stichting Natuur Milieu. En namens Nederland Gifvrij verklaarde ir.Anita van Pelt, dat als er geen verder onder zoek komt, de bouw verhinderd zal worden, desnoods door zich „aan de graafmachines vast te ke tenen". Adri Reijnhout „Ik vind het te grijs, dat Zijdeveld doet voorko men alsof wij tegen woningbouw in Spaland zijn. Dat is helemaal niet het geval. Maar wjj zeggen: er zijn thóns onvoldoende gegevens om er verantwoord le kumr >u- wen". Nieuwe vragen Het staat vast, dat de vier raadsle den van klein links (waartoe D66 ïn Schiedam wel kan worden gere kend) opnieuw schriftelijke vra gen zullen stellen aan B en Wen waarschijnlijk nog deze maand. Met de beantwoording in eerste in stantie is het viertal allerminst te vreden. Bart de Leede: „Als je de antwoor den goed leest, zie je dat het college hoog heeft ingezet. Blufpoker. Ze trekken het helemaal in de politie ke hoek, ze insinueren dat wij on stuimig zijn geweest, ze trekken onze integriteit in twijfel. Maar met zakelijke argumenten komen ze niet". Ulferd Bruseker: „Met veel om haal van woorden trekken ze onze vragen in het belachelijke, om te camoufleren dat er geen werkelijk antwoord wordt gegeven". Reijn hout ziet er de 'typische redeneert rant van Zijdeveld' in. Hij begrijpt niet dat het college van B en W niet een nachtje heeft geslapen over de toonzetting van de beantwoording. „Want wat er nu onbeantwoord blijft", zegt De Leede, „is bijvoor beeld waarom er geen wettelijk voorgeschreven onderzoek plaats vindt, nu er stoffen zijn gevonden waarvan de C-waarde is geconsta teerd. Een inrichtingsstudie heeft geen wettelijke status. De interim- wet op de bodemsanering schrijft een verder onderzoek voor". Bruseker: „Komt dat wettelijk voorgeschreven onderzoek er niet, dan mag Zijdeveld van mij han gen". De CPN'er heeft zich ver baasd over de woorden, die B en W aan Spaland wijden in de gemeen tebegroting 1989. „Enerzijds schrij ven ze daarin, dat er al vijftien jaar met meerdere overheidsinstanties overleg is gevoerd over de meest gewenste werkwijze bij de inrich ting van Spaland. Anderzijds zeg gen ze, dat het niet onlogisch was dat toen het openbaar lichaam Rijnmond werd opgeheven, de provincie niet geheel op dit speci fieke onderwerp wasgeörienteerd. Dat klinkt nogal tegenstrijdig. Vervolgens zeggen B en W dan, dat het frustrerend was om een hele discussie opnieuw te moeten voeren. Maar ze zullen er niet even bij zeggen, dat de provincie, en daarna het rijk, om aanvullende gegevens vroegen, en dat het dus allerminst een herhaling van een discussie betrof. Het staat er alsof de provincie zo dom was. Maar dat er onvoldoende bekend was, kreeg de gemeenteraad nooit te horen". door SANDER SONNEMANS Schiedam De Schie damse voetbalvereniging FCN'66 bestaat niet meer. Voorzitter Herman Mandenmaker, die zich aanvankelijk hard maak te voor het voortbestaan van zijn club, moest zich na tal van desastreuze ne derlagen en een steeds verder inkrimpend le dental, toch gewonnen geven. Schiedam Ard Oosterle* werd gisteravond door Ra dio Rijnmond uitgeroepen tot 'speler van de week'. Naast een bos bloemen en een bescheiden cadeau on der couvert leverde dat de rechterspits van SVV tevens een bezoekje aan de studio op, Voor de microfoon van verslaggever Ardie den Hoed liet de ogenschijnlijk schuchtere student rechten zich plompverloren ontval- len dat hij best oren zou heb- g hen in een overgang naar Sparta. „Ga weg, joh, dat was hele- o maal geen solicitatie", 1 schrikt SVV's topscorer (vijf doelpunten in acht wedstrij den) als hij metz'n eigen uit spraken om de oren wordt geslagen. „Die verslaggever vroeg mij alleen maar waar m'n ambities lagen. Het is toch een eerlijke zaak dat ik dolgraag in de eredivisie wil voetballen. En volgens mij is Sparta een hele mooie club om in te voetballen. Alleen al vanwege dat schitterende stadion in een woonwijk". De van ARC afkomstige Oosterlee, die nog steeds vindt dat de scouts van SVV zich eens op zijn broer Nico moeten concentreren, zou in een gegoede middenmoter in de eredivisie inderdaad Ard Oosterlee niet misstaan. Oosterlee: „Volendam heeft vorig sei zoen interesse gehad. De af spraak was dat ik daarheen zou gaan als SVV failliet ging. Jammer? Nee hoor, ik heb het bij SW best naar m'n zin". Overigens heeft Oosterlee met vice-voorzitter Martin de Jager een mondelinge af spraak dat hij voor 75.000 gulden mag vertrekken. Ge zien de personele problemen die Sparta thans kent, zou het dus niemand verbazen als de Kasteelclub binnen kort bij Oosterlee op de stoep staat... Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de aportredaktie van deza krant, postbus 110,3130 AC Vlaardingen. Desportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar onder nummer 010-4343209 en in deavonduren onder nummer D1D-4056509. DINSDAG 11 OKTOBER Voetbal: 19.30 SW 2—Telstar 2. WOENSDAG 12 OKTOBER Zaalvoetbal: Schuttersveld Rotterdam: 19.00 HOV 2—G roenoord (d); Westwifkhal Vlaardingen: 21.40 Schiedamse Boys—RKWIK. DONDERDAG13 OKTOBER Volleybal: 21.15 Shell—Geervliet (d), 20.45 VoJcom—Rijnmond (d, beker); Zaalvoetbal: Margriethal Schiedam veld 1: 21.40 PPSC HBSS. In die teleurstelling schroomde hij niet om met een beschuldigende vinger te wijzen naar de man die zijns inziens de veroorzaker is van de ondergang. Sterker nog, hij stelde oud-voorzit ter Peter Friedrich aanspra kelijk voor het ter ziele gaan van FC Nieuwland en be tichtte hem ook nog eens van het verduisteren van clubgelden. Peter Friedrich, thans acte rend in het veteranenelftal van Excelsior'20, is niet blij met die aantijgingen. „Zo schijnt het te moeten gaan in de voetbalwereld. Je hebt ontzettend veel voor een club gedaan en naderhand word je ook nog eens nage trapt", zegt de 42-jarige Friedrich stroef. Gedurende het 22-jarig bestaan van FCN'66 was Friedrich ze ventien jaar lid en doorliep hij alle bestuursfunklies, voordat hij Fred Wammes opvolgde als voorzitter. „Ik werd voorzitter, omdat ik ideëen had om de club groter te maken, want ten slotte werden we in die tijd als vereniging niet Voor vol aan gezien. FCN, waar ik overigens de leukste tijd van mijn leven heb gehad, was één grote vriendenploeg en daar moest iets leuks van te maken zijn. Dat was mijn in tentie" blikt hij terug. Friedrich had twee veran deringen voor ogen en wist die ook te realiseren. „Eerst kregen we de kantine ïn ei gen beheer en daarna heb ben we gevochten voor een behoorlijk speelveld. Toen dat eenmaal bereikt was, wilden we zo snel mogelijk zo hoog mogelijk voetballen. Ik benaderde de huidige SFC-trainer Martin Schaap die destijds elftalbegeleider was. Onder Schaap werden we tweemaal kampioen en mede door het succes begon de ellende. We wilden kost wat het kost kampioen worden en deden dingen om spelers aan. te trekken die niet konden-en financieel niet haalbaar waren". Over betalingen aan spelers laat Friedrich zich niet uit, maar wel laat hij los dat het natuurlijk wel te denken geeft als er ineens vijf goede spelers naar een club ko men. Friedrich, de hand in eigen boezem stekend: „Er zijn dingen gebeurd en fou ten gemaakt door het toen malig bestuur, waarvan ik de grote verantwoordelijke man was. Ik kan zweren dat er geen geld verduisterd is", snijdt hij het kritieke punt aan. Handelingen „We hadden wel bepaalde handelingen verricht en op een onverantwoordelijke gel d uit gegeven met het oog op het floreren van de vere niging. Wij wilden wide kampioen .worden en von den het nodig dat er avond jes werden gegeven, week ends in hotels werden door gebracht, etentjes werden genoten en alle wedstrijden per bus werden bezocht. Zonder Schaap overigens de schuld in de schoenen te schuiven kan Ik wel stellen dat het gat. toen is ontstaan. Er was veel geld voor nodig en dat moest ergert^ van daan komen"vertelt Frie drich die niet ontkent dat hij daar toen verantwoordelijk voor was en nu wel degelijk beseft dat vriendschap een illussie is. „Dat bepaalde mensen uit die tijd ineens niets meer weten, is tot daaraantoe, maar ik betreur het ten zeer ste dat allerlei cowboy-ver halen de ronde doen. Ik zou Peter Friedrich...'lk heb al tijd in het belang van de vere niging gehandeld'... er zelf financieel wijzer van zijn geworden. Bepaalde za ken zijn niet goed te praten, maar ik heb altijd uitslui tend in het belang van de vereniging gehandeld. Drie jaar lang heb ik alle negatie ve uitingen omtrent mijn persoontje langs me heen la ten gaan, maar nu ben ik het zat. Vooral doordat mijn naam te pas en te onpas door het slijk wordtgehaald". „Door veranderde privé- omstandigheden ontmoet ik veel andere mensen die door die leugens al een vooroor deel hebben. Aangezien ik niet wil dat ook mijn zoon daarmee wordt geconfron teerd, moet het nu maar eens afgelopen zijn", uit Friedrich zijn ongenoegen. Vooral de bewering dat hij geld verduisterd zou hebben deed de emmer overlopen. „Dat is een uitspraak van ie mand die praat zoals hij is: dom. Dat FCN niet meer be staat" besluit Friedrich zijn betoog, „doet me niets. Al leen vind ik het heel zielig voor manusje van alles Dick Hoogstad. Die heeft altijd al les voor zijn club gedaan. Een club die niet meer be staat...". BEN LANSBERGEN (2fl) heelt in de loop der jaren meer trainers dan voetbalschoenen versleten., De niets en niemand ontziende vooretopper van Hermee DVS, na afloop altijd de beschaafdheid ten top, weet dit seizoen niet wat hem overkomt. Zonder Hana Kostense een trap na te willen geven, is ook Lansbergen in z'n sas met de komst van Geert Meijer. Voor het eerst in jaren bungelt Schiedams oudste voetbalvereniging niet lan ger aan de staart van de ranglijst. Met een score van zes punten uit vijf duels, overigens alle vergaard fv in eigen omgeving, lijkt er op Har- - ga iets moois te groeien, waaraan Lansbergen dolgraag z'n steentje Wil bijdragen. door DONALD BAX De 2-0 winst op RKAVV was uiteraard meegenomen, maar opdit veld had zondag nooit ge speeld mogen worden. „Dat is moeilijk te zeggen. Toe we begonnen, was het nog wel te doen, maar gaandeweg werd het steeds minder. Voor mij was de vreugde van de over winning er in elk geval niet minder om. Trouwens, voor rust speelden wij best goed en ook in de tweede helft waren er nog een paar goede aanvallen bij". Die omstandigheden moeten een voordeel zijn geweest voor een verdediger. „Niet altijd. Daar was het ei genlijk veel te drassig voor, Het was v/el lekker om slidings te maken, maar het kostte moeite om je goed te kunnen afzetten. Je zakte telkens verder weg, waardoor je bijna je liezen af- scheurde in plaat', van vooruit te komen. Maar Ik geef toe dat dit voor mij lekkerder was dan zo'n keihard veld". Je hebt het over lekker. Zo gaat het dit seizoen ook met Hennes DVS. „Inderdaad, Er wordt beter en meer gevoetbald. Ik denk dat dat een verdienste van de trai ner is, zonder dat ik Kostense tekort wil doen. Je kunt het vooral merken aan Robert de Roo. Vorig jaar lukte het hem op de trainingen wèl, maar k wam er In de wedstrijd niets uit. Nu sta ik af en toe echt van hem te genieten. Zoals hij zon dag het eerste doelpunt voorbe reidde, dat was pure klasse". Wat is helgrote verschil tussen Kostense en Meijer? „We proberen nu altijd te voet ballen, Meijer probeert ook uit iedere speler het beste te halen. Bovendien denk ik dat het elf tal beter uitgebalanceerd is. Rqy van Duppen heeft op het middenveld een vrije rol. Dat kan, omdat Ruud Bakker het vuile werk voor hem opknapt, zodat Roy niet constant achter een tegenstander hoeft aan te lopen. Die twee vullen elkaar uitstekend aan". Het voetbal dat Meijer voor staat, zorgt wel voor een grote re druk op de verdediging. „Dat is af en toe het geval. Op zich vind ik dat niet zo erg, om dat we nu zelf veel meer moge lijkheden creéren. We moeten zelf het spel maken en dat kun je ook een vorm van verdedi gen noemen. Zo lang wij aan de bal zijn, kan de tegenstander niet veel doen. Simpel". Voor de toeschouwers speelt Hermes DVS leuk voetbal Hoe ervaar je da t als speler „Ik heb ook het gevoel dat we lekker voetballen. Er wordt nu veel meer met een bal gedaan. Vorig seizoen maakte het ei genlijk niet uit waar je de bal heen schoot als je uitverdedig de, want dat ding kwam net zo hard weer terug. De lange trap van Ad Bijl komt nu ook veel beter tot z'n recht. Vorig jaar deed hij dat noodgedwongen en hadden we er niet veel aan". Kortom, we kunnen nog veel verwachten van Hermes DVS. „De eerste wedstrijd tegen DCV ging het nog stroef. Tegen Alpheuse Boys was het'vooral een morele zege. Een'goede ploeg die we toch in bedwang konden houden. Dat was vroe ger wel anders. We verloren knullig van Slikkerveer, maar het veldspel was goed. Het gaat steeds beter draaien, ook omdat alle spelers steeds beter in hun rol groeien. Daar hoor je ieder een ook over praten.,.".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2