Eric Visser verzaakt nooit Vinolia-fabriek bekoort veilingmeester Van Tol WATERWEG 151 SPORT Breekijzer Siem Poort w a a Van Hoeven en Van den Bergh gooien handdoek Wereld van papier Nieuw woningbedrijf Honk wordt centrum HERCULES HAMERT ER 1100 ARTIKELEN DOORHEEN Frankeland lijkt wel een dienstencentrum waai eens aan SW bezoekt Dick Buitelaar Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 21 oktober 1988 Kippegaas, papiermaché en verf: van die materialen zijn alle beelden gemaakt, die op donderdag 3 en vrij- dag4 november te zien zijn op de jaarlijkse bazar van het Zonnehuis. "Het leven inde zee* is het onderwerp van de bazar in het verzorgingstehuis. Dus zijn er reusachtige beel den te zien van vissen, schelpdieren en zeepaardjes. Weinig bazars worden zo fraai aangekleed als die in het Zonnehuis. Bezoekers zijn er jaarlijks door ver rast. De bewoners, vrijwilligers en medewerkers van het tehuis aan de DiÖenburgsingel zijn al vijf maanden bezig met de voorbereiding van het jaarlijkse feest, dat dit jaar zijn twintigste editie beleeft. Het wordt een echt Vlaardingse happening, waar de clowns Bassie en Adriaan aan het rad van avontuur draaien en kuipers en neitenboetsers hun vak demonstreren. De bazar is zowel donderdag- als vrijdagavond geo pend van zeven tot tien uur en vrijdagmiddag van twee tot vijf. Op de grens van Vlaardingen en Schiedam, vlakbij het Kethelplein, wil de gemeente Vlaardingen een nieuw onderkomen voor het gemeentelijk woning bedrijf (GWB) bouwen. Daar ligt, naast de velden van voetbalvereniging HVO, een geschikt bouwter rein, dicht bij veel huizen van het woningbedrijf en gemakkelijk bereikbaar met auto en openbaar ver voer. Op de plaats waar het kantoor nu staat, aan het Emaus, zullen waarschijnlijk woningen worden ge bouwd. Maandagavond kunnen belanghebbenden inspre ken op het plan voor nieuwbouw voor het GWB. Die nieuwbouw is volgens het GWB en de politiek nodig, dmdat het huidige onderkomen van het gemeente lijk bedrijf te klein is. Het pand aan het Emaus werd 22 jaar geleden in gebruik genomen. Sindsdien is zo wel het personeelsbestand als het woningbezit toege nomen. Mensen, die op het plan willen inspreken, zijn maandagavond vanaf half acht welkom in de burgerzaal van het stadhuis op de Markt. Met gepaste trots toont het samenwerkingsverband Holy-Noord donderdag In zaal De Deel de plannen voor een cultureel jongerencentrum aan de Brussel- weg. Tot mei 1987 was er op die plaats een eenvoudig jongerenhonk, gevestigd in een oud, houten school gebouw. Een brand maakte dat gebouw met de grond gelijk. Van de verzekeringspenningen kan de gemeente een geheel nieuw, bakstenen centrum laten neerzet ten. De eerste paal kan wellicht nog voor het einde van het jaar worden geslagen. De buurtbewoners, die zich niet meer tot de jongeren rekenen, zijn uitgenodigd om als eersten de bouw plannen te bekijken. Vanaf half vier zijn de toekom stige gebruikers van het pand welkom in zaal De Deel en *s avonds ontvangt het samenwerkingsver band Holy-Noord alle andere mensen, die belang stelling hebben voor de bouw van het jongerencen trum. Van Tol: 'Ik verheug me op deze veiling". door MARTIN VERMEULEN Schiedam In de voor malige Vinolia-fabriek kunnen kooplustige an tiekliefhebbers vanaf vandaag terecht om te be kijken, of het de moeite waard is om volgende week een bod te doen op I artikelen, die door het Schiedamse veilingbedrijf Hercules in een tijdsbe- stek van vier weken ver zameld zijn. In het pand aan de Nieuwe Haven 105 organiseert veilingmeester Radboud van Tol weer een veiling. De vijfde sinds februari van dit jaar, toen de Brabander zijn intrek nam in het karakteristieke ge bouw. Het is de bedoeling, dat voor 1100 artikelen een koper wordt gevon den. Van Tol heeft voor elk wat wils. In het momenteel nog rom melige vertrek staat Van Tol te midden van klassieke meubels, Perzische tapijten, schilderijen en stapels boeken. De 47-jarige inwoner van Elten- Leur verheugt zich nu reeds op de fascinerende 'strijd* tussen de meestbiedenden. Sinds vijf jaar verdient Van Tol zijn brood als veilingmeester. Lange tijd handel de hij in elektronica, maar die werkzaamheden schonken hem nauwelijks bevrediging. „Stom ei genlijk, want elektronica is de toe komst. Maar ik had geen plezier meer in mijn werk. Ik bad veel meer belangstelling voor antiek. Dus ik ging een cursus volgen om als veilingmeester aan de bak te komen. In het begin "had ik geen vaste Jokatie. Ik kreeg een serie opdrachten en huurde van tijd tijd een geschikte ruimte om alle spul len te veilen". „Toen ik een tijdje geleden in deze regio op zoek was naar een hal, stuitte ik op de Vinolia-fabriek, die al geruime tijd leeg stond. Een ide ale ruimte om mijn bedrijf te vesti gen. Voor opdrachtgevers wordt het bovendien een stuk interessan ter als je een vaste stek hebt. Ik be sloot een deel van het pand te hu ren. Momenteel heb ik de beschik king over 350 vierkante meter. Na mij hebben ztch hier nog enkele bedrijven gevestigd. Sommige ge deelten staan trouwens op dit mo ment nog te huur". Nalatenschap Radboud van Tol vindt, dat hij een dankbaar beroep heeft. „Bij een nalatenschap bijvoorbeeld ver richt je in veel gevallen goed werk. Het is helaas vaak zo, dat er na een over] ijdensgeval een vervelende situatie ontstaat, als de verdeling van de eigendommen ter sprake komt. Een veiling biedt in die ge vallen een uitstekende oplossing- De mensen kunnen de spullen, die ze het liefste willen hebben, in be zit krijgen door simpelweg meer te bieden dan hun familieleden. Bo vendien ontvangt ieder lid na de veiling een gedeelte van het ont vangen geldbedrag. Op deze wijze draag je er toe bij, dat men in goede harmonie tot een verdeling komt". Bij de vorige veilingen van Hercu les was de belangstelling vrij groot. „In mijn woonplaats Etten-Leur kwam onlangs iemand met het verzoek om wat aquarellen uit de jeugd van Vincent van Gogh te veilen. Uiteraard lokte dat vele kunstliefhebbers. Traditioneel worden de laatste avond de schil derijen geveild. In totaal houd ik vier sessies. Vanaf dinsdag ben ik vier achtereenvolgende dagen be zig om de spullen te veilen. We be ginnen telkens om half acht. Na tuurlijk moeten de mensen weten wél er te koop is. Om die reden heb i k vier kijkdagen georganiseerd". Vanavond kunnen geïnteresseer den van zeven tot negen uur te recht. in bet weekeinde van elf uur *s ochtends tot zes uur 's middags. Maandag hebben zij nog één keer gelegenheid hebben om uit te zoe ken of er iets van hun gading bij is; dan zijn de deuren van elf lot ne gen geopend. Wie nog nooit een veiling heeft be zocht, hoeft niet bang te zijn een hoop geld neer te moeten leggen voor een niet gewenst artikel. De geijkte filmgrap, waarin een aan wezige bij het minste geringste op gezadeld wordt met een onbetaal baar kunstwerk, gaat voor Van Tol niet op, „Zelf ben ik er in Engeland wel eens ingetrapt", lacht de aima bele Brabander. „Ik zat even aan mijn haar en onmiddellijk werd ik als koper beschouwd. Uiteindelijk heb ik de zaak pratend kunnen op lossen. Zulke voorvallen komen bij mij niet voor. Ik houd veelvuldig contact met de personen, die deel uitmaken van het biedkringetje. Bovendien praat ik niet te snel. Per avond gaan er gemiddeld zo'h-2^._ nummers onder de hamer". vrijdag 21 oktober De Koopman van Amster dam, toneel. Stadsgehoor zaal, 14.00 uur en 20.15 uur. Flic-flac van Les Funambu- les in Harmonie, 20.30 uur. film Fatal Attraction, Har monie, 21.30 uur. Piet Wiersma uit Monnic- kendam opent serie orgel concerten in de Grote Kerk. 20.00 uur. zaterdag 22 oktober vlooienmarkt Lijnbaanhal, 9.00 uur. folkloristisch danstheater. Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. Morsige Types en Sjoukje Dijkstra, Harmonie, 20.30 uur. Fatal Attraction, Harmonie, 20.30 uur. Informatiedag Youth For Christ in koffiebar Hé Joh, weeshuis, van 12.00 tot 16.00 uur en van 20.00 tot 22.30 uur. zondag 23 oktober landelijke speciaalbeurs Oe Verzamelaar, toegepaste kunst, nijverheid en kitsch, Lijnbaanhal, 1Q.0Q uur. maandag 24 oktober wijkcentrum De Heipaal start een gespreksgroep voor mensen die vervroegd met pensioen zijn gegaan. 14,00 uur. dinidag 25 oktober lezing Arianne Groeneveld over genezende energie, met gratis Reiki-behandeiing {handgenezing), Luxemburg- weg 143. 20.30 uur. lezing met dia's: De kaart van de drie Schieen, over èên van de oudst bekende platte gronden van deze regio, door Frits van Ooststroom van de Midden-Delfland Vereniging voor de Historische Vereni ging Vlaardingen. in zaal Drieén-Huysen aan de Willem de Zwijgerlaan. concert van het DubbeJ- mannenkwartet en het Ge mengd Ensemble Marcato met begeleiding van de pia niste R|a Korpershoek, Re monstrantse kerk aan de Hofiaan, 20.16 uur. vrijdag 21 oktober concert door Kik Schaart op het orgel van de Grote Kerk, 20.15 uur, zaterdag 22 oktober popfestival met The Wit ches. The Rats, Queen Willy the Willyboys en Axe of Hope, jongerencentrum Oug- Out, 21.30 uur. maandag 24 oktober politiek catè VVD met als spreker staatssecretaris Ko ning van fmancién, Konings hof 20 00 uur zaterdag 22 oktober expositie van Jack de □eugd, Marten Moliema en Catherlna Gellincs Vreezen, beide lokaties Schfelandzie- kenhuis, dagelijks van 9.00 tot 22.00 uur te zien tot en met t4 november. Schiedam Het lijkt tegenwoor dig wel een dienstencentrum, en toch is Huize Frankeland gewoon een bejaardentehuis zoals er meer verzorgingstehuizen zijn. Maar de laatste jaren is Frankeland zich zo op de omgeving gaan richten, dat het tehuis aan de Liduinastraat be halve voor de bewoners ook voor veel bewoners rondom een belang rijke functie heeft gekregen. Jos Poell spreekt in dit verband van de 'buitenbewoners'r de mensen die niet in Frankeland zelf wonen, maar elders in Schiedam-West, of waar dan ook in Schiedam. Jos Poell is het hoofd van de bui- tenbewonerszorg van huize Fran keland, bestuurd door de Sint Li- duinastichting. Hij nam kort gele den ook de taken over van me vrouw J.L.M. Prein-Heystek, die drie jaar wijkwerkster was in "West. In een apart krantje zal Jos Poell binnenkort uit de doeken doen, waar het zoal om gaat in de zorg voor buïtenbewoners. Maar een greep uit de activiteiten wil hij alvast wel doen: erzijn bustochten, zondagmiddagconcerten en visite- clubs en voorts kunnen oudere Schiedammers in Frankeland te recht voorde meest uiteenlopende voorzieningen, variërend van de pedicure en de kapsalon tot de avondsoos en de exposities. Biljar ten, kaarten, volksdansen, je hóeft niet in Frankeland te wonen om eraan mee te doen. Frankeland pionierde destijds met de warme-maaltijdvoorziening, en daar is nog altijd grote behoefte aan. En toch denkt Jos Poell dat er nog Schiedammers zijn, die de drempel niet over durven. Onder meer daarom is er op werkdagen een telefonisch spreekuur, van kwart over negen tot tien uur 's ochtends, en zo nodig zijn Jos Poell en zijn rechterhand Jeanette tm- merzeel graag bereid om even langs te komen om informatie te verschaffen. Radboud van Tol met een te veilen saxofoon. Schiedam Martin Schaap neemt zondag de vrijwel herstelde Siem Poort als veertiende speler mee naar Voor burg om een eventuele voorsprong te verdedigen. De trainer van SFC, die niet wordt geplaagd door schorsingen en /of blessurses, wil aan deze zware uitbeurt minimaal een puntje overhou den. Een unciurn voor Koos de Gooijer. De Fortuna-trainer kan in de uitwed strijd tegen Spartaan'20 dezelfde for matie de \vei' in sturen die vorige week een goede indruk achterliet, te gen DFC. De blessurelijst van de Vlaar- dingers wordt stilaan kleiner. De bij schorsingen en blessures altijd oproepbare en nooit opgevende Leen Pijpers doet morgen weer een stap te rug, nu Henk Sigmond van z'n schor sing is verlost. Zwaluwen-trainer Jan van der Haek geeft toe dat Pijpers ook op het middenveld uiterst bruikbaar is, maar volgens hem is er geen enkele re den om thuis tegen Katwijk Ronald Wijnands of Peter Romeijn te laten val len. Eric de Nijs is de groot blikvanger In de opstelling van PPSC, dat morgen als gastheer optreedt voor debutant VVGZ. De jongste De Nijs, die door een schouderblessure bijna een heel jaar uit beeld is geweest, vervangt Marco Es- huis. door DONALD BAX no öüd BBB0B voor een avontuurlijk skandinavisch woonadvies met natuurlijk grenen meubelen v, >:%- iV'Ai-± 'TSFjt markt 57 vlaardingen -v* 010-4343685 door DONALD BAX Maassluis Het ronduit belabberde competitiever loop (drie uit zes) is niet zonder gevolgen gebleven. Precies nu, op het moment dat Excelsior M uitsluitend bij rust is gebaat, hebben Cor van Hoeven en Dick van den Bergh al dan niet bewust een tijdbom geplaatst. Beide spelers hebben trainer Eric Gudde laten weten (voorlopig) niet meer te willen spelen, welke medede ling dinsdagavond in een allerijl ingelast groepsge sprek, waarop Van den Bergh overigens ontbrak, niet ongedaan was te maken. Voor Van Hoeven de laatste weken goed in vorm heeft een aantal niet nader te omschrijven druppels de emmer doen overlopen, terwijl Van den Bergh jongstleden zaterdag tegen Spijkenisse geen basisspe ler— werk en studie ais oorzaken heeft aangevoerd. Hoewel de reservebeurt voor Van den Bergh geen aanleiding was te bedanken, komt het moment waar op hij voorzitter Ab van Dijk inlichtte (trainer Eric Gudde was met vakantie) uiterst ongelegen. Van Hoeven weigert na te trappen ('Deze groep is zo goed dat Excelsior er heus wel weer bovenop komt'), maar de flegmatieke aanvaller laat wel doorscheme ren niet tevreden te zijn over de handelwijze van Gud de. Het tè hard trainen en enkele door Gudde doorge voerde wissels hebben er onder meer toe geleid dat Van Hoeven er geen plezier meer in heeft. „Het resul taat", aldus Van Hoeven, „mag niet ten koste gaan van alles. Ik heb dit drie weken geleden al aangekaart en er is niets veranderd. Ik schat de kans dat ik dit sei zoen nog speel op minder dan één procent in". Eric Gudde wenste geen commentaar te geven op de zinspelingen van Van Hoeven. Degenen die de trainer ook maar een klein beetje kennen, weten dat hij nooit water bij de wijn zal doen en ook nooit een loopje met zich laat nemen. Voor hem telt alleen het thuistreffen tegen Noordwijk, dat door nog meer vraagtekens wordt omhangen. Mandekker Rik Kramer wacht op een schorsing, terwijl John Spaans pas vanavond weet of zijn werkgever hem vrijaf geeft. „Het is", aldus Gudde, „nu helemaal zaak om de juiste poppetjes op de juiste plaatsen te zetten". Ot «aloctia van Escalator M; V«i Efjk, Van Duyl, Put, Kratmor, Bunt, Rijnonbaro, Van Stratan, Ed on Ron Borvoling, Da Raua. Van d« Maar, Spaan*. O Ijk on Jan aan. Vlaardingen Tandenknarsend van machteloos heid en bovenal pijn zag Erie Visser de eerste vijf competitiewedstrijden aan zich voorbij gaan. Ook Jan van der Hoek moest nadrukkelijk wennen aan de afwezigheid van de door hem hooglijk gewaar deerde mandekker. Bij gebrek aan een gelijkwaar dige vervanger zocht de oefenmeester van Zwalu wen VI eerst naar een positionele oplossing, waar door het er alle schijn van had dat hij als een vorm van eerbetoon het specifieke terrein van Eric Visser onbezet liet Later werd die leemte toch opgevuld, door Ton Feelders, allerminst een verdedigend ge schoolde speler. Eigenlijk is Visser, thans volle dig hersteld van een bijna chro nische kuitbeenblessure, pas on der Van der Hoek uitgegroeid tot een vaste waarde. Zeven seizoe nen geleden deed de bij SVV op geleide bankemployée samen met de toenmalige trainer Cor Nieuwenhuizen z'n intrede aan de Zwaluwenlaan. Uit die perio de dateert de idee dat Visser slechts een flegmatieke vleugel spits was, die het voetballen wel aardig vond, maar zeker niet over lijken wilde gaan, „Maar toen", zegt Visser, „had ik geen vaste plaats in het eerste en was ik al lang blij dat ik mee mocht doen". Eric Visser, dertig jaar alweer, is een verdediger pur-sang, laat daar geen enkele twijfel over be staan. Misschien niet begiftigd met de kwaliteiten van vader Pim, die in het Sparta van des tijds een verdediger was om u te gen te zeggen, maar wel met diens karaktertrekken. Een vechter die niet één uitdaging uit de weg gaat en zichzelf pro- Schiedam Met drie punten uit de laatste twee wedstrijden ziet SVV de uitwedstrijd tegen het door Dick Buitelaar getrainde Helmond Sport vol vertrouwen tegemoet. „Maar", waarschuwt trainer Jan van der Velden, „Go Ahead Eagles stond ook onder aan en daar verloren we van. Daar heb ik dus de hele week op gehamerd". Op Ruud Kaiser na, die volgende week waarschijnlijk een half wedstrijdje met de reservisten zal meedoen, kan Van der Vel den uit een complete selectie putten. De van een griep herstel de Hans Loovens keert morgen avond terug in de basis, maar Van der Velden is er nog niet uit wie voor de robuuste linkspoot moet wijken. bleemloos kan wegcijferen in het belang van de ploeg. „De bal afpakken en plaatsen naar de dichtst bijzijnde medespeler", omschrijft Visser zijn taak in tien woorden, „Ik ben een mandekker die graag het gevecht aanga", zegt Visser. „Ik zal nooit met opzet ie mand kwetsen. Stevig maar fair", hanteert hij inderdaad de lijfspreuk van z'n vader. „Ik ben redelijk aanvallend ingesteld, maar dat heeft Jan van der Hoek de kop ingedrukt. Ook Henk Sigmond heeft daar constant op gehamerd. Zeker in het begin wilde ik mee, wilde ik scoren, maar Henk heeft dat vanaf de eerste minuut de kop ingedrukt Trouwens, Zwaluwen heeft al genoeg spelers die veel met een bal kunnen doen". Emotioneel Visser zegt vrede te hebben met die rol, hetgeen volgens hem voor een flink deel de verdienste is van Van der Hoek. De bezeten oefenmeester heeft in het door broodnijd beheerste wereldje louter vijanden, maar elke selec tiedie onder hem heeft gewerkt, oordeelt lovend. „Ik heb", herin nert Visser zich, „nog met Jan in het tweede van SVV gespeeld. Toen al had-ie zo'n grote mond. Dat emotionele heeft hij altijd al gehad. Hij waarschuwt ons re gelmatig dat hij wel eens uit z'n slof kan schieten". „Jan", vervolgt hij, „weet ont zettend veel van het spelletje. Hij is enorm fanatiek, wat op men sen die hem niet kennen als ne gatief overkomt. Nooit is hem iets te veel. Als je van een blessu re herstelt, begeleidt hij je en gaat hij extra met je trainen. En Jan voelt ziel* ook niet te groot om aan anderen hun mening te vragen. Hij werkt veel met de bal en op dat zandveld van ons is dat loodzwaar. We moeten agressief zijn in de partijtjes, want daar zit alles van een wed strijd in", Visser is het er ook totaal niet mee eens dat de buitenwacht a Alleen toegang voor spelers. Erfc Visser hoeft de tekst op het bord niet langer letterlijk te nemen. Tegen VVGZ speelde hij vorige week weer mee en deed dat op een manier waarover trainer Jan van der Hoek bijzonder te spreken was. weinig waardering kan opbren gen voor de speelwijze van Zwa luwen VI. „We zijn zegt hij, „in de derde klasse kampioen ge worden met de meeste doelpun ten voor. Dat kun je moeilijk ne gatief noemen. Het is inderdaad zo dat de tegenstander het spel moet maken, maar puur verde digend is het zeker niet. Zwalu wen heeft bij balbezit genoeg aanvallers. Het punt is dat ook mensen die ons nog nooit hebben zien spelen die mening hebben". Toekomst Of Zwaluwen, dat vorig seizoen op de valreep de titel en de eerste klasse aan Oranje Wit moest af staan, opnieuw tot een toonaan gevende rol in staat kan zijn, moet de toekomst uitwijzen. Het vertrek van Nico van Dijk (Vis ser: 'Danny Molendijk en. hij wa ren de sfeermakers') weegt zwaar, terwijl het gros van de spelers (Henk Sigmond, Henk de Bruin, Danny Molendijk, Peter van Veelen en ook Eric Visser) langzaam maar zeker voor de vut-regeling in aanmerking komt. Vissen „Over het hele seizoen genomen hadden we kampioen moeten worden. Vanaf de derde wedstrijd hebben we op de eerste plaats gestaan. Op den duur be gon iedereen legen Zwaluwen aan te schoppen, waardoor we het steeds moeilijker kregen. Ik weet niet of we een ploeg voor de eerste klasse hadden gehad, maar ik had het graag meege maakt. Ik denk dat we dit jaar weer bovenin kunnen mee draaien,,.".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2