Schiedam wil busbaan open E03 'Nadelige gegevens over RW 19 komen nu goed uit' I Flauwe pop naast intense rock op festival Dug-Out Koster DIE OUWE FIETS VAN U V «GSQAGBUO SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWE6 COURANT Cardiofonie- lïjn voor huisartsen Maassluis john kroes HUIsta studio Ambtenaar noemt brief 'minnelijk' 'Stadsomroep is voor en door Schiedammers' Tasjesroof Vernieler bloedt Feestje voor Jeffrey van Loon Vlaardingers keren PLO-minded terug is misschie WEL. 5 TIENTJÉ WAARD. Kinderen vermaken zich op boekenbal Tetteroo: studie over Blankenhurgtuimel is onthutsend WOHNHfi Rsaionate redactie- Brede Havent 6. 3131 BG vlaardingen. Pcslbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: "10-4343829. 435S066. 4350557 - sportredaclie: 4345209 MAANDAG 54 OKTOBER 1988 PAGINA 13 r Maassluis De Maassïuisse huisartsen krijgen de beschik- king over een cardiofonielïjn 1 met het Vlaardingse Holyzie- s kenhuis. Zij kunnen dan een - elektrocardiogram (ECG) vla de telefoon verzenden naar het zie- kenhuis, waar de cardioloog kan vaststellen of er bij de patiënt sprake is van een hartziekte. De card iof onielijn wordt op donder- dag 3 november in gebruik geno men. Drs.ir.R.H.G. van Neerbos, de kersverse directeur beheer van het Holyziekenhuis, noemt de eardiofonie een uitkomst voor huisartsen die op enige afstand van het ziekenhuis werken. „Zij hoeven hun patiënten niet meer helemaal naar het ziekenhuis te sturen voor een cardiogram'7. Het initiatief voor de cardiofo- J nielijn is genomen door de Maas- sluisse huisartsenvereniging. Schiedam/Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Schiedam zeggen nooit begrepen te hebben, waarom de gemeente Vlaardingen twee aan elkaar grenzende stadsdelen van elkaar ge scheiden houdt dooreen vrij wel bestaande weg niet open te stellen voor alle verkeer. B en W gaan dan ook opnieuw overleggen met de Vlaardingse collega's om tot openstelling van het busbaantracé te komen. De Europaboulevard is momenteel niet toegankelijk voor het door gaande verkeer. Een slechte zaak, vindt het Sehiedamse ge meentebestuur. Bewoners van Woudhoek en het noordelijke deel van Groenoord moeten mij lenver omrijden om een bezoek aan Holy te brengen. Omge keerd geldt uiteraard hetzelfde. Vragen in de gemeenteraad, van Pvd A-raadslid Ben Stuiven berg, over de jaarlijkse rellen op ae busbaan heeft het Sehiedamse college geïnspireerd tot het overleg met Vlaardingen. Al tien jaar lang vormt het bus baantracé in het najaar het strijdperk van op rellen beluste Tül SO jaar Uw Man-specialist Hoold-sponsor Excelsior'ZO SINGEL 51 SCHIEDAM (achterzijde Broersvest) jongeren uit Schiedam en Vlaar dingen. Schiedam besteedde de laatste tien jaar ruim 100.000 gulden aan extra politiekosten bij de bestrij ding van de rellen. Het herstel van de straten en de bebording kostte in die tijd ook het nodige: naar schatting 80.000 gulden. Schiedam denkt, dat het open stellen voor verkeer een goed middel is om de najaarsrellen te bestrijden. Of het openstellen van de Brederoweg de jongeren kan weerhouden van het schop pen van rellen, waagt menigeen voorlopignog te betwijfelen. Schiedam Gemeenteambte naar T.N. Verweij Wast zijn han den in onschuld. De aantijgin gen, als zou de brief van de dienst gemeentewerken aan be- woners van de Lange Kerk- straat een agressief karakter hebben, noemt hïi niet terecht. ^„Over het karakter van een brief kun je natuurlijk altijd dis- cussiëren, maar volgens ons is het een minnelijke brief', aldus I Verweij. „Wij hebben gepro beerd hem,zo vriendelijk moge- lijk overte laten komen". In de gewraakte brief wordt be woners van de Lange Kerk straat meegedeeld dat „de ont ruiming van de panden voor hands is aangenomen op 1 april 1989". „Intimidatie", zeggen, be woners en de politieke partij Ge- meentebeiangen. „Een voorstel om mee te werken aan herhuis- vesting'Valdus de gemeente. Verweij noemt de suggestie, dat de brief niet informatief genoeg is, niet terecht „Wij laten weten 1 wat de gemeente van plan is en wat wij de huurders in de Lange Kerkstraat te bieden hebben. Uit eerdere gesprekken met de be woners is ons gebleken, dat men pritna op de hoogte is van de pro cedures. Wij streven echter naar een minnelijke schikking. Juri dische procedures zouden de voortgang van het project na tuurlijk niet ten goede komen". doorCAREL VAN DER VELDEN Maassluis Of zij nu technisch begaafd zijn of tot een muzikaal minder vaardige categorie worden gerekend, als er kritiek wordt geleverd ojp Nederlandse popbands wordt eén vervelende eigenschap bijna altijd genoemd: zij leiden aan een ongebreidelde imitatiedrift. Ook de vier bands, die zaterdag in het Maassluisse jongerencen trum Dug-Out optraden, bleken niet in staat, de zweem van epi gonisme geheel van zich af te schudden. Alleen het Vlaarding se Queen Willy the Willy Boys slaagde er met haar intense rock bij vlagen in los te komen van het geluid van de Engelse en Amerikaanse voorbeelden. Dug-Out pakte zaterdag stevig uit met live-muziek. Program meren de meeste zalen op een avond éêri band, de stafvan Dug-Out biedt geregeld meer bands op één avond de kans zich aan het publiek ie presenteren. Zo organiseerde Dug-Out verle den jaar een meidenavond met drie bands, terwijl er eerder dit jaar ook al een popfestival aan het Mackayplein plaatsvond. Dug-Out pakt met de trits optre- $- dens de traditie op, die jongeren - centra als de Toverbal en Ozo- bleu in de jaren zeventig inzet- ten. Beide legendarische jonge- S reneentra zijn echter aan deslo- 3 pershamers ten pr°°i gevaUen. hield tussen swingende ska, alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas servicel Burg. H, Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010 - 473 82 22 De tijden zijn veranderd, maar de functie als pleisterplaats voor 'alternatief' Maassluis is geble ven. De Afghanistan-jassen en India-jurken mogen al jaren ge leden vervangen zijn door een zwartleren outfit, de zoete geur van Cannabis en de live-muziek zijn een constante, zo bleek ook zaterdag weer eens. De drumster van The Witches, een Leidse vrouwengroep die zaterdag als eerste optrad, han teerde even later bij het optre den van Axe Of Hope ook de drumstokjes. In The Witches verzandde het spel, door de be perkte muzikale kwaliteiten van enkele andere bandleden, al snel tot een onsamenhangende brei. Axe of Hope verging het beter. Het vaste voorprogramma van Spasmodïque bracht een intens geluid voort, dat het midden giiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii!iniiuiii|' Stroomstoring g g in centrum J Vlaardingen I H Vlaardingen Op de M ijs Hoogstraat en een flink H aantal zijstraten, alsme- s de de Westhavenkade, is 5 vanochtend de stroom uitgevallen, nadat 3 g straatmakers op de H Hoogstraat een kabel hadden losgetrokken, s De stroomuitval heeft 3 zeer veel schade veroor- zaakt, aldus een woord- S voerder van het ge- 2 5 meenteiijk energie- en waterleidingbedrijf. |f 5 De reparatie duurde en- 3 s kele uren. Uit een reeks telefoontjes was de H GEWB-woordvoerder 5 gebleken, dat schade §5 3 vooral was veroorzaakt 3 door uitvallende koel- 3 kasten en diepvriezers. Maar ook computersys- s temen begaven het. De redactie van het Rotter dams Nieuwsblad, ge- de Brede Ha- Nick Cave en The Cure. The Rats, als groep gelieerd aan de eerste twee optredenden, noemt zichzelf een 'nieuwe en verfrissende" formatie. In de praktijk blijkt de groep deze pre tenties echter niet te kunnen waarmaken. Het is tenslotte al weer vijf jaar geleden, dat Depe- che Mode en Uitravox furore maakten met hun computerge stuurde, emotieloze pop. The Rats voegden weinig toe aan dit geluid, men verzandde in 'in houdsloze technische snufjes. Pas tegen enen mocht Queen Willy, de Vlaardingse groep rond Wij van Vliet, de Leidse in vasie aflossen. Oorspronkelijk zouden de Vlaardingers als der de optreden, maar hst promove ren tot slotact bleek een goede zet; muzikaal had de groep het meest in haar mars. De bassista van The Witches gaf een stevige partij weg Strak spelend, met Wil van Vliet met zijn stem als een misthoorn erbovenuit, baanden de Vlaar dingers zich een weg door hun vuige trash-rock. Nummers van The Alarm en John Hiatt (Say It With Flowers) werden net iets hoekiger en sneller gespeeld dan het origineel, waardoor zij een geheel eigen lading kregen. Aan het slot van de avond droeg de zanger een nummer op aan de dodelijk verongelukte Ger See- ters, die ooit als drummer actief was in een eerdere formatie met Van Vliet. Het vormde Van Vliets eerbetoon aan de 31-jarige Maa$sluizer, die vrijdagmiddag met drie andere Nederlanders omkwam bij het ongeluk met een opblaasbaar vlot in de Fran se A rdêehe. Schiedam Er was bijna geen kip meer te bekennen, toen za terdagmiddag rond kwart voor vijf ineens een kleine, kalende man de Grote Markt overstak. Hij stapt het podium op, toverde een dwarsfluit uit zijn koffertje en begon te spelen. Hooguit twintig toeschouwers en een on bekend aantal luisteraars thuis waren zo getuige van een verras send optreden van Thijs van Leer, ter ere van de eerste ether- uitzending van de Stadsomroep Schiedam. j Zaterdagavond zou Van Leer met een groot orkest in de Grote Kerk spelen, maar 's middags was de gevierde fluitist reeds in Schiedam aanwezig. Een wak kere medewerker van de Stad somroep wist Van Leer te verlei den voor een kort optreden voor de Stadsomroep-microfoon. Pre- sentratrice Rita Young glom van trots, toen zij het voormalige Fo- cus-lid voorde microfoon enkele vragen stelde. Het optreden van Van Lee»- vormde volgens hoofdredacteu Wim Groeneweg het hoogtepunt van het feest, dat ter ere van de ingebruikstelling van de zender werd gegeven. Het beluisteren van levende muziek moet voor menigeen een hele opluchting geweest zijn na de l.nge rij ar tiesten, die zich bijna allemaal beperkten tot het inzingen van nummers van buitenlandse grootheden. Ook Wim Koop- mans, de Rotterdamse would- be-Frank Sinatra, vertoondezijn kunsten op de Grote Markt. Eerder die middag, even na twaalf uur, stelde wethouder Aad Wiegman de zender van de Stadsomroep in werking, Bal lonnen gingen de lucht in, ter wijl Wiegman filosofeerde over een zonnige radiotoekomst: „Het enthousiasme om de omroep tot een succes te maken is nu reeds aanwezig. Ik hoop alleen dat er in de toekomst reclame op de zender wordt toegelaten. Dan heeft de omroep voor en door Schiedammers nog meer kans van slagen venstraat, zag zich 0 noodzaakt voor de tot- 3 55 standkoming van de S krant van vandaag en- H kele uren in te trekken 3 bij de Rotterdamse colle- 2 5 ga's in het World Trade 2 Centre te Rotterdam. 3 Schiedam Een 19-jarige Sehiedamse is zondagmiddag op de Gerrit Verboonslraat van haar taqe beroofd. De tas werd van de schouder van de fietsen de vrouw gerukt door een bui tenlands ogende man, die na de overval in een rode BMW stapte en wegreed. De vrouw liep een bloeduitstorting aan haar boven arm op. In de gestolen tas zaten geld en papieren. Vlaardingen Een 23-jarige Vlaardinger is in de nacht van zaterdag op zondag bij de EHBO- afdelïng van het Holyziekenhuis aangehouden door de politie. De man liet zich daar behandelen aan een slagaderlijke bloeding. Die had hij opgelopen, toen hij op de Dayer de ruit van een vis winkel intrapte. Ook in de nacht van 2aterdag op zondag werden jongens uit Hon- selersdijk en Monster aangehou den, die op de Westhavenkade vernielingen aan auto's hadden aangericht. Vlaardingen Jeffrey van Loon, die een reeks medailles heeft gehaald op de Paralym pics, de Olympische Spelen voor gehandicapten in Seoel, wordt woensdagmiddag ontvangen door het Vlaardingse gemeente bestuur. 's Morgens komt Jeffrey van Loon aan op Schiphol. De zwem mer van zwemclub VZC, die ook lid is van de Delftse gehandicap tensportvereniging Rodeoss, heeft op de Paralympics een aantal gouden medailles vero verd. De gemeente Vlaardingen vindt dat voldoende reden voor een bescheiden feestje. door PETER DE LANGE Vlaardingen - Ongedeerd, maar op van vermoeidheid is de Palestina-delegatie gister avond laat op Schiphol aange komen. De vrees voor een kruisver hoor op de luchthaven van Tel Aviv bleek opnieuw onge grond. Kwam het Vlaardingse gezelschap een week geleden probleemloos Israel binnen, ook op de terugreis passeerde de groep raadsleden en verte genwoordigers van maatschap- •pelijke groeperingen ongehin- i derd de controle. Niemand stelde lastige vragen, - zelfs niet over de huls van een a traangasgranaat in de bagage i van SP'er Remï Poppe. De meeste argwaan wekte nog de steen, die opbouwwerker George Herders had meegeno men als aandenken aan de be nauwde ogenblikken in He- bron, waar de delegatie door Palestijnse jongeren werd be kogeld. Op 20'n soepele afhandeling op de luchthaven had niemand gerekend. Uit voorzorg werd voor het vertrek het reispro gramma met de namen van Palestijnse contactpersonen door het toilet gespoeld. Om de geheime dienst geen aankno pingspunten te verschaffen pluisde iedereen zorgvuldig zijn aantekeningen na, „Het zou niet de eerste keer zijn, dat een Palestijn opgrond van zulk bewijsmateriaal de gevangenis inging'', aldus delegatieleider John Ranshuijsen (PvdA). Tegen alle verwachtingen in werd de delegatie tijdens het werkbezoek geen strobreed in de weg gelegd. 'De Israëlische autoriteiten toonden niet de minste belangstelling voor de Vlaardingers. Desondanks Kad menigeen last van achtervol gingswaan. Poppe meende te merken dat hij werd gevolgd, Ranshuijsen wist zeker dat zijn telefoon werd afgeluisterd en twee mannen die elke ochtend in de ontbijtzaal -rondhingen werden nauwlettend in de ga ten gehouden, totdat bleek dat zij bij de hotelstaf hoorden. Verklaarbaar was de angst wel. Allereerst waren er de bloed stollende verhalen van de Pa- lestijnen, die geen gelegenheid onbenut lieten om executies en martelpraktijken tot In de gru welijkste details te beschrijven. Ten tweede lieten de eigen waarnemingen geen twijfel be staan over de ernst van de situ atie. Ranshuijsen voelde zich ronduit onbehaaglijk: „Het eer ste wat ik op Schiphol doe, is de marechaussee een hand geven. Zo van: fijn dat ik weer thuis ben bij oom agent". Een dag na die uitlating had Jan Bulva (VVD) een beklem mende ervaring op de westelij ke Jordaanoever. Tijdens een clandestien bezoek aan Nablus belandde hij samen met de de legatieleden Jamal Abu Hu- nein en Amin Ghazal in een schietpartij waarbij twee ge wonden vielen. De raad om niet op pad te gaan had Bulva in de wind geslagen. Ook in ander opzicht weigerde Bulva zich aan te passen. Waar niemand er moeite mee had, sympathie te tonen voor de Palestijnse bevrijdingsbewe ging PLO, had hij zijn reserves: „Ik heb vastgesteld 'dat de meerderheid van de mensen hier de PLO als zijn vertegen woordiger ziet, maar dat wil nog niet zeggen dat die club voor honderd procent te ver trouwen is. Ik begrijp best dat de Israeli's bang zijn, de Pales tijn en een eigen staat te geven. Het eerste vliegtuig dat op een vrije Westbank landt, zit bar stensvol wapens en goed ge trainde soldaten". Barbaars Dat 'in de bezette gebieden de mensenrechten worden ge sehonden, was niettemin ook Bulva's belangrijkste conclusie. Maar een vergelijking trekken met nazi-Duïtsland ging hem te Eén keer werd de delegatie opgeschrikt door een steen, die de achterruit van de bus verbrij zelde. ver. Poppe had daar minder moeite mee: „Er wordt hier een barbaarse politiek gevoerd, die gebaseerd is op minachting en provocatie. De Palestijnen worden gewoon als tweede rangs burgers behandeld". Huisarts Thea Jansen was het daar mee eens: „En dat door een volk dat zelf in de Tweede Wereldoorlog diep is verne derd". Jamal trok een parallel met Zuid-Afrika: „Alleen weet ie dereen wat daar gebeurt en wordt wat hier gebeurt ver zwegen", Hij had het liefst al na twee dagen zijn koffers gepakt. „Toen had ik al ïoveel ellende gezien, dat ik eigenlijk met nie mand meer wilde praten". Amin was helemaal niet tot commentaar in staat: „Dit is zo erg, dit moet ik eerst verwer ken". Ati Ranshuijsen (D66), haar echtgenoot en Jan Vons (CPN/PSP/PPR) kwamen tot dezelfde gevolgtrekkingen. Vons: „Toen ik aan het bed van een 10-jarig meisje stond en naar haar kogelwonden keek, dacht ik; stel je voor dat dit mijn dochter was. Ik had allang een geweer gegrepen en er op losgeschoten". Vons toostte tij dens het afscheidsdiner dan ook gaarne op het welslagen van de Palestijnse opstand. Niemand van de aanwezige raadsleden aarzelde, dat voor beeld te volgen. Schiedam Pippi Langkous was er en ook Zorro en een rood Arabiertje maakten gistermid dag hun opwachting in het Sehiedamse Passagetheater. Sa men met ongeveer honderd an dere, feestelijk uitgedoste kinde ren, waren zij te gast op het Kin derboekenbal, dat de kinderen naast boeken ook theater, een fooohelshow en veel spelplezïer ezorgde. Dp foyer van het theater was gis termiddag omgetoverd in een grote boekenbeurs. Achter een standje van de jeugdbibliotheek en de plaatselijke boekhandel konden kinderen kennis maken met nieuwe kinderboeken. Kin derboekenschrijver Karei Eyk- man signeerde exemplaren en las voor uit eigen werk in het Theatercafé. Veel kinderen hielden zich op dat moment echter bezig met het knutselgebeuren. Boven, in de statige Roo Roosenzaal, plakten en knipten de kinderen'dat het een lieve lust was. De grimeurs, leden van de afdeling kunstzin nige vórming, beschilderden in de tussentijd de gezichten de kinderen in de bontste kleuren. Peter Gardini droeg op geheel eigen wijze bij aan de feestvreug de. De trucs van de goochelaar leken zo doorzichtig, dat alle kinderen begonnen te schreeu wen. Een stout jongetje, ge naamd Peter, wilde een kamer vol spinnen en stof binnengaan. Heel smerig werd hij, waarna zijn moeder zijn kleren waste. De kinderen op het kinderboe kenbal lieten hun gezichten in de feesleiïjkste kleuren schilderen. Gardini toverde het bordje, waarop eerst de vuile Peter stond afgebeeld, .opnieuw te voorschijn. Peter was nu geheel schoon. „Omdraaien dat bordje, omdraaien", schreeuwden de kinderen in koor. Na lang aarze len deed Gardini wat van hem werd gevraagd. Wat er ook te voorschijn kwam, niet het ver- wachte vuile jongetje. Op de ach terkant van het bordje stond al leen een vraagteken afgebeeld. Het geslaagde kinderboekenbal werd beslaten met een voorstel ling van het Nederlands Jeugd theater. Het prachtige decor en het spannende verhaal over de prinses die honderd jaar sliep, deed de aanvankelijk zeer luid ruchtige kinderen van bewon dering verstommen. SchiedamOm de bouw van de Blankenburgtunnel te recht vaardigen hanteert Rijkswater staat argumenten, die verzwe gen zijn in de discussie over rijksweg 19. Dat zegt Henk Tetteroo namens de werkgroep Stop Rijksweg 19. Hij" denkt dat Rijkswaterstaat opzettelijk die gegevens heeft achtergehouden, die de twijfels over rijksweg 19 zouden verster ken. En hij vindt het wel ver dacht, dat deze gegevens nu in een andere context wel van stal .gehaald worden. „In de stand puntbepaling over de Blanken burgtunnel komen ze Rijkswa terstaat plotseling goed uit", al dus Tetteroo. Hij heeft er een brief over ge schreven aan de hoofdinge- nieur-duecteur van Rijkswater staat. Hij stoort zich er bijzonder aan, dat Rijkswaterstaat het ge vaar v?.n luchtverontreiniging langs rijksweg 19 in Schiedam en Vlaaruingen steeds heeft geba gatelliseerd, onder andere door da betrokken gemeenten, de provincie en de reconstructie- commissie er geen opheldering over te verstrekken. Maar, zegt Tetteroo. in een recente notitie pleit Rijkswaterstaat voor de BLankenburgtunnel, omdat daardoor „een verlaging van de N02-concentraties langs het Be- neluxtraeé" zal worden bereikt. Van tweeën één, vindt Tetteroo. Of de luchtverontreiniging langs de Benelux-route valt wel mee, maar dan is het ook een onzinnig argument om vóór de Blanken- burgtunnel te gebruiken. Of de luchtverontreiniging is zo ern stig dat de Blankenburgtunnel de pijn verzacht, maar dan moet het aspect van luchtvervuiling ook in de discussie over rijksweg 19 worden betrokken. En dat is nog niet gebeurd, klaagt Tette roo. 2o ziet hij meer tegenstrijdighe den, en hij verwijt Rijkswater staat dan ook dat er zeer oppor tunistisch te werk wordt gegaan. In de prognoses over de ver keersdrukte op rijksweg 19 bleek het niet mogelijk om ver der vooruit te kijken dan tot 1995, en minister Smit-Kroes had het in dat verband over 60.000 motorvoertuigen per et maal. Maar om de Blankenburg tunnel te rechtvaardigen is het nodig, denkt Tetteroo, om de verkeersdrukte op de Benelux- route op te schroeven want „als bij toverslag" worden prog noses tot het jaar 2010 genoemd die uitkomen "op twee drie keer zoveel. Waarom kon Rijkswater staat nu ineens wel zo ver voor uitkijken, vraagt Tetteroo zich af. Wallen Nog meer kritiek. Smit-Kroes schreef de reconstructiecommis sie in augustus, dat de concentra ties van luchtvervuilende stof fen op de rijksweg zal toenemen als er aarden wallen langs worden gelegd, maar dat de con centraties buiten de wallen zul len afnemen. Nu echter zegt Rijkswaterstaat dat op .grotere afstand de invloed van zulke wallen nihil wordt „en als zoda nig niet effeetief voor de be schermingvan kwetsbare gebie den". Dat is tegenstrijdig, zegt Tetteroo- En hij noemt nog een voorbeeld. Toen het om rijksweg 19 ging, schreef minister Smit-Kroes dat hoge wallen langs de weg de overlast van het autoverkeer voor weidevogels verminderen. Trillingen, geluid, beweging val len dan minder op. Maar in de studie over de Blankenburgtun- nei leest Tetteroo, dat weidevo gels een open gebied nodig heb ben en dat geluïdwerende voor zieningen „waarschijnlijk geen oplossing" zijn om de hinder voor vogels te beperken. Letter lijk staat er, dat het effect van stalen, betonnen, houten of kunststofconstructies onbekend is: „Onduidelijk is of het schade lijk effect van verxeer op de wei devogeldichtheid kan worden beperkt". De werkgroep Stop Rijksweg 19 concludeert, dat ook Rijkswater staat van mening is dat de effec ten van rijksweg 'J „veel ernsti ger zijn dan men tot voor kort wilde doen geloven". Dat valt zowel in Midden-Delfland te vrezen als rond het weggedeelte tussen Schiedam en .Vlaardin gen. Tetteroo: „Rijkswaterstaat dient de reconstructiecommissie te be richten, dat de eerder gepresen teerde geluidsberekeningen niet meer te verdedigen vallen. De discussie over de hoogte van ge luidswallen is een schijndiscus sie geworden. En ook de infor matie over luchtverontreiniging en de vogelverstoring dient door Rijkswaterstaat herroepen te worden. Kortom, de hele discus sie over rijksweg 19 moet op nieuw gevoerd worden, want men baseert zich op verkeerde informatie".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1