Raad blijft kritisch in hol van de leeuw Projectgroep woedend Info-manager zal niet snel te vinden zijn TK GA NIET IN OP VOORBEELDEN' Zijdeveld wordt om de haverklap geïnterrumpeerd VIAARDINBS DA6BIAD SCHIEOAMSE COURANT NIEUWE WATERWEE COURANT Sint Nicolaas heeft sponsors WV kan beter hoofd omdraaien Vrouw beroofd Weddenschap om doosje bonbons Inbreker betrapt FABER lihiiili Petrochemische lobby benadrukt belang Blankenburgtumiei k Elf vogeltjes in de notulen 9Bewonerskeuze getorpedeerd9 'Vertrouw maar op sociale controle' Boekwaarde BV Schiedam neemt toe mm Scheeres ontkent Stopera allure Schiedam trekt meer directeuren WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 PAGINA 17'"" ,;,3 14' Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 8C Viaardingen. Postbus 110, 3130 AC Viaardingen. Telefoon: 010-4343229. 4352066, 435055? - sportredactie: 4345209 Schiedam De Sinter klaas-intocht kan dit jaar doorgaan dankzij de steun van een aantal sponsors. Het bedrijfsleven springt finan cieel bij en vraagt natuurlijk tegenprestaties, maar vol gens wethouder Luub Haf kamp zal het niet zover gaan dat de goedheiligman met reclame ('voor bonbons bij voorbeeld') op zijn tabberd gaat lopen. Sinterklaas wordt geen sandwichman, en er zal ook geen reden zijn voor de Schiedamse kinderen om straks van een Ster-klaas te spreken. Maar bij de intocht zal wel wat reclame te zien zijn. Sinterklaas kennende zal hij daar nog wel een woordje over spreken op het bordes van het stadhuis, na zijn ontvangst door de bur gemeester. Schiedam Samenwerking tussen de VVV in Schiedam en Rotterdam ligt niet zo voor de hand, denkt burgemeester Scheeres. Het CDA drong daar maandag op aan, maar gisteren liet Scheeres weten dat de WV in Schiedam al eens eerder heeft geprobeerd de Rotterdammers te interesseren voor gezamenlij ke toeristische projecten. „Er» niet dat er in Rotterdam nou zo veel onwil is, maar het beweegt zich daar toch allemaal wat op een andere schaal", zei de burge meester bescheiden. Lonken naar Viaardingen ligt misschien wat meer voor de hand, veron derstelde hij. De VVV kan beter, de andere kant op kijken. Schiedam Op de Huis te Ri- viereweg is gisteravond een 34- jarige Schiedamse beroofd. Een voetganger Kikte de fietsende vrouw de tas van de schouder. De dader, die ongeveer 18 jaar oud was, kwam tijdens zijn vlucht ten val Hij slaagde er des ondanks in spoorloos te verdwij nen. Volgens het slachtoffer had hij 25 gulden en wat persoonlijke papieren buitgemaakt. Schiedam Wethouder Hans van Kleef heeft gisteravond een doos bonbons ingezet in een weddenschap met VVD-fractie- leider Gerard Verhulsdonk, zelf bonbonmaker. Als minister Deetman terugkomt in een eventueel CDA/PvdA-kabinet, wint Verhulsdonk de bonbons. Maar Van Kleef houdt het erop dat Deetman in zo*n kabinet geen kans maakt, Verhulsdonk had overigens twijfels om de weddenschap aan te gaan. Ligt eraan met wat voor bonbons Van Kleef komt aan zetten, zei de chocola-deskundi ge voorzichtig. Dat de Vlaardingse politiek on langs schande sprak van een weddenschap tussen CDA'ers Kool en Van Roon o a een fles wijn. kwam niet bij de Schie dammers óp. Schiedam Bij café De Spil aan de Vlaardingeraijk heeft de poli tie vanmorgen rond zes uur een inbreker aangehouden. Agen ten, gewaarschuwd door een op lettende buurtbewoner, wacht ten de man op bij de zijdeur. De inbreker droeg een tas met daar in 450 gulden aan contanten, tien. pakjes shag en wat pakjes kauw gum. De man, een 38-jarige Rot terdammer, werd ingerekend en meegenomen voor verhoor. ;nr Malaga smederij 'ij I Maassluis/Rozenburg Van het feit, dat de Maassluisse politiek zich vierkant tegen de Blankenburgtunnel heeft opgesteld, bleken vèrtegen- woordigers van de Stichting Europoort/ Botlekbelangen gisteren wel degelijk op de hoogte. Toch werd een Maas sluisse raadsdelegatie giste ren uitvoerig gewezen op de voordelen die een tunnel ten Oosten van Maassluis vol gens de Stichting Europoort Botlekbelangen zou kunnen bieden. De Maassluisse delegatie, be staande uit alle wethouders, raadsleden en enkele stafambte naren bezocht gisteren het Esso- complex in het Botlek-gebied, als gast van de Stichting Euro- poort/Botiekbelangen. Deze stichting behartigt de belangen van 75 bedrijven op de zuidelijke Waterwegoever, met een totaal personeelsbestand van 30.000 mensen. De stichting staat bekend als een machtige lobby van de petroche mische industrie. Het op de noordelijke oever van de Water weg fel omstreden plan voor de Blankenburgtunnel wordt door minister Smit-Kroes mede ge motiveerd door de economische belangen van het bedrijfsleven in het Europoort-en Boüekge- bied. Al jarenlang ijvert de stich ting bij het ministerie voor de aanleg van een nieuwe tunnel onder de Waterweg. Speerpunt Na een rondleiding over het be drijfsterrein van Esso kregen sprekers van dat bedrijf en van de stichting het woord. De tech nische vooruitgang op het gebied van milïeubeschermende maat regelen in de industrie en de vei ligheid kwam hierbij uitvoerig aan de orde. Ook werd gedemonstreerd, wel ke speerpuntfunctie de EBB in geval van calamiteiten kan ver vullen. Via een centrale post kunnen buurbedrijven worden ingeseind, waardoor snel hulp kan worden geboden, zo legde directeur J, Hansen van de stich ting uit. Hansen noemde het veiligheids aspect ook het standpunt van de stichting over de Blankenburg tunnel te verdedigen. Volgens Hansen zitten: oewoners uit de omgeving van Rozenburg in ge val van calamiteiten als ratten in de val. „De bewoners van dit ge bied kunnen dan alleen uitwij ken via de Benelux- en de Bot lektunnel", aldus Hansen. „Dat is veel te wei nig". Nog belangrijker dan de vlucht route is volgens Hansen de aan- voerroute naar de plaats des on- heiis. „Door de Blankenburg tunnel kan er beter worden ge zorgd voor aanvoer van hulp en materialen". Ramp PvdA-raadslid Yvette de Groot bleek die visie niet te delen. Zij kwam aan met een voorbeeld van een ehemisehe ramp in Ja pan, „Door de ramp zelf is toen niemand omgekomen. Vluch tende bewoners raakten toen echter zo in paniek, dat zij in een tunnel een vreselijk ongeluk veroorzaakten, waarbij vele do den vielen. Volgens mij is een tunnel dan ook niet geschikt ais vluchtweg. Het heeft iets van een lift in een brandende flat". De Blankenburgtunnel bleef hoofdonderwerp van gesprek. Hansen liet weten dat de tunnel in een grote economische be hoefte voorziet Geen nieuws voor de Maassluizers, maar de mededeling van Hansen, dat de Blankenburgtunnel, naast de verbrede BeneluxtUnnel, het be gin moet zijn van meerdere oeververbindingen onder de Nieuwe Waterweg, verbaasde menigeen. Het Maassluisse alternatief, om de Blankenburgtunnel in te wis selen voor een Eurotunnel, aan- gelegd in combinatie met een stormvloedkering, nam Hansen niet serieus. „We hebben zes jaar lang geknokt voor de Blanken burgtunnel. Die laten we ons nu niet meer afnemen". D'66-raads- leid Jan Storm voerde aan, dat de Eurotunnel een goedkoper al ternatief vormt Hansen liet zich echter niet vermurwen, on danks het feit dat de belangenor ganisatie de Blankenburgtunnel eigenlijk te ver naar het Oosten vindt liggen. De Rozenburgse wethouder Van Schaik, die mede de EBB verte genwoordigde op een inspraaka vond in Maassluis over de Blan kenburgtunnel, was twee weken geleden een andere mening toe-' gedaan. Hij noemde een westelij ker gelegen tunnel bij die gele genheid geen oplossing voor Ro zenburg. De raadsleden bij het bezoe- kerscentrumnvan Esso. Tijdens het afsluitende dinertje antwoordde Hansen veelzeg gend op wethouder Anton Wu- strows vraag waarom de EBB bij die gelegenheid eigenlijk niet zelf aanwezig was: „Het heeft weinig zin om te pleiten voor za ken die allang in je voordeel zijn beslist". Schiedam Stadsjager Piet Kulik schiet geen vogeltjes, die de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging graag met rust gelaten wil zien. De PvdA hoeft niet bang te zijn dat ze bedreigd worden, zei burge meester Scheeres gister avond, Hij is zelf KNNV-lid en wist maandagavond al de bedoelde vogelsoorten uit z'n hoofd op te sommen. „Heb je ze alle elf opgeschre ven, Gé? Dan hoef ik het niet nog eens te doen", zei Scheeres tegen PvdA-frac- tieleider Gé Brouwer. Die keek beduusd op. Hij had géén aantekeningen ge- maakn-Maar hij reageerde gevat: „Dat komt toch in de notulen?" Viaardingen De projectgroep voor stads vernieuwing in de Oostwijk is woedend op de gemeente. Unaniem besloot de groep on langs dat op het Hollandiaterrein aan de Oosthavenkade een bouwplan van archïtec- tenenbureau Geluk Treurniet moest worden uitgevoerd. Burgemeester en wet houders legden dat advies terzijde en kozen voor architectenbureau Ledderhof Entho ven. Oostwïjkbewoner J.C. van der Gaag vind t dat 'geen stijl'. De projectgroep voelt zich behandeld als 'een stelletje kwajongens dat van de straat moet worden gehouden'. Er zijn er zelfs die over wegen om het bijltje er bij neer te gooien., „Want als inspraak zo met voeten getreden wordt, dan kun ie maar beter ophouden. Wij steken er ome vi ije tijd.en onze energie in en als wij een weloverwogen keuze maken wordt die getorpedeerd door de gemeente". In tegenstelling tot burgemeester en wethou ders ziet de projectgroep niets in het bouw plan van Ledderhof Enthoven. Alleen het feit dat dat bureau een woontorentje gepland heeft op de fundering van een fabrieks schoorsteen maakt het plan nog een beetje uniek. Maar dat het plan, zoals wethouder Bas Goudriaan zegt, meer kwaliteit zou heb ben bestrijden zij. „Het is een saai, langgerekt blok huizen". De projectgroep begrijpt wel waarom B en W voor-Ledderhof kiezen. „In dat plan zitten meer eengezinswoningen, waar je zonder problemen koopwoningen van kan maken. Dat levert geld op. Maar wij zitten in die pro jectgroep met het doel om zoveel mogelijk goedkope huurwoningen in de wijk te be houden of te laten bouwen". De bewoners in de projectgroep zijn vooral boos over de manier waarop zij gepasseerd zijn. Volgens een door burgemeester en wet houder vastgesteld draaiboek kiest de pro jectgroep de architecten. Alleen als er ver schil van mening is in de groep wordt dat conflict voorgelegd aan de raadscommissie voor stadsontwikkeling. Volgens Van der Gaag hebben B en W een 'conflict' gefor ceerd, door ambtenaar Peter Ruis naar de projectgroep te sturen met de opdracht om tegen het plan van Geluk Treurniet te stemmen. Viaardingen De gemeenteraad hoeft niet bang te zijn voor vandalisme en verval in het complex van 410 noodwoningen in de Babberspolder, ook al komen er steeds meer huizen leeg. Volgens ambtenaar Bert van Kan kan de gemeente met een gerust hart vertrouwen op de sociale controle in de wijk. Hij antwoordde dat gisteravond in de commissie voor stadsont wikkeling op een vraag van CDA'er Aart Kool. Kool veronderstelde dat het bij grote leegstand in de wijk zou komen tot brandstichting en stenengooierij. Maar volgens Van Kan is daar nog niets van te merken. Er staan in het com plex in de Babberspolder 15 huizen leeg. „Maar de verzorging van de tuinen van die huizen wordt door de buren overgeno men", illustreerde Van Kan de bereidheid van de bewoners, om de '410* leefbaar te houden. De bewoners vinden dat de lege huizen zo mogelijk weer ver huurd moeten worden. Zij hebben zelf wel belangstelling voor 'de betere huizen' in de buurt. Maar ook mensen van bui ten de Babberspolder moeten een tijdelijk huurcontract kun nen krijgen," vinden zij. De gemeente is bezig met het opstel len van zo'n contract Schiedam Het zal de gemeen te niet meevallen om iemand te vinden, die zich het predikaat 'informatiemanager' mag op spelden. Een dergelijke functionaris, die belast is met informatieverstrek king van de gemeente naar het publiek, naar het stadsbestuur én tussen de afdelingen onder ling, zo iemand zal in het bedrijfsleven veel meer kunnen verdienen. Gemeenten zullen het met mindere goden moeten stellen, maakte wethouder Aad Wiegman gisteravond duidelijk richting CDA, welke partij om zo'n manager gevraagd had. Maar wie weet brengt de auto matisering uitkomst, hoopte Wiegman. Hij sluit niet uit dat de gemeenteraadsleden binnenkort niet meer de bode of de PTT aan de deur krijgen, maar dat zij via een personal computer en een modem hun informatie vanuit het stadskantoor kunnen krij gen: via de telefoonlijn, in het beeldscherm. Wiegman zei ove rigens dat al veel ambtenaren een pc hebben besteld, en dat deze maand de zeshonderdste de deur uitgaat Veel ambtenaren hebben er inmiddels ruime erva ring mee. Even deed zich een incidentje voor, ondanks de zo rooskleurige gemeentebegroting. Aad van Langen (CDA) verweet Wieg man een vertekend beeld te ge ven, door enerzijds wel te stellen dat de gezamenlijke schulden last van de Schiedammers (de gemeente) toeneemt, maar door anderzijds niet te vermelden dat het bezit nog meer toeneemt door exploitatie van de grond. „We zijn dus rijker geworden", constateerde Van Lingen. Het was een samenspraak van eco nomen onder elkaar. Het leek wel even een begrotingsbehan deling. „De boekwaarde van de BV Schiedam neemt toe", be sloot Wiegman, De tweede avond van de begro tingsmarathon leverde meer we tenswaardigheden op: De moties van dé CPN over energieteams (E-teams) en van het CDA over sportvelden in Woudhoek-Noord stuiten op be denkingen bij burgemeester en wethouders. De VVD-motie over hulp aan huize Frankeland ontmoet steun. Wethouder Haf kamp wil snel de problemen uit de wereld helpen, die ontstaan zijn vanwege een misgelopen subsidie voor de bouw van aan leunwoningen. Binnen enkele maanden hoopt wethouder Hafkamp naar Vlaardings voorbeeldzover te zijn dat de verzorgingstehuizen een samenwerking kunnen aan gaan met verpleeghuis Drie- maasstede. Een reorganisatie bij de ge meente Schiedam vindt wethou der Hafkamp nog wel nodig, maar niet zo ingrijpend als waar van twaalfeneenhalf jaar is uit gegaan. Wiiton-Fijenoord heeft een deel van haar door inkrimping vrijgekomen bedrijfsterrein ter beschikking gesteld aan de ge meente, die er overigens al de ei genaar van was. Maar zonder fi nanciële inbreng van buitenaf zal er nog weinig met de buiten dijks gelegen grond kunnen ge beuren. Burgemeester Scheeres hoopt op een EG-subsidie voor verlaten werfterreinen. De orderportefeuille van Wil ton was begin dit jaar niet ge vuld, maar zit de laatste vijf maanden vol. aldus Scheeres. „Dat is meer dan een reparatie- werf in deze lijd mag verwach ten", zei hij. Wethouder Zijdeveld heeft de neiging nooit meer met vakantie te gaan. „Steeds als ik weg ben, gaat er wel wat mis. Eerst ont hield de provincie in mijn va kantie goedkeuring aan het be stemmingsplan Spaland. De tweede keer was het bij mijn te rugkomst een chaos in het ver keer, En nu weer werd ik van wege Spaland van vakantie te ruggeroepen". Tot slot was er wat verbazing over de veronderstelling van Wim Kok, dat er in Spaland wel een bodemonderzoek zal worden ingesteld. Dat had geen PvdA'er hem horen zeggen, toen de oppositieleider in het parle ment vorige week in Schiedam was. Maar Kok had die uitspraak niet via de microfoon gedaan. De Het wordt Gerard Verhulsdonk allemaal te veel. Vermoeid wrijft hij zich in de ogen. Het kopje kof fie vermocht niet te stimuleren. journalist, die die uitspraak no teerde, had hem er in de pauze naar gevraagd. Schiedam De tweede avond van de begrotingsbe handeling van de gemeente Schiedam verliep gisteren vrij rustig, maar er was veel rumoer tijdens de speech van Chris Zijdeveld. De. wethou der werd om de haverklap geïnterrumpeerd, beurte lings door Adri Heijnhout (D66),' TJlferd Bruseker (CPN) en Bart de Leeds Het ging er soms vinnig aan toe. Bijvoorbeeld toen Zijdeveld ver klaarde dat de gemeenteraad he lemaal niet is gepasseerd in de planvorming rond het ABC-wa- renhuis. De Leede viel hem in de Schiedam Het college van burgemeester en wet houders spreekt tegen, dat er „iets fundamenteel mis" is in de verhoudingen met de gemeenteraad. Als er al een. zwaar accent ligt op de extra verant woordelijkheid van B en W, dan komt dat door de veelheid van taken, en de gemeenteraad is mans genoeg om er wat van te zeggen als dat teveel wordt. Burgemeester Reinier Scheeres zei dat gis teravond. Hij vond bet een nogal boude bewering van Bart de Leede (PSP/PPR) dat er zoveel ge heimzinnigdoenerij is. Er wordt beslist niet meer dan nodig in besloten heid vergaderd, gaf bet college gisteren aan in de beantwoording van vragen, die maandag door de fractieleiders waren gesteld. Beslotenheid moetzo- veel mogelijk beperkt worden, vond de burge meester. Volgens Scheeres is er een vuistregel om achter gesloten deuren te vergaderen, en dat is als er door openbaarheid „belangen van personen, groepen of van de gemeente zelf" worden ge schaad. De Leede sprak dat tegen- „Ik heb gisteravond voorbeelden genoemd waarbij er geen sprake van was dat er belangen geschaad zouden worden", zei hij. Maar daar ging Scheeres niet op in: „Ik ga niet over die voorbeelden praten". Scheeres liet weten net ook pertinent oneens te zijn met D66, waarvan fractieleider Adri Reijn- hout beweerde dat er in Schiedam kille technocra ten aan de macht zijn. Als gemeentebestuurders overigens gemeentelijke ontwikkelingen geheim moeten houden voor hun achterban, vindt Scheeres dat niet zo'n ramp. Raadsleden worden door de burgers gekozen, en dat systeem impliceert dat ze ook een vertrou wensvotum meekrijgen van de kiezers. En volgens de burgemeester moet dat ook opgaan, als er Iets niet mag worden gezegd. Zie ook pagina 19 rede en stelde ertegenover, dat toen klein links eerder dit jaar een alternatief aandroeg vpor de lokatie-Lange Kerkstraat, de wethouder dat alternatief af wees en zei dat dat „eert gepas seerd station" was. De Leede: „Dus was er kennelijk al i-en besluit van B en W, waar de gemeenteraad niets van wist". Zijdeveld: „Maar een gepasseerd station, dat kan van alles beteke nen. Het betekent bijvoorbeeld dat de trein al voorbij is". En hij ging op die beeldspraak door en zei dat de trein misschien wel uit zichzelf naar beneden reed. Reijnhout; „Dat doet me dan denken dat er een stuurloos col lege is". Zijdeveld: „U zit nooit in de trein zeker? Een trein heeft geen stuur, dat hoeft niet, omdat ie op rails rijdt". Reijnhout „Maar je had toch aan de rem kunnen trekken?" Zijdeveld: „Dat hoeft niet als die trein de goeie kant opgaat". De Leede: ,,Ah! Maar dan be paalt het college dus kennelijk wat de goeie kant is, en niet de gemeenteraad. Dat is nou precies het hele eieren eten, dSar gaat het om". B en W moeten volgens hem minder eigenmachtig op treden en vaker de gemeente raad informeren. Zulke sprankelende? dis cussies deden zich meer voor. Op een gegeven moment was Zijde veld het zat. „Ik word nu al tien minuten geïnterrumpeerd, voorzitter. Gaat dat van mijn spreektijd af?" Burgemeester Scheeres: „ror- meel hebt u geen spreektijd, me neer Zijdeveld. Maar ik vind wel dat het tijd wordt dat u met uw betoog verder gaat". En Zijdeveld greep die uitnodi ging van harte aan en verklaar de dat hij dus niet meer op inter rupties zou ingaan. En inderdaad interrumpeerde Reijnhout daar na nog, maar dat werd door de wethouder vrijwel genegeerd Reijnhout maakte onderscheid tussen de gifproblematiek in Spaland en de informatiever strekking over Spaland. Maar Zijdeveld vond dat teveel ver weven met elkaar. Niettemin stak hij Reijnhout de hand'toe. De D66'er had maandag een ge wichtig punt gemaakt van het feit dat B en W hem op schrift hadden beschuldigd van een se lectieve keuze uit alle Spaland- rapporten, terwijl het nota bene een ambtenaar zou zijrrgeweest Jilles de Klerk) die tegen Reijn hout had gezegd dat die selectie volstond, Reijnhout zou het don derdag op de sïotavond beslist scherp gespeeld hebben, als Zij develd gisieren niet had aangé- boclen de betreffende passage uit het schrijven van B en W te schrappen. Zijdeveld zei die zin nen met dikke strepen doorge haald te hebben. Naar verluidt wil Reijnhout nu ook weten, of Zijdeveld bereid is de hierover gedane mededelingen aan de landelijke pers óók te herroepen. Schiedam Burgemeester Rei nier Scheeres vindt het onjuist om van een Schiedamse Slopera te spreken, als het gaat om de nieuwbouw van een biblio theek-, theater- en bestuurscom plex op het Stadserf/Emma- plein. De Schiedamse plannen hebben geen Stopera-pretenties' van zulke insinuaties distan tieert Scheeres zich. Hij vindt eer» nieuw bestuurs centrum trouwens helemaal niet zo overdreven, zei hij gister avond. Zo riant zitten B on W volgens hem niet op de 2esde eta ge van het stadskantoor. „Vind je van niet!?" De mond van CPN'er Ulferd Bruseker viel open van verbazing. Bruse ker vindt de zesde etage juist heel luxe, vooral sinds een ver bouwing <he vt-egens de kosten nogal omstreden was. Scheeres vond inderdaad dat het er niet zo riant is. „Kijk maar eens eiders. We ontvangen als gemeentebestuur nu eenmaal regelmatig bezoek. En die men sen verwachten dat ze er dan toch wel een beetje netjes bij zit ten. Daar zult u, meneer Bruse ker, wat minder aan tillen dan anderen". Maar voor een be hoorlijke representatie van het stadsbestuur mag de gemeente best geld over hebben, vond de burgemeester, Wat Bruseker betreft blijft de gemeenteraad gewoon in de kantine van het stadskantoor vergaderen. Multifunctionele^ kan het volgens hem niet. 1 Schiedam Hoeveel directeu ren er precies in Schiedam wo nen, daar heeft burgemeester Scheeres geen flauw benul van. Gisteravond kon hij het CDA daarop geen antwoord geven. Maar wel heeft een onderzoek onlangs uitgewezen, dat meer di recteuren aan vroeger buiten de stad wonen maar in Schiedam hun bedrijf hebben, en dat min der directeuren in Schiedam wo nen maar buiten de stad hun on derneming hebben gevestigd. In de woorden van Scheeres: „De inkomende pendel is gestegen en de uitgaande pendel is ge daald". Evenals het CDA noemde Scheeres het positief, als direc teuren, die in Schiedam werken, hier ook komen wonen. Dat ver groot dan waarschijnlijk hun be trokkenheid met 'de "stad, ook met het verenigingsleven, dat daar dan wel bij vaart, want veel verenigingen hebben, onvol doende kader. Uit een enquête was de gemeen te al eens eerder gebleken, dat het vaak van belang is waar de 'directeur woont, als een bedrijf een nieuwe lokatie zoekt Maar gelukkig zijn er uitzonderingen, zei Scheeres, die de Itho als voor beeld nam: het bedrijf gaat ver huizen van de .Nieuwe Haven naar nieuwbouw aan de West- frankelandsedijk, hoewel'direc- teur H. Al ting zelf niet in Schie dam woont. Maar bij het slaan van de eerste paal liet Alting we- ten aan zijn personeel te denken, dat wél In Schiedam woont. En dat personeel wou hij nietkwijt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1