Loopbaan wethouder Van Roon ten einde Vakbond fel gekant tegen winkelproef mi Maassluizer mag in Kastanjedal bouwen Financiële hoofdbrekens m hij intocht Sinterklaas Sport Recreatie ontsnapt aan korting VLAARDINOS DAGBLAD SCHIEDAMS! COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Bemoeienis met sociëteit wordt CDA 'er fataal Beveiligings beambte wacht op verklaring Drie ton subsidie voor Schiebrug 'Experiment met openingstijden is overval' Centrumbewoners vrezen toename van criminaliteit Getuigen gezocht Automobilist stuurloos Onderzoeken op scholen 'Jeugd begint frisser aan taal en rekenen' Commissie dwarsboomt plan wethouder Wustrow DINSDAG 8 NOVEMBER 1938 PAGINA 13 Regionale redactie: Brede Havenstraat 5, 3131 BC Vlaardingen- Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4345229. 4352Q66„4350557 - sportredactie: 4345209 VlaardingenDe dagen van wethouder Chris van Roon. van zijn geteld. PvdA en VVD dienen, morgenavond in de gemeenteraad een mo tie* van wantrouwen in tegen de 46-jarige CDA-wethouder voor financiën. Het CDA heeft zich erbij neergelegd, dat de positie van rijn wet houder onhoudbaar is gewor den. De reden voor de motie van wantrouwen is, zegt PvdA-lei- der John Ranshuijsen, dat de wethouder heeft gehandeld in strijd met het belang van. de ge meente. Wethouder Van Roon is in de knoop geraakt met zijn functie als bestuurslid en huis baas van sociëteit DAT aan de Havenstraat. De gemeente was gebaat bij op heffing van die overlast veroor zakende en verliesgevende zaak in de Havenstraat. Burgemees ter en wethouders, met Van Roon in hun midden, drongen bij het bestuur van DAT aan op opheffing van de sociëteit. Maar het bestuur,' ook met Van Roon in zijn midden, wilde van ophef fing niets w;eten. De gemeente had DAT toestemming gewe gerd om haar lokaal uit te brei den. Daar was DAT tegen in beroep gegaan en. het bestuur van de sociëteit wilde de uit spraak afwachten. „Van Roon heefteen collegebe- sluittegengehouden", zegt Rans huijsen. „Hij is daar lijnrecht te genin gegaan. De zuiverheid van de politiek is in het geding". VVD en PvdA vinden dat al re den genoeg om de wethouder van zijn zetel te lichten. Het feit dat de gemeente na de opheffing van DAT opdraait voor rente en aflossing van de schuld van de sociëteit heeft er volgens de PvdA-fractievoorzitter niets mee te maken. „Het gaat om het principe". Zelfs in zijn eigen partij kan de wethouder niet werkelijk op steun rekenen. Plaatsvervan gend fractievoorzitter van het CDA Cees Bot meent dat de kri tiek van PvdA en VVD op Van Roon terecht is. „Ik ben van me ning, dat je niet als wethouder het een mag zeggen en vervol gens als privé-persoon het ande re mag doen", zegt Bot. Het gaat het CDA echter te ver om de mo tie van wantrouwen te steunen. De PvdA en de WD hopen dat het CDA bereid is om de brede coalitie in Vlaardingen in stand te houden en ter vervanging van Van Roon een andere kandidaat naar voren te schuiven. „Maar doet het CDA dat niet", zegt Ranshuijsen, „dan zullen PvdA en VVD ervoor zorgen dat de stad bestuurbaar blijft". CDA'er Bot echter heeft de in druk, dat 2ijn partij wel degelijk zal ingaan op een uitnodiging van PvdA en VVD om een nieu we wethouder te leveren. „Wij hebben de twee coalitiegenoten laten weten, dat wij de motie te gen Van Roon niet steunen, maar dat wij vinden dat de coali tie in stand moet blijven". Bot vindt het 'op rich een mooie situ atie', dat het CDA sowieso wordt uitgenodigd om een nieuwe wet houder te leveren. Wie de kandidaat-wethouder voor het CDA zal 2ijn kan Bot. zelf ex-wethouder, nog niet zeg gen. „Wij hebben ons gister avond alleen beraden over de huidige situatie. Als een motie van wantrouwen tegen Van Roon wordt aangenomen, ont staat een nieuwe situatie. Daar hebben wij het nog niet eens over gehad". Bot heeft in de nachtelijke uren langdurig tele- gi fonisch beraad gehad met zijn =- fractievoorzitter Aart Kool, die voor rijn werk voor de ambtena- C' renvakbond CFO in de Betuwe l verblijft, 1 Met het vertrek van wethouder Van Roon ontstaat woensdaga vond een merkwaardige situatie. Als wethouder voor financien is Chris van Roon, hij de architect van de begroting, ling van die die de gemeenteraad die avond niet achter de behandelt. Hij zal de behande- maken. begroting collegetafi echter iel mee- Politie op de vingers getikt Den. Haag/Schiedam De waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr J.H. Blaauw, heeft de gemeentepolitie van Schiedam op de vingers getikt. De korpsleiding had niet zonder meer mogen weigeren een legiti matiebewijs te verstrekken aan een man die wil gaan werken bij de beveiligingsorganisatie Secu rity Servïve Schiedam. Zo'n legitimatiebewijs is een verklaring van de politie waar uit moet blijken dat de man van onbesproken gedrag is. Afgifte van deze verkaring is een voor waarde om te kunnen gaan wer ken bij een beveiligingsdienst. De man heeft in een spoedproce dure gevraagd de weigering van de gemeentepolitie te schorsen. Dit verzoek werd toegewezen. De politie weigerde de verkla ring omdat de man, toen hij een bijstandsuitkering had, gehan deld zou hebben in auto's. De in komsten uit die handel zou hij niet aan de sociale dienst hebben opgegeven. De man onkent en. stelt dat hij slechts als vrienden dienst, tegen een kleine vergoe ding, de auto's voor de verkoop zou hebben schoongemaakt en gewassen. De gemeente heeft wel de eveneens vereiste verkla ringvan goed gedrag afgegeven. De man was al in dienst van Se curity Service maar is inmiddels ontslagen, omdat de politie de verklaring nog niet heeft gege ven. De beveiligingsorganisatie heeft meegedeeld dat hij meteen weer aan net werk kan zodra de vereiste verklaring uit de bus komt. Den Haag Gedeputeerde sta ten willen uit het werkgelegen heidsplan drie ton beschikbaar stellen aan Schiedam, als bijdra ge in de kosten van, de aanleg van een brug over de Schie. De totale projectkosten bedragen 3,9 miljoen gulden. Deze brug moet een nieuw kan toor- en bedrijfsterrein ontslui ten, dat is gelegen tussen het sta tion en rijksweg 20. Het is een goede locatie die uitstekend per openbaar vervoer bereikbaar is, maar pogingen om het terrein tot ontwikkeling te brengen zijn gestrand op de slechte bereik baarheid per auto. Er is nu een projectontwikkelaar gevpnden, die de eerste fase van dit terrein wil ontwikkelen voor kantoren en bedrijfsgebouwen, op voorwaarde- dat de bereik baarheid per auto wordt verbe terd. Via de brug kunnen auto's snel het rijkswegennet bereiken. Schiedam De afdeling Nieuwe Waterweg-Noord van de Dienstenbond FNV heeft geen goed woord over voor de plannen van de ge meente Schiedam om de ope ningstijden van winkels vrij te laten. Volgens de bond wordt het winkelpersoneel de dupe van dit experiment. Ook zal er volgens de bond een verschuiving van het koopgedrag plaatsvinden,- waardoor kleine onderne mers klanten verliezen aan grootwinkelbedrijven. „Grotere zaken hebben meer geld om extra personeel aan te trekken dan de kruidenier op de hoek", aldus FNV-afdelings- voorzitter Cor van den Toom. Hij vindt het hoogst merkwaar dig dat de gemeente Schiedam zich leent voor een proef met va riable winkelsluitingstijden. „De Tweede Kamer wil al jaren niet aan een wetswijziging omdat er geen meerderheid voor is. Pro beren de voorstanders het nu soms via een achterdeurtje?" Met dat achterdeurtje bedoelt Van den Toorn de status van zo genaamde D-gemeente, die Schiedam in staat stelt deel te nemen aan deregulering en de centralisatie ofwel versoepe ling van bepaalde regels. Een van die proeven is, dat winke liers zelf mogen bepalen wan neer hun zaak geopend is. Van den Toom neemt het de ge meente ook kwalijk dat er voor af geen overleg is geweest met de winkeliers en de bond. „De ge ur, een te vraagt op eigen houtje die status aan, regelt een hoorzit ting waarvoor wij niet eens worden uitgenodigd en wil de zaak al een paar dagen later door de gemeenteraad laten bekrach tigen. Dat is zo'n ultra-kort tijds bestek, dat je gerust van een overvaltechniek kan spreken". Op de hoorzitting, woensdag in het stadskantoor onder voorzit terschap van burgemeester Scheeres, zal de Dienstenbond zeker zijn stem laten horen. Van den Toorn: „We mogen dan niet uitgenodigd zijn, ik denk dat onze leden toch wel hun zegje willen doen. Veel mensen zien andere openingstijden helemaal niet zitten. Als de winkels ook op zaterdagavond en op zondag open zijn, blijft er voor net perso neel geen tijd over voor hun ge wone sociale leven. Plus dat we als bond natuurlijk niet staan te juichen bij het idee dat de grotere ondernemers straks meer en meer gebruik gaan maken van oproepkrachten, mensen die op rare tijden moeten inspringen. Wij pleiten als bond voor vol waardige banen, niet voor baan tjesvan een paar uur per week". Schiedam —De Schiedamse politie is het niet eens met de stelling van binnenstadbewoners, dat ande re winkelsluitingstijden zullen leiden tot een toe name van de criminaliteit. „Winkeldiefstallen worden gewoonlijk gepleegd als de winkels open zijn. Dat houdt toch niet in dat et meer gestolen wordt, als de winkels op andere uren open zijn?", meent commissaris Jan van Hoff. Van Hoff bestrijdt ook dat er op de wekelijkse koopavond op donderdag een levendige handel in gestolen spullen plaats vindt in het centrum. „Dat zal best wel eens gebeuren, maar er is geen sprake van grote regelmaat op één bepaalde plek". De bewonersvereniging Schiedam-Centrum zegt dat de criminaliteit op donderdagavond 'welig tiert'. Daarom hebben de centrumbewoners geen enkele behoefte aan andere openingsuren voor de winkels. Dat plan moet de gemeente maar zo snel mogelijk i n de prullenmand gooien. Volgens BVSC-seeretaris Lammert van Wagten- donk wemelt het elke donderdagavond in de bin nenstad van winkeldieven, die zojuist gestolen spullen 'in steegjes en portieken' aan de man bren gen. „Ze verhandelen boxen sigaretten en T-shir- tjes waar de prijskaartjes nog aan zitten". Bewo ners noch politie kunnen daar iets tegen uitrich ten, zegt Van Wagtendonk: „Die handelaren zijn net vliegen. Als je er op afstapt, zijn ze verdwe nen". Ook de te verwaehten verkeersoverlast is voor de BVSC een argument om andere openingsuren af te wijzen. Van Wagtendonk: „In sommige straten in het centrum kunnen de bewoners op donderdag avond niet eens de voordeur uit. Ze nemen de ach terdeur, omdat de stoep vol staat met geparkeerd blik". In een brief aan de raadscommissie voor al gemene bestuurlijke zaken herinnert de bewo nersvereniging de politiek aan het plan om 66 par keerplaatsen te realiseren in de Kreupelstraat. „Dat plan is al 6 jaar oud en het is nog steeds niet uitgevoerd". Schiedam Vlaardingen - /Maassluis Het wordt steeds moeilijker, de finan ciering van Sinterklaasin tochten rond te krijgen. Vooral in Vlaardingen kostte het inzamelen van gelden dit jaar de nodige hoofdbrekens. De C JV Liefde en Vrede, die de ontvangst van de goedhei ligman regelt, moest op zoek naar een nieuwe sponsor om dat de vorige had afgehaakt. Bovendien wilden twee win keliersorganisaties niet in de kosten bijdragen. Ook Schiedam zocht zonder succes particuliere geldschie ters voor de intocht. Gemeente en winkeliers betalen nu samen de ontvangst, maar volgend jaar wordt de sponsorwerving voort gezet. ,A1 mag dat er niet toe lei den dat Sinterklaas met grote stickers op zijn mijter en tabberd rondloopt", aldus Joop van Broekhoven, die als gemeente lijk jeugdconsulent de aankomst voorbereidt. In Vlaardingen stond de Bonds spaarbank tot nu toe garant voor een deel van het Sint-budget, maar de bank met de S zag opeens geen commercieel heil meer in het evenement, en dus moest CJV-voorzitter Klaas van Vliet bij een andere bank (de Rabo) aankloppen. Met succes. Maar elders ving Van Vliet bot de winkeliersorganisaties Van Bogendorplaan ert d'Oude Hoogstraet zeiden liever zelf hun Sinterklaasfeestje te organi seren. „Het is ieder jaar weer hetzelfde probleem, de winkeliers 2ijn nooit allemaal op één lijn te krij gen", klaagt de CJV-voorzitter. „Het is een doorn in mijn oog dat een deel van de middenstand het bij een typisch middenstands- feest laat afweten. Ik zou willen dat de gemeente de kosten van het feest op zich nam, dan kun nen de winkeliers voortaan voor zichzelf zorgen. Zoveel geld Is er tenslotte niet mee gemoeid". In Vlaardingen kost de intocht rond de 9000 gulden, de bijdra gen van een autorijschool en een autohandelaar, die wagens voor de stoet beschikbaar stellen, niet meegerekend. Ondanks stopzetting van de me dewerking in Vlaardingen, lonkt Joop van Broekhoven naar de sponsorgelden van, de bank met de S: „Die S staat dan gewoon één dag voor Sinter klaas". Veel verder dan die ene letter mogen de reclameteksten bij de intocht niet reiken, vindt de jeugdconsulent. De goedheï- ligman is tenslotte geen met merknamen beplakte wielren ner. Trouwens, moeten geld schieters overal hun naam op plakken? „De kerstboom op de Koemarkt krijgen we elk jaar van Sandvik. Maar heeft er ooit een ballon van Sandvik boven die boom gehangen?" In Maassluis verloopt de organi satie van de intocht zuider noe menswaardige problemen. De huur van de boot, de kostuums, de muzikale bijdragen van plaat selijke gezelschappen en de pe pemoten en andere cadeautjes worden betaald door gemeente en winkeliers. Voor het scenario zorgt organisatiebureau De Nie. De Sint kan zaterdag 19 novem ber tussen kwart voor tien en tien uur onbezwaard afmeren in de Maassluisse haven. De intochten in Vlaardingen en Schiedam zijn op dezelfde dag gepland. In Schiedam arriveert de kindervriend 's middags rond kwart voor twee in de Lange Ha ven, in Vlaardingen komt de stoomboot 's morgens om kwart voor tien aan bij de Maasboule vard. Een intocht in de binnen haven was dit jaar wegens de 2 werkzaamheden aan de sluis en de spoorbrug niet doenlijk. Bo- g vendien is er op de smalle-ha- g venkade niet voldoende ruimte voor het publiek. Op de Maas- boulevard kan de menigte heter uit de voeten. m De aankomst van Sinterklaas vorig jaar in Schiedam. Vlaardingen Een bezuiniging van 20.000 gulden op het budget van de dienst voor Sport Re creatie gaat niet door. Burge meester en wethouder van Vlaardingen hebben nog net voor de behandeling van de ge meentebegroting het plan, om de sportieve recreatie kostendek kend te maken, weer in de kast gelegd. Sport Recreatie heeft de strijd tegen de bezuiniging weer voor een jaar gewonnen. Teun Goedknegt, hoofd van de dienst, hoopt oprecht dat er nu voorgoed een einde komt aan de al vijf jaar durende discussie over de kosten van de sportieve recreatie. „Het hangt ons de keel uit om elk jaar weer dezelfde ar gumenten op tafel te moeten leg gen tegen de afbraak van spor tieve recreatie, om het gemeen tebestuur steeds te moeten wij zen op de doelstellingen van onze dienst, die zij zelf hebben goedgekeurd", 2egt Goedknegt. „Wij moeten kansarme groepen met sport in aanraking bren gen". Bij nagenoeg elke bezuinigings ronde van de gemeente staan de kosten van sportinstuiven, vol- leybalstraattoernooien en schoolspoitactiviteiten weer ter discussie. De activiteiten van de dienst kosten de gemeente per saldo iets minder dan 20.000 gul den. „Een schijntje voor het enorme scala aan activiteiten dat wij uitvoeren", zegt Goedknegt. Op een aantal sportieve evene menten maakt de dienst Winst. De beginnerscursussen in tennis en windsurfen zijn enorm popu lair. Van het geld wat die cursus sen opleveren worden weer an dere activiteiten betaald. „Maar wij zijn geen commerciële sport school", aldus Goedknegt. „Wij hebben die winstgevende cur sussen in het programma om an-, dere activiteiten betaalbaar te maken". Het werk van de dienst moest maar kostendekkend worden, besloten B en W dit jaar. Dat was voor het eerst in de 11 jaar dat Sport Recreatie bestaat. Goedknegt is blij dat 'die ellen de' weer aan de dienst is voorbij gegaan Op aandringen van de Vlaardmgse Raad voor Sport en Recreatie en de commissie heb ben burgemeester en wethou ders de 20.000 gulden, die zij eerst hadden geschrapt op de be groting, weer opgevoerd. Maar zij hebben dat slechts voor het komende jaar gedaan. Dus vol gend jaar begint het verhaal van voren af aan, vreest Goedknegt Vlaardingen De Vlaardingse politie is op zoek naar getuigen die nadere bijzonderheden kun nen vertellen over het ongeluk waarbij de 24-jarige Robert-Dirk van Wolferen gisteren om het le ven kwam. De "Vlaardinger bot ste op het fietspad langs de Vaart met zijn motor tegen een boom. Zijn lichaam werd kort na zeven uur 's morgens gevonden door een voorbij fietsende verpleeg ster. De politie wil aan de hand van getuigenverklaringen ander an dere vaststellen, hoe laat het fa tale ongeluk is gebeurd. De poli- tiearts kon daarover geen uit sluitsel geven. „Mogelijk is het slachtoffer met vrienden op stap geweest, en weten zij hoe laat hij naar huis ging en waarom hij op het fietspad reed", aldus een po litiewoordvoerder. Het ongeluk zou overigens eerder veroorzaakt zijn door de dichte mist dan door drank. Van alcoholgebruik was volgens de politie geen sprake. Schiedam Verbijsterd opende een 45-jarige Maassluïzer gister avond het portier van zijn auto, die geparkeerd stond in de Hugo de Grootstraat. Na de visite aan een Schiedamse kennis gewoon instappen en naar huis rijden was er niet bij. Het portierslot was geforceerd en uit de auto was het stuurwiel ontvreemd. De Maassluïzer zag zich genood zaakt, een treinkaartje te kopen. Vlaardingen Begin volgend jaar wordt een onderzoek uitge voerd naar de huidige overblïjf- voorzienmgen op basisscholen in Vlaardingen. Die inventarisatie vloeit voort uit het actieplan 'emancipatie in het openbaar on derwijs'. Een notitie daarover is vorige maand vastgesteld door dc gemeenteraad. Dat beleid is nu verder uitgewerkt met een aantal concrete activiteiten. Zo *wil wethouder Maarleveld het aantal overblïjfvoorzieningen vergroten. Een tweede onderzoek heeft be trekking op de doorstroming van het basis- naar het voortge zet onderwijs. Uit cijfers over de periode 1975 tot 1988 hoopt de commissie basis onderwijs- voortgezet onderwijs bruikbare conslusies te kunnen trekken. Verder wordt onderzocht in hoeverre bepaalde leermiddelen een rolbevestigend karakter hebben. Vlaardingen Directeur Leny Penning van basisschool De Zuidbuurt kan zich geen betere start van de week denken dan de maandagse 'crea-oehtend'. Do cent Ron Winters heeft gemerkt dat de leerlingen na een och tendje timmeren of aardappel stempelen veel frisser aan taai en rekentaken beginnen. Leny Penning en Ron Winters vertelden gistermiddag de pro vinciale commissie cultuur over hun bevindingen met de sectie kunstzinnige vorming. Gedepu teerde drs. Jan Hein Boone was onder de indruk van het enthou siasme van het onderwijsteara. De commissieleden lieten zich voorlichten door de directeur.de docent en door Wilma Kuil, de consulente kunstzinnige vor ming die op De Zuidbuurt de le raren begeleidt in hun streven om meer creativiteit in hun school te stoppen. „Heel belang rijk", vond Boone het contact tussen zijn commissie en 'de praktijk'. „Wij nemen in Den Haag vaak beslissingen aan de hand van dikke dossiers. Maar van een uurtje praten met mensen uit de praktijk leer je veel meer dan van het doorworstelen van lijvi ge rapporten", zei Boone. „Wij worden ieder jaar opnieuw ge confronteerd met kortingen, met bezuinigingen. Als provin cie moeten wij kiezen welke za ken wij ondanks die bezuinigin gen overeind willen houden". Maassluis Wethouder Wu strow van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft in een besloten commissievergade ring voor ruimtelijke ordening een gevoelige nederlaag gele den. Tegen de zin van Wustrow heeft de commissie verleden maand besloten, de bouw van dertig woningen in de vrije sec tor aan het Kastanjedal over te laten aan de Maassluisse archi tect Jos de Bruijn. Volgens ingewijden had de PvdA-wethouder zich zeer sterk gemaakt voor hetplan van ar chitectenbureau TK uit Maas land. Het plan, bestaande uit een cirkelvormig woningcomplex met een binnenpleintje, kon bij de commissie echter op weinig bijval rekenen. Commissieleden van het CDA, de VVD en de RPF denken, dat er in Maassluis meer behoefte bestaat aan twee- onder één kap woningen, zoals ze zijn ingetekend door Jos de Bruijn, De woningen aan het Kastanje dal worden gerealiseerd in de vrije sector. De woningen, die tussen de 270.000 en 300.000 gul den gaan kosten, moeten in de loop van het volgende jaar wor den gerealiseerd. Het ligt in de bedoeling, dat de eerste paal voor het project rond 1 maart van het volgend jaar wordt ge slagen, Het college van B en W heeft de beslissing van de commissie on dertussen overgenomen. Burge meester Hans van Es, en de wet houders Liesbeth Snoeck<WD) en Izadk van der Knaap (CDA) vonden, dat Wustrow de beslis singvan de commissie meest res pecteren. Wustrow vindt het jammer, dat het plan van het Maaslandse ar chitectenbureau TK uiteindelijk niet werd uitverkoren. Ondanks zijn persoonlijke voorkeur res pecteert de PvdA-wethouder toch de beslissing van het college van B en W. „Het kan nu een maal gebeuren, dat er iets wordt besloten, waar je het als wethou der niet mee eens bent Dat over komt elke wethouder wel eens. Maar het is duidelijk, dat ie je bij zo'n besluit moet neerleggen. Het enige alternatief zou aftre den zijn". Woordvoerder Bart Klop van het Maaslandse architectenbu reau TK noemt het onbevredi gend, dat TK de plannen niet aan de commissie heeft kunnen uitleggen, „De wethouder en de ambtenaren lieten by onze pre sentatie weten, dat zij erg en thousiast over onze tekeningen waren. Wij dachten dat de beslis sing in handen van de wethou der lag, maar dat blijkt nu toch niet zo te zijn. De commissie, die uiteindelijk heeft beslist, hebben wij nooit gezien". TK was door de gemeente ge vraagd, met een vernieuwend ontwerp op de proppen te ko men. „Ons plan gaat inderdaad verder dan het traditionele. Maar ja, je kunt nog zo'n goed plan hebben, als mensen het niet doorzien ben je snel uitgepraat", zegt Klop berustend. De commotie rond de prijsvraag, waaraan ook werd deelgenomen door de Noord wijkse architect H.S.J. van Vliet, betekent vol gens wethouder Anton Wustrow niet, dat zo'n procedure in de toekomst niet meer zal voorko men. „Als er andere plannen op stapel staan, zien we wel weer aldus Wustrow. „Maar Maassluis is bijna volgebouwd, dus vaak zal zo'n prijsvraag niet voorko men". Jos de Bruijn werkt momenteel aan een gedetailleerde invulling van zijn winnende ontwerp. Door enkele aanpassingen aan de parkeerplaatsen in net plan verdwijnen waarschijnlijk enke le van de dertig huizen, die in het oorspronkelijke plan voorko men. Volgens ambtenaren be staat er nu al grote belangstelling voor het nieuwbouwproject -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1