DWS jaagt publiek weg WATERWEG 17 SPORT Scholieren vinden zo'n veilingklok maar vreemd Aanslag op psychiatrie strijdig met beleid ACHTERGROND Dirks terug, Feelders weg Eerste paal Antigone: toen en nu Succes bedreigt Vlos Palestij nen in kerk Joling in My Way Beurzen in Lijnbaanhal Directeur verlaat K K Plan golfbaan vertraagd -warmtebron vlaardingen tegels/sanitair j HIEUW S IRIS I plavuizen AftNBIE i TaAHBIEOIHGJ [kMtBltölHU] [^hbIEOIH^ 35,- 1 vïoer- 1 tegel „25,- I wand/ vloertegel ,29 Bezoek onze unieke badkamer showroom met meer dan 20 opstellingen Maaslands Ijsvermaak krimpt in SPORTAGENDA Martinit praat over toekomst Battista nieuwe coach Gophers Squash-top Klaverstede Leerlingen uit de twee hoogste klassen van het basis onderwijs en speciaal onderwijs bevolken donder dag- en vrijdagochtend en -middag het Passagethea ter. In totaal maken liefst 1226 leerlingen van 32 scholen de gang naar het theater voor de voorstelling Antigone. Het stuk wordt opgevoerd door de Rotter damse jeugdtheatergroep De Zwarte Hand. De voor stelling maakt deel uit van het aanbod van de kunst zinnige vorming van de gemeentelijk onderwïjscon- sulent en z*n bureau. Antigone is een oude Griekse tragedie, die rond 400 voor Christus werd geschreven door Sophocles. De speciaal op een jong publiek toegesneden uitvoering van het wereldberoemde stuk is minder zwaar en meer begrijpelijk dan een tragedie doet vermoeden. De gemeentelijk onderwijsconsulent verklaart de keuze voor juist dit stuk uit de opmerkelijke over eenkomsten, die er zijn tussen toen en nu. De meeste thema's, die Sophocles behandelde, zijn namelijk ook nu nog opmerkelijk actueel: ongehoor zaamheid aan je ouders, voor jezelf durven opkomen, je in de steek gelaten voelen. Om het jonge publiek te boeien heeft De Zwarte Hand veel muziek en zang in haar interpretatie van het klassieke stuk gestopt. Ook allerlei komische ele menten. zullen niet worden geschuwd. Als Vlaardingerj voor ontwikkelingssamenwerking niet oppast, gaat de stichting ten onder aan r eigen succes. De opening van het eigen pand in *^2 was het startsein voor een enorme groei van het werk van de Vlos. De organisatie kan het bijna met /neer aan, schrijft het bestuur in het verslag over 1937. Zelfs de komst van twee parttime-medewerk sters in 1986 heeft niet echt soelaas geboden. Projecten, manifestaties, het onderhouden van de vriendschapsband met het Filipijnse Baeolod en het geven van voorlichting aan scholen vragen over werk van vrijwilligers en medewerksters. Verder is er nog de druk vanuit Schiedam en Maassluis om het werkterrein van de Vlos uit te breiden. Zowel het succes als een eventuele regionalisering worden door de Vlos gezien als een bedreiging. Uit breiding van het werkterrein zou ten koste kunnen gaan van de identiteit en van de activiteiten in Vlaardïngen. Daar wil het bestuur niets van weten, blijkt uit het jaarverslag. Maar de Vlos zou het ook weer jammer vinden, als alleen Vlaardïngen profi teert van de ervaringen die in de afgelopen jaren zijn opgedaan. Er is nog een derde probleem voor de stichting: het project-Bacolod moet binnen niet al te lange tijd wor den afgesloten. De afgelopen jaren heeft de stichting getracht een vriendschapsband te doen ontstaan tus sen Vlaardïngen en de vissersstad op het eiland Ne gros. Afgesproken was dat de formele banden na drie of vierjaar zouden worden losgemaakt. Maar de ban den met bewoners van Baeolod, waarmee hechte vriendschappen zijn ontstaan, wil de Vlos behouden. „Dat is een uitdaging", aldus het bestuur. Twee leden van de Vlaardingse delegatie, die on langs de door Israel bezette Westelijke Jordaanoever bezocht, komen zondag aan het woord in het maat schappelijk avondgebed in de Pax Christikerk aan de Reïgerlaan. HuisartsThea Jansen en een in Vlaar dingen woonachtige Palestijn vertellen van de in drukken, die zij tijdens nun reis hebben opgedaan. Voorganger in de dienst is Ton Kamphof, die in een uitgave van het katholiek studiecentrum een artikel schreef onder de titel: wat is solidariteit in het con flict tussen Israel en de Palestijnen? Tijdens de dienst, die om zeven uur begint, bespelen Ellen van Duikeren en Karin Kerkhof de fluit en Jan Blankers het orgel. De zanger Gerard Joling, die Nederland vertegen woordigde op het laatste Eurovisie Songfestival, treedt vrijdagavond op in discotheek My Way aan de Oosthavenkade. De discotheek gaat om 21.00 uur open. In de Lijnbaanhallen worden komend weekeinde twee beurzen gehouden. Zaterdag is er een vlooien markt en de Nederlandse vereniging De Verzame laar, afdeling Vlaardingen, houdt zondag van tien tot vijf een grote verzamelaarsbeurs Daar zijn de meest uiteenlopende zaken te vinden: van oude koekblik ken tot artikelen rond het koningshuis en van bid prentjes tot vingerhoeden. Voorzitter van de Industriële Kring Maassluis, voor zitter van de gereformeerde kerkeraad, bestuurslid van de vereniging Aardolie Industrie: directeur ir. Pieter Dingeman Marijs van buizenfabriek Key Kramer vervulde in en ouiten Maassluis verschillen de functies, 't Was om die reden, dat hij werd be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Bur gemeester Hans van Es speldde ir. Marijs de onder scheiding op tijdens een afscheidsreceptie bij Key Kramer. De man, die sinds I januari 1977 de hoogste positie bij de Maassluise firma bekleedde, treedt op 1 december vrijwillig vervroegd uit. Schipluiden beeft de reconstructiecommissie Mid den-Delfland een poets gebakken, klaagt voorzitter Irma Günther. Zij is slecht te spreken over het ge dragvan de Schipluidense wethouder Cor van Leer dam. Hij heeft haar niet tijdig verteld, dat de ge meenteraad van Schipluiden met een plotselinge verklaring zou komen dat er een bestemmingsplan in de maak is voor het gebied langs de Gaag, waar de reconstructiecommissie een golfbaan aangelegd wil zien. 's Avonds kwam die verklaring. Maar 's middags zat Van Leerdam nog in een vergadering met Günther en toen sprak hij er met geen woord over. De Ztüd- hollandse gedeputeerde vindt nu dat de wethouder 'zeer wezenlijke informatie' achterhield. De verklaring houdt in dat voor elke nieuwe activi teit tussen Schipluiden-dorp en het zandlichaam voor rijksweg 19 eerst toestemming nodig is van de gemeenteraad. Daar had Günther niet op gerekend. Zij vreest dat het golfbaanplan hierdoor vertraging oploopt. Schipluiden kan wel eens dwars gaan lig gen. De vertrouwensrelatie in de reconstructiecom- mïssïe is danig aangetast, vindt de voorzitter. „De zal mij als voorzitter beraden hoe ik met deze nieuwe re latie zal kunnen omgaan". Rotterdams Nieuwsblad woensdag 23 november 1988 Leerlingen van De Open Vensters hebben zojuist gehoord, wat vraag en inhoudt. Op de veilingklok testen ze hun net vergaarde kennis uit. donderdag 24 november ia/nsessie, caié Podium. vrijdag 25 november mimaspeter Mark Kings- ford speelt The Perfect No- body, Toerstoof, 20.30 uur. Ook zaterdag. concert van da Rotterdam se rock 'n' roII-Tormatle Footloose, café Podium, 22.30 uur. donderdag 24 november lunchconcert Aad Zouten dijk. Grote Kerk, 12.45 uur. vrijdag 25 novambar operette-avond met solis ten van het Rotterdams Ge- zeischan en Combo, theater De Schuurkeric, 20.15 uur. Vlaardïngen De leerlingen van de basisschool De Open Ven sters in Vlaardïngen weten sinds gisteren, dat een bloemenhande laar zijn spullen niet in het parlement koopt, maar op de veiling. Dit misverstand werd eerst ge schapen, en vervolgens uit de we reld geholpen, door Anke van Dijk van de Infogroep Glastuinbouw Westland Tijdens een gastles op De Open Vensters toonde zij de leerlingen van de groepen 5 en 6 een foto van een veilmgzaal, waar tientallen mannen m hoge banken zaten: kopers, die bun vinger bij de knop hielden om een gunstige prijs af te klokken. Maar de scholieren deed het tafe reel blijkbaar eerder denken aan Den Haag Vandaag. „Hoe komt een koopman aan z'n bloemen?" vroeg Anke van Dijk. Een meisje antwoordde aarzelend: „Door in de Tweede Kamer te gaan zitten of zo?" Tijdens haar gastlessen op scholen in de omtrek van het Westland heeft Anke van Dijk ervaren, dat veel kinderen er geen flauwe notie van hebben hoe bloemen worden gekweekt en verhandeld. Het schaalmodel van een veilingklok, dat voor de lessen wordt gebruikt, blijft de schooljeugd verbazen. „Hoe schilderijen b»j Sotheby's in Londen worden geveild, weet ie dereen. Maar hoe een bos chrysan ten in de winkel komt, is voor de meesten een groot raadsel", aldus Anke van Dijk. De Infogroep is op- gericht om dat gebrek aan kennis He verhelpen. Spannend Overigens maakt die onwetend heid het lesgeven voor Anke van Dijk wel zo spannend, zoals giste ren bleek in Vlaardïngen, waar de leerlingen van De Open Vensters ademloos aan haar lippen hingen. De tumbouwdoeente vertelde er honderduit over planten en bloe men en hoeveel water er m de kas sen wordt gebruikt En passant nam zij wat vooroordelen weg, zo als het idee dat tuinders allemaal gifmengers zijn. „Je moet niet den ken, dat ze net zo veel gif kunnen strooien als ze maar wüjen. Dat kost veel te veel geld. Sommige soorten gif zijn zo duur, datje voor een potje, dat net zo groot is als een potje appelmoes, wel honderd gul den betaalt". Vertrouwd Scholen uit het Westland, die door een tuindersbedrijf zijn 'geadop teerd' voor het project 'Klas in de Kas', zijn met dat soort informatie meestal redelijk vertrouwd. Maar in het Vlaardingse keken de scho lleren ervan op. Ook bij Anke van Dijks u ïteenzetti ng, dat er goede en slechte beestjes bestaan, zetten de leerlingen grote ogen op. 'Goede' beestjes zorgen vooreen biologisch evenwicht in een bloemenkas, 'slechte' beestjes verstoren dat evenwicht in die zin dat het met bloemen minder goed gaat. Die beestjes mogen natuurlijk met mee de bloemenwinkel m, ook de goede niet. Daar zouden moeders, die een boeket komen kopen, maar van schrikken, legde de docente van de Infogroep uit. „En wat ge beurt er als moeder schrikt en ze heeft de bloemen net in een vaas gezet? Juist, ze iaat die vaas uit haar handen vallen". Een jongere zag het drama duidelijk voor zich en concludeerde: „Dus ook van de goeie beestjes krijg je kapotte va zen". door KOR KEGEL Schiedam Te gek om los te lo pen, zegt een woordvoerder van de psychiatrische afdeling van het Schielandziekenhuis. Zijn jargon heeft betrekking op een bezuini gingsmaatregel, niet op de directie die deze maatregel afkondigde. De psychiatrie moet bij Schieland vóór 1 april twintig bedden hebben ingeleverd, als gevolg waarvan vijftien tot twintig banen op het spel staan. Deze bezuiniging is in strijd met het beleid, vermoeden ze op de afdeling. De ontwikkelingen van de laatste jaren geven voeding aan die ge dachte. De gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis streven juist naar een versterking van de psychische gezondheidszorg. Daartoe is periodiek overleg ge weest met het psychiatrisch zie kenhuis Joris in Delft, waar een af slanking op gang is gezet. Joris verwacht een deel van de capaci teit te kunnen overbrengen naar het Waterweggebied. Daarvoor is al een plaats bedacht: het gebouw van de voormalige No- letstichtïng aan de Stadhouders laan in Schiedam. Deze lokatie is nu nog in gebruik bij het Schie landziekenhuis, maar wordt op termijn ontruimd. De oprichting van een algemeen psychiatrisch ziekenhuis (APZ) is vertraagd door de bestedingsbe perking van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cul tuur. Er is nog niet direct zicht op een APZ in Schiedam- Niettemin wordt nu reeds het mes gezet in de psychiatrische afdeling van het al gemeen ziekenhuis Schieland (PA AZ). Het saldo Iaat dus een te rugval in de hulpverlening zien. Algemeen directeur van Schieland ir. K W.G. Peters verdedigt de in krimping half. Hij zegt dat concen tratie voor de hand lag, gelet op de fusie van het Nolet- en het ge meenteziekenhuis tot Schieland, enkele jaren geleden. Veel sterker had zijn verdediging kunnen zijn, als hij erop kon wijzen dat de op richting van het psychiatrisch zie kenhuis tenminste de inkrimping van de psychiatrische afdeling compenseert Het was tenslotte de bedoeling de capaciteit van de PAAZ onder te brengen ïn de nieuwe inrichting. Maar Peters ziet zelf ook wel, dat het met het APZ zo'n vaart niet loopt. En het personeel op de Schieland- afdeling ziet dat ook, en is veront rust. Er is een actiegroep gevormd om de 'overval' ongedaan te ma ken. Op welke wijze men actie voert, is nog even geheim, maar de plannen liggen klaar. Een late actie maar beter laat dan nooit zou het zijn om het volslagen automatisme in de poli tiek van de drie Waterwegge meenten te doorbreken door een discussie in gang te zetten. Moet er écht een APZ komen? De specialisten op dit gebied, en het verplegend personeel op de psychiatrische afdeling van Schie land, hebben gedurende de jaren tachtig herhaaldelijk hun beden kingen geuiten niet uit eigenbe lang. Er is een sterke stroming in de psychjatne, die grootschalige ziekenhuizen voor de mentale hulpverlening afraadt Er zijn voorzieningen denkbaar, die meer op de menselijke maat zijn toege sneden. Er is ambulante hulp (Ri- agg). Er is een multifunctionele eenheid (in het oude tbc-gebouwtje aan de Stadhouderslaan). En er is de PAAZ. •Een voordeel van zo'n ziekenhui safdeling boven een apart zieken huis voor de psychiatrie is: de klei nere kans op stigmatisering. Wie in Joris worat opgenomen, krijgt eerder van zijn omgeving een stempel opgedrukt, dan iemand die naar Schieland moet („wéér in Schieland ligt ie eigenlijk?"). In het geval van een algemeen zieken huis loopt men minder risico nage wezen te worden dan in het geval van een psychiatrisch ziekenhuis. Er zijn meer voordelen te noemen, ook nadelen maar een afweging vond in de politiek nooit plaats. Het heeft de psychiaters van Schieland en hun medewerkers al tijd verbijsterd, dat hun bedenkin gen bij de komst van een APZ nooit diepgaand zijn besproken in de gemeenteraden van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Hier wreekt zich de betrekkelijke auto nomie van de ziekenhuiswereld,' Het Schieland bijvoorbeeld is eeti gemeenschappelijke regeling (GR) l van de gemeente Schiedam en het particuliere NoleC. De gemeente-1 raad van Schiedam is in die GR t vertegenwoordigd, maar daarmeei houdt de zeggenschap op en 20- als in de praktijk vaak blijkt ook de belangstelling. Nog kwalijker i wordt het, als gemeenteraadsleden ook hun invloed vergeten op die terreinen, waar zij heel duidelijk een vinger in de pap hebben. Het lijkt wel, of burgemeesters en wet houders zichzelf een mandaat heb ben gegeven om de wenselijkheid van een APZ uit te spreken. Vlaardïngs burgemeester Fred van Lier zei eens op een symposi-1 um (een studiedag van het Rtagg 1 aan de Westhavenkade) „Het APZ 1 is hard nodig". Die woorden wer den niet bepaald met instemming begroet; het applaus na afloop was plichtmatig. Aanwezige gemeente- 1 raadsleden vroegen zich tijdens de 1 receptie af, of zij er dan wel eens een debatje aan hadden gewijd 1 Dat was niet het geval. En er wa- ren andere aanwezigen, speciahs-1 ten in deze tak van de gezond- heidszorg, die passend bij de sfeer van een receptie opmerkten dat er „typisch een leek" aan het woord was geweest. De drie betrokken gemeentebestu ren hebben de noodzaak van een APZ nooit ondubbelzinnig aange toond. Er zijn geen raadsbesluiten Niettemin zijn het hun vertegen woordigers geweest, die destijds de aanzet gaven tot de oprichting van een APZ en die zich er sindsdien via de besturen van Joris en Schie land voorinspannen niet gehin derd door discussie op gemeente raadsniveau. Bij het rijk ligt inmiddels, ondanks wat controverses in het verleden, een gezamenlijke aanvraag van Schieland en Joris om een APZ op te richten. „In de regio is er düs overeenstemming", heet het met een groot woord. Maar initiatieven tot nieuw beleid behoren beargumenteerd te wor den. In het bijzonder in een tijd perk van bezuinigingen is daar over discussie nodig. Het is wrang om in plaats daarvan voortijdig het mes te zetten in de psychiatrische afdeling van Schieland Westhavenkade telefoon ,010-4342055 Vfaafdingen èèngreeP® uiengkranen m6t 5 )aar garantie wastafel uitvoering j met 10 jaar fabneks- 1 garantie I vele maten - kleuren J en dessins 40x40cm blauw-grijs 1 j wand/ vloertegel t 1 granitodessin 20x25cm wlt-zwart marmer dessin 30x30 cm gri]s-roz.e 20x20 cm 50 Maasland Maas lands Ijsvermaak wil het aantal bestuursle den van negen tot het statutaire aantal van zeven terugbrengen. Daarom wordt er tij dens de op 28 novem ber te houden jaarver gadering voor de af tredende Piet van der Burgh al geen nieuw bestuurslid meer voor gedragen. Aftredend en wel herkiesbaar zijn Maria van der Meijs en Jaap van der Lely Tijdens de ver gadering. die om 20.00 uur in de Pynas be gint, worden ook de plannen voor het ko mende schaatsseizoen ontvouwd. Als het wil vriezen, krijgt Maaslands Ijs vermaak een druk sei zoen. Uiteraard wordt er op de ijsbaan aan de Koningin Julianaweg het nodige georgani seerd, terwijl de Vlie ten voor het grotere werk zijn bestemd. Net als tijdens de mis lukte vorige winter is Maasland opnieuw kandidaat voor de or ganisatie van het na tionaal marathonkam pioenschap. Welke plaats die wedstrijd uiteindelijk krijgt toe gewezen, hangt af van de landelijke ijssitua- tie. Naast die eventuele nationale titelstrijd, heeft Maaslands Ijs vermaak ook regiona le wedstrijden op het programma staan. De 10Ö r;m-wedstnjd om het Zuidhoüands kampioenschap is ech ter niet door Maasland aangevraagd; dit zou Schipluiden moeten doen. Als die wedstrijd er komt, verleent Maaslands Ijsver maak hieraan wel zijn medewerking. Als het kan, zullen er in sa menwerking met de omringende ijsclubs ook weer WestJandse toertochten worden gehouden. Vlaardingen Rene Dirks is met onmid dellijke ingang speelgerechtigd voor Zwa luwen VI. De tussentijdse overschrijving van SVV naar de Vlaardingse tweede klas- ser is vrijdag in Zeist behandeld en zater dagochtend al werd voor de middenvelder het licht op groen gezet. Tegenover de terugkeer van Dirks staat het vertrek van Ton Feelders. De van Schiedam afkomstige Feeldersstond in het begin van de competitie nog in de basis, maar nu hij ai vier wedstrijden op rij m het tweede elftal heeft gespeeld, heeft hij be sloten er mee te stoppen. Of ook Feelders naar z'n oude club terugkeert, is niet be kend. Tips voor daze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktle van deze krant, postbu» 110,3130AC Vlaardingen. De aportredaktie is overdag telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010-4056509. WOENSDAG 23 NOVEMBER Zaalvoetbal: Wielewaal Rotterdam: 19 00 Egelantier Boï»— Vlaardingen (d westwljkbal vlaardingen: 21.00 VTCNeptu- PONDERDAG24 NOVEMBER Zaalvoetbal: Eneraiehal Roti er dam veld 2:19.00 Centro Por- tugueoGroenoord (df, Handbal: 19.30 W'K-Copea/HeT- mes (d. befcer), GSC—UVG (d, beker). Volleybat: 21.15 Shall—Varei/CW 4(h). VRUDAG 25 NOVEMBER Voetbal: 20.00 Algemene ledenvergadering MartJnK in dub- oebouw; Baakatbal: 21,15 Sttvenown Uons—Juventus (fik Sauaah: Open A-toernooi Klaverslede Schiedam: Votlaybafc 19.45 Hoty—Splrit2 (b), 21-00 Holy—Petrecon/TOP(d). Kristel van den Velde scoort voor DWS.Deopmeer plaatsen inzetbare handbalster doelpunnte viermaal tegen De Meeuwen. door DONALD BAX Schiedam Er zijn van die dagen dat je er het beste aan doet lekker in je warme mandje te blij ven liggen om op die manier alle eventuele ongemakken te omzei len. Voor Nol Verhoeff moet dinsdag 23 novem ber 1988 zo'n dag zijn ge weest. Hoewel de trainer-coach van DWS er de man niet naar is om krachtige taal te spuien, zal hij zijn handbalsters in de rust van het bekertreffen met De. Meeu wen beslist een en ander in het oor hebben gefluisterd. De twee de omgang was tenminste nog een beetje het aanzien waard, maar de ai met al royale zege (26- 9) kon de nare smaak van een verloren avond evenwel nauwe lijks wegspoelen. Het speÜe'ttje tussen de kat (eer ste divisionist DWS) en de muts (afdelingsclub De Meeuwen) vormde voor Verhoeff in eerste aanleg het ontspannen verleng stuk van een training. Met voor al de nadruk op een flinke hoe veelheid doelpunten, omdat het aanvallend nog altijd niet wil lukken met de Schiedamse ploeg. Onderschatting zal niet vreemd zijn geweest aan het vormloze geklungel dat DWS de aanhang in de eerste helft voorschotelde. Er werd apathisch verdedigd (6- Q) en De Meeuwen, dat ais win nares van de afdelingsbeker mocht meedoen aan de landelij ke beker, kwam in defensief op zicht nooit voor grote proble men. Dat had tot gevolg dat De Meeu wen, in de competitie tegen standster van DWS 2, voor rust eigenlijk moeiteloos kon bijblij ven. De voorsprong van DWS bedroeg slechts eenmaal twee doelpunten (6-4), maar toen de boeken voor de eerste keer wer den dichtgeslagen, was dat ver schil te verwaarlozen; 7-6. Sleeptouw Diana Niemantsverdriet en Ja- net Eggelmeijer, de speelsters met de meeste ervaring, namen DWS onmiddellijk na de hervat ting op sleeptouw. Zij zorgden er voor dat de score nu wel in een yvlot tempo werd opgevoerd (14- 6). Met name de elfde treffer, een 'back door' pass van Janet die door de in de cirkel vallende Di ana subliem werd ingetikt, was van een ongekende schoonheid. Daarna mocht iedereen zich zo'n beetje uitleven en nam het ver weer van De Meeuwen, dat steeds nadrukkelijker met con ditionele zwakheden te kampen kreeg (kramp), steeds meer af. Met als gevolg dat DWS einde lijk de break-out kon hanteren, waardoor Christa 'Speedy' Boer de ene bal na de andere achter de onthutste doelvrouwe Anneloes van Schaik liet ploffen. Rest te vermelden dat doelvrou we Gea Lubbers vlak voor tijd geblesseerd uitviel. Bh een doel poging kreeg zij de bal boven op haar vinger, die daardoor dubbel klapte. Ferentia van Wieringen heeft definitief bedankt voor de selectie van DWS. Met als waar in hijnlijke reden een gebrek aan speeltijd, heeft zij besloten het seizoen in het tweede team af te maken. He! »coc»»rioop: 1-0 Kriitirt *«n Oen Velde, 1-1 Cotay Blom «teel, 2-1 Leny Zandbergen, 2-2 Coby Blornateel, 3-2 Si mon* Schaap, 3-3 Marianne Timmer man, 4-3 Kristel van den Velde (a Uit worp), 4-4 Coby Blom Steel, 5-4 Janet Eg- 3*JrT>#)f*r, 5-4 Christa Boer, 6-5 Coby Blom steel, 5-6 Coby BJomatMl, 7-6 Christa Boer. 8-6 Diana Niemantsver driet, 9-6 Diana Niemantsverdriet, 10-6 Janet Eggelmeijer, 11-6 Diana Niemanle- verdriet, 12-6 Diana Niemantsverdriet, 13-6 Janet Eggelmeijer, 14-6 Janet Eg gelmeijer (etraiworp), 15-6 Kristel van den Veide, 16-6 Janet Eggelmsijer, 17-6 Janet Eggelmaijar, 18-fl Christa Boer, 19- S Christa Boer, 19-7 Siska Tol (straf- worp), 20-7 Christa Boer, 21-7 Christa Boer, 21-8 Ellen Weening, 22-8 Krietel van den Velde. 23-8 Jacqueline ten Wol- de, 24-8 Chriala Boer, 25-8 Chrlala Boer, 25-9 Coby Blomsteel en 26-9 Janet Eg gelmeijer. Schiedam Op het sportemplex van DHS aan de Schiedamseweg wordt vrijdag een begin ge maakt met een nieuw tijdperk. Als om klokslag vier uur de eer ste paal wordt geslagen voor een nieuwe accommodatie voor DHS (Doorzetten Hinderen Schieten) en WK (Voetbal Ver eniging Kethel), betekènt dat in wezen de bezegeling van de plannen van beide clubs om met ingang van volgend seizoen 'sa men' door h'et leven te gaan. Na afloop van de2e officiële hande ling volgt in het huidige clubge bouw van DHS nog een gezellig samenzijn. Schiedam De herstructure ring blijft ook voor Martinit een heet hangijzer. Hoewel de komst van een vijftiental leden van het ter zielen gegane FCN'66 de vierde klasser geen windeieren, heeft gelegd, wordt de toekomst van Martinit tijdens de algemene ledenvergadering opnieuw aan de orde gesteld. De inbreng van FCN'66 zal van af vrijdagavond ook uit twee be stuursleden bestaan, aangezien Herman Mandemaker (oud voorzitter FCN'66) en Dick Hoogstad (oud-secretaris) kandi daat zijn gesteld om de niet her kiesbare W. Bos en R. Quadt op te volgen. De jaarlijkse bijeenkomst, die zestien agendapunten bevat, wordt vrijdag gehouden in het clubgebouw op sportpark Thur- lede en begint om 20.00 uur. Maassluis De softbalafdeling van het Maassluise Gophers heeft de voorbereidingen op het nieuwe seizoen afgerond met het aantrekken van twee nieuwe coaches. Stanley Battista en Ri chard Ignacia volgen in Maas- sluïs-West het duo Selcio Offer man en Rob de Bruin op. Offer- man blijft bij MS V betrokken als trainer van de junioren. Uit de selectie van de tweede klasser verdwijnt Anne Naeyé. Zij heeft besloten te stoppen met het spe len van softbal. Schiedam Het is zo goed als zeker dat de nationale squash-top dit weekeinde van de partij is in Klaverste de. Met dank aan sponsor Cle- ton Meijer wordt vrijdag, zaterdag en zondag in het gelijknamige Schiedamse racketcentrum een A-toer nooi gehouden, waarvoor zich nu al een flink aantal topspelers heeft aange meld. Vorig jaar werd het eerste lustrum van Klaverstede met een dergelijk evene ment luister bijgezet. Naast het A-toemooi zal tevens worden gespeeld in de cate gorieën B, C en D voor zowel dames als heren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2