Van der Linden wethouder CDA Ex-wethouders kosten gemeente zeven ton Gekraakte huizen Babberspolder rijp voor sloop mm* Woningbouw Schienoko gebukt onder obstakels Wat u moet wélen vóórü uw Wij wfitfin het al: Grafiek '88: Schiedamse kunst zonder molentjes Verbouwing ateliers half miljoen duurder WÊÊÈÈM VIAARBINGS DASB1AB SCHIEDAMS! COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Toeslag drukt huur nieuwbouw School heet voortaan ook Brandersstad Ledental PvdA loopt terug my#.;- Vechtpartij bij Asvion [rtaiili PvdA-bes tuur is herkozen Hersenschudding Minder drukte op het veer Feestje is niet zo open Werkloosheid hoger door VOB E WWfflWKI DINSDAG 29 NOVEMBER 1988 PAGINA 13 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam „Wat leuk, een grafiekbox! Zit er ook een prentje van de Appelmarktbrug In?" Peter Helle- mons, initiatiefnemer van Grafiek '88, heeft de laat ste weken goed gemerkt dat de kunstzinnige belang stelling van het plaatselijke bedrijfsleven zich groten deels beperkt tot nostalgisch getinte plaatjes. Toch denkt Hellemons dat het Schiedamse bedrijfs leven enthousiast wordt, als het kennismaakt met de grafiekbox. Volgens Hellemons laat het bedrijfsleven een uniek stukje Schiedam aan zich voorbijgaan, als het geen box aanschaft „Ondanks het feit dat zich geen oude bruggen en molentjes onder de kunstwer ken bevinden'', aldus Hellemons. De box is een project, waarvoor de Schiedamse kun stenaar Peter Hellemons zelf het initiatief heeft geno men. Eerder dit jaar benaderde hij enkele Schiedam se collega's met het idee voor een gezamenlijk kunst project-Mich el Snoep, JosHachmang, Inge van Haas- tert Sjef Henderickx en Albert Verkade zegden hun medewerking toe, waarna Hellemons ging nadenken over de financiering van het project- Hellemons kreeg 5000 gulden los bij de gemeente, in ruil waarvoor de gemeente donderdag zes boxen in ontvangst mag nemen. De grafiekbox gaat voor parti culieren en bedrijven 800 gulden kosten, dus de ge meente heeft ruim betaald, als beloning voor het initi atief. De box bestaat uit een luxe houten doos, waarin zich zes zeefdrukken van Schiedamse kunstenaars bevin den. De zeefdrukken gaan vergezeld van een wissel- lijst, waardoor kopers bij tijd en wijle een ander pren tje aan de muur kunnen hangen. Volgens Peter Hellemons krijgen kopers zeker waar voor hun geld- „Bij een galerie betaal je voor een en kel zeefdrukje al gauw 200 gulden. Zonder lijst, ter wijl er vaak wel honderden van in omloop zijn. Onze box is veel exclusiever. Het grafische werk heeft' slechts een oplage van 63 exemplaren". Overzicht Het werk geeft een aardig overzicht van wat de Schiedamse kunstenaars anno 1988 bezighoudt De tijdgeest van de jaren tachtig, vaak nog wel omschre ven als het Ik-tijdperk, blijkt ook de deelnemende kunstenaars niet onberoerd te hebben gelaten. Stuk voorstuk kiezen ze vooreen geheel eigen invalshoek, waardoor de toeschouwer een zeer divers beeld wordt voorgeschoteld. Peter Hellemons zelf komt met een Maria-figuur op de proppen, die door het vele bruin en blauw sterk aan een ikoon doet denken. De fotokleurkopie van Inge van Haasteri toont een zeer fleurig en rijk gede tailleerde afbeelding, waarin de invloeden van de ja ren zestig duidelijk waarneembaar zijn. Michel Snoep is met een sobere zwartwit afbeelding in de box verte genwoordigd, terwijl Jos Haehmang zijn voorliefde voor raketten nog een keer belijdt. Albert Verkade komt met een gezeefdrukte kleuren foto op de proppen, die door de speciale ontwikkei- techniek van warme kleuren is voorzien. Benadering Peter Hellemons vindt de grote diversiteit één van de aantrekkelijke kanten van de box. „Hier zijn zes kunstenaars vertegenwoordigd, die grafiek elk op hun eigen wijze presenteren", aldus Hellemons. „Ie dereen was ook geheel vrij in zijn of haar benadering. Het geheel is echter zonder meerde moeite waard". Hellemons denkt, dat Grafiek '88 het begin kan zijn van een nieuwe traditie in Schiedam. Het geld, dat overblijft van het project, wil Hellemons gebruiken om een nieuw project op te zetten. De kunstenaar vindt, dat er in Schiedam veel goede kunst wordt ge maakt, waar in het algemeen veel te weinig mee ge beurt „Hetmüseum en het bedrijfsleven zouden veel meer voor de Schiedamse kunstenaar kunnen bete kenen", vindt Hellemons. „Dit project geeft hopelijk de eerste aanzet Van het Stedelijk Museum krijgen we voor Grafiek '88 in ieder geval alle medewerking. De hulp van het museumpersoneel geeft de burger in ieder geval moed", aldus Hellemons. Hellemons hoopt dat ook het bedrijfsleven op den duur wat meer voor de kunstenaar kan gaan beteke nen. „Aan kunst valt immers goed te verdienen. Als er creatief met ideeën wordt omgesprongen, is er veel meer mogelijk". Tot nu toe gaat Schiedam volgens Hellemons niet erg goed met de eigentijdse kunst om. „Men bouwt liever oude dingen op, dan dat men nieuwe initiatieven steunt", analyseert Hellemans. „De belangrijkste kunst in Schiedam is daardoor de kunst om te overle ven geworden. Deze box geeft aan, dat we niet van plan zijn bij depakken neer te zitten". De box wordt donderdagmiddag om half vijf aange- boderfaan wethouder Luub Hafkamp van cultuur. Vlaardingen De huren van 128 sociale huurwoningen, die in het centrum en de Vettenoordse- polder in aanbouw zijn, kunnen met zo'n dertig gulden per maand omlaag. Dat is te danken aan een stads vernieuwingstoe slag, die door het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke or dening en milieu zijn verleend. Zonder die toeslag zouden de hu ren van dertig huizen in de Vet- tenoordsepolder, 38 aan het Veerpïein en 60 huizen aan de Nieuwelaan hoger uitvallen dan eerder gebouwde huizen. Het ministerie heeft dat verschil rechtgetrokken. Schiedam Scholengemeen schap Nieuwelant/Lledewyde gaat tot herbegin van het nieuwe leerjaaraugustus 1989-onder twee verschillende namen door het leven: als Nieuwelant/Lie- dewyde en als scholengemeen schap Brandersstad. Na augustus volgend jaar wordt Brandersstad de officiële naam van de onderwijsinstelling aan de Mgr.Nolenslaan. De naams wijziging is de slotfase van een jarenlang fusieproces. De leer lingen kunnen kiezen uit een groot aantal onderwijsrichtin- geh: mavo, leao, Ito, lhno en ibo. Al het informatiemateriaal is in middels van de nieuwe naam voorzien. Op het briefpapier daarentegen staat nog de oude naam: Nieuwelant/Liedewyde. De naam Brandersstad moet de verbondenheid met Schiedam uitdrukken. VlaardingenHet ledental van de PvdA-Vlaardingen is het af gelopen jaar, ondanks een per manente campagne, met meer dan vijf procent gedaald. De PvdA telt nog 390 leden, van wie er tussen, oktober 1987 en sep tember 1988 slechts 59 wel eens een vergadering bezochten. Dat blijkt uit cijfers, die zijn gepubli ceerd in de laatste editie van het blad Achterban. De PvdA zal uit de jaarcijfers weinig vreugdevolle conclusies trekken. De partij telt in Vlaar dingen bijzonder weinig jonge leden: 30 personen op de leden lijst zijn jonger dan 33 jaar. Maar liefst 151 van de PvdA-leden zijn 65 jaar of ouder. Uit de begroting blijkt dat de PvdA weinig doet aan het wer ven van nieuwe leden. Voor het betrekken van oudere leden bij de partij, waarvoor 500 gulden was gereserveerd, werd geen cent uitgegeven. Ook aan be houd en werving van leden geeft de PvdA, die bij de laatste ver kiezingen voorde gemeenteraad voor de derde keer een tegenval lend resultaat boekte, geen geld uit. De 3000 gulden, die aan de permanente campagne wordt uitgegeven, gaat op aan het par tijblad Achterban, het verkie zingsfonds en 'overige kosten'. Vlaardingen De verbouwing van het Delva-pand tot twaalf ateliers voor Vlaardingse kunstenaars valt ruim een half miljoen gulden duurder uit dan vorig jaar was begroot. Het exploitatietekort wordt daardoor bijna 19.000 gulden ho ger. Burgemeester en wethouders zullen de gemeenteraad voorstellen het verschil bij te passen. De renovatie van het bedrijfspand aan de Stationsstraat kan de gemeente nog meer gaan kosten, als blijkt dat kunstenaars de ateliers niet willen huren. Verhuurder Patrimonium's Woningen heeft met succes bedongen, dat de gemeente de eerste vijfjaren garant staat voor de volledige huuropbrengst. Het plan van buurtvereniging Vettenoordsepolder is, sinds het in 1987 werd gepresenteerd, drastisch gewijzigd. Oor spronkelijk waren er maar zes ateliers gepland in het Delva- pand. Op de benedenverdieping zouden bergingen komen, een expositieruimte en in de galerij aan de straatzijde een speelplaats voor kinderen. Dat is allemaal te duur gebleken. Het aantal ateliers moest vanwege de huuropbrengst worden verdubbeld. De bergingen en de speelplaats moesten daar voor wijken. De verbouwing van het Delva-pand is de gemeente wel wat waardwant met de sloop van een school aan de Stationsstraat raakte een aantal kunstenaars hun atelier kwijt. Het Delva- pand moet de vervangende atelierruimte bieden, die de ge meente de kunstenaars heeft beloofd. Vlaardingen Twee ge kraakte huizen in de Eleono- rastraat zijn volgens bouw en woningtoezicht rijp voor de sloop. Bouw- en woning toezicht heeft achttien leeg staande en twee gekraakte huizen van de 410 semi-per- manente woningen in de Babberspolder geïnspec teerd. Tien van die huizen, waaronder de twee gekraakte, kunnen vol- fens de dienst maar beter wor- en gesloopt. Als burgemeester en wethouders en de commissie voor stadsontwikkeling zich vandaag achter het advies van bouw- en woningtoezicht stel len, wordt morgen begonnen met het ontmantelen van de bouwvallige huizen. Acht huizen aan de Amman- straat, de Van der Duijnstraat, de Franciscastraat en de Kotter- damseweg kunnen zonder meer worden gesloopt De twee ge kraakte huizen aan de Eleonora- straat niet, want die zijn geheel volgens de regels gekraakt. Ont ruiming is volgens een woord voerder van de gemeente niet mogelijk. De gemeente zal wel trachten de krakers te bewegen een andere woning te betrek ken. Tien lege huizen in de Bab berspolder zijn geschikt te ma ken voor tijdelijke huisvesting. Het hele complex noodwonin gen in de Babberspolder wordt binnen een aantal jaren gesloopt. De buurt ligt zo laag, dat bij hevi ge regenval de huizen onderlo pen. Sloop en nieuwbouw is vol gens de gemeente de enige af doende oplossing voor dat pro bleem. Maar het uitplaatsen van de bewoners van de 410 huizen kan, vreest de gemeente, wel tien jaar in beslag nemen. Het liefst zou Vlaardingen al in 1990 beginnen met sloop en nieuw bouw in de polder. - Geïnteresseerden bekijken een woning in de nieuwe Mofenwijck. - ip-vj v gr,;- ing. Henk van der Linden volgt Chris van Roon op als CDA-wethouder In Vlaardingen. VlaardingenDe wachtgeldre geling voor wethouders heeft de gemeente Vlaardingen de afge lopen vierenhalf jaar ruim zeven ton gekost. Zeven wethouders hebben sinds februari 1984 van de regeling gebruikgemaakt. Van twee van hen loopt volgens de afdeling personeelszaken op het stadhuis de uitkering nog steeds door. Het uitgekeerde bedrag van 705.749 gulden is de prijs, die Vlaardingen heeft moeten beta len voor de instabiele politieke situatie in de gemeenteraad. De wethouders, die aanspraak maakten op de regeling, waren in veel gevallen onvrijwillig op gestapt Vorige week uitte de SGP/GPV/RPF-fractie felle kritiek op het gemak, waarmee de grote partijen wethouders naar huis sturen. „Op die manier kost de wachtgeldregeling de ge meenschap handenvol geld", zei een boze fractieleider Kien Lensvelt. Aanleiding voor Lensvelts kri tiek was het aftreden van CDA- wethouder Chris van Roon, die na een wethouderschap van an derhalf jaar door PvdA en WD werd gedwongen zijn zetel in het college op te geven. Van Roon zou zakelijke en politieke belan gen hebben vermengd, waarna hij niet langer als stadsbestuur der gehandhaafd kon worden. Van Roon is sinds 1984 de achtste Vlaardingse wethouder, die na een betrekkelijk korte periode op een zijspoor wordt geran geerd. Nadat in februari 1984 het PvdA/CDA-college struikelde over een omstreden plan voor woningbouw aan de Markt, vie len door de stroeve samenwer king tussen de grote partijen tel kens opnieuw bestuurders uit de boot In 1984 waren dat de CDA'ers Cees Bot en Jelle Wijnstok. In 1986, toen na de verkiezingen de coalitie tussen WD en PvdA niet werd voortgezet, kwamen Jan Madem en Mariette Hoog- endijk-van Holst Pellekaan op straat te staan. In de tussentijd was VVD'er Floor Quast al vroegtijdig opgestapt. Het nieu we PvdA-minderheidscollege, dat na de verkiezingen aantrad, was geen lang leven beschoren. Met alle nadelige financiële ge volgen vandien. Het college werd reeds in november 1986 naar huis gestuurd, en dat bete kende het einde van de wethou- derscarriêres van Kees van der Windt en IJsbrand van der Vel den. Net als hun afgedankte voorgangers deden zij een beroep op de wachtgeldregeling. De regeling garandeert wethou ders, die minimaal één jaar in functie zijn geweest, in het eerste jaar na hun ontslag een inkomen van tachtig procent van bun wethouderssalaris. In het derde jaar is dat afgebouwd tot zestig procent. De regeling heeft een duur van maximaal zes jaar. De uitkering houdt in de regel op, zodra de ex-wethouder een nieu we baan heeft aangenomen. Tenzij het nieuwe salaris lager is dan het wachtgeld: dan vult de gemeente het bedrag aan. In Vlaardingen verdient een wet houder ongeveer 100,000 gulden perjaar. Vlaardingen Ing. Henk H. van der Linden wordt de nieuwe wethouder van het CDA. De fractie besloot gis teravond laat na langdurig overleg de 58-jarige ex-ma- nager bij Unilever voor te dragen als opvolger van Chris van Hoon. Als fractievoorzitter koos het CDA de 57-jarige Leo de Snaijer, eveneens een Unilever-vutter. Hij volgt Aart Kool op, die we gens zijn onvoorwaardelijke steun aan Van Roon zijn functie moest neerleggen. Ir. Jan van Duijn, ook afkomstig van Unile ver, heeft zijn kandidatuur als raadslid nog in beraad. Van Duijn is de gedoodverfde opvol ger van de vrijwillig teruggetre den Cees Bot. Met het kiezen van een wethou der en een fractievoorzitter lijkt het CDA de interne problemen te hebben opgelost, Die proble men ontstonden drie weken ge leden, toen wethouder Van. Roon onder druk van de coalitie partners PvdA en VVD moest aftreden wegens verstrengeling van politieke en zakelijke belan gen. De affaire spleet de CDA- fraetie in twee kampen. Het wordt De Snaijers voornaamste taak die eenheid te herstellen. In de eerste ronde kreeg *n der Linden gisteravond vier stem men en ïijn tegenkandidate Jo- pie Schumacher drie stemmen. De Snaijer en Agnes van Arden- ne trokken hun wethouderskan didatuur in, In de tweede ronde was de stemverhouding vijf te gen één, met één onthouding. Direct na de stemming nam het CDA contact op met PvdA en VVD. Die drongen vorige week aan op een snelle beslissing over een opvolger voor Van Roon. Gisteravond werd overeengeko men dat de nieuwe wethouder op 7 december wordt geïnstal leerd. Henk van der Linden maakt sinds 1982 deel uit van de CDA- raadsfractie. Hij is afkomstig uit de KVP. Fractievoorzitter Leo de Snaijer heeft tussen 1966 en 1974 de CHU in de Vlaardingse gemeenteraad vertegenwoor digd. Hij is tussen 1980 en 1986 lid geweest van de provinciale staten en vanaf 1986 weer raads lid voor het CDA. Schiedam De gemeente moet haast maken met het -wegwer ken van obstakels in Schienoko. Alleen dan zullen ontwikkelaars interesse hebben om er woning bouw te plegen. Dat zei prcnect- verwerver Jan van den Berg van het Zoetermeerse Era Bouw bv gistermiddag. Wethouder Chris Zijdeveld had even daar voor de eerste sleutel overhan digd aan een bewoner van het nieuwbouwcoraplex Molen wijck. Vöorlopig komt de woningbouw moeizaam van de grond- Ont eigeningsproblemen, de aanwe zigheid van enkele de omgeving ontsierende bouwvallen én ver vuilde grond maken ontwikke laars er huiverig voor om in het gebied tussen Schie, Noordvest- gracht en Korte Haven aan de slag te gaan, schetste Van den Berg de terughoudendheid van houwers. Na het inmiddels opgeleverde jirt „mninflan iütl Hp nieuw succesje gevierd. Op de hoek van Noord vest en Sint An~ nazusterstraat zijn 54 woningen voor ouderen en 24 premiekoop woningen gebouwd. De interesse van Schiedammers om vlak bij de molens te wonen is bijzonder groot, wist ook Zijde veld te melden. Eén advertentie was voldoende om alle huizen te slijten aan huurders en kopers. Zijdeveld constateerde vlak na dat hij aan de heer Bel een huis sleutel had uitgereikt, dat nog veel meer mensen in dit histori sche stukje Schiedam zouden willen wonen- „Zeker zes men sen hebben me er in de woning van proberen te overtuigen hoe urgent zij zijn", vertelde Zijde veld in een toespraak, waarin hij verder fel uithaalde naar het rijk. Haags circuit „Ik hou m'n hart soms vast. Wê hebben heel wat met het Haagse circuit te stellen", hekelde de wethouder de soms starre hou ding van het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke or deningen milieu. Met name in de aanloop naar de verwezenlijking van het Molen- wijck-project zei hij heel wat te stellen te hebben gehad met de subsidiegevers. Een - soepeler houding vanuit Den Haag had ongetwijfeld sneller tot resultaat geleid, meende Zijdeveld, die memoreerde dat de plannen voor Molenwijck al uit 1984 da teren. „Wat is er gebeurd? De omge ving uitte kritiek op de aanvan kelijke plannen. Alle betrokke nen waren blij met die kntiek, want hun bezwaren leidden tot een beter plan dat geen cent meer kostte. Maar het rijk dacht daar anders over. Daar zeiden ze: u mag het plan 100 keer ver beterd hebben, 100 keer met de zelfde prijs komen en 1ÖÖ keer dezelfde lokatie aanhouden, u hebt voor een ander plan rijks subsidie aangevraagd en die gaat nu verloren. Het gevolg was dat we weer achterin de rij moesten aansluiten. Gelukkig was de rij niet zo lang. Anders had het nog veel langer geduurd". Zijdeveld zei de kritiek op Den Haag aan te durven, omdat daar langzamerhand een sfeer ont staat dat je aan de bel kunt trek ken. „Ik hoop dat dat nieuwe denken doorzet en dat ik straks bij een volgende gelegenheid niet hoef te zeggen: wordt ver volgd". Sfeer Zijdeveld toonde zich minder pessimistisch over de verdere ontwikkeling van Schienoko dan Van den Berg. „Als we ge luk hebben, moet het na de nodi ge verwervingen lukken er zo'n 400 tot 500 woningen te bou wen". In het verlengde daarvan pleitte hij voor een nieuwe naam voor het gebied. „Schienoko is voor sommigen een wat beladen naam. Er is in het gebied in het verleden nogal eens wild omge gaan met de historie. Enerzijds ben ik daar eerlijk gezegd wel blij om, want nu hoeven wij niet te proberen iets te handhaven dat eigenlijk niet te handhaven Schiedam Een 21-jarige Schiedammer is na een vecht partij met een hoofdwond afge voerd naar hetSchielandzieken- huis. Bij een hockeyfeestje van Asvion zocht de 2 I-jarige Schie dammer ru2te met een 26-jange Maassluizen De Schiedammer sloeg eerst de Maassluizer op zijn gezicht, waarna de ander tot een tegen actie overging. Met een bierglas in de hand sloeg hiï de Schie dammer op zijn hoofd. Met een gapende hoofdwond werd de Schiedammer vervolgens over gebracht naar het ziekenhuis. Door de vele afwijkende getui genverklaringen heeft de politie weimy inzicht in de oorzaak van het vecht. Comfort in huis: een kwestie van warm water én warm wonen. Méér comfort krijgt u door die twee op de juiste manierte combineren. Dat kan zelfs met één combi-toestel: de Vailiant Thermocompact. Maarerzijn nog veelmeer mogelijkheden. Vailiant heeft tvoor u opgeschreven. Dat boekje kost u 15 mi nuten van uw tijd. U kunt er jaren plezier van hebben... Haai teven op. Het ligt voor u wn* rmww 3 VWWKïraoeiniWO- klaar en het is natuurlijk gratis. smeden] CALIENBURGSTRAAT B0 VLAARDINGEN - TEL. 0104343096 Schiedam Bij gebrek aan te genkandidaten is de top van het afdelingsbestuur van de PvdA- Schiedam gisteravond in z'n ge heel herkozen. Dat betekent, dat Peter Staflhouders nog een jaar voorzitter blijft en dat ook pen ningmeester Edwin Westenberg en secretaris Menno Siljee in 1989 aanblijven. Alleen Marl Dingenouts neeft zijn functie ais vice-voorzitter opgegeven. Hij wil tijd vrijmaken voor een stu die. Tijdens de jaarvergadering in zaal Irene werden eveneens alle kandidaat-bestuursleden vol gens de voordracht gekozen. Het PvdA-bestuur bestaat sinds gis teren uit Betty Hoogeveen, Sep- pe Raaphorst, Henk van der Vel den, Marijke Woord, Peter Groeneweg, Joop Kroon en Maarten Reuderink. Joop Oude- kempers is om persoonlijke re denen opgestapt. Vlaardingen Een 30-jarige fietster is gistermiddag op de kruising van de Schiedamsedijk en de oprit vanaf Plein 1940 on dersteboven gereden door een onoplettende automobiliste. Het slachtoffer werd met een her senschudding en schaafwonden opgenomen In het Holyzieken- huis. De automobiliste verzuim de de vrouw op de fiets voorrang te verlenen. Maassluis Het veer Maassluis- Rozenburg heeft in het derde kwartaal van dit jaar minder verkeer te verwerken gekregen dan in hetzelfde kwartaal van het vorige jaar. Het grote ver schil zit hem echter in het feit, dat vorig jaar de renovatie van de Beneluxtunnel zorgde voor een veel groter aanbod van au to's. Dit kwartaal werden toch nog bijna 144.000 auto's overgezet, bijna dertigduizend minder dan vorig jaar. Die daling met zeven tien procent komt ook tot uit drukking in de ontvangsten; ruim 872.000 gulden het afgelo pen kwartaal en meer dan een miljoen in dezelfde periode van het vorige jaar. Schiedam Directeur gemeen tewerken Harm de Block roemt zijn organisatie vanwege de openheid die er bestaat. Maar vanmiddag, bij het 25-jarig jubi leum van De Block als ambte naar, hield de gemeente de deur slechts open voor een select ge zelschap genodigden. Na zijn opleiding aan de HTS en de TH in Delft werkte de Block bij het hoogheemraadschap Noorderkwartier in Noord-Hol land, bij een laboratorium voor grondmechanica en een functie bij de gemeente Leiden. In 1971 kwam hij in dienst van de ge meente Schiedam, Hij was ver antwoordelijk voor de uitvoe ring van enkele grote projecten, zoals de stadsuitleg in Woud- hoek in Spaland en de aanleg van de trambaan naar Schie- dam-Noord. De Block is ook een prominent lid van de Pvd A-afdeling Schie dam. Ook in de landelijke poli tiek was De Block actief. Schiedam Het faillissement van Vlaardingen-Oost Bedrij ven was de voornaamste oor zaak, dat het aantal werklozen in de regio Nieuwe Waterweg- Noord in oktober met 224 steeg. De klappen vielen in Vlaardin gen, waar de stijging van het aantal werklozen 1?2 bedroeg, en in Schiedam, dat aan het ein de van de maand 66 werklozen meer telde dan aan het begin. In Maassluis steeg het aantal werk lozen met 2, in Maasland bleef het gelijk en in Rozenburg en Hoek van Holland daalde het

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1