'Maassluis doet goede keuze met Siemens Van der Waal wacht boete Duo overvalt bank: buit 25.000 gulden BALT SURPRISE STUNT! Kunst uit De Doos m 5500 speelilms Irena Buulbüul wint de beker 8000 Mn» 30.- 50.- Regio Videotheek VIAABDINBO OASBIAD SCHIEDAMSE COURANT «WE WATERWEB COURANT Zilver verdiend op slachthuis Overdracht Springplank vertraagd Aleida-bestuur kiest Bonnie Mogelijk toch subsidie op oud papier Geen recorder Dan geen ca Dam 9 t/m 11 Schiedam Tei. 010-4267126 Veerdienst tot 1992 geholpen Gekwetter in Het Zonnehuis Vrachtauto moet het ontgelden CD A-bestuur doorstaat kritiek Baanloze scheepsbouwers richten vereniging op Bankpersoneel bekwaamt zichin hartreanimatie m WDfflWHi Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,. 3131 BC /WS, Vlaardingen. PostbósjlQ, 3130 AC Vlaardingen, Telefoon: 010-4343229, 4352066. 4350557 - sportredactie: 4345203 VRIJDAG 2 DECEMwJ? 1988 PAGINA 13 -ZZZZ ,CIC,VUM- yty-4343229, 4352066, 4350557 -sportredactie: 4345209 door CAREL VAN der velden ttiens-systeem. De Maassluisse m s- d k Maassluis Volgens adviseur gemeenteraad stelde onlanes ton vAraS90^s P°®mt de kritiek totaal uit Ooka?s ^et aPP^raat stuk is, maar dat Maassluis een weke- de apparatuur of het verbreken Tests van tmd h»K doorCARELVAN Maassluis Volgens adviseur meldsystemen A.H. Ooms van Siemens heeft de gemeente Maassluis er goed aan gedaan te kiezen voor het Siemens-alarm- eringssysteem. Verleden week ontstond in Maassluis wat onrust .\pver de kwaliteiten van dit be- - "jaardenalarmeringssysteem. \Ooms was gisteren te gast in de commissie welzijn van de ge meente Maassluis om een toe lichting te geven op het Sie mens-systeem. gemeenteraad stelde onlangs een lening van 80.000 gulden be schikbaar om de aanschaf van de alarmapparatuur voor de aan leunwoningen van bejaarden centrum De Zonnéburcht te kunnen bekostigen. Welzijnsambtenaren en mede werkers van de stichting Oude ren werk kozen voor het sy steem, waarvoor ruim 100.000 gulden op tafel moet komen. Een publicatie in het Rotterdams Nieuwsblad, waarin het Sie- —.j-produkt op sommige pun ten vergeleken werd met het Pa- ïass-systeem van de firma Gar diner Personen Alarmering, leidde tot nogal wat onrust in Maassluis. Op basis van informatie van-de Vlaardingse Alarmcentrale, waarop het Siemens-systeem wordt aangesloten, werd ae con clusie getrokken dat het Sie mens-systeem op enkele punten slechter scoort dan het Palass- systeem van Gardiner Security. Adviseur meldsystemen A,H. Ooms noemt de kritiek totaal uit de lucht gegrepen. De medede- ling,als zou in sommige gevallen vijftig procent van de abonnees door onvoorzichtigheid 'uit het systeem komen te liggen', noemt hij ongegrond. „Als de stekker eruit ligt. zorgt een accu om de twee uur voor een noodsignaal. In de centrale kan men dan di rect zien dat de stroom is uitge schakeld. Als dat zo is, worden er direct maatregelen genomen.", aldus een geëmotioneerde Ooms. Ook als het apparaat stuk is, blijkt dat volgens Ooms vanzelf. In de alarmcentrale wordt elke week gecontroleerd of de appa raten nog werken. Raadslid Leen de Zeeuw van de VVD vroeg, of deze zeven dagen tus sen elke controle niet tot gevaar lijke situaties kan leiden. Als een bejaarde juist in de week dat het apparaat kapot is gegaan, hulp nodig heeft, blijft de noodkreet immers onbeantwoord, aldus De Zeeuw. Ooms Üfct weten, dat da gelijkse controle ook mogelijk is, maar dat Maassluis een weke lijkse controle van de appara tuur voldoende acht. De opmerkingen van Ooms wa ren overigens in tegenspraak met die van een woordvoerder van de Vlaardingse Alarmcen trale. Deze woordvoerder liet onlangs weten, dat de techniek van de alarmcentrale nog niet in de door Ooms geschetste contro le op de aansluitingen voorziet. Ooms voegde er gisteren aan toe, dat het Siemens-systeem zo ver ontwikkeld is, dat storingen aan de apparatuur of het verbreken van het contact met de centrale zeer zelden voorkomt. „Da con current mag dan beweren dat ons produkt tot de eerste genera tie behoort, door de voortduren de technische aanpassingen be schouwen wij de apparatuur die Maassluis krijgt als alarmappa ratuur van de derde generatie", aldus Ooms. „De ervaring leert ons, dat de communicatie tussen centrale en abonnee slechts zeer sporadisch wordt verstoord"; Tests van TNO hebben bewezen, dat Siemens het beste totaalsys teem maakt, legde Ooms giste ren de raadscommissie uit. Ook de voorwaarden voor goede na zorg zijn in het systeem verwe ven, aldus Ooms.„In de dagelijk se gang van zaken ligt de verant woordelijkheid hiervoor bij de centrale en het maatschappelijk werk". Ooms liet gisteren door schemeren, dat hij een. kwali teitsvergelijking met het nieuwe prod ukt zeker niet uit de weg wil gaan. Schiedam De heer L-A. Prins gespeld door wethouder Aad Schiedam De heer L-A. Prins heeft gisteren de zilveren ere medaille m de orde van Oranje- Nassau gekregen. De versierse- J- len werden hem een tijdens een /-afscheidsreceptiebij de Openba- Vtre Nutsbedrijven Schiedam op- door wethouder Aad Wiegman. Prins, die met vut gaat, heeft ruim dertig jaar voor de gemeente Schiedam gewerkt, waarvan 29 jaar bij het slacht huis en de laatste twee jaar bij de ONS. Schiedam Het bestuur van de stichting Gravin Alelda heeft alsnog een ontwerp van kunste nares Bonnie Onderwaater ge kozen om te gebruiken bij vol gende activiteiten. Twee weken geleden reageerde de kunstena res uit de Gorzen boos, omdat zij, daartoe uitgenodigd, haar ont- wverp opstuurde en later gere tourneerd kreeg zonder dat het de Aleida-stichting had bereikt. Men had namelijk de postbus niet geleegd, liet de PTT weten. Naar aanleiding van een publi catie hierover in deze krant nam de Aleida-stichting contact op met Bonnie Onderwaater. Als nog werd besloten haar kunst werk te adopteren. Maar liever had men gezien, dat het voorval niet wijd en zijd bekend was ge worden. De stichting organiseert jaarlijks de Al ei da dag in en rond het Juli- anapark in Schiedam-West Vlaardingen Er komt toch eer. onderzoek naar de mogelijk heden om in Vlaardingen het ophalen van oud papier te be- vorderen. Niet uitgesloten is, dat .de gemeente een subsidie van •een paar centen gaat geven op ie- 'dere kilo oud papier. Diverse .verenigingen hadden, tot dus verre vergeefs, op zo'n subsidie ■aangedrongen- 'Deze mogelijke papiersubsidie maakt deel uit van een aantal maatregelen, waarmee burge meester en weihouders het ge scheiden inzamelen van afval willen bevorderen. B en W den ken verder aan een batterij-inza- melwedstrijd op Vlaardingse scholen en het opnieuw opstar- ten van de comnpostbakken-ac- .tie van de Vereniging Tegen Mi lieubederf. Voor het ophalen van glas en klein chEmisch afval bestaan al aparte voorzieningen. Inbraak in kantine Schiedam Uit de kantine van SSC aan de Sportlaan zijn acht kratten bieren 800 gulden gesto len. De voordeur werd gefor ceerd. Uit een woning aan De Buis werden een kleurentelevi sieensieraden ontvreemd. Filiaal houder A. Gudde laat zijn emoties vlak na de vrije loop Schiedam Twee gemasker de mannen van rond 23 jaar hebben gisteravond om kwart voor acht een filiaal van de Bondsspaarbank aan het Van het Hoffplein over vallen. Zij maakten 25.000 gulden buit. Het tweetal maande het personeel onder bedreiging van een zilver kleurig vuurwapen het geld te geven, waarop zij zich snel uit d e voeten maakten. De overval ging zo snel in zijn werk, dat de politie aanvan kelijk over geen enkele bruikbare tip beschikte, die tot aanhouding van de over vallers zou kunnen leiden, Vanmorgen wisten perso neelsleden van de bank wel een signalement te geven. Eén overvaller droeg een licht blauwe spijkerbroek, blauw jack, licht grijze sportschoe nen, handschoenen en een donkerblauwe bivakmuts. Het zou vermoedelijk een blanke man zijn.,-De ander droeg eveneens een spijker broek, handschoenen en een bivakmuts met daar bovenop een ijsmuts. De man, volgens de politie een Indonesisch type, had een opvallend geel jack aan. Zolang de voorraad strekt ontv. elke nieuwe klant bij huurbesteding van 25,- een super j high grade VHS cas- j sette 180 min, (3 uur) j v/h bekende W-Duitse |Nu zo'n merk ,,UHER" geheel gratis (1 p. kl.*) en da's met de a.s. feestdagen toch mooi meegeno men. Bovendien kochten wij voor de winter nog vele honderden nieuwe films in alle genres voor u in. Dus keus genoeg. Wij hebben ëen APARTE afdeling met zo'n 8000 seksffims w.o. 3000 speciale kindeifilmt 5.films voor., 20.- 7 films voor.. 25.- per week per klant Bovendien geen toeslagen voor top- of siertitels NU OOK MOVSE-BOXEN JUBILEUMAANBOD 5 films plus M-Box v. 3 dgn. of 10 films plus M-Box y. 7 dagen' Wei J100,- of betealkn. ALS BORG Uiteebr Legit. (bel v. info) mwl Geopend ma. t/m vrij. 10.00-21.00 u zal 10.00-18.00 u. - zond.midd. 14.00-17.00 u. Reeds 20 jaar verhuur, inkoop/verkoop Geen inschrijfgeld, wet uitgebreide legitimatie. (Bel voor INFO) of fin. leg. wrde. Vlaardingen Het Vlaardingse bouwbe drijf Van der Waal hangt een boete van dui zend gulden per dag bo ven het hoofd, wegens vertraging bij de bouw van openbare basis school De Springplank. Het gebouw aan de Prins Hen drikstraat moest gisteren wor den overgedragen aan de op drachtgever, de gemeente Vlaardingen. Van der Waal is er echter niet in geslaagd het kar wei op tijd te klaren. Burgemeester en wethouders beslissen dinsdag of zij het bouw bedrijf inderdaad de contrac tueel vastgelegde boete voor het overschrijden van de termijn zullen opleggen. „Ik zie geen re den waarom zij dat niet zouden doen", zegt drs. J.T.G.P. Franx, hoofd van de afdeling onderwijs van de gemeente. „Voor zover wij kunnen overzien, is er geen sprake van overmacht, die tot de vertragi ng heeft geleid De bouwer heeft een aantal re denen aangevoerd voor de ver traging bij de bouw. Zo is de le vering van materialen niet vol gens schema verlopen en zou het een aantal dagen te koud zijn ge weest om tegels te zetten. Franx hoopt vandaag met Van der Waal te praten over de proble men rond de nieuwbouw voor de basisschool. Eén ding staat volgens drs. Franx vast, en dat is dat de ge meente nog voor het begin van de kerstvakantie de sleutel van het nieuwe schoolgebouw krijgt. „Ai sluit ik niet uit, dat dat extra inspanningen van de bouwer zal vragen. Wij overwegen dan ook om een premie te zetten op hard werken". Die premie zal, legt Franx uit, bestaan uit een kor ting op de dagelijkse boete van duizend gulden. „Er is geen paniek aan boord", zegt het hoofd van de afdeling onderwijs. „De schade is te over zien". Rotterdam De gemeente Rot terdam blijft tot 1992 jaarlijks 332.500 gulden steken in de stichting Veerdiensten De Nieu we Maas. Datstellen burgemees ter en wethouders van Rotter dam voor aan de gemeenteraad. De Nieuwe Maas exploiteert on der meer het pontje voor fietsers en voetgangers tussen Vlaardin gen en Femïs. De commissie verkeer en ver voer in Rotterdam is al met het voorstel akkoord gegaan. Voor de pont tussen Kralingseveer en IJsselmonde, ook geëxploiteerd door de stichting, heeft deze be slissing geen opmerkelijke ge volgen. Het bedrag is precies hetzelfde als in voorgaande ja ren. Het personeel van de veer dienst zal daardoor ook de ko mende jaren voornamelijk uit vrijwilligers bestaan. Rotterdam is met steun over de brug gekomen, omdat De Nieu we Maas heeft bewezen dat het mogelijk is om drie veren te on derhouden in de Rijnmond. Het derde veer is dat tussen Katen- drecht en de Parkhaven. „De be drijfsvoering is sober en kosten bewust", aldus de Rotterdamse dienst voor het midden- en kleinbedrijf. Peter Hellemons en Luub Haf kamp openen de - grafiekdoos, waarin zes werken van Schledam- se kunstenaars zijn opgenomen. De presentatie ervan vond gister middag plaats in het Stedelijk Museum op de Hoogstraat. Helle mons is de kunstenaar die het ini tiatief ertoe nam, Hafkamp is de wethouder die het idee toejuichte en er financiële steun aan ver bond. De Doos, zoals het project Gra fiek '88 alom wordt genoemd, be vat werken van Jos Hachmang, Inge van Haastert, Michel Snoep, Sjef Henderickx, Albert Verkade en Hellemons zelf. Tevreden over het resultaat gingen de kunste naars van De Doos na de plech tigheid uiteten, Schiedam Een 42-jarige Schiedammer maakte zich gis termiddag zo kwaad, toen een vrachtauto op de Hagastraat hem belette met zijn auto door te rijden, dat hij zijn woede bekoel de op de vrachtauto. Eerst pro beerde hij een achterlicht kapot te trappen. Toen dat niet lukte, trok hij de afstandsbediening van de 'hydraulische laadklep stuk. Op het politiebureau probeerden agenten hem weer ie kalmeren. Vlaardingen Vlakbij de in gang van de ontmoetingsruimte van Het Zonnehuis staat de kooi van een zachtgroene parkiet met een rood koppie. Met het gering- de pootje een stuk hoger dan het andere hangt hij aan de tralies, stoïcijns onder alle belangstel ling. Logisch, hij is een prijswin naar en die mag niet snel ner veus worden. Daar is hij door de keurmeester op beoordeeld. Agapornis Roseicollis is de naam. „Alsof ie van adel is, zo mooi", vindt Cees de Bruijn van vogelvereniging Icarus. De Bruijn is voorzitter van de vere niging, die voor de vijfde keer haar jaarlijkse tentoonstelling houdt in Het Zonnehuis. Hij is blij dat dat mag. „Want deze zaal Is van de bewoners en wij nemen er met onze tentoonstelling een heel- stuk vanaf. Maar de bewo ners vinden het leuk". Zo nu en dan worden de bewoners in een bed of een rolstoel langs de zin gende en kwetterende vogels ge reden. Het gaat goed met Icarus, sinds in januari het nieuwe clubge bouw aan de Curagaolaan werd betrokken. Het ledental steeg in korte tijd van negentig naar honderdtien. G. van Leeuwen, de ambtenaar sportieve recrea tie die met sportaieren en pluim vee is belast, mocht woensdaga vond de tentoonstelling openen en een beker uitreiken aan één van de kampioenenkwekers, Van Leeuwen dankte de uitno diging aan de inspanningen, die hij zich getroost heeft om Icarus aan een goed clubgebouw te hel pen. „En ik ben ijdel genoeg om daar trots op te zijn", zei Van Leeuwen. De beker, die de gemeente be schikbaar stelde, ging naar H. Knoop. Hij zond voor de ten toonstelling een spreeuw in. Niet zomaar een spreeuw, maar een prachtige uitheemse, gitzwart met lichtblauw: de Irena Buul- buul. De vogel leverde hem ook het algemeen kampioenschap en een boidsmedaille op. Een vertegenwoordiger van de Bond van Vogelliefhebbers kwam ook met een beker naar Vlaardingen. Daarmee heloonde de bond de vereniging voor de groei van het ledental. Icarus gaf de beker door aan één van haar enthousiaste jonge leden, Mark Winterswijk, Die nam grijze valkparkieten mee naar de ten toonstelling in Het Zonnehuis. Hij zorgt goed voor zijn beesten. De vogels op de tentoonstelling worden elke dag gevoerd, maar Mark Winterswijk vindt dat niet voldoende. Elke dag komt hij langs met wat gierst, om de vo gelsbij te voeren. De tentoonstelling van Icarus kan vanavond en morgen nog worden bezocht. Vlaardingen De affaire-Van Roon en de crisis, die daarop volgde in de CDA-gemeente- raadsfraetie, hebben geen gevol gen gehad voor het afdelingsbe stuur van de partij. In tegenstel ling tot de verwachting van af delingsvoorzitter Arien van der Velde, kwam er op de ledenver gadering gisteravond wel veel kritiek, maar geen motie van af keuring op tafel. „We hebben met elkaar de zwarte bladzijde bekeken en die vervolgens om geslagen", aldus een opgeluchte Van der Velde. Het bestuur gaf gisteravond op een besloten vergadering ope ning van zaken over het opstap pen van wethouder Van Roon, het aftreden van Aart Kool als fractievoorzitter en het vertrek van Cees Bot als raadslid. De op komst in De Gasterij was onver wacht groot Ongeveer tachtig CDA-leden waren present om Van der Veldes uitleg aan te ho ren. De bijeenkomst duurde bij na vier uur. Aan de vraag, wie er verant woordelijk waren voor de crisis, werden echter geen consequen ties verbonden. De christen-de mocratische achterban had er duidelijk geen behoefte aan de zaak nog verder te laten escale ren. De leden spraken hun ver trouwen uit in de nieuwe taak verdeling in de fractie, die voort aan geleid wordt door Leo de Snayer, en in de keuze van Henk van der Linden als nieuwe wet houder. Vlaardingen Enkele ontsla gen werknemers van de failliete VOB-werf hebben het initiatief genomen om een vereniging op te richten. De problemen, waar mee werknemers na hun ontslag te maken hebben gekregen en de behoefte om het onderling contact aan te houden, hebben hen geïnspireerd tot het oprich ten van de belangenvereniging Baanloze Scheepsbouwers. De initiatiefnemers, onder wie Lïda Diepstraten, Ton van Lonkhuizen en Bas Diepstraten, hopen dat veel exrwerknemers aansluiting zoeken bij de club. Woensdag 7 december komt de belangenvereniging voor het eerst bij elkaar. Een spreker komt die dag uitleggen' wat er verder gaat gebeuren met de Vlaardingen Oost Bedrijven. De vereniging in oprichting wordt in haar activiteiten gesteund door de Dienst Industriële Sa menleving inzake de Kerk (DISK). Sohiedam/Vlaardingen De Bondsspaarbank gaat haar me dewerkers in Schiedam en Vlaardingen de mogelijkheid geven een cursus hartreanimatie te volgen. De bank wil er voor zorgen dat het personeel ade- kwaat kan reageren als iemand van hun clientèle in één van de vestigingen een hartstilstand krijgt Per jaar overkomt dat in Nederland ongeveer 20,000 mensen. De helft daarvan over lijdt omdat hulp te lang uitblijft, „We hopen de opgedane kennis nooit nodig te hebben, maar als het moet kunnen we voortaan op de juiste manier reageren", aldus een woordvoerder van de bank. Het personeel kan na drie cur susavonden, die worden georga niseerd door de Hartstichting, een certificaat krijgen. Zij leren dan tevens andere EHBO-vuï- stregels praktisch toe te passen. Kabehverk stoort tv Maassluis Door werkzaamhe den aan het ontvangstation van de kabeltelevisie kunnen de de televisie- en radioprogramma's kortstondig worden onderbro ken. De werkzaamheden vinden maandag en dinsdag plaats. De werkzaamheden zijn nodig om een wijziging van net program mapakket te realiseren. Allemaal tegen vriendelijke herfst-huurprijzen namelijk 1 film voor.5."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1