Vader redt gezin uit brandende flat Warmtemeter registreert energieverbruik T ilburg Wil Baris zegt ja tegen raadszetel Glasfabrieken als eerste op Gusto-terrein □23 CDA-redacteur veel feller dan fractie Koster VLAARDiNGS DAGBLAD SGHIEOAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Discotheek 't Packhuijs zonder waarschuwing dicht Berini's op kerstbal Overvallers aangehouden Twee gouden ringen weg John kroes hülsta studio mmm. IM Natte Kerst CDA-fractie weer compleet Deur open, video weg Provinciale computerbeurs Scriptum kondigt tijdschrift aan Filosofie erg leuk Kinderopvang wil snel verordening Moeders auto in de prak gereden i nmme; «eaiwalejedaeiie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352056, 4350557 - DINSDAG 27 DECEMBER 1988 PAGINA 13 Vlaardingen Burgemees ter en wethouders hebben vlak voor Kerstmis besloten om discotheek 't Packhuijs met onmiddellijke ingang op Slot te gooien. Daar ging geen waarschuwing aan vooraf. B en W zijn tot de slotsom ge- komen dat er een levensge vaarlijke situatie bestaat: als er brand mocht uitbreken, zijn de vluchtwegen en nood uitgangen beslist onvoldoen de. Juist omdat met de feest dagen extra drukte te ver wachten was, werd 't Pack huijs tot sluiting verplicht, lieten B en W weten in een aangetekende brief aan de ei genaren de Groningers W. en A. Velleman. *t Packhuijs is een vooral bij de jeugd razend popu laire discotheek, gevestigd aan de Koningin Wilhelm in a haven (zuidzijde). Al eerder zijn er problemen geweest rond de brandveiligheid. De gemeente stelde eisen, die niet werden nageleefd. Niettemin draaide 't Pack huijs gewoon door. Er was geen drank- en horecavergun- zeggen B en W, die dit probleem nochtans buiten be schouwing hebben gelaten bij him besluit om 'i Packhuijs te sluiten. Op het gebouw zijn biljetten aangeplakt, waaruit blijkt dat het toelaten van bezoe kers verboden is. B en W zijn ervan uitgegaan, dat de heren Velieman zelf de in 't Pack huijs werkzame exploitanten op de hoogte zouden stellen. De gemeente Vlaardingen zal heropening van 't Packhuijs alleen in overweging nemen, als aan alle wettelijke voor schriften is voldaan. Dat vergt een drastische verbou wing. Maassluis Dankzij doortas tend optreden van de vader bleef een gezin met vijf kinderen ongedeerd, toen zaterdagavond brand uitbrak in een woning aan de Burgemeester Zaneveldstraat in Maassluis. De man bracht eerst vrouw en kinderen in vei ligheid, voordat hij probeerde het vuur, dat in de kinderkamer woedde, te blussen. Toen dat niet lukte, sloot hij alle deuren af en wachtte hij de komst van de brandweer af. De vlammenzee legde de kïn- Een brandweerman neemt de ravage in ogenschouw in de kin derkamer van een flat aan de Bur gemeester Zaneveldstraat in Maassluis. derkamer geheel in de as. De brand was vermoedelijk ont staan, doordat een van de kinde ren met een van school meege brachte kaars aan het spelen was. Enkele andere woningen op de vierde verdieping van het flatgebouw liepen rook- en wa terschade op. De brandweer had het vuur, dat rond acht uur was ontstaan, vrij snel onder contro le. De Maassluisse brandweer be leefde een drukke kerst. Zowel zaterdagavond als maandag avond moest het korps uitruk ken om brandjes te doven in de bergruimten van een flat aan het Sparrendal. Enkele gezinnen za ten tijdens de kerstdagen gerui me tijd zonder elektriciteit en water, omdat het vuur de leidin gen in de kelderruimten had verwoest. De politie vermoedt dat er brandstichting in het spel was en zoekt getuigen, die aan wijzingen kunnen geven om trent de identiteit van de daders. Ook in de kelders van een flat aan de Zwaluwstraat werd tij dens de kerstdagen brand ge sticht. Onbekenden gooiden een rookbom naar binnen. In Vlaardingen brandde zater dagavond een schuur in de tuin van een woning aan de Sport- laan nagenoeg uit. De bewoner had in de schuur een pan met fri tuurvet op het vuur gezet en werd daaraan pas herinnerd, toen de vlammen uit het houten gebouwtje sloegen. Vol was Passage niet, maar het kerstbal met de Berini's en het Groot Niet Te Vermijden Dans- en Showorkest trok zaterdag wel enkele hon derden bezoekers. In het Passagetheater genoot menigeen van de grappen en grollen, waarin beide groepen sinds jaar en dag grossieren. Schiedam De redactie van CDA-facetten laat zich, tussen alle kerst- en nieuwjaars wensen in het nieuwste nummer door, on verwachts kritisch uit over de PvdA/VVD- coalitie in Schiedam. Met termen als "terughoudende WD-frac- tie' en 'grote zelfingenomenheid van college leden en PvdA-fractte* doorkruist redacteur Hans Doddema het beleid van de CDA-frac- tïe onder aanvoering van Siem Ros man. Rosman en de zijnen proberen sinds twee jaar een andere inhoud te geven aan het be grip oppositie. Ze willen niet zozeer scherpe kritiek uitoefenen, maar veeleer een con structieve bijdrage leveren door eigen initia tieven en plannen uit te werken. Het CDA is er veel aan gelegen terug te keren in het col lege van burgemeester en wethouders (Riet Taverne was de laatste wethouder uit de con fessionele hoek). Tot dusver hebben PvdA en VVD de CDA-werkwijze welwillend be groet. Nu komt daar dan plotseling de kritiek van de Schiedamse CDA-fractie doorheen fiet sen. „Het college kenmerkte zich veelal door onduidelijke en soms vage antwoorden", schrijft Doddema. B en W krijgen het predi kaat kinderachtig opgespeld. Wethouder Zij develd zou zijn werk niet goed hebben afge maakt. En de burgemeester maakt zich er ge makkelijk van af Doddema wil 1988 ken nelijk vurig afsluiten. De redactie van CDA-facetten werkt overi gens onafhankelijk van de gemeenteraads fractie/ Schiedam Vijf Schiedammers zijn aangehouden in verband met de overval op de Bonds spaarbank op het Van 't Hoff- plein, twee weken geleden. De overval vdhd plaats op don derdagavond, tijdens de weke lijkse koopavond. Twee gemas kerde mannen kwamen gewa pend de bank binnen, waarna zij er onder bedreiging van geweld met enkele tienduizenden gul dens vandoor gingen. Reeds op 16 december deed de Schiedamse politie een aantal huiszoekingen, waarbij drie po tentiële daders werden gearres teerd. Eén man bleek uiteinde lijk niets met de overval te ma ken te hebben, maar twee ande ren, een 18- en een 17-jarige Schiedammer, bekenden be trokken te zijn geweest bij de overval de één als heler, de ander als medeplichtige. Na verhoor van het tweetal wist de politie op 19 december de twee hoofdverdachten te arres teren. De kleding, die bij de overval werd gedragen, werd door de politie teruggevonden in de sloot bij het crematorium Hof wijk in Rotterdam. De hoofdverdachten, een 18-ja- rige en een 21-jarige Schiedam mer, zijn ondertussen voorgeleid aan de officier van justitie Vol gens politiewoordvoerder Jan van Hoff werd de politie bij het oplossen van de overval erg ge holpen met materiaal van de bank zelf. Het filiaal van de Bondsspaarbank, dat gerund wordt door filiaalchef Aad Gud- de, is uitgerust met video-appa- ratuur. Maasland In een woning aan de Kluisweer in Maasland heb ben onbekenden vannacht inge broken en twee gouden ringen gestolen. De inbrekers forceer den eerst de voordeur, sloten vervolgens de gordijnen en doorzochten op hun gemak de woning. De bewoners waren op dat moment niet thuis. 50 |iar Uw biddes-spidalist Hoofd-spaitscr ExcaislDr'20 SINGEL 51 SCHIEDAM - (achterzijde Broersvesl) V-ry-.-Q. aÜ-? WÊÊÊÉÈÊ Geen witte Kerst, maar een 'natte Kerst, op het Wes- terhoofd in Vlaar dingen. De kinde ren lopen te in specteren tot waar de kade loopt. Die is nog net te zien. Wel vaker loopt in Schiedam het Hoofd onder wa ter, maar in Vlaar dingen gebeurt dat lang niet zo vaak. Het hele wegdek werd overspoeld. Vlaardingen Het CDA is er eindelijk in geslaagd de vacature re vervullen, die in de gemeente- taad ontstond toen Cees Bot ruim een maand geleden opstap te. Bot, vertrokken na onenigheid over de affaire rond de afgetre den CDA-wethouder Chris van Roon, wordt opgevolgd door Wil Baris. Mevrouw Baris (45) zal haar be noeming aanvaarden, zodra de postbode het besluit bezorgt Of ficieus heeft mevrouw Baris al via het stadhuis vernomen dat zij voor een raadzetel wordt voor gedragen, maar officieel weet zij nog van niets. De stukken, die zïi afgelopen zaterdagmorgen had moeten ontvangen, bleven ste ken in de post „Maar zodra die binnen zijn, zal ik aan het stem bureau en aan de partij laten we ten dat ik het doe11, aldus me vrouw Baris, die dit besluit tij dens de kerstdagen nam. Wil Baris is circa 12 jaar lid van het CDA. Zij is voorzitter van het CDA-vrouwenberaad in Vlaardingen en penningmeester in het afdelingsbestuur. Haar naam werd in verband met de opvolging van Cees Bot enkele weken geleden ook al genoemd, toen xr. Jan van Duijn het CDA zou hebben laten weten geen be langstelling te hebben voor een raadszetel. Van Duijn stond als eerste op de kandidatenlijst Dat hij voor de eer bedankte, bleek achteraf op een misverstand te berusten. De voormalige Unilever-werkne mer „wilde de benoeming in be raad houden", liet hij het CDA weten. Vrijdag echter verstreek de termijn, waarbinnen Van Duijn zijn beslissing bekend moest maken. Hij nam geen con tact op met het stembureau op het stadhuis, zodat de volgende kandidaat, mevrouw Baris, werd benaderd. Wil Baris ziet er niet tegenop deel uit te gaan maken van een raadsfractie, die sterk verdeeld is geraakt door het w aftreden van wethouder Roon. „Ik heb het hele proces als bestuurslid van nabij meege maakt, ik weet hoe de krachts verhoudingen liggen", aldus het kandidaat-raadslid. Schiedam Omwonenden dachten dat het een reparateur betrof, die zaterdagmiddag doodgemoederd met een video recorder het pand verliet De be woonstervan het pand, een win kelier van de Hoogstraat, liet la ter weten dat het apparaat in pri ma staat verkeerde. Voor haar bleef er maar één conclusie oven diefstal. De bewoonster van de Hoog straat, die recht tegenover haar woning een winkel bezit, liet de deur van haar woning zaterdag middag op een kiertje staan. Re gelmatig wipt zij van haar win kel even over naar de woning, zodat het haar wel handig leek de déur op een kiertje te laten staan. De onbekende man maak te fluks gebruik van dat buiten kansje. Schiedam De eigenaar van het Gusto-terrein, Halico BV, heeft bij gemeentewerken een bouwvergunning aangevraagd Schiedam De computerclub Schiedam pakt pal na de kerst dagen nog een keer flink uit Vandaag wordt in de Teerstoof ëen grote provinciale bijeen komst gehouden. Tot tien uur worden allerlei demonstraties gegeven en er is een reparatie- en informatiestand. voor de oprichting van twee be drijfsruimten ten behoeve van de Vereenigde Glasfabrieken. De glasfabriek aan de Buitenha venweg klaagt al jaren over de gebrekkige mogelijkheden om uit te breiden. Er is nu voor ge kozen om twee hallen voor de opslag van materiaal te doen verrijzen aan de Maasdijk. Daar mee zijn de Vereenigde Glasfa brieken de eerste, die zich vesti gen op het door Halico geheel op geschoonde terrein van de vroe gere scheepswerf. De kademuren, die op instorten stonden, zijn er verstevigd. Het haventje ïs gedempt En veront reinigde grond is afgegraven, waarvoor schoon zand in de plaats kwam. Ook werden de restanten van Gusto-gebouwen verwijderd. Halico hoopt het terrein voor ie der toegankelijk te houden en de gemeente hoopt dat ook. Maar in theorie kan het zijn, dat de be drijven, die zich hier willen ves tigen, een groot hek om het ter rein willen zetten. De glasfa briek lijkt daar overigens niet voor gekozen te hebben. Schiedam Het Schiedamse bedrijf ISS Warmtemeter gaat het energieverbruik van zo'n 10.000 woningen ïn Til burg registreren. Het ener giebedrijf van de gemeente Tilburg heeft daarvoor met de Schiedamse onderneming een contract van vijf jaar af gesloten. Door de verdampingsmeters in de Tilburgse huurwoningen te controleren kan ISS nauwkeu rig de stookkosten berekenen. De meters werden indertijd ge plaatst om de huurders energie- bewust te maken. Dat heeft in middels tot interessante resulta ten geleid: dankzij aanvullende maatregelen kon ia sommige ge vallen een besparing op de ver war mi ngsrekening van circa 30' procent worden bereikt, Voor deze aanpak werd de gemeente Tilburg onlangs beloond met de Energiebesparingstrofee, een onderscheiding die ook de ge meente Schiedam wel eens in de wacht heeft gesleept. Een contract, zoals ISS Warmte meter nu met het Tilburgse energiebedrijf heeft gesloten, heeft het Schiedamse bedrijf in een iets andere vorm ook al en kelejaren met Pegus te Utrecht, het energiebedrijf dat in de Domstad de stadsverwarming exploiteert. ISS Warmtemeter heeft naast de hoofdvestiging in Schiedam rayonkantoren in Delft, Diemen, Breda, Eramen, Rijnsburg, Sittard en Utrecht. Van hieruit wordt gewerkt met 80 subvestigingen en ongeveer 800 meteropnemers. Sinds vorig jaar maakt het bedrijf deel uit van het Deense concern Interna tional Service System. Schiedam Uitgeverij Scriptum uit Schiedam wil vanaf september volgend jaar een driemaandelijks tijd schrift over cultuur, politiek, uitgaan en vrijetijdsbesteding op de markt gaan brengen. Het nog naamloze blad zal zich richten op een overwe gend jong publiek, en ver schijnen in Hoek van Hol land, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. In maart verwacht Scriptum een marktonderzoek te hebben afge rond. Daarna gaan de voorberei dingen voor het eerste nummer van start. De redactie zal worden gevormd door beroepsjoumalis- ttó de regio, aangevuld met medewerkers en corresponden ten. Het blad wordt verspreid onder abonnees, maar zal ook in de losse verkoop verkrijgbaar zijn. Volgens Hans Hitman van uitge verij Scriptum bestaat er een groeiende behoefte aan eenlifes- tyle-blad in het noordelijk Wa terweggebied. Rïtman doelt daarmee op regionaal getinte ar tikelen over mode, design, siera den, interieur, beeldende kunst, muziek, film en toneel. Het blad krijgt volgens de uitgeverij een professioneel uiterlijk. Het wordt uitgevoerd in vierkleu rendruk. Scriptum gaf tot nu toe alleen boeken uit. Na geschiedkundige werken over Vlaardingen en Dordrecht en een bundel literai re opstellen van Schiedamse zondagsdichters verscheen in oktober dit jaar de. bestseller Schiedam Holland, van foto graaf Tim Hielkema en RN-jour- nalist Peter de Lange. Schiedam De cursus filosofie, die in Schiedam gehouden is naar aanleiding van de Teleac- uitzendingen, is vorige week in De Erker beëindigd. Er hebben vijf mensen aan deelgenomen onder leiding van Sjaak Par- daems, een Rotterdamse filosoof. Hoewel dat een mager aanbod was voor de eerste keer datTele- ac het land in gingop initiatief overigens van de Schiedamse Federatie hebben de vijf cur sisten het „erg leuk en leerzaam" gevonden. Een man was de cur susgaan doen omdat zijn dochter filosofie studeert, en hij was er heel tevreden over. alle merken meestal klaar terwijf u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010 - 473 82 22 Schiedam De werkgroep Kin dercentra Schiedam heeft goede hoop, dat de gemeente de regels voor kinderopvang binnenkort in een verordening zal vastleg gen. Om de regelgeving te ver snellen heeft de werkgroep zelf een concept-verordening ge maakt en aan burgemeester en wethouders aangeboden. Als het stadsbestuur de tekst goedkeurt en overneemt, moeten nieuwe adressen voor kinderopvang voortaan aan strenge regels vol doen. „Tot nu toe is het zo dat iedereen, waar dan ook, een dagverblijf of peuterspeelzaal kan openen. Maakt niet uit of dat in een kel der is of zeshoog op een flat. Wij vinden dat zoiets niet kan: als je met kinderen werkt, moet je goede voorzieningen treffen", aldus Marja van Wolferen van de werkgroep: De WKS pleit dan ook voor 'waakzaamheid' van de zijde van de gemeente. Om de reële behoefte aan kin deropvang te peilen is de werk groep al enige tijd bezig met een enquête onder Schiedamse ge zinnen. De uitslag wordt in maart volgend jaar bekend ge maakt. Dat de behoefte aan kin deropvang nog steeds groeit, blijkt volgens Marja van Wolfe ren wel uit het succes van het onlangs geopende internationale kinderdagverblijf in Nieuwland. Enkele bedrijven hebben daar voor de kinderen van werkne mers een plaatsje Jgekocht\ Schiedam/Vlaardingen Een 17-jarige Vlaardinger is zater dagnacht rond half zeven na een wilde achtervolging op de Bur gemeester Van Haarenlaan aan gehouden. Even tevoren had de jongen, die in de auto van zijn moeder reed, een lantaarnpaal op de Vlaardingse Mr. L.A. Kes- perweg omver gereden. Na de onvrijwillige botsing reed de joyrider weg in de richting van Schiedam, waar hij werd onderschept door de Schiedamse politie. De Vlaardinger stapte di rect uit, overhandigde de sleutels en liet weten dat de auto zijn moeder toebehoorde. De caprio len van haar zoon kwam de Vlaardingse op flinke blikscha de te staan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1