Revolutionairen troffen tolerante stadsregering Ï5J Goedendorp wil met ODO hogerop WATERWEE SMT Anabaptisten actief in Schiedam ,Van streekroman tot SF Spreekweek gehalveerd Drukte in Schieland Bus terug op Kerkeiland Koningshof: knappe kop Ursus moet al op 1 maart weg Bekerduel Rijnmond Districtsfinale Kleine Confiance Schiedamse titelstrijd met nieuwe organisatie 5 Tennisvereniging Maasland jubileert SPORTAGENDA JDorp aan de rivier. Het wassende water. Sil de -strandjutter. En Bartp'e natuurlijk. En dr. Vlimmen. - En nog veel meer. Wie van streekromans houdt, kan deze maand zijn hart ophalen in alle bibliotheekfilia- len van Schiedam. De nieuwe directeur Mies van Helden en haar medewerkers hebben de streekro- man als thema voor januari gekozen en daar mogen Antoon Coolen en Herman de Man natuurlijk niet in ontbreken. En Toon Kortooms niet En A.M. de Jong niet, en Barend de Graaf en Hendrik Conscience en Anne de Vries, en de dames H. Thijssing-de Boer en J. Visser-Roosend aal. Er zijn zelfs Franse, Duitse en Engelse streekromans. De bibliotheek heeft er zin in, nu er zicht is op nieuw bouw op het Emmaplein (Stadserf). Er zullen dit jaar vaker themamaanden zijn. Na de streekroman ko men ook andere genres aan de beurt: in mei de detec tive-, spionage en avonturenromans; ip juli de humo-' ristische; in oktober de science-fiction; in november de oorlogsromans; en in december de historische ro mans. Zo zit er dusduidelijk een opbouw in. Men begint het jaar dichtbij huis. Daarna komt de spanning. Daarna het relativeren, en vervolgens het vooruitblikken. Maar teveel in de toekomst kijken geeft conflicten, dus eind van het jaar moeten we alles nog eens goed overdenken: tijd voor een terugblik. Het spreekuur van de stichting Maatschappelijk Werk Schiedam duurde altijd een week. Je kon op maandagochtend om negen uur al op het Broersveld terecht, en ook op vrijdagmiddag om half zes kon je op nummer 142 nog aankloppen. Beetje lang spreek uur. Dat vindt de stichting nu zelf ook, en daarom hebben de maatschappelijk werkers hun spreekweek gehal veerd. Nog steeds kunnen de cliënten er elke dag binnenvallen, liefst op afspraak, maar het spreekuur duurt nu tot één uur 's middags. Daarna is Maat schappelijk Werk nog wel telefonisch bereikbaar via 4731033. Cor Hollaar heeft nog nooit zoveel exposanten gehad in de door hem gerunde galerie Schieland, die te vin den is in de twee lokaties van het Schielandzieken- huïs. Zestien cursisten uit de kunstklas van Maijo van Soest tonen hun werk in de polikliniek aan de Anna van Buurenstraat (achter BK-laan) en in de expositieruimte in de Stadhouderslaan. In de vitrines aan de Stadhouderslaan is bovendien werk te zien van de Vlaardingse keramist Paul Doest. Hij maakt vooral koppen en probeert daarbij de 'rust in de mens' weer te geven. IZouden we Dini van Leeuwen zo onderhand niet de 'Octave deConinck van Vlaardingen kunnen noe- ,men? De tekenares heeft zoveel sfeervolle Vlaar- '■dingse piekjes op het papier vastgelegd, dat een over wicht van haar werk dwingt tot vergelijkingen met \de nalatenschap van de legendarische Schiedamse 'tekenaar. Als DeConinck niet het oude Schiedam )iad weergegeven, wist niemand nog hoe het er ooit .Uitzag. -Het wil ook wat zeggen, wanneer iemand als Jan An derson wordt gevraagd zulk een tentoonstelling te .openen. De gerenommeerde Vlaardingse liefhebber ■en verzamelaar van alles wat oud is komt dinsdag^ maar het Zonnehuis, waar Dini's tekeningen worden' geëxposeerd, en om kwart over drie spreekt hij zijn openingswoordje."Ongetwijfeld zal de directeur van het Streekmuseum Jan Anderson wijzen op het lo kaal belang van de tekeningen, om meer dan één re dden. De opbrengst van de mapjes met kaarten, die door Dini van Leeuwen worden getekend, is immers •bestemd voor het Streekmuseum. De expositie in het verpleeghuis aan de Dillenburg singel duurt tot 4 februari en is dagelijks te bezichti gen. Er is nog een definitieve controle nodig bij de Schanskjrug, na de grote reparatie die vorige zomer plaatsvond. Daartoe zal de brug woensdag van acht uur *s ochtends tot vier uur 's middags afgesloten zijn voor alle verkeerdus ook voor voetgangers. Maar de gemeente Maassluis wil hen niet van de samenle ving isoleren. Het busje, dat vorige keer als taxi dienst deed zodat de eilandbewoners niet hoefden om te lopen, zal woensdag een paar keer naar het centrum rijden vanaf de Grote Kerk. De vertrektij den zijn kwart over acht, negen uur, half twaalf, kwart over eenhalf drie en half vier. Ontmoetingscentrum Koningshof hangt dezer dagen vol met koppen. De Krïmpense schilder Dirk van -Schie is befaamd om zijn realistische portretten, die hij met behulp van een paletmes op het doek zet. Het is een stijl, die expressief uitpakt. Van Schie blijkt zelf een knappe kop te zijn, dat hij zijn modellen zo getrouw kan weergeven. De tentoonstelling aan de Uiverlaan duurt tot 15 fe bruari en is doordeweeks te zien van twaalf uur 's 'middags tot tien uur 's avonds, en in het weekend Van half elf 's ochtends tot half een 's middags. zondag 8 en 29 Januari van twee tot vijf. nieuwjaarsvoorstelling De Tijd Tikt Door door Avner Ei- zaterdag 7 januari senburg mst diverse varlêté- nieuwjaarsreceptie bewo- acts, Stadsgehoorzaal, 20.15 hersvereniging Schiedam- uur; na afloop van Het Groot Zuid, Leliestraat. 14.00 uur. Niet Te Vermijden Dans- en nieuwjaarsreceptie ge- Showorkest. 'meenie Schiedam, Koren- postzegelbeurs, sportpark ."beurs, 17.00 uur. De Vfjfsluizen, 13.00 uur. poppentheater Het Duinko- wandelconcert met mede- rijn, theater De Teerstoof, werking van harmonlevereni- -14.00 uur. ging Sursum Corda, sopraan NOF-orgelconcert van Ge- Mieke Zoutendijk en organist Vard de Waard, Passagethea- Aad Zoutendijk, Grote Kerk, £ter, 10.30 uur. 15.00 uur. cabaretier Mark van de dinsdag 10 januari Veerdonk speelt Natie Voe- m jan Anderson opent expo- ten. Teerstoof, 20.30 uur. sïtie Dini van Leeuwen in het film Anne Trister in het ka- zonnehuis, 15.15 uur. Expo rter van da cyclus vrouwen- sjtie van tekeningen van Tilms, Filmclub Schiedam. Vlaardingse piekjes duurt tot -21.00 uur. 4 februari, maandag 9 januari 'maandaamiddaoen o'f -avon^ I MAASLUIS - den, inschrijven vla 4267767. afvaitentoonstellfng In bi- zaterdag 7 januari btSotheekfiiiaal Zuid, Lefie- tekenfilm My Uttie Pony in Straat, gedurende de hele Schuurkerktheater, 14.00 maand; te zien op maandag-, uur. '.woensdag- en vrijdagmiddag nieuwjaarsconcert van de Van twee tot vijf uur en op organist Vincent de Vries, ■.donderdagavond van hait ze- waarvan de opbrengst is be- :ven tot negen uur. 'doeid voor het project: 1 mil joen Bijbels voor de Sovjet unie, Grote Kerk, 20.15 uur. zondag 8 januari pianist Ronald Schoilaart verzorgt zondagmiddagcon- 'zatardag 7 januari eert in Schuurkerktheater, j» musicus dan Kennlphaas 12.30 uur. opent tentoonstelling 24 va- film- en videoclub Maas- ^riaties op 1 thema: balalaika- sluis draait drie films In be- schllderijen van Pieter van zoekerscentrum D Oude 'Heest,'met eerste uitvoering Koestal in het Staalduin» van Henk van der Vilets Pas- Bos, te weten de intematlo- J sacaglia voor elaveclmbei naai bekroonde produktle De door Carola Muizelaar, mu- Bruidsschat, en verder Haast 'zJekmuseum Ton Stolk. 16.00 en De Groote Lucht; elke -uur. -Openingstijden doorde- voorstelling duurt een half -weeks van tien tot twaalf uur, uur, aanvang half twee. half 'en op zaterdag 7 en 28 en- drie en half vier. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 6 januari 1989 Albert Brouwer en Ingena Vellefcoop be hoeven nauwelijks introductie. De twee VI aar dingers zijn zeer bekend in kringen van historici en archeologen. Zij schre ven tien jaar geleden voor deze krant de rubriek Historisch. Want waarom zou een visie op of een interpretatie van het verleden geen kopij zijn voor een nieuws blad? Met ingang van 1989 zullen zij weer gere geld bijdragen schrijven, waarbij ge streefd wordt naar een raakvlak tussen heden en verleden. Alleen bij dit eerste verhaal over de anabaptisten is die link minder zichtbaar. Het is een uittreksel uit een lijvige studie van Ingena Velle- koop. door ALBERT BROUWER en INGENA VELLEKOOP Schiedam In het Schie dam van vandaag valt het wel mee met de revolutio naire types, 't Is een vreedzaam volkje, slechts enkelingen gedragen zich onconventioneel en die vallen dus al gauw uit de toon. Twintig jaar geleden waren de Kabouters in Schiedam actiever dan el ders, maar dat moet een uitspatting geweest zijn. Het bedaarde Schiedam heeft woe liger tijden gekend. Viereneenhal- ve eeuw geleden was het anabap tisme een belangrijke stroming In de hervorming, die door Luther in gang was gezet. Het is moeilijk voor te stellen dat van de twee stromingen, waarin de anabaptis ten te onderscheiden waren, juist de meest radicale in Schiedam aanhang vond. Er waren de geestelijke, vreedza me dopers en er waren de revolu tionaire wederdopers, en die laat- sten vond men in Schiedam. De tijd van Karei V kenmerkte zich door grote onmst op godsdien stig gebied. Zowel door de kerk als door de keizer werd Luthers mani fest te Wittenberg opgevat als ket terij. In 1518 verscheen het eerste plakkaat tegen de nieuwe leer, verbranding van-de ketterse ge schriften en boeten voor de lezers. Vanaf 1523 vonden de eerste te rechtstellingen plaats. Het lutheranisme vond in de Ne derlanden weinig aanhangers. Meer belangstelling had men voor het sacramentarisme, dat in de ja ren twintig van die eeuw opkwam. Ondanks de zware repressiemid delen van overheidswege breidde de nieuwe leer zich gestadig uit Omstreeks 1530 kwam vanuit Zwitserland het anabaptisme naar Nederland overgewaaid. Deze leer erkende geen sacramenten noch de kinderdoop. Bovendien verzet ten de aanhangers zich tegen de eedsaflegging. Het anabaptisme kreeg vooral veel navolging in de Noordelijke Nederlanden en het aangrenzende Duitse gebied, na 1540 ook in de Zuidelijke Neder landen. Veel slachtoffers van de slechte economische en sociale toestanden zagen in het anabaptisme de oplos singvoor hun problemen. Het volk werd geteisterd door prijsstijgin gen, vooral van de eerste levensbe hoeften, en door landloperij, strooptochten van vreemd krijgs volk, overstromingen en besmette lijke ziekten. In Munster grepen de anabaptisten de macht en zagen zij kans de stad meer dan een jaar in hun bezit te houden (1534-1535). Jan Mathijsz. van Haarlem en Jan Beukelsz. van Leiden waren de lei ders. Zij ondernamen vanuit Mun ster pogingen om ook andere ste den onder anabaptistisch bewind te brengen. In het voorjaar van 1534 trokken duizenden anabaptisten, na een oproep van Jan Beukelsz., richting Munster om de stad te helpen ver dedigen. Onderweg werden velen opgepakt (alleen al 3000 hij Haar lem). Het aantal gevangenen was dusdanig groot, dat de overheid be sloot uitsluitend de aanvoerders te berechten. Na de val van Munster in juni 1535 begon de wrede ver volging van zowel de vreedzame als de revolutionaire wederdopers. Plakkaten Naarmate de ketterij toenam, wer den de strafmaatregelen van de re gering zwaarder. De stadsregerin gen echter, die in deze tijd vrij on afhankelijk waren, ondanks po gingen van de landelijke overheid om hen aan banden te leggen, werkten aan de vervolging niet van harte mee. Zij beschouwden de keizerlijke plakkaten als een in breuk op de stedelijke privileges. Geregeld moest het Hof van Hol land in Den Haag de steden dan ook onder druk zetten om de kette rij te bestrijden. Steden als Haarlem, Leiden, Delft en Amsterdam wilden in de zomer van 1534 de kerken onder het oude en nieuwe geloof verdelen. Zij meenden, dat indien het woord van God naar waarheid werd ge predikt er geen sprake behoefde te zijn van ketterij. Maar die toleran tie maakte spoedig plaats voor een scherpe opstelling als gevolg van de bedreiging, die van Munster uit ging. Aanslagen werden gevreesd. Een plakkaat van 10 juni 1535 was uitsluitend gericht tegen de ana baptisten. Alle hardnekkigen moesten worden verbrand. Allen die herdoopt waren, opzettelijk wederdopers hadden gehuisvest of hun dwaling herriepen stond de doodstraf te wachten: voor man- Ophangen van anabaptisten In 1535: in het bedaarde Schiedam kwam het niet voor, maar In Amster dam wel. nen door het zwaard, voor vrou wen door verdrinking. Wie een anabaptist aanklaagde, ontving een derde van diens bezittingen. Wie een anabaptist kende maar niet aanklaagde, werd op'dezelfde wijze gestraft als een ketter. De overheid was er alles aan gelegen de ketterij uit te roeien, Schiedam was een der steden, die het hardst getroffen werd door de economische crisis wat dat be treft is er weinig veranderd. De stad telde 3000 inwoners. Volgens een enquête uit 1514 behoorden de haringvisserij met haar nevenbe- drijven, de koopvaardij, de laken nijverheid en de brouwerijen tot de voornaamste middelen van be staan. Maar door de sluiting van de Sont werd de graanimport stopge zet, en door de sluiting van de wol stapel te Calais ging de lakenhan del teniet Tijdens de enquête van 1514 werd kritiek geuit op de bewoners van de vier kloosters, die Schiedam tel de. Daar hield men zich bezig met de lakennijverheid en het bier- brouwen, maar de kloosters waren zoals overal in het land vrij gesteld van belastingen. Zij kon den zich scherp concurrerend op stellen. De Schiedamse stadsrege ring uitte daar felle bezwaren te gen. Maar ook binnen de geestelijkheid was niet alles pais en vree. In 2524 klaagde een zuster uit het Sint Ur sula-convent er bij de baljuw over, dat men het binnen het klooster niet zo nauw nam met de klooste rorde. Er heerste een grote onvre de, die niet kon bijdragen tot een godvruchtig leven. In maart 1528 werd de Schiedammer Cornells Claesz. veroordeeld, omdat hij op aswoensdag spek had gegeten. Voor deze ketterse daad werd hij veertien dagen op water en brood gezet en'moest hij drie zondagen met een halve zijde spek (circa tien kilo) op de rug lopen, met een brandende kaars in de hand, In december 1530 volgde de ver oordeling van Jan Claess, die twee dobbelstenen op het altaar had ge gooid. Voor straf moest hij in linnen kleren, blootshoofds en bar revoetsdeelnemen aan een pro cessie. Bovendien werd hij voor eeuwig verbannen uit de stad. Het begon met baldadigheid, maar allengs rukte het protestantisme op. In die cultuur kon het anabap tisme in Schiedam gedijen. Adriaen Aerscher was de eerst be kende anabaptist in Schiedam. In augustus 1534 liet deze wever zich dopen door Gerrit van Benschop, en hij verleende onderdak aan anabaptisten en leraren. Dat duur de niet lang. In mei 1535 werd hij te Zierikzee onthoofd. In de winter van 1534 op 1535 wa ren in Schiedam twee anabaptisten actief van buiten de stad: Lenaert de Boeckebinder uit Amsterdam en Jan Claesz de Coek uit Delft. De laatste doopte negen personen. Het was in een periode, dat er vier mannen en twee vrouwen gevan gen werden gezet op beschuldiging van anabaptisme. Twee mannen gingen voor verhoor naar het Hof van Holland in Den Haag, de ande ren werden door het plaatselijke gerecht veroordeeld. In linnen ge huld en met brandende kaarsen in de hand moesten zij door de kerk lopen... Toch nam het Schiedamse stadsbe stuur tot half januari 1535 een vrij gematigde houding aan ten opzich te van de andersdenkende burge rij. Van tijd tot tijd werden enkele ketters opgebracht en veroordeeld tot lichte straffen. Tot verminkfip gen of doodstraffen kwam heLdch^ ter niet In juli 1534 had heLstadS- bestuur een bepaling uitgevaar digd, waarbij het verboden werd de deken en de provisor kwalijk toe te spreken of te bedreigen. Er stond een straf op van vijf stuivers en een 'correctie' door ae schepe nen. Maar de verordeningen, die medio januari '35 werden afgekondigd, waren van ernstiger aard. Ener zijds was het aantal anabaptisten binnen Schiedam flink toegeno men, anderzijds namen de span ningen veroorzaakt door de dreigende houding vanuit Munster Binnenkort: de strijd tegen de anabaptisten in Schiedam. SchiedamUrsus moet op woensdag 1 maart het sportcomplex De Langen Boogert verlaten. De gemeente Schie dam begint die dag met de graafwerk zaamheden voor een extra zware elec- triciteitskabel die de accommodatie van de Schiedamse voetbalvereniging voor het grootste gedeelte onbnikbaar maakt voor het bedrijven van de voet balsport. Het is de bedoeling dat Ursus al vanaf 1 maart intrekt bij HBSS, dus vier maanden eerder dan oorspronke lijk de bedoeling was. Een en ander zal een onverwacht snelle wending geven aan de beoogde samen werking tussen Ursus en HBSS. Ho- weel beide clubs hiertoe al een intentie verklaring hebben ondertekend, moeten met name bij HBSS nog de laatste details (ledenvergadering) worden uitgewerkt. Volgens Jan Tjas sens van de dienst sport en recreatie zijn er op dit punt weinig moeilijkhe den te verwachten. Overigens zal ook de op De Langen Boogert gevestigde hondensportvereniging het veld moeten ruimen. V- Schiedam Het vlaggeschip van de Schie- dams-Vlaardmgse volleybalvereniging Rijn mond heeft in de derde bekerronde een thuis wedstrijd gelooL De herenformatie van coach Joop Tinkhof neemt het zaterdag 18 januari in de Schiedamse sportzaal Oost op tegen Young- star/Vrevok uit Nieuwegein, dat in de eerste divisie speelt Aanvang 19.30 uur. Vlaardingen In De Kleine Confiance te Schiedam staat vanavond, morgen en zondag de districtseindstrijd eerste klasse libre klein biljart op het programma. De acht finalisten zijn B. van Reeven, P. Bouwhuis, B. Groen (al ien Start'75), J. van Sweeden (Apollo), C. van Rossen (BOG), J. Mellaart (De Haven), M. den Hartog (Wilskracht) en R. Broos (DVK'73). Vanavond beginnen de wedstrijden om 19.30 uur, zaterdag en zondag om 12.30 uur. Schiedam De minder prettige ervaringen van vorig voorjaar ten spijt, wordt er ook in 1989 een Schiedams voetbalkampioenschap ge houden. Het door SFC geleverde organisatiecomité dat de laatste twee edities heeft verzorgd, zal plaatsmaken voor een nieuw college dat zal be staan uit vertegenwoordigers van SFC, PPSC, Ursus en HBSS. Tevens is besloten dat niet van de huidige for mule (poulesysteem, kruisfinales en grote en kleine finale) zal worden afgeweken). Schie damse Boys heeft inmiddels laten weten dit jaar toch te zullen meedoen. Het nieuwe orga nisatiecomité wordt woensdag gepresenteerd in het clubgebouw van SFC. door SIMON VAN ZUILEN Maasland Het kan niet worden ontkend dat ODO bezig is aan een op vallend sterk seizoen. Sloot de Maaslandse korfbalformatie de eer ste helft van de veld- competitie als tweede af, ook de start in de zaal competitie mag er zijn. ODO debuteert in de zaalcompe titie in de eerste klasse. Op het veld is dat nog een klasse lager, maar ook daarin lijkt verande ring te komen. Er promoveren dit seizoen immers twee teams, waarvoor de twee Westlandse verenigingen ONDO en 's-Gra- venzande en ODO de beste pa pieren bezitten. Beide teams staan al ruim voor op de achter volgers. Vooralsnog moet ODO de j>ro- motie in de zaal waarmaken, iets dat de Maaslanders tot dusver erg goed afgaat Na vijf wedstrij den staat ODO met zes punten de drie thuiswedstrijden werden alle gewonnen, terwijl de beide uitbeurten nipt verloren gin genop een gedeelde tweede plaats. Trainer Jelle Ram en zijn spelers kunnen dan ook zorge loos van de korte winterstop ge nieten, die tot morgen duurt „Dit is natuurlijk geen slechte start", meent ODO's nieuwe aanvoerder Henk Goedendorp. „Dat geeft vertrouwen voor de overige wedstrijden". ODO ver loor tot nu toe van HKC (16-14) en van het op het veld in de hoofdklasse uitkomende Oranje Wit (13-10). „We zijn niet wegge speeld en dus zijn we in de re turns niet kansloos", tilt Goe dendorp niet zo zwaar aan ie verliespartijen: Henk Goedendorp (25) heeft de rol van routinier Bram Hane- maaijer, die nu in het tweede speelt, overgenomen. Hij is aan voerder, moet de lijnen uitzetten .en de produktie van de altijd sco rende Hanemaaijer overnemen. Met 21 treffers in vijf wedstrij den lijkt de boomlange Maas landse timmerman daar tot nu toe aardig in te slagen. Te veel Aanvoerder wilde hij aanvanke- lijk niet zijn. „Ik train ook nog de jeugd, dat aanvoerderschap leek me te veel worden. Het is name lijk meer dan de scheidsrechter een handje geven. Iedereen stond er echter achter dat ik het moest worden". Het uitzetten van de routes naar de uitwed strijden, laat Goedendorp echter over aan teamgenoot Jan Zeg waard. Vijfjaar geleden haalde ODO in de zaal ook al eens de eerste klas se. Bram Hanemaaijer, Fenny Broek, Marijke Noordam en ook Henk Goedendorp waren er toen al bij. ODO kon het niveau echter niet aan en degradeerde onmiddellijk. Goedendorp heeft nu echter aanzienlijk meer ver trouwen in een goede afloop. Hij zegt: „We zijn weliswaar in gedeeld in verreweg de sterkste afdeling, maar ons spel misstaat tot nu toe nietTODO is completer geworden en kenmerkt zich vooral door een grote inzet On der leiding van Jelle Ram wordt er twee keer per week keihard getraind en op vrijdag wordt er nog een uurtje geschoten". „Het uitgangspunt is dat we ons handhaven", vervolgt Goeden dorp, die zich voor aanvang van elke wedstrijd uiterst zenuwach tig voelt „Noem dat concentra tie", zegt hij. „Ik heb er veel ver trouwen in dat we er in blijven. Daarna kunnen we ons niveau verder uitbouwen". Jonge ploeg In Goedendorp, Fenny Broek, Lonneke Kalfsterman, Marijke Noordam, Loes van Leeuwen; Arco Zegwaard, de broers Jan en Arco Zegwaard en de van een langdurige blessure herstelde Erik Passchier, heeft ODO nog een heel jonge ploeg. „En meent hij stellig, „een team dat veel voor elkaar over heeft Ie dereen speelt in dienst van de ploeg. Dat is momenteel ons sterkste punt". Henk Goedendorp als timmer man. Bij ODO behoeft hij weinig te repareren, maar heeft hl] met z'n flinke produktie we! een be langrijk aandeel in de opmerkelij ke prestaties van de korfbalploeg uit Maasland. In tegenstelling tot ex-voetballer Addy Nijssen heeft Henk Goe dendorp zijn postduiven van de hand gedaan. Nijssen stopte bij MW'27 om meer tijd voor zijn duiven te krijgen. Bij Goeden dorp was dat precies het tegeno vergestelde. De reden van Nijs sen en Goedendorp was echter dezelfde. Het beoefenen van twee sporten tegelijk vergt te veel tijd om het goed te kunnen doen. Ik heb nu een duidelijke keuze gemaakt en mijn duiven weggedaan", aldus Goedendorp. „Laat mij eerst nog maar een paar jaartjes korfballen". Maasland De twee tennisver enigingen in Maasland vieren dit jaar beide een jubileum. Ten nisvereniging Maasland TVM bestaat 25 jaar, terwijl De Com mandeur aan het tiende seizoen gaat beginnen. h In 1964 kon er in Maasland voor het eerst worden getennistl TyM opende aan de Molenweide-een complex met drie banen. Ook 25 jaar later zijn dat nog altijd drie banen, want een tussentijds ge lanceerd uitbreidingsplan kwam niet van de grond. De tennis sport groeide echter ook in Maasland, wat tien jaar terug leidde tot de oprichting van een tweede tennisvereniging, De Commandeur. Tennisvereniging Maasland viert het zilveren jubileum met de nodige feestelijke activiteiten, die tijdens de op dinsdag 17 janu ari te houden jaarvergadering worden gepresenteerd. Tijdens die vergadering staat tevens een bestuursverkiezing op het pro gramma. Aftredend zijn Tilly van Toor, Leny Vonkeman en Jaap de Bruijn, die weer herkies baar zijn. Ook secretaris Anke den Heyer verlaat het bestuur, maar zij is niet herkiesbaar. Het bestuur verwacht tijdens de vergadering een voordracht voor een nieuwe sectretarïs te kunnen doen. Te vens wordt voorgesteld om het clubgebouw van een naam te voorzien. Tips voor deze rubriek kunt u door geven aan de sportredaktie van deze krant, poitbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in dB avonduren ondBr nummer 010- 4056509. VRIJDAG 6 JANUARI Biljarten: 19.30 DislrictsflnHle eerste klas se Ilbre klein biljart In De Kleine Confiance teSchladam. ZATERDAG 7 JANUARI Voetbal: 14.00 CapelleSW, 20.00 Nieuwjaars Instuif SW; Baaketbat: 19.30 Bementum/Green Eagles—Pellkan/Bas- keliers (h), 17.45 Element urn/Green EaglesC100Q/BOB Volleybal: 15.30 Vollkef—Rijnmond (b>, 17.30 Shall—Ibis 5 |h); Korfbal: 17.00 Vriendenschaar (H)— Oranje Nbsssu, 19.50 Albatros—ODO, 15.15CKCMaassluis—OKC. l9,t5Sp"rrit— Vitesse. 20.00 Korbis—ODI; Atletiek: Zes tiende Nieuwjaarsloop tennisvereniging De Hoek (start en finish tennispark Harwlch- weg. Hoek van Holland); Biljarten: 12^0 Dfstrlctsflnaie eerste klasse Ilbre klein bfl- jart In De Kleine Confiance Ie Schiedam. ZONDAG 8JANUARI Voetbal: 14.00 *s-Gravendeet—Hermes DVS; Zaalhandbal: 15.00 UVG-AMC/Nl- loc (d). 13.10 Animo—OWS (d), 14.45 EMM—WIK (h), 13.00 Van der Vltet/De TreffersWIK'fd), 14.20 Roda'71—DWS (h), 13.40 UVGVan der Voort/Quintus 2 (h); Korfbal: 14.50 Vtaardlngetv-Arehipel. 14.15 Harga—ODO (D), 16.30 Phoenix (3—Succes: Biljart«n: 12.30 Distrtotsfina- ie eerste klasse libre klein bnjart In De Klei ne Confiance te Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2