f Yannis Joannides vecht zijn straf aan WATERWEG Sue Ann houdt ervan mensen te vermaken SPORT 'Het draait bij ons om het team' PPSC breekt met Bassant Oudste vrouw overleden Sober jubileum VRB Huisvrouwen: 7e lustrum Middag voor 60-plussers Popworkshop voor meiden Amnesty helpt Turk D-day in Hilversum Toernooi met klaverjassers uit 4 cafés Zangeres zingt wekelijks alleenstaanden bij elkaar PvdA-kamerlid Feenstra: nog wachten met aquaduct RW 19 NAPRATEN MET *31 Hl if Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 10 lanuart 1989 De oudste inwoonster van Vlaardingen, Klazina van Witzenburg-Langendoen, is zaterdag op 107-jarige leeftijd overleden. Zij woonde bij haar dochters in huis. De begrafenis vindt donderdagochtend om half twaalf plaats. Het stoffelijk overschot van mevrouw ,Van Witzenburg wordt bijgezet in het familiegraf ■aan hetEmaus. pe oudste in Vlaardingen is nu Neeltje Oprei, die ge- boren werd op 1 maart in het jaar 1885. Zij bewoont ■een kamer aan de DillenburgsingeL De Vlaardingse Reddingsbrigade viert in april het 25-jarig jubileum, maar het zal sober worden gevierd. Volgens secretaris H.A. Paalvast is de reden daar van, dat de beloofde medewerking is uitgebleven. Het bestuur moet nu het hele feest zelf organiseren, maar dat bestuur „kan niet alles", schrijft Paalvast in De Brigade. Dat is het maandblad van de Koninklij ke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelin gen. Het jubileumfeest moet op 29 april zijn beslag krij gen. Paalvast is er ondanks alles best optimistisch over. Hij ziet veel activiteiten tegemoet, en de samen werking met de Monsterse reddingsbrigade in het af gelopen jaar is de Vlaardingers uitstekend bevallen. De VRB begon het nieuwe jaar zondag met een duik in de Zeeuwse wateren. Het was destijds op'initiatief van de vrouw van de toenmalige burgemeester, dat in Vlaardingen een af deling van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen werd opgericht. Op 25 januari 1954 stond mevrouw Th.A. Heusdens-Mansholt aan de wieg van de afdeling Vlaardingen. Br is dus een jubileum: 'de huisvrouwen willen het zevende lustrum vieren op woensdag 18 januari in de Stadsgehoorzaal, met een concert van het Rotterdams Operette Gezel- 'schap onder leiding van Dick Borst. De jubileumvie ring vangt aan om acht uur 's avonds en zal rond elf uur worden beëindigd. Het ziekenfonds houdt samen met het Vlaardingse ouderenwerk op donderdagmiddag 19 januari een voorlichtingsbijeenkomst voor 60-plussers. Een me dewerker van het ziekenfonds zal hier vertellen over de veranderingen, dieper 1 januari zijn opgetre den wat betreft de ziekenfondspremie. Er blijken on der oudere mensen nogal wat vragen over te zijn en in Vlaardingen krijgen de 60-plussers op die middag gelegenheid deze te stellen. De informatieve middag begint om twee uur in dienstencentrum V/est aan de Frank van Borselenstraat. Waarom komen The Bangles niet uit Schiedam? Dat vraagt wijkcentrum De Erker zich ook at De popu laire meidengroep uit Amerika zou best navolging kunnen krijgen aan de Aleidastraat, nu daar binnen kort wordt begonnen met een popworkshop voor meiden van 16 jaar en ouder. De meiden, die zich bij Marion Binsbergen opgeven, hoeven geen muzikale ervaring te hebben. Of ze ta lent hebben, blijkt spelenderwijs wel. Ze kunnen in de workshop verschillende instrumenten uitprobe ren. En pas na verloop van tijd wordt het serieus: dan gaan ze spelen in een echte popband. En of het dan het niveau van The Bangles wordt ('Walk like an Egyptian') of van De Meisjes, daar zijn ze in De Erker heel benieuwd naar. De tien lessen van de popworkshop vinden plaats op maandagavond van zeven uur tot half negen. Er zijn wel kosten aan verbonden. Plaats van handeling is de Underground, het jongerencentrum dat na een relletje tijdelijk werd gesloten. Underground bevindt zich in de catacomben van De Erker. Amnesty International in Schiedam richt zich op het lot van de Turkse journalist Er han Tuskan, die begin 'jaren tachtig tot een gevangenisstraf van bijna een halve eeuw werd veroordeeld, omdat hij volgens de militaire rechtbanken propaganda voor de commu nisten had gemaakt. Amnesty beschouwt zijn straf als een schending van het recht op vrije meningsui ting. Amnesty verspreidt zaterdag in het Hof van Spaland .voorbedrukte kaarten, die het publiek slechts hoeft -te ondertekenen om steun te betuigen aan Tuskan. 'Amnesty zal de kaarten opsturen aan de Turkse re gering met het verzoek de journalist vrij te laten. De kaarten zijn zaterdag vanaf twaalf uur verkrijgbaar bij de Amnesty-stand Schiedamse gemeentebestuurders doen er goed aan om donderdagochtend in Hilversum door te bren gen, want in het raadhuis aldaar aan het Dudokplein zal staatssecretaris De Graaff-Nauta een discussie openen over de D-gemeenten. Schiedam is zo'n D- gemeente, samen met 14 andere. Maar tot dusver is gebleken, ofschoon, de gemeenteraad de D-status heeft aanvaard, dat lang niet alle raadsleden precies op de hoogte zijn van wal dat begrip allemaal in houdt. Globaal weten ze het wel: het gaat om een experi ment om allerlei rijksregelingen buiten werking te stellen. De D staat dan ook voor decentralisatie en deregulering. Enkele bewonersverenigingen heb ben in hun contacten met gemeentebestuurders ge ïnformeerd, of al bekend is wat er in bijvoorbeeld de stadsvernieuwing zoal te dereguleren valt, maar daar moesten de raadsleden het antwoord op schul- 'dig blijven. Donderdagmiddag zijn ze misschien wij zer geworden. Woensdag 11 januari directeur Gèrard Smits van de sociale dienst in Schie dam spreekt voor het CDA- vrouwenberaad over de soci- zekerheid, in het kader van een serie lezingen over de Europese eenwording: in de zaal van de Christefijk-So- ciale Belangen, Lange Haven, 9.45 uur. jeugdfilm De Sneeuwkonin gin, Teerstool. 14.00 uur. examens voor de Jeugd bij EHBO-verenlglng Christopho- rus. Trefpunt Oost, 14.00 uur, donderdag 12 januari speciaal voor mensen met een uitkering of een inkomen tot maximaal tien procent boven het minimumloon: goedkope cursus tekstver werken, en een cursus basis kennis van de personal com puter; acht lessen. 225 gul den; de cursus is op donder dag- en vrijdagmiddag en za terdagochtend in wijkcen trum De Erker. 4267767. meditatieavond onder lei ding van Karei van da Lely bij de religieus-spiritistische ver eniging Harmonia, wijkcen trum Nieuwland. 20.00 uur. Anton Geesink Big Band, theatercafé De Tender, Pas sage, 21.30 uur. woensdag 11 januari gemeenteraad in stadhuis, 19.30 uur. donderdag 12 januari lunchconcert door Aad Zoutendijk met werk van Bach, Pacheibel, Buxtehude en Babou; ook een eigen im provisatie van de kerkorga nist, Grote Kerk, 12.45 uur. dondardsg 12 januari m film The World According To Garp in Schuurkerkthea- ter, 14.00 en 20.30 uur. Sue Ann zingt vanaf donderdag wekelijks voor alleenstaanden. Naast haar onder anderen Gerard en Frans van café De Nieuwe Brug. Schiedam Voor het eerstin Schiedam werken enkele cafés samen aan een groots klaverjastoer- nooi, dat maandag 23 ja nuari van start gaat en waarvoor tachtig kaart- liefhebbers worden ge zocht. In het centrum gaat het om de cafés Klein Thalia en Dirty Henry, in de Gorzen zijn het De Nieuwe Brug en De Bui- tensluis die aan het toer nooi meedoen. Elk café levert een team van twintig klaverjas sers, die vier maandaga vonden strijd zullen leve ren: op 23 januari in Klein Thalia, op 30 januari in De Buitensluis, op 6 fe bruari in Dirty Henry en op 13 februari in De Nieu we Brug. Het initiatief ligt bij de veel leden tellende fami lie Wigmans, die ook be zig is met een playback- show, een nachtshow en soundmixshow, en la ter in februari een bier tapwedstrijd voor de Schiedamse horeca-eige- naren in De Nieuwe Brug. door KOR KEGEL Schiedam Bij haar eerste liedje zijn er meteen al mensen die meezingen, bij het tweede liedje danst de halve zaak. En als Sue Ann het derde lied inzet, staan de klanten van café De Nieuwe Brug zelfs op het biljart te hossen en te springen. Ze hebben het geweldig naar hun zin. Zulke uitbundigheid maakt Sue Ann va ker mee. Het is haar al een paar keer over komen, ook in andere Schiedamse cafés waar de Rotterdamse zangeres optrad, zo als in De Buitensluis en in De KuiL De klanten waren door het dolle heen, ra zend enthousiast. „Ik houd ervan de mensen te vermaken", zegt Sue Ann. Als verkoopleidster had zij zo'n drukke baan, dat zij amper aan haar hobby toekwam. Zij stopte dan ook met groepen als Harmony en het Menve Trio, die een jaar of vijf geleden heel bekend waren in Dordrecht en wijde omgeving. Maar het verlangen om op te treden bleef. Sinds enkele maanden legt Sue Ann zich vol overgave toe op entertainment: zij heeft de knoop doorgehakt en wil probe ren als zangeres een loopbaan op te bou wen. Tot dusver viel het haar honderd procent mee om aan de bak te komen. Vroeger was het veel moeilijker, vindt-zij. Haar agenda raakt inmiddels aardig ge vuld. Sue Ann zingt op bruiloften, in cafés zoals op 21 en 28 januari in Pleinzicht tegenover het station en samen met ca fébaas Gerard Wigmans van De Nieuwe Brug heeft zij het plan opgevat wekelijks een avond te verzorgen voor alleenstaan den. Elke donderdag staat het feestzaaltje aan de Houthaven, hoek Rozenburgse- straat, open voor vrijgezellen die een ge zellig avondje uit willen. Aanstaande don derdagavond wordt de eerste keer. Krullebot In steeds meer zaken blijkt haar portret aan de muren te hangen. Een stevige krullebol, opgewekt van karakter, vrien delijke ogen. In het echt blijken die ogen je zelfverzekerd en openhartig aan te kij ken, zowel onder een gesprek als tijdens haar optreden, 't Is niet zo vreemd dat de klanten verrukt over haar zijn. „Ik zing totdat de boxen kapot zijn", roept zij uitdagend, als één box het door een on gelukje begeeft. De stemming wordt er niet minder om. Haar vader weet het mankement met zijn mengpaneel gerouti neerd op te vangen. De clientèle zingt uit volle borst mee. Gelukkig is de biljarttafel stevig afgeschermd, anders zouden de twee er bovenop dansende jongeren het groene laken flink beschadigen. „Oh, lo nesome me", zingt Sue Ann. „Oh, loneso me me", zingt iedereen mee. Maar nie mand voelt 2ich lonesome. Single Sue Ann beschikt over een breed reper toire. Zij heeft een flinke voorraad orkest banden met uiteenlopende muziek: meest Engelstalige disco, country of rock 'n' roll, maar naar behoefte ook Nederlandse lied jes. Zelf zingt zij bet liefst ballads en reg gae, en als binnenkort haar eerste single uitkomt, zullen daar twee reggae-num- mers op staan: 'I still love you' en 'We be long together'. Kort na carnaval is die single te verwachten. Sue Ann heeft een goed geheugen voor songteksten. Zij kent honderden songs uit haar hoofd. De twintig nummers, die zij zelf heeft geschreven, doen volgens haar publiek niet onder voor het meer beken de, populaire werk, Hoe komt een Rotterdamse zangeres in de Gorzen terecht? „Via Joop van Hees", zegt zij Sue Ann trad een keer op in De Kuil en, pratend over haar plannen, verwees de uitbater haar naar Gerard Wigmans van De Nieuwe Brug. Het café en het pu bliek bevielen haar meteen. Als het aan Sue Ann ligt, treedt zij er straks vijf keer lekker vlakbij huis en ikan atie en or kestbanden hij elkaar, is toch gauw een. auto vol", zegt zij. Gerard Wigmans noemt de samenwer king veelbelovend. Hij heeft er zijn zaal verhuur op afgestemd. Wie het zaaltje achter zijn café afhuurt voor party's, brui loftsfeesten en zo meer, kan desgewenst ook rekenen op de aanwezigheid van Sue Ann. als zangeres of als dise-iockey. SchiedamVlaardingen PvdA-kamerlid J. J- Feenstra is erover gevallen dat rijkswa terstaat alvast aan de slag wil met de bouw van een aquaduct in Den Hoorn, als onder deel van een nieuwe rijksweg 19. Feenstra heeft er gisteren schriftelijke vragen over gesteld aan minister Neelie Smit-Kroes, De hoofddirectie van rijkswaterstaat wil spoedig een damwand siaan bij de Gaag: dat is de vaart tussen Den Hoorn en Schiplui den. Het is de bedoeling dat rijksweg 19 on der de Gaag door komt te lopen. De wand is nodig voor de bouw van een aquaduct. Rijkswaterstaat heeft Schipluiden verzocht om medewerking, maar Feenstra vindt die aanvraag voorbarig. Hij wijst erop dat noch de Tweede Kamer noch de reconstructie commissie Midden-Delfland tot een eind oordeel is gekomen over de aanleg van de snelweg. Eén van zijn vragen is of de minis ter nu ingrijpt. Feenstra zei gisteren in een toelichting dat de minister de besluitvorming serieus moet nemen. Het wachten is nog op antwoorden over het inpassen van rijksweg 19 in het pol derland tussen Schiedam/Vlaardingen en Schipluiden en op cijfers over het te ver wachten verkeer. Vage brief „We zijn nog steeds in afwachting van die cijfers. We zouden over rijksweg 19 praten in de laatste vergadering van de kamercom missie. na een telefonische toezegging dat de antwoorden onderweg waren. Maar dat bleek een vage brief te zijn, waarin stond dat de meerkosten voor het ondervangen van de geluidhinder van rijksweg 19 niet door het ministerie van verkeer en waterstaat zouden worden betaald. Toen hebben we de discussie uitgesteld. We zijn namelijk niet geïnteresseerd in wie met betaalt, maar in. wie wél betaalt. Dat is nog steeds niet duide lijk". Het PvdA-kamerlid blijkt zeer sceptisch over de noodzaak van rijksweg 19. „De minister heeft vroeger twee garanties uitgesproken: er zou niet meer dan 40 deci bel lawaai zijn op 250 meter van de weg, en er zouden geen wallen komen hoger dan 3,30 meier. Dat was tóen al een positie die verder ging dan wat de reconstructiecom missie Midden-Delfland mogelijk achtte. Nu de meest concrete berekeningen gemaakt zijn, komt de minister met voorstellen om de wallen 4,30 meter te laten zijn. Ik vind dat daarmee het karakter van dit poldergebied definitief verloren dreigt te gaan". Prioriteiten Feenstra: „Ik wil niet de indruk wekken dat Nederland af is, en dat er nergens meer een weg bij kan. Maar ais het niet mogelijk blijkt om met klinkende argumenten te komen die zonder meer pleiten voor aanleg van rijksweg 19, laten we dan de prioriteiten el ders leggen. Er zijn grotere knelpunten op te lossen. Ik heb sterk de indruk dat het mobi- lueitsvraagstuk in dit deel van Nederland is op te lossen met andere vormen van ver voer. Ik denk dan aan openbaar vervoer, waardoor in de bestaande infrastructuur, die inderdaad beperkt is, ruimte wordt vrij gemaakt voor noodzakelijk wegverkeer". door PAUL VAN DEN BOSCH Maassluis De diskwalifi cerende fout voor Yannis Joannides tijdens de wed strijd BV GroningenEle- mentum/Green Eagles is door de tuchtcommissie met een schorsing van twaalf wedstrijden be straft. Zes daarvan zijn voorwaardelijk. Nu is Green Eagles nimmer een bra ve ploeg geweest en gaat in basket balland het gerucht de ronde dat de beste 'trouble-shooters' in het grijs naar de Wethouder Smithal worden gestuurd om het verbale onheil bin- Schiedam Hans Bassant moet voor volgend seizoen op zoek naar een nieuwe werkgever. Het bestuur van PPSC heeft de trainer laten we ten niet tot contractverlenging te zullen overgaan, omdat Bassant niet over de voor de tweede klasse beno digde papieren (oefenmeester I of oude C-diploma) beschikt. De spe lersgroep van PPSC, die voor Bas sant door het vuur gaat, heeft zowel gelaten als ontstemd gereageerd op dit bestuursbesluit. Ook Bassant zelf is niet onder de in druk van de door het bestuur opge geven reden. „Dat zint mij inder daad niet", aldus Bassant, die met grote nadruk ontkent dat hij niet voor een tweede dispensatie in aan merking kan komen. „Ik heb duide lijk tegen het bestuur gezegd dat ik wel dispensatie krijg als ik me voor de volgende trainerscursus opgeef. Zij bleven dat ontkennen. En toen het gesprek zo moeilijk verliep, heb ik radikaal de knoop doorgehakt". De voormalige linksbuiten van Ex celsior zakte vorig jaar voor de op leiding oefenmeester I, maar ging al met PPSC in zee voor de uitslag van die cursus bekend was. Voorzitter Eef Collé: „De KNVB heeft toen uit drukkelijk tegen ons gezegd dat we voor één seizoen dispensatie kregen en niet langer. Ik vind het ook erg jammer dat het zo moet gaan, omdat Bassant één van de beste trainers is die we de laatste jaren hebben ge had". nen de perken te houden, maar een dergelijke straf kent geen prece dent. Na een rondgang langs ver schillende betrokkenen, alle pro's en contra's bij elkaar optellende, dringt zich de conclusie op dat scheidsrechter Kastermans alleen staat in zijn visie. Als op zaterdag 26 november Green Eagles in de slotfase van de uitwed strijd tegen mede-degradatiekandi daat Groningen naar de mening van Yannis Joannides iets te veel per soonlijke fouten krijgt toebedeeld, gaat de Maassluïse trainer-coach verhaal halen bij de scheidsrechter. Joannides met Griekse nationali teit dus emotioneelkrijgt van scheidsrechter Hans Kastermans (Delfzijl) eerst een technische fout en vervolgens een diskwalificeren de fout Wat gebeurde er? Het incident ge zien door de ogen van scheidsrech ter Kastermans: „De coach kreeg een 'T' vanwege herhaaldelijk irri tant optreden ten opzichte van de leiding. Dit gebeurde overigens wel met correcte woorden. Nadat ik hem die fout had gegeven, meende hij aan mijn shirtje te moeten trekken tn een poging om mij aan te vallen. Daarvoor kreeg hij een 'D', Vervol gens meende hij mij nog enige min der fraaie betitelingen toe te moeten roepen". Het vreemde is dat deze visie door niemand, die bij de bewuste wed strijd in de Groninger Vinkhuizen- hal aanwezig was, wordt gedeeld. Alleen Kastermans schijnt de op hem gerichte aanval (trekken aan shirtje) te hebben gezien. „Het is compleet verzonnen" zegt de ver meende dader, Joannides zelf. „Ik zou aan zijn hemd hebben getrok ken. Hij is echt de enige die dat heeft gezien. Een dergelijke opvallende beweging en niemand die net gezien heeft. Dat is toch heel gek...!?". Correct Ook Cees Snitjer, coach van tegen stander Groningen, heeft niets ge zien. „Op de vraag of de coach van Maassluis de scheidsrechter heeft aangevallen, moet ik ontkennend antwoorden. Hij reageerde wel heel emotioneel en luidruchtig, maar dat is denk ik de aard van het beestje. Hij bleef wel correct, begon dus niet te schelden. Ik heb niet gezien dat er aan het shirtje van de scheidsrechter werd getrokken". Snitjer heeft zijn verhaal, op verzoek van Joannides, op papier gezet en naar de NBB ge stuurd. Hetzelfde deed Glenn Pinas, coach van eredivisionist Computerij Mep- pel, die als 'toevallige toeschouwer' bij het duel aan aanwezig was. Ook Pinas had niets onoirbaars waarge nomen. „Groot was mijn verbazing" schrijft Pinas, „om na enige discus sie ter hoogte van de jurytafel te merken dat de coach van Green Eagles werd verwijderd". Henk van der Vaart, bestuurslid van Green Eagles, die 2elf overigens niet aanwezig was in Groningen, trekt als conclusie „dat de scheids rechter zijn verhaal heeft aangedikt om het een grotere kans van slagen te geven. Dat is triest". Gevraagd om een reactie ontkent arbiter Kaster mans dit ten stelligste: „Dat ligt niet in mijn aard. Ik heb alles naar eeren geweten ingevuld". De tuchtcommissie van de Neder landse Basketball Bond oordeelde dat Joannides schuldig was. Resul taat: een schorsing van twaalf wed strijden, waarvan zes voorwaarde lijk. Joannides is inmiddels in beroep gegaan. De verdediging ba seert zich vooral op de schriftelijke verklaringen van Pinas en Snitjer en het feit dat er tijdens de strafzaak geen verklaring van Joannides aan wezig was. Een oproep daartoe was door de tuchtcommissie naar het bouwbedrijf Elementum, hoofd sponsor van de Maassluise basket ballers, gestuurd. Terwijl de zaak op 10 december werd behandeld, kreeg de secretaris van Green Eagles de brief pas vijf dagen later in handen. Yannis Joannides...'Ik heb het ge voel dat ik zwaarder ben beoordeeld vanwege mijn temperament'... Joannides vindt de straf ongehoord. „Ik was onlangs bij de Haarlemse Basketball Week. Verschillende mensen kwamen nar mij en toe en vroegen of ik iemand vermoord had. De straf is gewoon onzin. Ik ben veroordeeld ondanks mijn onschuld en zonder een verklaring van mijn kant. Ik heb het gevoel dat ik zwaar der ben veroordeeld vanwege mijn temperament. Ik kan niet stilzitten en af en toe reageer ik tegen de scheidsrechters. Ik ben Griek en ik kan mijn natuur niet veranderen. Hangende de beroepszaak mag Joannides als coach optreden. Zater dag zat hij op de bank in de thuis wedstrijd tegen Pelikan/Basketiers. Ditmaal geen problemen met de scheidsrechters Van Rosmalen en De Vroet, zeker omdat zij bepaald niet in het nadeel van de Maasslui- zers floten. „Het is gek, maar in de vier wedstrijden na het incident in Groningen hebben we uitstekende scheidsrechters gehad, Er is niet een wanklaeht gevallen. Ook ditmaal had ik zeker niet te klagen. Ze floten goed", aldus de Griek, „zeker voor Nederlandse begrippen". De commissie van oeroep behandelt de zaak op 26 januari. WINNIE DIJKSMAN (28) eén var d® steunpilaren van Rijnmond. Het con stante, hoge niveau dat de donker blonde spalverdeelsler dit seizoen etaleert, staat synoniem voor de wil van de Schiedams-VlaardingBe volley balvereniging om nu ook eens met de dames aan de weg te timmeren. Hal verwege de competitie neemt Rijn mond in de promotieklasse van hst district 17 de eersle plaats in. Met een voorsprong van drie punlen op het als a tweede geplaatste Petrecon/TOP en <5 zelfs zeven op nummer drie Flits, ataat Rijnmond eigenlijk al met èen been in MÉIÉM& de derde divisie. Kortom, waar arxle- 5 ren In het verleden faalden, lijkt tral- f ner-coach Jaap Spijk ditmaal wel te f gaan slagen. 2 j door DONALD BAX Vroeger ging alle aandacht naar de heren uit. Die zijn in middels gedegradeerd en in eens dienen de dames zich aan. Is dat toeval? „Ik denk het niet. Naarmate je langer met elkaar speelt, raak je beter op^ elkaar ingespeeld. Bovendien is dit seizoen de pro motieklasse een stuk zwakker geworden. Vorig jaar waren CVV en TOP absoluut sterker. Daar viel voor ons geen eer te gen te behalen. Ik geloof ook niet dat we individueel zo veel beter zijn geworden. Het draait bij ons om het team. We zijn wat ouder geworden, we heb ben meer ervaring gekregen en we kunnen elkaar beter op vangen". Is dat ook de verdienste van Jaap Spijk, jullie trainer „Jaap is een hele rustige man die de volleybalsport op z'n juiste waarde weet te schatten. Een heel ander type dan Ro nald Vorderman die een hele nacht niet sliep als iemand een lelijke opmerking tegen hem had gemaakt. Jaap relativeert lekker, wordt niet nerveus, en een stukje van die rust straalt nu ook van ons af. Misschien hebben we dat wel van hem ge leerd". e Hadden jullie verwacht dat het er nu wel zou uitkomen? „Eigenlijk niet. We begonnen er pas een beetje aan te denken toen we van de ellende hoor den, van andere clubs uit onze klasse. Zo schijnt er bij TOP een aantal speelsters in ver wachting te zijn. Bovendien waren we vorig jaar toch moei teloos derde geworden en was de groep bijna ongewijzigd ge bleven, dus moesten we er ge woon rekening mee houden dat we in de top zouden kun nen meedraaien". Wat hebben jullie in de derde di visie te zoeken „Hetzelfde als in de promotie klasse, Gewoon lekker volley ballen, alleen op een iets hoger niveau. We kijken wel hoe ver we komen, al hebben we in middels genoeg vertrouwen om te zeggen dat we ook dan telkens van de winst zullen uit gaan". Nou nou... ,,Dat meen ik oprecht. We we ten dat we voor de derde divi sie versterking nodig hebben en het is de bedoeling dat die er ook zal komen. Dan neb ik het wel over speelsters van naam". Wan t jullie blijven toch kwets baar. Jij bent bij voorbeeld de enige spel verdeelster. Als er wat met jou gebeurt, is het over en sluiten. Zo zullen er nog wei meer plekken voor verbete ring vatbaar zijn. „Ais ik mijn auto ongelukkig tegen een boom parkeer, kun nen we het wel vergeten. Dat klopt. In de derde divisie zal het tempo veel hoger liggen en mogen we geen zwakke posi ties hebben. In de promotie klasse kunnen we die nog over slaan, maar dat kun je dan wel vergeten. In de derde divisie wordt ieder foutje meteen afge straft. Dat weet iedereen ook". Denkt het bestuur van Rijn mond n u ook met jullie m ee? „Ik kan niet merken dat er or ganisatorisch veel is veran derd. Jaap Spijk is, als je het af zet tegen Joop Tinkhof en Hans van Zetten bij de heren, een vrij dure trainer. Boven dien hebben we met Remco van Oerle nog een ondersteu nende trainer. Als je het zo be kijkt, is er van bestuurszijde dus best wel waardering voor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2