Hakkenbroek beloond voor inspanningen Viking'60 werkt aan de toekomst WATERWEG 19 mmmmmmmmmrn Werner Glissmann ontsteekt kunstlicht van RKWIK Welzijnsambtenaar behoedde Schiedam voor afgang Bijspijkeren van politie: duurder Van der Wijk weer favoriet Feike Waque nog sneller SPORTAGENDA f Inclusief denken Fietser bij vrouwen 905 sterren Gratis boenen 'En de glasfabriek dan?' Halve eeuw getrouwd Gouden penning Kalkman Situatie rond busstation .Maasland T verandert snel door KOR KEGEL We schrijven 1972. Het eindexamen zit erop. De ge slaagde hbs'ers van het Groen van Prinstererlyceum in Vlaardingen hebben extra feest, want ze zijn de Mammoetwet voorgebleven. Van het schoolbestuur krijgen ze een cadeau. Een boekje van Feitse Boer winkel, getiteld: Inclusief denken. Het is een uitgave van de werkgroep 2000 en er staan dingen in, die mooi zijn om mee te nemen in je verde re loopbaan en waarvan je je dan ook achteraf af vraagt waarom behandelden ze dat niet op de hbs? Een andere tijd vraagt een ander denken, is de subti tel van een boekje. Boerwinkel legt uit dat inclusief denken betekent datje de ander in je gedachten be trekt. Het gaat erom de visie te ontwikkelen dat het met jezelf alleen goed kan gaan, als het met ieder an der goed gaat. Kun je gelukkig zijn, als er elders op de wereld ellende is? Dat was een goed idee van 't Groen om zo'n bood schap van onzelfzuchtigheid mee te geven aan de af- taaiende leerlingen. En 't Is niet voor niets geweest. Het boekje is gelezen en wordt misschien nog steeds gelezen, want deze week dook de term inclusief den ken ineens weer op in een notitie van Vlaardingse ambtenaren over het gehandicaptenbeleid. Hebben die ambtenaren op 't Groen gezeten? Ze beschouw den hun notitie als „een hartstochtelijk pleidooi voor inclusief denken". Ze bedoelden ermee, dat overheid én bevolking meer rekening moeten houden met ge handicapten, die ook belangen en verlangens heb ben. Het welzijnsbeleid moet tenslotte gericht zijn op alle Vlaardingers, inclusief de gehandicapten. En volgens de ambtelijke notitie behoeft dat beleid nog wel verbetering. Het inclusief denken is gericht op universele samen werking. Nu de ex-leerlingen van 't Groen wat be- schouwelijker worden, zal die term de komende tijd nog geregeld opduiken. De Vlaardingse afdeling van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen houdt zich komende maand tijdens haar wekelijkse bijeenkomsten met de van een zeer sportief type. De heer Pieters vertelt dan aan de hand van een diapresentatie over de we reldreis, die hij per fiets maakte. Veel serieuzer gaat het er donderdag 16 februari in Triangel aan toe Dan begint om twee uur de jaarlijk se ledenvergadering. Een week later tenslotte staat een excursie naar het natuurcentrum De Merwelan- den op het programma, waar een diavertoning wordt gegeven over bevers. Rob de Vries, educatief medewerker van de Stadsge hoorzaal, is er maanden lang mee bezig geweest: de film Cassata Royal. Die kinderspeelfilm, waarin in totaal 905 kinderen een rol hebben gekregen, gaat over een ontvoering die het hele land op z'n kop zet De hoofdrol wordt gespeeld door Pepijn Gunneweg, die al kon bogen op camera-ervaring. Hij is ook op tv te zien in een reclamespot voor margarine. De film wordt 20, 21 en 22 februari in De Harmonie aan ruim veertig Vlaardingse klassen getoond. Dat gebeurt in het kader van een speelfilmproject. Schiedammers, die in hun buurt graffiti willen ver wijderen, kunnen bij het in januari opgerichte bu reau Halt gratis schoonmaakmiddelen ophalen. Ook voor een hogedrukspuit hoeft niet te worden betaald. Voor dat apparaat moet wel een borgsom worden ge stort Met dat initiatief heeft Halt meteen het feitelijke werkterrein uitgebreid. Halt is ook in Schiedam op gezet met de bedoeling kleine criminelen, die door de politie zijn opgepakt dienstverlenende werkzaam heden te laten verrichten. Daartoe behoort ook dat 'stadsversierders' hun eigen kliederwerk moeten schoonpoetsen. Schiedammers, die zelf muren willen schoonmaken, kunnen iedere donderdag tussen twee en vijf uur bellen met het bureau, telefoon 4738059. De niet in de gemeenteraad vertegenwoordigde par tij Gemeentebelangen vraagt rich verontwaardigd af, waarom haar plannen voor de Voorhaven vorig jaar zijn afgewezen wegens de geluidhinder die er door zou ontstaan, terwijl nu wel de Vereenïgde Glasfabrieken toestemming krijgen voor de bouw van twee opslagloodsen op eht voormalige Gusto- terrein. „Maakt dat geen herrie dan, de aan- en. afvoer van vrachtverkeer?" briest Jan Hagendoorn, woord voerder van Gemeentebelangen. Zijn partij deed bij herhaling de suggestie om de Voorhaven te benutten voor het laden en lossen van schepen. Maar de ge meente redeneerde dat de Voorhaven te dicht bij de woonwijk de Gorzen ligt. Hagendoorn vindt dat de nieuwe opstallen van de glasfabrieken, al komen deze aan de andere kant van het Gusto-terrein, óók dicht bij de woonwijk zullen staan. Volgens de ge meente is echter geen overlast te verwachten van de activiteiten van de glasfabriek. Wat in 'grijze gemeenten* als VIaardingen en Schie dam al lang geen nieuws meer is, blijft in Maassluis bijzonder. Mevrouw Van Es bracht gistermorgen ca deautjes bij het echtpaar Leewis-Van der Ster. De echtgenote van de burgemeester bezocht het echt paar, omdat zrj hun vijftigjarig huwelijksfeest vier den. De heer en mevrouw Lee wis, die beiden uit Vlaardingen komen, trouwden destijds ook in de stad, waar alleen de 60-jarige huwelijken aandacht krijgen. Burgemeester Mieke Bloemendaal heeft een slechts zelden toegekende onderscheiding uitgereikt Zij overhandigde Piet Kalkman, scheidend voorzitter van de Oranjevereniging Maasland, de gouden ge meentepenning. Kalkman is 21 jaar bestuurslid ge weest van de bijna een kwart eeuw oude vereniging, waarvan 19 jaar als voorzitter. 'Met beleid en trouw voorde koningin en Maasland' was de inscriptie op de penning, waarmee Piet Kalk man erg verrast was. „Ik kon dit werk natuurlijk niet alleen", zei hii na de vele loftuitingen op zijn be scheiden wijze. „We hebben altijd alles met het héle bestuur gedaan. Ik ben heel blij met deze gouden penning. Daar word ik toch wel even stil van". De uitreiking van de gemeentepenning was het hoogtepunt van .de jaarvergadering, waarin het af scheid van Piet Kaliman centraal stond. Een opvol ger voor Kalkman werd nog niet bekend gemaakt Tijdens de op 15 februari te houden bestuursvergade ring wordt in' die vacature, waarvoor Henk Zeg waard kandidaat is gesteld, vooxzien. Rotterdams Nieuwsblad donderdag 2 februan 1989 door CAHEL VAN DER VELDEN Schiedam In de ge meenteraad zijn in de loop der jaren wel eens vraagte kens geplaatst bij het nut van buitenlandse tripjes. De reizen, die wethouders en amb tenaren naar het buitenland ma ken, vallen soms prijzig uit voor de gemeenschap. Er zijn raadsleden, die er een gewoonte van maken na zo'n tripje te informeren naar het nut: de opbr angst Het veertiendaagse uitstapje van ambtenaar Ben Hakkenbroek naar houder Luub Hafkamp in zijn be de Antillen heeft kritiek opgeroe- antwoording nauwelijks moeite pen bij CDA-raadslid Els Hel]wig. doet de voor de hand liggende kri- Zij vraagt zich af, wat het nut was tiek op het 'snoepreisje' te ontzenu- van de trip van de hoogste welzijn- wen. sambtenaar naar de West. Belang- Twee Antilliaanse gouverneurs ex- stellend informeerde Heïlwïg bij cuseerden zich onlangs schriftelijk wethouder Luub Hafkamp met voor hun afwezigheid tijdens de welke belangrijke missie Hakken- opening van de tentoonstelling broek dan wel naar het Caribisch Bida I Kólo, legt Hafkamp uit Te- gebied was gestuurd. gelijkertijd bedankte het tweetal Heil wig trok aan de bel, nadat zij in Schiedam voor het organiseren van Het Nieuwe Stadsblad over de reis de tentoonstelling: de eerste grote had gelezen. Het bevreemdde haar expositie van Antilliaanse kunst in ten zeerste, dat de gemeenteraad Nederland. niet over 'het snoepreisje' was geïn formeerd. Opvallend is, dat wet- Zoals te doen gebruikelijk in het in ternationale diplomatieke verkeer nodigden de gouverneurs een Schiedamse delegatie uit in de An tillen. In de Antillen had ongetwij feld niemand boos gereageerd, als Schiedam niet op de uitnodiging was ingegaan. Als de gouverneurs zelf niet komen bij de opening, nota bene opgeluisterd door de aanwe zigheid van koningin Beatrix, zou- p den zij zeker niet vreemd hebben s-V opgekeken als Schiedam geen ge- v volg had gegeven aan de tegenuit- Els Hellwig; toch ingelicht fractievoorzitter Slem Rosman. Ben Hakkenbroek werd echter ge stuurd, volgens Hafkamp om de ca talogus van de tentoonstelling aan de gouverneurs te overhandigen. Een voorzet voor open doel, die niet werd ingekopt door Heil wig. Al leen al door te wijzen op het bestaan van een betrouwbaar internatio naal postdistributiesysteem had Heil wig haar kritiek op de bode rol van Hakkenbroek meer inhoud kunnen geven. In eerste instantie lijkt het erop, dat de vraag van Hellwig, die als raads lid tot de politieke insiders moet worden gerekend, voortkomt uit naïviteit of uit geheugenverlies. Het is nog maar een halfjaar gele den dat politiek Schiedam achter de schermen op zijn grondvesten tril- de, toen het doorgaan van de ten- huiten 'de lijst van medewerkers rnnnirtpl linrr Kma I K AI/\ aan can In het diepste geheim werden fractievoorzitters in het stadsk - toor ontboden. Besloten werd amb tenaar Ben Hakkenbroek als crisis manager vrij te maken om de zaak te redden. Hakkenbroek kreeg van het college een budget ter beschik king om de komst van de Antil liaanse kunst naar Schiedam alsnog teregelen. Door politiek Schiedam ging dan ook een zucht van verlichting, toen na enkele weken bleek dat Hak kenbroek het falen van Paalman had gladgestreken. Wethouder Luub Hafkamp trachtte vervolgens op alle manieren te voorkomen, dat de buitenwacht lucht kreeg van de hectische gebeurtenissen achter de schermen. Hakkenbroeks naam werd zelfs Een vergadering in het stadhuis over Schiedams Stedelijk Museum. Links museumdirecteur Hans Paalman, die bijna schuilgaat achter welzijnsambte naar Ben Hakkenbroek. Rechts wethouder Luub Hafkamp. toonstelling Bida I Kólo aan een rij den draadje hing, "Vlak nadat koningin Beatrix via het informele circuit had laten we ten graag'de opening van de ten toonstelling bij te mogen wonen, gaf museumdirecteur Hans Paal man er de brui aan. Paalman belde op een vrijdagmiddag het stadskan toor op met de mededeling, dat hij de organisatie van de tentoonstel ling niet ron dkreeg. Toen cultuurambtenaar Ben Hak kenbroek direct na het weekeinde contact met Paalman wilde opne men, was de vogel gevlogen. On aangekondigd was Paalman met vakantie naar Frankrijk vertrok ken. Omdat bij afgelasting enorm gezichtsverlies voor Schiedam dreigde, werd door het college van B en W direct een crisisteam gefor meerd. aan de tentoonstelling gehouden. Ten tijde van de komst van de ko ningin manoeuvreerde Hafkamp zeer omzichtig om achterdocht bij derden te voorkomen. Lastige vra- fen over Hakkenbroeks rol wilde e wethouder op dat moment koste wat het kost voorkomen. De Huys- mans-affaire lag hem op dat mo ment ongetwijfeld nog te vers in het geheugen. Het college vond echter wel dat 'redder' Hakkenbroek een belo ning had verdiend. Vandaar dat juist hij dezer dagen door de West mag rondreizen. 'Voort wat hoort wat' heet dat in de politiek. De raadsvragen van Els Hellwig la ten drie mogelijkheden over. Het CDA-raadslid, destijds over de ge beurtenissen ingelicht door fractie voorzitter Siem Rosman, is naïef of zij is vergeetachtig. De derde moge lijkheid lijkt meer voor de hand te liggen. Nu het bezoek van de ko ningin alweer een tijdje achter de rug is en de tentoonstelling Bida I Kólo afloopt, lijkt zagen aan de stoelpoten van museumdirecteur Hans Paalman weer geoorloofd. Dat is wel meer gebeurd. Maasland De tijd is niet zö Ver meer af, dat het verkeer va&en naar Maasland via de Kerkweg voorrang krijgt, boven het vefkeer dat vanuit Maassluis naar rijkkyreg 20 wil via de Maassluiseweg. De re constructie rond de Oude Veiling kan eind deze maand beginnen, verwacht Maaslands wethouder PietHoutenbos. Na de reconstructie moet het ver keer uit Maassluis twee keer voor rang verlenen: eerst aan de Konin gin Julianaweg en vervolgens-aan de Kerkweg. De belangrijkste ^wij zigingen op de Oude Veiling om vatten de aanleg van vrijlïggende voet- en fietspaden. De daarvoor noodzakelijke ruimte wordt bereikt door het wegdek tot twee rijstroken van ieder drie meter te versmallen. Het werk is inmiddels aanbesteed en gegund aan de laagste inschrij ver, de Maaslandse aannemer Piet van Dijk, wiens bedrijf aan de Qüde Veiling zelf is gevestigd. De reconstructie van de Oude Vei ling houdt tevens in, dat er door de bezoekers van discotheek VÜet- zieht niet meer geparkeerd !kan worden. Speciaal voor de discogan gers worden er bij het busstation zestig parkeerplaatsen aangelegd, waaraan Vlietzicht meebetaald. Volgens Houtenbos wordt er over die bijdrage nog onderhandeld. Maasland onderhandelt ook 'met Rijkswaterstaat over de overname -van grond aan de Oude Veiling. Eveneens worden de mogelijkhe den onderzocht om het busstation naar de overkant van de weg te verhuizen. Tussen het vrachtwa genparkeerterrein en de Oude Vei ling zou voor een nieuw station voor Westnederland voldoende ruimte zijn. Als het busstation van zijn huidige plek is verdwenen, biedt dat de mogelijkheid oiri'het aantal parkeerplaatsen voor Vliet zicht tot boven de honderd uit te breiden. Maassluis Ondanks dat de sociale vaardigheidstraining van de politie 10.000 gulden duurder uitpakt, is de gemeenteraad van Maassluis ak koord gegaan met de bijspijkercur sus voor ae agenten. Aanvankelijk ging de gemeente er van uit, dat de totale kosten voor de opleiding 50.000 gulden zouden be dragen. Men vergat echter reke ning te houden met de verplichte afdracht van de btw, waardoor het cursuspakket bijna 10.000 gulden duurder uitkomt dan aanvankelijk werd verondersteld. Burgemeester Hans van Es had nog een andere tegenvaller voor de raad In petto. Eerst rekende men op een forse subsidie uit het Arbeids markt- en Opleidingsfonds. Het fondsbestuur liet echter weten de opleiding niet te subsidiëren, waar door de gemeente geheel voor de kosten moet opdraaien. Ondanks de hogere kosten noemde WD-raadslid John Scheerstra de uitgave gerechtvaardigd. Zijn me ning werd gedeeld door de gehele raad, waardoor binnenkortkan worden begonnen met het trai ningsprogramma voor de politie. Voor het hogere en middenkader van de Maassluisse politie spitst de cursus zich toe op het verbetéren van de managementskwaliteiten, terwijl bij het overige personeel het accent wordt gelegd op verbetering van de sociale vaardigheden. door SUSAN DE LIST Vlaardingen Waterpolo heeft een aparte plek in de Vlaardingse sportwereld en dat wordt misschien wel het best getypeerd door de positie van Viking'60. De Vlaarding se heren spelen het hoogst van alle plaatselijke waterpo- lo-clubs, maar moeten nood gedwongen hun thuiswed strijden in Delft afwerken, 'omdat het Kolpabad niet de vereiste diepte heeft voor wedstrijden hoger dan dis trictsniveau. Echt ideaal voor de rest van de vereniging is deze situatie uiteraard niet. Dat weet ook Tom van de Merwe, lid van de polo-com missie:,, Zodra we terug kun nen, doen we het. Toch pakt het gezien de omstandighe den nog niet eens zo slecht uit". Behalve lid van de eerder ge noemde commissie komt Van de w Merwe ook uit voor het eerste 2 herenteam. Samen met Sjaak - Gieles (ook heren-1 en lid van de polo-commissie) en Gerard van Opstal (trainer/coach van de he renselectie) is Van de Merwe di rect betrokken bij de succesvolle periode die Viking nu door maakt. Twaalf jaar nadat de dames, heren, aaspiranten, junioren en recreanten die present waren op het wekelijkse uurtje waterpo- lo'en in verschillende groepen werden ondergebracht, plukken de heren momenteel de vruch ten van een meer prestatiege richte aanpak. Viking'60 debu teert dit seizoen in de derde klas se bond. De Vlaardingers bezet ten nu, twee weken voordat de play-offs beginnen, de voorlaat ste plaats. Gezien de ruime voor sprong op hekkesluiter Kemp vis, moet het wel heel raar lopen, wil Viking alsnog in degradatie problemen raken. Coach Gerard van Opstal toont zich tevreden over de resultaten van zijn ploeg. Wel vindt hij dat er een hogere notering in heeft gezeten en wellicht nog steeds zit. „We zijn het seizoen een beetje onstuimig begonnen. In het district waren gewend om zone te verdedigen en van daar uit met z'n allen naar voren te gaan". en vervolgens niet snel genoeg terug waren in de zone, hebben we punten verspeeld". Een goed voorbeeld daarvan is de eerste wedstrijd tegen het Schiedamse SZC. Tegen de ge routineerde Schiedammers gaf Viking een 4-3 voorsprong uit handen. De Vlaardingers visten uiteindelijk met 9-8 achter het net Afhankelijk van het resul taat van de resterende wedstrijd, zal blijken of de streekgenoten elkaar ook in de play-offs weer tegen zullen komen. Beide teams hebben inmiddels elk een derby gewonnen. Viking heeft een punt minder dan SZC. De verwachting van' met name Van Opstal dat met de promotie naar de derde klasse het spel een stuk harder zou worden, is niet uitgekomen. „Het is technisch allemaal goed verzorgd. Ik vind het nu een voordeel om in de deze klasse uit te komen: ieder een kan polo'en". Wel is er nog steeds een groot verschil in de wijze waarop deze tak van sport wordt bedreven. Buitenstaanders vinden dat er vaak (te) hard aan toe gaat tij dens de directe duels. Tom van de Merwe: „Het is een contact- sport en die hardheid valt best wel mee. Ik schrik harder van wat er op een voetbalveld alle maal gebeurt. Het is wel zo dat de takiek de laatste jaren steeds be langrijker is geworden. Daar door is de -vermeende- hardheid afgenomen. Als je speelt tegen ploeg als SZC, dat veel oudere spelers heeft die nog waterpo lo'en zoals dat jaren geleden ge beurde, merk je dat het spel toen een stuk fysisker was". Sjaak Gieles, Gerard van Opstal en Tom van de Merwe (van links naar rechts) maken het succes van Viking'60 van zeer nabij mee. Het fanatisme en de zekere vorm van hardheid die nu terug te vinden zijn in het spel van de Viking-heren, hebben daar ove rigens niet altijd deel van uitge maakt In feite is de basis voor de prestaties die nu worden gele verd door het team van Van Op stal al vier jaar geleden gelegd. Martin Blokland zwaaide toen twee jaar de scepter over de Vlaardingers, waarna de terug gekeerde Van Opstal het karwei vorig seizoen kon afmaken met een kampioenschap in het dis trict Na twee vergeefse pogingen waarbij het kampioenschap op een haar na werd gemist, en eén Verschil Na een paar keer was Van Op stal er al achter wat het grootste verschil is tussen het district en de nieuwe klasse. „In deze klasse wordt ieder klein foutje afge straft met een tegendoelpunt Omdat wij vooral in het begin van het jaar te weinig scoorden Vlaardingen In navolging van MSV'71 neemt RKWIK woensdag 1 maart met een 'ere- wedstrijd' tegen SVV de nieuwe lichtinstallatie officieel in ge bruik. Het bestuur van de Vlaar dingse vierde klasser heeft, als dank voor diens enorme ijver, Werner Glissmann uitgenodigd die avond om 19.00 uur de offi ciële openingshandeling te ver richten. Het hoofd veld van Willen Is Kunnen wordt nu omzoomd door acht fraaie lichtmasten, die dank rij een overweldigende do sis zelfwerkzaamheid en steun van het plaatselijke bedriifs- jeko- leven van de grond zijn ge. men. Voorzitter Jan Remmers waal, gekscherend; „We kunnen beter bouwen dan voetballen". Op sportief gebied noteerde RKWIK deze week eveneens een succesje. Hoewel trainer Jan Baksteen kon bogen op een aan tal andere aanbiedingen, slaag den de Vlaardingers er toch in de voormalig semi-prof nog een (tweede) seizoen aan zich te bin den. jaar dat de ploeg wel hoger kon, maar niet wilde ('We zouden ook toen uit het Kolpabad hebben gemoeten en bovendien hielden we maar zeven man over', aldus Van de Merwe) is het nu aan de Viking-mannen om te bewijzen dat ze mee kunnen komen in de derde klasse bond. Hoewel de re sultaten nu al niet tegenvallen, is de hoop op de toekomstgericht. De spelersgroep die vier jaar ge leden aan de stap omhoog begon, is op Jaap Oldeziel na nog geheel in tact. Bovendien staan er jeud- spelers klaar om hun plaats in het eerste op te eisen. „We zijn nu bezig om jeugdspelers in te passen. Edwin Hoogerwerf is daar een goed voorbeeld van. Maar we zijn nog op zoek naar de ideale mix tussen de jeugdige snelheid en de ouderen met rou tine. Ik weet in elk geval wel dat jonge spelers als Raymond van Dorp en René Boer er klaar voor rijn", meent de trainer/coach. „Die jongens komen net op tijd", vult Tom van de Merwe aan. „De mogelijkheden liggen er. Als wij ons nu handhaven, zijn er volgend seizoen mogelijkhe den om een gooi te doen om bij de eerste vier te eindigen en daarna zit er volgens mij nog meer in". Kampioenschap De symptomen waren er al lan ger, maar tijdens het laatste Vlaardings kampioenschap bleek dat de verhoudingen tus sen de vier verschillende Vlaar dingse waterpoloclubs (Shell, WIK, VZC en Viking'60) nogal gespannen zijn. Wel heeft WIK sinds begin januari samen met Viking één trainingsuur op de woensdagavond, maar dat is dan ook de enige vorm van samen werking. Na een bijna uit de hand gelopen finale tijdens de titelstrijd rijn de meningen verdeeld over de vraag of het kampioenschap nog wel moet worden gespeeld. Van Opstal vindt van niet „Het schiet zijn doel, de contacten tus sen de clubs te verbeteren, voor bij. Er is nu veel te veel spanning voor een gewoon toernooi". Volgens Van de Merwe heljat een andere opzet van het kampi oenschap al om irritaties te voor komen. „Je moet niet alle ploe gen in hele korte wedstijdjes te gen elkaar laten spelen. Mis schien is een opzet ais bij het Vlaardings voetbalkampioen schap beter". Sjaak Gieles brengt het nog het mooist onder woorden. „Er moet zoiets rijn als dit toernooi om het waterpolo niet helemaal uit el kaar te laten vallen. Er rijn al zo veel hokjes. Je bent nu maar een hele kleine club in iets wat één grote vereniging had kunnen rijn". Schiedam Ron van der Wijk is tijdens het voor de vijfde maal door tafeltennisvereniging De Reling georganiseerde taf el tenniskampi oenschap van Schiedam de titelverdediger! De NOAD-speler, die ook het jaar daarvóór won, is opnieuw favoriet Een nieuwe titel houdt voor Van der Wijk tevens in dat hij de grote wissel- beker definitief in zijn bezit krijgt. J c Zo ver is het echter nog niet, want Vanrder Wijk krijgt tijdens het van 6 tot en met 10 fe bruari te houden kampioenschap voldoende concurrentie. In de A-groep spelen ook'zijn ploegmakker Jan Simons en de Korenbeurs spelers Ronald van Kampen, Patrick Barkey, John Buyk en Ben van Rijswoud. Ook Ron van der Aa komt achter de tafel. De Rotterdammer speelt weliswaar voor F,VT, maar is nog altijd Idi van De Korenbeurs. Van het in de eerste klasse van de afdeling spelende De Reling doet Peter Vellinga mee in de hoog ste groep. Oosterhout Tijdens de nationale winter kampioenschappen zwemmen voor gehandi capten. heeft Feike Waque vier gouden medail les veroverd. De 12-jarige zwemmer, Hd van het Schiedamse De Ooievaars, won de 50m schoolslag LA-2 (0.58.26), de 100m vrijèslag (1.40.24), de 50m vrijèslag (0.46.41) en de 50m rugslag (0.55.89). Op de eerste drie afstanden verbeterde hij het Nederland record, terwijl hij op de 50m rugslag zelfs een wereldrecord neer zette. [t Tip» voor daze rubriek kunt u doorgeven «en de spqrtre- daktle van deze krant, postbua 110,3130 AC Vlaardingen. De sportredaktie i» overdag lelefoniach bereikbaar onder nummer 010-4345309 en In de avonduren onder nummer 010-4056509. DONDERDAG 2 FEBRUARI Voetbat: 10.00 MSV'71—SW (otfïciöle Ingebruikneming lich tinstallatie MSV'71), 20.15 Lezing Ab Schuurmans bij Vlaar dingse Scheidsrechtere Vereniging (clubgebouw MamlxJaan). Volleybal: 20.15 HVC/Ubanon 2—Holy (ft); Korfbal: 20.30 Buitengewone algemene ledenvergadering Vlaardingen In clubgebouw; Zaalvoetbal: Wielewaal Rotterdam: 19.00 Bloemhof 2—Vlaardingen (d). VRIJDAG 3 FEBRUARI VoUaybal:2l.OO Holy—RAS Berrissa(d). ZATERDAG 4 FEBRUARI KNVB-voatbal: 14.30 VTaardingenBerkel; RVB-Voelbal: 14.30 SVDPW—COS'S2, 14.30 Rockanje—CION, -13-45 GTB—Bemlsse, 14.00 WK—DES'67, 14.30 Zuiderpark— VDL, 13.00 GSS—Lombardijen; Damaavoetbal: 1430 HBSS—OSVP, 11.00 MW'27SHO, 11.00 Spiril—PPSC. 13 15 SC Botlek 2Zwaluwen VI, 10.00 RVVHDVO 32, 12.00 KrallngenEj.celslof'20; Basketbal: 19.30 EJenxmtum/ Green Eagles—BV Groningen (h), 17.45 aementum/Grean Ëagtes—WSC(d), 19-90 Juventus—BV Chariols(h); Waterpo lo: 19.55 VikingSOV2C (d, Kolpabad Vlaardingen); Koraal: 16.20 Snel—O DO, 16.50 HKC (Ha>—Oranje Nassau/'18.45 Phoenix (ZH-CKC Maassluis, 20.00 Spirit—De Kapellen, 20.00 't Waterschip—ODI; Volleybat: 15.00 Hou Stand 3— Shell (W. ZONDAG 5 FEBRUARI KNVB-voetbal: 14.00 Spoorwljk—SW (am), 14.30 VFC- DHS: RVB-voatbaJ: 14.30 DRZ— Rockanje, 12.00 SU-LOde- wljkDemos, 14.30 SC De Rcral-MS V7114.30 no pool 2000. 14.30 RKWICO—Olympus Schiedam, 14.30 Raai Parbo—SVDPW; Damesvoetbal: 14.30 Noorderkwar tier-Hennes DVS, 14.30 DemosCKC, 14-30 MSJH— VFC, 14,00 Poortugaal—VDL; Zaalhandbal: 15.00 DWS— Copes/Hermes (d); Korfbal: 12.15 Hel Zuiden—Vlaardingen. 15.50 Quick (D)Harga, 14.15 Succes—OOO (D). t rit-.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2