Vrienden van het museum herdenken 'Ér was een meerderheid, dat was toch voldoende?' Yvonne drinkt nu 'lappies' WATERWEG 13 SPORT 'De lagere teams moeten mij niet' SPORTAGENDA Aan de rand of op beton Batterijen: extra werk IJspret in bibliotheek De Erker in video's Kunst van toen Expo oorlog en water 'Grote Drie'lauw onder museumrel Excelsior in Westland Cup Judoka's voor Rüsselsheim NAPRATEN Roiierdams Nieuwsblad dinsdag 7 februari 1989 door KOR KEGEL De ene keer zitten ze aan de rand van de samenle ving. Dan staat er een welzijnswerker op,"* die het over randgroepjongeren heeft. Fout Nederlands na tuurlijk, want een jongere in een groep noemen we geen groepjongere. Die is gewoon lid van een groep. Zit ie aan de rand van de samenleving, dan zouden we wel analoog aan het fenomeen randverschijn sel kunnen spreken van randjongere. Ook niet mooi. maar aha. Die zelfde jongeren echter, die hebben ook wel eens de neiging middenin de samenleving te staan, niet meer aan de rand dus, maar bijvoorbeeld op een speelplein. Er zijn dan welzijnswerkers, die het over pïeinjeugd hebben. En begeven die jongeren zich de straat op, dan zijn er wel sociaal-culturele zwaarge wichten die het over de asfaltjongeren hebben. Of over de beton jeugd. Maar omdat ze de ene keer aan de rand van Schie dam zitten, de andere keer op een plein in Vlaardin- gen en dan weer op het asfalt of beton van Maassluis, daarom is er nu een begeleidingscommissie die het over zwerfgroepjongeren heeft Net zo'n fout woord als randgroepjongeren. Zwervende jongeren, dat klinkt veel beter en zegt tenminste ook de gewone burger waar het om gaat. Met al die nieuwe woorden (rand-, plein-, asfalt- jeugd) is het telkens net alsof er wéér een nieuw pro bleem gerezen is. Terwijl het om net zulke straatben des gaat als dertig jaar geleden. We herinneren ons een gevleugeld gezegde van d e vroegere commissaris van de Schiedamse politie, Cees van der Haagen: „Als ze eenmaal trouwen, gaat het probleem vanzelf over. Achter de kinderwagen blijken het dan ineens keurige burgers te zijn". En niet eens zwerfbetongroeprandburgers. Op het gebied van vuilverwerking zijn ze bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam wel wat gewend, maar dat de batterijenactie op de plaatselijke scholen de reinigingsdienst zoveel werk zou bezorgen, daar stond het ONS-personeel toch wel even van te kij ken. Kennelijk luistert de Schiedamse jeugd zeer fre quent naar muziek via de ghettoblaster en de walk man, want de hoeveelheid ingezamelde batterijen was enorm. „We hadden er onze handen vol aan", zegt voorlichter Marl Dingenouts voldaan. Hij spreekt van een eclatantsucces. De Afvalverwerking Rijnmond, het bedrijf dat de ingezamelde batterijen onschadelijk maakt zonder dat de zware metalen uit de energiebronnetjes het milieu kunnen vervuilen, heeft een prijs van 5000 gulden uitgeloofd voor de school, die omgerekend per leerling de meeste kilo's inlevert Er zijn negen tien van die prijzen, want zoveel gemeenten doen er aan de actie mee. De Schiedamse prijswinnaar wordt 16 februari bekend gemaakt door wethouder Aad Wiegman. De bibliotheek in Nieuwland compenseert het uit blijven van de winter deze maand met de tentoon stelling Op Gladde Uzers. De expositie bestaat uit een groot aantal artikelen, die direct met winterpret te maken hebben. In het filiaal aan het Dr. Wibaut- plein zijn oude schaatsen, sleeën, preten, boeken, pa lingstekers, schaatsstokken en ijshaken te bewonde ren. Op Gladde IJzers is een tentoonstelling die volop nostalgie oproept, want het ijsvermaak zoals dat vroeger werd beleefd, staat centraal. De tentoonstelling is samengesteld door de Maas- landse verzamelaar Jan Gores, die eerder in museum De Schilpen in Maasland een dergelijke tentoonstel ling opzette. Zijn collectie is tot en met 28 februari in de bibliotheek te zien. Wijkcentrum De Erker lijkt onverzadigbaar, als het gaat om het opzetten van nieuwe activiteiten. Dit keer is het de bedoeling een videoclub voor vooral jongeren op te zetten. Eén of twee keer per maand wil De Erker voortaan videofilms draaien. De initia tiefnemers denken zowel de wat zwaardere als luch tige films in het centrum te gaan vertonen. Om de videoclub mogelijk te maken worden vrijwil ligers gezocht. Zij kunnen bellen naar het wijkcen trum, telefoon 4263161 of 4267767. Niet de kunstzinnige, maar de documentaire waarde is belangrijk. Dat zegt Matthijs Struijs, medewerker van het stadsarchief, over de expositie die hij van middag opende in het Zonnehuis. Tot 4 maart is daar de expositie 'Vlaardingen In de goede oude tijd' te zien. De werkstukken, die in de expositieruimte van het Zonnehuis hangen, geven een beeld van Vlaardingse kunst uit de jaren dertig. Het materiaal is afgestaan door het stadsarchief. .,Het is zeker niet allemaal kunst met een grote K", geeft Struijs volmondig toe. „Daarop verzamelen wij ook niet. Het criterium voor collectievorming is de documentaire waarde". Opvallend aan het tentoongestelde werk is dat veel taferelen op de schilderijen, tekeningen en aquarel len zich in de oude Vlaardingse volksbuurten afspe len. De meeste sfeergevoelige kunstenaars voelden zich daartoe veel sterker aangetrokken dan tot de be tere wijken. Villa's van rijke Vlaardingers waren zelden onderwerp van een schilderij. In de vitrines is een verzameling voorweipen uit die tijd uitgestald. Dat is afgestaan door het Streekmu seum Jan Anderson. De Oorlog en het Water, dat is de titel van een ten toonstelling, die tussen 13 en 24 februari in het stad huis van Maassluis is te zien. Op de expositie wordt met name ingegaan op de relatie tussen die twee. Verder is aandacht besteed aan stakingen op scheepswerven, de rol van de koopvaardij, de ge schiedenis van de Hollandse Waterlinie, de bezetting van de grote rivieren en de vlucht per boot naar En geland. Het materiaal van de tentoonstelling is ei gendom van het Zuidhollandse Verzetsmuseum in Gouda. film Amadeua van MHos Form an, Filmzaal Harmonie, 20.30 uur. Ook donderdag (14.00 en 20.30 uur), vrijdag (21.30 uur) enzaterdag (20.30 uur). bijeenkomst van da belan gengroep Baanloza Scheeps bouwers, waarbij aandacht wordt besteed aan het GAK. wijkcentrum De Hei paal, 14.00 uur. donderdag 9 februari Theater Persona speelt Wienerwald, Stadsgehoor zaal, 20,15 uur. woenedag 8 februari clowns- en acrobatenpro- gramma van The Flying Me atballs, Passage! heater, 14.00 uur. donderdag 9 februari rock rollshow van The Weazels, theatercafé De Ten der, 21.30 uur. dinsdag 7 februari optreden van de Zomerko- ninkjes (levensliederen, jazz en calypso), café D'Oude Stoep, 21.30 uur. stichting voor Toneelkunst speelt De Speler, Stadsge hoorzaal, 20.15 uur. woensdag 8 februari optreden van Fiesta Fla menco (opvolgers van Fiesta Gitana), Stadsgehoo rzaal 20.15 uur. donderdag 9 februari film Crocodile Dundee II, Schuurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. schrljfavond van Amnesty Internaiional ten behoeve van gewetensgevangenen, Imma- nuélkerk, 19.30 uur. Vlaardingen Als er één feest is waar oude Vlaardingers dierbare herinneringen aan be waren, dan is het wel vlaggetjesdag. Daarvan is de vereniging Vrien den van het Visserijmu seum overtuigd. „Dat was een gigantisch festijn, dat veel volk op de been bracht Iedere rechtgeaarde Vlaardin- ger weet daarvan", zegt voorzit ter Leen van Bree. Dat de eerste tentoonstelling van de vereni ging over vlaggetjesdag gaat, mag dus geen verbazing wek ken. De bestuursleden verwach ten een enorme drukte in het museum aan de Westhavenka de. De vereniging van Vrienden van het Visserijmuseum werd eind vorig jaar opgericht In sep tember werden tijdens het Ha ring- Bierfeest de eerste leden geworven. Dat leverde meteen tweehonderd donateurs op. In december passeerden de statu ten de notaris. Het bestuur denkt dat het Visseriimuseum de steun van zijn vrienden in de toekomst hard nodig zal hebben, om fi nancieel het hoofd boven water te houden. De eerste doelstelling van de vereniging is het verle nen van materiële steun aan het museum. Maar een enkele keer zal de vereniging, in overleg met de directie van het museum, ook een expositie verzorgen. In Peter Zuydgeest heeft de vriendenvereniging een kenner bij uitstek van de visserijgeschie denis ïn haar midden. De vleet visserij en de trawlvisserij, Vlaardingse stoomfietsen, de graaitijd, vlaggetjesdag en buis jesdag, de kwaliteit van de ha ring het zijn allemaal onder werpen waarover Zuydgeest uren zou kunnen vertellen. Hij speelt dan ook een belangrijke rol bij de voorbereiding van de expositie over vlaggetjesdag, die op 19 mei in het Visserijmuseum wordt geopend. 'Ziet vlag en - wimpel zwieren' is de titel van de expositie, waarmee de vereni ging herdenkt dat 25 jaax gele den voor het laatst vlaggetjesdag werd gevierd in Vlaardingen. De tentoonstelling zal het ver haal vertellen van de drijfnet- visserij op haring, die in 1964 aan zijn einde kwam. Vlaardingse reders maakten toen gebruik van een slooppremie van het rijk, om hun onrendabel gewor den vleetloggers van de hand te doen. In mei werd voor de laat ste keer vlaggetjesdag gevierd in Vlaardingen en later aie maand gingen de laatste negen loggers ter haringvaart. „Een belangrij ke gebeurtenis", zegt Zuydgeest „De vleetvisserij werd vanuit Vlaardingen al enkele eeuwen beoefend. Het was de kurk van de Vlaardingse economie". Malser De haringvisserij met drijfnet ten verloor aan belang door de komst van de trawler, die de vis als het ware van de bodem van de zee opveegt Een verbetering was dat volgens Zuydgeest niet Met de vleet werden alleen de volwassen en gezonde exempla ren gevangen. Die werden ver volgens gekaakt en smaakten heel wat malser, aldus Zuyd geest, dan de diepgevroren vis sen die sedert die tijd worden aangevoerd. Zuydgeest maakte één reis op een vleetlogger mee. In 1964 koos hij met de Vlaardin gen 71 'Vertrouwen' van schip per Bram Don het ruime sop. Hij ging mee als prenter, om foto's te maken. „Gelukkig maar, want daarna kon het niet meer". Vlaggetjesdag was niet voor niets groot feest. In december werden de teruggekeerde log gers afgesneden en werd de be manning bedankt voor de bewe zen diensten. Tot het volgend voorjaar waren zij aangewezen op 'de steun' en op het soephuis in de Paterstraat. Dus als in het voorjaar de schepen weer gehel- lingd werden, was er wel reden voor vreugde. Dan konden zij weer aan het werk. De vers ge teerde schepen werden met vlaggetjes versierd en lagen te pronken aan de kade. „De men sen kwamen van heinde en ver om daarnaar te kijken", weet Zuydgeest. De tentoonstelling is op 20 mei voor het eerst voor het publiek te bezichtigen. Aan de vooravond van de opening, op 19 mei, wor den bij het visserijmonument op het Grote Visserijplein de Vlaar dingers herdacht, die op zee zijn gebleven, „En dat zijn er nogal wat geweest", aldus Zuydgeest. De vereniging heeft voldoende materiaal voor de expositie, maar toch zijn foto's of schilde rijen van vlaggetjesdag in Vlaar dingen nog welkom. Mensen, die zulk materiaal hebben, kunnen dat inleveren bij het Visserijmu- Ton de Vos, PvdA: 'Lfnks heeft nog wat in te halen'. Siem Rosman, CDA: 'Het was nu eenmaal een ongebruikelijke situatie'. door PETER DE LANGE Schiedam De drie grote partijen reageren nogal lauw op de beschuldiging van klein links dat B en W met de 'geheime' financiering van de expositie Bida i Kolo ver buiten hun boekje zijn ge gaan. „Misschien was het wel verstan dig niet alle partijen in te lich ten", zegt Ton de Vos, de cul tuurspecialist van de PvdA. Dat D66, PSP/PPR en CPN niet werden geïnformeerd over het extra krediet van lOQ.OOO gulden vindt de sociaal-democraat geen teken van onzorgvuldig bestuur. „Naarmate je meer mensen in licht, word t de kans groter d at de zaak uitlekt". Negentwintig raadsleden (die van PvdA, CDA en WD) waren wel op de hoogte, vier niet. Ver grootten uitgerekend die vier de kans op 'lekken? De Vos: „Er was een politieke meerderheid, dat was toch voldoende? Al ware het misschien handiger geweest, na afloop van de tentoonstelling een bredere bekendheid aan het besluit te geven". Dat er van alles fout ging bij de organisatie van de tentoonstel ling van Antilliaanse kunst in het Stedelijk, en dat er ongeveer een ton nodig was om de schilde rijen vanuit de West naar Neder land te transporteren en daar te exposeren, hoorden De Vos en zijn fractiegenoten begin okto ber van Gé Brouwer. Museum directeur Hans Paalman had zich schromelijk verkeken op de kosten. Brouwer, fractievoorzitter van de PvdA. was met zijn collega's van WD en CDA, Gerard Ver- hulsdonk en Siem Rosman, tot de conclusie gekomen dat Schie dam niet meer terug kon de tentoonstelling moest en zou doorgaan, alleen al omdat de uit nodiging naar koningin Beatrix reeds was verstuurd. De grote drie gaven WD-wethouder Luub Hafkamp het groene licht voor het extra krediet en gingen er mee akkoord dat het geld later in de begroting zou worden 'weggewerkt'. Klein links werd niet geraad pleegd en achteraf vindt Ros man dat „op z'n minst laks". „Natuurlijk had het college alle fractievoorzitters moeten inlich ten", zegt de christen-demo craat. Dat de raad niet via een normaal voorstel om het geld werd gevraagd, vindt Rosman echter weer wèl begrijpelijk: „Het was nu eenmaal een onge bruikelijke situatie". De Vos noch Rosman. hebben be hoefte links te steunen in de kri tiek dat er ondemocratisch is ge handeld. De Vos wijt de ophef die D66, PSP/PPR en CPN over de affaire maken louter aan het feit dat hun verzet tegen wo ningbouw in het met giftig ha- venslib opgespoten Spaland op niets is uitgelopen. „Ze hebben nog wat in te halen", zegt De Vos spottend. Ook bij de VVD lijkt nauwelijks interesse te leven voor de beschuldigingen van links. WD-cuItuurspecialiste Annie Renskers: „Als er zoiets is gebeurd, zal de fractievoorzitter er wel van weten. Zelf ben ik er niet over ingelicht. Ik weet niets van een ton extra, of waar die voor is bestemd; er gaat zoveel geld over de toonbank..." Maassluis Eerste klasser Excel sior Maassluis neemt dit jaar deel aan de R ABO/Westland Cup'89. De Maassluïzers vullen het gat op dat ontstond nadat de zaterdagafdeling van Verburchzïeh had afgemeld. De eerste zes afleveringen om de Westland-Cup was Excelsior Maas sluis ook al deelnemer. Daarna haakte de zaterdagclub af. Twee jaar geleden ontving organisator Naaldwijk al het verzoek of de eer steklasser weer aan het aanspre kende evenement mocht deelne men. Pas dit jaar kon. hieraan nu ge hoor worden gegeven. De eerste wedstrijd wordt afge werkt op 27 april. De finale staat voor 10 juni op het programma. Maassluis Traditiegetrouw le vert de Maassluise sportschool Ma- horokan een flink aantal judoka's aan de verschillende nationale se lecties. Voor een op 25 en 26 februari in Rüsselsheim (West-Duitsland) te houden internationaal toernooi hebben de bondscoaches Gietelink en Van der Pol hun oog laten vallen op Jan van Buren (-60 kg), Jacco Quïst (-65 kg), Anthonie Wurth (-78 kg) en Chan tal Han (-66 kg). De Amsterdamse Chantal Han, die in Maassluis traint, en Cindy Graauwmeijer (-48 kg) hebben zich geplaatst voor het Nederlands kam pioenschap dat zaterdag 18 februari in Elburg wordt afgewerkt Tipa voor deze rubriek kunt u door geven san de sportredaktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Da aportredaktïe is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- DINSDAG 7 FEBRUARI Voetbal: 19.30 SW2—Sparta2; Vol leybal: 21.15 Flits—Rijnmond (d, kwartfinale districtsbeker). WOENSDAG 8 FEBRUARI Zaalvoetbal: Energfehal Rotterdam: 19.00 NeptunusGroenoord (d>; Westwijkhai Vlaardingen: 21.00 VFCActfvltas 2 (dj. DONDERDAGS FEBRUARI Volleybal: 20.15 Ervea 4—Shell (d); Zaalvoetbal: Atexanderpolder Rot terdam: 19.00 WOR—MW'27 (d). VRIJDAG 10 FEBRUARI Basketbal: 20.30 HeronsJuventus (hl- door DONALD BAX Schiedam Yvonne Buter drinkt tegenwoordig alleen nog maar 'tappies'. Een half jaartje geleden hapte de toenmalige hockey-international na afloop in een wat zwaarder beladen 'biertje', maar nu de legguards en de stick zijn verwisseld voor een paar voetbalschoenen, heeft het drankje een minder elitaire benaming gekregen. Het geeft tevens aan dat de goedlachse blondine de hockeysport nog geen seconde heeft gemist. 'Zwevend' tussen het eerste en het tweede damesteam van Houdt Braaf Stand Schiedam (HBSS) kan zij nu haar vrije tijd naar eigen believen indelen. Sinds kort maken tevens journalis tieke bijdragen voor de regionale omroep Radio West deel uit van haar uitgebreide pakket hobby's. Vooralsnog op proef, maar als Yvonne het zelf mag bepalen, zal zij de microfoon niet snel aan anderen overdragen. „Ik ben dit weekeinde mee geweest naar de Nederlandse kampioenschappen indoor-atletiek in Den Haag, om het een beetje te Ieren", zegt Yvonne. „Ik heb wat proefbandjes gemaakt. Als het wat wordt, zal ik hoofdzakelijk hockey wedstrijden gaan verslaan. Inder daad, dan zal ik ook naar m'n oude club HGC gestuurd worden. Nou, het zal mij benieuwen". Bij HBS5 heeft Yvonne Buter in middels wel haar draai gevonden. Begonnen in de anonimiteit van het tweede elftal, heeft zij al een twee tal wedstrijden allerminst kleurloos in het topteam geacteerd. Zo scoor de zij jongstleden zaterdag één doel punt en bereidde zij een tweede treffer voor, daarmee een belang rijk aandeel opeisend in de 3-2 overwinning op DSVP. „Maar het eerste is bijzaak", gehaast zij zich te zeggen. „Ras als ze er eentje voor het eerste te kort komen, vragen ze mij. In het tweede gaat het veel meer om de gezelligheid en dat is voor mij het belangrijkste. Maar we willen wel kampioen worden. We staan er goed voor, dus dat moet lukken". Attractief Volgens kenners schijnt Yvonne Buter een attractieve linksbuiten te zijn, een type voor wie de oprechte voetballiefhebber waardering heeft Moest zij vroeger als doel- vrouwe doelpunten voorkomen, nu wordt van haar verwacht dat zij zelf af en toe een balletje binnen schopt en regelmatig het vakwerk aflevert, waaruit ploeggenotes kun nen scoren. „Het sterkste punt is m'n snelheid. De bal langs m'n te genstandster spelen, er voorbij gaan en de bal dan voor de goal gooien. Tegen DSVP maakte ik een heer- lijk doelpunt. Ik nam de bal vol op m'n slof en die ging regelrecht de kruising in. Een aardige Koeman- beng". „Ik had nooit verwacht dat ik het voetballen zo leuk zou vinden", biecht Yvonne op. „Ik heb nu al meer plezier gehad dan de laatste twee hockeyseizoenen bij elkaar". Tussen de regels door wordt duide lijk dat de Olympische Spelen van Seoel niet alleen vanwege de scha mele bronzen medaille een teleur stelling waren. „Dat had meer te maken met mijn positie in het Ne derlands team en bij mijn club HGC", laat Yvonne duidelijk door schemeren een beetje in wrok om te zien. „Het voetballen bij HBSS is ontzettend leuk en wat me opvalt is dat er veel publiek komt. Dat ver dienen we trouwens best". Dit seizoen werkt Yvonne Buter nog niet aan een serieuze door braak. In het tweede elftal kan zij lekker de stress van het leven van alle dag van zich afgooien en wordt zij ook niet lastig gevallen met het verplicht volgen van trainingen. „Daar heb ik niet altijd zin in en omdat ik geen scheve gezichten wil hebben met de andere meiden, ben ik alleen beschikbaar als invalster. Trouwens, met het tweede moeten we promoveren, dus moeten we dat Yvonne Buter...'Een aardige Koe- man-beng'... team bij elkaar houden. Ik vind het alleen jammer dat je na de wed strijd geen contact hebt met je te genstandsters. Heel anders dan bij het hockey, waar je met z'n gezellig allen om een tafelgaatzitten Hardheid Er is een ding waaraan Yvonne Bu ter nog moet wennen en dat is de hardheid. Een doodgewone over treding, gemaakt in het belang van de ploeg, kan zij nog waarderen, maar een ordinaire schop van ach teren op de enkels maakt haar fu rieus. „Dan reageer ik ontzettend fel", zegt Yvonne met stemverhef fing. „Dat neerhalen van achteren, dat ben ik helemaal niet gewend, komt bij het hockey haast niet voor. Op die momenten kan ik me maar moeilijk beheersen en heb ik de neiging de scheidsrechter in de ha ren te vliegen". Op weg dus naar een interlandcar- riere als voethalster? Yvonne, be smuikt lachend; „Onlangs speelden we tegen een ploeg met een inter national. Ik was daar zeker niet on dersteboven van. Wie weet...". JELLE RAM (46) kreeg zondag van be stuur en technische Commissi» van korfbalvereniging ODO te horen dat zijn contract nfet zal worden ver lengd. De Naaldwljker zegt dat hl] van da hand wordt gedaan, omdat hl) vol gens ODO ta weinig oog zou hebban voor het tweede team. Hal is een stok om de hond mee te slaan, vindt Ram. Voorzitter Wim Passchlsr ontkent dit in onderstaand verhaal namens ODO tan slelligate. Buiten discuaale ataat dat Ram met ODO een succesvol jaar doormaakt: de Maas landers slaan bij hun rentree tn de eerste klasse op een tweede plaats met veertien punten uit tien wedstrijden. Maar Ram krijgt vooralsnog niet de eer die hem toe komt door PAUL VAN DEN BOSCH Waarom wordt jouw contract niet verlengd? „De reden Ach, om kort te blijven, ODO verwijt mij dat ik te weinig aandacht besteed aan het tweede team. Ik heb vorig jaar zowel het eerste als het tweede van ODO getraind en gecoacht, op het veld en in de zaal, terwijl dat niet in mijn taakomschrijving voorkomt Daarin staat dat ik op het veld het eerste en tweede moet coa chen en in de zaal alleen ODO- 1. Dit seizoen heb ik op het veld ODO 2 tot aan de op één na laatste wedstrijd gecoacht en toen kwam ik in aanvaring met een speler. Ik heb toen ge zegd: 'ik doe het niet meer'. ZeKer ook, omdat ik tijdens de wedstrijden van het tweede, dat voorafgaand aan het vlag- geschip speelt, eigenlijk met m'n gedachten al bij het eerste ben en toch ook de voorbe spreking moet doen. Toen ik meedeelde dat ik niet langer het tweede zou coachen, werd mij het verwijt gemaakt dat ik te weinig aandacht voor 'twee' heb, terwijl ik contractueel ge zien dat helemaal niet hoefde. Dat werd zondagavond ook weer naar voren gebracht. Ik denk dat het een stok is om de hond te slaan". Wat is de echtereden dan, vol- gensjou? „Er is onder mij toch een aan tal spelers teruggezet naar la gere teams en hoewel ze dat geaccepteerd hebben, blijft er bij hen toch frustratie over. Ik denk dat het merendeel van de spelers van het eerste team achter mij staat, maar dat de lagere teams mij niet meer willen. Die hebben het wel licht door de goede prestaties te hoog in de bol gekregen. Het is nu eenmaal in de sport zo dat ais het goed gaat de spelers ge weldig zijn en pas als het fout gaat komt de trainer in beeld". ODO maakt een succesvol sei- zoen door. „Dat klopt Vooraf hoopte ik op een punt per wedstrijd. Nu hebben we er veertien uit tien, We hebben een goede kans, zeker als we zaterdag van Oranje Wit winnen, dat we op een tweede plaats eindigen. We zijn geen wedstrijd wegge speeld, ook niet door koploper HKC, die voor ons nog een maatje te groot is. ODO is dit jaar een enorme verrassing". Onder jouw leiding is ODO sterk verjongd. „Toen ik een aantal oudere spelers uit het eerste zette, heerste er enige scepsis. Ach teraf is het een goede zaak ge bleken. Ik heb bijvoorbeeld Bram Hanemaaïjer eruit ge haald, omdat ik vond dat hij te kort schobt. Maar hij had wel twintig jaar In het eerste team gespeeld. Hij werd vervangen door een jongen van 18 jaar, die perfect in het zaalteam is ingepast. En zo zijn er meer ge vallen. ODO is nu voor het eerste een collectief met on derling vertrouwen vooral in de verdediging". Gevraagd om een reactie, meldt ODO-voorzitter Wim Passchier dat ODO inder daad op zoek is naar een trainer-coach die het eerste en tweede team wil begelei den^ „Zoals het er nu naar uitziet", aldus Passchier, „vereisen die teams vol gend seizoen extra inzet Het bestuur is na overleg met de trainer en de spelers tot de conclusie gekomen dat ODO in dat geval beter niet verder kan gaan met JelleRaw".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2