Vissen wordt steeds leuker het waaigat Kraker vol sentimenten WATERWEG 15] ACHTERGROKD SPORT Actie Koekoekslaan blijvend voorbeeld Rozenlaan waclit al vijftien jaar Hans Loovens onder het mes DEENS BEUKEN 'Gemeente plukt Zuid' Sudie naar 't lijf 2>n: hoe lang nog? Jihileum aan De Vloot 'THE CHICKEN BOAT" mSÈmmi Schiedamse hengelsporters vieren 75-jarig bestaan Skindinavische meubelen, war vind je die? f—i wonen 010-4343685 Fortima mist Van der Slot Lansbergen twijfelachtig Wintersporters SFC weer terug Excelsior zoekt naar evenwicht Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 10 februari 1989 Het meerirenplan stadsvernieuwing bevat enkele storende f<uten, vindt Albert Bons, voorzitter van de bewoners hereniging Schiedam-Zuid. Het is hem bij het bestuéren van het dikke boekwerk opgevallen, dat er eenpaar stukjes van Zuid worden afgesnoept Bons vind dat lastig met het oog op de inspraak. Hij zegt: „Sr zijn ooit afspraken gemaakt met de ge meente o«er de begrenzing van de wijk. Tot Zuid wordt nief alleen de Gorzen gerekend, maar ook de Lange Nifuwstraat en omgeving, en het gebied tus sen Westekade en Willem de Zwijgerlaan. Maar wat zie ikin lét meerjarenplan? De woningbouw aan de Westrrkaie, hoek Nieuwe Haven, staat bij het hooÖstul^e Schiedam-West Een bouwplan aan de Nassulaan idem dito. En een plan voorde Stadhou- dersaan ik denk dat het om de wasserij van Nico Nijnan gaat staat ook bij Schiedam-West. En de Laige Nieuwstraat, waar het politiebureau plaats- makt voor 30 woningen, wordt ineens tot Schie- dai-Centrum gerekend". Hegaat Bons niet in de eerste plaats om behoud van hef territorium, maar hij is bezorgd dat wijkbewo ner straks in verwarring raken over de vraag, bij wdce wijk zij nu moeten aankloppen om inspraak te heben in de planvorming. D6tudie van Ronald Arthur van den Eijkel naar lo- gi;he vormen, lijnen en verhoudingen van hetmen.- sejk lichaam heeft geresulteerd in een fototentoon- stiling, die momenteel in het Passagetheater is te zin. Va den Eijkel probeert met zijn foto's zijn modellen zesthetisch mogelijk weer te geven. Om dat te be rsten gebruikte hij infraroodfilm, omdat met dat rrteriaal een mooie huid weergave wordt bereikt. Et brandende vraag is het niet zozeer, maar de pro- teants-christelijke ouderenbond wil toch graag we- téhoe lang we nog warmte van de zon mogen ver- vchten, Over dat onderwerp praten de ouderen mmdag tijdens de maandelijkse contactmiddag in dtchthuskerk. De Rotterdammer H.W. Verheyen stit te boek als een deskundige over dat onderwerp. His aangesloten bij de Nederlandse vereniging van var- en sterrenkunde .en houdt een inleiding. De bienkomst begint om twee uur. G:tïs koffie, een kleine attentie, een foto-expositie er/ideofilms over het Maassluis van tien jaar gele de Dat zijn de ingrediënten, waarmee hetgezond- hdsgebouw De Vloot de clientèle deelgenoot wil la teizijn van een heuglijk feit. Vandaag bestaat De Vbt tien jaar. De feestelijke viering vindt in de wtk van 20 tot en met 25 februari plaats. Tijdens een retptie op woensdag 22 februari van vijf tot zeven uuzal wethouder Liesbeth Snoeek het nieuwe em- blim voor het gezondheidsgebouw onthullen. Dé/loot vervult al tien jaar een streekfunctie voor Missluis, Maasland, Hoek van Holland en Rozen- btg. In het pand is een polikliniek met laboratorium vahet Holyziekenhuis ondergebracht, waar specia- lish spreekuur houden. Verder zijn in het gebouw hekruiswérk en de afdeling jeugdgezondheidszorg vaide GGD gehuisvest. Restaurant hl internationaal getinte kippenrestaurant 's van het Rijnmond-gebied. ïeft u de rubriek Gegeten en Gedronken gelezen? Jt Dan hoeven wij u niets meer te vertellen. NZl Kom u dan zelf overtuigen van kwaliteit/prijs i in ons kippenrestaurant. Mjsboulevard 3 Schiedam Telefoon 010-4734466 Tevens gelegenheid voor afhalen. door KOR KEGEL Schiedam Gaat het in de politiek niet om argumenten? Gaat het dan toch om de macht van het getal? Het heeft de bewonersvereniging Schiedam-West pijn gedaan^ dat het verzet tegen de flats aan de Burge meester Van Haarenlaan stukliep op de vastbeslotenheid van B en W. Ook de wijk- en .bewonersvereniging Wonen Leven in Nieuwland betreur de de onwil van het gemeentebestuur om een eenmaal genomen besluit bij te stellen, Iaat staan terug te draaien. Dus bleef West en Nieuwland niets anders over dan de straat op te gaan. Huis aan huis werden in de directe om geving van het beneden aan de "Vlaar- dïngerdijk gelegen park de bewoners opgeroepen om massaal bezwaarschrif ten in te dienen. Het stadsbestuur keek op van de grote achterban, die bewo nersverenigingen blijken te hebben als het erop aankomt. Rond de 800 be zwaarschriften werden ingediend tegen de bouwplannen in het park. Daarmee werd zelfs het record gebroken, dat Ke- thel-Oost ooit vestigde met 653 bezwa ren tegen een woonwagencentrum aan de Koekoekslaan. Van belang is het feit, dat West en Nieuwland ook de mèthobe-Koekoeks- laan goed blijken te hebben bestudeerd. De juridisch onderlegde actievoerders in Kethel-Oost realiseerden zich des tijds, dat het niet alleen om het aantal bezwaren gaat. Wilden de protesten kans van slagen hebben, dan moest er vooral voor worden gezorgd dat het niet om standaardbezwaarschriften ging. Want anders kan de gemeente ze op één hoop gooien en met één antwoord vol staan. Kethel-Oost zorgde echter voor een grote diversiteit van bezwaren. En toen kon de gemeente het niet meer aan om deze allemaal genuanceerd te beant woorden. Dat zou zeer tijdrovend zijn geweest. West en Nieuwland hebben weliswaar één advertentie geplaatst met een stan daardformulering van waartegen be zwaar werd gemaakt (die konden de be woners zo overnemen), maar onderaan was ruimte opengelaten voor een per soonlijke motivatie. Al die motivaties zijn verschillend. Dat wordt weer een heidens karwei voor de gemeente om zich door die stapel heen te werken. De Koekoekslaan is dan ook een blij vend voorbeeld van hoe bewoners actie moeten voeren. RÉHIl HüïB jg|g if Deze hengelaar aan de Poldervaart kan straks een forel aan de haak slaan. Schiedam J.G.Th. Blom moet de eerste vis nog zien, die er door de milieuvervuiling slecht aan toe is. Zeker, watje uit de Nieuwe Wa terweg haalt is niet allemaal even blinkend, een gezwel tus sen de schubben is in dat indus trieriool geen uitzondering, maar wat de binnenwateren be treft: niets aan de hand. Zelfs de voorntjes uit de Lange Haven zijn volgens Blom kerngezond. Alle verhalen over verontrei nigd water ten spijt meent Blom, dat vissen steeds leuker wordt. In elke nieuwbouwwijk worden steevast prachtige singels aange legd en kijk eens naar de Licke- baert tussen Vlaardingen en Maassluis. De plassen en sloten daar zijn straks een eldorado voor de hengelaar. Om een lijn tje uit te gooien hoeft niemand meer ver van buis. „Qntieglijk fijn toch?" Blom is reeds vele jaren lid van de hengelsportvereniging Schie dam &t Omstreken. Al komt hij nog maar zelden aan zijn favo riete tijdverdrijf toe. De public relations, die hij voor zijn club verzorgt, eisen veel tijd en aan dacht Zeker de komende maan den. Want het 75-jarig jubileum staat voor de deur. Het feest begint zaterdag 25 fe bruari met een receptie in het Rijnmond-hotel. Dat is maar één dagje na de feitelijke jubileum- datum, want de vereniging werd opgericht op 24 februari 1924 on der de naam visclub De Ama teur. Na de oorlog werd dat ver anderd in Schiedamse Henge laarsvereniging en in 1959 kreeg de club zijn huidige naam. Aan leiding tot die tweede doop was het samengaan met enkele klei nere verenigingen, een fusie die tot stand kwam op aandrang van de gemeente Schiedam, die de 7 hectare viswater in het zojuist aangelegde Beatrixpark wel wil de verhuren, maar dan aan één overkoepelend gezelschap. Domein Het Beatrixpark en de nabijgele gen Poldervaart gelden sinds jaar en dag als het domein van de verenigde hengelaars, ofschoon het wat dat laatste water betreft kantje boord was. Voor het stek kie in het riet langs de Polder vaart hebben de vissers en enke le natuurveren ïgingen fel moeten knokken. Aanvankelijk wilde de gemeente de vaart, die nu in vieren is 'geknipt', dempen in het kader van de landwin ning. Nu staat er een nieuw hoofdgemaal en is de waterkwa liteit verbeterd en die van het geschubde gedierte evenredig toegenomen. Sinds de jaren zeventig werken de hengelaars en de gemeente nauw samen. Dat planmatig vis- beheer resulteerde bij voorbeeld in 1988 in het uitzetten van een partij graskarpers. Om de vis stand op peil te houden worden regelmatig zuurstof monsters ge nomen en als dat nodig is wordt er gebaggerd. „Het milieu is aan zienlijk verbeterd", vat Blom het effect van al die maatregelen sa men. Forel Komend vooijaar levert Bloms vereniging daar andermaal een voorbeeld van. In maart, april of mei wordt in de vijver van het Beatrixpark 300 kilo forel uitge zet. Toch geen vis die in troebel water gedijt. Maar de forellen zijn geen blijvertjes; 70 procent, schat Blom, is na een week of drie alweer verdwenen. De fo- rellenactie is vooral een stukje service aan de leden. Die mogen voor één keer, wegens het 75-ja- rig jubileum, voor een zacht prijqe vlakbij huis zo'n smake lijk hapje verschalken. Normali ter moet daarvoor een reis naar een forellenkwekerij in Zuid- Limburg worden ondernomen. „Daar mag je dan twee forelle tjes opvissen en dat kost 25 piek". Valt er volgens Blom over het milieu alleen maar positief nieuwste melden, anders gesteld is het met het ledenbestand van de vereniging. Dat loopt sterk te rug, niet door een afnemende populariteit van het vissen, maar door enerzijds het dalende ge boortecijfer cn anderzijds het toenemende aantal sporten waaruit de vrijetijdsbesteder kan kiezen. Een ledenaantal van 1850 mag er dan indrukwek kend uitzien, een paar jaar gele den stonden er veel meer namen op de lijst; ruim 2800. En daar za ten veel meer jeugdleden onder dan tegenwoordig. Reden voor Schiedam Sc Omstreken om toch meer op de kleintjes te gaan let ten. Vlaardingen In 1974 voer den de bewoners van de Ro zenlaan voor het eerst actie ter verbetering van de veilig heid in hun straat, en eerst nu onderkennen burgemeester en wethouders de noodzaak van enkele maatregelen. Maar urgent kunnen B en W het probleem nog steeds niet noe men. Er is op dit moment geen geld voor maatregelen. Wel wil het college bezien of er financië le ruimte kan worden gemaakt in de volgende meerjarenbegro ting, die van 1950 tot en met 1993. De Rozenlaan wil echter niet berusten in nog eens een paar jaar wachten. Eind 1987 was het een arts, K van den Broek, die de gemeente erop wees dat het niet meer zo zeer ging om het aantal auto's want dat was dankzij het overi gens omstreden verkeerscircula tieplan wel wat afgenomen maar om de snelheid waarmee automobilisten door de wijk heen scheurden. Dokter Van den Broek schreef die brief als voorzitter van de werkgroep Veiligheid Rozenlaan. Hij hoor de niks, dus schreef in april 1988 nog eens. Pas nu heeft hij bericht gekregen van B en W, dat de door hem voorgestelde rotondes op de kruisingen niet mogelijk zijn. Dé Rozenlaan loopt van de Van Hogendorplaan tot aan het Bur gemeester De Bordesplein en kruist de Geraniumstraat, de Le liestraat, de Begoniastraat, de Dahliastraat en de Anthony Knottenbeltsingel. De laatste kruising is de drukste. En dan is er ook nog de T-kruising met de Hyacinthstraat. De gemeente wijst erop, dat deze kruisingen te smal zijn om er rotondes te kun nen aanbrengen. Bovendien is er het risico, dat automobilisten een rotonde 'links nemen' zodat het er helemaal levensgevaarlijk wordt. B en W willen dan liever denken aan een ander soort bestrating, zodat er een niveauverschil kan ontstaan of tenminste gesugge reerd wordt dat er drempels lig gen. De snelheid zal dan afne men. Sussend stellen B en W het 'ongevallenbeeld ter plaatse' niet van dien aard is, dat op korte ter mijn iets aan de situatie wordt gedaan. Schiedam SV V-trainer Jan van der Vel den is niet van plan veel wijzigingen aan te brengen in het team dat twee weken ge leden Go Ahead Eagles met 2-0 terugwees. De Schiedammers spelen morgenavond thuis tegen NEC, dat een zelfde speelwij ze hanteert als de adelaars uit Deventer. Paul Oschner keert wellicht in de basis terug. De van een rugblessure herstelende flankverdediger ondergaat vanavond een laatste test en komt hij die goed door, dan zal Ton Rietbroek waarschijnlijk het veld ruimen. In Vlgrdingen aan de Mark'hoek Hoogstraat bevuil ach „Het waaigat wone" dat o a gespwaliseerd is in deze meublen. U vindt er het echtgrenehout uit NoofiSkandmavie, maar ook d typische Deense teak.jlank eiken en blank beukn meubelen zijn hier uitgeleid te zien Wai eens aan... BOB S3 Eg nmnnoan marlt 57 vlaardingen De oefenmees- ter zal het en kele weken zonder Hans Loovens moeten doen. Bij hem wor den dinsdag operatief z'n amandelen ver wijderd. Van der Vel den: „NEC is een gerenom meerde en een pittige tegen stander, met veel ervaring. Dus is het voor ons zaak om waakzaam te zijn en te blij ven. Tegen Go Ahead hebben we bewezen dat je al veel hebt gewonnen als de inzet goed is en er een dosis karakter staat". RKW1K en SW heb ben bet toten hun voor woentdeg 1 meert veelgestelde Ikhtwedttrijd te ver vroegen neer dirt- dog 28 februari om op die manier de concurrentie van PSV—Reel Madrid te omzeilen. Met dit duel, det om 19.00 uur begint, neemt RKWIK de lichtin stallatie officieel in gebruik. door DONALD BAX Vlaardingen Ruim zes jaar geleden betwistten Zwalu wen VI en PPSC elkaar de hegemonie van het regionale zaterdagvoetbal. De Vlaardingers stonden toen onder leiding van de graag op de bluftoer gaande Cor Nieuwen- huizén, terwijl de Schiedammers onder de straffe hand van mees- ter-strateeg Arnold Lobman uit de derde klasse doorstootten naar de absolute top. Inmiddels is Excelsior Maassluis op afstand de beste zaterdagploeg en zijn Zwaluwen VI en PPSC afgezakt naar de kelders van de tweede klasse. De boeiende confronta ties tussen David (PPSC).en Go liath (Zwaluwen VI) zijn helaas verworden tot een slap aftreksel. Morgenmiddag ontmoeten beide ploegen elkaar in Vlaardingen - Holy en zal de verliezer angstig dicht in de buurt van de aan het einde van het seizoen fatale rode streep belanden. PPSC is ge wend aan dergelijke precaire si tuaties, maar uitgerekend op dit moment, nu de mouwtjes nog nadrukkelijker opgestroopt moeten worden, moet trainer Hans Bassant herstellen zonder Rob de Nijs (revaliderend na een meniscus-operatie), Lodewijk Westerveld (wintersport) en Eric de Nijs (ziek). Bassants col lega Jan van der Hoek mist in elk geval Eric Visser (spier- scheuring), terwijl Jos Opschoor (gebroken neus) en Harry Boek- holt (ziek) vraagtekens zijn, Over de sentimenten die aan deze klassieke tweekamp zijn verbonden, maakt Bassant zich niet druk. De oud-speler van Ex celsior concludeert fijntjes 'dat het bij beide niet naar wens gaat' en 'dat het er op of er onder wordt'. De immer relativerende oefenmeester zal zich ook niet verschuilen achter de absentie van Rob de Nijs en Westerveld, ook al levert hij op die mamier vijftig procent van zijn door gaans solide verdediging in. Bas sant kan eigenlijk alleen maar vertrouwen op de onderlinge wilskracht en bereidheid, maar het moet worden betwijfeld of dat voldoende is om de indivi duele kwaliteiten van Zwalu wen te neutraliseren. „In de Tweede Wereldoorlog stond de D van D-Day voor De cision, de beslissing", meent Van der Hoek. „pie beslissing valt nu ook in deze wedstrijd. Het is voor Zwaluwen VI ontzettend be langrijk, alleen niet in de situatie die we voor de start van het sei zoen hadden verwacht. Als we winnen, slaan we een gat van vijf punten, want ik zie Monster niet van Capeile winnen en DUNO zafwel van Katwijk ver liezen. Ik hoop dat er morgen meer scherpte in de ploeg zit dan op de laatste training, want dat hield niet over". Saloctia Zwaluwen VI: Klainjan, Sïg- mond. De Bruin, Opschoor, Lodders, Dirks, Molendijk, Van Voelen, Konijnen burg, Wijnsnd, 't Hoen, Boekholl «n Ro- maijn. Opstelling PPSC: Suurmond, Alders, Van der Velds, Van den Eykel, Bronwas- Een moment uit de confrontatie tussen Zaluwen Vf en PPSC van vorig seizoen. Van de drie spelers op deze foto (v.l.n.r. Harry Boek- holt. Rob de Nijs, Boro Brandl) zijn er morgen twee zeker niet van de partij. Brandl keept thans bij Voorburg, De Nijs Is herstellende van een meniscus-operatie, ter wijl het meespelen van Boekhoit nog dubieus is. sar. Van Harmelan. Erwin Van der Lee, Arjan van der Lee, Van der Lugt. Van Le- llaveld sn Mei j boom. VlaardingenOp de geschorste Arjan van der Slot na, gaat For- tuna VI zondag op oorlogssterkte op bezoek bij De Musschen. Van der Slot wordt vervangen door de oud-gediende Peter Sonne- veld. Voor beide ploegen is het een cruciaal duel. De winnaar nestelt zich in 2B nog steviger in de kopgroep, terwijl de verliezer er beter aan doet een tijdje naar beneden te kijken. „Je weet natuurlijk nooit hoe je zo'n winterstof» bent doorgeko men", meent assistent-trainer Jan Bouman. „Die heeft deze keer nog langer geduurd dan een zomerstop. We hebben in elk ge val hard gewerkt en een aantal leuke oefenwedstrijden ge speeld. Het wordt zondag moei lijk, want ik vind dat De Mus schen een van de betere ploegen in de tweede klasse". D«n Harder, Van den Barg, Jan Hoffman, Van BoMm, Sonnaaald, Klok, Boshui- zan,Teuniaao, Vlwar, Ron Hofman, Man- kou, Datlingmaijar an Zwart*. h i Schiedam Het is nog maar de vraag of Hermes DvS zondag een beroep kan doen op Ben Lansbergen. De voorstopper, die de Schiedammers uit tegen Al- pbense Boys goed kunnen ge bruiken, is herstellende van een griepje. Dat geldt ook voor 'wis sel* Robert de Roo. Trainer Geert Meijer moet het voorlopig doen zonder Roy van Duppen die door gordelroos is geveld. Merkwaardig genoeg heeft Wim Horbach last gehaa van dezelfde ziekte, maar de vooraaal ige ideale twaalfde man heeft gisteravond de training hervat. Saloctia Harm ei DVS: Eggaimayar, Mar iana, Bijl, Lansbargan, Hitman, Bakker. De Rooa, Van Buran, Grimmiua, Oaear Bios hau vol. Vlasveld, Raymond Blooheu- vat, Van dor TuynanDe Roo. Schiedam Martin Schaap hoopt volgende week zondag te weten waar hij met SFC aan toe is. De Schiedammers gaan over morgen op bezoek bij Lugdu- num en ontvangen een week la ter Roodenburg, „Winnen we twee keer, dan staan we vier punten los van alles", zegt de oe fenmeester van SFC. „\rerliezen we die twee wedstrijden, dan staan we maximaal twee punten achter. Als het positief verloopt, ontstaan er inderdaad wat moge lijkheden". De eigenaar van een florerende zaak in tweedehands auto's kan tegen Lugdunum, dat op Thurle- de een 2-2 deling afdwong, uit een nagenoeg complete selectie putten. Slechts René Wagema- kers is geblesseerd, maar tegen over zijn absentie staat de terug keer van de 'wintersporters' Mi chael van Alphen, Rob van Leeuwen en Marcel Oosterdijk. Over de opstelling wil Schaap n°g geen lipje van de sluier op lichten. „Ik kies uit veertien spe lers", aldus Schaap. Schaap is geenszins van plan voor een aanvallend stramien te kiezen en omdat ook Lugdunum het liefste het spel door anderen laat maken, zal zeer waarschijn lijk een weinig spectaculair spel- beeld ontstaan. Schaap: „Ik weet niet hoe Lugdunum het thuis doet. Uit winnen ze vrij royaal, met weinig tegendoelpunten, maar thuis zijn nederlagen met 4-3 geen uitzondering.' Wij kun nen daar minimaal een redelijk collectief tegenover stellen". Maassluis Met 34 tegentref fers heeft Excelsior Maassluis in IA de op éri na meest gepasseer de defensie. Deze twijfelachtige eer is'weggelegd voor ARC, dat morgen de Lavendelstraat met een bezoekje vereert. „We hebben er wel 29 inge- schopt en dat is voor Excelsior een uniek aantal", verweert trai ner Eric Gudde zich. „Maar het geeft tevens aan dat het even wicht niet helemaal aanwezig is". Gudde hoopt dat Excelsior tegen ARC kan bewjjzent dat de mis stap tegen Vitesse op een beoor- deingsfout rustte. De trainer: „We moeten sowieso winnen. Al was het alleen maar om de draad van voor de winterstop op te pik ken. Bij Excelsior ontbreekt Robert de Reus vanwege een blessure. De herstelde Marcel IJspelder moet in het tweede elftal wed strijdsritme opdoen. Saloctia Ex cal» lor M: Van Eljk, Pul, RlJ- nonbarg, Van Duyl, Van Zijl, Bun», Van Stratan, Ron an Edwin Borvollng, Van Hoavoo, Van dar Maar, Spaan* an Kra- mor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2