Speelzaal in Weeshuis duister en gevaarlijk' Beroeps onderwij s nieuwe cursussen i Kamer ziet kansen voor Hongaars handelscentrum Kijkje Maassluis waarschuwt voor gevolgen Zestienhove n ttJUMHNNGS DASBIAO S «SfEOURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Alarm ergert slapers Rover: klappen met wandelstok Mercedes ontvreemd Autobrand in parkeergarage Renovatie Tavenu kan van start PEUTERS BIJ BURGEMEESTER Automobilist doezelt weg Advocaat wil uitspraak hof over snelle uithuis plaatsing ^SSBSSSSSÊSS Brouwer wil meer aan wijken delegeren Vons (CPN) keert raad de rug toe Marion met haar Maddies nu in Parade der Besten WATERWEG Rtillcnaie.etf3C^^Ha«nS1fa3l6,3i3ieCVlaa.-air^.P0aiBus4m313aKAVl33r^ga..T9teJOMva].1-^^"^^r^^; DONDERDAG 16 FEBRUARI 1909 PAGINA 13 Telefax: 010-4349754. Vlaardingen Bewoners van de Van Hogendorplaan hebben vanmorgen om vier uur verwoede pogingen ge daan om door net Inbraaka larm van een winkel in au tomaterialen heen te slapen. Maar zelfs als zij de dekens tot over hun oren trokken bleef de snerpende sirene hun nachtrust verstoren. Na een uur"" gaven een paar mensen het op. Ten einde raad beiden zij de politie. Die constateerde, dat inbre kers met een trottoirtegel de winkelruit hadden inge gooid en er vandoor waren gegaan meteen paar autora dio's, speakers en een accu. Eerder die nacht waren be woners van de Pïeter Karei Drossaartstraat meer op hun qui-vive. Zij zagen rond kwart over een twee man nen inbreken in een winkel en belden de politie. Die hield even later een 32-jari- ge en een 38-jarige Botter- dammer aan, die met een vuilniszak vol pakjes siga retten de winkel uit kwa men. Schiedam Een harde klap met de wandelstok op het hoofd van haar belager kon niet voorko men, dat een 82-jarigo -Schie- damse gisteren van haar tasje werd beroofd. De dame liep gisteravond rond acht uur op de Eduard van Bei- numlaan, toen een ongeveer 23- iarige man de dame van haar handtasje wilde beroven. De man sleurde de dame tegen de grond, hoewel de vrouw zich kranig verweerde met haar wandelstok. De stok vloog in stukken op het hoofd van de overvaller, maar de man wist er toch met haar tas je vandoor te gaan. in het tasje bevonden zich alleen wat per soonlijke bescheiden. Ook een 49-jarige Schiedamse werd gisteravond het slachtoffer van een tasjesroof. Lopend in de Boterstraat werd haar tasje pijl snel weggegrist door twee jon gens op een brommer. In haar tasje bevond zich 150 gulden, Schiedam Een 5Ö-jarige Am sterdammer heeft Schiedam gis teren per trein verlaten, nadat zijn auto op brutale wijze werd Ontvreemd. Juist op het moment dat de man na een bezoek aan een bedrijf in de Calandstraat weer in zijn Mercedes wilde stappen, werd de Amsterdammer door drie mannen opzij gezet. Zij pikten zijn sleutel in en gingen met een sneltreinvaart met de bolide aan de hal. De auto heeft een ge schatte waarde van 50.000 gul den. Schiedam 150 geparkeerde auto's kwamen de afgelopen nacht onder het roet terecht, toen een auto in de parkeergara ge van Over de Veste in brand vloog. De auto, die door kortsluiting vlam vatte, brandde geheel uit. De auto, die direct naast de vlamvattende auto stond gepar keerd, werd zwaar beschadigd door de vlammenzee. De brand weer had het vuur binnen korte tijd onder controle. Maasland Het restauratieplan voor een nieuwe gemeentelijke expositiezaal in Maasland ligt klaar voor de uitvoering. De aanbesteding van het werk heeft plaatsgehad en als de gemeente raad dinsdagavond akkoord gaat met een kleine verschuiving in het financieringsplan, staat het licht voor de renovatie van het pand Tavenu op groen. Sinds de Rozenhof enkele jaren terug werd gesloten, moet Maas land het 2onder expositiezaal stellen. De direct betrokkenen hopen, dat daar nog dit jaar ver andering in kan komen. Voor de restauratie van de oude voormalige feestzaal heeft Maas land gekozen voor het plan, dat uitging van verbouwing en uit breiding van de ruimte op de be gane grond. Hoewel leden van de raadscommissies voor open bare werken en financiën en ook debouwbegeieidmgseommissie de zolder in de renovatie wilden betrekken, hebben burgemees ter en wethouders dit idee voor alsnog buiten de begroting ge houden. ,*Het opknappen van de zolder kan in een later stadium alsnog", is het college van me ning. Het vervangen van één der gevels heeft, wat B en W betreft, meer prioriteit, ö- De totale kosten van de renova tie bedragen ruim 220.000 gul den. Vlaardingen Kindertjes en leidsters van. peuterspeelzaal Oi~ leke Bolleke hebben het slecht naar hun zin in het gebouw aan het Weeshuisplein. „Pas sprong één van de leidsters gillend op een stoel, omdat er een rat door het gebouw liep", vertelde een van de moeders die gisteroch tend, met kinderen en leidsters, een petitie kwamen aanbieden aan burgemeester Ered van Lier. In die petitie vragen zij „een leuke ruimte die makkelijk te bereiken is, ook met een kin derwagen, waar genoeg licht is en waar wij fijn buiten kunnen spelen". Op driewielers en steps reden de kindertjes van Olleke Bolleke., met hun moeders in hun kielzog, het stadhuis binnen. De lange gangen in het stadhuis vonden zij prachtig. Daar konden zij op hun driewielers goed uit de voe ten. Waar het om ging, was lang niet alle peuters duidelijk. „Gaan we nou naar de meester?" vroeg een jongetje aan zijn moeder. „Nee, naar de burgemeester", zei mamma, bij het binnenstappen van de koffiekamer, waar de peuters zich vergaapten aan de prachtige kroonluchters. De burgemeester hoorde de klachten en dat waren er nog al wat geduldig aan. De huis vesting van OIlek£ Bolleke is, sinds de start van de nieuwbouw op het Weeshuisplein, nauwe lijks nog bruikbaar. Het pleintje voor het Weeshuis staat vol bouwketen en dat maakt de ver keerssituatie onoverzichtelijk en voor moeders en kinderen le vensgevaarlijk. Twee ramen'van de meer dan 12 jaar oude peuterspeelzaal zijn dichtgetimmerd, „In de speel zaal moet altijd het licht aan". Om ongedierte te weren uit Ol leke Bolleke is er rattegif neer gelegd. Ook daar zijn leiding en ouders allerminst gelukkig mee. „Heel gevaarlijk", vinden zij dat Zoals zij het ook gevaarlijk vin den, dat de nooduitgang sinds de start van de bouwerij uitkomt op een bouwput „Een ambulance af een brandweerauto kan ons gebouw niet bereiken". Het stond ook allemaal in de petitie, die de 3-jarige Arjan Ottevanger later aan de burgemeester gaf. De leiding van Olleke Bolleke wil snel een geschikte nieuwe huisvesting. Tot dusverre is hen echter alleen een noodoplossing geboden in de vorm van een lo kaal in de Juliana van Stolberg- school aan de Groen van Prin- stererstraat, die net als het Wees huis op de nominatie staat om te worden gesloopt. Olleke Bolleke voelt er niets voor, om van de ene noodhuïsvestïng naar de an dere te gaan. Burgemeester Van Lier had be grip voor de klachten, maar kon geen oplossing in het vooruit zicht stellen. „Dat is niet mijn be voegdheid. Ik zal deze brief op de agenda van de vergadering van burgemeester en wethou ders laten zetten". Van Lier vond dat Olleke Bolleke wel een tijdelijke huisvesting moest ac cepteren. „Ais u op het moment dat u dat doet maar zicht hebt op permanente huisvesting". Na die woorden kregen de kinderen li monade. de leidsters en moeders een kopje koffie. Rotterdam Een 40-jarige au- tomoblïst uit Rotterdam heeft gisteravond op de rijksweg A13 een ongeluk veroorzaak waarbij in totaal drie auto's betrokken raakten. De man doezelde weg achter het stuur en botste daardoor tegen een auto aan die bestuurd werd door een 38-jarige inwoner van Capelie aan den IJssel. Die tolde vervolgens twee keer om zijn as en reed tegen een auto met daar in een 29-jarige Zwijndrechte- naar, om uiteindelijk tegen de vangrail tot stilstand te komen. De man uit Capelie aan den IJs- sel werd wegens lichte verwon dingen aan het hoofd overge bracht naar het Reinier de Graaf Gasthuis vervoerd. De drie auto's werden zwaar be schadigd en moesten met een kraanwagen worden wegge haald. Schiedam De Rotterdamse Kamer vanKoophandel heeft .grote belangstelling voor het plan om een Hongaars handels centrum te stichten in Sphiedam. Het plan, een initiatief van de Schiedamse zakenman George Toth en het Hongaarse PR-bu- reau Interreklém, getuigt vol gens Ben Kleinjan van de Ka mer „zeker van realiteitszin". Tien Hongaarse bedrijven, fabri kanten van onder meer glas, te gels, parket en meubels, staan volgens Gyorgy Pomezanski te trappelen om een kantoor in Holland te openen. Pomezanski is werkzaam bij de Hongaarse te levisie, waarvoor hij een twee wekelijks handelsmagazine sa menstelt. Speciaal voor de stichting van het handelscentrum willen Toth en Interreklam de firma Hit op richten. Deze koepelorganisatie en de kantoren van de Hongaar se firma's worden gevestigd op het terrein van de voormalige mouterij van Bols aan de Burge meester Honnelager Gretelaan. Toth en Albert Jano, diecteur van Interreklam, zien goede toe komstmogelijkheden voor Hit. Door de gewijzigde economische koers van Hongarije zijn veel be drijven Sn dit Oosteuropese land gedwongen winst te gaan ma ken. Voordat in 1932 de grenzen bin nen de EG worden opgeheven willen de Hongaarse onderne mers goede contacten in Westeu ropa hebben opgebouwd. Amb tenaar economisch 2aken Ray mond Vredebregt zegt dat de ge meen te Schiedam zal proberen de Hongaarse bedrijven zoveel mogelijk ter wille te zijn. Twee werklieden bekijken het dak van da Palmboom, de uitge brande molen, waarvan de her bouw m de loop van dit jaar zal beginnen. Naast bijdragen van sponsors en gemeente krijot de ïu"9 Scntedamse Molens geld binnen via een steentjesac tie. Tal van Schiedammers koch ten voor 100 gulden al een llssel- steentje, dat met Inscriptie in de molen zal worden Ingemesteld. MaassluisDe gemeente Maas sluis gaat haar bezorgdheid over de ontwikkelingen in het plan Noordrand bij het Rotterdamse gemeentebestuur uiten. De ge meenteraad wil in ene brief aan dacht vragen voor de milieupro blemen. die het gevolg kunnen zijn van het uitbreiden en draai en van vliegveld Zestienhoven. Met het integraal plan-Noord rand poogt de gemeente Rotter dam de economische ontwikke ling van de noordwesthoek van de stad te stimuleren. Een be langrijke plaats in deze ontwik keling is ingrijpen voor de plaat sing en uitbreiding van vlieg veld Zestienhoven, Maassluis vreest dat de geluidso verlast in de toekomst sterk zal toenemen als het vliegverkeer wordt geïntensiveerd. Door de draaiing zou de aanvliegroute pal over Maassluis kunnen lei den. In de brief vraagt de ge meente aandacht voor deze pro blemen. De aanvliegroutes naar het nieu we Zestienhoven hoeven overi gens niet perse over de bebouw de kom van Maassluis te leiden. Een alternatief is een drie kilo meter noordelijker gelegen vlie groute. Nadeel van deze route zou echter zijn dat de vliegtuigen dan lawaai veroorzaken ïn het officieel tot stiltegebied uitge roepen Midden-Delfland. Al leen VVD-fraciieteider John Sch eerstra noemde de brief gis teravond in de commissie voor volksgezondheid en ruimtelijke ordening overbodig. „De lucht vaartcontouren zijn maatge vend. De geluidswaarde van de vliegtuigen moet voldoen aan de waarde van 35 KP. Mijns inziens biedt deze wet voldoende waar borgen". PvdA-woordvoerder Fieter Roelofs vindt het verzenden van de brief wel een goede zaak: „Wij hebben te maken met een totale aanslag op ons milieu. De ko mende jaren komt hier een transportcentrum en de Blan kenburgtunnel. Bovendien heb ben we te maken met bodemver ontreiniging en nu weer met de uitbreiding van Zestienhoven. Wij moeten ons niet overal bij neerleggen". Rotterdam Advocaat mr, N. de Munnik heeft het ge rechtshof in Den Haag ge vraagd een oordeel uit te spreken over de zeer vlotte uithuisplaatsing van kleine kinderen door de kinder rechter, zoals bij de Bolder kar-affaire is gebeurd. Mr. De Munnik deed dat gisteren tijdens de voortgezette be handeling van het hoger beroep, dat een Schiedams echtpaar had aangetekend tegen de uithuisplaatsing van hun 5-jarig dochtertje. Het meisje werd op gezag van de kinderrechter in Rotterdam in november vorig jaar in een te huis ondergebracht, nadat via de omstreden poppen methode in het medisch kinderdagverblijf De Bolderkar in Vlaardingen zou zijn aangetoond dat het kind thuis seksueel was misbruikt. De ouders werden pas achteraf van de verdenkingen en de uithuis plaatsing op de hoogte gesteld. Later werd deze voorlopige maatregel door de kinderrechter verlengd en eind december in een definitieve uithuisplaatsing omgezet. Hoewel de ouders formeel alleen kunnen procederen tegen die laatste uitspraak, meent De Munnik dat het toch ook goed zou rijn als het hof zich over de gang van zaken rond de eerdere uitspraken zou uitspreken. Dat geeft in ieder geval in juridisch opzicht een stuk duidelijkheid en richtlijnen voor de toekomst, aldus de raadsman. Het dochter tje van het Schiedamse echtpaar verblijft nog steeds in het kin dertehuis. Overdag komt zij niet meer op de Bolderkar, maar gaat naar school. Het hof doet 10 maart uitspraak. Schiedam/Maassluis Het kort middelbaar beroepson derwijs Waterweg-Noord {kmbo) start komend school jaar met twee nieuwe oriën tatiecursussen. In de oplei ding mechanische technolo gie Cad-Cam leren de leerlin gen met de computer ontwer pen te maken en die met computergestuurde machi nes te fabriceren. De even eens één jaar durende oriênt- atieopleiding civiele dienst en verzorging is bedoeld voor cursisten, die in de verzor ging willen gaan werken, maar nog niet precies weten welke richting zij willen kie zen, Kmbo is in de regio een relatief nieuwe onderwijsvorm met ves tigingen in Schiedam (Nieuwe- lant/Liedewijde), Maassluis (De Vliethorst) en Poeldijk (De Noorderhoek). Momenteel telt de opleiding 300 leerlingen, die zijn verdeeld over vijf beroeps opleidingen (administratie, de tailhandel, bouw/hout, installa tietechniek en metaalbewerker) en twee oriëntatiecursussen (al gemene beroepenoriéntatie en mode kleding). Het kmbo is ontstaan uit de be hoefte bij schoolverlaters van lbo en mavo aan een praktisch gerichte beroepsopleiding. De meeste lesuren zijn direct op het toekomstig beroep gericht. Over de lopende en nieuwe op leidingen wordt donderdag 23 februari in de drie vestigingen tussen zeven en negen uur 's avonds vooriichti ng gegeven, Schiedam PvdA-fraetieleïder Gé Brouwer zou de besteding van de honderden 'subsidiepo tjes' bïj de gemeente Schiedam voor een flink deel willen dele geren aan wijkorganisaties. De regulering spreekt hem zeer aan. „Schiedam is tenslotte niet voor niets B-geraeente", zei hij gister avond, wijzend op het experi ment met betrekking tot decen tralisatie van overheidstaken. Brouwer acht alleen op dit mo ment de tijd niet rijp om over te gaan tot een overdracht van ge meentelijke bevoegdheden aan de verschillende bewonersvere nigingen in Schiedam. Hij vraagt zich van veel bewoners- verenigingen af of deze repre- sen tatief zijn voor hun werk. Pas als bewonersverenigingen er in slagen hun achterban te vergro ten wat neerkomt op het wer- van van honderden leden per organisatie wil Brouwer zijn vertrouwen schenken aan de wijkvertegenwoordigingen. Een delegeren van subsidiëring van wijkaangelegenheden zou volgens de PvdA-fractieleider we! gepaard moeten gaan met een grotere controlemogelijk heid van de gemeente raad op het werk van de bewonersvereni gingen. „Daannee bedoel ik niet zozeer een inhoudelijke toets, maar toch een check of het geld niet in het blindeweg is wegge geven. De bewonersvemigingen zouden rapport moeten uitbren gen en er zou af en toe eens, steekproefsgewijs, een accoun tantscontrole moeten plaatsvin den. Bevalt ons dat niet, dan doen we het zelf weer. Bevalt het ons wel, dan krijgen ze meer subsidie te verdelen, We kunnen dan meer vertrouwen geven en ze vrijlaten. Ik geloof niet zo in het sturen van de samenleving tot in het laatste detail, al wordt dat wel eens van socialisten ver wacht". Zie ook pagina 15 Jan Vons: na jaartje al weg. Vlaardingen Nog geen jaar na zijn aantreden houdt CPN'er Jan Vons het raadslidmaatschap voor gezien. Een nieuwe baan ais consulent bij de Nationale Woningraad en het plan om verder te gaan studeren hebben hem tot die stap gebracht. Bo vendien ligt een verhuizing in het verschiet. De CPN deelt in de Vlaardingse raad een zetel met PSP en PPR. Vons nam in mei van dit jaar de plaats in van PSP'er Arnold van Kalken, Hij was voordien al zeven jaar actief in de steunfractie, die linkse raadsleden helpt bj hun werk. Van Kalken zal. naar alle waar schijnlijkheid, Vons opvolgen. De CPN'er baarde in januari op zien, door ex-wethouder Chris van Roon van het CDA bij motie te vragen diens raadszetel ter be schikking te stellen, omdat Van Roon zijn persoonlijke belang boven dat van de gemeente zou hebben gesteld. Maassluis Werklust kan Marion Schouten niet wor den ontzegd. Speelde de Maassluisse dansschool houdster anderhalf jaar ge leden een belangrijke rol als choreografe bij de musical Maassluis danst bij bel Scheurin haar vrije tijd treft Schouten met haar Maddies Act Dancers mo menteel de laatste voorbe reidingen voor een optreden in de Parade der Besten van de Tros. Zaterdag maakt Schouten met een aantal vriendinnen haar opwachting tijdens de Zuidhollandse voorronde van de Parade der Besten, een Tros-programma dat de bedoeling heeft Nederlands talent op ie sporen. De voor ronde vindt plaats in cultu reel centrum De Stoep in Spijkenisse. Met de Maddies Act Dan cers, een hobbyd artsgroep waarvan Schouten reeds twaalfeneenhalf jaar deel uitmaakt, dansen de Maas- sïuizers op een sterk rit misch nummer van Isaac Hayes. Speciaal voor het nummer ontwierpen en maakten de leden van de dansgroep metalieke pak ken, waardoor de dames er uitzien als ruimtewezentjes, Marion Schouten kan geen onbekende meer worden genoemd in het lalenten- jachtcircult, dat de Neder landse omroepen al enkele jaren in stand houden. Met een combinatie van leerlingen van haar dans school on de Maddies Act Dancers maakte Schouten verleden jaar haar opwach ting in de H^nnie Huisman Playbackshow, Met veel succes brachten de dames het dansnummer Come Fal low The Band mtde musical Bams op de televisie, die sinds verleden week in het Amsterdamse Carré wordt opgevoerd. Critici mogen de mening zijn toegedaan, dat er lang zamerhand meer talenten jachten door omroepen wor den georganiseerd dan dat er talent voor handen is: Ma rion Schouten vindt dat er 'voldoende mensen met kwaliteiten aan de wedstrij den deelnemen. „We moeten daarom af wachten of we de halve fi nale en daarmee een televi sieoptreden in de wacht sle pen blikt Schouten voor uit. „Het is in ieder geval al leuk om deel te nemen. Je weet nooit wat er van kan komen". In de verleden week geo pende nieuwe dansschool van Marion Schouten in de Zilvermeeuwstraaat wordt koortsachtig gerepeteerd voor het optreden van aan staande zaterdag. Met hun jarenlange ervaring de Maddies Act Dancers vorm den ooit het ballet van Lee Towers en Lobo moeten de Maassluizers zeker tot de kanshebbers voor een her nieuwd televisieoptreden worden gerekend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1