Ook als schrijver heeft Wim de Haan twee kanten jj Tegenslagen voor Peter Lussenburg WATERWEG 19 Bokstrainer/dichter presenteert vierde boek Drie toppers in een poule SP8RTABENDA Chakra's en aura's Avond over aids Straffe maatregelen Geest van Goats Palace Expositie Hofman LTS in Wereldwinkel VARA bijeen Museum verwacht grote bloei Zes startbewijzen voor Leda Bitanc Open'89 in Kethelliage Dick Snoeck uitgeschakeld Rotterdams Nieuwsblad woensdag 22 februari 1989 De religieus-spiritistische vereniging Harmonta be legt donderdag in wijkcentrum NTeuwland een. ïn- formatie-avond over chakra's en de daarbij behoren de aurakleuren, De heer W. van de Vrucht geeft In formatie over dat onderwerp. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Maximaal twintig mensen worden vrijdagavond in wijkcentrum De Erker toegelaten om deel te nemen aan een informatieavond over aids. De bijeenkomst is door het wijkcentrum opgezet in samenwerking met de Rutgers Stichting uit Rotterdam. De bedoe ling is vooral de legio misvattingen rond de dodelijke ziekte weg te nemen. Deelnemers aan de informatie bijeenkomst moeten zich van te voren opgeven. Zij kunnen zich telefonisch aanmelden: 4263161 of 4267767. Stijlvolle betonpaaltjes, bankjes, bomen en hagen zijn de wapenen, die de gemeente in de strijd wil werpen tegen het illegaal parkeren onder de Visbank en op het plein rond het beeldje van De Stadsomroeper. Vooral in de avonduren staat het op die plaatsen vaak vol auto's van bezoekers van café's in de buurt Veel raadsleden klagen daar al jaren over. CDA'er Chris van Roon deed dat al, voor hij aan zijn kort- stond ige carrière als wethouder begon. De dienst gemeentewerken en de afdeling plantsoe nen hebben geen halve maatregelen bedacht om het illegaal parkeren tegen, te gaan. „De Westhavenkade en de Visbank zouden volgens dit plan hermetisch worden afgesloten", zegt een woordvoerder van de dienst gemeentewerken. „Illegaal parkeren wordt onmogelijk en de omgeving van de Visbank en het plein rond de stadsomroeper worden er gezelliger op". Maar juist omdat het zo'n drastisch voornemen is wil de gemeente alleen in goed overleg met de onderne mers en de omwonenden tot een besluit komen. Af dwingen is er niet bij. „Want wij moeten voorkomen dat er bij de horeca een huilstemming ontstaat. De cafébazen moeten er zelf blij mee zijn". Eigenlijk verwacht de woordvoerder, dat zij dat ook zullen zijn. „Want ik kan mij toch niet voorstellen dat zij ge lukkig zijn met geparkeerde auto's naast hun terras je". Bij de herinrichting wordt meteen het beeldje van Sybilla Krosch, nog altijd het beeldmerk van de ge- meente, beschermd tegen aanrijdingen. Er komt een gemetselde zitrand rond het beeldje. In het verleden werd de stadsomroeper weieens pardoes van zijn sokkel gereden. Na de herinrichting kan dat niet meer, Het plan om het beeldje te verhuizen naar de overkant van de weg is daarmee van de baan. De herinrichting is niet goedkoop. Er is een slordige 60.000 gulden mee gemoeid. „Dus waarschijnlijk wordt het betrokken bij de behandeling van de meeijarenbegroting 1990-1993", zegt verkeersamb- tenaar René van der Hoek. Maar gezien het aantal vragen dat raadsleden in de loop der jaren hebben gesteld over het illegaal parkeren sluit hij niet uit, dat burgemeester en wethouder de maatregelen voor rang zullen geven. Het enigszins verminkte beeldje De Stadsomroeper. Illegaal parkeren wil de gemeente daar totaal onmoge lijk maken. Ook na het uiteenvallen, van de popgroep Goats Pa lace leeft de geest van de lokaal bekende formatie voort. Dat blijkt uit een persbericht van clubhuis Oost, waarin een optreden op 24 februari van enkele ex-leden van de onlangs opgeheven band wordt aan gekondigd. Hans van Dijk, pr-medewerker van clubhuis Oost maakt wel op heel bijzondere wijze duidelijk dat de groep het tijdelijke voor het eeuwige heeft ingewis seld. Van Dijk spreekt over ex-leden van de groep Ghost Palace, terwijl de rhythm- bluesgroep bij le ven en welzijn toch écht als GoatS/Palace bekend stond. Mochten de ex-leden van Goats Palace nog eens de geest krijgen om de groep nieuw' leven in te blazen, dan heeft Hans van Dijk in ieder geval een aardig al ternatief aangedragen voor 'de oude groepsnaam. Voorlopig zijn er echter geen tekenen ale er op wij zen, dat een wederopstanding van de band rona Ron Boer en Peter de Vries op handen is. Sinds gisteren exposeert de Vlaardingse kunstenaar Aad Hofman in de foyer van het Unilever Research Laboratorium aan de Olivier van Noortlaan. Van zijn hand zijn daar olieverfschilderijen en aquarellen te zien. Hofman noemt zichzelf een fijnschilder, die veel aandacht besteedt aan details. Hij laat zich voor zijn werk vooral stimuleren door zaken die in verval zijn geraakt, zoals slooppanden en verdorde takken. Hofman beschouwt zichzelf als een fel verdediger van de realistische kunst. Hij vindt het dan ook jam mer dat deze vorm niet meedoet in het circuit van grote tentoonstellingen. Zijn werk is tot 14 maart bij Unilever te zien. Een groep leerlingen uit de eerste klas van de lagere technische school heeft een bezoek aan de Wereld winkel aangegrepen om daar tijdens hun lessen uit gebreid op terug te komen. De scholieren maakten op school een serie mini-etalages met als thema de derde Wereld. Zij maakten daarbij gebruik van zelf gemaakte decoraties en mini-artikelen. Die werkstukken zijn vanaf 25 februari tot en met 18 maart in de tentoonstellingsruimte boven de We reldwinkel aan de Hoogstraat te zien. De VARA-afdeling Waterweggebied buigt zich van avond in FNV-gebouw De Kern over een reeks za ken die met deze omroep te maken hebben. De leden uit Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en Maasland praten vanaf half negen over het jaarverslag van de afdeling, de programmering en de Vara nieuwe stijl. door SANDER SONNEMANS Schiedam Wim de Haan. Wie kent hem niet De bewoner van de Lange Haven mag ge rust een bekende Schie dammer worden ge noemd. Vele Schiedam mers brengen zijn naam in verband met de boks- wereld, terwijl andere bewoners van de jene- verstad hem kennen als auteur van pakkende gedichten en amusante korte verhalen. De 59-jarige Schiedammer die in 1956 de Schiedamse boks- en ontspanningsvereniging De Haan oprichtte, is niet alleen be zeten van de bokssport. Hij stopt ook heel wat energie in het schrijven van epistels met een diepere achtergrond. Na drie kleine gedichtenbun dels, Rijmelarijtjes opgetekend door Wim de Haan, Wim de Haan rijmelt door en. Wim de Haan rijmelt nog eens verschijnt volgende week een nieuw boek je: Verzamelde gedichten en vertellingen van Wim de Haan. Burgemeester „Ik heb contact gehad met me vrouw Stoffelen, de secretaresse van de heer Seheeres. Als het ^mee zit maakt de burgemeester even tijd vrij om mijn boekje in ontvangst te nemen" steekt de praatgrage De Haan aan het knusse barretje van zijn sport school van wal. Als burgemees ter komt hij bij mij over als een gewone man. Daarom wil ik de eerste bundel juist aan hem overhandigen Wim de Haan, ook wel de "cultu- rist in de boksring' genoemd, heeft nooit gebrek aan inspiratie gehad. De meest simpele dingen die op straat of in zijn naaste om geving gebeuren, verwoordt hij moeiteloos in een gedicht met de nodige diepgang. „Ja, ik trek me de ellende die ik op straat zie aan", vertelt De Verzamelde gedichten en vertellingen van Wim de Haan. Haan terwijl hij door de met oude aanplakbiljetten aangekle de sportzaal wandelt. „Maar aan gezien ik de wereld toch niet kan verbeteren schrijf ik de ellende van mij af'. In mei hoopt de Schiedammer in hart en nieren zijn zestigste ver jaardag te vieren. Toch voelt De Haan zich nog jong. Wekelijks heeft hij zo'n zestig mensen over de vloer in zijn sportschool. Vier avonden per week onderwerpen zij zich aan zijn lessen, gebruik maken van de aanwezige fit- ness-apperatuur en boksfacili- teiten. „Ik heb in mijn leven maar liefst 83 wedstrijden gebokst en ik ben er niet gek van geworden. Mis schien blijf ik wel in evenwicht doordat ik in de sportwereld kei hard en daarbuiten zacht en ge voelig ben, zegt De Haan Ook als dichter heeft De Haan twee kanten. Naast zwargallig- heid komt de humor regelmatig in zijn'werk om de hoek kijken. „Ik ben niet iemand die alleen treurige gedichten en verhalen schrijft. Ik zet ook leuke dingen op papier. Maar liefde, dood en ziekte zijn de meest beschreven thema's'vat De Haan zijn oeu vre samen. „Het nieuwe boekje", gaat hij nippend aan een vitamine drankje verder, „bevat ondanks dat ik plezierig leef, veel zwart gallige gedichten en vier opmer kelijke korte verhalen. Achter ieder gedicht en verhaal zit een hele geschiedenis. Ik hoop dat de lezers dat herkennen". Herkend. De ontmoeting, Iets te vroeg of toch te laat en De huwe lijksadvertentie zijn de titels van de verhalen in de bundel. „ïk mag wel stellen dat het bijzonde re vertellingen zijn met een ver rassend eind", licht De Haan, die zijn teksten altijd eerst aan bon bonmaker Gerard Verhulsdonk laat lezen, toe. "Net als de drie eerder gepubli ceerde gedichtenbundels is het boekje een stukje levenswerk", zegt De Haan tot slot „Het be handelt onderwerpen' die bij veel mensen een belangrijke rol in het dagelijks leven spelen. Wat ik schrijf "komt rechtstreeks uit het hart". door CAREL VAN DER VELDEN Maassluis Na jarenlange acties is de stich ting Nationaal Sleepvaartmuseum er m ge slaagd de financiering voor de uitbreiding van het museum rond te krijgen. Het Sleep- vaartmuseum, gevestigd in het voormalige^ stadhuis aan de Hoogstraat, heeft de beschik-* king gekregen over het aanpalende pand, waardoor het museum in de toekomst over twee maal zo veel vloeroppervlak kan be schikken. De uitbreiding van het museum wordt ge vierd op 22 april, wanneer de nieuwe tentoon stelling Thuishaven Maassluis zal worden ge opend. Ook in de toekomst zullen de exposi ties een serm-pemanente karakter behouden, legt woordvoerder A.J. Jongeneel van het Sleepvaartmuseum uit. Het grote voordeel ten opzichte van de vroe gere situatie is, dat tijdens één tentoonstelling veel meer aspecten van de sleepvaart kunnen worden getoond. „Vroeger kwam het wel eens voor dat iemand van ver kwam om een tentoonstelling over sleepboten in de Zwarte Zee te bezichtigen, terwijl op dat moment al leen andere aspecten van de zeesleepvaart werden getoond", legt N.J. Ouwehand uit_ „Door de grotere ruimte kunnen we in de toe komst wél tegelijkertijd aan meerdere kanten het sleep vaart wezen aandacht schenken". De afgelopen maanden werd er driftig ver bouwd in het verworven pand om het ge schikt te maken als tentoonstellingsruimte. Na de presentatie van een promotievideo over de Furie-ade nam het gemeentebestuur in het najaar ook een kijkje in het complex:, waar toen nog driftig werd getimmerd. Momenteel zijn de vrijwilligers van het Sleepvaartmuseum in het stadium beland, waarin begonnen kan worden met de inrich ting van het complex. De komende maanden zal men druk in de weer zijn met het ophan gen van vitrines en het verplaatsen van ma quettes, scheepsmodellen en andere voorwer pen. Het ligt in de bedoeling dat de nieuwe ten toonstelling, waarin de opkomst en bloei van Maassluis als sleepvaarthaven aan de orde komt, een plaatsje krijgt, in het voormalige stadhuis. In het nieuwe gedeelte wordt aan dacht besteed aan algemenere onderwerpen als de offshore, de zees- en de binnensleep- vaart. Doordat het inbouwen van de inventaris in het nieuwe gedeelte gepaard gaat met een to tale reorganisatie, is hei Nationaal Sleep vaartmuseum de komende tijd gesloten. Tot en met aanstaande zondag zijn nog wel de lo pende exposities Havenslepers en Smit Ar chief te bekijken. De uitbreiding draagt er zeker toe bij, dat de vrijwilligers de toekomst van het museum met vertrouwen tegemoet zien. „Over be langstelling hadden we toch al niet te kla gen", zegt Ouweneel. „Maar iedereen vond, dat het museum veel te klein was. Daar wordt nu gelukkig verandering in gebracht". Ook op het gebied van de collectievorming gaat het het Sleepvaartmuseum nog steeds' voor de wind. „Onlangs stelde een oudere schipper, die hier toevallig in de haven lag af gemeerd, nog enkele apparaten uit zijn ma-! chinekamer beschikbaar", aldus een enthou siaste Ouweneel .„Van een ander kregen we weer glasplaatnegatieven van sleepboten,, waarvan we in de toekomst ook een mooie ex- i positie kunnen inrichten". Vlaardingen Tijdens de vrijdag, zaterdag, zondagen het weekeinde daarop te houden na tionale winterkampioenschappen verschijnt VZC met negen zwemsters en zwemmers aan de start. Bij elkaar zijn 213 goed voor deelne ming aan 21 onderdelen. Met zes startbewijzen is het jeugdzwemstertje Leda Bitanc koploopster van de Vlaardingse afvaardiging. Zij start in het Dordtse Combïbad op de 100 en 200 meter rugslag, de 100 en 200 meter schoolslag en de 200 meter wisselslag. Daarnaast maakt zij op de rugslag ook deel uit van de estafetteploeg voor de 4 x 100 meter wis selslag meisjes onder de zestien jaar. In die estafetteploeg zwemmen voorts Anja van Hofwegen (vlinderslag), Gertine van der Berg (vrije slag) en Sonja Stein, die op vier per soonlijke afstanden de limiet haalde. De 15-ja- rfge Vlaardingse komt uit op de 100 en 200 me ter schoolslag en de 200 en 400 meter wisselslag. De overige zwemsters zijn Marjon Stam (200 meter wissel- en 200 meter schoolslag) en Anja van Hofwegen (100 en 200 meter vlinderslag). Naast de vijf meisjes komen er in Dordrecht voor VZC vier jongens aan de start: Martijn van den Maagdenberg (1QD en 200 meer school slag), Arthur Zonne (100 en 200 meter school slag), Remco Lieshout (100 meter vrije slag) en. Michael Numan (100 meter rugslag}. VZC-trainser Bea van Rinsum, bezig aan haar tweede seizoen, is tevreden over de hreedte van de Vlaardingse afvaardiging. „Er is hard voor gewerkt, ons trainingsprogramma was op deze kampioenschappen gericht". In hoeverre dat tot medailles zal leiden, moet nog even wor den afgewacht. „Eigenlijk zouden we", 20 klaagt de Krimpense evenals haar voorgangers haar nood, „hier in Vlaardingen meer trainingsmogelijkheden moeten hebben. Vooral 's middags zouden we nog wel een paar uur kunnen gebruiken. We moeten nu concurreren met verenigingen die twee keer per dag kunnen trainen. Als we dan toch nog dit presteren, doen we het zo slecht niet". Vlaardingen Drie potentiële finale-kandi daten zijn in de voorronde van het zeventiende voetbalkampioenschap van Vlaardingen in een poule ondergebracht Met De Hollandiaan als outsider in poule B zal de dans om een plaats bij de laatste vier een aangelegenheid zijn tus sen Fortuna VI, HVO en Zwaluwen Vï. De plaatselijke titelstrijd gaat dinsdag 4 april van start. De halve finales worden op donderdag 18 en dinsdag 23 mei afgewerkt. De finale wordt zaterdag 3 juni gehouden. De poule-indeling luidt poule A: TSB, Vlaar dingen, DVO'32, RKWIK; poule B: Fortuna AT, HVO, De Hollandiaan, Zwaluwen VI; poule C: CION, Satelliet, DSS'26, VFC. Het programma van de voorronde is dinsdag 4 april TSB RKWIK, De HollandiaanZwaluwen VI, CION—DSS'26; donderdag 6 april: DVO'32 Vlaardingen, HVOFortuna VI, VFCSatel liet; dinsdag 18 april: RKWIK—Vlaardingen, Zwaluwen VIHVO, DSS'26VFC; dinsdag 25 april: RKWIK—DVO'32, Fortuna VI— Zwaluwen VI, VFCCION; donderdag 27 april- VlaardingenTSB, HVODe Hollandi aan en SatellietDSS'26. doorSANOERSONNEMANS Schiedam De karate-zwaargewicht Peter Lus senburg, die een aanzienlijke opmars leek door te maken, kijkt nu alweer reikhalzend uit naar de kwalificatiewedstrijden voor de Nederlandse B- kampioenschappen die volgend jaar worden gehou den. De boomlange tweede-dan karateka plaatste zich in in Veenendaal net niet bij de beste drie en zag deelneming aan de A-kampioenschappen, be stemd voor de absolute karate-top, aan zijn neus voorbij gaan. Lussenburg, die zich sinds janua ri kampioen van Zuid-Holland mag noemen, moet zich in het komende jaar weer omhoog 'knokken' om opnieuw aan de B- kampioenschappen, de spring plank naar het hoogste niveau in Nederland, te mogen meedoen. De 24-jarige elèctro-monteur, die vanaf zijn zestiende jaar voor Budo Instituut Weeland uit komt, staat weer met beide be nen op de grond, maar is niet ge- desill usioneerd. Einddoel „Doordringen naar de A-kampi oenschappen is mijn einddoel. Ik zal er dan ook alles aan doen om dat te bereiken. Dat ik niet bij de eerste drie ben geëindigd, was tegen de verwachtingen in en ik zal nu nog harder moeten trai nen om volgend jaar wel te pro moveren", trekt de Jodan-speci- alist (trappen met voorste been op hoofdhoogte, red.) zijn con clusies na zijn tegenvallende re sultaten. Uit de prestatie-curve van Lussenburg, die ook de cric ket- en voetbalsport bedrijft, blijkt ai snel dat hij een getalen teerd karate-beoefenaaris. Slaapkamer „Toen ik zestien jaar was, kwam ik voor het eerst in aanraking met karate doordat mijn broer die sport beoefende en mij in Tip* voor deze rubriek kunt u door geven san de eportredaktle van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Da sportredaktie it overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 01(M345209 en in de avonduren onder nummer D10- 4056509. WOENSDAG 22 FEBRUARI Voetbal: 20.00 Loting Schiedams kampi oenschap In clubgebouw Schiedam (sport park Har ga); Zaalvoetbal: WastwIJkhal Vlaardingen; 21.00 VlaardingenEgelan tier Boys (d), 21.40 RKWIK—Olympus S, 22.20 BKB— HVO. DONDERDAG 23 FEBRUARI Yollaytial: 2i.t5 Shell—Pollux (d); Zaaï- voatbal: Energlehal Rotterdam veld 1: 19 00 Zwarte PIHMW27 (d); klem veld 3; 19.00 SVDPW-Nationale Nederlanden <d>. onze slaapkamer de basisstan den en gevechtsvormen leerde. Op het moment dat ik echt geïn teresseerd raakte, kreeg ik voor mijn verjaardag een karatepak, waarna ik me aanmeldde bij Weeland. Omdat ik al snel 'gek' was van de sport, trainde ik drie keer in de week en speelde niet veel later mijn eerste toernooi. Aangezien ik de groene band droeg, kreeg ik dispensatie om deel te nemen aan het toernooi voor Zuidhollandse junioren met de bruine hand en werd der de", blikt Lussenburg die bin nenkort de officiële KBN-lera- rencursus gaat volgen, terug op de start van zijn imposante kara- te-loopbaan. Tweede „Een jaar later werd ik tweede en mocht ik onder leiding van de voormalig Nederlands kam pioen Raymond Snel, die ook deel uitmaakte van de WK- ploeg in Tokyo, de selectietrai ningen van de Nederlandse ju nioren bijwonen. Ik werd helaas niet geselecteerd, maar heb toch wei veel geleerd", zegt Lussen burg, wijzend naar de prijzen- kast die met de tientallen bekers en medailles als stille getuige fungeert. „Ook met het eerste team van Weeland hebben we aardig ge boerd, kan ik wel zeggen. Vorig' jaarspeelden we nogal wat inter nationale toernooien en werden we onder meer eerste in Sardi nië, derde in Ban en Rome en pakten we ook nog eens brons bij de stijlkampioenschappen in Zwolle Kampioen „Daarnaast werd ik twee keer derde bij de Zuidhollandse kam pioenschappen en in januari werd ik eindelijk kampioen, waardoor ik aan de Nederlandse B-kampioenschappen kon deel nemen. Ik speelde er twee sterke partijen, maar kwam in de laatse wedstrijd toch wat te kort, waar door ik de A-kampioenschappen voorlopig uit mijn hoofd kan zet ten. Eerlijk gezegd zouden mijn kansen bij dat toernooi toch nihil geweest zijn, omdat er ook jon gens van de KBN-kemploeg aan deelnemen", realiseert jeugd trainer Lussenburg zich. „Het zou uiteraard een leuke ervaring zijn geweest". Voordeel De 1.98 meier lange Lussenburg geniet het voordeel dat hij met zijn flink geproportioneerde le dematen een lange 'reachheeft, maar ondervindt van zijn gestal te ook de nodige nadelen. „Ja, dat is zo want de tegenstander heefteen groter oppervlak om te raken en de 'kleintjes1 zijn wend baarder dan ik. Daarom moet ik van mijn reikwijdte gebruik ma ken maar ik betrap me er regel matig op dat ik die taktiek te weinig hanteer". „Er is dus nog zat om bij te scha ven en dan bedoel ik met alleen de zwakke punten, maar ook de trappen en de stoten die ik wel goed beheers. Geplaatse trappen op het hoofd en iemand zonder luchtstoten zijn mijn sterke pun ten en die moetje nu eenmaal op scherpte houden. Het geeft me dan ook een kick als ik zie dat bepaalde trappen of stoten luk ken, want daar train ik op, en dan groei ik vanzelf in de partij". "Vooral het semi-contact of het toucheren op het hoofd is erg be langrijk. Als je iemand een bloedneus schopt betekent het dat je te hard getrapt of niet op tijd heb teruggetrokken, waar- door je een punt verliest Daar J staat tegenover dat de slagen of 5 schoppen op het lichaam zo hard g mogelijk moeten worden uitge- i. voerd. Ik ben er dan ook trots op dat ik nog maar weinigen een bloedneus heb bezorgd", zegt Lussenburg lachend, terwijl hij S van een glaasje bier geniet 0 Opnieuw beginnen „Dat ik nu min of meer opnieuw moet beginnen, is niet zo erg, want in de tussen liggende tijdf kan ik rijper worden en mezelf klaar stomen voor de komende kampioenschappen. Er zijn maar al te veel karateka's die het bijltje erbij neer gooien als ze niet kunnen voldoen aan het ver wachtingspatroon. Ik sta ge woon steviger in mijn schoenen, Peter Lussenburg...'Ik heb veel geleerd'... want na een tegenslag ben ik ex tra gemotiveerd om terug te ko men en train daar dan ook voor. Mijn trainer Joop Weeland staat volledig achter mij en geeft mij gelukkig alle gelegenheid om veel te trainen. Als het moet vijf keer in de week. Aan ons zal het dusnietliggen"! Schiedam In tenniscentrum Ketheihaghe wordt van 4 tot en met 10 maart het Schiedams Tennis Open'89-toemooï worden vérspeeld voor heren-, dames- en gemengd dubbels in de categorieën B, C, D en veteranen. De wedstrijd commissie, die onder de 350 deelnemers een opvallend aantal inschrijvingen voor de B-discipline ontving, is verheugd over de deelneming van de Schiedamse koppels Lucienne Sigmond/Just Palm en Andries Coppoolse/Just Palm (beiden KSVV'71) en het fa voriete duo Karlijn Bokkers/Enrico de Boer van het Vlaardingse Holy. De finales staan vrijdag 10 maart op het programma. Maassluis Nog voor het twee de deel van de hockey-competi- tie een aanvang heeft genomenj is het seizoen voor Dick Snoeck al voorbij. De spits van Ever green is vorige week in het Vlaardingse Holy-ziekenhuis aan zijn Knie- en kruisbanden geopereerd. Met zijn been in het gips keerde hij gisteren naar huis terug. Aanvankelijk werd gevreesd voor een meniscus, maar dat is het niet. Het betrof de zoge naamde mediale knieband en de voorste kruisband. Dick Snoeck (23) probeert volgende week wel weer naar school te gaan. Wat het hockeyen betreft, behoeft trainer-coach John Beyer, die Evergreen wegens verhuizing naar Breda gaat verlaten, dit sei zoen geen beroep meer op hem te doen. f '-"v - C

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2