f Roël Liefden laat het publiek smullen WATERWEG 15 'Ik ben er ziek van om altijd te vechten' SPORT 'Dit team is niet in balans' Radboud pakt uit met groot festival Marlijn van de Maagdenberg in jeugdploeg Belangstelling Keteltoernooi overweldigend Grenzeloze vrouwen Levendig schaakblad Quiz voor rolstoel Landenproject Tear Fund Telefonisch spreekuur Zilver voor organist Weer lijdt Simon Levy schipbreuk Sektie 1 vergadert .--rwm Wr. "fer i IffC - L --«4, SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 7 maart 1989 De internationale vrouwendag staat morgen in Schiedam in het teken van Grenzeloze vrouwen. Met dat thema doel de organiserende stichting SSVO zowel op het openstellen van de Europese grnezen in 1992 als op vrouwen, die zich niet willen laten beper ken in hun mogelijkheden. De vrouwendag wordt in De Teerstoof gehouden en begint even na tien uur met een toespraak van "Greetje Lubby van de voedingsbond FNV. Na haar vertelt Zorica Majïc van de stichting Buitenlandse Werknemers Rijnmond over het vrouwenwerk in de 'regio. 's Middags worden diverse workshops gehouden over onder meer migrantenwerk, vrijwilligerswerk en oudere en wijzere vrouwen, 's Avonds wordt feest gevierd met optredens van hetmimebewegingsthea- ter Mixjam Ghijsels en het koor De Houten Kelen. Een hoog oplopende discussie in het schaakblad De Gazette(n) is door de redactie beëindigd. Twee leden van de vereniging Het Zwarte Paard/Schiedam vlo gen elkaar ook buiten de 64 velden in de haren, en het ging over allesbehalve schaken. Gerrït Schilten en Hans van Vooren moeten nu hun robbertje maar buiten De Gazette(n) uitvechten. Wat hetschaakblad betreft is de strijd geëindigd op 2-2. Schilten en Van Vooren haalden er de hele wereld bij, kapitalisme, volkerenmoord, fascisme, Gorbats- jov, en vooral Schilten ging zich steeds grover en be ledigend uitlaten. Tenminste de helft van de leden van HZP/Schiedam stelde dat penneduel niet be paald op prijs. Het conflict werd te persoonlijk, ver klaart redacteur Guus Melchers. Nu blinkt De Gazette(n) doorgaans toch al uit in kei harde, directe opmerkingen. Ze zijn bij Het Zwarte Paard/Schiedam niet op hun mondje gevallen. Een wegblijvende speler, bijgenaamd Het Kremlin, wordt publiekelijk op z'n nummer gezet. En voorzit- 'ter Theo van Zessen ziet zich genoodzaakt enkele le den de mantel uit te vegen, omdat zij in Klubhuis Zuid verzuimden te korveeën, Maar lezenswaardig is De Gazette(en) voor schaak liefhebbers beslist. Guus Melchers slaagt er met de andere redactieleden in een steeds dikker nummer te maken, dat deze week voor het eerstprofes sioneel ingebonden werd. Samen met De Gorzette van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid de namen hebben wat gemeenbehoort De Gazette{n) tot de dikste verenigingsbladen in de stad. De Vlaardingse scholengemeenschappen Casimir, Groen van Frinsterer en Westland-Zuid houden donderdag een quiz waarmee geld wordt ingezameld voor de Adriaanstichting. De stichting, die in de re gio een revalidatiecentrum beheert, gebruikt dat geldin totaal is 20.000 gulden nodigom een kost bare rolstoel aan te schaffen. De actie is opgezet door de Vlaardingse Lionsdub. Nog voordat teams van de drie scholen elkaar don derdagavond treffen, is de Lionsclub al verzekerd van succes. De vragen die door de scholieren moeten beantwoord zijn namelijk al betaald door bedrijven en instellingen in de stad. Zij sponsoren het evene ment met 100 gulden per vraag. De Lionsclub is zeer tevreden over het resultaat en is van plan van het sportieve treffen een jaarlijks te rugkerende competitie te maken. Openbare basisschool De Zuidbuurt sluit morgen met een tentoonstelling een landenproject af, waar aan alle leerlingen de afgelopen weken hebben ge werkt. De scholieren diepten tijdens de lessen per leerjaar een bepaald land uit. De nadruk lag daarbij op wonen en kleding. Alle groepen hebben werk stukjes gemaakt, die in de beide schoolgebouwen aan de Prof Teldersstraat van zeven tot half negen te zien zijn. De landen die aan bod kwamen zijn Nederland, Frankrijk, Oostenrijk, Engeland, China, Spanje en Chili. De kleuters hielden zich met Kabouterland be zig- De kiesvereniging van de RPF houdt donderdag in Van Kampenschool een bijeenkomst waar de activi teiten van de stichting Tear Fund Nederland worden besproken. Die organisatie houdt zich bezig met ont wikkelingswerk en steunt veel projecten in de hele wereld. De bijeenkomst begint om 20.15 uur. De nog jonge algemene Patientenverenging Vlaar- dingen (APVV) houdt doortaan elke dinsdag telefo nisch spreekuur. De APVV stelt zich ten doel despo sitie van patiënten/consumenten te verbeteren en hun mondigheid te vergroten. De organisatie is tus sen 9 en 13 uur te bereiken (4750832) en tussen 19 en 22 uur (4743359), De Vlaardinger Reijer Bakker heeft uit handen van burgemeester Mieke Bloemend aal van Maasland de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau gekregen. Bakker kreeg daarmee ko ninklijke erkenning, omdat hij al veertig jaar in vas te dienst is als organist van de Nederlands Hervorm de Kerk in die gemeente. Bakker, die tot 2ijn pensionering in 1986 beheerder was van een bijkantoor van de Bondsspaarbank in Vlaardingen, begon zijn loopbaan als organist even eens in Vlaardingen. Dat was in 1938. Na vijfjaar het orgel van de Hervormde Gemeente in Vlaardingen te hebben bespeeld, was hij direct na de oorlog enkele jaren Invaller-organist in diverse kerken. dinsdag 7 maart presentatie van het boek Brieven rond de Vestdijk-bio grafie met een Interview met ,de schrijver Hans Visser, Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. optreden van de Jamal- caanse Jazz-zangeres Molly Foster met band, café D'Qu- de Stoep, 21.30 uur. woentdag 8 maart muziek danstheater Pan dora speelt Muziek op Je blo te voeten. Harmonie Jeugd theater, 14 uur. film The unbearable ligh tness of being, Harmonie „Filmzaal, 20.30 uur. Ook don derdag (14 en 20.30 uur), vrij dag (21.30 uur) en zaterdag .(20.30 uur). vergadering vart het alge meen bestuur van de GGD, Hargalaan 12, 16 uur. donderdag 9 maart start van een acht weken durende klaveijascompetitle, wijkcentrum De Helpaai, 20 uur. muziek- en danstheater Pandora speelt Restless skies, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. lunchoncert Aad Zouten dijk, Grote Kerk, 12.45 uur. dinsdag 7 maart informatie-avond over voe ding en sport met als gast voedingsdeskundige Michel Maat, wielerbaan Schiedam, 21 uur. woensdag 8 maart internationale vrouwendag georganiseerd door de SVO, theater De Teerstoof. 10 tot 24 uur. donderdag 9 maart cabaret Verreck Pleijsler speelt Ze is er vandoor met een yup, theater De Teer stoof, 20.30 uur. Ook vrijdag en zaterdag. geïmproviseerde muziek van Justthethreeofus, De Tender, 21.30 uur. start van de overzichtsten toonstelling van ikonen van de schilder K. Möhring, dien stencentrum De Woudhoek, 10.30 uur. donderdag 9 maart film National Lampoon's "European Vacation, Schuur- kerktheater, 14 en 20.30 uur. Vlaardingen Hij heeft bla ren op zijn handen van het pizza's bakken. Dag in dag uit ziet hij alleen nog de weg tus sen zijn huis in Overschie en het schamele onderkomen van zijn bezorgrestaurant Astro Pizza aan net Vlaar dingse Achterom. Onveran derlijk loopt hij in een trai ningspak, want de luxe van nieuwe kleren kan hij zich niet veroorloven. Maar in weerwil van zijn spaar zaamheid en harde werken te kent de zoveelste ramp zich af voor de Israëliër Simon Levy, die ooit bekend werd als 'de vre desapostel van Rotterdam'. Zijn nieuwe zaak, begonnen met een lening van de Vlaardingse socia le dienst, is waarschijnlijk geen lang leven beschoren. De nieu we start van Levy lijkt gedoemd om te mislukken. „Ik ben er ziek van", zegt hij. „Ik ben er ziek van om te praten en ik ben er ziek van om altijd te vechten. Ik heb geen lucht meer". ,,Mijn zaak gaat hier naar de so demieter, want ik heb geen geld. Ik kan de sociale dienst niet be talen, ik kan mijn andere schul den niet afbetalen. Man, ik durf bijna niemand nog recht in de j ogen te kijken!" De dunne muur tjes van Astro Pizza galmen van 1 zijn wanhoop en razernij. „Wie geeft mij mijn recht? Er zijn toch wetten in dit land? Of zit ik hier in de jungle?" Het levensverhaal van de 51-ja- rige Simon Levy is ook om wan hopig en razend van te worden. Hij zoekt vaak de publiciteit er mee, in de hoop dat onder druk van de publieke opinie mensen hem zullen helpen de honderd duizenden guldens terug te krij gen, die hem naar zijn zeggen ontstolen zijn. „Judge me', Holland", roept hij dan. „Judge me! Het resultaat van 26 jaar werk is mij ontstolen. What have I gedaan fout?" Een redacteur van het televisie programma Sonja zou gezegd hebben: „Meneer Levy, sorry, maar dat verhaal van u is niet geschikt voor een praatje van vijf minuten. Daarvan moet een bioscoopfilm worden gemaakt". Zelf zag Simon Levy graag dat er een boek verscheen over zijn le ven, maar schrijven heeft hij nooit geleerd en als hij spreekt doet hii dat in een merkwaardig mengelmoesje van Engels en Nederlands. „Wettelijk I am a miljonair, .maar inwettelijk ben ik arm", is één van de uitspraken die Levy links en rechts rondstrooit Von nissen bewijzen, dat vorderin gen van Simon Levy van 550.000 en 300.000 gulden op de kopers van zijn Rotterdamse vredescafé Shalom door rechtbanken in Rotterdam, Den Haag en Assen zijn toegewezen. Maar los van een eerste aanbetaling, die rechtsstreeks naar de belasting en andere schuldeisers ging, heeft hij van dat geld nooit een cent gezien. „Zesentwintig jaar heb ik werkdagen gemaakt van 16, 17 uur, met misschien twee keertjes vakantie. Maar ik heb niks, niks, niks! Ik leef als een zi geuner". De ellende begon voor Simon Levy al in 1974, toen bij een brand in vredescafé Shalom de boekhouding in vlammen op ging. Levy kreeg problemen met de belastingen. Hij had veel lief- dadigheidsieestjes gegeven, waarop hij kwistig met gratis consumpties strooide. De belas tingdienst rekende die consump ties tot zijn omzet en de vredesa postel zat in de schulden. Sinds 1976 werkte Levy met vrienden aan de verbouwing van het in slechte staat verke rende pand naast café Shalom. Het nieuwe Shalom moest hem het geld opleveren dat hij nodig had om terug te keren naar Is rael. Maar twee hartinfarcten en een astronomische aanslag van de fiscus maakten opnieuw een einde aan die droom van Levy. Bij vlees- en drankgroothandels werden facturen op naam van Shalom aangetroffen, die in de boekhouding van het café niet voorkwamen. Levy beweerde dat oud-werknemers op zijn naam grote partijen shoarma vlees hadden besteld, en olie, cola, koffie en melk. Hij bewees zelfs hoe gemakkelijk dat is, door inkopen te doen op naam van bistro De Belastinginspec teur aan de Puntegaalstraat. Maar de belastinginspecteur zag daarin niet het bewijs, dat Simon Levy het slachtoffer was gewor den van oud-medewerkers. Op een aanslag van 50.000 gulden Simon Levy: 'Dat rotgeld...' voor de omzetbelasting volgde nog een navordering van btw voor 170.000 gulden- Diep in de schulden en niet meer opgewassen tegen het vele werk besloot hij in 1980 ten einde raad, dat er niets anders op zat dan Shalom te verkopen. Maar zelfs die transactie werd een ramp. De bejaarde koper, eigenaar van een handel in gokautomaten in Rotterdam, bood aanvankelijk 800.000gulden. Maar toen puntje bij paaltje kwam weigerde hij te betalen. Zelfs een voor de Rot terdamse rechtbank gesloten en door beide partijen getekende 'comparitie', waarin een prijs van 700.000 gulden werd over eengekomen, veranderde aan die weigering niets. Ten slotte accepteerde Levy het bod van van dezelfde handelaar, dat hij 150.000 gulden voor het café zou betalen en alle schulden over zou nemen. Ook daar kwam niets van terecht. Simon Levy heeft talloze recht banken van binnen gezien, rijn geld uitgegeven aan recherche- en detectivebureaus en een hon gerstaking achter de rug, maar het heeft allemaal niets gehol pen. Eén koper, op wie hn een vordering heeft van 300.000 gul den, zit een straf uit in de gevan genis te Norg. De ander doet al zijn zaken op naam van rijn dochter, die in Lima, de hoofd stad van Peru woont. De man is wel goed voor enig krediet. De National Westminster Bank in New York was bereid hem zon der enig onderpand een lening van 200.000 dollar te geven. „Maar meneer weet rijn bezittin gen goed te verbergen", schreef G.Alexander Novak, de advo caat die Simon Levy vertegen woordigde in een zaak voor de supreme court of the state of New York. Oplichters ,,'t Zijn oplichters", zegt Simon Levy. „Zij hebben 26 jaar hard werken van mii gestolen". De Is raëliër steekt al jaren al zijn geld in pogingen om zijn recht te krij gen. Alle sieraden en andere waardevolle spullen die hij had zijn verkocht om advocaten, de tectives en incassobureaus te be talen. Allemaal zonder resultaat. „De wet geeft mij gelijk, maar waar Is mijn geld? De rechter zegt to me: meneer Levy, ik schaam mij". Simon Levy is diep gezonken, De afhaalpizzeria aan het Ach terom in Vlaardingen is maar een schamel winkeltje, vergele ken bij het prestigieuze vredes café aan de Westersingel. En zelfs dat winkeltje kan hij niet tot bloei brengen. „Mensen zeg gen: maak er een snackbar van, Tnaar ik heb geen geld voor een verbouwing. Ik heb gewoon geen geld en daar draait het al tijd om: geld, geld, geld" Het enige wat Levy nog kart be denken, is zelf een oplichter te zoeken die hem aan zijn geld kan helpen. „Zet dat maar boven je artikel: Simon Levy zoekt op lichter. Als die het voor elkaar krijgt om mij dat geld te bezor gen krijgt hij zo vijftig procent Want ik heb niemand meer. Ie dereen is fed up with me". Maar stoppen met vechten kan hij niet. „Op een dag word je wakker en dan heb je niks meer. Voor mij zelf kan het me niet schelen, maar ik heb een vrouw en twee kinderen om voor te zorgen. Die willen pap en bananen, maar ik kan het ze niet geven. Dat rot geld". Schiedam/Kethel Le den van Sint Radboud, de Kethelse harmonie die dit jaar het 100-jarig bestaan viert, noemen het Blaas- muziekfestival reeds bij voorbaat een unicum. Vol gens de leden is Schiedam tijdens het festival voor het eerst het trefpunt van ver schillende vormen van blaasmuziek op topniveau. De zeven orkesten die zaterdag voor het voetlicht treden, vertegen woordigen uiteenlopende genres binnen de Nederlandse blaasmu ziek. Met een harmonie, een fanfa re, een brassband en een bigband zijn alle belangrijke hedendaagse vormen van de blaasmuziek zater dag vertegenwoordigd. Het festival is opgebouwd uit een middag- en een avondprogramma. Tussen half een en zes uur komen onder ander het slagwerkensemble van het Rotterdamse conservatori um op het podium. Het "Vlaardingse Delta Dansorkest, de Gildenbonds Harmonie uit Boxtel, de Rotter damse harmoniekapel Excelsior en Fanfare Pius X staan ook voor de middag geprogrammeerd. De avondlijke uren ziin gereser veerd voor de Brass Band Rijn mond en een optreden van Sint Radboud zelf. Blaasmuziekliefheb- bers die de gehele blaasmarathon willen bijwonen, betalen zeven gul den entree. Bezoekers van het mid dagprogramma kunnen voor 5 gul den in het theater terecht. De kaar ten zijn verkrijgbaar bij het Passa ge-theater en bij Sint Radboud. Vlaardingen Martijn van de Maagdenberg is uitgenodigd voor deelneming in de nationale jeugdz wem ploeg. De 17-jarige zwemmer van VZC gaat mee naar de zeven-landemvedstrijd die op 25 en 26 maart in Zweden wordt gehou den. Van de Maagdenberg dankt zijn uitnodiging aan zijn prestaties tijdens de nationale winter- kampionschappen te Dordrecht. Hij zwom daar vorige week de 200 meter schoolslag bij de jongens uit 1971 in de goede tijd van 2.26.1 mi nuten. Ook op de 100 meter schoolslag kwam Martijn van de Maadenberg goed voor de dag. Hij zwom een tijd van 1.07.1 minuut en dat bete kende in zijn leeftijdsklasse een nieuw kringre cord. Schiedam Het jaarlijkse internationale Ke teltoernooi van de Schiedamse hockeyvereni- ging Spirit mag zich verheugen in een over weldigende belangstelling. De organisatie heeft voor de'zesde keer haar schouders onder dit evenement, dat rond Pinksteren (13,14 en 15 mei) wardt gehouden, gezet. Men heeft en kele Nederlandse en buitenlandse clubs moeten teleurstellen, waardoor nu vier teams uit eigen land en zes ploegen uit Engeland, West-Duitsland en Frankrijk van de partij zijn. De Nederlandse deelneming wordt naast gast heer Spirit verzorgd door de standaardteams '(dames en heren) van Alliance, AMVJ en Fo- rescate. Uit Engeland komen Richmond Hoc key Club, Barnes Hockey Club, Surbiton Hoc key Club en Spalding Hockey Club, uit de bondsrepubliek komt Hockey und Tennis Club Ahrensburg en uit Frankrijk Lou Lyon. JIEIIIIIJIIliHIIjlIlllIllEIIIIIIIIlilINJIIIIIItllllIllllllltllllEiilltlIJIIIIIIIJIIj Schiedam De ne- drecht ligt en waar gentien voetbalvere- het bestuur van sek- nigingen uit Schie- tie 1 al eens is wezen dam komen woens- ldjken. Deze velden dag 22 maart in het zijn vrijwel altijd clubgebouw van bespeelbaar. Als de Olympus S bijeen gemeente tot verwe- voor de periodieke zenlij king hiervan overgaat, zullen de huurtarieven wor den verhoogd. Tevens is de ver- vergadering. Een gemeentelijke delegatie zal de be sturen die avond on- der meer informeren wachting dat de ge- over nieuwe en te- meehte meer duide- vens duurdere trai- lljkheid zal ver- ningsvelden. schaffen over de her- Die uitleg zal zich structurering en de toespitsen op de zo- gevolgen die de aan- genaamde 'Oranje- leg van de tweede woudvelden', waar- Beneluxtunnel kan van er een in Baren- hebben. jlllllllIIIIIIIIIIIIIjlilljillüllllllllHIIllllllllllliaillllllEillllillilinilllII! Fred Langhorst (rechts) wint namens Hermes DVS een duel van Tom Larssen. door DONALD BAX Schiedam Hermes DVS heeft zich gister avond zo goed als zeker een nieuw toegangsbe wijs voor de landelijke klasse verschaft. De Schiedamse zaalvoetballers, verzwakt door de afwezigheid van aanvoerder Ed Smith, Ro bert Vermeulen (beiden gebles seerd) en 'dissident' Gerald Baars (had na afloop een gesprek met Smith), versloegen SC Ho gen boom met 6-2 en kwamen op gelijke hoogte met de ploeg uit Spijkenisse. De tweede degra dant (het al opgeheven Auto Verbaan is de eerste) wordt waarschijnlijk Den Dam/Mons- houwer, dat vier punten achter stand heeft op Silva Boys (2-1 winst op Datagold) en vijf op Hermes DVS en SC Hogenboom. De bezoekers, die het moesten doen zonder Jan de Voogt en Cy ril Berkhout, gingen in de Schie damse Margriethal overrompe lend van start. Twee maal bal verlies van Hermes DVS leidde beide keren tot ragfijne counter- combinaties van Michel de Vos en Kenneth Braaf, De op het veld bij de Sparta-amateurs spe lende Braaf scoorde simpel: 0-2. Het duel was toen nauwelijks vijf minuten oud en menig Schiedammer dacht manmoedig terug aan de eerste onderlinge ontmoeting, toen SC Hogen boom na vijf minuten met 4-0 leidde en tenslotte met 10-3 won. Dat ook SC Hogenboom moeite heeft zich op landelijk niveau staande te houden, werd vervol gens duidelijk bewaarheid. De inbreng van Eef van Splun- der, veelal door Martin de Zwart goed op z'n levensgevaarlijke linkerbeen bespeeld, was te ver waarlozen. Fred Langhorst bracht Hermes DVS snel terug in de wedstrijd (1-2) en vlak de voor twee minuten weggezon den Braaf het veld weer in mocht, werd het gelijk. Arbiter F.K. Swart 'beloonde een harde overtreding van Tom Larssen niet met een nieuwe tijdstraf, maar schonk Hermes DVS een strafschop die door John van den Toorn spijkerhard werd verzilverd. Daar bleef het in de eerste rondgang bij, hoewel een imposante solo van Roel Liefden door Hogenboomn-doelman Rob Wagenaar nog net werd gepa reerd. Na de onderbreking drong SC Hogenboom eventjes aan en sta pelde de verdediging van de thuisclub fout op fout Maar toen SC Hogenboom niet scoorde, was het gedaan met de equipe van de altijd opgewekte grensrechter Aad Schouten. Hans de Roos rondde een combinatie met Mar tin de Zwart af (3-2), Roël Lief den zette directe belager Ken neth Braaf te kijk (4-2), opnieuw De Roos tekende voor 5-2 en weer de uitblinkende Liefden, nadat hij eerst nog de paal had geraakt, schoot voor Hermes het halve dozijn vol. Tip* voor deze rubriek kunt u door geven aan de aportredaklle van deze krant, postbu* 110, 3130 AC Vlaardingen. De iportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 0KM3452O9 en in de avonduren onder nummer 010- 4056509. DINSDAG 7 MAART Voetbal: 19.30 SW 2—Sparta 2. WOENSDAG 8 MAART Voetbal: 19.00 RKWiK—SW (officiële In gebruikneming lichtinstallatie RKWIK). 20.00 Loting Schiedams kampioenschap In clubgebouw Schiedam (sportpark Harga); Zaalvoetbal: Alexanderpolder Rotterdam: 20.45 CKC—Groenoord (d); Westwijkhal Vlaardingen: 21.40 HVORKWIK. DONDERDAG 9 MAART Volleybal: 19.00 Alcazar—Hoty <h). 21.15 Shell—Rijnmond 4 (d); Zaal voetbib Ener giehal Rotterdam veld 2:20.30 WK—Actl- vltas; Margriethal Schiedam veld 1: 21.40 GSSBKB; Idem veld 2:21.40 HBSSJu goslavia; Asterio Rotterdam: 2130 Ener gie Boys—Groenoord. VRIJDAG 10 MAART Volleybal; 21.15 Verel/CW4—Sheö (h). met DWS op voor ds titel, maar heet. met nog één ronde voor do boeg een slechts theoretische kans op het kam pioenschap. Als zondag de zaalhand- ba kom petitie wordt afgefloten en de klooi mei Saturnus is een punt geble ven, dan zal Van Haaateron beslist mat gemengde gevoelens terugblikken op de deling togen degradatiekandidaat EHC. De ambitieuze Van Hsasteren, oud-speler van bij DWS en Quintus en oud-coach van Units*, WIK en DWS, hinkt op twee gedachten. Wel door gaan bij DWS, omdat hat einde van de progressie nog lang niet in zicht Ia, ot toch van club veranderen. Na Pasen hakt hij die knoop door. door DONALD BAX Waarom worden jullie geen kampioen? „Ho ho, zo ver is het nog niet. Pas na zondag weten we meer, hè, Saturnus moet op bezoek bij Rijnstreek en aan dat duel zi* ten toch de sentimenten van een derby. Maar ja, je kunt ook zeggen dat Rijnstreek het daar om cadeau zal doen aan Satur nus". Maar met één punt achterstand op Saturnus heb je geen poot om op te staan. „Eerlijk gezegd denk ik dat Sa turnus geen fout meer zal ma ken. Wij hebben beide een heel goed seizoen gespeeld en omdat DWS drie punten aan Saturnus heeft verspeeld, zal die ploeg misschien de beste zijn". Mei de nadruk op misschien „Ik heb altijd gezegd datje met vier verliespunten heel dicht in de buurt van de titel zou ko men. Wij hebben één keer ver loren en twee keer gelijk ge speeld, dus hebben we vier ver liespunten. Zowel voor Satur nus als voor ons geldt, dat er in deze divisie te weinig echte competitie was. In een andere derde divisie waren we zeker kampioen geworden". Jij hebt trouwens nooit hardop over een kampioenschap ge sproken. „Onze doelstelling was: wer ken voor de titel. Voor mij zelfs een heel duidelijke zaak, omdat ik er anders nooit aan was be gonnen. Al met al ziin we toch succesvol geweest. We hebben de vierde ronde van de beker gehaald, op het veld worden we kampioen en in de zaal wor den we minimaal tweede". Was de druk tegroot? „Vrij groot, ja. Ik denk ook dat dat de reden is geweest dat we tegen EHC niet verder kwa men dan 13-13. Saturnus. hikt al drie jaar tegen de eerste plaats aan. Daar heeft men dus meer ervaring. Aan de andere kant moet je zeggen dat DWS het uitstekend gedaan. Twee jaar geleden had het met zes punten eigenlijk moeten degra deren naar de afdeling, dat mag je beslist niet vergeten". Was die druk de enige oorzaak? „Dit team is niet in balans. Aan de linker kant zitten we goed met Luc Boer en Eduard de Rooij en ook aan de cirkel met John Vendeloo. Die spelers hadden we dit seizoen niet aan de rechter kant. Bernard van der Spek kan dat op den duur aan, maar was er nu nog niet rijp voor. Verdedigend zat het heel goed in elkaar, maar we hadden problemen in de aan val. We lieten het somsoolceol- lectief afweten". Wat doejij volgend seizoen? Ei genlijk moet je doorgaan om je karwei af te maken. „Dat vind ik een zwakke op stelling. Je gaat niet door om je karwei af te maken, maar je moet er voor zorgen dat je tets achterlaat, waarmee je opvol ger goed verder kan. voor me zelf had ik besloten te stoppen als we geen kampioen werden. Die situatie ligt nu toch iets an ders. Als we vierde of vijfde waren geworden, was het heel duidelijk geweest". Je weet het dus nog niet „Na de competitie ga ik twee weken op vakantie, daarna hebben we met Pasen een tweedaags toernooi en dan "be slis Ik. Ik wil wat dingetjes an ders en beter hebben. Boven dien ben ik een DWS'er in hart en nieren. Er komt een mo ment dat er binnen de selectie impopulaire maatregelen ge nomen moeten worden, dat ik spelers met wie ik zelf heb ge speeld terug moet zetten. Ook dat speelt mee. Het is een scala van plus- en minpunten".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2