Herstructurering: pas op de plaats i N0NÉN1 Groene weg blij ft, maar maatregelen zijn nodig WATERWEG 19 Voetbalclubs kiezen voor gebako-velden I 11 Ottagona jasmijn! "Wonen in Hagastraat Sketches voor patiënt Dertig meter spoor Speurtocht uit Canada Kunst met schoenpoets Rijden met rolstoelbus Clubhuis FCN rijp voor sloop Parkeerproblemen Harga Aanleg tweede Benelux-tunnel: niemand weet wat er gaat gebeuren Colle beschermt Hafkamp Excëlsior eist meer speelruimte Hafkamp wacht op Van Dijk De snelste verbinding tussenharten finish. J. A. van Leeuwen WK boos: Als Bijdorp toch open blijft... warmtebron vlaardingen tegels/sanitair aanbieding uahbïedihü AANBIEDING vloertegel iF.ft 28.50 mz aanbieding wand/ vloertegel j 129.50 [aanbiedihg 122.50 m2 AANBIEDIHG iwand/ f i vloertegel Granite l 35.- m2 Bezoek onze unieke badkamer showroom met meer dan 20 opstellingen Rotterdams Nieuwsblad donderdag 23 maart 1939 Bewoners uit Zuid, die door sloop gedwongen zijn hun huis te verlaten, krijgen voorrang bij de toewij zing van een huis in het nieuwbouwplan Hagastraat Zij kunnen zich nu al aanmelden voor één van de 32 huurwoningen, die worden gestapeld in blokken van vier lagen. De woningen, waarvan de kale huur ongeveer 475 gulden zal bedragen, worden waarschijnlijk eind dit jaar opgeleverd. Sketches zijn een prima manier om ingewikkelde za ken inzichtelijk te maken. De VARA greep onlangs naar dit middel door de spelers uit de populaire tele visieserie Zeg 'ns Aaa op speelse wijze te laten uitleg gen hoe ons belastingsysteem in elkaar zijt. De patiëntenbelangenvereniging Schiedam geeft maandag 3 april tijdens de jaarvergadering op soort gelijke wijze uitleg. De Goudse toneelgroep Het Kan Beter zal aan de hand van spelsituaties laten zien, welke rechten en plichten patiënten hebben. De jaarvergadering begint om'acht uur en wordt in dienstencentrum 4 Molens gehouden. Modelspoorvereniging Schiespoor is nu al druk bezig met de voorbereidingen voor de presentatie van een 30 meter lange modelspoorbaan in de Vïaardingse Lijnbaanhallen. Samen met de Haagse modulegroep en De Hoekse Lijn uit Hoek van Holland wordt die grote modelspoorbaan op 23 en 29 april in Vlaardin- gen neergelegd. De drie clubs zijn uitgenodigd voor de viering van Koninginnedag en de officiële inge bruikname van de nieuwe spoorbrug in Vlaardin- gen. Zaterdag presenteert de vereniging zich tijdens een open dag in haar clubhuis aan de Westerkade met een overigens beduidend kleinere modulébaan. Tus sen tien en vier uur wordt er ook een beurs gehouden van gebruikt en overtollig modeïspoormateriaal. De vader en moeder van Anna Poot kozen in 1957 voor het avontuur. Zij keerden Vïaardïngen de rug toe en bouwden samen met hun drie dochters een nieuw bestaan op in Canada. Zij braken niet alleen met Vlaardingen, maar ook met de traditie van vele generaties vóór hen om in Vlaardingen te worden geboren en te sterven. Anna Poot is inmiddels 34, getrouwd en moeder van drie kinderen. Toen een oom enkele weken geleden een stapel papieren naar het Canadese Ontario op stuurde met onder andere summiere informatie over de familiestamboom, werd haar nieuwsgierigheid aangewakkerd over het verleden dat zij nauwelijks heeft gekend. Via een brief aan het Rotterdams Nieuwsblad wil zij alsnog proberen haar roots zo zorgvuldig mogelijk te achterhalen. Eerst en vooral hoopt zij een foto te tra ceren uit 1954, de dag dat haar opa en oma Voerman 60 jaar waren getrouwd, „Ik heb hen maar een keer ontmoet, in 1972, toen ik met mijn vader naar Hol land toeging voor vakantie", schrijft zij. Ze wil die foto, die ze wel eens heeft gezien, heel graag hebben, „want opa heeft zo'n leuke lach op zijn gezicht". De speurtocht naar vroeger heeft haar al gebracht bij klapwaker Machiel Poot, die van 1778 tot 1849 leefde. Wat ze nog niet heeft, is een kaart van Vlaardingen van rond 1800. „Ik wil graag zien waar hij als klapwaker 's nachts heeft gelopen op zijn ron den", verduidelijkt zij. Mensen, die informatie hebben over de familie Poot of de familie Voerman, kunnen haar schrijven: 90 Bolton Avenue, Newmarket Ontario, L3Y 2X4, Ca nada. Gedurende de hele maand april exposeert Sonja Noppen tekeningen, litho's en werken in gemengde technieken in het theatercafé van de Stadsgehoor zaal en Harmonie. In haar werk klinkt een sterke be-( trokkenheïd met het theater door. Zij schetst bij voorkeur karakteristieke scènes en personnages tij dens repetities. Bij het uitwerken van deze tekenin gen ontstaan kleurige werken, waarbij zij onder an dere gebruik maakt van sehoencrème. De vervoersdienst van het Rode Kruis in Vlaardin- [en zoekt nog enkele chauffeurs en begeleiders voor nun rolstoelbussen. De dienst is opgezet voor men sen, die door hun handicap niet van het openbaar vervoer of taxi's gebruik kunnen maken. Van de vrijwilligers wordt verwacht dat zij de mensen bege leiden bij een bezoek aan artsen, ziekenhuis of poli kliniek, maar ook naar hun vakantiebestemming of bij een familiebezoek. Geïnteresseerden kunnen zich telefonisch melden bij K.L. Voorbach: 4744683. zaterdag 25 maart open huis bij modelbouw- vereniging Schiespoor, Wes terkade. 10,00 uur. poppentheater Heksenketel speelt Serpenta, theater De Teerstoof, 14.00 uur. muzikaal cabaret De Dro men over Jou van Renze Fer- werda, theater De Teerstoof. 20.30 uur. concert Professors Go Wild, café Podium, 22.30 uur. toneelvereniging Apollo speelt Wjf eenakters Verwar ringen. Passaget heater, 20.15 uur. zondag 26 maorf koffieconcert van Harmonie Ambrosius, foyer Passage- theater. 11.30 uur. ibaandag 27 maart thee-dansant, dienstencen trum De Woudhoek, 14.00 uur. zaterdag 25 maart De Nieuwe Snaar speelt Hackadja, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. concert van de Booming Butlers, Harmonie Theaterca fé, 22.30 uur. zaterdag 25 maart vogelbeurs van vogelvere niging Vogellust, Fenacollus- plein, 13.00 uur. concert van pluegrass en countrygroep Heartware, YFC-kotflebar, 20.30 uur, maandag 27 maart paasconcert Jaap Kroonen- burg, Grote Kerk, 20.15 uur. Schiedam De opstallen van FCN'66 zijn volgens Koos Klein, de .voorzitter van Schiedamse Boys, rijp voor de sloop. Klein drong er bij sportambtenaar Jan Tjassens op aan om de houten opstallen van de eind vorig jaar in Martini t opgegane club zo snel mogelijk met de grond gelijk te maken, „ïn het verleden waren er nog schoolkin deren die zich daar omkleedden, maar dat kun je nu wel vergeten", aldus Klein. „Alle ruiten zijn er uit en ook de deuren zijn ver dwenen. Het is een grote puinhoop. Stel dat er brand uitbreekt en dat slaat over naar het clubgebouw van GTB en Schie damse Boys, dan zitten wij met de gebak ken peren". Schiedam De parkeerproblemen in sport park Harga zullen met ingang van volgend sei zoen nog groter worden. Als de gemeente be sluit om over te gaan tot de aanleg van de ge- vbako-velden, zal parkeren op deze velden ten strengste verboden zijn. De velden zullen dan ook worden afgezet, dat er met het oog op be schadigingen geen auto's meer neergezet kun nen worden. Demos-beestuurder Voorwald vroeg zelfs om nogditseizoen over te gaan tot een parkeerver bod op de trainingsvelden. Met name op door deweekse avonden, als deze velden door de clubs tot in de kleine uurtjes worden gebruikt, is het voor de trainers geen doen als hun 'do mein' plotseling door automobilisten in bezit worden genomen. Deze klachten behelsen in wezen alleen de avonden als het eerste elftal van SW een thuiswedstrijd speelt. „Toen het vorig jaar niet zo goed ging met SVV, viel het wel mee", aldus Voorwald, „maar nu er regelmatig tweedui zend mensen komen, zie je overal auto's staan". De klacht van Voorwald stond rechtstreeks te genover de smeekbede van Nico Hersbach, de voorzitter van de amateurafdeling van SVV. Hij pleitte met het oog op de toekomstplannen van de betaalde tak voor uitbreiding van de parkeerplaatsen. Hersbach kreeg echter onomwonden te horen dat volgend seizoen parkeren op de trainings velden onmogelijk is. Schiedam Eef Collé is niet bepaald het type dat een vergadering kan veraangenamen met een humoristische opmerking. Cis tera vonds lukte hem dat, niet in het minst tot z'n eigen verbazing, wel Toen de aanleg van de tweede Benelux-tun nel opnieuw ter spra ke nam en het meren deel van de aanwezi gen wethouder Luub Hafkamp er van ver dacht hiervan al veel eerder op de hoogte te zijn geweest, nam Col- lê, die in het verleden meermalen verbaal de degens kruiste met Hafkamp, het subiet voor de bewindvoer der op. „Heren", sprak de voorzitter van PPSC, ditmaal het woord voerend als penning meester van sektie 1 (voetbal) van deSchie- damsesportraad, „ik wil Hafkamp nu wel even in bescherming nemen. Het is onmo gelijk dat 'hij eerder dan wij van de teke ningen van ttijkswa- terstaat wist". Een fraktie van een secon de kon men in het clubgebouw van Olympus een speld ho ren vallen, maar toen Collé 's woorden tot een ieder waren door gedrongen, zwol het eerst nog besmuikte lachen aan tot or- kaanksterkte. door DONALD BAX Schiedam De her structurering van de voetbalsector in Schie dam maakt noodge dwongen een pas op de plaats. De werkzaamhe den bij DHS en WK worden weliswaar voortgezet, zoals ook Ur- sus en HBSS zo snel mo gelijk een bouwvergun ning willen en zullen aanvragen, maar voor het overige moeten de negentien voetbalvere nigingen andermaal plaatsnemen in de wachtkamer. - Zolang Rijkswaterstaat nog geen duidelijkheid heeft verschaft over de gevol gen die de aanleg van de tweede Benelux-tunnel met zich brengt, is elke discussie over verdere ontwikkelingen volsla gen zinloos. Noch het bestuur van sektie I (Frans van Krugten, Herman Haan, Eef Collé) noch een ge meentelijke delegatie (Bert Steenbergen, Jan Tfassens) was gisteravond ïn het clubgebouw van Olympus S bij machte een tipje van de sluier op te lichten. Gevreesd moet echter worden dat de komst van de tweede tun nel tot gevolg heeft, dat de huidi ge onderkomens van Schiedam, HBSS, Ursus, GTB en Schie damse Boys op z'n minst danig worden aangetast. De verbre ding van het tunnel-tracé kan in het uiterste geval leiden tot het afstoten van zes voetbalvelden en één trainingsveld. Tot nu toe is er slechts sprake ge weest van een verbreding van de rijksweg tussen begin c.q. ein de van de tunnelbuizen en het spoorwegviaduct, dat tevens als scheiding dient tussen sportpark Harga en het volkstuincomplex De Vijfsluizen. Volgens onbe vestigde berichten onderhande len de Nederlandse Spoorwegen en Rijkswaterstaat thans over verbreding van dat viaduct, waardoor de problemen van de zogeheten 'flessenhals' worden omzeild. Indien Rijksweg 19 wordt doorgetrokken naar Delft, zal in de nabijheid van sportpark Harga een compleet klaverblad verrijzen, met alle gevolgen vandien voor de toe- en afvoerwegen en dus ook voor de aan die kant van het complex gelegen clubs. Het bestuur van sektie 1 zal het algemeen bestuur van de sport raad, die onder leiding staat van sportwethouder Luub Hafkamp, adviseren sportpark Bijdorp voorlopig open te houden en de optie voor de aanleg van een sportcomplex in Woudhoek- Noord weer bespreekbaar te ma ken. „We willen geen verdere ininliatieven nemen, zolang we niet weten hoe het verder gaat met de Benelux-tunnel", aldus sektievoorzitter Frans van Krugten. „We maken af waar we mee bezig zijn", doelde hij op de samenwerkingen tussen DHS en VKK en Ursus en HBSS, „en voor de rest, ha, moeten we maar afwachten". En Eef Collé, even eens namens sektie 1 sprekend: „We hopen binnen een halfjaar meer duidelijkheid te hebben". Die houding werd het sektiebe- stuur door de clubs in eerste aan leg niet in dank afgenomen. Met name Wïm de Vette (Olympus S), Rien Klink (HBSS) en Jan Swep (GTB) ageerden fel tegen deze passieve opstelling. Pas na dat de somtijds scherpe discussie had aangetoond, dat het inder daad geen enkele zin heeft om verdere stappen te ondernemen, kon een ieder zich vinden in het advies dat aan Hafkamp zal wor den overhandigd. Niet ten on rechte vroeg Willem van der Sloot (Hermes DVS) het sektie- bestuur om tevens aan de ge meente te vragen met een duide lijke uitspraak te komen over de noordrand van Harga (SVDPW, Hermes DVS, GSS, Demos), welk deel over een jaar of tien voor economische doeleinden zal worden aangewend. Oplossing Al met al loopt de nu al bijnavier jaar slepende problematiek uit op een gebed zonder end. En ge zien de ontwikkelingen die op komst zijn (Benelux-tunnel, noordrand Harga, sportcomplex Woudhoek-Noord), heeft het er alle schijn van dat een defintïeve oplossing nog lang niet in zicht is. Alle facetten, van herindeling sportvelden tot aanleg nieuwe trainingsfaciliteiten, gaan in el kaar over. Het bedrag dat in het ene plaatje wordt bespaard, kan volgens de ingewikkelde wegen die de gemeente nu enmaal dient te bewandelen, niet automatisch naar het andere patje worden overgeheveld. Wordt dus, op nieuw, vervolgd... Schiedam De sek tie 1 (voetbal) van. de Schiedamse sport raad zal wethouder Luub Hafkamp vra- fen over te gaan tot e aanleg van een vijftal zogeheten ge bako-velden. Deze moeten de huidige erbarmelijke trai- nings-aeeommoda- tïes in Harga en Thurlede vervan gen. De totale kos ten die hiermee zijn gemoeid, bedragen 537.750 gulden. De jaarlijkse lasten ko men op 53.958 gul den. De zogeheten Oranjewoud-con structie, die bijna anderhalve ton meef moet kosten, werd door de clubs afgewezen. Of de gemeente daadwerkelijk tot de verwezenlijking van deze plannen overgaat, hangt lou ter en alleen van. de financieën af. Hoe wel al een krediet van 128.000 gulden is verleend, waar door dit jaar geen onnodige verbete ringen aan de trai ningsvelden worden aangebracht, kan op z'n vroegst volgend voorjaar met de werkzaamheden warden begonnen. Top-ambtenaar Bert Steenbergen durfde geen uitspraken te doen over de politie ke haalbaarheid over deze investe ring van ruim vijf ton. De negentien voet balclubs in Schie dam toonden zich unaniem bereid een forse verhoging van de huur te aanvaar den. Het voorstel is het uurtarief van 3,07 gulden per uur te brengen op 5 gul den, zijnde een ver hoging van circa ze ventig procent. Extra veld Overigens zal in sportpark Harga een extra trainingsveld worden geschapen. De stichting sport complex Rijnmond, die de wielerbaan beheert, heeft in overleg met de ge meentelijke over heid besloten de f ietscrossbaan op het middenterrein af te breken en te ver vangen door een ge- bako-veld. De ex ploitatie hiervan komt in handen van de stichting, die voor de verhuur aan sportclubs hetzelfde tarief mag hanteren als de gemeente en beslist niet meer. Schiedam Excelsior'20 zal zich niet klakkeloos neerleggen bij de plannen om van het vierde voetbalveld een trainingsveld te maken. Bestuurslid Eef Collignon ging akkoord met de aanleg van een geba- ko-veld in Thurlede, maar verbond daaraan keihard de voorwaarde dat zulks nooit ten koste mag gaan van de speeltijd voor Excelsior'20. In overleg mefsportambtenaar Jan Tj assens zullen de besturen van PPSC, SFC en Excelsior'20 zich buigen over de mogelijkheid om op zaterdagen en zondagen voor het spelen van wedstrijden gebruik te maken van het tweede veld van Martinit. Collignon hield echter vast aan een eigen speelveld, om dat het thans voor trainingsdoeleinden gebruikte vierde veld door Excelsior slechts vooreen proefperiode van één jaar (is'inmiddels al tweeiaar) was afgestaan. „Zonder dat veld groeien we nu echt uit ons jasjeal dus Collignon. Schiedam Wethou der Luub Hafkamp heeft nog steeds geen onderhoud gehad met SW-voorzitter John van Dijk over de nieuwbouwplannen van de eerste divisie club, die tevens ingrij pende' gevolgen Leb ben voor de herstruc turering (Olympus S) van de voetbalsector. Tijdens de op 21 december ge- houden sektievergadering deelde Frans Eïjkenbroek, de secretaris van SW, mee dat de gemeente eind januari op de hoogte zou worden ge bracht. Van Dijk heeft die woorden nog niet gestand kunnen doen. De plannen hebben door diverse oorzaken (Auto RAI, Van Dijk wilde zich eerst uitgebreid oriënteren bij andere clubs in het betaald voetbal) vertraging onder gaan. SW's amateur-voorzitter Nico Hersbach liet gisteren echter weten dat Van Dijk vanavond een gesprek heeft met een aannemer en vervol gens zo snel mogeliik (uiter lijk over twee weken) aan Hafkamp kenbaar zal maken wat hij en SVV van plan zijn. Wil je van Batavus racers'nu wel eens meer zien dan alleen de snel uit "t zicht verdwijnende achlerkant? Bij ons kun je ze van alle kanten bekijken. En kiezen met welke jij dit sei zoen Je achlerkant laat zlenl BATAVUS HACE^EHIE Mat 3 locnxxMA, Crtafjum. Cara BATAVUS a&fiendejen&voeit Groenelaan 48, Schiedam. Tel. 4263336 MMMliil Schiedam Voor het bestuur van WK is het een onverteer bare zaak als wordt besloten het sportcomplex Bijdorp voorlopig open te houden. Toen bekend werd dat Bijdorp door de ge meente zou worden afgestgoten, sloegen WK en DHS snel de handen ineen. Dat leidde in Ke- thel tot een intensieve samen werking, waar beide clubs thans bezig zijn met de bouw van een riant clubgebouw. Het bestuur van VVK is nog steeds van mening dat de door de gemeente uit te keren vergoe ding (wordt op 12 april door de gemeenteraad bekrachtigd) voor het vertrek van Bijdorp niet op weegt tegen de geleden schade. „Is het dan gek dat het openhou den van Bijdorp voor ons totaal, niet te verteren is", sprak een verbolgen bestuurslid Ham. „Wè zullen overwegen een schade claim in te dienen bij de gemeen te". Sektie-voorzitter Frans van Krugten waste terecht zijn han den in onschuld, omdat deze be slissing hem en de clubs wordt opgedrongen door de alsmaar aanhoudende onzekerheid over de tweede Benelux-tunnel. GTB-voorzitter Jan Swep kon zich volledig vinden in het be toogje van Ham. „De clubs voe len zich besodemieterd", meen de Swep. „De clubs die het langst hebben gewacht, trekken straks aan het langste eind en dat is een kwalijke zaak", doelde Swep met name op de opstelling van Olympus S, dat slechts weinig pogingen heeft ondernomen om een nieuw onderdak te vinden. Een inkijkje in de Weteringstraat vanaf het talud langs de Burgemeester pruissingel. Vlaardingen „Wij blij ven!" zegt F.van Gooswilli- gen zelfverzekerd. En wet houder Bas Goudriaan mag dan inmiddels ook tot het in zicht zijn gekomen dat het beter is de Groeneweg te handhaven, het neemt niet weg dat de bewoners maatre gelen eisen om wateroverlast in de toekomst te voorkomen. De bewoners, Van Gooswilligen voorop, zijn geen moment van plan geweest hun huizen te ver kopen aan een sloopzuchtige ge meente. Zij wonen er naar hun zin. Ze hebben zich niet willen laten intimideren door de ge meente Vlaardingen, die van de buurt af wilde wegens de ver zakkingen en de wateroverlast, die er optraden. Bewoner Cees Stijnen: „Vooral toen Van Roon (inmiddels ver trokken als wethouder, red.) ons dreigde met onteigening, zijn wij als een bok op de haverkist gaan zitten. Wat denken ze wel? Ons krijgen ze niet klein, want er is niet eens een bestemmingsplan op grond waarvan onteigening mogelijk is!" Het was voor het eerst deze week, dat Goudriaan hardop zei dat de Groeneweg bij nader in zien wel kan blijven. „Al hadden we wel eerder signalen opgevan gen, dat de wethouder tot inkeer was gekomen", aldus Stijnen. De wethouder liet in een commis sievergadering weten, dat de ge meente wel blijft proberen om alle huizen op te kopen aan de Weteringstraat. Deze loopt naast de Groeneweg. Er zijn in de We teringstraat tenminste negen be woners tegen sloop, tenzij de Van Gooswilligen komt in de Groeneweg aan op zijn 'strijdros'. Hij fietst heel wat af om de belangen van de buurt te behartigen. Op de achtergrond de nieuwbouw aan de Jac. van Dijkstraat. Zo had Goudri aan de hele omgeving al in gedachten. herhuisvesting van dien aard zal zijn, dat zij hetzelfde wooncom fort behouden. Lieverkoekjes Van Gooswilligen speelde een glansrol op die commissieverga dering. Hij hekelde de wijze, waarop vorig jaar de besluitvor ming tot stand kwam over de toekomst van het gebiedje bene den aan de Maassluissedijk en de Burgemeester Pruissingel. Er zou onderzocht worden of aan koop en sloop mogelijk was, „maar de heren zijn gelijk be gonnen met aankoop en bedrei gingen". Van Gooswilligen: „Als een ge meenteraad een beslissing neemt zonder te weten welk prijskaartje eraan hangt, is dat een slechte zaak. Dat is nu het geval en volgend jaar zullen ze wel de rekening thuis krijgen. Lieverkoekjes worden niet meer gebakken. Het is de gemeente raad die met de gebakken peren zit, en wat nu zo erg is, ze kun nen het ons niet verwijten, want het is hun eigen schuld". Van Gooswilligen en Stijnen hebben burgemeester Fred van Lier een rapport voorgelegd van de commissie Groeneweg-Wete- rïngstraat, waarin onder andere wordt tegengesproken dat er ernstige verzakkingen zijn. „Er zijn wel verzakkingen gewees.t, maar de laatste twintig, dertig jaar nauwelijks. Er is in feite een stabiele situatie". Wel heeft de gemeente de water huishouding verziekt', aldus de bewoners. Zij zijn aan de weet gekomen, dat de wateroverlast geen kwestie was van 'over macht' (alsof het de schuld van overvloedige regenval zou zijn), maar dat het komt door een 'fou tieve dimensionering'. De ge meente is ernstig in gebreke ge bleven, waardoor de situatie verslechterde. Zo is in 1984 een milieumaatre gel genomen om te voorkomen dat rioolwater de Surinamesin- gel zou inlopen. De Indische j Buurt, aan de andere zijde van de Burgemeester Pruissingel, kreeg immers voorheen het vuil i van de Groeneweg te verwer- j ken. „Prima natuurlijk, dat de gemeente aan de Indische Buurt i denkt", zegt Stijnen, „maar er is i geen rekening gehouden met de verdere gevolgen voorde water- j huishouding". Zijn nogal techni- j sche verhasd komt erop neer, dat I een 23 centimeter opgehoogde j overstort in feite weer omlaag moet, want wapgébeurt ertegen- woordig bij nevige regenval? Stijnen: „Het water zoekt de weg van de minste weerstónd ea komt er nu bij ons in de straat uit, samen met de rioolinhoud". De bewoners beschuldigen de gemeente ervan nalatig te zijn geweest Bovendien vinden ze dat de gemeente zeer laakbaar optrad door „opzettelijk foutieve argumentatie" aan te dragen ten nadele van de omgeving Groe ne weg-Weteringstraat. Voorlo pig zijn ze blij met het eerste re sultaat de toegezegde handha ving van de Groeneweg maar nu vinden ze uiteraard vvel an dere maatregelen nodig om wateroverlast te voorkomen, Eén methode is ophoging van de vloeren. Volgens Stijnen is de hoogte in veel huiskamers drie meter, ofschoon 2,40 meter vol doende is. Of dit de beste oplos sing is, moet nog blijken. Maar het had de gemeente in ie der geval meteen duidelijk moeten zijn, dat sloop bij lange na niet de beste oplossing is, vin den Van Gooswilligen en Stij nen. „Om in de Groeneweg te komen moet de gemeenteraad via de Markgraaflaan gaan, niet via de Heilloze Weg". Weslhavenkade 48 telefoon 010-4342058 VJaardtngen schitterende W:q wand/ I vloertegel wM vloertegel I (achtkantig) 15x20 ^331Lde*sin ff 24.50 m2 marnr l 38-" ^2 dekor 1 \z0a leverbaar I beige-grijs I genuanceerd 30x30 rose-gri)s 15x20 rstvril m2 i dekor I leverbaar l Wit, VO" 20x20 v/lt-zwart 20x25

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2