Miskend relatiegeschenk vergroot kennis van stad Rolski is echt een familiesport bij* uitstek WATERWEG 15 SPORT Scriptum baart wéér opzien Ursus klimt Badmintonstrijd om Vlaardingse titels Hulp bij huiswerk Rotterdamsedijk Erker maakt clip Brandweer in trek Daling zet door Probleem maaltijdservice Projecten Driemaasstede Jongerenhonk Brusselweg in juli klaar Zevende gele kaart voor Wildenberg De Jong tekent bij Dick Schaap naar Olympus Programma SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag 29 maart 1989 Wijkcentrum De Erker zit dringend verlegen om vrijwillige medewerkers die de huiswerkbegeleiding van enkde leerlingen op zich willen nemen. In het wijkcentrum komen regelmatig leerlingen van ba sisscholen en het voortgezet onderwijs. De jongere scholieren worstelen meestal met problemen op het gebied van rekenen en taal, terwijl de oudere leerlin gen veelal geholpen moeten worden met de moderne talen, wiskunde of handelskennis. Vrijwilligers kunnen zich telefonisch aanmelden- 4263161 of 4267767. "nemen. De Rotterdamsedijk is tussen de Koemarkt en de grens met Rotterdam voorlopig 's nachts tussen twaalf tiur en half zeven afgesloten voor alle ver keer. Tijdens die uren wordt in twee fasen gewerkt aan het vernieuwen van de tramrails. De eerste ruim twee weken wordt het gedeelte tussen de Koemarkt en de Nieuw Mathenesserstraat onder handen geno men. Over het tweede gedeelte tot aan Rotterdam zal, afhankelijk van de weersomstandigheden, waar schijnlijk slechts anderhalve week worden gedaan. De omleidingsroutes voor het verkeer worden met oranje borden aangegeven. Jongeren vanaf 14 jaar zijn van plan in april in wijk centrum De Erker een videoclip te gaan maken. Maximaal acht jongeren mogen meedoen aan dat projectrwaaraan in totaal drie dagen zal worden ge werkt.-, Woensdagavond 5 april is een kennisma kingsavond. Dan zal een nummer worden gekozen, dat zal worden gevisualiseerd. Een week later wordt het definitieve draaiboek vastgesteld. De uiteindelij ke opname staan voor zondag 23 april gepland. Wijkcentrum De Erker start donderdag 6 april nog twee andere cursussen: poppen maken en een gooc- helcursus voor kinderen. Meer informatie wordt te lefonisch gegeven: 4267767. Een wervingsactie van de brandweer beeft voorlo pig het beoogde effect gesorteerd. Maar liefst 69 be langstellenden hebben zich aangemeld voor een in formatiebijeenkomst. Vanwege de onverwacht grote animo heeft de brandweer besloten twee informatie- sessies te organiseren: één op 31 maart en één op 7 apriL Beide avonden worden In de brandweerkazer ne aan de Breedstraat gfehouden. De hoop van de brandweer dat ook vrouwen zich in grote getalen als vrijwilligers zouden aanmelden, is ijdel gebleken. Slechts drie Schiedamse vrouwen zijn in principe geïnteresseerd in brandweerwerk. De geringe daling van het inwoneraantal in januari heeft zich in februari doorgezet. Het aantal Schie dammers nam vorige maand met negen af, iets min der dan de daling van 13 in januari. Die tendens staat op gespannen voet met eerdere voorspellingen, dat Schiedam langzaam naar de magische grens van 70.000 inwoners zou kruipen. Eind vorige maand be droeg het aantal inwoners 69.413. Het thuis bezorgen van warme maaltijden voor ou dere Schiedammers kan op korte termijn in het ge drang komen als er zich niet snel vrijwilligers mel den, die daarbij willen helpen. De stichting Gecoör dineerd Ouderenwerk zit met name te springen om bijrijders. Vrijwilligers, die eenmaal per week tussen hif twaalf en één uur willen meehelpen om maaltij den te bezorgen, hoeven dus niet de beschikking te hebben over een auto. Geïnteresseerden kunnen zich wenden tot de dames De Groot en Van de Valk, die telefonisch bereikbaar zijn bij het dienstencen trum De 4 Molens. Verpleeg- en reactiveringscentrum Driemaasstede start volgende maand twee projecten met de bedoe ling nog meer individuele aandacht te schenken aan de patiënten. Het project gastvrouw voor bezoekers van de polikli niek is bedoeld om bij een poliklinisch onderzoek de eerste opvang te verzorgen voor patiënten en hun fa milie. Driemaasstede zoekt daarvoor vier gastvrou wen, die zich bij toerbeurt op dinsdag- en donderdag morgen beschikbaar willen stellen. Volgende maand zullen ook de wekelijkse leesgroe- pen voor afasiepatiënten starten. De bedoeling is dat die groepjes, die maximaal uit drie mensen mogen bestaan, door een vaste vrijwilliger worden begeleid. Ook voor andere projecten kan het verpleeghuis nog vrijwilligers gebruiken. Dat is voor het vervoer van patiënten naar de afdeling fysiotherapie en voor pa- tienten die extra aandacht nodig hebben. woensdag 29 maart notaris B. van der Meide vertelt voor da Stichting Ge coördineerd Ouderenwerk over erfenis en nalatenschap, Trelpunt Oost, 10.00 uur. tekenfilm Snuitje, theater De Teerstoof, 14.00 uur. donderdag 30 maart concert van jazz- en bleus- formatfe Coco Vork Man hattan, calé De Tender, 21.30 uur, het Vlaardlngse medium praat bij de Religieus Spirit»— scbe Vereniging Harmonia over helderziende waarneme- nlngen, wijkcentrum Niauw- land, 20.00 uur. glijbaanwedstrijden, zwem bad Zuid. 10.00 uur. woensdag 29 maart film Dirty dancing, Harmo nie Filmzaal, 20.30 uur. Ook donderdag 14.00 en 20.30 uur. vrijdag 21.30 uur en za terdag 20.30 uur. donderdag 30 maart Jozef van de Berg speelt Genoeg gewacht. Stadsge hoorzaal. 20.15 uur, spelmiddag, speel-o-theek Mickey Mouse, 14.00 uur. woensdag 29 maart Swing met optreden van trio Rob Franken, Schuurke- rktheater, 20.30 uur. donderdag 30 maart film King David, Schuurke- rktheater. 14.00 en 20.30 uur. Groeneweg is expert in exclusieve tuinaanleg en renovatie l.v.m. 12K ja,ig jubileum krijgt iedere °P?racht9ever sen exclusieve verrassing van Marjolein Bastin - ophogingen advies pestratjngswerk ontwerp afrasteringen uitvoering onderhoud etc. kantoortuinen i ®010-4.750.654 Een foto uit 'Vlaardingen in panorama', met links het Buizengat en midden rechts de Kortedijk. Over een paar jaar is de oude bebouwing verdwenen. door PETER DE LANGE Vlaardingen Met de meeste boeken kan je doorgaans niet veel meer doen dan ze lezen en ze vervolgens in de kast zetten. Met 'Vlaardingen in panorama' kan je veel meer. Zoals: het bij een rondwandeling door de stad uitje jaszak halen en de fo to's vergelijken met de werke lijkheid. Nu al, een paar dagen na de verschijning, levert dat onthutsende waarnemingen op. De stad verandert razend snel. Over een jaar of vijf zal de wandelaar zijn ogen nauwelijks kunnen geloven. 'Vlaardingen in panorama1 is een uitgave van Scriptum, het jonge bedrijf van de Schiedammers Ger- jan de Waard en Hans Ritman dat zich specialiseert in stedenboeken. Een paar jaar geleden verscheen hun eersteling, een herdruk van Arnold Hoogvliets 19e eeuwse kro niek over Vlaardingen. De durf om zo'n 'saai' geschiedenisboek uit te geven, en dat ook nog eens in luxe kunstlederen band en casset te, baarde veel opzien. Na verschil lende historische werken over Dordrecht, bracht Scriptum vorig jaar het foto- en interviewboek 'Schiedam-Holland' uit, een niet door iedereen gewaardeerde po ging om de ziel van de jenevers tad en zijn inwoners bloot te leggen. De uitgaven van Scriptum hebben meer gemeen dan alleen het fraaie uiterlijk en de commotie die zij veroorzaken. Volgens het motto dat het heden slechts te begrijpen is door het verleden te bestuderen, proberen Ritman en De Waard hun lezers meer begrip bij te bren gen voor de eigen omgeving. Dat kenmerk is ook in 'Vlaardingen in panorama' weer duidelijk terug te vinden. Han Dijkstra fotografeer de het hedendaagse Vlaardingen en Matthijs Struijs, medewerker van het gemeente-archief, voorzag de plaatjes van droge commenta ren, vermengd met historische we tenswaardigheden. De alledaagse foto's van de haven, de Westhavenplaats, de 'Put' en al die andere Vlaardingse plekjes, aangevuld met Struijs' kernachti ge zinnetjes, geven verleden, he den en toekomst veel meer inhoud en betekenis dan een doorwrochte geschiedkundige verhandeling over de haringstad zou kunnen. De lezer kan met eigen ogen de orde loos opgevulde gaten in het gevel front van de pakhuizen aan de ha vens vaststellen, zien welk effect de industrialisering had op de wo ningbouw, constateren hoe chao tisch nieuwbouw en historisch erf goed ïn en om de binnenstad el kaar afwisselen en spijtig beden ken dat de functionaliteit van van daag de sierlijkheid van gisteren langzaam maar zeker verdringt. Dynamisch Sommige van de 74 foto's zijn nu al 'verouderd'. In de bouwput aan het Veerplein, die Dijkstra fotogra feerde, staat inmiddels een nage noeg complete bibliotheek, het 'gat' aan de voet van de molen is vol beton gestort voor 'senioren woningen' en het politiebureau aan de Delftseveerweg is van de aardbodem verdwenen. Het in aanbouw zijnde nieuwe politie-on- derkomen staat ook in het boek, met daaronder de notitie: „Het slechts 30l jaar oude bureau moest plaats maken voor een ruimer op gezet gebouw. En dat is een beetje merkwaardig, want het gebouw dat prof. Duintjer ïn 1954 ontwierp was berekend op een groei tot 200 politieambtenaren en een inwo nertal van 100.000. Die cijfers zijn nu respectievelijk 140 en 75.000, terwijl beide aantallen nóg wel la ger zullen worden". Dergelijke opmerkingen maken, wellicht duidelijk waarom het ge meentebestuur zich maar liever distancieerde van 'Vlaardingen in panorama'. Het bouw- en sloopbe- leid wordt zowel spontaan als tus sen de regels door aan de kaak ge steld en van zo'n boek koop je als gemeente nu eenmaal geen hon derden exemplaren om aan je rela ties cadeau te doen, Zeker niet als die kritiek verwoordt wordt door een ambtenaar. Toch heeft Matthijs Struijs niet in de eerste plaats een pamflet ge schreven tegen de vernieuws- drang. Hij houdt het overwegend bij verklarende onderschriften. Hij legt uit waarom de villa van bank Mees en Hope aan de Schiedamse- weg een torentje heeft (kon de re der die er woonde zijn schepen zien binnenlopen), verklaart waarom de JLandstraat Zandstraat heet (land dat op de rivier werd ge wonnen) en de Bleekstraat de bieeA-straat omdat daar tot 1880 wasgoed werd gebleekt. Wie dergelijke feiten kent, bekijkt zijn stad toch met iets andere ogen. 'Vlaardingen in panorama' was daarom wel degelijk een uitste kend relatiegeschenk geweest. „Alleen omdat het geen boek is dat uitsluitend lof, heil en zegen zingt over Vlaardingen wilde de ge meente het niet hebben", ver moedt uitgever Gerjan de Waard, die er bitter aan toevoegt: „Dat heeft mijn kijk op de progressieve en dynamische aanpak van het Vlaardingse stadsbestuur wel dras tisch veranderd". Doordat de Bondsspaarbank en andere Vlaardingse bedrijven in middels een groot deel van de opla ge hebben gekocht, is nog slechts een klein aantal exemplaren ver krijgbaar in de boekwinkel, Het boek bevat 8 kleurenfoto's. Alle opnamen werden gemaakt met een panorama-camera, een toestel met een super-groothoeklens die 180 graden bestrijkt. De foto's ge ven daardoor perspectivisch een vertekend beeld, maar de Vlaar dingse werkelijkheid blijft gemak kelijk herkenbaar. Voor zo lang als het duurt. 'Vlaardingen ïn panorama' van uitgeverij Scriptum kost 29,50. VlaardingenIn slechts zeven tig werkdagen wordt de komen de maanden aan de Brusselweg in Holy-Noord een jongerencen trum uit de grand gestampt. Jon gerenwerker Toob Alers hoopt dat het gebouw in de eerste week van juli al in gebruik kan wor den genomen. Nu komen de jon geren van Holy-Noord na schooltijd geregeld naar zijn tot kantoor verbouwde woning aan de Baamhoeve om met de com puter te spelen of een bood schapje te doen. Het vorige jeugdhonk aan de Brusselweg, gevestigd in een oud schoolgebouw, was geen lang le ven beschoren. Het door de jon geren opgeknapte gebouw was in mei 1987 nog maar nauwelijks geopend, of het werd in de brand gestoken. De verzekeringspen ningen vormden een belangrijke bijdrage aan de bouwsom voor* het nieuwe pand. Met aannemer C. Maat is overeenstemming be reikt over de aanneemsom. In- april gaat de eerste paal de grond Twee jaar lang hebben de buurt verenigingen in Holy de jonge ren zo goed en zo kwaad als het ging opgevangen. De ene buurt zette een dartclubje op poten, de andere deed iets met computers, liet de jongeren biljarten of kwam met een cursus dansen voor de jeugd. Maar ideaal is die situatie volgens Alers niet. „Jon gerenwerk staat of valt met een goede accommodatie". Het nieuwe jongerencentrum komt dicht bij de flat aan de Brusselweg te staan. Dat kan overlast in de buurt geven, maar toch heeft Toob Alers geijverd voor een open gebouw, met veel glas. „Je hoeft die jongeren niet op te sluiten ïn een bunker. Bo vendien maak je met zo'n open gebouw duidelijk, dat daar niets febeurt wat het daglicht niet an verdragen". Veel werk in het centrum zal door vrijwilligers gedaan moeten worden, want Alers heeft maar een paar uur beC schikbaar voor het jongeren werk. Ook de bouwspeelplaats en het begeleiden van drie wijk-„ verenigingen behoren tot zijn ta-- ken. Daarnaast vragen vergade ringen over de fusie in het soci aal-cultureel werk veel van zijn tijd. „In feite doe ik het werk van een paar mensen". Dat er zoveel- werk neerkomt op de schouders, van vrijwilligers vindt de jonge renwerker een slechte zaak. „Je kunt vrijwilligers veel vragen, maar niet alles. Hun betrokken heid houdt een keer op". E Dordrecht Het gaat crescendo met de reser ves van SVV, die uit de laatste drie wedstrijden zes punten hebben vergaard. Na de winst op Excelsior (2-1), Haarlem (5-2) werd gister avond DS'79 aan de Dordtse Krommedïjk met 3-1 teruggewezen. Voor rust draaide het nog niet naar behoren met de Schiedammers, die liefst zeven con tractspelers (Eric Tanis, Henk Salari, Huub Stokmans, Paul Oschner, Edwin Wildenberg, Frank Roosa en Peter van Geene) in de ploeg hadden. Jaap van der Wiel hielp DS'79 voor rust aan een 1-0 voorsprong. In de tweede helft sloeg SVV 2 z'n slag. Een fraaie kopgoal van de degelijke Salari beteken de 1-1, waarna Roosa en Wildenberg de winst veilig stelden. Wildenberg ontving van arbiter Van Zon z'n zevende gele kaart, uiteraard we gens aanmerkingen op de leiding. Schiedam Ursus heeft in de eerste klas se A van de afeling Rotterdam de tweede plaats bereikt. De Schiedammers ver sloegen SC De Roef met 4-2 en hielpen daarmee ook streekge noot MSV'71. Als de Maassluizers zondag de uitwedstrijd bij Hil- lesluis ïn winst omzet ten, promoveren zij evenals SVDPW naar de hoofdklasse, UrsusSC De Roef 4-2 Ursus speelde vooral voor rust erg sterk en aantrekke lijk. Ruud Boon (straf schop), Jeroen Lagen dijk (voorzet Erwin de Groot) en invaller Bert Bekelaar zorgden halverwege voor een 3-1 voorsprong. SC De Roef maakte vlak na rust 3-2. De druk van de Rotterdammers werd groter toen Ur sus met tien man ver der moest, omdat het de wissels had ver bruikt en ook Beke laar uitviel. Erwin de Groot maakte tenslot te aan alle onzeker heid een einde. DemosSCV Garu- da 2-4 De bezoekers ksvamen te laat in Schiedam aan, waar door het aanvangstijd- stip met een kwartier werd verdaagd. De mos was daardoor kennelijk dusdanig uit het ritme gebracht, dat het in recordtijd tegen een 3-0 achterstand aankeek. Tien minu ten voor rust tekende Jerry McGinniss 1-3 aan, maar toen SCV Garuda direct na de thee 1-4 scoorde, was de spanning definitief verdwenen. De twee de Schiedamse treffer van Sven de Groot veranderde daar niets aan. Schiedam Cock de Jong heeft opnieuw z'n jawoord' gegeven aan DRZ. Hoewel de oud-speler van Zwaluwen VI in onderhan deling is geweest met DVO'32, waar beide partijen het niet eens konden worden over het financiële plaatje, besloot hxj er bij de Schiedamse afdelingsduh toch een derde jaar aan vast te pl akken. „Volgend jaar bestaat DRZ zestig jaar en in zo'n seizoen zijn er twee mogelijkheden: kampioen worden of degraderen. Wij gaan van het eerste uit", aldus De Jong. „We ho pen dat zich in mei een aantal spelers van buitenaf bij DRZ meldt, want die hebben we dan wel nodig. Misschien dat je dit als een advertentie kunt zien...". Beelden van het Nederlands kampioenschap. Volgens Melte Nab is deze sport niet alleen voor prestaties geschikt, maar kunnen zeker de recreanten volop aan hun trekken komen. Bernisse Oost Zater dagmorgen tien uur. Buiten is het zonnig en koud. ïn restaurant Pias- zicht, gelegen in het rus tieke recreatiegebied Bernisse, zijn ongeveer twintig belangstellen den bijeen om zich door de Nederlandse Ski Ver eniging (NSkiV) te laten Informeren over een sport die weinig bekend heid geniet. Na de koffie kunnen de aanwe zigen in praktijk brengen wat ze eerder op een promotiefilm heb ben gezien. Het betreft een info- bijeenkomst over rolskiën, een varian t op het langlaufskiën. Rolskiën is zo'n jaar of tien gele den ontwikkeld om ook zonder sneeuw de techniek van het langlaufen te kunnen bijschaven en de conditie op peil te houden. De laatste jaren heeft het zich echter ontwikkeld tot een zelf standige tak van sport, met on geveer drieduizend recreatieve beoefenaars en enkele honder den wedstrijdskiërs. Melte Nab, de voorzitter van de regionale afdeling van de NSkiV, vertelt waarom de bij eenkomst is georganiseerd. „In het begin van de jaren tachtig zijn we begonnen met het pro moten van het rolskiën. Aan vankelijk met veel succes, maar na het overlijden van bestuurslid Ko Teunissen in 1986_was er bij ons te weinig kennis in huis om de leiding over te nemen, en raakte 't naar buiten uitdragen van rolski in het slop". „Met deze activiteiten hopen we de sport nieuw leven in te blazen en de organisatie te herstructu reren. We bezinnen ons op de toekomst. Op dit moment bren gen de verenigingen aan de ene kant en de Kring Rijnmond, die ik vertegenwoordig, aan de an dere kant onze sport los van el kaar onder de aandacht van het publiek. Er zijn besprekingen gaande om deze activiteiten te bundelen, want het heeft na tuurlijk geen zin om telkens op nieuw het wiel uit te vinden". Dat het voornamelijk ouderen zijn die op deze ontmoeting zijn afgekomen, ziet Nab niet als een probleem. „Vooral de beoefe naars van langlaufen tonen inte resse en daar zijn nu eenmaal veel ouderen bij. Maar op wed strijdniveau is de jeugd goed ver tegenwoordigd, zodat we ons over de doorstroom geen zorgen hoeven te maken". Over de op komst is Nab niet ontevreden. Schiedam Dick Schaap volgt bij Olympus Schiedam Hennie Kuyten, die de afdelingsclub twee seizoenen heeft gediend, op als hoofdtrainer. Schaap (32) is thans als jeugdtrainer werkzaam bij Hermes DVS Eerder had Schaap onder meer de jeugd van SVDPW en Fortuna VI onder,, zijn hoede. Vlaardingen Het voetbalpro- gramma voor komend weekein de luidt: zaterdag: SVVNAC, PSV 2—SVV (landelijke jeugd), Rijnsburgse BovsExcelsior M, MonsterPPSC, SC Ever- stein—Zwaluwen VI, HBSS De Zwervers, HVO—TOGR, Rijnmond Hoogvliet Sport— DVO'32, Hoekse Boys—SEV, PDK—Vlaardingen, MVV'27— Bolnes, TSB—GOZ, Satelliet— Rhoon, DSS'26Xerxes, Zin- kwegse Boys—Cl ON, SVDPW—Heinenoord, GTB VDL, GSSDES'67, WFB WK; zondag: SVW—Hermes DVS, SFCRoodenburg, Fortu na VI—HOV, GDS—Hoek van Holland, 14.30 PFC—Excel- sfor'20, SVV (am)—Laakkwar tier, VDLHWD, SV Schiplui denDe Hollandiaan, VOB— DHS, VFC—Martinit,, RKWIK—SChiedam, DRZ— SIOD, Hïllesluis—MSV'71, Bol nesUrsus, Olympus SActi- vitas, RKWICO-SVDPW, -RETDemos, Jai HindSchie damse Boys. „Dit aantal hadden we eigenlijk wel verwacht. Rolski geniet nu eenmaal nog niet zoveel bekend heid. Met deze activiteiten ho pen we daar verandering ïn te brengen". Kosten Op de vraag waarom mensen zouden moeten gaan rolskiën heeft Nab een duidelijk ant woord. „Omdat het bij uitstek een familiesport is! Jong en oud kan al na enkele lessen uit de voeten, en voor de kosten hoeft men het niet te laten. Een paar goede rolski's kosten ongeveer tweehonderd gulden, maar dat is dan ook de enige uitgave. Verge leken met andere sporten is dat niet erg duur. En voor mensen met een knieblessure is het een goede manier om te revalideren. Omdat je alleen het bovenbeen belast en de knie toch een 'loop beweging' maakt, worden de spieren gesterkt. Er zijn lande lijk bijna wekelijks toertochten, waaraan iedereen kan mee doen". Melte Nab raadt beginners wel aan om enkele lessen te nemen. „Hoewel rolskiën langlaufen dicht benadert, zijn er toch ook enkele verschillen. Zo moetje bij rolskiën het gewicht verder naar voren brengen. Doe je dat niet, dan vliegje onderuit". Op 8 april krijgt de bijeenkomst van de Kring Rijnmond van. de NSkiV in het Bernisse-gebied een ver volg in de vorm van een rolski- tocht In Mijnsheerenland. Geïnteressseerden kunnen voor informatie terecht bij Melte-Nab (Tel. 010-4715748). Vlaardingen De Vlaardingse badmintonverenigingen BC'70, DVO'65, Holy'77, Pandora, Re- foba, Urba en Vijfeluizen teke nen zaterdag en zondag voor de achtste keer voor de organisatie Tips voor dozo rubriak kunt u doorgaven aar de aporfredaktfe van deze krent, poatbus 11», 3130 AC Vlaardingen. D« ■portredaktlo ia overdag telefonisch be reikbaar onder nummer 010-4345208 en In de avonduren onder nummer OIO WOENSDAG 29 MAART Voetbal: 19.30 RKWIK—SW; Zaalvoet bal: Schuttersveld Rotterdam: 21,15 floga—DHS; Energlehal Rotterdam veld 1: 19.00 HBSS—ActIvitas. 19.45 WKJu- goslavya. 22-00 PPSCSteeds Hoog er. DONDERDAG 30 MAART Zaalvoetbal: Energlehal Rotterdam veld 3: 19.00 Acl Ivit as 2—Groen oord (dk Mar griethal Schiedam vefd 1: 21.40 SDV Olympus S: Handbal: 20.30 Dalateam/Fo- reholteDWS(d. beker). VRUDAG 31 MAART Basketbal; 20,00 Dregons-^Juvantua (h); Volleybal: 19.45 Holy 2—Shell{d). van de plaatselijke titelstrijd. Plaats van handeling is traditïe- et rouw de Westwijkhal, waar e wedstrijden zaterdag om ne gen uur beginnen, en zondag om tien uur. In totaal worden door ongeveer tweehonderd deelne mers zo'n 450 partijen afge werkt Er wordt gespeeld in vier klas sen naar sterkte, van recreaties pelers tot badmintonners die in de landelijke competitie uitkok men. In elke categorie zitn prij zen te winnen ïn het enkel-, dub bel- en gemengd dubbelspel. De titels worden verdedigd door Bi- anca Stegeman, Henk Bom, An- nemarie Simons, Christa Matla, Ria Davies, Laurens van Enge len, Miriam Nap en Erwin Kip perman. Als de wedstrijden binnen het vasthestelde schema blijven, zul len zondagmiddag rond half drie de eerste finales beginnen. De toegang op beide dagen is grati3. De prijsuitreiking wordrtussen- 18.00 en 20.00 uur verricht door-'" sportwethouder Jan Madem.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1