Biljarters voor 'n riks acht dagen aan stoot Hans Bassant: 'Toch degradeert PPSC niet' 15 WATERWEG Afwisselend programma Westland-popmarathon SPORT DWS-dames uit de beker Maritieme expositie Slecht klimaat Cursus vrijwilligers Kayak-expeditie Excursie Broekpolder Veiligheid buitenshuis Extra glasbakken Van der Knaap praat Goud voor Kroon Vegen afgesloten Vrouwen laten het afweten bij Vriendschapstoemooi Alarmfase één voor Zwaluwen EXCELSIOR MET ELF SPELERS NAAR RIJNSBFRG 1 Fortuna mist vertrouwen SFC moet bikkelen tegen Roodenburg Van Duppen weer terug SW start vierde periode tegen NAC Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 31 maar! 1989 Een maritieme tentoonstelling in de Korenbeurs moet één van de grote attracties worden op het Schiedams Molenfestival, dat 2Q mei wordt gehou den. In de Korenbeurs zullen drie dagen lang allerlei voorwerpen zijn uitgestald, die direct of indirect met de scheepvaart te maken hebben. Een reeks instel lingen en organisaties, zoals de stichting Openlucht museum Binnenvaart Rotterdam, zeilvloot De Zeeuwse Stromen en de vereniging Stoomvaart, staan spullen af voor dat evenement. Veel publieke belangstelling verwachten de organi satoren ook voor de dertig schippers, die hun oude bedrijfsvaartuigen in de Schiedamse binnenhavens afmeren en van de activiteiten van de zakkendra gers en de originele visafslag bij de Vismarkt Bezoekers van wijkcentrum De Erker-klagen al van af de opening vanjietgebaüw"over het soms slechte bmnenklimaatrHoëweT al snel enkele technische ge- breKehln het pand zijn verholpen, zijn de klachten daarmee niet verdwenen. Wat er precies fout is in De Erker kunnen ook des kundigen niet met zekerheid zeggen. Zij houden het er op dat ventilatiecapaciteit ontoereikend is. Of dat vermoeden klopt, zal binnenkort blijken als voor 24.000 gulden in de uitbreiding van de ventilatieca paciteit ïs besteed. Als de proef slaagt, dan zal er nog meer geld nodig zijn om ae ventilatie nog verder te verhogen, zodat het binnenklimaat weer helemaal gezond is. De stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Schie dam houdt dit voorjaar in samenwerking met de Landelijke Stichting Opleidingen Bejaardenwerk weer een cursus voor vrijwilligers. De cursus is bedoeld om meer te weten te komen over ouder worden en de plaats van bejaarden in de smaneleving. Tijdens de acht bijeenkomsten, waar van de eerste half april wordt gehouden, wordt on der andere ingegaan op de verschillende voorzienin gen voor bejaarden in Schiedam. Verder komen de moeilijkheden die vrijwilligers tijdens hun werk kunnen tegenkomen uitgebreid aan bod. Opgeven voor de cursus kan bij de stichting, tele foonnummer 4731976. Rob Molenaar, Peter van den Bent en Walter van Tienen zetten hun gedegen voorbereiding van an derhalf jaar half juni om ui daden. Dan vertrekken zij, gesponsord en wel, naar Groenland voor een 500 kilometer kayak-expeditie. Het Vlaardingse trio heeft een traject uitgezocht dat voert langs fjorden, in zee afbrekende gletsjers, zeestraten, eilanden en ijs bergen. De drie vermoeden dat hun avontuurlijke tocht ongeveer een maand gaat duren. De KNNV, de vereniging voor veldbiologie, houdt zaterdag een excursie door de Broekpolder. De ex cursie begint al om acht uur 's morgens. De KNNV gaat zo vroeg op pad, omdat de deelnemers dan een goede kans hebben om de eerste blauwborstjes of en kele doortrekkende beflijsters te ontwaren. De tocht begint bij de fietsbrug over de Vlaardingse V aart. De veiligheid buitenshuis voor vrouwen staat 6 april centraal tijdens een themabijeenkomst, die de stich ting Coerke in het kader van het project opvang ontmoeting houdt. Samen met mevrouw A. van Tol van de Rotterdamse stichting Vrouwen, Bouwen, Wonen wordt ingegaan op de vraag of onveiligheid op straat een belemmering kan zijn om buitenshuis actief te zijn. De bijeenkomst begint om twee uur In het gebouw van Coerke aan de P.K. Drossaartstraat Aan dat thema worden ook in april, mei en juni nog enkele bijeenkomsten gewijd. Dan komen aspecten zoals woonbewustwording, veiligheid in de woon omgevingen zelfverdediging voor vrouwen aan bod. Het project is bestemd voor vrouwen boven vijftig jaar. De vijftien glasbakken, die momenteel op verschil lende plaatsen in Maassluis staan, zijn ontoereikend om de aanvoer van glas te verwerken. Daarom zul len binnenkort twee extra glasbakken worden ge plaatst: één bij de flat aan het Sparrendal en een ex tra glasbak bij het winkelcentrum in de Steendijk- polder. Vanwege zijn inmiddels opgebouwde deskundigheid op het gebied van bodemverontreiniging is de Maas- sluisse wethouder Izaak van der Knaap gevraagd hierover een inleiding te houden op de jaarvergade ring van de Vereniging van Zuidhollandse Gemeen ten. Tijdens die bijeenkomst in Lisse op 21 april praten ook gedeputeerde Hans van der Vijst en inspecteur voor milieuhygiëne mevrouw M. Bierman over bodemverontreiniging. Administrateur J. Kroon van de dienst gemeente werken heeft vanmiddag tijdens zijn afscheids bijeenkomst in het stadhuis de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau ontvan gen. De versierselen werden hem door burgemeester Hans van Es opgespeld.' Kroon verlaat de gemeentedienst in september. Hij heeft dan bijna 32 jaar als ambtenaar bij de gemeente Maassluis gewerkt Buiten zijn werk is Kroon al ja renlang actief in de gereformeerde kerk. Sinds enke le jaren werkt hij in zijn vrije tijd als begeleider van de vakantieweken, die de stichting De Blijde Wereld voor invaliden en bejaarden organiseert De gevolgen voor hét verkeer van de Westland-ma- rathon zullen al vanaf volgende week donderdag merkbaar zijn. Die dag is de noordelijke rijbaan van de, Westlandseweg, tussen de Kwartellaan en de Dr. Jan Schoutenlaan, in verband met de opbouw van de tribune rond de start en finish afgesloten. De afslui- ling duurt toten met maandag. Op zaterdag, de dag van de marathon, zullen ver schillende straten voor alle verkeer zijn afgesloten. Tussen twaalf en zeven uur geldt dat voor de Dr. Jan Schoutenlaan tussen de Westlandseweg en de Burge meester Wesselinkstraat en de Stadsmolen tussen de Stellingmolen en de Dr.' Jan Schoutenlaan. Om één uur worden een deel van de Westlandseweg en de Maasdijk voor alle verkeer afgesloten. Dé'politie doet een dringendberocp op automobilis ten, die richting Hoek van Holland gaan om de route van Laan 1940-1945 naar rijksweg 20 te volgen. Schiedam Na enige vertra ging ging deze week toch het jaarlijkse - Vriendschapstoer- nooi in dienstencentrum De Woudhoek van start. Dertig biljarters stootten van aquit, sommige blakend van zelfver trouwen, andere onwennig omdat ze zich op onbekend ter rein bevonden. Maar de deelnemers uit bejaarden- sozen ïn de binneostad^enaien- stencent£um-4-Moléns hoeven zich zorgen te maken. Ze hebben tijdens de achtdaagse biljartmara thon evenveel kans op de wisselbe ker als de vaste spelers van De Woudhoek. Vanaf de allereerste afstoot houdt de onpartijdige wed strijdleiding de verrichtingen op het groene laken nauwlettend in het oog- Even secuur hanteren twee grijzende dames het potlood om de score te noteren. Organisator en dubbelvoudïg titel houder Theo Schaap haalde opge lucht adem. Door de telkens uitge stelde verbouwing van het dien stencentrum had het er om ge spannen of het toernooi dit jaar wel zou doorgaan. Ook het vergaren van sponsorgelden om prijzen aan te schaffen had Schaap en zijn mede-organisatoren Bas de Regt en Joost de Graaf weer de nodige hoofdbrekens gekost. „En zonder sponsor ben ik echt nergens", be kende Schaap, die uiteindelijk fi nanciële steun vond bij een bank. Lichtelijk aangeslagen was de 72- jarige initiatiefnemer, omdat som mige deelnemers zich op het laat ste moment hadden afgemeld en er dientengevolge een kastekort dreigde. Zijn twijfels of de rijks daalder inleggeld el dan niet moest worden terugbetaald aan de af mel ders werden nog eens vermeer derd met organisatorische proble men. „Ais iemand opbelt dat hij nietkan komen omdat hij een hersenfoto moet maken en van dokterswege niet mag biljarten dan wordt het in de pools passen en meten, dan moet je weer gaan zoeken naar een tegenstander met hetzelfde moy enne", klaagde Schaap. „En is je lijst dan eindelijk klaar, dan heb je weer iemand die zegt: Theo, ik kan dinsdag niet want dan moet ik uit met een bus. Man, denk ik dan, waar zit je verstand? Want ik sta hier ineens met een pooltje van drie in plaats van v/erpersonen". Tenslotte werd het deelnemers veld met veel plussen en minnen over een werkbaar aantal groepen verdeeld. Jammer vond de organi satie het wel dat de vrouwen het ook nu weer lieten afweten. Biljar ten in De Woudhoek blijft een aan gelegenheid voor mannen. Dat heeft een heel praktische reden: er is geen gelegenheid om vrouwen de beginselen van het spel bij te brengen. De twee biljarttafels zijn permanent bezet. Schaap; „Pro beer jij dan Mientje les te geven, dan lopen 2e meteen naar het kan toortje om te klagen. En gelijk heb ben 2e: die tafels zijn om te spelen, niet om te oefenen' De verbouwing van het diensten centrum in de Heijermansflat mag dan bijna roet in het eten hebben gegooid, de liefhebbers van caram boles zullen toch blij rijn als de aan nemer eindelijk verschijnt. De ruimte wordt straks zo ingericht dat de bezoekers elkaar niet voort durend in de weg zitten. Nu moeten de spelers hun ongeduld vaak beheersen: de ene keer kan de keu niet uit het rek worden ge haald omdat er in de zaal yoga wordt gedaan, de volgende keer heeft het ouderenkoor Oase de ruimte in gebruik. In het Vriendschapstoemooi in dc De Woudhoek gingen 30 biljarters op voor de grote beker. Van de noodzaak van de losse pols was niet iedereen overtuigd. Ook tijdens het Vriendschapstoer- nooi zijn de gebruikers gedwongen de zaal met elkaar te delen. Terwijl in de achterste hoek de ballen over het laken rollen en de toeschou wers mompelend commentaar le veren, kijken twee dammende heren verschrikt op als aan een ta feltje in het midden een groepje klaverjassers elkaar verwensingen begint toe te roepen. Veel toeschouwers Waren echter 20zeer verdiept in het spel, dat an dere geluiden uit de zaal niet tot hen doordrongen. De spelers leg den ook indrukwekkende series op het laken en een aantal van hen zal zeker zijn gebruikelijk moyen ne gisteren ver hebben overtrof fen. Nochtans sprak menige biljar ter na afloop hoofdschuddend, dat het een bar slechte partij was ge weest en het zeker beter had ge kund. En bij net gemiste carambo les werd de keu met kracht op de grond gezet. Aan een tafeltje aan de kant spra ken twee biljarters over de nood zaak van een losse pols. „Het lokt mij niet echt om loges uit de pols te spelen. Er blijft altijd een soort van druk op liggen. Met schrijven heb ik dat ook". Waarop hij van de an der het advies kreeg, om de keu dan eens losjes met de vingertop pen vast te houden. Beide spelers, die in het diensten centrum niet tot de oudsten be hoorden, vonden zichzelf eigenlijk tegoed voor het Vriendschapstoer- nooi Een van de twee had om die reden van deelname afgezien. De ander niet. „Ik ga op voor die grote beker", zei hij vol zelfvertrouwen. „Jansen en De Jong, als die partij afgelopen is, aan die tafel", riep een lid van de wedstrijdleiding. Waarop weer twee spelers de keu uit het foudraaï haalden, in elkaar schroefden en gespannen wachten op het einde van de partij. Theo Schaap was zichtbaar tevre den over het toernooiverloop. „Ac tiviteiten als deze leunen altijd op een paar mensen. Je voelt je als or ganisator verantwoordelijk, zeker als je net als ik altijd zegt: je doet 't, of je doet 't niet. En als je 't doet, doe Tt dan goed. Gelukkig heeft ie dereen het zo te zien prima naar z'n zin". Maassluis De derde Westland- popmarathon mag met recht een marathon worden genoemd. Hou den de hardlopers het 's middags na 42 kilometer en tweeëneenhalf uur rennen wel voor gezienbezoe kers van de popmarathon kunnen langer van de verrichtingen van hun favorieten genieten. Naar ver wachting zal het evenement pas rond vier uur zijn afgelopen, acht uur na het star tschoL Het spits van de popmarathon wordt om acht uur afgebeten door de Westlandse trashband Vomit. Anthrax, Napalm Death en Metal- lica gelden als de voorbeelden voor de groep, die anderhalf jaar gele den werd opgericht. De rockgroep Innocent Eyes be treedt als tweede het podium. De groep rond zanger Marcel van de Haven speelde reeds live voor de radio, maakte plaatopnames in En geland en speelde in diverse zalen. Na de heavy-speed (hoe toepasse lijk bij een concert op de dag van de marathon) van Blazing Image kunnen -de trommelvliezen even tot rust komen bij de funkband Brooklyn Bridge. De muziek van Rotterdamse band wordt omschre ven als swingende muziek met een zwoele ondertoon. Met name de funky bass van Peter Cordas en de rustige zang van Arthur Ammet- laan gelden als waarborg voor een gevoelig en dansbaar stuk muziek. De echte doorzetters kunnen na dit optreden nog van twee andere op tredens genieten in het Maassluisse jongerencentrum. Rond één uur 's nachts beklimt bluesband Blue Dirt het podium, terwijl de Ank Wayneband de marathon rond kwart over twee gaat afsluiten. Zelfs als de installatie het als ge volg van het langdurige muziekge- weld begeeft, zal dat de voormalige punkzangeres niet deren. Door haar bijzonder krachtige stem be hoeft zij nauwelijks versterking. De band achter Ank Wayne speelt ingetogen, waardoor de zangeres alle mogelijkheden krijgt om haar kwaliteiten tot recht te laten ko- Of veel bezoekers van Dug-Out het evenement van begin tot eind zullen bijwonen, moet overigens worden afgewaeht. Zelfs zonder actief te musiceren geldt het inte graal bijwonen van een dergelijk evenement als een hele prestatie. Minder prestatiegerichte bezoe kers hoeven niet bang te zijn: ook het in gedeelten bijwonen van het evenement behoort tot de moge lijkheden. De toegang tot de pop marathon »s zes gulden. Schiedam De handbaldames van DWS waren gisteravond in het bekerduel tegen Foreholte niet opgewassen en verloren met 13-12. In deze wedstrijd voor de acht ste finale, die bol stond van de spanning, stopte doelvrouwe Gea Lubbers vier straf- worpen van Neerlands topscorer Marian ne Bult. De Schiedammers hadden overigens een uitstekende start, gelet op de 5-1 voor sprong die zij namen. Maar daarna ging het moeilijker en kwam Foreholte beter in de wedstrijd. Bij de rust leidde de thuisploeg met 7-6, maar verder dan een doelpunt verschil liet DWS het niet komen. Drie minuten voor het einde was het nog 12-12, toen Foreholte de beslissende treffer forceerde. Doelpuntenmaaksters DWS: Diane Niemantsverdriet 4x, Janet Eggel- meijer, Lenie Zandbergen, Jacqueline ten Wolde (2x), Christa Boer, Christel van de Velde (lx). Vlaardingen Zwa luwen is er alles aan gelegen de uitwed strijd tegen SC Ever stem in winst om te zetten. Trainer Jan van der Hoek rekent er op dat na het week einde de afstand met Monster of PPSC drie punten zal bedragen, „In dat geval kunnen wij wat rustiger adem halen, want het is bij Zwaluwen alarmfase één", zegt de trainer. „Iedereen is er van doordrongen dat het morgen de wedstrijd van de waarheid is. Een voordeel is dat de ploeg helemaal fit is. Ik heb het deze week erg rustig aan gedaan op de training. Er is maar twee keer ge traind en veel gepraat. Thuis wonnen we pro bleemloos met 2-0 van SC Everstein, maar het is een ploeg die de ene keer kan vlam men en de andere keer over zich heen laat lo pen. Ik hoop op het laatste". Excelsior M Eric Gudde verliest de belangen van het tweede elftal niet uit het oog Nu het vlaggeschip freewheelend de competitie kan voltooien en de reserves een goede kans heb ben op promotie naar de eerste klasse, reist Ex- celsior'M morgen met slechts elf eerste team- spelers af naar Rijnsburgse Boys. De twee wis sels worden uit het derde team geleverd. Naast Cor van Hoeven en Rob van der Meer, die met het tweede aantreden, moet Gudde af zien van Wim Put (twee westrijden geschorst) en Edwin Berveling (één duel aan de kant). Rik Kramer wacht nog op een nieuwe schorsing en is ook nog eens geblesseerd..Gudde begint met Robert de Reus in de basis, maar omdat de klei ne linkspoot deze week alleen aan looptraining heeft gedaan, is het nog maar de vraag of hij de negentig minuten aankan. Gudde weet nog niet wie hij door de afwezig heid van Put en de jongste Berveling als laatste man laat spelen. De optie voor Ron van Straten ligt het meest voor de hand. door BAS VAN DEN BERG Schiedam Hans Bas- sant heeft deze week meer met de selectiespe lers van PPSC gepraat dan getraind. De kleine trainer had daar alle aanleiding voor, omdat de positie van de Schie dammers zo slecht is, dat voor prolongatie van het tweedeklasserschap moet worden gevreesd. „Ik heb de spelers duidelijk wil len maken dat PPSC voor een cruciaal duel staat tegen Mon ster. Misschien wel de belang rijkste wedstrijd van het seizoen. Eerlijk gezegd heb ik er alle hoop op dat wij het gaan redden tegen Monster. Kwalitatief heb ben we niks te vrezen, alleen is het belangrijk dat de instelling van de spelers optimaal zal zijn. Daar heb ik deze week alsmaar op lopen hameren. Thuis speel den we 1-1 tegen Monster, maar dat duel had zonder meer in een overwinning voor ons moeten eindigen. Een gelukkige om standigheid is dat PPSC over een elftal beschikt dat kan sco ren. Het gemiddelde staat op twee doelpunten per wedstrijd. Voor een club die in degradatie- zorgen zit, is dat niet slecht Ook tegen Monster zullen we de aan val kiezen en dan maar hopen dat we scoren". Hans Bassant maakt in zijn eer ste en laatste seizoen bij PPSC (volgend jaar Dilettant) zaken mee die bij een amateurclub schering en inslag zijn: een veel voud aan blessures en spelers die tussentijds met vakantie gaan. Jeugd De trainer: „Rob de Nijs viel al gauw weg door een kapotte me niscus (traint weer), Erie Kol- meijer verdween naar het twee de elftal, Eric de Nijs kampte lange tijd met een rugblessure en later weer met een oogkasbles sure. En recent ging Eric van Harmeien nog met vakantie. Het zijn allemaal zaken waar je reke ning mee moet houden. Het be tekent wel dat de as van het elf tal wegviel en noodgedwongen heb ik de jeugd een kans moeten geven. Dat waren Arjan van der Lee, René van der Velden, Cees Lelieveld en Remco van der Lugt Voor die jongens is het een leerproces en dat heeft zijn tijd I nodig. Dat mag je niet forceren. Daarom is één jaar vooreen trai ner veel te weinig". PPSC is de competitie bijzonder laconiek begonnen; uit vier wed strijden behaalde het één punt VlaardingenFortuna Vlaardingen is langzaam maar zeker afge daald naar een positie die eventueel degradatie tot gevolg kan heb ben. De Vlaardingers ontmoeten op eigen veld HO V, dat met de pa sen op karakter twee keer won, Fortuna is zo ver nog niet omdat de ploeg het vertrouwen mister een goede eindsprint van te maken. Robert van Boxem is geschorst, ter wijl Jerry Monkou en Arjan van der Slot met blessures kampen. Uit de laatste zes ontmoetingen behaalde Fortuna drie punten en dat geeft te denken.'Er zal moeten worden gewonnen om uit de bedreig de positie te blijven. In deze klasse degraderen de vier laatste clubs en nummer vijf speelt een beslissingswedstrijd tegen nummer vijf van afdeling A. Hans Bassant „Ik was nieuw", aldus Hans Bas sant, „dus ik moest ook maar af wachten wat ik voor een elftal had. Nu ben ik eindelijk zo ver dat er een elftal staat dat in prin cipe niet hoeft te degraderen. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat we veel te laag staan. Ik hoop dat de spelers dat ook begrijpen en morgen tot de bodem zuilen gaan om te bewijzen dat we ge woon in de tweede klasse thuis horen. Het is onzeker of Remco van der Lugt en Erwin van der Lee zullen meedoen. Beiden zijn aan de enkel geblesseerd. Na Monster ontvangen we nog Ca- pelle en gaan op bezoek bij SSS en Excelsior Pernis". Schiedam „Zo'n uitglijder", zegt trainer Martin Schaap van SFC, „mag ons niet voor de tweede keer overkomen. Het hing al weken in de lucht dat we eens met grote cijfers op onze broek zouden krijgen. Maar het komt altijd onverwacht als het gebeurt". „Toch is het ook weer niet zo on verwacht", vervolgt de trainer, „omdat Dirk de Groot en Marcel van Hattem beenbreuken heb ben opgelopen en Harry van Ka pel met een dikke enkel tobt. Hij heeft deze week ook niet ge traind. Voor het duel tegen Roodenburg zal het daardoor echt niet op mooi voetbal aanko men. Willen we de race blijven volhouden dan zal er gebikkeld moeten worden. De spelers zui len tot de bodem moeten gaan en r begrijpen dat er veel op het spel staat. Kracht en mentaliteit zijn de wapens om Roodenburg te verslaan". Rotterdam Roy van Doppen keert na een afwezigheid van enkele weken vanwege gordel roos weer terug in de basis van Hermes DVS. In de ontmoeting tegen SVW in Gorinchem ont breken waarschijnlijk Rob van der Tuyn en Oscar Biesheuvel. Beide spelers tobben met spier blessures. De Schiedammers zitten nog volop in degradatiestrijd. Her mes DVS heeft 18 punten uit 16 wedstrijden en SVW heeft het zelfde aantal punten maar een wedstrijd minder gespeeld. Schiedam Jan van der Vel den hoopt dat het moreel bij SW na de 2-0 overwinning op Heracles een klein beetje is opgekrikt. Voor de ontmoe ting tegen NAC zaterdaga vond, het eerste duel in de vierde periode, mistSW Pier Tol nog vanwege griep. Zijn vervanger is Robin van der Laan. Het meespelen van Pa trick Dumee is door een ge kneusde rib onzeker. Evenals Jan Lohnian die deze week een griepaanval kreeg en Hans Loovens die met een liesblessure tobt. „Ik hoop", zegt Jan van der Velden, „dat het elftal niet veel zal afwij ken van tweede paasdag. Het is altijd goed als een elftal zo min mogelijk wordt gewij zigd". 1 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2