Onderaannemers overwegen stappen tegen Van der Waaï Frankeland in opstand met week ludieke acties De Buitensluis wil nog een keer Tussen de Lakens EH33 IJITZENDBURO DE SCHIESTREEK Anastasia wil af van Marilyn-image 'Koper' verdwijnt met dure brommer 7^ Personeel Holy hult zich in het zwart VLAABDINGS DAGBLAD SGHIESAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Geen genade voor overvaller Rijverbod Vrouw ontsnapt aan verkrachting HEFTRUCKCHAUFFEURS MAGAZIJNMEDEWERKERS PRODUKTIEMEDEWERKERS John kroes irülsta studio Ongelukken op Laan '40-'45 Vechtpartij in kantine SVV Oververhit vet oorzaak brand i IfBfllfB Reflionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardinaen Postbus arms 'nun m 7 T1P0StblJS 400B'3130 «A Vardingen. Telefoon: OtO-4343229.42520*6.43SQ5S7 - sportredactie: 4345209. TeWa,^^gT MAANDAG 3 APRIL 19S9 PAGINA II Vlaardingen Aannemingsbedrijf H. Verwater Zonen uit Hoogvliet wil samen met andere voormali ge schuldeisers van Van der Waal juridische stappen ondernemen tegen het Vlaardingse bouwbedrijf Verwater BV behoorde tot- de 225 bedrijven die nog geld te goed hadden van Van der Waal, toen het be drijf in februari failliet ging en werd overgenomen door aannemer Aan de Stegge uit Twello. Het bedrijf werd in afgeslankte vorm voortgezet, met Roelof Jan van Bruggen als directeur in plaats van Henk van der Waal. De schuldeisers, die eerder allemaal veertig procent van hun vorderingen kwijtscholden om bouwbedrijf Van der Waal in stand te houden, had den het nakijken. „Wij zijn op z'n Hollands gezegd gewoon belazerd", zegt di recteur Rob Verwater van het bedrijf uit Hoog vliet. Hij doelt daarmee op berichten van Van Brug gen en de juridisch adviseur van Van der Waal, dat na het akkoord met de schuldeisers de toekomst er weer goed uitzag voor de Vlaardingse bouwer. „Het bedrijf is weer gezond en solvabel1', werd de crediteuren te verstaan gegeven. Kort nadat de schuldeisers een deel van hun vorde ringen hadden laten vallen, trok een Tilburgs bouw bedrijf echter het aanbod in om ruim twee miljoen gulden m het noodlijdende bedrijf te steken. Zo ging Van der Waal alsnog failliet „De geruchten dat Aan de Stegge al lang in the picture was bij Van der Waal, dat de enige bedoeling van het crediteurenakkoord was om nog wat geld van de opdrachtgevers binnen te krijgen, komen overal vandaan", zegt Rob Verwater. Verwater en Zonen had van Van der Waal, op het moment dat het bedrijf failliet ging, nog 300,000 gul den tegoed. De totale schuldenlast van het bouwbe drijf bedroeg op dat moment ruim twaalf miljoen gul den. De Hoogvlietse aannemer, gespecialiseerd in grondwerken en het verplaatsen van opslagtanks, trad op als onderaannemer voor Van der Waal bij een karwei op het voormalig Shell-terrein aan de Maas- sluissedijk. Van der Waal bouwt daar de nieuwe be drijfsruimte van de firma Mostert Absorbents. Ook andere onderaannemers van Van der Waal, die na het faillissement naar hun centen konden fluiten, zijn boos over de gang van'zaken. Verwater heeft er al een aantal gesproken en zal proberen via de curator, mr. R.P.M. Frima, de meesten van de 225 kredxteuren om de tafel te krijgen. „Wij hebben een advocaat In de arm genomen om te kijken of er iuridische stappen mogelijk zijn tegen Van der Waal. De crediteuren zijn hun geld kwijt en het bedrijf Van der Waal gaat vrolijk verder", zegt een boze Verwater. In het blad Cobouw spuwde onlangs een Haagse on deraannemer zijn gal over de wijze, waarop de over name van Van der Waal was geregeld. Van Bruggen reageerde boos: „De man moet oppassen met wat hij zegt, anders ga ik hem een keer in de kladden pak- ken". Verwater heeft zich daaraan geërgerd: „Het is zeer onbehoorlijk, hoe die meneer Van Bruggen te keergaat". Ook aan een belofte, dat de hulpvaardigeschuldeisers in de toekomst op opdrachten van Van der Waal kon den rekenen, is Van Bruggen volgens Verwater niet nagekomen. „Hij heeft nooit meer contact met ons op genomen. Een ander bedrijf heeft het grondwerk op het terrein aan de Maassluissedijk van ons overgeno men. Ja, zo gaat dat: de een z'n dood is de ander z'n brood". Binnen twee weken zal duidelijk zijn, denkt Verwa ter, of juridische stappen tegen Van der Waal zinvol zijn en hoeveel van de 225 voormalige schuldeisers daartoe bereid zijn. „Wij zuilen er in elk geval niet aan meehelpen om een figuur als Van Bruggen in het zadel te houden". Zangeres Anastasia Sijthoff mag dan overeenkomst vertonen met Marilyn Monroe, ze is toch het liefst zichzelf. Vlaardingen 'Marilyn' wil van haar image af. In café D'Oude Stoep, dat april tot Hollywood-maand heeft uitgeroepen, trad zon dagavond de Nederlandse Marilyn Monroe op. Maar de blonde Anastasia Sijthoff, gekleed in de Amerikaanse vlag, wil vanaf heden niet meer vergeleken worden met de legendarische filmster uit de jaren zestig. De Nederlandse blondine filmt ook niet, ze zingt. Anastasia: „Dat disc-jockey Jan Rietman mij tot Nederlandse Marilyn Monroe doop te, betekent nog niet dat ik altijd onder die naam wil optreden. Men sen mogen me best sexy vinden, maar ik wil wel mezelf blijven en door mijn eigen uitstraling en capaciteiten beroemd worden". De ambitieuze 19-jarige schone uit Mijnsheerenland zong onder an dere nummers van Donna Summer en Diana Ross. Het publiek rea geerde dolenthousiast, maar vond 'Marilyns' optreden wel wat aan de korte kant De filmmuziek op de achtergrond was een wat magere aanvulling. D'Oude Stoep bootst de Hollywood-sfeer wel zorgvuldig na. De muren zijn behangen met James Dean-posters en als hoofdge recht kan een Ben Hur-steak worden besteld. Voor Take 4 staat een verse halve baby-ananas met slagroom. Ook op 4 en 18 april staan op tredens van respectievelijk Coco York en de Manhattan Band en de Hot BI uezz Band in het teken van de Hollywood-glamour. Vlaardingen „Hij zet m'n helm op, stapt op m'n brommer, geeft gas, en weg is hij". De 15-jarige Vlaardinger Erik Dost heeft de laatste dagen weinig plezier beleefd aan het zonnige lenteweer. Zijn humeur is danig verziekt, sinds eind vorige week een zogenaamde koper er met zijn brommer vandoor ging, „Ik had er nog niet eens op gereden", zegt Erik teleurge steld. De brommer stond al een tijdje in de schuur van een neef aan de Van,der Heimstraat, in afwachting van de dag waarop Erik 16 zou worden. Aan de Dr. Wiardi Beekmansingel was in de schuur geen ruimte voorde brommer. Maanden had Erik elke zaterdag bij Bas van der Heijden ge werkt om de dure Honda MTX-80 te kunnen kopen. 30 Juni was de grote dag waar hij naar uitzag. Maar toen zijn vader hoorde dat de brommer met gemak de tachtig kilometer haal de, kreeg Erik te verstaan dat hij hem maar moest verkopen. „Koop maar een andere", zei vader Dost Naar aanleiding van een advertentie in de krant verscheen een ongeveer 18-jarige blonde jongen, die vertelde dat hij in Rotterdam-Zuid woonde. Hijiluisterde geïnteresseerd naar het ronken van de motor en zei dat hij een proefritje wilde maken. Erik heeft nog een half uur staan wachten, voor hij tot de conclusie kwam dat hij zijn dure bezit niet meer terug zou zien. „Die jongen heeft zaterdagavond een feestje ge bouwd", zegt hij met een wrange glimlach. Moeder en zoon Dost hebben aangifte gedaan bij de politie en bet fi-amenummer van de brommer opgegeven. Maar al te veel hoop dat de politie de brommer terugvindt hebben zij niet. „Een tip die leidt tot het terugvinden van de brommer is ons wel tweehonderd gulden waard", zegt mevrouw Dost. Erik had de brommer voor 1800 gulden gekocht. Den Haag Het is een 24-jarige Schiedammer niet gelukt in ho ger beroep bij het gerechtshof in Den Haag gedaan te krijgen, dat hij versneld psychiatrisch wordt behandeld voor zijn aandrang tot overvallen. Het hof heeft het verzoek van de man afgewezen. De Schiedammer heeft gewa pende overvallen in Gorinchem, Hardinxveld-Giessendam, Vlaardingen en De Lier op zijn naam staan. In Vlaardingen overviel hij een postagentschap. In De Lier drong hij tot twee maal toe gewapend bij een gezin binnen, in Gorinchem overviel hij de Gamma. Voor deze feiten werd de ver dachte vorig jaar door de recht bank veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf en ter beschik kingstelling van de staat (tbs). De tbs is bedoeld om de verdach te psychiatrisch te laten behan delen. Een versnelde psychiatri sche behandeling zou de gevan genisstraf bekorten. Het hof zag daar „vanwege de ernst van de de feiten" geen. aanlei- Vlaardingen Bh" een alcohol controle van de Vlaardingse po litie is in de nacht van zaterdag op zondag slechts één dronken automobilist tegen de lamp gelo pen, Van de 95 bestuurders, die op de alcotester moesten blazen,' was hij de enige met een te hoog alcoholpromillage. Hij kreeg een zes uur durend rijverbod opge legd. Bij de alcoholcontrole, die op verschillende plaatsen in de stad werd uitgevoerd, waren vier politiemensen betrokken. Schiedam Het personeel van verzorgingstehuis Fran keland is vanmorgen om half acht in opstand gekomen. Met het uitdelen van actie buttons, actiekranten en aan plakbiljetten aan de verzor genden werd het startsein ge geven voor een actieweek onder het motto VIP: Verzor genden In Protest. De acties, die bedoeld zijn om te ageren tegen de slechte arbeids omstandigheden en de te lage sa larissen, zullen een ludiek ka rakter dragen. De directie, be wonerscommissie en een over grote meerderheid van het per soneel steunen de acties. Frankeland haakt daarmee in op uitingen van ongenoegen, die vrijwel overal in het land wor den geventileerd. De uiteindelij ke bedoeling is een betere cao af te dwingen. Er moeten meer handen aan het bed komen en het werk moet op redelijke wijze betaald worden, te starten met vijf procent nu, vinden de zeven personeelsleden, die samen de V3P-aeties hebben voorbereid. Volgens de 2even hebben zij in Frankeland nog meer reden tot klagen dan hun collega's, die on der de cao voor het ziekenhuis wezen vallen. „We draaien al ja ren zondagsdiensten. De grens is overschreden. We zeggen nu stop", aldus Leo Rosbender en Jeroen Verveer, die als woord voerders voor de groep optre den. Het werk in Frankeland is vol gens hen de laatste jaren om twee redenen steeds zwaarder geworden. Het aantal oudere en zorgbehoeftige bejaarden neemt steeds meer toe. Als extra pro bleem wordt daarbij genoemd dat de personele bezetting steeds verder afneemt. Vanmorgen werd de problema tiek inzichtelijk gemaakt door op de parkeerplaats bij Frankeland een bed met patiënt te plaatsen, waarbij vrijwilligers werden ge vraagd hem maar te verzorgen, omdat het personeel er geen tijd voor had. Even later ging een es- tafettetocht van start, waarbij alle andere plaatselijke instellin gen voor de gezondheidszorg werden bezocht Daar werden intekenformulieren neergelegd met de bedoeling solidariteit met de acties te betuigen. Gedurende de hele week wordt In de hal bij de receptie een kraampje bemand, waar infor matiebulletins worden ver spreid. De acties moeten vrijdag uit vloeien in een grote optocht van af de Koemarkt door de Hoog straat naar het stadhuis. De inte kenlijsten zullen dan aan een vertegenwoordiger van het stadsbestuur worden overhan digd. Bij de gemeentelijke sociale dienst zijn de verontruste perso neelsleden van plan massaal een bijstandsuitkering aan te vragen De VIP-groep verwacht steun te krijgen van collega-instellingen. Dé gezamenlijke bonden begin nen deze week in de regio Zuid- Holland met het vormen van een actiecomité.. „Op het mo ment dat de besprekingen dan mislopen, kunnen we met acties meteen aansluiten bij de verple ging", aldus AbvaKabo-bestuur- der Frans Kramer. Officieel mogen in de bejaarden zorg nog geen acties worden ge voerd, omdat er nog geen sprake is van een conflict tussen de werkgevers en werknemers. De In de hal speldde het personeel van huize Frankeland vanmorgen vroeg strijdvaardig actiebuttons op. een looneis gesteld van ander half procent. Maar ze hebben de werkgevers laten weten dat de resultaten van de cao-Zieken huiswezen ook gevolgen moeten hebben voorde bejaardenzorg. Eerst vonden de bonden de ac ties in de bejaardenzorg nog wat voorbarig. „Maar we staan er nu formeel achter omdat we wel verwachten dat de besprekingen mis zullen lopen", aldus Kramer. Tegen die tijd wil hij wat betreft organisatie de zaak startklaar hebben. Het personeel in de bejaarden en verzorgingshuizen wil ook aandacht voor hun cao. „Tot'nu toe is er alleen aandacht voor de verpleging geweest", aldus Tine ke de Bruijn van de actiegroep Verzorgenden in protest „Maar wij willen net zo goed vijf pro cent meer salaris". cao-onderhandelingen zijn nog aan de gang. De bonden hebben Vlaardingen Een 19-jarige Vlaardingse is vrijdagmiddag ontsnapt aan een poging tot ver krachting. Een ongeveer 35-jari- ge man probeerde de vrouw, die liep te wandelen op de Water- sportweg, in zijn auto te sleuren. De man sprong uit zijn grijze Ford Taunus en begon de vrouw onzedelijk te betasten. Zijn po ging om baar in zijn auto te krij gen strandde op het heftige ver zet van het slachtoffer. De man gaf zijn poging op en reed met hoge snelheid weg in de richting van Maassluis. Schiedam Het zijn niet alleen jongeren, die in café De Buïten- sluisstaan te swingen. Ook Gor- zenaren, die twintig jaar geleden al van de Rolling Stones hielden, hebben besloten de tv uit te laten en de zaterdagavond ouderwets door te brengen. „Je zult toch thuisblijven, ben je gek!" Opvallend is het aantal hossende werknemers van het Schieland- ziekenhuis. Het hele café gaat „uit z'n dak". De muzikanten, die in de Lekstraat optreden, hebben het publiek helemaal in hun greep. Between the Sheets heet de groep. De vijf leden zijn allen uit Vlaardingen afkomstig. ;rMuziek uit de jaren zestig hoor je nu nog. Maar de muziek van tegenwoordig hoor je over vijf jaar niet meer", zegt een veerti ger, die het prachtig vindt om nummers zoals Brown Sugar, Honky Tonk Woman, Satisfac tion en Under My Thumb nog eens te horen. Het zijn niet alleen nummers van de Stones, die door Between the Sheets ten ge hore worden gebracht Ook van Fleetwood Mac en de Golden Earring wordt wat gespeeld, en van de Beatles het onvermijde lijke Eight Days a Week. Jan Hofman is een leadzanger die weet hoe je het publiek en tertaint. Hij verlaat het podium, springt op het biljart (dat vanwe ge de drukte zorgvuldig is afge dekt met een houten vlonder) en dirigeert ook tweede gitarist René van Vliet en tamboerijn speler Wout Goosens naar het biljart toe. Drummer Nick van Dongen kan uiteraard zijn slag werk niet verlaten en ook bassist Willem van de Walk blijft zitten: zijn voet zit in het gips. De Buitensluis vinden ze een 'te gek' café. Volgende maand spe len ze er weer, die afspraak wordt meteen na afloop ge maakt „Dit is muziek met bal len", zegt Nick van Dongen. „Wij spelen uit onze sodemie ter". De akoestiek van De Bui tensluis mag er zijn en geluids man Peter Roozen, voormalig Gorzenaar, weet er subliem mee om te gaan. Waarom noemt een groep zich Between the Sheets (tussen de lakens)? Nick van Dongen heeft daar een eenvoudige verklaring voor: „Wij repeteren altijd op zondagochtend vanaf half tien, ergens in de Indische Buurt in Vlaardingen. En dat is een tijd, dat ieder normaal mens nog tus sen de lakens ligt. Zouden wij dan eigenlijk ook wel willen". Willem van de Walk en Jan Hof man spelen ook in een andere groep, geen gitaarband zoals Bet- ween the Sheets, maar met meer toeisenwerk. Jack in the Box heet die groep en ze treedt vrij dagavond op in de Harmonie in Vlaardingen. Aanstaande zater dag is er een biljarttoemooi in De Buitensluis, waarna de groep Shifting Four optreedt Dat is meer voor oudere mensen be doeld. Wilt u op Korte termijn aan de slag, laat u dan inschrijven en maak een proefrit. Gemotiveerde mensen kunnen wij een prima baan tegen een uitstekend salaris aanbieden. Interesse In werk voor langere tijd? Kom langs en Iaat u Informeren. Nieuwsgierig? Neem dlrekt kon takt op en laat u vrijblijvend informeren over de vele mogelijkheden. UÏTZENDBURO DE SCHIESTREEK, Dr. Wibautplein 15, Schiedam. Tel. 010-4701222 50 (aar Uw bedden-specialist Hnofd-spaasor Excalslor'20 SINGEL 51 SCHIEDAM (achterzijde Broersvest) Maassluis Een 40-jarige vrouw uit Rotterdam is vrijdag met rugletsel naar het Holyzie- kenhuis gebracht, nadat zij in Maassluis door een auto was ge schept. De vrouw stak op Laan '40-'45 de zebra bil de Bilderdij- klaan over, terwijl het voetgan gerslicht op rood stond. 's Nachts gebeurde op Laan '40- '45 nog een ongeluk. Een Maas- si ui ze r belandde met zijn auto in de sloot. De bestuurder kwam er ongedeerd vanaf en ging naar huis. Hij werd door de politie van zijn bed gelicht. Vermoedelijk verkeerde hij onder invloed van zowel alcohol als medicijnen. Vlaardingen - Met zonnebril len op verscheen het personeel van het Holyziekenhuis van daag op het werk. „Want onze salarissen kunnen nauwelijks het daglicht verdragen", zegt het actiecomité. De hele week zijn er ludieke acties in het Holy. Ac ties, waardoor de patiëntenzorg volgens het comité niet wordt aangetast. De patiënten en hun bezoek zul len wel merken dat het perso neel het salaris te laag en de werkdruk te hoog vindt. Op vrij dag worden bezoekers uitgeno digd om ook buiten het bezoek uur te blijven en de verpleeg kundigen een handje te helpen. „Zo kunnen de mensen een in druk krijgen van ons werk", legt het actiecomité uit. Dinsdag mogen de patiënten uit slapen en krijgen zij een 5%-ge- hakje bij hun kopje koffie. Woensdag vertrekt er om twaalf uur uit het rosarium bij het zie kenhuis een demonstratieve op tocht naar het stadhuis. Daar zal een petitie worden aangeboden. Het actiecomité hoopt dat het personeel van verpleeg- en be jaardentehuizen zich bij de op tocht zal aansluiten. Om hun boosheid te onderstrepen verrui len de verpleegkundigen don derdag het smetteloos witte uni form voor een zwart tuniek. Als. de vastgelopen cao-onderhande lingen niet snel weer op gang ko men, blijft het niet bij één actie week. Schiedam Aanhangers van SW en NACzijn zaterdagavond in de kantine van SVV met el kaar op de vuist gegaan. De vechtpartij ontstond, toen een groep NAC-supporters vanuit het rellenvak in de kantine te rechtkwam. Onder begeleiding van honden slaagde de politie erin de vechtenden te scheiden. Ook voor en na afloop van de wedstrijd was het onrustig in Harga Vlak voor de wedstrijd werd de hulp van de politie al in- jeschakeld, toen een deel van de Bredase supporters weigerde in het rellenvak plaats te nemen. Ook na afloop had de politie haar handen vol aan de naar schat ting 70 Brabantse supporters. Op station Schiedam-Nieuwland werden honden ingezet om en kele relschoppers uiteen te drij ven. Eén NAC-supporter werd door de politie aangehouden, toen hij een vol blikje bier leegde op het hoofd van een politiea gent. Een andere man, die de agent op dat moment tegen de khieén trapte, wist de politie niet te achterhalen. Schiedam De brand in de Ga- lïleïstraat, waarbij vrijdagoch tend twee bewoners het leven lieten, is veroorzaakt door een overkokend pannetje met vet op het gasstel. De slachtoffers van de brand, de 25-jarige E.A. Wiesseen de32-ja- rige L.L. van Boxtel, waren 's ochtends vroeg in hun beneden woning teruggekeerd. Na het nachtelijk verblijf elders zetten de mannen een frituurpan op het gasstel. De mannen vielen vervolgens in slaap, waarna het vet oververhit raakte. De brand greep snel om zich heen. Eén bewoner van de bovenwoning ligt nog in het Schielandziekenhuis. Tien pan den in de Galileistraat liepen aanzienlijke rook- en waterscha de op. alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. OIO - 473 82 22

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1