mm Meevaller Nutsbedrijf van 1,7 mil j oen gulden Glasscherven in babyvoeding vermoedelijk loos alarm REGIOVIDEOTHEEK BALY Orpheus op cd Maassluizer dodelijk verongelukt Boelhuis Maasland met 300 kavels Yan der Griend gaat bij VTM in op milieucontrole VIAABDINGS DABBLAD SCHIEOAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Windmolen achter haven mag niet Dubbel feest! na korte raad Vrouw zegt pak: hond bijt man Autokrakers aangehouden Valse enquêteur BALY Jongerencentrum in Holy-Noord middel tegen zwerf groepen BRANDWEER IN NOOD DRIEMAAL'DE KUIP' VOL HOUT... LET OP! ONZE PRACHTIGE KLEURENPSNKSTERFQLDER! BOORDEVOL AANBIEDINGEN VANDAAG OF MORGEN Uil DE BUS! AL VERANDERT DEMODE NOG ZO DE KWINT. ACHTERHAALT HAAR WEL. Onderzoek vervuiling Hellingkade Burgemeester in bevrij dingsloop WOENSDAG 3 MEI 1989 PAGINA 21 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008,3130 KA Vlaardingen. Telefoon; 010-4343229,4352066,4350557 -sportredactie: 4345209. Telefax; 010-4349754. Vlaardingen Alle opschud ding die gisteren in Vlaardingen ontstond oder glasscherfjes^ in een potje babyvoeding is waar schijnlijk voor niets geweest. De rijkskeuringsdienst van waren in Rotterdam gelooft niet langer dal er opzet in het spel is. Nu een eerste onderzoek heeft uitgewe zen dat het vermoedelijk om een hard kristal ging, en niet om glas, is er volgens de keurings dienst eerder sprake van een toevallige chemische 'fout' die ontstond bij de productie. Tijdens het verhittingsp. oces in de Nutriciafabriek in Zoeter- meer is in het potje babyvoeding waarschijnlijk een mineraal of Vlaardingen De voorgeno men bouw van een windturbine aan de Westhavenkade in Vlaar dingen, door de Handelsmaat schappij Het Oude Ambacht, is definitief van de baan. De Raad van State is het eens met de ge meente Vlaardingen dat een windmolen in een woonwijk te gevaarlijk is. Het geschil tussen de visverwer- kende handselsmaatschappij en de gemeente Vlaardingen loopt al sinds mei 1985. Het verzoek van het bedrijf om een windtur bine te rrïögen bouwen werd toen afgewezen. Het gevaarte zou nod tg zijn als energievoor ziening voor het visopslag- en verwerkingsbedrijf en voor een afzuiginstallatie met een 33 me ter hoge pijp voor de afvoer van hinderlijke rookgassen. Vlaardingen vindt dat windmo lens. uit veiligheidsoverwegin gen zo véeL mogelijk buiten woonwijken moeten worden ge-" bouwd. Op betrekkelijk geringe afstand van het bedrijf aan de Westhavenkade is. echter wo ningbouw gepland. Bovendien doen de hoogte van de'turbine en deyschoorsteen afbreuk aan dit Bouwplan. V, Maassluis Toen burgemeester Hans wan Es gisteren de bijeen komst van de gemeenteraad van Maassluis na twintig minuten af hamerde, bedankte hij de raads- leden voor hun vergaderdiscipli ne. „Dat geeft éért van onze raadsleden de gelegenheid zijn verjaardag wat langer te vie ren". De jarige Jet op wie Van Es doel de was PvdA-raadslid Martin Burger. Het raadslid repliceerde, duidelijk speculerend op de val van net VVD/CD A-kabinet: „En het kan vanavond nog extra feestelijk worden. Daarom nodig ik u allen uit vooreen drankje op mijn kosten". Tijdens het geïmproviseerde verjaardagspartijtje werd al druk gespeculeerd over de loka le gevolgen van een kabinetscri sis. „Landelijk zou ik uiteraard zeer gelukkig zijn met de val van het kabinet", liet PvdA-fractie- leider Robert Punt weten. „Maar als lokale politici komt het ons eigenlijk niet zo goed uit. Als er in september verkiezingen ko men, zijn de mensen tegen de tijd van de gemeenteraadsverkie zingen volgend jaar de politiek beu Vlaardingen Een schennis pleger, die gistermorgen om tien uur op het voetpad langs de Ho- lysingel aan een 24-jarige vrouw uit Vlaardingen spontaan zijn geslachtsdelen toonde, mag van geluk spreken. De vrouw, die daar met haar hond wandelde, reageerde namelijk eveneens spontaan. Pak, zei zij tegen haar hond. Het dier twijfelde geen moment en beet de man in een been. Gelet op zijn op dat mo ment kwetsbare lichamelijke toestand, had het voorval pijnlij ker kunnen aflopen. Schiedam Aan de Havendijk heeft de politie afgelopen nacht twee vermoedelijke autokrakers gearresteerd. De ene helft van het duo zat in'een auto, de twee de man had zich even verderop in de struiken verstopt. Xn de di recte omgeving trof de politie een zojuist gestolen radio-casset terecorder aan. Op een parkeer plaats bij de Panoramaflats ston den verscheidene auto's met in geslagen ruiten. De twee man nen waren 21 en 26 jaar oud en afkomstig uit Schiedam. Ze zou den vandaag worden verhoord. Vlaardingen Tenminste vijf Vlaaardingse vrouwen zijn de afgelopen dagen telefonisch be naderd door een man, die 2ieh uitgaf voor enquêteur van de NVSH. De man stelde de dames allerlei zeer intieme vragen. Eén van hen werd zelfs nog een keer teruggebeld met het verzoek of „zij medewerking wilde verlenen aan een 06-lijn. De NVSH weet yan—niets en voert momenteel geen enquêtes uit. kristal ontstaan, dat uiterlijk sterk leek) op glas. De ongerust» heid van de Vlaardingse moeA der. die het kristalletje waarnam op de tong van haar Kind, valt te verklaren uit berichten over af persing van twee Engelse fabrie ken v*n babyvoeding. Ook de politie en de keuringsdienst hiel den er rekening mee dat het 'glas' niet per ongeluk in het pot je Olvarit terecht was gekomen, temeer daar een van de bedreig de Engelse bedrijven een doch teronderneming is van Nutricia. Het onderzoek in Vlaardingen verliep gisteren enigszins chao tisch. Volgens de eerste berich ten had de moeder het bewuste potje voor haar 3 maanden oude kind gekocht bij de Extramarkt aan de Tweede van Leyden Gaelstraat. Hans van Bohemen, de eigenaar van deze super markt, was kort voor het mid daguur echter nog niet door de politie ingelicht. Pas later op de dag vernam de hevig geschrok ken winkelier dat het potje Ol varit uit de schappen van het Al- bert Heijn-filiaa! in De Loper kwam. Dat was de politie geble ken uit het prijsplakkertje op de verpakking. Verklaarbaar was de vergissing wel: de moeder doet het grootste deel van haar boodschappen bij de Extra- markt. Bij Albert Heijn in De Loper haalden inspecteurs van de keu ringsdienst en de Vlaardingse politie gistermiddag 5 potjes ba byvoeding op voor nader onder zoek. „Monsters, die gewoon bij de'kassa werden afgerekend", aldus" de bedrijfsleider, die geen reden zag de voorraad Olvarit uit veiligheidsoverwegingen tij delijk uit de verkoop te halen: „We halen alleen iets uit het schap als de keuringsdienst daar opdracht voorgeeft". Beide win keliers benadrukken dat alle potjes van dit merk verzegeld zijn met een papieren strook, waardoor het vrijwel onmoge lijk is. ongemerkt iets aan de in houd toe te voegen. Gistermid dag Iaat bleek dat geen van de vijf onderzochte potjes glas, mi neralen of andere schadelijke stoffen bevatte. De uitslag van het onderhoek versterkte nog eens de mening van de politie en de keurings dienst dat er geen enkele reden is voor paniek. Het aangetroffen kristal in de babyvoeding die de ongeruste moeder bij de politie deponeerde zou bovendien niet schadelijk zijn voor de gezond heid, „Het kan geen kwaad", loopt politiewoordvoerder Leo Sluijter op de uitslag van het la boratorium-onderzoek vooruit. Een verband met de bedreiging van de fabrikanten in Engeland is volgens Sluijter niet te leggen. De hele affaire is volgens hem zeer waarschijnlijk „een storm in een glas water" MÉffÉ Op de open plek aan de Brusselweg zijn de heiers bezig de eerste paal in de grond te siaan. Brandweerlieden nemen de ravage in ogenschouw na het ongeluk met dodelijke afloop op de Maassluis- sedijk. Vlaardingen Op de Maassluis- sedijk is gistermiddag de 77-jari- ge Albertus Andrioli uit Maas sluis om het leven gekomen. De man botste met zijn auto ter hoogte van de afslag bij het in dustriegebied Het Scheur fron taal op een taxi die drie school kinderen vervoerde. De taxi chauffeuren de kinderen bleven ongedeerd. Het ongeluk gebeurde kort voor half vier. Medewerkers van de firma Selanco aan de James Walt weg schrokken rond die tijd op door een luide klap. De poli tie, een ziekenwagen en de brandweer waren zeer snel ter plaatse. Het slachtoffer moest door de brandweer uit de auto worden gezaagd. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis. De taxi-chauffeur verkeerde in een shocktoestand. Hij werd per luxe auto weggebracht. Over de toedracht van het dode lijke ongeluk tast de politie nog in het duister. Het is nog met duidelijk waarom het slachtoffer op de verkeerde weghelft reed. Beide auto's waren total loss en werden door de brandweer weg gesleept. Het verkeer werd ge- durendeeen uur omgeleid. Maasland Een landbouw wa gen is het grootste object, een ko peren zeepdoosje met gaatjes het kleinste. En daar tussen in nog 298 kavels. Het traditionele Maaslandse Boelhuis heeft op Hemelvaartsdag weer van alles te bieden. Het boel huis heeft in de loop der jaren tot ver over de dorpsgrenzen naam en faam op gebouwd. Zeker 20 bekend is de naam van veilingmeester Jan Kroes. Als gewoonlijk leidt hij morgen de verkoop op het terrein aan de Oude Veiling, pal aan de voet van rijksweg 20. Kroes en ook mr. A. Geldens vertolken de hoofdrol in het boelhuis. dat is georganiseerd door M. Lensveld en een aantal medewerkers, onder auspiciën van de plaatselijke afdeling van de Lionsciub. Ook nu is de op brengst weer bestemd voor een goed doel: voor ontwikkelings projecten in de Derde Wereld en voor het Maaslandse museum De Scbilpen. Zowel de koper als de aanbieder dragen ieder tien procent van de opbrengst af voor dit goede doel. Behalve de landbouwwagen en het zeepdoosje, heeft het boel huis voor iedereen wel wat te bieden. Onder de kavels zijn veel gebruiksvoorwerpen in alle soorten en maten, glas in lood, schilderijen. «.in?k, koper en tin. Ook een paar stuxs kleinvee komen onder de hamer. Want het is uiteindelijk toch een boel- huis, een naam die is afgeleid van de boedel van boerderijen en de manier waarop die in het verleden aan de man werd ge bracht. De kavels kunnen morgenoch tend tussen tien en twaalf uur worden bekeken, alvorens Jan Kroes de eerste, hamerslag laat vallen. Rond vijf uur valt de laatste gongslag, waarna de ba lans voor het goede doel kan worden opgemaakt. (ADVERTENTIE) Baly biedt u meer dan 14.500 films ca. 800 kinderfilms, 6000 speelfilms en 8000 seksfifms, w.o. 3000 speciale (in een aparte afdeling voor volwassenen). Nu weer vele nieuwe TOPTITELS zoals: RAMB0 3 THE LAST EMPEROR SALSA EMPIRE OF THE SUN BATTERIES NOT INCLUDED COLORS RAW WALL STREET FATAL ATTRACTION THROW MOMMA FROM THE TRAIN Wij verhuren niet per dag, maar voor een hele weeklt 1 film voor 5.- 7 filmt voor ƒ25.- (incluafef 1 toptitel zonder toeslag) Al onze films zijn op VHS systeem. Geen recorder? Geen nood! Baly verhuurt movieboxen v. 7.50 p.d. of 40.- p.week met 100.- borg. Geen inschrijfgeld, wel uitgebr. legitimatie, bel voor info. BALY - Dam 9-11 - Schiedam 010 - 4267126 Geopend: ma-vr 10-21 u, za. 10-18 u, zo. 14-17 u. Reeds 20 jaar: Kijken. Kopen, Huren. Maassluis Het gemeente lijk energiebedrijf heeft Maassluis een financiële meevaller van bijna 1,7 mil joen gulden bezorgd. In 1988 maakten de nutsbedrijven naar schatting één miljoen gulden meer winst dan be groot. Uit de eindafrekening van 1987 blijkt dat de ge schatte winst circa 7 ton ho ger uitkwm dan begroot. De exaetetijfers over 1988 wor den later deze week officieel be kendgemaakt. Wethouder Izaak van der Knaap houdt nog even een slag om de arm. „Wij zijn er nog niet geheel uit. maar de ver wachting is dat het bedrag in de buurt van het miljoen zal uitko men". De gemeenteraad nam destijds >-»en motie aan dat de overwin- s en terug moesten vloeien naar de consument. Volgens Van der Knaap overweegt het college van burgemeester en wethou ders de overwinsten bij de afre kening \ran 1989 aan de huishou dens terug te geven. Als het voorstel wordt overgenomen door de gemeenteraad kunnen de Maassluisse gezinnen gemid deld ongeveer 100 gulden tege moet zien. Ondanks de relatief lage ver koopprijs van elektrictiteit 3.28 cent per kilowattuur minder dan m Rotterdam heeft de ge meente zes ton overgehouden aan de exploitatie van het elek triciteitsnet. Van der Knaap denkt dat winst op de verkoop van electriciteit wordt verklaard door de relatief lage kosten. „Wij hoeven met veel te investeren in nieuwbouwprojecten Het elek triciteitsnet is bovendien vrij nieuw, waardoor de onder? houdskosten meevallen". Van der Knaap sluit niet uit. dat een deel van de overwinsten als een toekomstige buffer worden ingezet: ..Na een herziening van degasinkopen kan de exploitatie van het gasnet sterk onder druk komen te staan, wat zou kunnen leiden tot tariefsverhogingen. Het is denkbaar dat een deel van het geld gebruikt wordt om deze gevolgen op te vangen, rnaar daarover moet de raad nog een beslissing nemen". Nu de afrekening over de boek jaren 1987 en L988 op een haar na is afgerond, hebben de gemeen tebedrijven de achterstand in de boekhouding bijna maakt. Tijdens discussies over het gemeentelijk energiebedrijf kreeg Van der Knaap verleden jaar de nodige kritiek te verdu ren over het uitblijven van de jaarrekeningen. Vlaardingen/Maassluis Het vroege re PPR-raadsiicl uit Maassluis, Jaap van der Griend, werkt tegenwoordig bij de provincie Zuid-Holland als hoofd van het bureau Handhaving bij de dienst Water Milieu. Hij heeft te ma ken met de naleving van milieuwetten, een ingewikkelde materie, waarover hij in Vlaardingen opheldering komt geven. Dinsdag 9 mei houdt Van der Griend een lezing in zaal De Gasterij aan de Westhavenkade. Hij doet dat op initia tief van de overburen, de Vereniging Tegen Milieubederf in en om het Wa terweggebied (VTM) aan de Ctosrha- venkade. De contacten tussen de VTM en Van der Griend dateren al van zijn politieke periode in de Eerste Stad aan de Waterweg, in klemlinkse kringen ook bekend als de Laatste Stad aan het Riool van Europa. De provincie Zuid-Holland heeft veel milieutaken en Van der Griend zal in gaan op de mogelijkheden, die 2ijn dienst heeft bij het handhaven van de milieuwetten en -verordeningen. Niet dat er allerlei regels zijn is proble matisch, maar dat ze lang niet altijd na geleefd worden daar zit de pijn. „Wie controleert, inspecteert of de mi lieuwetgeving wei wordt toegepast? In enkele gemeenten heeft de politie een duidelijke milieutaak. Soms is er een milieuambtenaar met opsporingsbevoegdheid aangesteld. Maar controleert zo'n ambtenaar ook grote bedrijven7" Dat zijn vragen, die de VTM aan Jaap van der Griend wil voorleggen „Dat de controle op de milieuwetge ving vaak meer inhoudt dan af en toe een verbaal uitschrijven, iaat de recen te inval bij de firma Zegwaard m Delft zien", aldus de VTM. De lezing van Van der Griend heeft een toepasselijke titel, Opsporing Ver zocht. Hij begint zijn voordracht om half negen. De toegang is gratis. Schiedam Het koninklijk Schiedams mannenkoor Orp heus is binnenkort op compact disc te horen. De opname van de plaat, die onlangs in de Haarlem se St. Josephkerk is gemaakt, wordt op woensdag 17 mei in de aula van het Stedelijk Museum Schiedam gepresenteerd. Op de compact disc staal de mo derne compositie Te Deum van componist/organist Alben de Klerk centraal. De componist, die op de plaatopname zelf op or gel te horen is, mengt in zijn compositie Franse en Gregori aanse elementen. De compact disc is de eerste voorbode van het 125-jarig jubi leum van Orpheus, dat in 1991 en 1992 zijn beslag krijgt. De ver koop van de compact disc moet een bijdrage leveren aan de be- stijding van de kosten van het ju bileum. Het programma van het jubile um wordt tijdens de presentatie van het schijfje officieel bekend gemaakt. Nu al is bekend, dat Orpheus uit wil pakken met con certen in Lichienstein, in het Passagetheater en in de Koren beurs. In De Korenbeurs wil het mannenkoor, begeleid door een symfonieorkest, een avond brengen waar de muziek van Kurt Weill centraal staat. Tijdens de presentatie van de cd brengt het koninklijke mannen koor live enkele werken ten ge hore. Ook de broer van dirigent Richard Ram wordt tijdens de bijeenkomst in het zonnetje ge zet. Wethouder Luub Hafkamp opent op 17 mei een kleine over zichtstentoonstelling van het werk van Gerard Ram, de man die verantwoordelijk was voor het hoesontwerp van Te Deum. Vlaardingen Van eerste paal tot opening duurt voor het nieu we jongerencentrum aan de Brusselweg krap twee maanden. Gisteren sloeg wethouder Ary Maarleveld van welzijn samen met enkele jongeren uit de wijk de eerste paal voor het jongere- nonderkomen. Jongerenwerker Toob Alers denkt dat het centrum in belang rijke mate kan bijdragen aan het opheffen van het zwerfgroepen- probleem in de stad. ,.Nu nog eenzelfde gebouwtje voor het jongerenwerk in de West wijk en we zijn onderdak", liet hij giste ren ter gelegenheid van het slaan van, de eerste van slechts zestien palen weten. Vlaardingen mag volgens hem het zwerfgroepenprobleem niet onderschatten. Alers baseert zich daarbij ondermeer op de be langstelling voor een voetbal toernooi, dat onlangs speciaal voor deze doelgroep werd ge houden. Ruim tachtig jongeren uit de hele stad schreven in voor dat toernooi. Het jongerencentrum in Holy- Noord is van plan de activiteiten, die al medio juli van start kun nen gaan. goed af te stemmen op die van de collega's in jongeren centrum Labyrint en de drie wijk verenigingen. Alers vindt het belangrijk dat de gebruikers en vrijwilligers het beleid in het centrum voor een groot gedeelte zelf zullen mogen bepalen. Blij is Alers verder met de toe zegging. dat het jongerencen trum ook na januari kleinschalig verder kan gaan. De totstandko ming van een stedelijke organi satie voor sociaal-cultureel werk in dc stad, die dan moet zijn afge rond, staat deze zelfstandigheid niet in de weg. Het beheer van het vier ton kostende pandje aan de Brusselweg blijft ook in de toekomst onder de verantwoor delijkheid van de wijk Holy- Noord vallen. Veel werk zal op de schouders van vrijwilligers neerkomen. De jongerenwerkgroep Holy-Noord hoopt studenten ie kunnen strikken, die bereid zijn stage te lopen in het centrum. Zij kun nen zich telefonisch aanmelden*, j 4746940. Schiedam Een brandweerau to uit Schiedam, die uitrukte om aan de Kandelaarweg een paard uit de sloot te trekken, raakte gistermiddag in ernstige moei lijkheden. Bij de hulpverlening aan het in nood verkerende dier maakte de chauffeur een stuur fout. Hij manoeuvreerde zijn 350,000 guiden kostende wagen in de zachte berm. waar net voertuig prompt tot de wielen in wegzakte. Het paard kon snel op het droge worden gebracht, de brandweerwagen op de weg zet ten kostte aanzienlijk meer moeite. Dat lukte pas met assis tentie va'n één Rotterdamse en één Schïedamse brandweerauto. De schade aan het bemodderde voertuig bleek gering. t'ADVERTENTIES Mei een oppervlakte van meer dan driemaal "de Kuip" mag Houicentrum v.d. Wetering met recht groot genoemd wórden. 8 loodsen vol hout, doe-het-zelfartikelen, keukens, parket, schroten, plaatmateriaal, tuinhout enz. vormen een waar paradijs voor de echte doe-het-zelver. Gemakkelijk te bereiken, ruim gesorteerd en laag in prijs. Kortom, een bezoekje waard. Kom eens langs en verbaas u over Houtcentrum v.d. Weterfng! Vers,vriendelijk, voordelig. I l.v.m. Hemelvaartsdag (a.s. donderdag) in ALLE Konmar winkèls vrijdagavond-koopavond. Behalve Konmar Katwijk. Maassluis Adviesbureau Oranjewoud gaat op verzoek van de gemeente Maassluis de aard van een onlangs ontdekte bodemverontreiniging aan de Hellingkade onderzoeken. De vervuiling aan de kade werd ontdekt tijdens de bodem- schoonmaak op het Kerkeiland, waar momenteel de laatste hand aan wordt gelegd. De nu aan het licht gekomen vervuiling is het gevolg van on derhoudswerk aan schepen, dat jaren langs de kade heeft plaats gevonden. Door het teren van de schepen zijn in de loop der jaren de nodige chemicaliën in de bo dem lerecht gekomen. Door het slaan van een dam- wanci langs de kade en het opho gen van het terrein zijn de stof fen in de diepere bodemlagen te recht gekomen. „De stoffen kun nen een zeer schadelijke wer king op de kwaliteit van de elek triciteitskabels hebben", aldus wethouder Izaak van der Knaap (milieu). De wethouder verwacht met dat het gemeentebestuur net als in de Vertowïjk geconfronteerd zal worden mei een zeer prijzige sa nering. „De vervuiling lijkt nog al mee te vallen. Datzelfde gelat voor de bijna afgeronde sanering op het Kerkeiland. Met een paar ton waren we klaar, terwijl de sanering van de Verto ruim der tig miljoen gulden heeft gekost". Maasland Burgemeester Mie- ke Bloemendaal van Maasland is vrijdag een van de deelnemers aan de LMS-bevrïjdingsloop. Ook haar collega's uit De Lier en Schipluiden doen mee aan dit in middels traditionele evenement De prestatieloop van 18 kilome terstart om zeven uur in De Lier en gaat door Midden-Delfland via Maasland en Schipluiden naar de finish in De Lier. In Maasland is er die dag om acht uur een bevrijdingsconcert in de gereformeerde kerk, met mede werking van de Maaslandse Harmonie. In de pauze is het or gel tebezichtigen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1