Back To Music brengt jaren zestig terug in mist rije Westlanders kopen plots weiland op Henk Sigmond trainer van Zwaluwen SPORTAGENDA Eerste nostalgische muziekavond op 3 juni in café Podium WIK en Hermes blijven eerste Bos naar Martinit Van Veen naar EK-junioren in Leeuwarden DWS viert feest 23 mei IS89 VLAARDINGEN Merkenkoffer in bruikleen Buurt- en wijkverenigingen, scholen, belangen- cn huurders verenigingen en sportverenigingen kun nen de komende tijd allemaal op het Vlaardingse politiebureau terecht om een merkenkoffer op te halen. De politie nodigt hen uit van dat aanbod ge bruik te maken, omdat op die manier inhoud kan worden gegeven aan de plaatselijke actie Merk Uw Goederen. Politiewoordvoerder Leo Sluijter hoopt met de ac tie, die deel uitmaakt van een regionale voorlich tingscampagne over voorkoming van-woninginbra ken, met name de helers een gevoelige klap toe te brengen. Het merken van inbraakgevoelige artikelen zoals sieraden, video- en geluidsapparatuur, iietsen en antiek werkt demotiverend voor inbrekers, aldus Sluijter. Helers zouden niet of nauwelijks geïnteres seerd spullen af te nemen, die goed gemerkt zijn. In de merkenkoffer, die al die instellingen aan hun leden of gebruikers beschikbaar kunnen stellen, zit ten een graveerpen, onuitwisbare en onzichtbare inkt, slagletters en een graveerapparaat. De politie raadt aan de combinatie van-postcode en huisnum mer op die bezittingen aan te brengen. Maar doe dat niet op losse onderdelen, meent Sluijter, omdat in brekers of helers dan vaak alsnog de herkomst van het artikel kunnen 'wegpoetsen'. Zanibia-avond bij Metha De stichting Metha, dié zich toelegt op ontwikke lingssamenwerking. houdtdinsdag30 mei een Zam- bia-avond. Deern Vermeulen vertelt in de Platanen- dreef 150 aan de hand van een videoband over een bijzonder project voor gezondheidszorg in dat Afri kaanse land. Hij zal de. aanwezigen laten, zien, hoe fysiotherapeuten en basiswerkers in de regio te werk gaan. Vermeulen is sinds eer) aantal jaren pro jectleider in Zambia. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Bazar van Rotary De Rotaryclub Vlaardingen 80 houdt vrijdag een ba zar Sn zaal Triangel. Dc opbrengt daarvan is bestemd voor drie zomerprojecten. Rotary hoopt allereerst voldoende geld op te halen om veertien, in samen werking met de basisscholen geselecteerde kinde ren, een week lang in het Engelse Bradford te laten verblijven. In die stad is de zusterclub van Vlaardin gen 80 gevestigd. Verder hoopt de Rotary een aantal lichamelijk ge handicaptejongeren een zeilvakantie op Vlieland te kunnen bezorgen. Derde doel is een dagtocht in au gustus voor kinderen, die in het Vlaardings Noodop- vangcentrum verblijven. De bazar begint 's middags om twee uur en gaat door tot negen uur. Naast de verkoop van allerlei artike len kunnen kinderen er ook heen vooreen rad van avontuur en een grabbelton. Muzièkcursus ouderen De streekmuziekschool Nieuwe Waterweg-Noord en de stichting Raad voor het Ouderenwerk hebben dc handen ineengeslagen. Samen willen zij een mu zièkcursus voor mensen boyen 55 jaar opzetten. Het uiteindelijk doel van die joint venture is te komen tot een vaste muziekgroep, die onder leiding komt te staan van Thca Noorland. Deelnemers aan de cursus worden twintig maan dagmiddagen om twee uur in de dependance van de Streekmuziekschool aan de Spechtlaan verwacht. Instrumenten zijn daar aanwezig. Voor meer infor matie kan men bellen met Map van Brandwijk, tele foon 4743066. SCHIEDAM Nieuwe opleiding De stichting Beroepseducatie Nieuwe Waterweg start september de basisopleiding administratief medewerker. De twee jaar durende opleiding is be doeld voor cursisten van 18 tot ongeveer 30 jaar én beoogt theorie en praktijk aan elkaar te koppelen. De opleiding bestaat uit een theorieprogramma van twee dagen per week en, eveneens twee dagen per week, werken in een bedrijf. Jongeren tot 21 jaar kunnen daarvoor in het kader van het jeugdwerkgarantieplan betaald worden: De ouderen kunnen de opleiding met behoud van uit keringvolgen. Het lesstof bestaat uit typen, tekstverwerken, infor matica, Nederlands, bedrijfsrekenen en Engels. De cursisten moeten voor toelating beschikken over een diploma Ihno, lts of leao (allen op B-niveau) of twee a drie jaar mavo. Voor meer informatie kan men terecht bellen met Greet Roosloot of Michel van Groenendaal: 010-4602099. Open dag De Groothuis Informatie over cursussen, variërend van vermage ren tot computergebruik, wordt donderdag tijdens een open dag gegeven in het M.C.M. de Groothuis. Daar presenteren drie stichtingen hun programma voor het komend seizoen. Dat zijn de stichting Huis houdelijke Voorlichting, het Educatief Centrum voor Volwassenen en Beroepsedukatie Waterweg Noord. Hét cursusaanbod omvat onder andere: zelf kleding maken, diverse kookcursusseri, typen, open school.voor vrouwen en enkele lees- en schrijfgroe- >en,. De open dag duurt van tien tot vier uur. MAASSLUIS^ 7~T' door CAREL, VAN DER VELDEN Schiedam/Maassluis Het jaartal moet 1972 zijn geweest toen W|m Giesselbach trots met zijn nieuwe glimmende witte schoenen op het Peren pleintje in Tuindorp ver scheen. „Dezelfde als Brian Jones had", verklaarde de jonge Tuin dorper zijn nieuwe aankoop. Was het voorval destijds type rend voor het fanatisme waar mee Giesselbach zijn jeugdido len volgde, ruim anderhalf de cennium later blijkt Giessel- baehs liefde voor zijn favoriete artiesten uit dé jaren zestig nog steeds niet bekoeld. Eerder dit jaar richtte de medewerker van de'PTT zelfs een vereniging op om de sound of thé sixties terug ie brengen op de Schiedamse po dia. Giesselbach, ondertussen 32 jaar, deed dat samen met zijn vrouw Hilda en Hans Piéters. een ande re voormalige inwoner van Tuindorp. De laatste goot de ideeën van Giesselbach in de vorm van een vereniging. Lcdin „Door met een paar vrienden te lappen heb ik een paar jaar gele den al eens geprobeerd The Shoes naar Schiedam te halen", .vertelt Wim Giesselbach. „Maar dat bleek uiteindelijk toch niet haalbaar. Pas toen Hans met het idee voor een vereniging kwam, k wam er wat meer vaart in". Dé start van de vereniging, die op I januari werd opgericht, mag gerust spectaculair worden ge noemd. -Tijdens een feestelijke bijeenkomst in café 't Maantje kon 'vorige week reeds hei hon derdste lid worden ingesch re- ven; Het lid, dat anoniem wenste te blijven, is .voorlopig tevens het laatste. „We hebben een leden- stop in moéten voeren", ver klaart Hans Pieters. A nders ko men we mét het eerste concert in problemten". Na alle zalen in Schiedam zon der succes te hebben platgelo pen, kwam Back To Music Uit eindelijk in café Podium terecht. Hilly dé Jonge en Peter Pijpers van Podium waren bereid de vereniging gastvrij onderdak te verlenen. „We mogen het concert organi seren onder de voorwaarde dat de vaste klanten van Podium ook naar binnen kunnen", ver telt Hans Pieters. „Vandaar dat we stoppen bij honderd leden. De overige honderd plaatsen zijn. verkrijgbaar in de losse ver koop". Of The Shoes hun opwachting tijdens het eerste concert maken, is nog niet duidelijk. „Maar het wordt een Nederlandse topband uit die periode",' belooft Hilda Giesselbach, die met Wim al weer enkele jaren in Maassluis woont. „Eén uit het rijtje Shoes, Q65, The Outsiders en Tee Set". The Shoes, de groep die in de ja ren zestig hits scoorde als Osaka en Na Na Na, staat in ieder geval hei hoogst genoteerd op het ver langlijstje van Wim Giesselbach. Op'de vraag of Giesselbach, die alle originele singles en elpees van de groep in zijn bezit heeft, de grootste Shoes-fan is, ant woordt hij gedecideerd: de enige nog overgeblevene. Een grappige -gebeurtenis uit 1986 sterkte Wim iri de mening, dat Nederlandse groepen uit die jaren momenteel moeilijke tij- den doormaken, ,,'s Middags hoorde ik in een café dat The Shoes ter ere van. het wereld-, kampioenschap surfen in een tent zouden optreden", aldus Wim Giesselbach. „Ik als/een speer ernaartoe. In de tent ble ken uiteindelijk twee toeschou wers te zitten. Eeri oude d ronken man en ik". Totdat leadzanger Theo van Es zonder begeleiding Bruce Springsteens Born In The USA inzette. „De tent zat gelijk vol, maar toen The Shoes met hiin ei gen repertoire vervolgden, liep de ten t al snel weer leeg"; Onbegrijpelijk, vindt Giessel bach, maar toch is er een kente ring op gang gekomen. „Goud van Oud-festivals trekken weer volle huizen, terwijl oude Engel se bands met veel succes in Zoe- termeer optreden". Giesselbach kan het weten, want met een clubje Ketbelaren reist hij bijna alle nostalgische concerten af. Ook' Hans Pieters is er tegen woordig vaak bij. De 26-jarige. Schiedammer, die de jaren zestig nauwelijks bewust heeft meege maakt, geldt als het bestuurlijke zwaargewicht van de vereni ging. Reeds op zesjarige leeftijd richtte Pieters in Kethel een vlieger- club op. Later werd hij secretaris van tafeltennisvereniging RAP en voorzitter van johgerensocië- teit De Keeth in het oude Kethel. Recentelijk was Hans Pieters enige tijd actief als voorzitter van wijk-en bewonersvereni ging .Tuindorp, in welke positie hij verleden jaar door zijn vader werd opgevolgd. Net als voor de andere bestuurs leden van Back To Music gelden de jaren zestig voor Hans als een gouden période. „In principe hebben wij nieis tegen de .mu ziek van nu", zegt Wim Giessel bach. „Maar wat opvalt is dat- veel oude ideeën worden gejat. Het bestuur van Back To Music poseert voor de Wurlitzer- juke box in café 't Maantje. Van links naar rechts staan Hans Pieters en Hilda en Wim Giessel bach. De muziek uit de jaren zestig is veel origineler". Op een solosingle van Theo Van Es réist dé zanger in zijn gedach ten vanuit de 21e eeuw terug iri de rijd. De jaren tachtig en ze ventig slaat hij over, waarna hij flarden van Beatles- ën.Stones- nummers begint te zingen; Back To Music heet de single.- „Een prachtig motto en daarom een mooie naam voor onze vereni ging", vindt het drietal, dat mo menteel druk in de weer is met de voorbereidingen voor hun eerste muziekavond. Voor de avond, die op zaterdag 3 juni in café Podium plaatsvindt, is nog een beperkt aantal kaarten ver krijgbaar. bij café Podium. De toegangsprijs bedraagt 10 gul den... Maasland Hun namen zijn buiten het Westlarid nauwelijks bekend: Boskon, Eevaho, Boal, Verbakei en Rapid Pane. Het zijn vijf bedrijven, die deze maand voor veel opschudding hebben gezorgd. Plotseling bleek een stuk grond, waar de gemeente Maasland plannen mee had, door de vijf zaken te zijn opgekocht. De grond bevindt zich nabij één van de meestbesproken gebieden van de laatste tijd: ten zuiden van rijksweg 20, bij dp afslag Maas sluis-West. Het ligt binnen de gemeente Maasland, maar grenst aan Maassluis. Vlak naast het onderhavige gebiedje is het omstre den.transportcentrum gepland. Menig Westlands bestuurder heeft vreemd opgekeken van de onverwachtse aankoop. Maasland was van plan de grand te kopen en de exploitatie zou worden overgelaten aan het Samenwerkingsorgaan Westland. Het doel was duidelijk. Westland wil eeri vinger in de pap. Het grootste tuinbouwgebied van Europa wil z'n functie handhaven, liefst ver sterken. Bedrijven zonder een link met de tuinbouw waren niet welkom. Projectontwikkelaar Namens de andere Westlandse gemeenten zou Maasland de transacties afwikkelen, maar vlot ging het niet. De eigenaren van het weideland vroegen te veel naar de zin van Maasland (lees: het Westland). Ook zou er onteigend moeten worden, wat driejaar op onthoud kon betekenen. Pas een kwart van de achttien hectare kwam bij Maasland te- recht. De. vijf Westlandse bedrijven zagen de bui hangen. Zij stuurden zelf een projectontwik kelaar op pad en in korte tijd had de club negen hectare ter beschikking. Woordvoer der A. Verbakei erkent dat meer betaald is dan Maasland yan plan was, maar de grond is veel goedkoper dan wat de veiling Westland- West in Poeldijk onlangs moest neertellen ten behoeve van uitbreiding: vijftig guldén per vierkante meter. Voldongen feit Op het laatste nippertje kort voordat de provincie hét bestemmingsplan Maasland- Noord goedkeurde werd het Samenwer kingsorgaan Westland óp de hoogte gebracht Het was een voldongen feit. Feest dus bij Boal in De Lier (aluminium), Revaho in Waterin gen (tuinbouwtoelevering), Verbakei in Hon- selersdijk (verwarming), Rapid Pane in Kwintsneul (isolatie en beglazing) en het Naaldwijkse kassenbouwbedrijf Boskon. Sa men hebben ze 300 werknemers en een jaar omzet van 200 miljoen gulden. In de gemeen ten waar ze vertrekken laten ze drie hectare achter, leuk voor woningbouw in de dorps kernen. Vooral eabaret De. open-podiumavond in het Schuurkerkiheater staat woensdag vooral in het teken van cabaret. Ca- baretgroep.Speletekst was al eerder in het theater te 2ien. Het nieuwe programma van het kwartet heet 'Een beetje te...' en bestaat voor een groot gedeelte uil daris en muziek. Oude bekenden voor het publiek in het Schuurke rkiheater is ook het duo Nederland Vier. Binnen kort treedt het tweetal op in het vermaarde theater Pepijn. Het spannendst is het open podium ongetwijfeld voor enkele, leerlingen van scholengemeenschap Professor Casimir. Zij treden woensdag voor het eerst op en spelen zowel popmuziek als jazz. Het programma wordt gecompleteerd door theater groep Pulvis, die dit keer twee korte stukken speelt: De Jehovagetuigeen De Golfer. Het open podium begint om 20.30 uur. I Schiedam donderdag 25 mei spirituele vereniging Har- monla krijgt als gast Do Le- motte uit Grootenöroek, dre het zal hebben over helder ziende waarnemingen en parafinestukjes vanuit de geest", wat het ook zijn moge; wijkcentrum Nieuw- lahd, 19.30 uur. nelis Houtmanstraat, 20.00 uuri uitvoering van alle groe pen van de Vlaardingse Bai- letakademïe, Stadsgehoor zaal. 20.00 uur, donderdag 25 roei lunchconcert Aad Zouten dijk. Gróte Kerk, 12.45 uur. recreatieve triathlon, Kol- pabad, 18.00 uur. jVlaardinger^^j «Maassluis dinsdag 23 mei lezing van docent Jan Timmer over bewegings-en muziekspelletjes in de Hof van Beweging en Muziek aan de Hofsingel 76, 21.00 uur. concert Rick de Vito (ex- zanger The Frog), café D'Oude Stoep, 21.30 uur. woensdag 24 mei thema-avond over heel heid van de schepping in re latie tot de Filippijnen, VLOS-gebouw aan de Cor- dinsdag 23 mei orgelconcert Jaap Kroon- enburg, Gróte Kerk, 20.15 uurj. V-v; woensdag 24 mei open-pod iu m avond, Schuurkerktheater,' 20.30 Uur;i.;r. voorlichtingsavond over Europa 1992, Koningshof, 20.00 uur. donderdag 25 mei film Extremities, Schuur kerktheater, 14.00 en 20.30 DWS scoort tegen het Krimpense Treffers één van de zeventien Schiedamse doelpunten. Schiedam De handballers van WIK en Hermes maken vrijdagavond in een on derlinge confrontatie uit wie'winnaar wordt van het Rijnmond-toernooi en al dus de Nieuwsblad Cup in dé wacht sleept. Het Vlaardingse WIK won gisteravond met 20-16 van Actief, terwijl Hermes (Den Haag) Snelwiek een om de oren sloeg: 22- 5. Beide ploegen hebben twaalf punten uit zes wedstrijden. Bij de dames deed U VG goede zaken. De Schie damse eredivisionist versloeg VELO, dat tot dan één punt minder had, met 16-12. UVG heeft twee punten voorsprong op DWS, dat Treffers mét 18-7 kleineerde. De derby UVG-— DWS moet vrijdagavond uitkomst brengen over de toernooiwinst. Bij UVG ontbreekt naast de geblesseerde Ingrid Dulfer ook Sonja van Vélzen, die dan met Oranje in Hongarije vertoeft. De afwezigheid van Sonja van Velzen biedt.Dï- ana Nieman&verdriet de gelegenheid de prijs van de besté schutter (een waardebon van 150 gulden en een beker) in de op zak te steken. De Zeeuwse oud-international staat na zes avon den op 34 doelpunten en dat zijn er drie minder dan Sonja van Velzen. Ingrid Zuiderwijk van VELO maakte tot nu toe dertig doelpunten. Bij de heren bracht Luc Boer van DWS zijn to taal op 36 treffers. Hij scoorde tegen Treffers liefst elf van de zeventien doelpunten. Eric Klaare (DES'72) volgt met 32 goals. Hermes- schutter Bart Engelvaart, de schoonzoon van DWS-damescoach Nol Verhoeff, staat op 27 doelpunten. Vlaardingen Henk Sigmond heeft een punt geïet achter zijn actieve voetballoopbaan. De 32- jarige vrije verdediger van twee de klasser Zwaluwen VI treedt volgend seizoen bij deze club in dienst ais jeugdtrainer. Hij krijgt de eindverantwoording over de A-junioren. Sigmond volgt Leen Kooijman Schiedam John Bos keert te rug naar Martinit. Nu de Schie damse club door de 4-1 overwin ning op Merwede voor de vierde klasse van de KNVB js behou den, staat niets de komst van Sparta's tweede doelman in de weg. Bos, in het dagelijks leven fysiotherapeut, is oorspronkelijk afkomstig van Martinit. Hij koos in het seizoen 1981-1982 voor SVV. waar hij zes seizoenen als tweede of darde doelman acteer de. De laatste twee jaar maakte Bos als amateur deel uit van de A-seleciie van Sparta. Shirt sponsor Joop van Gulik. tevens selectiespeler, heeft zijn contract met twee jaar verlengd. op. De laatste is bij twee vereni gingen werkzaam en ómdat Zwaluwen niet zijn wens kon honoreren om detrainingstïjden van die twee clubs met elkaar te combineren, zijn Zwaluwen en Kooijman mét onmiddellijke,in gang uit elkaar gegaan. Met het afhaken, van Sigmond verdwijnt aan de Zwaluwenlaan de vierde speler die een intensie ve, band had met (oud)trainer Jan van der Hoek. Eerder al he- sloten Nico Konijnenburg en Pe ter van Veelen naar hun oude vereniging Excelsior P terug te keren, terwijl de. eveneens van. Excelsior P afkomstige Arie Kleinjan is gestopt. De wijze waarop bestuur-en'se lectie van Zwaluwen VI afscheid heeft genomen van Van dei- Hoek, zal hem ongetwijfeld nog lang bij blijven. Naast een onein- 'dige stroom aan lovende woorden werd bij verblijd met tal van fraaie geschenken en brachten Harry Boekholt, Mar tin Vercouteren, Jos "Opschoor en René Dirks een ontroerend sentimenteel lied ten gehore. Tevens werd elftalleider Aad Biesheuvel uitgeluid. Hij wordt opgevolgd door Jan Kok, die in het afgelopen seizoen bij de B-ju nioren al een duo vormde met Danny Molendijk. door DONALD BAX Schiedam Ingrid Dulfer moet de trainingsstage met het Nederlands handbalteam noodgedwongen aan zich voorbij laten gaan. Een ern- stige enkelblessure, dit week- f einde opgelopen tijdens het f jaarlijkse Jo Gerrits-toernooi f in Roermond, houdt de lange J midden opbouwspeelster van J> UVG minimaal twee weken aan de kant. Ingrid zelf had gehoopt via een intensieve behandeling van fy siotherapeut Rob de luerk .nog net voor het vertrek naar Hon garije (donderdag) fit 'te zijn, maar de ook in Roermond aan wezige bondsares sprak nadruk kelijk z'n veto. uit over deze ge forceerde geneeswijze. „We speelden tegen Quintus. Er was niemand in de buurt. Ik kom op de grond terecht en, knal, ik klap er zo door heen", herinnert Ingrid zich het fatale moment. „Verschillende bandjes in de enkel hebben een tik ge had. De arts zei meieen dat ik twee weken moet rusten. Hij zei, 'sorry/maar die stage in Honga rije gaat niet door'. Onwijs jam mer natuurlijk". - Eind juni werkt Oranje een vol gende stage af, dan in Italië, maar Ingrid Dulfer weet nog niet of zij dan wél van de partij is. „Hét enige dat ik weet, is dat daar in principe niet' dezelfde groep naar toe gaat die dit week- Ingrid Dulfer. einde in Hongarije traint en speelt", zegt Ingrid. „Maar er zijn nu zo veel geblesseerde speel sters, dat de kans iets groter is". Hoewel Ingrid Dulfer 'baalt als een stekker', kon haar gister avond enige humor niet worden ontzegd. „Jolande Bisschop moest met handballen stoppen door haar slechte enkel,dus moest, er bij ons een opvolgster voor haar komen", lacht de echt genote van voormalig cricket international Eric Dulfer relati-. verend. „Maar ja, beter nu dan tijdens de competitie". Vlaardingen De. Vlaardingse honkbalscheidsrechter Karei van Veen is aangewezen voor het Europees kampioenschap voor junioren, dat van 17 tot en met 23 juli op het terrein van Norhem Stars in Leeuwarden wordt gehouden. Hoewel In het cluborgaan van Vlaardingen Holy, waarvan hij erelid is, wordt'gemeld dat Van Veen tot internationaal arbiter is gepro moveerd, is dat allerminst het geval. De internationale lijst be vat dit seizoen vijf namen (Chris Pieters, Fred van Groningen Schinkel, Ton Bodaan, Ton Hout en Fred de Kramer). De oud- voorzitter van Holy staat wel op de lijst van hoofdklasse A- scheidsrechters. Receptie bij HVO Vlaardingen Het bestuur van HVO stelt bevriende verenigin gen, zakelijke relaties en andere belangstellenden donderdag avond in de gelegenheid het eer ste elftal nogmaals te feliciteren met het kampioenschap. In het clubgebouw van de splinternieu- we tweede klasser wordt die avond vanaf 20.00 uur de officië le receptie gehpuden. Tipi voor dei» rubriek kunt u doorgeven aen do ftportredskti» van daz* krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardtngftn. D» sportredaktie is overdag telafonitch be reikbaar onder nummer 010-4345209 en in da avonduren onder nummer 010- DINSDAG23MEI Voetbal; Halve finale Nieuwablftd Cup: 19.00 Capelle—Spirit, 19.00 DRZ— Excel sior M; Kruittïnal* Schiedam» kampi oenschap: 13.45 Hermes DVSSchiedam (terrein Schiedam* Halve finale Vlaar dings kampioenschap: 18.45 HVO—TSB; Dam as softbal; 20.00 Terrasvogels/Van Wooning—CCS/Schiedam. DONDERDAG 25 MEI Voel bat: 20.00 Kampioensfecepöo HVO in clubgebouw. Halve finale Vlaardinga kampioenschap: 18.45 SatellietDe Ha|- landiean. VRUDAG26MEI VosIbal: Halve finale Schiftdame kampi oenschap: 18.45 SFC-SVDPW (zat* Erna Snijders kiest voor UVG Schiedam -Erna Snijders heeft officieel overschrij ving aangevraagd van het Krimpense Van Vliet/Tref fers naar de Schiedamse eredivisieclub UVG. De blonde handbalster treedt met dezebeslissing in de voetsporen van de ook door DWS begeerde Petra de Bruin, die twee weken gele den al Treffers voor UVG verruilde. Ook de komst van Monique Nannenberg (Sa- turnus'72) is zeker. Trainer-coach Leon Luys- terburg zal het volgend sei zoen wel moeten doen zon der Anita Blanken. De hoekspeelster van UVG keert terug naar haar oude vereniging Treffers. De nog steeds in Krimpen woon achtige verkoopster gaat een opleiding tot verpleegster volgen en kan niet voldoen de tijd vrijmaken om zich opnieuw voor de volle hón derd procent op de eredivi sie te storten. Fysiothera peut Rob de Klerk blijft ech ter voor UVG behouden. Schiedam Het feestpro gramma van het vijftigjari ge DWS, dat op 25 juli 1939 werd opgericht, bestaat in de maand juni vooral uit spor tieve aktiviteiten. Zaterdag 3 juni worden op het com plex van de Schiedamse handbalvereniging de fina les om'de Zilveren Bal van de afdeling Rotterdam ver speeld in de leeftijdsgroepen 10 tot en met 14 jaar. Een dag later js DWS gast heer voor de Voor de voor ronden van het Nederlands kampioenschap dames- en herenjunioren (18 toten met 20 jaar). Leden en aanver wanten, donateurs en sym pathisanten van DWS kun nen zaterdag 10 juni mee doen aan een auto-puzzel- tocht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2