Hotel behouden voor Maassluis Gemeente wil met subsidie bezwaarschriften afkopen wwnww Van Doorn trots op zTi Bachplein Vervoerders geven transportcentrum een laatste kans Koster Techniek overheerst in Presentatie 89 Beste springplankhanger wint prijs én pleister Rijnstraat krijgt 80 als verzet tegen nieuwbouw uitblijft Het Wapen van Maassluis wordt Grieks restaurant Bewoners '410' boos om hoge OGB en huur Vlaardingen verkoopt deel Broekpolder In gezicht gekrabd Fietsendief achterhaald Kelderbox uitgebrand HaUeystraat zonder water NAUTIK WATERSPORT SCHIEDAMS! C0URAN1 NIEUWE WATERWEG G0URAN1 De Griekse pachter wil de exploitatie van het hotel voortzetten. Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008, 3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066,4350557- sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754. Schiedam Bewoners van de Rijnstraat kunnen een enorme subsidie tegemoet zien voor de verbetering van hun woningen, mits zij zwart op wit beloven geen bezwaarschrift in te dienen tegen de geplande nieuwbouw in hun 'achtertuin'. Projectleider voor de stadsver nieuwing Jan Goed heeft hen een subsidie van liefst tachtig procent voorgehouden. Nergens in Schiedam geldt een zo hogé norm. De gemeente wil dan ook koste wat het kost het bouwplan uitgevoerd zien. Daar hadden de bewoners van de Rijnstraat wel bezwaren tegen. Vooral van een flat van zeshoog moesten zij niets hebben. Maar als zij nu maar schriftelijk verklaren af te zien van be zwaarschriften, dan wil Goed die hoge subsidie voor ze in de wacht slepen. Een garantie kan hij echter nog niet geven, en dat duurt wegens de vakantie ook nog wel een paar weken. Het heeft hier en daar verbazing gewekt, dat de gemeente op een dergelijke manier de bewoners onder druk zet. Hoewel niemand het over chantage heeftde be woners worden er tenslotte fi nancieel beter van oefent de gemeente wel pressie uit om af te zien van een democratisch recht. Bovendien is de vraag gesteld wat de gemeente er eigenlijk mee wint. Stel dat de Rijnstraat afziet van bezwaarschriften en inderdaad de hoge subsidie krijgt. Als dan vervolgens bewo ners van de Lekstraat of van de flats op de Havendijk bezwaar schriften indienen, loopt de nieuwbouw alsnog vertraging op, waardoor het hele plan duur der wordt. De gemeente kan in de Rijnstraat moeilijk bedingen, dat ook andere bewoners van Schiedam-Zuid afzien van ver zet. Goed is voor commentaar niet bereikbaar en niet bekend is of het gaat om een privé-poging van hem om meer geld in de wacht te slepen voor de bewo ners, of dat hij al fiat had gekre gen van zijn superieuren. In elk geval ontbreekt de hoge subsi dienorm in een concept-voorstel, waarvan de definitieve versie uiteindelijk aan het gemeente bestuur zal worden voorgelegd. Goed beloofde behalve de subsi die van tachtig procent ook een geïsoleerd pannendak voor de gehele oneven zijde van de Rijn straat, en verlichting van een voetpad dat langs de woningen wordt aangelegd. Hoe het daar mee staat, is thans onduidelijk. Zelf vinden de bewoners het vreemd, dat de gemeente niet op het idee kwam om gevelreini ging voor te stellen, zowel aan de voor- als aan de achterkant. Maassluis De VW is blij dat het hotel boven voormalig café-restaurant Het Wapen van Maas sluis voor de Eerste Stad aan de Waterweg behou den blijft De nieuwe Griekse pachter van het be kende etablissement aan de Wip heeft te kennen gegeven de exploitatie van het hotel voort te zetten. Sinds jaar en dag vormen de ka mers boven Het Wapen van Maassluis de enige hotelaceomo- datie van Maassluis. Via bemid deling van' de VVV worden toe risten regelmatig in het tachtig bedden tellende complex onder gebracht. „Dat zijn bijna alle maal buitenlanders die het ge zellig vinden een nachtje in Maassluis over te blijven", zegt een medewerkster van de VW, Nadat bekend werd dat Het Wa pen van Maassluis zijn deuren zou sluiten, bestond aanvanke lijk onduidelijkheid over de toe komst van het hotel. De pach ters, die hard in de weer zijn om de benedenverdieping te ver bouwen tot een Grieks restau rant, nemen ook de exploitatie van het hotel over. Eigenaar J. Kleijn, die behalve het restau rant ook het hotel runde, blijft op de achtergrond betrokken bij het bedrijf. Na de overname kunnen mede werkers van de VVV toeristen ook in de toekomst blijven door verwijzen naar pension Piet Hein, dat eveneens door de eige naar van Het Wapen van Maas sluis werd geëxploiteerd. Dit pension, gelegen aan de Piet Vlaardingen Bewoners van de 410 noodwoningen in deBab- berspolder protesteren morgen bij het Gemeentelijk Woningbe drijf tegen de opgelegde huur verhoging van zeven procent Vervolgens trekken zij naar het stadhuis, om aan wethouder Van der Linden (financiën) hun on genoegen kenbaar te maken over het feit, dat hun huizen bij de berekening van de onroerend goedbelasting (OGB) zijn geta xeerd op 50.000 gulden. Alle 410 noodwoni ngen worden gesloopt. De houding van de gemeente te genover de bewoners van de sloopwoningen is volgens op bouwwerker Ron Haanstra ver re van redelijk. Alle huizen in het gebied worden binnen vijf jaar gesloopt. „Dan is het gebrui kelijk, dat de huizen voor de OGB worden getaxeerd op de sloopwaarde", aldus Haanstra. „Dat is de huur die de panden nog opbrengen tot het moment dat ze gesloopt worden". Zou de gemeente de OGB base ren op de sloopwaarde, dan zou den de bewoners van de '410' zo'n zeven tientjes per jaar goed koper uit zijn. Wethouder Van der Linden krijgt morgenmid dag meer dan tweehonderd be zwaarschriften tegen de OGB- aanslagen. De huurverhoging van zeven procent, die de bewoners van de sloopwoningen is opgelegd, vindt Haanstra helemaal bela chelijk. „Zo'n verhoging leg je op in het kader van de huurharmo- nisatïe, om huren van verbeter de woningen versneld op peil te brengen. Van deze huizen heeft de gemeente gezegd, dat ze feite lijk onbewoonbaar zijn. Dan past zo'n huurverhoging niet". alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010-473 82 22 Heinstraat, vormt samen met hotel op de Wip het enige onder dakadres in Maassluis voor toe risten. „Er zijn ook nog enkele particulieren die kamers verhu ren", zegt de medewerkster van de VVV. „Maar voor die mensen bemiddelen wij nauwelijks". Concurrerend Ook deze zomer verwacht de VVV in Maassluis weer heel wat mensen in het hotel en het pen sion onder te brengen. „Bij een bepaalde groep toeristen spreekt Maassluis toch wel aan", aldus de medewerkster van het VW, „In de richting van Hoek van Hol land wordt het verblijf bijvoor beeld al weer een stuk duurder. De prijzen in Maassluis zo'n zeventig gulden voor een kamer zijn zeer concurrerend". Er mogen dan toeristen komen in Maassluïs:de aantallen zijn tot dusver niet zo groot dat er naar uitbreiding van de hotelaccom modatie wordt gestreefd. Zelfs op hoogtijdagen vinden buiten staanders bijna altijd wel een plekje in het hotel of het pension. Ruimtegebrek wordt door de VVV als één van de grootste be lemmeringen voor uitbreiding van de logiesmogelijkheden ge zien. „Door de bouw van een nieuw zwembad gaat weer veel ruimte verloren. Ik zie niet zo snel, waar nog een hotel zou kunnen komen". Ook de verbouw van een oud pakhuis in de binnenstad tot ho tel ligt volgens de WV-mede- werkster niet voor de hand. „Er staan weinig panden leeg. Bo vendien zou er erg veel geld mee zijn gemoeid". Vlaardingen „Gelukkig zijn niet alle cursisten aanwezig, want dan zou dit pandje echt te klein zijn", roept Dik Kats bo ven het geroezemoes van het publiek. Zaterdagmiddag werd in galerie De Duig aan de Land- straat de tentoonstelling Pre sentatie 89 met een officieel ver toon geopend. De galerie wordt gedreven door de kunstschil ders Aad Hofman en Dik Kats. Al sinds1 enkele jaren is hun winkel aan de Landstraat ook een schoollokaal. Kats en Hofman willen hun schildersvaardigheid aan ande ren overdragen. Dik Kats: „We hebben ongeveer 150 leerlingen en ik geloof dat de cursus goed aanslaat. Het pand wordt er zelfs te klein voor". In de ruim te, waar bezoekers elkaar ver dringen en de temperatuur stijgt, hangt het werk van 53 leerlingen in drie lagen aan de witte bepleisterde muren. „Inspiratie en creativiteit ko men wat ons betreft later wel. Het gaat hier in eerste instantie om de techniek van het tekenen en schilderen", verklaart Aad Hofman. „Je moet immers het ABC beheersen voordat je aan een goed boek kan beginnen. Hier bij ons leren de mensen vooral hoe je dingen heel pre cies natekent. Dat is vaak al een hele kunst". In de expositie overheersen bo men, bloemen en planten. Stuk voor stuk getuigt ieder werk stuk van grote nauwkeurigheid Werk van 53 leerlingen Inlagen aan de witte bepleisterde muren. en aandacht voor details. „Ik denk dat onze eigen manier van werken in ieder werkstuk wel een beetje is terug te vinden. Het belangrijkste vinden we de techniek van werken. Die pro beren we onze cursisten aan te leren". De leerlingen komen uit de verre omtrek van Vlaardin gen, Aan hun prestaties kun je zien, dat de lessen van het duo zeker niet tevergeefs zijn. Om vier uur opende Wim van Eijk Presentatie 89. Hij is een van de eerste leerlingen van Kats en Hofmans en natuurlijk is er op 'de expositie ook werk van hem te vinden. Na een half uur is het pandje aan de Land- straat al te klein voor het vele publiek. Hofman: „Ik zou graag ook een cursus portrettekenen beginnen, maar daar hebben we domweg de ruimte niet voor". Schiedam De bewonersvere niging Bachplein mag 'zeer ze ker representatief worden ge acht voor de bewoners van de vijf flats. Onder de 572 huishou dens heeft de vereniging 416 be talende leden. Redacteur Harry van Doorn van het Bachblad is trots op die 73 procent, te meer nadat PvdA-fraetieleider Gé Brouwer in februari kritische geluiden ventileerde in het Rot terdams Nieuwsblad. Brouwer vroeg zich van een aantal bewo nersverenigingen af, of deze nog wel representatief zijn als belan genbehartigers. Het interview met Brouwer blijft de gemoederen bezighou den. Nu weer "wijdt Van Doorn pagina's aan Brouwers kritiek. In het vooralsnog hypothetische geval, dat de verenigingen door een te geringe achterban niet meer als representatief kunnen worden aangemerkt, zou de sub sidie ingetrokken kunnen wor den, zo opperde Brouwer. Van Doorn ligt daar niet wakker van. Zijn dub krijgt geen subsi die. Alles wordt betaald uit de contributie van de leden, en de** huisvesting is goedkoop, want voor haar stencil werk en andere produkties gebruikt de vereni ging een kelder aan het Bach plein, Wij zijn selfsupporting, zegt Van Doom. „Misschien is dat voor een politiek leider niet prettig, maar wel de realiteit". Het Bachblad wordt goeddeels door het oud-D66-raadslid vol geschreven. Misschien had hij dat beter niet kunnen verklap pen. Want ook daarop doelde Brouwër, toen deze het had over de representativiteit van sommi ge bewonersverenigingen. Ben je representatief, als je in je een tje net ledenblad volschrijft? Van Doorn zit er zelf ook mee. Hij roept zijn buurtgenoten op zelf artikelen in te zenden. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen is met het Bureau Beheer Landbouwgronden in onderhandeling over de ver koop van 112 hectare grond in de Broekpolder. De gesprekken zijn in een vergevorderd stadi um. Vlaardingen heeft van het recreatiegebied nog ruim drie honderd hectaren in bezit. De verkoop van de lap grond ten zuiden van bet terrein van de golfclub zou een aanzienlijke fi nanciële verlichting betekenen voor de met enorme tekorten worstelende gemeente. Van het recreatieterrein, dat het Bureau Beheer Landbouwgronden wil overnemen, is zeventig hectare in bezit van het gemeentelijk Grondbedrijf. Dat bedrijf boekt jaarlijks grote verliezen op de exploitatie van de polder. Die verliezen worden op de gemeen te verhaald. Administrateur Theo Hagesteijn van het Grondbedrijf waar- cbuwde enige tijd geleden bur gemeester en wethouders, dat de verliezen op de exploitatie van de Broekpolder uit de hand lo pen. Volgend jaar zou hij negen ton verlies moeten boeken. In 1995 zou dat door rentebijschrii- ving zijn opgelopen tot twee mil joen gulden. Het Grondbedrijf exploiteert 278 hectare grond in de Broekpolder. Dat zijn alle maal stukken grond die nauwe lijks geld opleveren: de voorma lige vuilstort, een populierenbos, de groene strook langs de Vlaar- dingse Vaart. Hagesteijn opper de verkoop van grond als een van de mogelijkheden om hel verlies binnen de perken te hou den. Schiedam Een 40-jarige fiets- ter uit Schiedam heeft een ruzie met een onbekend gebleven au tomobiliste moeten bekopen met een bekrabd gezicht en een ont wrichte bril. De woordenwisse ling ontstond zaterdagmiddag om drie uur op de kruising van het Herenpad, de Baanstraat en hei Broersveld. „Kijk uit", riep de fietster, toen haar dochter plotseling langs de stilstaande auto fietste. De automobiliste voelde zich aangesproken en stapte uit haar auto. Na wat heen en weer ge praat reed zij vervolgens tegen de fiets van de Schiedamse aan. De fietster schreeuwde dat de vrouw „naar achteren" moest rijden. De automobiliste ging op het verzoek in. Maar toen de vrouw haar fiets in veiligheid bracht, parkeerde de agressieve automobiliste even verderop. Zij keerde terug, krabde de fietster in haar gezicht en ontzette haar bril. Schiedam „Je moet opschie ten", riep een jeugdige Rotter dammer zijn kompaan toe, die zaterdagmiddag in de Schiet baanstraat aan een fietsslot aan het rommelen was. De vriend van de rechtmatige eigenares hoorde de aanmaning door het opensta an de venster. Toen hij naar buiten keek, zag hij juist drie jongens wegfietsen, waarvan één op de tweewieler van zijn vriendin. De Schiedammer zette per fiets de achtervolging in. Pas op het Marconiplein naderde de Schie dammer het drietal. Hij sprak een agent aan, waarna zij geza menlijk één van de daders in de kraag wisten te vatten. De 16-jarige fietsendief kreeg een proces-verbaal, waarna de Schiedammer de ontvreemde fiets mee terug kon nemen naar Bijdorp. Vlaardingen Een kelderbox van een flat aan de Lissabonweg is zondagnacht volledig door brand verwoest. De brandweer was snel ter plaatse en wist de brand spoedig meester te wor den, maar kon niet voorkomen dat de inhoud van de box in de as werd gelegd. De politie ver moedt dat de brand is aangesto ken. Schiedam Terwijl Eugène Broekman (13) als eerste aan de springplank hangt, zingt een concurrent: „Kom van die plank af". Het mag niet baten. Eugène blijft 1 minuut en 16 seconden lang hangen. Daarna maakt hij een 'bommetje', waardoor de badjuf nat wordt De badjuffrouw van zwembad Groenoord leidde gisteren de wedstrijd springplankhangen. Het startsein voor de zesde afle vering van de jaarlijkse wed strijd werd gegeven, nadat de badmeester had voorgedaan hoe het moet. Op de knieën op de plank, om de plank heenrollen, strekken en blijven hangen. De derde kandidaat, die een an dere techniek heeft valt direct in het water. Er wordt hartelijk om gelachen. Toch blijkt het niet zo zeer leedvermaak te zijn. De plankhangers zijn nerveus. Als een kandidaat al anderhalve mi nuut aan de plank hangt roepen de jongens: 'Kom op hè, bijna twee minuten'. Bianca Sloos (10) lijkt niet zo en thousiast. „Ik was eerst het enige meisje dat mee zou doen", zegt ze. „Omdat meisjes en jongens apart ingedeeld zijn, is het niet spannend meer wie van 'ons' zou winnen". Gelukkig blijken nog twee meis jes mee te doen. Ze zijn kansloos. Bianca's tijd is erg goed: 1 mi nuut 50. Veel jongens laat ze daarmee achter zich. Dèzelfde jongens die zichzelf hardop af vragen of ze wel van de hoge durft en of ze tegen kietelen kan. „Die jongens doen zo verve lend", zegt Bianca. „21e zingen: klap eens in je handjes, stom hè?". Ze moet lachen als ze hoort dat ze zo'n mooie tijd heeft ge maakt. Ze mag het nog tweemaal proberen. Alle 25 kandidaten krijgen drie kansen. De beste tijd wordt gemaakt door Maurice Fiipse (12). Zijn record tijd is 3 minuten en 9 seconden. Wel moet hij door zijn speciale sch uur-me t-de-armen-techniek een pleister halen bij de EHBO. Bianca Sloot (10) is het beste meisje. Haar record blijft op 1 minuut 50. Maurice en Bianca Om de plank rollen en vasthou den tot je niet meer kan.... krijgen een mooie beker en ne men nog een vrolijke duik. Schiedam Door een breuk in de waterleiding hebben bewoners van de HaUeystraat het zaterdagavond zonder water moeten stellen. Toen een afsluiter rond acht uur brak, kwam de straat ter hoogte van de Rotterdamsedijk blank te staan. Tot zondagmorgen is een ploeg van de Openbare Nutsbedrijven in de weer geweest met de lekkage. Uiteindelijk met succes, want rond halfzeven stond er weer druk op de waterleidingen in Schiedam-Oost- Naaldwijk De Westlandse vervoerders zijn bereid nog en kele maanden te wachten op een beslissing over het regionaal transportcentrum. Als er in no vember nog geen zicht is op een positieve beslissing, geven de ge zamenlijke vervoerders hun plan op. Het is na ruim driejaar van plan nen maken bepaald niet de eer ste, maar absoluut wel de laatste keer dat de uiterste datum wordt verschoven, benadrukte voorzit ter A. van Daalen van de stich ting Transportcentrum West- land in zaal De Naald. De vereniging Transportcen trum Westland heeft onlangs met algemene stemmen besloten zichzelf op te heffen, omdat men meende dat haar taakhet fun geren als officieel gesprekpart nerzou zijn volbracnt. „De le den wensten weer vrijheid van handelen, mede in verband met het aflopen van bestaande huur overeenkomsten. Hun interesse voor deelname is echter (nog) niet verdwenen", aldus demis sionair voorzitter H. Palland. Bij de coöperatieve vereniging waren tien bedrijven aangeslo ten. Zij hebben vier maanden ge leden gezamenlijk ingetekend voor ruim dertien hectare netto- grond. Ook hebben zij zich bij de gemeente Maasland garant ge steld voor alle gevolgen, die uit de vestiging van een transport centrum in de Oude Campspol- der-Zuid zouden voortvloeien. De vereniging is volgens Palland door de gemeente „herhaaldelijk voor voldongen feiten ge plaatst". Doelstelling Het is Van Daalen niet bekend welke bedrijven op eigen houtje verder gaan en welke zich nog steeds achter de oorspronkelijke doelstelling scharen. Die is en blijfttot november voor de stichting nog steeds de aanleg van een Westlands transport centrum in de Oude Campspol- der-Zuid. Nadat de gemeente raad van Maasland onlangs met de kleinst mogelijke meerder heid besloot geen medewerking te verlenen, leek het doek defi nitief gevallen. Nu gedeputeerde drs. Loudi Stolker-Nanninga zich vorige week donderdag be reid toonde 'het uiterste' te doen om de raad van Maasland alsnog overstag te laten gaan, gloort er voor de verenigde vervoerders nieuwe hoop. De vervoerders riepen de in De Naald verzamelde politici op er met z'n allen voor te'zorgen, dat in 1992 alsnog de eerste paal in de Oude Campspolder-Zuid de grond in kan. De STW weet zich In het Westland gesteund door. standsorganisaties, de veilingen, het bedrijfsleven, de transport sector en - in mindere mate ook door het Samenwerkingsor gaan Westland. Van Daalen: „Wij rekenen op het doorgaan van onze plannen. Het gaat immers niet alleen om een bijdrage tot verbetering van het milieu, maar ook om het handhaven van de centrale rol van het Westland in de interna tionale tuinbouw. Alle zeven ge meenten in het Samenwerkings orgaan Westland moeten die rol mede gestalte geven. Wij reke nen dan ook op een brede en sterke politieke ondersteuning. Deze laatste poging móet sla gen". uw waUrtpcrtidr»voor: Roei-, vis- en volgboten (Pioner), zeewaardige visboten (Rana), opblaasboten (Bombard/Zodiac) Verkoop en reparatie van - Mercury B.B. motoren Dlv. ski's en onderdelen. Trailers en div. accessoires. MAANDAG 10 JULI 1989 PAGINA 7

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1