'Santo zomaar uit mijn leven weggerukt' 279.- John Verweij blijft toch goed geluimd WATERWEG IS SPORT 79.- Hafkamp steunt Hafkamp m TAFELS STOELEN KASTEN PUZZELS .SPORTAGENDA De enige goede hoek Hond overlijdt na worxnenkuur EEN HELE SHOWROOM VOL TV'S EN VIDEO'S rsËRVÏCÉSnJKl ADVERTEER MEER V erschrikkeli j k Wereldhond Verdrietig Indianen, piraten en ridders op één feest Korpel en Moree in Jong Oranje FRANS VAN TRIENEN, 60 JAAR BETROUWBAARHEID RONDE EETH0EK WIT OF GRENEN In puin Doorstroming André van Troost op dreef in Oxford Positie Holy uitzichtloos SCHIEDAM door KOR KEGEL - Met haar schilderservaring van ruim een kwart eeuw heeft Anneke van der Klink-Aiewijnse de enige goede hoek gekozen. Alleen als je aan de ach terkant van het stadhuis gaat staan, heb je een vol uitzicht op de toren van de Grote Kerk en de Waag. Ga je ergens anders staan, dan belemmeren bomen of gebouwen het vrije zicht op de kerktoren en z'n voorgebouwtje. Vanaf de plek, die Anneke van der Klink koos, krijg je bovendien een fraai beeld van het oude Schiedam. Vanaf de Boterstraat tot aan de Lange Kerkstraat bevindt zich een rij winkels en huizen, die zeer ka rakteristiek is voor de Grote Markt. Het is typisch dat doorgewinterde tekenaars en schilders als Octa ve deConinck, Doop Wiegman en, Nico van Welze- nes destijds nooit dit plekje opzochten voor een ver antwoorde compositie. Ook fotografen kieken de kerk zelden of nooit van deze kant. ,,Voor deze tentoonstelling heeft zij Schiedam op een eigen manier geschilderd, door het op een eigen stijl te benaderen'schrijft Cor Hollaar in zijn toe7 lichting op de expositie, die tot 11 augustus duurt In de polikliniek van het Schielandziekenhuis aan de BK-laan blijken de bezoekers verrukt over het werk. Anneke van der Klink schildert in eenvoudi- fe kleuren. Dat haar schilderijen vooral dat van e Grote Kerk en een doek van twee Schiedamse molens bijzonder in de smaak vallen bij het pu bliek, blijkt wel uit het feit dat zij reeds op de eerste dag een schilderij verkocht en inmiddels ook een opdracht overhield aan de tentoonstelling. Zij is ge vraagd een portret te vervaardigen van een jonge Schiedammer, die twee jaar geleden bij een ongeluk om het leven kwam. De voorkeur ging uit naar An neke van der Klink op basis van de kwaliteit Van haar werk in galerie Schieland. Anneke van der Klink heeft dan ook niet zomaar wat werk ingeleverd voor de expositie. Zij wilde haar beste werk laten zien en vroeg particulieren, die werk van haar bezitten, om het een tijdje in bruikleen af te staan. Een aantal voelde er niet voor. Bang dat het werk beschadigd terug zou komen uit het ziekenhuis. Maar anderen stuurden het grif in. Anneke van der Klink blijkt secuur te zijn in haar werk. Kijk maar naar de tijd, die de torenklok van de Grote Kerk aangeeft. En vergelijk het met de schaduw van de huizen aan de Grote Markt. Op die tijd valt de schaduw inderdaad die kant op. door AAD RIETVELD Schiedam De Schiedamse J.H. Postma leeft in een droom. Soms, als ze naar het balkon loopt, denkt zé nog haar lieve hond Santo daar te vinden. „Straks komt ie gewoon weer de kamer binnenstormen, denk ik wel eens". Rotterdams Nieuwsblad woensdag 12 juli 1989 De toren van de Grote Kerk met de Waag, vanuit de eni gezien. schilderd door Anneke der Klink. In de nieuwe winkel van Ser vice Spijk vindt u een hele showroom vol tv's en vi deo's. VerdBr bent u ook voor al uw reparaties aan tv en video bij Service Spijk aan hel juiste adres. Eersteklas kleuren tv's vanaf 250,- met 3 maanden garantie. Dam 19 - Siihi°,dam I TO. «7107*01 1 01BSO-13945 Vooraf gratis prijs opgave geen voorrijkosten Garantie op reparatie en verkoop van onderdelen Maar bearded collie Santo is dood. Zeer waarschijnlijk over leden aan acute vergiftiging, meldt het sectierapport vart het centrum voor veterinaire patho logie van de universiteit van Utrecht. „Overleden aan de anti-wormpillen die ik hem zelf had toegediend", zegt mevrouw Postmabitter. Dat Memory, het drie jaar jonge re zusje van Santo nog leeft, is volgens de Schiedamse een won der. Het teefje had op die nood lottige ochtend van maandag 19 juni dezelfde pillen gekregen als haar grote broer. Maar waar Santo dood neerviel voor de deur van de inderhaast bezochte dierenarts, begon Memory pas een half uur later kuren te verto nen. De hond ging met haar kop schudden, kreeg het duidelijk benauwd, begon achteruit te lo pen en kreeg plotseling hoge koorts. „Het dier had duidelijk vergifti gingsverschijnselen", zegt de Vlaardïngse dierenarts D.J.M. Staring, die Memory behandel de. „De hond was opgewonden, sprong op en neer in zijn kooi en had verhoging". Met twee injec ties werd Memory er weer bo venop geholpen. Voor Santo, de liefste hond van mevrouw Post ma, kwam hulp te laat. Hartmas sage hielp niet meer. Het is voor mevrouw Postma overduidelijk, wat de oorzaak van het overlijden van Santo was: Niclobendal, het anti-wor- menmiddel dat zij bij de Schie damse dierenarts P.M.C. van Eerd kocht. Santo en Memory kregen allebei de pillen toege diend, beide werden zij dood ziek. Santo al een half uur na het toedienen van de kuur, Memory een uur later. Haar derde hond, de herder Gento, was net ziek geweest en kreeg daarom geen wormen - kuur. Gento werd die ochtend met de twee andere honden uit gelaten, maar had nergens last van. „Dus het kan niet zo zijn, dat ze onderweg iets verkeerds gegeten hebben". Bovendien heeft zij van andere mensen ge hoord, dat ook hun honden na het innemen van het anti-wqr- menmïddel heel erg ziek wér den. Van Eerd is zo geschrokken van het plotseling overlijden van Santo, dat hij het toch uiterst gangbare middel Niclobendal niet meer voorschrijft, „Ik weet van meer honden, dat ze er rare bijverschijnselen van kregen: angstig gedrag, spiertrillingen. Maar acute dood is natuurlijk wel iets heel verschrikkelijks". Van Eerd durft de bewering, dat Niclobendal de boosdoener Is, niet aan. „Het zou kunnen, maar in zulke dingen moetje erg voor zichtig zijn. Om het bewijs te le veren zou je het op een andere hond moeten uitproberen en daar leent natuurlijk geen hond zich voor". Eén ding weet Van Eerd wel ze-« ker: „Die mevrouw is heel pre-ë ciesals het om haar handen gaatg" Ze is heel zorgvuldig en ik ben er dus bijna zeker van dat ze hetcc middel exact volgens het voor- schrift heeft gedoseerd". De dierenarts heeft navraag ge daan bij het nationaal vergif ti- fingscentrum en bij de vakgroep leine huisdieren van de facul teit diergeneeskunde van de uni versiteit van Utrecht. Maar daar waren geen gevallen van vergif tiging door de wormenkuur ge registreerd. Santo was niet zomaar een hond. Ook Memory en Gento zijn als kinderen voor mevrouw Post ma, maar de vier jaar oude Santo nam een wel heel bijzondere plaats in. ,,'t Was een wereld hond. Hij liep altijd los, vocht nooit, speelde vaak met de klei ne. Die kon rustig aan zijn baard gaan hangen, hij deed niets". De Schiedamse nam haar lieve lingshond overal mee naar toe. Op vakantie, een avondje uit, boodschappen doen, naar de tandarts: Santo ging mee. „Waar Schiedam Luub Hafkamp helpt Luub Hafkamp helpt Luub Hafkamp. Voorzitter Hafkamp van het Nederlands Handbal- verbond vroeg wethouder Hafkamp om diens hulp bij een internationaal (zes lan den) toernooi in Schiedam te mogen hou den, en zoals bekend reageerde de wethou der enthousiast Hafkamp (als wethouder) adviseerde B en W om 5000 gulden uit te trekken als subsi die voor het zaalhandbaltoemooi. En zo geschiedde. Hafkamp (als voorzitter van et verbond) is daar erg blij mee. Onge twijfeld zal hij zelf, maar dan weer als wet houder, het toernooi openen. Van 18 tot en met 22 oktober vindt dat plaats in sporthal Margriet De voorzitter, pardon, de wethouder, be zorgt Schiedam met dit alles het grootste sportspektakel van dit jaar. De wethouder steunt ook nog een tweede handbaltoernooi. Dan gaat het om het re gionaal zaalhandbaltoemooi met als inzet het kampioenschap van de Rijnmond. Al wordt dat niet in Schiedam gehouden. Hafkamp regelde een incidentele subsidié van 800 gulden. Hier had hij zijn alter ego niet voor nodig. Mevrouw Postma met Memory, het zusje van de overleden collie Santo. is je schaduw?" vragen bewoners van de Nieuwe Maasstraat, als zij hun buurvrouw zonder haar vaste begeleider zien. „Waar is die bruine?" „Ik heb zoveel herinneringen aan Santo", zegt mevrouw Post ma. „Drie keer per dag gingen we oefenen. We wandelden door het Sterrebos, we liepen naar Vlaardingen. En hij was zo slim. Als ik mijn moeder aan de tele foon had en ik zei: tot zo! dan zat hij al voor het raam te wach ten". Zij kan maar moeilijk gelo ven dat de hond dood is. „Er is een lege plek in huis". Op de schoorsteenmantel staat een foto van de drie honden, Santo in het midden. Een verza melingbekers en rozetten op het wand meubel herinnert aan de prijzen, die de bearded collie bij internationale hondenshows en wedstrijden behaalde. Op 27 mei nog werd Santo kampioen ge drag- en gehoorzaamheid van de bearded collieelub. Producent Apharroo heeft in de Nieuwe Maasstraat een bloem stuk laten bezorgen, met een kaartje met de tekst: „Wij vinden het erg verdrietig dat u uw hond verloren heeft". Mevrouw Post ma heeft het bloemstuk terugge stuurd. „Dat staat niet in verhou ding tot wat Santo voor ons bete kende". Mr. J.A.M. van de Sande, de ad vocaat van mevrouw Postma, zal proberen de producent zo ver te krijgen dat hij een schadever goeding betaalt. „Maar het gaat mij niet om het geld", zegt de Schiedamse. „Dat interesseert me geen ene bal. Al betalen ze twintig miljoen...". Veel belangrijker vindt de Schiedamse, dat er nooit meer honden ziek worden of dood gaan aan een wormenkuur. Ze heeft brieven geschreven naar hondenbladen, naar honden- stichtingen, naar de dierenbe scherming en de stichting Ami- vedi om te waarschuwen voorde gevaren van de kuur. „Santo is onder mijn handen ge storven en ik kon niets doen. Ik had hem die pillen toegediend en hij heeft ze genomen in goed vertrouwen. Zoals hij alles wat ik deed in goed vertrouwen ac cepteerde. Bearded collies kun nen 14, 15 jaar oud worden en Santo is zomaar uit mijn leven weggerukt. Dit is niet te verte ren". Bij Apharmo is slechts een der directieleden bevoegd commen taar te levéren in deze zaak, en die is deze dagen niet aanwezig. Schiedam De eerste week hangen ze de in diaan uit. De tweede week kunnen ze piraatje spelen. De derde week gaat het om ridders en schone jonkvrouwen, en wie weet nog wel een draak. Alle beproefde thema's uit de klassieke kinderliteratuur komen aan bod tijdens de va kantieperiode van de stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Nourd (SSSN). Jeugdwerkster Mariska de Winter laat na mens het indi-pira-riio-team weten dat er ge noeg medewerkers klaar staan om bij de nieu we portocabin in het 'Bachbos' bij het Bach- plein de jeugd zoet te houden. Fout. Niet om ze zoet te houden, maar om ze mee te nemen op avontuur. Waar indi-pira-rijo voor staat, mag duidelijk zijn. De kinderen kunnen de eerste week wig wams bouwen en het grasveld omtoveren in een indianendorp, compleet met indianenres- taurant. De week daarna gaan ze als piraten op zoek naar een schat Daar is wel wat lenigheid en handigheid voor nodig, want de piraten vinden dan veel hindernissen op hun weg. Tot slot kunnen de kinders zich inleven in de tijd van Floris. 't Begint allemaal op 24 juli en de slotdag is op 10 augustus. Op dat superfeest zijn kinderen van alle tijden welkom: indianen, pi raten en ridders/jonkvrouwen. Alles voor kinderen van 6 tot 12. Mariska ver telt er graag meer over aan belangstellende ouders:4702207. Schiedam De softbal- sters GyseUe Korpel (16) en Andrea Moree (16) van Schiedam zijn door gedrongen tot de eindse- leetie voor Jong Oranje. De bondscoaches Ton Schouten en Fred Rem mers bereiden zich vanaf nu met een groep van dertig speelsters voor op het wereldkampioen schap voor junioren, dat in 1991 in Australië wordt gehouden. Nu de selectie tot dertig stuks is terug gebracht, komen de re gionale trainingen te ver vallen en wordt een maal per week met de gehele groep gewerkt. keukenbuffetten in wit of grijs 80 cm breed Tafei 0 105 cm met 4 gestoffeerde stevige stoelen 298.- Reklame schuifkast hang-!eg 100x60x177 cm PARTIJ 1000 slukjes, tegen inlevering deze O bon Iwr u boekenkasten 60 cm breed 180 cm hoog doorSANDERSONNEMANS Schiedam De positie van Hermes DVS op de ranglijst is alles behalve florissant. Mei slechts vier punten uit tien wed strijden is de Harga-formatie de absolute hekkesluiter in de cric ket-hoofdklasse, al zorgden de Schiedammers wel voor inci dentele verrassende prestaties. Tegen het Amstelveense VRA werd de eerste seizoenzege ge boekt en ^Excelsior kroop door het oog van de naald, nadat de Thurlede-battingside voor slechts 54 runs aan de kant werd gezet waarna de derby alsnog verregende. In Bloemendaal kreeg Hermes tien dagen geleden eindelijk toch waar het recht op had. De wegens het slechte weer ingekorte wedstrijd tegen de plaatselijke cricketclub werd na een zinderend slot in het voordeel van Hermes beslist. On danks de penibele situatie waarin de tweede jaars hoofdklasser zich bevindt, valt er in het Hermes- kamp geen spoortje van onrust of paniek waar te nemen. Sterker nog, men heeft alle vertrouwen in het verdere verloop van de competitie. En als er een speler is die dat bena drukt, dan is het de 28-jarige John Verweij wel. Verweij. die voor de zege op Bloemendaal met 67 runs de basis legde, moest met een zware zweepslag de ziekenboeg in met alle gevolgen vandien. De goed lachse Verweij blijft ondanks die tegenslag volledig gemotiveerd en werkt nu al hard aan zijn come back. „Ja, het schiet natuurlijk niet op zo", verzucht Verweij die wegens zijn 105 kilo de bijnaam 'dikke' toe bedeeld kreeg van zijn teamgeno ten. „Op het moment dat het met Hermes beter gaat en ik toch wel in een uitstekende vorm verkeer, krijg je ineens zoiets. Ik speelde een korte bal op mijn lichaam naar ach teren en wilde uit de draai starten voor een korte run. Mijn rechter voet bleef door de gladde kunst- grasmat staan waarna er iets in mijn kuit knapte". „Doordat ik de run moest afmaken, heb ik de zaak waarschijnlijk hele maal in puin gelopen. Op weg naar het ziekenhuis dacht ik echt dat het seizoen over was maar ik reken er te kunnen treden", blikt Verweij die dagelijks door een fysiothera peut wordt behandeld, hoopvol vooruit. - Hermes, dat als doelstelling hand having in de hoofdklasse voor ogen heeft, treurt vooralsnog geen mo ment over de laatste plaats die het momenteel inneemt. „Nee, daar zit ten we helemaal niet mee", gaat Verweij genietend van de zon en een biertje vrolijk verder. „Joh, we hebben alle vertrouwen dat we er niet uitknikkeren. Alleen van Quick Haag hebben we dit seizoen kansloos verloren". „We hebben enkele partijen echt in eigen hand gehad, maar dcorsiom- mrh wfpopiïpven. Als die John Verweij...'We maken ons geen zorgen'... partij tegen Excelsior gewoon was doorgegaan, hadden we nu op gelij ke voet met VRA gestaan", aldus Verweij die in de laatste drie wed strijden 236 runs bijeen sloeg. Verweij is een trouwe Hermes-ge- diende, Als zevenjarige hij zich bij de junioren-voetbalcommissie aan en driejaar later maakte hij kennis met de cricketsport „Doordat er een team een speler te kort had, mocht ik invallen. Zonder ooit een bat in mijn handen te hebben ge had, scoorde ik 25 runs. Je begrijpt dat ik dat spelletje direkt wel zag zitten", laat Verweij met een bijna bulderende lach weten. Op initiatief van de toenmalige coach Mike Shrimpton vertrok Verweij op achttienjarige leeftijd samen met teamgenoot Paulter Braak naar Nieuw-Zeeland om er in het idyllische Hawkes Bay club cricket te spelen. „Ik ben daar gaan spelen, omdat de competitie van de clubs 'down under' op een hoger ni veau staat", kijkt Verweij terug op zijn cricketavontuur. „Ik heb er geleerd datje niet alleen op de zwakke maar ook op de snelle bowlerij moeten kunnen scoren. Misschien pluk ik daar nu wel de vruchten van, want ik speel veel rustiger. Het is een kwestie van blii- ven staan en alleen de slechte bal len weg peren. Ik ben momenteel de enige die dat bij Hermes voor el kaar krijgt en daar ben ik zelf wel gelukkig mee al hoop ik dat tijdens mijn afwezigheid een ander die rol overneemt. Die manier van batten geeft je zelfvertrouwen, want wat is er nu leuker dan lang in staan en een persoonlijk totaal neer te zet ten"? Uiteraard is het belangrijk dat Her mes zich ook dit seizoen handhaaft, want volgend jaar kan er als gevolg van het te spelen ICC-toernooi geen ploeg degraderen. Cricket- minded Schiedam vaart er met twee hoofdklassers wel bij en te vens kunnen de Harga-cricketers in het risicoloze seizoen experimen teren met jeugdige talenten. „Ik hoop dat we die doelstelling be reiken, want het zou wel eens lek ker zijn om niet onder die voortdu rende druk te moeten spelen. Die doorstroming van de jeugd hoeft van mij ook weer niet te rigoureus doorgevoerd'te worden. Het is toch wel bewezen dat cricket ook op middelbare leeftijd gespeeld kan worden", relativeert Verweij, die ook regelmatig het squash- en ten nisracket pleegt te hanteren. .Over de laatste plaats maken we ons echt geen zorgen, geloof me. We hebben in ons team spelers die op cricketgebïed toch wel het een en ander hebben meegemaakt en het hoofd niet zo snel kwijt raken. We beseffen terdege dat we niet bij de bovenste drie horen, maar de team spirit is van dienaard dat we kei hard blijven knokken en nog steeds het vertrouwen hebben. Als het koppie omlaag gaat, kun je wel stoppen..." Oxford Het Nederlands cricket- jeugdteam, dat in het Engelse Ox ford deelneemt aan de wereldkam pioenschappen voor Colts-teams (17 tot 19 jaar), heeft de eerste drie van de vijf te spelen wedstrijden verloren. Jong Oranje, waarvan de getalen teerde Excelsior-spelers Erik Gou- ka en André van Troost deel uit maken, moest tegen Canada. Ier land en Noord-Engeland het onder spit delven. Goukaliet zich alleen tegen Canada gelden met 30 runs, maar Van Troost was succesvoller. De 16-jari- ge openingsbowler nam tegen Ca nada 3 wickets ten koste van 30 runs en bowlde tegen Ierland en Noord-Engeland respectievelijk 4 voor 15 en 1 voor 10. Voor de Schiedammers vrijdag naar Oostende afreizen, komen zij nog uit tegen Denemarken en Zuid- Engeland. Vlaardingen Honkbal is een sport, waarin cijfers de boventoon voeren. Afgaande op de statistieken die Vlaardingen Holy tot nu toe in de landelijke tweede klasse heeft geproduceerd, zal er een regelrecht wonder moeten gebeuren, wil Holy zich kunnen handhaven. Met 43 runs voor en 182 tegen heeft Holy zowel de slechtste aanval als verdediging. De formatie van inte rim-coach Rob Middendorp staat op de laatste plaats en met nog vijf wedstrijden voor de boeg, is alleen SC Botlek nog binnen handbereik. De stand in de tweede klasse C luidt 1. Storks 13-24 (149-51), 2. SAT Tigers 13-20 (179-85), 3. Tha- men 13-20 (118-58), 4. VUC 13-14 (107-86), 5. The Hawks 14-14 (101- 99), 6. Jeka 13-12 (119-135), 7. Squeeze 13-10 (97-122), 8. Blue Birds 13-9 (101-105). 9. SC Botlek 14-5 (87- 178) en 10. Holy 13-4(43-182). Tip* voor do» rubriok kunl doorgovofl Mn do •portrodaktlo v«n d«zo krwiU pooJBu» 110.300 AC Vloordlngon. Do »poftrod*Jrtio l» ovordofl Utofoniach bortikboor oodor rummn 010- 4345309 on In do ovonduron «mor niimmw 010- WOEN8DAG12JUU Tonnta: Ojxhi toernooi WC Splertngshoek In Schiedam {01enk el B2. enkel C1onka 01. enk* DZY, Open loemooi MTC Be Quick In Maassluis (Bi. 02, C1. C2.D1-sr,D2-W). DONDERDAG13JULI t Toom*: Open toernooi WC SptoflngshOefc ln Schiedam (BI. enkel B2. onkel Ct.onket Dl, enkel D2K Open toernooi MTC Be Quick In Maassluis (B1. B2.C1. C2. DVar, 02-sjJ. VRIJDAG 14 JUU Tannic Open toernooi WC Springs*** In Schiedam (BI. enkol B2,enkel C1. 01, «ik* Open toernooi MTC Be Quick In Maassluis (BI. 02. Ct. C2, Dl-sr. 02-Sf). ZATERDAG 15JULI Oomouoftbsl: 17.00 Transdoan/HHC—Van dar Wal Groep/Schtodam (2xfc Cricket 11.00 Be"™» DVSEic8isk>r'20; Tennl»; Open toernooi WC Spte- rinoshoek m Schiedam (01. enkel B2. enkai Cl,onkel D1. onkol D2fc Open teemoof MTC Be CMck In Maas- sluis (B1. B2. Cl. C2. Dl-ar, D2-sr). ZONDAG JUU Cricket 11.00 Hormas OVS-Xampong. 11 0O QutckJHsag—Exeelslcf '20; Dom «softbal: 12,00 DVHGopftere <2xJ: Tennl»; Open to«nOOi WC Spte- ringshoek In Schiedam (01. onkel B2. enkel C1,«nlail Dl. enkel D2fc Open loemooi MTC Be Quick In Mass- sluts (81,82. Cl. C2,D1-v, 02-w%

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2