CDA steunt ambtenaren Kort geding tegen PTT in Maassluis Rijnmondband oefent hard voor Kerkrade 7? KASTANJEDAL TE MAASSLUIS Hifi i d Hoge Raad bestraft geknoei met btw Vlaardings mooiste café: sjiek., met veel spiegels Laat elke Schiedammer een gulden geven voor Spaland' liiobaak Q Autobrand bederft uitje naar strand VUARDIN6S DAGBIAO SCHIEDAMSE COURANT MHHK WATERWEB COURANT Inbraak X Scyedam optillen tot niveau SG Auto opengebroken "de maaslanden" Maassluis legt accent op woningverbetering DONDERDAG 13 JULI 19® PAGINA 13 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6.3131 BC Vlaardingen. Postbus 4MB,3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343529.4352066,4350557 - sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754. Vlaardingen De veront ruste ambtenarenbonden, bang voor weer een reorgani satie van het ambtelijk appa raat in Vlaardingen, krijgen een steuntje in de rug van het CDA. Christen-democratisch raadslid Aart Kool vindt het volkomen terecht, dat de bonden protesteren tegen de bui van ingrijpende maatre gelen, die de ambtenaren bo ven het hoofd hangt. „Het ambtelijke apparaat is bij de heroriëntatie, die net achter de rug is, al helemaal onder de loep genomen. Dat moeten wij niet nog eens over doen via een werkgroep reorganisatie", zegt Kool„Dat veroorzaakt maar on rust onder het personeel. Dat is zakelijk gezien niet verstandig". Kool vindt dat burgemeester en wethouders, met steun van PvdA en VVD, wat al te dras tisch willen ingrijpen in het ambtelijk aparaat. Hij sluit zich daarmee aan bij kritiek van de ambtenarenbonden, die in een brief aan B en W van hun ver ontrusting blijk hebben gegeven. Heroriëntatie, reorganisatie, een bezuiniging van tien procent op personeelskosten: het is allemaal wat teveel, vinden de bonden. Kool, zelf kaderlid van de chris telijke federatie van overheids personeel (CFO), geeft de vakor ganisaties groot gelijk. „Het ge meentebestuur moet goed besef fen wat er binnen het ambtelijk apparaat allemaal overhoop wordt gehaald. Wij moeten de ambtenaren niet nog zwaarder belasten". Het CDA heeft uit de kritiek op het beleid niet de consequentie getrokken om tegen te stemmen, toen B en W een krediet van honderdduizend gulden vroegen voor een externe deskundige die dereorganisatie moet voorberei den. „Maar wij zullen in ge sprekken met die deskundige wel duidelijk maken", zegt Kool, „dat wij vinden dat de gemeente het rustiger aan moet doen op het vlak van het personeelsbe leid. Wij kunnen ons de angst van de ambtenaren en bonden heel goed voorstellen". Schiedam Gerom mel met de btw komt ook als je voor een baas werkt op je eigen hoofd terecht. Dat merkte een 50-jarige medewerker van Hace Shipping. Zijn hoger beroep tegen een uitspraak van het Haagse Hof, waarbij hij tot twee maanden werd veroordeeld wegens ten onrechte hanteren van het btw-nultarief voor laad- en ïos- werkzaamheden, werd giste ren door de Hoge Raad verwor pen. Dit hoogste Nederlandse rechtscollege oordeelde dat de Schiedammer door het Hof op goede gronden is veroordeeld. De man, die bij de in België in geschreven vennootschap Hace Shipping werkt, had ten onrechte op een factuur voor Necoma Stuwadoors het nulta rief voor de btw vermeld. Dit stuwadoorsbedrijf had bij laden en lossen gebruik gemaakt van personeel van Hace. Op de fac tuur gaf de medewerker van Hace als omschrijving 'op zak ken tarwe' en 'commissies voor uitgevoerde werkzaamheden'. Voor het gerechtshof beriep de Schiedammer zich op het uit voeringsbesluit OB '68, waarin het btw-nultarief voor leverin gen en invoer van transito-goe deren is geregeld. Omdat hij hiervoor het nultarief zou mo gen hanteren, zou hij de fiscus niet hebben benadeeld. Tevens beriep de Schiedammer zich op een door zijn directeur onder tekende telex, waarin deze op dracht gaf voor het opstellen van de rekeningen. De Hoge Raad oordeelde dat de medewerker zich niet kan be roepen op een opdracht van zijn directeur, „De enkele om standigheid, dat er een hiërar chische verhouding tussen De Goeij en de verdachte bestond, sluit niet uit dat de verdachte zelfstandig de ten laste gelegde feiten heeft gepleegd", aldus de Hoge Raad in zijn arrrest. De Rooterdamse rechtbank en het Hof waren er bij hun eerdere veroordelingen eveneens te recht van uitgegaan dat door Hace bij het laden en lossen personeel aan Necoma is uitge leend, waarvoor het btw-tarief van negentien procent op dien sten moet worden gehanteerd. Vlaardingen Vermoedelijk met een valse sleutel hebben in brekers zich in de nacht van dinsdag op woensdag toegang verschaft tot een woning in de Van Riebeeckstraat Uit het woonhuis werden fotoappara tuur en een klein geldbedrag ontvreemd. De totale waarde van de goederen is nog niet be kend. Binnen enkele weken Is deze bouwplaats volgens Fred Veltenaar omgetoverd tot het mooiste café van Vlaardingen. Vlaardingen Het Mont- martre van Vlaardingen: als een plek die bijnaam krijgt, is het niet vreemd dat het zo veelste café een Franse naam krijgt: grand café La Rési- dence. Het wordt het achtste café in de nabijheid van de Visbank. In de voormalige Finata-bank aan de Brede Havenstraat vestigt Fred Veltenaar een café dat het mooiste van Vlaardingen moet worden. „Het wordt een luxe zaak", zegt Veltenaar, die overigens een ge boren Schiedammer is: „We wil len een warme en chique sfeer scheppen en werken daarom veel met messing eh koper. Een open haard en veel spiegelwerk zullen daar zeker toe bijdragen". Er komt een open keuken, en harde muziek hoeven de klan ten niet te verwachten. Veltenaar prijst de unieke sfeer van het horeca-milieu aan de Westhavenkade. „Ieder week end wordt dit stukje Vlaardin gen bevolkt door mensen uit de regio, dan is het hier stampend druk". Met zijn compagnon Guus Storm runt de 37-jarige Veltenaar een scheepvaartkantoor en het res taurant Le Homard d'Or op het in de Koningin Wilhelminaha- ven gelegen schip Omnia. Hij be stiert ook nog twee andere hare- ca-etablissementen, waarvan er zich één in Knokke bevindt. Toen de Finata-bank verhuisde, verschenen er enkele kapers op de kust die het pand wilde ko pen. De Oranjeboom-bierbrou werij was iedereen te snel af. „Nu hebben we het pand moeten huren. Misschien gaan we in de toekomst wel met ons scheep vaartkantoor boven het café ze telen. Het voornaamste is echter dat La Résidervee een belangrij ke plaats inneemt in de Vlaar- dingse uitgaanswereld. We doe len niet op de .disco-lievende jeugd, maar op de meer bezadig de mens. Daar wordt de zaak dan ook naar ingericht". Bij de aanblik van het perceel het wordt drastisch verbouwd is daar nog moeilijk een voorstel ling van te maken. Maar als de renovatie volgens plan verloopt, opent La Residence op 24 augus tus zijn deuren. Volgende zomer is er ook een terras in de Brede Havenstraat te verwachten, al loopt Fred Veltenaar daar niet op vooruit. „Dat is nog toekomst muziek", zegt hij. „Maar het is wel zo, dat de horeca-exploïtan- ten het hier goed doen. Anders zouden er geen mensen uit Hoek Van Holland, Delft en 's-Gra- venzande naar de Visbank ko men. Ik zie het zonnig in". Schiedam In een open brief aan 'de Schiedammers roept de partij Gemeentebelangen op tot actie voor een schoon Spaland. De partij doet een beroep op de burgerzin van de inwoners. Als de gemeenteraad onverant woordelijk handelt, moeten de burgers dat niet nemen en zelf van hun zorg om de stad blijk ge ven, daar komt de boodschap van Gemeentebelangen op neer. De partij komt met de suggestie, dat als iedere Schiedammer een gulden uittrekt, van de op brengst een bodemonderzoek in Spaland kan worden betaald. Op die manier kan de stad „voor een Soter onheil" worden behoed, emeeutebelangen vindt dat de Schiedammers afstand moeten nemen van de werkwijze van hun gemeentebestuur. De partij, niet in de gemeente raad vertegenwoordigd, heeft de laatste maanden de discussie ge volgd over de bodemgesteldheid van Spaland. „Verwijten en be schuldigingen zijn over en weer gelanceerd. Toch staan er een paar feiten vast en één daarvan is dat dit gebied begin jaren ze ventig is opgespoten met Rotter dams bavenslib". Evenals de klemlinkse partijen vindt Gemeentebelangen het tot dusver verrichte bodemonder zoek onvoldoende. Er zijn meer gegevens nodig. Gemeentebe langen 2egt zelf al eens een gat te hebben gegraven in Spaland, tot twee meter diep, om wat "mon sters te nemen. Tijdens het gra ven vielen enkele zaken direct op, aldus Gemeentebelangen. „Ten eerste, dat er een geweldi ge stank vrijkwam, die deed denken aan de lucht van de raf finaderijen tn Pernis, Ten twee de, dat de weggeschepte grond erg zwarten vettig was. Ten der de: in de grond is geen enkel le vend wezen aangetroffen, geen wormpje, torretje, rupsje of wat voor gronddiertje ook. Ten vier de: de beplanting is van een arm zalige soort, wat niet duidt op een rijke voedingsbodem voor plant en dier". Gemeentebelangen zegt dat de drie gravers daarna hun laarzen en schoppen hebben afgespoeld in een nabije afwateringssloot en dat zij alle drie last kregen van irritatie aan de huid. Ook bleken de kunststofbuizen voor de af watering zwaar aangetast. Volgens de partij heeft het drie tal nadien nog dagen naar olie gestonken. De analyse van de monsters leerde Gemeentebe langen, dat een extra onderzoek beslist noodzakelijk is, alvorens verdere woningbouw verant woord kan worden genoemd. Daarvoor is 70.000 gulden nodig. De jonge partij heeft dat niet en doet daarom een beroep op de burgerij, nu het gemeentebe stuur aan het probleem voorbij gaat. Schiedam Het tijdschrift Scyedam van de Historische Vereniging krijgt wellicht een bredere opzet. Voorzitter Aad van der Tang zou graag zien dat er artikelen in worden opgenomen met een beschou wend karakter, en dat hoeft dan niet steeds te gaan om de geschiede nis, maar de inhoud kan zich ook uitstrekken tot hedendaagse ont wikkelingen, voor zover zij voor het Schiedam-van-morgen belang rijk zijn. Van der Tang zei dat gisteravond, toen hij alweer een nieuw lid van zijn bloeiende vereniging noteerde. Hij wijst op het belang van een gevarieerde opzet, met behoud overigens van de gedegen research die veruit de meeste artikelen in Scyedam kenmerkt In het derde jaar van zijn voorzitterschap van de Historische Vereni ging Schiedam zou Aad van der Tang graag de ruimte krijgen om Scyedam op te tillen tot het niveau van het vroegere blad van de Schiedamse Gemeenschap. Dat bevatte commentaren, analyses en grappige berichten over Schiedam in de jaren vijftig en zestig en wie de oude nummers van de SG nog heeft, bezit daarmee een kost bare schat: de tijdschriften van de Schiedamse Gemeenschap hebben een belangrijke historische waarde. Maassluis/Hoek van Holland De kampeervere nigingen op het recreatieoord in Hoek van Holland gaan een kort geding aanspannen tegen de Maas- sluisse afdeling postbezorging van de PTT. Zij wil len daarmee voorkomen, dat de kampeerders in de toekomst van post verstoken blijven. Nu de PTT met ingang van 1 ja- kampeerders zich in het kort ge- nuari 1989 is geprivatiseerd, wil ze de postbezorging op het recre atieoord stopzetten. De kam peerders hebben bezwaar aange tekend tegen deze gang van za ken. Het dagelijks bestuur van de deelgemeente Hoek van Hol land steunt hun protest. De PTT is vooralsnog echter niet van plan gehoor te geven aan het verzoek, om de bezorgng ge woon doorgang te laten vinden. Woordvoerder Mulder van de kampeervereniging Rotterdam aan Zee kondigt aan, dat de Vlaardingen Een bezoek je aan het Liekebaertbos is een toerist gistermiddag duur komen te staan. De man, die zijn auto op de par keerplaats had gezet om een stukje langs de Nieuwe Wa terweg te wandelen, merkte bij terugkomst dat zijn por tierruit was vernield. Uit de auto werden eenla- dio-cassetterecorderen twee speakers ontvreemd. De waarde van de geluidsappa ratuur bedraagt 500 gulden. ding zullen beroepen op 'ge woonterecht'. Hij heeft inmid dels het bestuur van de Hoekse deelgemeenteraad om financiële steun bij de afwikkeling van de zaak gevraagd. Bestuurster Wil Doom wenst wat dat betreft nog een slag om de arm te houden. Directeur C.F.H. Sio van het postkantoor in Maassluis hoort op van het kort geding: „Ik heb de bewoners alle mogelijkheden aangegeven om in verzet te gaan tegen de beslissing. Dat kan bij de algemeen directeur van de PTT en bij de geschillencommis sie. Van die mogelijkheden heeft men nooit gebruik gemaakt". De precedentwerking wordt door Sio het belangrijkste argu mentgenoemd om de postbezor ging op het terrein te staken. „Het gebied kent geen openbare wegen en geen postcode's. Offi cieel heeft het recreatieoord slechts één afgiftepost. Als wij wel aan de vakantiehuisjes blij ven bezorgen, komen alle cam pings in Nederland straks met een vergelijkbaar verzoek bij de PTT". Dat de bezorging aan vakantie- huisjes in Hoek van Holland een gewoonterecht is, zegt Sio niet zo veel. „Als je daarmee rekening moest houden zou je nooit iets kunnen veranderen Blazers en slagwerkers van de Rijnmondband repeteren op de sintelbaan van het Shell-sportbark. Schiedam De Rijnmondband maakt zich op voor de 'Olympi sche Spelen van de blaasmu ziek': dat is het koosnaampje voor het vierjaarlijkse werela- muziekconcours in Kerkrade. Het concours vindt eind juli plaats en de Rijnmondband doet daar nu voor de zesde keer aan mee. In die kwart eeuw hebben de Schiedammers er veel eerste prijzen weggesleept, alle in de hoogste divisie, en eenmaal kwam de band thuis met de na tionale titel. De Rijnmondband timmert hard aan de weg om opnieuw te sco ren. Gisteravond repeteerden de blazers en de slagwerkers op de sintelbaan van het Shell-sport- park in Vlaardingen. Het waren niet alleen de muzikanten die oefenden. Want de Rijnmond band heeft een trouwe schare supporters. In de bus gaan ze mee naar Kerkrade, ze zullen de band moed inblazen en gister avond gaven veel fans er door hun aanwezigheid al een voor proefje van. De Rijnmondband reist zondag 23 juli af naar Limburg. De Schiedamse drumfanfare neemt deel aan de marswedstrijden, die worden gehouden op de slotdag van het vier weken durende evenement. Op dit onderdeel van het concours komen orkes ten uit binnen- en buitenland te gen elkaar uit. Dertigduizend toeschouwers wonen doorgaans de mersen bij in het sportpark van Kerkrade. In de internationale jury zitten drie dirigenten, onder wie Jaap Koops, voorheen muzikaal lei der van de Marinierskapel. De Rijnmondband verwacht zware concurrentie, maar wil beslist hóóg op de erelijst eindigen. PROJEKT-AANBIEDING VOOR 29 VRIJE SEKTOR WONINGEN IN HET PLAN Rabobank „De Maaslanden" heefl, speciaal voor dit projekt, een 2eer gunstige financieringsaanbieding, welke wij u graag toezenden. Wilt u liever een mondelinge toelichting op deze aanbieding, komt u dan even langs. U kunt uiteraard altijd bellen voor het maken van een afspraak. WAAROM DE RABOBANK VOOR UW HYPOTHEEK? omdat we een uiterst laag rente-tarief hebben voor dit projekt een zeer betrouwbare partner zijn ais het om hypotheken gaat u uitdagen een betere aanbieding te vinden dan de onze dus graag willen dat u offertes gaat vergelijken een minimale afsluitprovisie berekenen bij dit projekt een interessante projektaanbleding hebben voor de bijbehorende assurantie zaken Reden genoeg, denken we om onze hypotheek-projekt-aanbieding in uw overwegingen mee te nemen. De Lier - Hoofdstraat 78 - 01745-16161 Maassluis - Uiverfaan 16 - 01099-18477 Maasland - Vr. Lideweysinge! 2 -01899-12266 W/ Vlaardingen„He-le-maal in de fik!" Alle kennissen van Rie Dijkshoorn probeerden gisteren haar verbijstering op te vangen, want de Vlaardingse kunstenares was nog hotelde- botei van het avontuur op de Maasvlakte. Was zij met twee vriendinnen op weg naar het strand gegaan, kwamen er in eens vlammen tevoorschijn naast het gaspedaal. „Rie, wat heb jij nou naast je voeten?" riep een vriendin geschrokken uit. Nou, dat dagje uitging niet door, natuurlijk. De drie dames pakten gauw al hun spulletjes uit de zes jaar oude Eend en keken in de berm toe noe de auto ten prooi viel aan de onge nadige vlammen. Ze hadden een thermosfles koffie bij zich en konden wel een sterk bakkie gebruiken. „En dan die mannen!" zegt Rie. „In no time stonden ze om ons heen. Allemaal wisten ze precies wat er ging gebeuren. Volgens de één zou die uit mekaar ploffen en moesten we weg duiken voor rondvliegende portieren. Volgens de an der zou er gewoon helemaal niets gebeuren. Er was er zelfs nog eentje bij, die doodgemoedereerd probeerde om wat on derdelen van de auto te verwijderen. Met een takelwagen kon het drietal een eindje meerijden en vervolgens namen ze een taxi terug naar Vlaardingen. Daar uitte Rie haar schrik aan een ieder die er zich bevattelijk voor toonde. Ging als een lopend vuurtje. „Wat hoor ik, ben jij vandaaglevena verbrand?" Maassluis-Maassluis gooit in de stadsvernieuwing het roer om. Woningverbetering krijgt de komende jaren meer, nieuwbouw juist minder aandacht. De gemeente heeft er weinig last van dat de rijksoverheid zich terugtrekt van de woningbouwmarkt. De ruimte voor nieuwbouw in Maassluis is toch bijna op. „Nog1 negenhon derd huizen erbij en de stad is vol", zegt hoofd stadsontwik keling Cor de Jonge. Woningverbetering wordt de komende vijf jaar energiek aangepakt. Meer dan 1100 huizen staan op de nominatie voor een grote opknapbeurt: 132 in de Nïcolaas Beetsstraat en omgeving, 252 in de Steendijkpolder, 114 aan de P.C. HooftJaan en 621 in de Componistenwijk. In 1990 wil Maassluis 81 nieuwe huizen bouwen. In de vier aren daarna denkt de Eerste Stad aan de Waterweg bij ei- <aar nog eens 75 woningen te bouwen. Maassluis kan rekenen op een rijksbijdrage voor twintig so ciale huurwoningen in de Steendijkpolder, maar hoopt op subsidie voor tien huurhuizen meer. Net als dit jaar wil de Jemeente daartoe gestimuleerd door de stichting vakop leiding woningbouw leerlingbouwers de kans geven om werkervaring op te doen. Zij zouden de tien extra huurhui zen moeten bouwen. Naast de dertig huurhuizen, wil de ge meente 25 premiekoopwoningen laten bouwen. Voor de hoek Uiverlaan/Westlandseweg is een plan dat da- teert van 1975 van stal gehaald. De gemeente zoekt een bè- legger die op die plaats 26 woningen wil bouwen in de pre- mie-C lector.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1