George Toth levert slag in Nieuwland 1 Dick Advocaat over het ambitieuze SVV WATERWEG SPORT SVV boekt grootste zege 1 I j Werken in Vlietlanden J EEN HELE SHOWROOM VOL TV'S EN VIDEO'S fsËRVÏGiSPWKl Misverstanden en conflicten rond 'grootgrondbezitter' Schiedam werpt het Twins-juk van zich af SCHIEDAM Rotterdams Nieuwsblad woensdag 9 augustus RW/ Draaiorgels Nergens ter wereld ïs het fenomeen draaiorgel zo populair als juist in Nederland. Het winkelcentrum Broersvest haakt 19 augustus in op die populariteit met de eerste draaiorgeldag, die in Schiedam wordt gehouden. Verspreid over de Broersvest strooien die dag tussen tien en vijf uur tien verschillende orgels hun vrolijke klanken uit over de stad. Het idee dat Nederland altijd toonaangevend is ge weest op het gebied van draaiorgels berust op een misverstand. Uit de geschiedenis van de muziekin strumenten blijkt dat de eerste orgels, de zogenaam de buikorgels waarmee slechts liederen van beperk te duur konden worden gespeeld, met name in Bel gië, Frankrijk en Duitsland werden aangetroffen. Draaiorgels van het formaat zoals die tegenwoordig in het straatbeeld voorkomen, dateren van het eina van de vorige eeuw. Met de uitvinding van het or gelboek door A. Gavioli in 1892 werd het gevouwen karton geïntroduceerd. Daardoor werd het mogelijk nummers van onbeperkte lengte te laten horen. Gavioli's vinding leidde tussen 1910 en 1930 tot de produktie van een groot aantal orgels. Daarna kwam de klad enigszins in de draaiorgelindustrie, omdat andere geluidsbronnen hun intrede deden. De toonaangevende positie die Nederland uiteinde lijk wist te verwerven moet volgens deskundigen aan twee factoren worden toegeschreven: de start van een Amsterdams draaiorgelverhuurbèdrijf in 1875 en de komst van de bekende Duitse orgelbou wer Carl Frei, die zich in 1920 met zijn bedrijf in Breda vestigde. Fret is nog steeds van onschatbare waarde voor de liefhebbers van draaïorgelmuziek. Veel van zijn 'boeken' worden nog steeds op de di verse orgels afgedraaid. Het evenement op de Broersvest wordt in nauwe sa menwerking met de Kring van Draaiorgelvrienden opgezet. Die vrienden blijken met name in Rotter dam te zetelen, want acht van de tien orgels komen uit de havenstad. De orgels dragen klinkende na men als De Rembrandt, het Buikie en de Cement- molen. Het Blauwfrontje is het enige Schiedamse orgel, terwij] de 36-er Ruth van de heer Verdonk uit NIeuwegein het deelnemersveld completeert. De winkeliersvereniging wil op 19 augustus meer doen dan alleen draaïorgelmuziek laten horen. Bij elk orgel komt een kraam van een Schiedamse in stelling of organisatie te staan, die een ideëel of cha ritatief doel nastreeft. De winkeliers hopen dat die instellingen zo, in een gezellige sfeer, voorlichting en informatie kunnen geven over hun activiteiten. Rock roll De rock rollclub Schiedam komt zaterdag 19 au gustus voor de laatste maal in vol ornaat in zaal Ire ne aan de Nieuwe Haven bijeen. Vanwege de voor genomen verkoop van de zaal zullen de vetkuiven en petticoaters daarna naar een ander onderkomen moeten uitwijken voor hun feestavonden. Maar 19 augustus wordt er in Irene nog één keer ge swingd op de muziek van Elvis Presley, Gene Vin cent, Buddy Holly en Bill Haley. Dan is er nog één keer een heuse roek& roll danswedstrijd en kunnen de bezoekers er ook voor de laatste maal terecht bij de vele standjes waar allerlei attributen uit die tijd zijn uitgestald. De rock rollrneeting begint om acht uur en de or- fanisatoren zijn samen met enkele optredende rock t rollbands van plan het heel laat te maken. Expositie Frankeland In Huize Frankeland zijn tot en met 18 september schilderwerken van Loes van Prooijen en Henk de Deugd te zien. De expositie omvat een serie aquarel len die op verschillende vakanties zijn gemaakt en aquarellen waarin dorpsgezichten van Kethel cen traal staan. Daarnaast worden onder meer pentekeningen en zwartkrijttekeningen geëxposeerd. De tentoonstel ling wordt gecompleteerd met miniwerkjes in figu ratieveen non-figuratievestijl. Openluchtspel Het Schiedams Collectief Historisch Amateur Thea ter (SCHAT) zoekt naarstig naar mannen en vrou wen, die willen meespelen in de nieuwe openlucht produktie, die het collectief voor mei 1990 op de rol heeft staan. Het stuk dat handelt over de turbulente patriotten tijd tweede helft achttiende eeuw - is het tweede theaterstuk dat door SCHAT wordt uitgevoerd. Na het succes bij de ruïne in 1988 is dit keer gekozen voor de historische lokatie naast de Appelmarkt- brug aan de Lange Haven. SCHAT geelt daar vier voorstellingen. Van de toneelspelers wordt verlangd dat zij goed bij stem zijn en over enige toneelervaring beschikken. Verdeg zoeken de organisatoren ook enkele mensen met een goede zangstem. De audities starten begin september op verschillen de avonden en op zaterdagmiddagen in wijkcen trum De Blauwe Brug. Voor aanmeldingen en informatie kan men bellen met CorinneSey: telefoon 4260500 toestel 295. VLAARDINGEN D'Oude Stoep De Hot Legs Boogie Band uit Brabant treedtdinsdag 15 augustus op in café D'Oude Stoep in Vlaardingen. Hun muziek, stevige rock met een knipoog naar de blues, bestaal voornamelijk uit covers. Grote voor beelden van de Hot Legs zijn de Nederlandse band Flavium, Dr. Feelgood en Joe Cocker. Het optreden begint om 21.30 uur. MAASLAND Fietsvierdaagse Van maandag 21 tot en met donderdag 24 augustus wordt de Avondfietsvierdaagse verreden. De orga nisator van dit jaarlijks terugkerend evenement, het bureau sportieve recreatie, heeft weer geheel 'nieu we' routes uitgestippeld. Dagelijks wordt ongeveer 25 kilometer gereden. Het startpunt is op alle avon den tussen zes en kwart over zeven bij handbalvere niging De Hollandiaan op de hoek van de Lepelaar singel en de Amsterdamlaan. Tussen 14 en 26 augustus strijken ongeveer 25 jonge ren uit de hele wereld neer in een internationaal werkkamp in de Vlietlanden. De jongeren werken overdag in het ongeveer zestig hectare grote reservaat, dat eigendom is van de Ver eniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Ne derland. Opdracht van de jongeren is om werk zaamheden te verrichten om de vele zeldzame plan ten en dieren die in het gebied voorkomen te kun nen behouden. Zij zullen zich voornamelijk bezig houden met voortzetting van het oude maaibeheer. Nevendoel ,van de werkkamp, dat door de vereni ging ter bevordering van het milieubesef wordt op gezet, is om meer begrip te kweken voor natuur- en milieubescherming. Tijdens het kamp wordt uitge breid aandacht besteed aan milieuproblemen die in de verschillende landen spelen. Voor het kamp kunnen zich bn het IVN nog deelnemers opgeven, telefoon 020 - 228115. In tie nieuwe winkel «n Ser vice Spijk vindt u een hete showroom vol tv*# en vi deo's. Verder bent u ook voor al uw reparatie# aan Iv en video- bij Service Spijk san hel juiste adres. Eersteklas kleuren U's vtnif 250,- met 3 maanden garantie. I Tel 4Z71074<X Voorat gratia prij» opgave geen voorrtjkoaten i Garantie op reparatie en verkoop van onderdelen door PETER DE LANGE Schiedam „Moet je kij ken", zei wethouder Chris Zijdeveld smalend. Hij wees op het dak van de Bols-silo. De kersverse eigenaar van de ver pauperde jen everfabriek had op 45 meter hoogte een opzichtig, zeer le lijk bord geplaatst met daarop in blauwe koeieletters het woord Huur. Daarboven stond, nauwelijks leesbaar, het woordje 'te'. „Dat ty peert nou George Toth", zei Zijde veld. „Gebrek aan stijl. Alles wat die man doet ziet er even amateu ristisch uit". - Het was maar een terloopse opmer king van Zijdeveld. Maar wel een treffende, In een paar zinnetjes schetste de wethouder de minach ting waarmee het gemeentebestuur gewend is op projectontwikkelaar György Toth neer te kijken In hun ogen is de man die 9 ton neertelde voor het voormalige Bols-complex aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan niet veel meer dan een scharrelaar. De recente aankoop van het aan Bols grenzende Lan- vas-terrein heeft Toths reputatie bij de gemeente er niet beter op ge maakt, Toth heeft zijn image tegen, dal lijkt zijn belangrijkste handicap. Hij wordt wel serieus genomen, maar op de verkeerde manier. Project ontwikkelaars uit alle windstreken lopen de deur plat bij Chris Zijde veld en vinden bij de wethouder vaak een gewillig oor met hun plannen voor een 21e eeuws Schie dam vol hotels, kantorenflats en ap- partementenblokken. Toth, die ook een diplomatenkoffertje vol bouw tekeningen met zich mee torst en die ook een keurig lichtgrijs kos tuum en een das draagt, vindt ech ter in het geheel geen gewillig oor. Hij zal niet snel worden uitgeno digd voor een zakenlunch met de wethouder. Eerder zal de wethou der hem een aanmaning of een dwangbevel sturen. Op het stadskantoor pleegt men de bezigheden van Toth met argwaan gade te slaan. Dat wantrouwen vindt zijn oorsprong in 1987, toen de van origine Hongaarse Schiedam mer het door Bols verlaten fa brieksterrein in Nieuwland kocht. Daarvoor had nauwelijks iemand van Toth gehoord. Alleen zijn ge slaagde verbouwing van een leeg staand rusthuis aan de Tuinlaan tot kantoorcentrum trok enige aan dacht. Daarna leek hij te vervallen in zijn oude broodwinning: her en der in Schiedam pandjes verhande len. De Bols-transactie sloeg in als een bom, want de gemeente was zelf ook met de drankengigant in on derhandeling over aankoop. Toths plan om de vervallen bedrijfsge bouwen bij stukjes en beetjes op te knappen en er een ultramodern handelscentrum te vestigen kwam de gemeente bijzonder slecht uit. Een handelscentrum stond haaks op het voornemen om de betonnen nalatenschap van Bols zo snel mo gelijk te slopen. Toth haalde, al dan niet bewust, een lelijke streep door de zo zorgvuldig geplande ontwikkelingen in zuid oost Nieuwland. In het Schienoko- gebied, pal tegenover de Bols-silo, was zojuist de stadsvernieuwing van start gegaan. Die facelift zou fecompleteerd worden met de we- eropbouw van de afgebrande mo len De Palmboom. Bij die skyline sloot Toths onduidelijke project niet erg aan. De gemeente was uitge gaan van woningbouw in combina tie met kleinschalige bedrijvigheid, zo blijkt uit het onlangs bijgestelde bestemmingsplan voor dit deel van Nieuwland. Aanvankelijk leek het bravoures- tukje Toth lelijk te gaan opbreken. Zodra hij ook maar één spijker in een muur sloeg kreeg hij de politie op zijn dak. De gemeente had het oude bestemmingsplan 'bevroren' en stond tussentijds geen activitei ten toe. Toth zette een tegenoffen sief in. Volgens het credo if you can't beat them, join them begon hij vergaderingen van de gemeente raad te bezoeken. Om de politiek van zijn goede bedoelingen te over tuigen en invloed uit te oefenen op de besluitvorming, gaf hij zich zelfs op als lid v&n de PvdA. Batman Zijn pogingen haalden weinig uit. De politiek had Toth en zijn ma noeuvre weliswaar uitputtend be commentarieerd, maar leek weinig genegen tot een persoonlijke ken nismaking. De eerste keer dat de projectontwikkelaar een raadsver gadering bezocht nam hij per abuis plaats op de perstribune. Zijn ver schijning baarde enig opzien bij de fracties, waar wel de naam Toth op ieders lip lag maar vrijwel niemand het bijbehorende gezicht kende. „Wie is dat?" vroegen enkele volks vertegenwoordigers. Op het ant woord van de pers dat 'dat' George Toth was, werd licht gehuiverd.- Geen politicus nam de moeite de veelbesproken man de hand te drukken, De wat slordig gestencil de brochures die Toth ronddeelde om sympathie te wekken voor zijn project op het Bols-terrein bleken ook al geen aanleiding tot een dia loog. Wel fluisterden sommigen dat het ongepast was dat de bezoeker zijn auto op de stoep van het stads kantoor had geparkeerd. En wat voor een auto! Een zwarte, ouder wetse Amerikaan met vinnen en veel chroom. De verhouding tussen het stadsbe stuur en George Toth wordt geken merkt door conflicten, zonder dat direct duidelijk is of die voortko men uit botsende belangen of uit misverstanden. Toth roept aversie op door zijn grillige, onberekenbare gedrag. Die auto, vertelde hij later, had hij geleend van een bevriende verzamelaar van old-timers, „ge- Tot twee keer toe was George Toth de gemeente Schiedam te snel af bij de aankoop van grond in Nieuwland, Het maakte de verstandhouding er niet beter op. woon voor de gein, omdat Batman er ook in rijdt". Steentjes Terwijl veel van zijn relaties zulke grapjes wel weten te waarderen, blijkt de gemeente Schiedam er to taal ongevoelig voor. Veel Schie dammers vermaken zich kostelijk met Toths idee om een restaurant te beginnen in een oude driemaster, die hij in de Noordvest wil afmeren. Op het stadskantoor wordt er schouderophalend op gereageerd. Een beetje verwonderlijk is dat wel, want elders in de Schiedamse bin nenwateren legt de gemeente stei gers aan voor nostalgische schuiten die het stadsbeeld zo leuk opfleu ren. Ondertussen lijkt George Toth zijn tegenstanders niet meer uitsluitend met humor tegemoet te treden. Vo rig jaar nog droeg hij royaal bij aan de wederopbouw van De Palm boom door bijzijn 'aartsvijand', mo lencoördinator Jos Gunneweg, voor honderd gulden per stuk ver schillende steentjes met inscriptie te bestellen. Hij liet er teksten in graveren als 'Van pa en ma Toth' Gelijktijdig echter schakelde hij ad vocaten in om te protesteren tegen wijzigingen in het bestemmings plan en zijn belangen in het Bols- complex veilig te stellen. Zijn motieven om het Lanvas-ter- rein te verwerven laten zich raden. Zolang niet duidelijk is welke speelruimte Toth heeft om bedrij ven te huisvesten in een gebied waar de gemeente de ontwikkelin gen strak in de hand wil houden, lijkt een dergelijke investering on verstandig. Toth zegt dat hïj door de aankoop juist invloed kan blijven uitoefenen op die ontwikkelingen. Maar tegelijkertijd is hij zich be wust van de weerstand die hij met zijn jongste excercitie heeft opge roepen. „De gemeente wil maar één ding en dat is dit", zegt hij, en hij haalt met een veelbetekenend ge baar een vinger langs zijn hals. En alsof dat nog niet duidelijk genoeg is, tekent hij in de lucht een strop waar hij zijn nek in steekt. Jaloers De gemeente ontkent zulke drasti sche bedoelingen in alle toonaar den. „Wij hebben met legen Toth of tegen andere projcr' ntwikkela- ren, we willen alit a voorkomen dat er in Nieuwland dingen gebeu ren die in strijd zijn met het bestem mingsplan", verklaart men op de afdeling stadsontwikkeling. „Toth moet gewoon meteen kant en klaar bouwplan komen. Dan kunnen we aan de hand van het bestemmings plan bepalen of wat hij wil ook is toegestaan". De nieuwe eigenaar van de Bols- en Lanvasopstaïlen brengt daar tegen in dat iedere poging tot toenadering tot nu toe is stukgelopen op onwil bij het stadsbestuur. Hij heeft het gevoel dat de gemeente jaloers is op zijn bezittingen in Nieuwland. „Maar hoe gaat dat bij onderhande lingen over grondverkoop? De ge meente wil geen dubbeltje kwijt. Wel hebben ze al een flinke erf- pachtprljs in gedachten. Dat is geen redelijke manier van commercieel denken. De gemeente moet gewoon een behoorlijk bedrag bieden, an ders gaat de koop aan hun neus voorbij". Fijntjes wordt daar aarf toegevoegd dat er op zo'n basis met George Toth best over grondverkoop in Nieuw land te praten valt. SCHIEDAM Een al tien jaar bestaand minderwaardigheidscomplex ten opzichte van het Oosterhoutse Twins lijken de Schie damse softbaldames eindelijk naast zich neer te leggen. In de enkele partij op Harga was het juist Schiedams eerste en enige in ternational, en dit jaar van de Twins overge komen werpster Mereille Hammink, die de ploeg van coach Ton Ebben naar een voor treffelijke 3-1 overwtnnïg bracht. Gesteund dit maal door een zeer produktieve Schie damse aanval. Maar liefst acht honkslagen vielen er in zes slagbeurten te bewonderen, Waarvan de Mereille Hammink er zelf twee voor haar rekening nam. Sinds de promotiewedstrijden vanuit het rayon naar de tweede klasse landelijk In 1981 zijn de Twins Schiedam eigenlijk altijd de baas geweest. In dat jaar verloor Schie dam. toen nog onderleiding van Cas Ooster- veer, in dertig wedstrijden slechts éénmaal, Uitgerekend tegen Twins. In de wonder baarlijke opmars naar de hoofdklasse zijn tussen de twee verenigingen, die op zeer goede voet met elkaar staan, vrij veel paral lellen te vinden. Echter de ploeg uit Ooster hout was Schiedam net altijd een stapje voor. Echter nu in 1989 lijkt Schiedam onder leiding van Mereille Hammink van dit juk verlost te zijn. Het enige vervelende in dit geheel is dat de dames van Twins dit wat moeilijk kunnen verkroppen. Controle Toch was het Mereille Hammink zelf die in de tweede oosterhoutse slagbeurt verant woordelijk gesteld kan worden voor de 0-1 achterstand. Nadat Deb de Gids, die tijdens de AJl-Star wedstrijd jongstleden zondag een geweldige prestatie neerlegde, een ge slagen bal niet onder contöle kon krijgen, smeet de schiedamse Brabantse de volgende op haar afgelagen bal over het tweede honk en langs midveldster Mireille GilTard. Ech ter Schiedam kwam sterk terug, door een tweetal rally's van drie honkslagen. Weder om waren niet de Schiedamse kannonniers hier verantwoordelijk voor, maar het voet volk in de staart van de slaglijst. In de derde schiedamse beurt openden Michelle Ver hoef en Mereille Hammink (samen goed voor vier honkslagen) beiden meteen honk- slag. Door een wilde worp kreeg Schiedam het tweede en derde honk in handen. San dra Bol en Conny Jonkman sloegen de twee één voor één over de thuisplaat. Gelijk de volgende beurt deed de start het nog eens dunnetjes over. Waardoor Linda Bol het derde punt kon scoren op een binnenveld honkslag van Mireille Gill'ard. Opvallend was dat Monique Zagwijn wederom haar steentje bijdroeg. Deze buitenveldster met vele jaren trouwe dienst, van wie elk jaar min of meer verwacht wordt dat ze buiten de boot zal gaan vallen, ontpopt zich de laat ste tijd meer en meer tot een volwaardige hoofdklasse speelster. TWINS 0 1000 0 0= 1 SCHIEDAM 0 02100X= 3 Werpcijfers: Schiedam: Mereille Hammink (7) 5-1-3-3, Twins: Drè Hoogeveen (3273 +1)4-0-5-2; Ka/in Dubbel dam (2 1/3)0-0-3-0, SUgfle middelden: Mereille Ham mink 1.000 (2uit2) Michelle Vert>oef 0-667, Conny Jonk- mar 0.333. Monique Zegwfjn 0-333 en Mireille Gill'ard 0.250. SCHIEDAM SVV is op het moment een elub in bewe ging. Onder de bezielende leiding van hoofdsponsor en voorzitter John van Dijk is het bezoekersaantal vorig seizoen gestegen van 600 tot 2600 gemiddeld per wed strijd, zijn er voor het komen de seizoen acht nieuwe spe lers aangetrokken, is er een manager voor de public rela tions en de organisatie van SVV aangetrokken en is de technische leiding in handen van Wim Jansen en de nieu we trainer Dick Advocaat. Deze laatste werd 41 jaar geleden in Den Haag geboren en begon zijn voetbalcarrière bij ADO, het voormalige FC Den Haag. Daar na heeft Advocaat zijn sporen verdiend bij VVV, Chicago Stings, FC Den Haag en FC J Utrecht. In de tijd die de trainer j bij Utrecht speelde trainde hij de j amateurs van DSVP en behaal- de hij zijn A-diploma voor oefen- meester. Met dit papiertje op zak werd de Hagenaar assistent-trai- i ner bij het Nederlands elftal on der Leo Beenhakker en Rïnus Michels. De afgelopen twee jaar was Advocaat trainer van Haar lem en nu is hij dus neergestre ken in Schiedam met de op dracht van de plaatselijke VV een spraakmakende ploeg uit de eerste divisie te maken. Ambitieus „Dat zal niet meevallen, want met voetballen kan je onmoge lijk zekerheden inbouwen. Wel is SVV een ambitieuze club en dat sprak mij aan. Op het mo ment is SW zeker een club met mogelijkheden en dat vergoedde de overgang naar de eerste divi sie. Wat dat betreft sprak een alnger verblijf bij Haarlem mij minder aan. En voorlopig ben ik ook niet ontevreden met de re sultaten tijdens de voorberei ding, alhoewel je daar zeker niet teveel conclusies aan moet ver binden. Oefenwedstrijden zijn iets heel anders dan competitie duels, Maar in bijna zes weken hebben we veertien wedstrijden gespeeld en daarvan hebben we er twaalf gewonnen, waaronder een wedstrijd tegen Sparta. Al leen Feyenoord en Barcelona waren voor ons een maatje te groot, Maar zeker door die laat ste wedstrijd hebben de mensen ujt Schiedam het SVV-terrein weer weten te vinden en dat is ook wat waard". Bij monde van zijn trainer hoopt de Schiedamse voetbalformatie dan ook, dat het vorig jaar al ex plosief gestegen bezoekersaantal dit jaar nog verder stijgt tot een gemiddelde van zo'n 3500 men sen per wedstrijd. Hiervoor moeten onder meer de acht nieuwe aankopen van SVV dit seizoen garant staan. Errol Refos, afkomstig van Ex celsior, moet de verdediging van de Schiedammers komen ver sterken. Bovendien staat deze negentienjarig bekend als een speler die graag de achterlijn haalt en zelf scoort. Op het mo ment maakt hij deel uit van Jong Oranje. Tien jaar lang speelde Jos Luhukay bij WV. Deze kleine spits bepaalde in de afge lopen vier jaar mede het gezicht van deze eredivisie club uit Ven- lo. Dit seizoen zullen zijn acties te bewonderen zijn in het elftal van SVV. Ab Plugboer is afkomstig van Volendam. Deze 25-jarige linkermiddenvelder heeft een contract van twee jaar bij SVV. De negentienjarige Jimmy Si mons komt van Feyenoord. Van trainer Rob Jacobs mocht hij zes keer meedoen met de stadion- dub. De kleine balgoochelaar maakte toen tegen Ajax de enige treffer van Feyenoord en tegen Veendam werd hij uitgeroepen tot speler van de wedstrijd. België Ook in het doel heeft SVV zich versterkt. Carlo L'Ami komt van Excelsior en was vorig sei zoen een half jaar uitgebuurd aan PSV, Ook SVV heeft hem gehuurd van Excelsior en heeft als eerste recht op koop. Uit Bel gië komt de 30-jarige Peter van Velzen. Deze voormalige topsco rer van de eerste divisie is voor dit seizoen gehuurd van Beve- ren. Jerry Cooke hoopt een sei zoen als vorig jaar bij Pee Zwolle nooit meer mee te maken. Twee spalt in deze ploeg was er de oor zaak van dat de club degradeer de. Bij het ambitieuze SVV hoopt hij op een beter seizoen. Bij DS'79 had Marcel van der Net het niet meer naar zijn zin. De kleine middenvelder speelde acht jaar bij de Dordte club en miste daar in totaal maar tien wedstrijden. Dïck Advocaat „We zijn in de breedte aanzienlijk versterkt en willen met deze spelers zeker een period etitel in de wacht sle pen. Het is natuurlijk een nadeel dat SVV maar over twee full- profs kan beschikken, maar bij Dick Advocaat: „SVV is op het moment een ambitieuze club met eer goede organisatie. Dit sei zoen zullen we zeker in de top van de eerste divisie meedraaien". de concurrentie is dat niet veel anders, Dit seizoen moeten we goed bovenin meedraaien en op de langere termijn zal er zeker gedacht moeten worden over promotie. Bij SVV is de tijd er rijp voor. We hebben een goed elftal, een ambitieuze voorzitter, een goede organisatie en een voor eerste divisie begrippen ruim budget. Bovendien is het ook de bedoeling dat de aceomo- datie op korte termijn wordt aangepakt, zodat het stadion wat meer allure krijgt". De eerste serieuze test voor het vernieuwde SVV is aanstaande zaterdag. De Schiedamse club krijgt dan om 19.30 uur Eindho ven op bezoek. De trainer; „Ik heb ze tot nu toe een paar keer zien spelen en het team maakt een goede indruk op mij. Maar zoals ik net al zei, uit oefenduels kan je niet veel opmaken. Wij zijn er in ieder geval klaar voor en ik hoop dat we de competitie zo beginnen dat ook de suppor ters aan worden gestoken door het enthousiasme bij SW". Van Velzen gepasseerd Hellevoetsluis SW heeft zijn oefenserie af gesloten met 15-0 (rust: 6-0) overwinning op FC Vlotbrug, een eerste klasser uit het zaterda- gafdelingsvoetbal. Opmerkelijk was, dat trainer Dick Advocaat spits Peter van Velzen de hele wedstrijd aan de kant hield. Het betrof een straf maatregel. „Want", aldus Advo caat, „Peter had zaterdag (tegen ASWH) niet zo'n zin, dus had ik hem vandaag niet nodig." Robin van der Laan speelde zo doende een hele wedstrijd in de spits, hetgeen hem niet slecht af ging. Van der Laan scoorde slechts eenmaal, maar was vaak betrokken als aangever bij de vele kansen voor SVV, onder meer met doorkopballen uit hoekschoppen. Na rust was de scherpte er wat af en miste Van der Laan een aantal goede kanj sen. „Te veel", oordeelde Advo caat. Dat gold ook voor Jos Lu hukay, die desondanks vijf goals produceerde. Marcel van der Net en Dean Gorré kwamen slechts een haft uur en werden uit voorzorg toen gewisseld- In die korte speeltijd wist Gorré als centrale man op het middenveld niettemin grote indruk te maken. Advocaat:„Ik ben blij dat de oefenwedstriiden erop zitten, ben er nu wel uit welk elftal de competitie ingaat, maar dat horen de spelers het eerst." SW's overige doelpunten kwa men op naam van Winston Bo- garde (4x), die het als invaller prima deed, Marcel van der Net, Dean Gorré, Ab Plugboer en Jerry Cooke. Bob Meister van Vlotbrug schoot in eigen doel.ff Opstelling SVV: -* l'Amt; Rlelbroek, Ridderhal, Loovw* (Breetvsld), Rsfos; Van der Net (RjOMJj, Gorré (Tol), Plugboer (Bogarde); Luhu kay, Ven der Lean en Cooke.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2