1 'In de showbiz moet je je niet laten afleiden of ontmoedigen' Eric Gudde houdt zich op de vlakte WATERWEG 19 PvdA zaagt en sloopt om te kunnen planten Van Vliet prikkelt Biesheuvel oktober 1989 Schaap: 'Nog één moeilijke zondag' Xerxes stimuleert Fortuna Leo van Ree terug in basis HVO Molendijk: 'Bk ga voor volle winst' SCHIEDAM Lintjes voor jubilarissen Chauffeur Jan Taheij van woninginrichter Ver- waijen heeft vanochtend uit handen van burge meester Reinier Seheeres een koninklijke onder scheiding ontvangen. Taheij wordt geëerd voor het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van hetSchiedamse familiebedrijf. In 1949 trad Taheij in dienst bij Wulst Verwaijen, de oprichter van de firma. De eerste jaren bezorgde Ta heij de goederen lopend en per bakfiets bij de klan ten thuis. Na zijn diensttijd keerde hij terug in het bedrijf, maar nu als chauffeur op de eerste bestelwa gen. Piet Verwaijen had ondertussen het roer overgeno men van Wulst Verwaijen. Op dit moment is Taheij in dienst bij de kleinzonen van. zijn eerste werkge ver: Wim en Harrij. Naast zijn werkzaamheden als chauffeur is Taheij actief in de molenvereniging. Voor Taheij moet het feest extra cachet krijgen in de wetenschap, dat hij net als zijn grote idool Fats Do mino veertig jaar hetzelfde vak uitoefent. Twee andere werknemers zijn vandaag ook onder scheiden voor hun lange staat van dienst bij hun werkgever. Commercieel-mcdewerker Cornells als beloning voor zijn veertigjarig dienstverband. .Ook scheidend ambtenaar Geert Halm van de ge meente Schiedam kreeg vandaag een lintje uitge reikt. De medewerker van de dienst personeel en organisatie, die zeer actief is in de vakbond en het kerkelijke en sociale leven, gaat deze maand na 43 jaar overheidsdienst in de VUT. Leerlingen naar asiel Honderden leerlingen van het basis- en speciaal on derwijs worden de komende maanden in dierenasiel de Hargahoeve verwacht. De asielbeheerder en de vrijwilligers gaan de kinderen voorlichting geven over het houden van dieren en de functie van het dierenasiel. Reeds jarenlang mag het asiel zich in de belangstel ling van de jeugd verheugen, maar maar met name dit schooljaar is er een explosieve stijging in de be langstelling voor het asiel zichtbaar. Het succes wordt verklaard uit het feit, dat de ondervvijsconsu- lent het asiel heeft opgenomen in het jaarprogram ma voor natuur-en milieueducatie. De excursies worden ondersteund door de lesbrief Huisdieren, waardoor de animo bij de leerkrachten om aandacht aan het asiel te besteden wordt aange wakkerd. Tijdens de excursie worden scholieren ge waarschuwd, niet te snel een huisdier te nemen. Als mensen ondoordacht een huisdier nemen, leidt dit vaak tot een lijdensweg voor het dier, zo waarschu wen de dierenbeschermers. Het plezier, dat mens en dier elkaar kunnen schen ken komt uiteraard ook aan bod tijdens de excursies. Zeker op dierendag, wanneer de Prins Clausschooï mét 75 leerlingen de dieren in het asiel op lekkernij en komt tracteren. Angelina Vandijk:'Ik weet dat Ik kan zingen en dat wil ik iedereen laten horen'. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 29 september 1989 IVLAARDINGEN Anti-drugscampagne Met haar waarschuwingen tegen verslavende ge notsmiddelen richt de Werkgroep Drugs en Alcohol zich de komende maanden op leerlingen in het ba sisonderwijs. Deze leerlingen, van wie mag worden verwacht dat zij zich nog niet overgeven aan geest verruimende middelen, worden via een leskist ge waarschuwd tegen de gevaren van de genotsmidde len- De leskist, die de naam Roken, slikken, snuiven, drinken en spuiten heeft meegekregen, wordt op 4 oktober in de Van Kampenschool gepresenteerd. Naast een videoband bestaat het lespakket uit na maak medicijnen, proeven met een rookrobot en an dere faciliteiten. De scholen kunnen de kist in bruikleen krijgen via de GGD en de werkgroep Drugs en ^Icohol Vlaardingen, telefoon47Ü6561, MAASSLUIS Uitbreiding kunstuitleen Veertig, voornamelijk regionale, kunstenaars heb ben hun wérk verkocht aan de kunstuitleen Maas sluis. Belangstellenden kunnen het werk vanaf za terdag 30 september bekijken op de zolder van het Gemeentemuseum op de Zuiddijk. De bezichtiging wordt om twee uur geopend door wethouder Lies- iiutuur. Ei beth Snoeck voor cu Enkele kunstenaars zul len bij de plechtigheid aanwezigzijn. Met de aankoop heeft de totale collectie van de kun stuitleen nu een omvang van 236 kunstwerken. Het aantal abonnees' van de Kunstuitleen is nog steeds stijgende. Wethouder Liesbeth Snoeck grijpt zater dag de gelegenheid aan, mevrouw P. Wilkes-Post te huldigen als 150e kunstlener. door MARITIMM EHMANS Vlaardingen Vanaf vandaag ligt de nieuwe single van Angelina Vandijk ïn alle platenwinkels. 'Nooit meer alleen1 heet het duet dat de negentienjarige Vlaardingse samen met de even oude Hans Vre- denburg ten .gehore brengt. Op de andere kant zingt zij een gevoelige ballade: 'Een liefde zonder eind'. Tegelijk met de single verschijnt ook de langspeelplaat 'Romantiek in muziek', die door de jarige Bou- quetreeks op de markt wordt ge bracht. Naast beide liedjes staan daar nog veertien krakers van vroeger op. De eerste STER-spot van deze Bouquet-elpee wordt aan staande dinsdag uitgezonden. Op radio en televisie zal Angelina dan regelmatig te horen en te zien zijn. „ïk werk aan mijn carrière als zan geres en daarvoor zet ik me hon derd procent in. Geen vijftig pro cent of zo, want dan blijf je beslist ergens in de grijze middenmoot hangen. Nee, honderd procent", klinkt het resoluut uit de mond van de tiener. Als kind al wist Angelina Vandijk voor haar artiestennaam aan el kaar geschreven wat 2e wilde. En daar is ze door niets van af te brengen. Vanaf haar zeventiende doet ze al mee aan talentenjachten, muziekprogramma's, televisie shows en songfestivals. Langzaam maar zeker komt ze waar ze zijn wil. „Dagelijks leer ik dingen bij. Ik leer vooral dat je je in dit vak door niets moet laten ontmoedigen of aflei den. Gewoon recht op je doel af gaan". Jongens... Waar Angelina's leeftijdgenoten hun tijd besteden aan verkering en uitgaan is de jeugdige Vlaardingse voortdurend op weg naar de top van de showbusiness. Voor jongens heeft ze dan ook abso luut geen tijd. „Dat geeft op den duur alleen maar problemen. Ik denk dat als het zover is, ik heus wel tegen de goede aanloop: daar zit ïk nu nog niet over in". Zo zakelijk als Angelina de liefde benadert zo gevoelig klinkt ze op de Bouquet- plaat. Ze reageert snel: „Ho wacht, het gaat mij vooral om de single en dat is zeker geen Bouquetplaat. Al leen op de elpee staat iets over die romantische boekjes. Ik zou het niet leuk vinden als de mensen mij gaan associëren met roze fondant-ro man tiek". Op beide platen heet Angelina ove rigens geen Angelina meer. Haar artiestennaam werd ongevraagd veranderd in het populaire Angie. Angelina: „In het begin heeft het .mij behoorlijk geërgerd. Maar.toen ik alle argumenten gehoord had, was ik minder boos. De naam An gelina zou grafisch te lang worden voor de hoes en daarbij klinkt het niet echt pop". In de toekomst wil Angelina echter weer gewoon on der haar eigen voornaam door het leven en de showbiz gaan. Award Bouquet is van plan ieder jaar een nieuwe verzameling romantische popsongs op de markt te brengen, en een Bouquet Award uit te reiken.- Op de elpee prijken dit jaar naast het duo Angie en Phil ook oudere romantische nummers van onder meer Rob de Nijs, Willeke Alberti, Rita Hoving en Liesbeth List. Het zangeresje: „Ik zit nu in het laatste jaar van John de Mol seniors showbizzschool. Hij heeft deze plaatopname ook voor mij geregeld. Hij zat in de jury voor het beste bed je en hij vond mij het geschiktst om het te zingen". Angelina Vandijk leert op die Hïl- versumse academie voor Lichte Muziek de kneepjes 'van het show vak. Dat is te merken. Vergeleken met drie jaar geleden staat ze nu moeiteloos journalisten te woord en heeft op iedere vraag een pasklaar an tv/oord. „Destijds zei ik: dat ik liefst liedjes met enige diepgang zing. Romantiek vind ik in deze tijd ook een boodschap". Toch zegt ze ook: „Op school kun je nooit alles leren. In de praktijk leer je steeds weer opnieuw; van iedere zaal en van ieder optreden". Bij de kandidaatstelling voor het afgelo pen Eurovisie Songfestival beland de ze-ergens onderaan. „Juist dan moetje doorzetten. Bij een festival op Curasao werd ik wel eerste en bij Hennie Huisman tweede. Tegensla gen moetje in dit vak snel verwer ken. door PETER DE LANGE Schiedam De PvdA wil dat politiek Schie dam snel een boom opzet over het groen in de stad. De Brandersstad zit weliswaar royaler in zijn parken en plantsoenen dan de gemiddelde Rijn mondgemeente, maar als het stadsbestuur niet oppast zetten onverlaten daar straks de bijl in. Dat willen de socialisten als het even kan voorko men. De populariteit van 'het milieu' heeft raadslid CorHuijken geïn spireerd tot het schrijven van een nota: Een groene stad. Op het omslag is het PvdA Togo, de roos in de vuist, voor de gelegen- bewoners uit te geven als volk stuintjes werd jaren geleden al eens gedaan door Pvd A-wethou der Chris Zijdeveld. Er kwam nooit iets van terecht. De aanbeveling om de 'metro- boog' in Woudhoek niet verder te bebouwen is weinig meer dan een loos gebaar: Zijdeveld heeft dat al toegezegd. Hetzelfde geldt in zekere zin voor het kaalslag- gebied bij de Lindenhof in het centrum. De bewonersvereni ging eist al sinds jaar en dag een stukje grond voor een plantsoen tje. Nog even terug naar Nieuwland. Daar hangt de PvdA haar groe ne plan deels op aan woning bouw op het Bols/Lanvas-ter- rein. Maar die grond is in han den -van een projectontwikke laar die bezig is er handelscentra te vestigen. Opmerkelijk Ook nog even terug naar Woud- hoek: moet het 'beteugelen van de bebouwingsdrift', waar de beid wat aangepast. In de vuist». PvdA zich sterk voor maakt, worden opgevat als een verwijt aan het adres van PvdA-wet- houder Zijdeveld? Hij wilde im mers, zeer tegen de zin van om wonenden, nauwelijks een jaar geleden nog een strook groen langs de toekomstige rijksweg 19 bebouwen. Een opmerkelijke aanbeveling is, dat de projectteams in de stadsvernieuwingswijken meer 'kleine groenvoorzieningen in het woonmilieu moeten verwe ven'. Om bomen te planten kun nen volgens de nota best hier en daar huizen worden gesloopt. Maar waar precies, laat de PvdA in het midden. Bakker, Brouwer en Huijken 'willen de project teams niet voorde voeten lopen'. Wel suggereren zij vrijblijvend beplanting van het Van 't Hoff- plein, het Bachplein en het Dr. Wibautplein. Een minstens 20 opmerkelijke aanbeveling is de aanleg van een 'productiebos' op de grens met Midden-Delfland, De kosten daarvan heeft de PvdA niet be cijferd, net zo min als uitgere kend ïs hoeveel bomen geplant kunnen worden van de circa 700.000 gulden die B en W tot 1994 hebben gereserveerd voor extra groen. Dat productiebos aan de stadsgrens is overigens een vitaal onderdeel van de groene nota. Cor Huijken: „Zo dat een Delftenaar die straks richting Schiedam kijkt, geen betonnen schutting ziet staan". dit keer een boom. Een leek zou wellicht zeggen dat een zaag toepasselijker was ge weest. Was het niet PvdA-wet houder Hans van Kleef die, on danks felle protesten uit twee wijken, besloot luxe apparte menten te bouwen in het park aan de Burgemeester van Haar- enlaan, terwijl hij ook andere groene plekjes in Nieuwland meedogenloos opofferde voor dure koopwoningen? Ondanks hun pleidooi voor meer groen, kunnen Van Kleefs partijgenoten Gé Brouwer, Hans Bakker en. ook Cor Huijken die aanslag op Nieuwland wel billij ken. De wijk heeft tenslotte be hoefte aan meer dure huizen. Maar, zeggen zij erbij: méér struiken en bomen mogen er in Nieuwland niet sneuvelen. Ontbossing Gaat Van Kleef toch door met de ontbossing, dan zal hij elders in de wijk weer groen moeten aan leggen. Desnoods sloopt hij er maar fiats voor, of breekt hij straten op om gras te zaaien. Behoud van het bestaande aan tal vierkante meters groen in Nieuwland is één van de negen aanbevelingen uit de PvdA- nota. Ze zijn niet alle even con creet, niet alle even nieuw en lij ken ook niet alle even uitvoer baar. Het plannetje bijvoorbeeld om grasperken tussen flats in Nieuwland (en Groenoord) aan Schiedam Oscar Biesheuvel ont breekt opnieuw in de basisopstelling van Hermes D VS. Zat hij vorige week in de dug-out als verse wissel, zondag moet Biesheuvel in het tweede elftal het ongelijk van trainer Simon van Vliet bewijzen. „Ik ben er van over tuigd dat er een heleboel in die jongen zit en nu moeten we er voor zorgen dat dat er ook uitkomt", aldus Van Vliet, die er niet van uitgaat dat Roy van Duppen zondag al is geschorst, „Maar ja, je weet natuurlijk nooit wat de beste oplossing is. Hem laten staan of hem passeren. Dat moet straks blij ken". De oudste voetbalvereniging van Schiedam speelt thuis tegen het onge slagen Voorburg, dat in oefenmeester Toon Brakus, doelman Boro Brandl en middenvelder Ron de Bruijn na men heeft die in de jeneverstad niet onbekend zijn. „Ik heb in de Haag- sche Courant gelezen dat ze denken de eerste titel ai bijna binnen te heb ben. Daar willen wij heel graag een stokje voorsteken, temeer daar wij ei genlijk zonder uitzondrering vinden dat Hermes een beter team heeft dan de plaats op de ranglijst doet vermoe den". Opatelling Hermes DVS: Eggelmoijor, Martens, Van Duppen, Lansbergen, Ritmen, Bakker, Langhorst, Vlasveld, Van derTuyn, Kuzmano- vie an Droge. - heus.de koude dagen komen eraan! wij hebben ons met de iinse herlst en winterkollektie hierop dan ook voorbereid. kom daarom een dezer dagen eens bij ons langs, wij tonen u Ju graag onze kollektie... "V? het finse winkeltje van „HET WAAIGAT" Schiedam Voor Martin Schaap gaat de competitie pas in het tweede weekeinde van oktober van start. De oefenmeester van SFC, dat na de nederlagen tegen Oud-Beijerland (4-3) en Fortuna VI (3-2) de kopgroep voorlopig gedag heeft gezegd, kan dan weer uit een bredere selectie putten. Nu is het nog eventjes behel pen geblazen en kornt het Schaap derhalve slecht uit dat SFC zondag inhet Dordtse EBOH een volgende topper op bezoek krijgt. „Het wordt weer heel moeilijk", aldus Schaap, die het nog altijd moet doen zonder Harry van Kapel, Marcel van Hees (zijn er medio oktober weer bij) en Henk Sa- lari (op hem wordt pas na de winterstop gerekend). Voor zondag is het nog maar de vraag of Marcel Oos- terdijk voldoende hersteld is van de tegen Fortuna VI opgelopen blessure. Schaap: „Ik dub nu over twee op stellingen, een mèt en een zonder Oosterdijk". Als SFC nog serieus wil meedingen naax een hoge klassering, mag het niet nog meer averij oplopen. „Dat is duidelijk", beaamt Schaap. „Er is éen ding dat we niet mogen doen en dat is verliezen. Op de een of an dere manier moeten we toch die laatste moeilijke zon dag zien door te komen". Selectie SFC: John ert Richard Marrevee, Verver, Hekman, Van AU phen, Poort, Wogamakera, Ootterwul, Ooaterdijk, Kiebert, De Hel}, Ven Geene, Meerhef en Van der Lel/. het finse winkeltje van „HET WAAIGAT" hoogstraat 225 - vlaardingen - tel. 010 - 4343685 VlaardingenFortuna VI kijkt reikhalzend uit naar overmorgen, als het op eigen terrein wordt geconfron teerd met degradant Xerxes. Het is voor het eerst in lange tijd dat beide clubs elkaar in competitieverband ontmoeten. „En", vult Fortuna's assistent-trainer Jan Bonman aan, „Xerxes heeft nog steeds een grote naam in het amateurvoetbal. Dat is voor ons een extra stimu lans", Bouman hoopt dat Fortuna er in slaagt het hoge ni veau te continueren dat vorige week tegen SFC werd getoond. „Een uitstekende wedstrijd voor amateur be grippen", aldus Bouman. „Maar dat is voorbij. We heb ben dinsdag nog even nagenoten, maar vanaf donder dagavond staat Xerxes centraal", Fortuna, waar Mari Visser deze week vader werd van dochter Kirstie, treedt aan in de beproefde opstelling van de laatste weken. Opstalling Fortuna VI: Dan Herder, Van Boxem, Van «Jen Berg, Jan Hoffman, Vin dar Slot, Kloek, Boshuizen, VUoar, Ron Hofman, Oo- man an Hoogerboord. Wtooal* lijn Da Koning an Ban thin. door DONALD BAX Maassluis Hoogmoed, vindt Eric Gudde, komt altijd voor de val. Hoe wel Excelsior M in twee wedstrijden onverwacht royaal heeft uitgehaald (4-0 tegen Rozenburg en 3-0 tegen Zwart Wit'28), is er voor de geblokte oe fenmeester van de Maas- sluise eerste klasser geen enkele reden hoog van de toren te blazen. „Ik ben Axie Haan niet, die zegt dat er geen enkel probleem is. NSW is en blijft gewoon een lastige tegenstander", plant Gudde beide benen heel stevig op de grond. „Als we morgen winnen", blijft de prille dertiger de nuchterheid zelve, „hoop ik alleen maar dat we mentaal aan kracht hebben gewonnen. Dat we beseffen dat onze voorbereiding eindelijk dat gene heeft opgeleverd wat we wilden hebben: Waar zouden wij ueberhaupt enige arrogantie vandaan mogen halen?". Gudde laat zich niet uit z*n tent lokken, 0 maar zegt wel: „We zijn nu wel zo ver dat we gebruik moeten maken van het zelfvertrouwen dat we op deze manier hebben m opgebouwd". Het lijkt er veel op dat Excelsior morgen niet in de beproefde op stelling van de voorgaande we ken kan acteren. Ron Berveling ging gisteravond op de training door z'n knie en die blessure zag er op het eerste gezicht niet best uit. Gudde: „De Reus en Van burg' Straten die er in dubieuze duels uit worden geschopt en nu Ber veling die het slachtoffer is van een niet gerold trainingsveld. Dat zijn zaken waar ik een beetje gek van word". „We hebben best een brede groep, maar als Berveling niet kan spelen, valt er weer een aan valler weg", vervolgtGudde. „Met Remco Janssen als pseudo- spits werken we eigenlijk al met een noodoplossing, bok al doet hij het goed op die plaats. Zonder Berveling valt ook een beetje de speelwijze weg die ontstaan is in Gert-Jan Vreugdenhil wint een kopduel van Dries Kroos van Zwart Wit'28. Trainer Eric Gudde rekent er op dat Excelsior morgen bij NSW dezelfde bezieling eta- ieert. de uitwedstrijd tegen Rozen burg". Snelheid Dat plaatje bestaat uit één diepe spits (Janssen) en snelheid aan de zijkanten, met Gertjan Bunt en Rob van der Meer op links en Edwin en Ron Berveling op rechts. „Op links lukte dat vorig jaar al aardig, maar rechts was toen nog een probleem", aldus Gudde. „Speelt Ron niet, dan moet je weer wat anders probe ren". Achterin zijn de problemen min der. Met Peter van Duyl en Fred Rijnenberg in de dekking op het koningskoppel Kini van Trigten Frank Knipschüd moet NSW's grootste gevaar bezworen kun nen worden. „En dan Bunt tegen hun diepste middenvelder laten spelen", completeert de trainer die zienswijze. „De mandekkers zullen in elk geval honderd pro cent hun ondankbare, verdedi gende taak moeten uitvoeren". „We hebben voor geen enkele ploeg angst Dat stadium zijn we ontgroeid, maar het is niet zo dat we er helemaal zijn. Als dat zo was, hadden we nu geen drie verliespunten gehad, want dat is er op z n minst een te veel. Toen we na twee wedstrijden een punt hadden, heb ik gezegd dat er geen enkele aanleiding was ora in paniek te geraken, zoals nu niemand aan een periode titel of een kampioenschap moet gaan denken... Vlaardingen Net terug van vakantie rust er morgen een zware last op de schouders van Leo van Ree. De van DVO'32 overgekomen aanvaller moet in de thuiswedstrijd tegen mede promovendus Leiden de voor hoede van HVO meer fysieke kracht geven. Zijn (r)entree gaat ten koste van de jeugdige Erik Sneek. De geblesseerde Alewijn Verboon wordt vervangen door André de Brabander. „Sneek heeft het niet slecht ge daan, maar hij is jong en moet nog wennen", meent HVO-trai- ner Teun Komaat, die Leiden nog kent van twee jaar geleden toen hij er zelf twee keer tegen speelde. „Ze zijn goed begonnen, maar hebben nu toch ook twee nederlagen aan de broek. Willen we uit de gevarenzone komen, dan moeten we winnen. Als we dezelfde mentaliteit en instelling tonen als tegen Capelle èn dat zelfde beetje geluk hebben, dan pakken we zaterdag onze eerste overwinning". Opstelling HVO: Groeneveld. Kuup, Na«- ri, De Brabander, Na a eer, Edward Mut- oen, Ven Ze lm, Renold Maatoen, Mark Maatean, Van Ree en Brown. Vlaardingen „Ik ga voor de volle winst". Danny Molendijk is niet van plan om morgen in het landelijke Klaaswaal, waar SS», als gastheer voor Zwaluwen VJ optreedt, de loopgraven te be trekken. De trainer van de Vlaardingse tweede klasser weet niet of Eric Visser van de partij is. De flank- verdediger tobt al geruime tijd met een dijbeenblessure, die hem gisteravond zelfs noopt de training voortijdig te beëindi gen. Als Visser niet fit is, wordt zijn plaats ingenomen door de dan debuterende GerdeMaag. Opatelling Zwaluwen VI: Kramer, Vlaaaf/ De Maag, Romeljn, De Bruin, Op*eHoot, Rosing, Dirics. Fekkinge, Wijnand», Boet holt en Witmua.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1