V Oort is van alle tij den ZIEKËNHUÏslWf Maria Dursinova van uitzonderlijke klasse WATERWEG Seheeres luidt noodklok j^aartingei^J [Maassluis^^j Belastinghervorming vroeger gepaard met grote armoede HOENU? B en W aan de wandel Autokrakers aangehouden MOOI WARM smeden iilsnili Niemants- verdriet prijst Van Velzen 'tiet Wilhelmus deed me wel wat9 Rotterdams Nieuwsblad donderdag 19 oktober lï SCHIEDAM Reinier Seheeres luidt zaterdagochtend om elf uur "bij De Blauwe Brug aan hetBachpleïn de noodklok. De burgemeester opent daarmee een manifestatie in het wijkcentrum, die van de organisatoren de titel 'Samen werken aan een betere wereld' mee kreeg. Achter de manifestatie zitten kerken, milieugroe pen en andere ideële organisaties. Als de noodklok is geluid, beginnen alle klokken van de kerken in Schiedam-Noord te beieren. Die kerken zijn de belangrijkste initiatiefnemers van de manifestatie. Zij zijn van mening dat het vijf voor twijfel xs. „We staan nog niet machteloos tegenover de vele problemen op het gebied van milieu, vrede en gerechtigheid", zegt voorzitter N,H. Bouman van de werkgroep Samenwerking Noord. „Nu kunnen we nog kiezen voor een schoner milieu, voor vrede en voor een meer rechtvaardige verdeling van alles binnen onze samenleving en tussen Oost en West en Noord en Zuid. Maar we moeten wel kiezen voor het te laat is". In De Blauwe Brug presenteert een twintigtal plaat selijke, regionale en Internationale organisaties zich op een Informatiemarkt. Harpe Davids zorgt voor de muzikale omlijsting van de opening, de koren. Vlaardingen tegen Apartheid en Koorts treden op het wijkcentrum. Kinderen kunnen zich vermaken bij de poppenkost, het weefgetouw of het bloem schikken of bouwen aan een ark van Noach. Lies- beth van der Kruit, presentatrice van Radio Rijn mond, leidt vanaf half drie een forumdiscussie met leden van alle gemeenteraadsfracties, In het nabijgelegen natuurcentrum De Boshoek is een expositie van de vereniging tegen milieubederf te zien en in boerderij Lansbergen kunnen bezoe kers iets te weten komen over het nut van bijen. En thousiastelingen kunnen in park Kethel met de knotgroep van de koninklijke Nederlandse natuur historische vereniging de wilgen onder handen ne men. 90 jaar museum Dinsdag is het precies 90 jaar geleden dat de raad van de gemeente Schiedam het besluit nam om een Stedelijk Museum op te richten. De raad maakte een bescheiden start. In 1900 werd 'op den gemeente-be- grooting een post uitgetrokken voor kosten van In richting. onderhoud en het doen van aankoopen ten behoeve van dat Museum, tot een bedrag van 100,00'. Het museum viert dat met rondleidingen door de Grote Kerk, waar een expositie te zien is over de geschiedenis van de kerk, het leven van de heilige Liduina en leven en werk van dominee Francois Haverschmidt. De rondleidingen begin nen dinsdagochtend om tien uur. I MAASSLUIS Halve eeuw getrouwd Cornells van der Burg (75) en Maria Elisabeth van der Burg-Oosterman (73) uit Maassluis zijn vandaag vijftig jaar getrouwd. Vanmorgen kregen zij me vrouw A.G. van Es-Hamoen, de echtgenote van de burgemeester, op de koffie. Zij feliciteerde het bruidspaar namens het gemeentebestuur. De beide echtelieden zijn geboren Maassluizers. Ook hun hu welijk werd in Maassluis voltrokken, kort voor de oorlog, in oktober 1939, ISchiedam^^ donderdag 19 oktober jamsessie, café Podium, 22.30 uur. vrijdag 20 oktober concert gemengd koor Senectute, De Ark, 20.00 uur. sol o program ma Helpers weg...eerste rondel van Joke BruEjs, Passagethea ter, 20.15 uur. concert van de Edamse rockformatie Jimmy's Gang, café Podium, 22.30 uur. film Drowning by numbers van Peter Greenaway, Film huis Schiedam, 21.30 uur. zaterdag 21 oktober presentatiedag Mensen informeren mensen waar aan ruim veertig patient en en zeffhulporganisatfes deelnemen, dienstencen trum de 4 Molens, 10-00 tal 16.00 uur. samenwerking dag waar bij verschillende organisa ties zich richten op de the ma's gerechtigheid, vrede en milieu, de Blauwe Brug. orgelconcert Addle de Jong, kerk van de Neder landse Protestantenbond, 15.00 uur. concert van de Amster damse gitaarband Scamps, café Podium, 22.30uur, theaterconcert van de flui tist Chris Hmze, Passage- theater, 20.15 uur. clownsprogramma van Zapzarap, theater DeTeer- sfoof, 14.00 uur. literair cabaret van drs. P., theater De Teerstoof, 20.30 uur. zondag 22 oktober concert van Hansje Dek ker (sopraan). Diny van Overveld (piano), Christpoh Eisen meier (fluit) en Johan nes Eisenmeier (violoncel lo). kerk van de Nederland se Proiestantenbond, 14.30 muziekfilm The Wall (Pink Floyd), cafe podium, 21.30 uur. kinderboekenbal, Passa- gelheater. gezondheidsdag, wijeken- trum De Erker, 10.00 trot 16,00 uur. maandag 23 oktober concert van muziekvereni ging Harpe Davids, Opstan- dingskerk, 20.00 uur. vrijdag 20 oktober Jongerensoos JAS in jon gerencentrum Labyrint draalt de hele avond Neder landse popmuziek, 20.30 uur. •concert van de Vlaarding- se formatie Seabreeze, buurthuis Oost, 22-00 uur. orgelconcert verzorgd door Remy Syriër, Grote Kerk, 20.00uur. zaterdag 21 oktober laatste wandelconcert van het seizoen met organist Aad Zoutendijk, Grote Kerk, 15.00 tot 17.00 uur, concert van de Sire Blues band, sociëteit Maarten aan de Schiedamseweg, 21.30 uur. vrijdag 20 oktober lezing parapsychologie, Koningshof, 20.00 uur. verkoopexpositie van olie verfschilderijen. Konings hof, 16.00 tot 21.00 uur. zaterdag 21 oktober feestconceri ter gelegen heid van het 350-jarlg be staan van de Grote Kerk met Jaap Kronenburg. Gro te Kerk, 20.15 uur. optreden van Hans van Katwijk, dans band en bandpardodist mr. Mareltl, wijkgebouw Dïjhpoider, 20.00 uur. door ALBERT BROUWER en INGENAVELLEKOOP Schiedam^Al maanden lang staan" de kranten bol van de komende belas tinghervorming, die is voorbereid door de com- missie-Oort. De belasting betaler krijgt het eenvou diger en gaat bovendien minder betalen, wordt hem voorgespiegeld. Ko- Overal kan een mens zich vervelen, maar de routine van een ziekenhuis leent zich daar wel bij uitstek voor. Daar siaat de verveling al snel toe. Een wandelingetje op de gang. het bezoekuur, een goed boek, een avondje voor de tele visie, een praatje over de lichamelijke constitutie, het eten of de verzorging: veel meer is er, dat is algemeen bekend, in het ziekenhuis niet te beleven, Dus kijken passagiers van buslijn 56 vreemd op van de reclame bij de halte Ziekenhuis Holy op de Holysmgel. Hoe nu? Wat staat daar? 'Ziekenhuis Holy Probeer je maar *ns te vervelen'. Alsof dat enige inspanning zou vergen... 't Moet puur toeval zijn geweest, dat deze mededelingen op het nieuwe RET-bushokje bi] elkaar kwamen te staan. De bovenste is de aanduiding van ds halteplaats, de onderste een reclame van het subtropische zwemparadijs Tropica- na. En van die reclame zie je vanuit de bus alleen het bovenste gedeelte: Ziekenhuis Holy Probeer je maar 'ns te ver velen.'t Mocht wat. men de voorspellingen, uit? Niemand spreekt zich dui delijk uit, maar wie de ge schiedenis erop naslaat, weet dat een gezond wan trouwen op zijn plaats is. In het verleden vormden belasting hervormingen meestal de inleiding tot diepe armoede onder de burge rij. Maar ook voor de hervormingen was het mis met de belastingen. Zo drukten de beden, die in de Middel eeuwen werden geïnd als de land heer ten strijde wilde trekken, aan het eind van de vijftiende eeuw zeer zwaar op de burgerij. Vanuit de burgerij werd daarom druk uitgeoefend om het belasting stelsel te herzien. Het oude systeem was gebaseerd op de afdracht van een vast bedrag, terwijl de econo mische situatie van het land'voort durend verslechterde. In het laatste kwart van de vijftiende eeuw, de tijd van Karei de Stoute en Maximi- liaan van Oostenrijk, leed het "land onder de oorlogen die deze vorsten met Frankrijk voerden. Ook waren de Hoekse en Kabeljauwse twisten weer opgelaaid in de Joneker Fransoorlog (1488-1490). Kommer en kwel Om een evenredïger heffing te kunnen vaststellen, wérd in 1494 een onderzoek gedaan naar de be zittingen en inkomsten van de dor pen en steden, de zogenaamde Bn- queste. De verslagen van deze on derzoeken zijn bewaard gebleven. Steden brachten alle kommer en kwel naar voren om de heffing zo laag mogelijk te houden. Helpen deed het niet, want na de herzie ning nam de ellende alleen nog maar verder toe. Korte tijd voor de Enqueste in Schiedam werd ingesteld, brand den er 109 huizen af. De stad had nog 465 woningen over, waarvan er vele armzalig en bouwvallig waren. Slechts de bewoners van 300 huizen waren in staat g;eld af te dragen. Verder telde Schiedam nog 29 hui zen die aan de geestelijkheid toebe hoorden. Deze woningen kwamen niet voor belastingheffing in aan merking. De .visserij, de lakennijverheid, de brouwerijen en de koophandel wa ren in deze tijd de belangrijkste middelen van bestaan. In een perio de van twintig jaar hadden al deze bedrijfstakken geleden onder de oorlogen met Frankrijken dekrijg- sactivïteiten van Jonker Frans, die vanuit Rotterdam opereerde. Van de 36 haringbuizen, die in de jaren zeventig in Schiedam hun thuisha ven hadden, voeren er nog veer- 'tien. Een deel van deze boten be vond zich bovendien in een zeer slechte staat Tijdens de oorlogga ren hadden de schepen niet kunnen varen. Gloriejaren De lakennijverheid was inmiddels geheel verdwenen, waar door de !a- kenbereiders in behoeftige omstan digheden verkeerden. Door de oor log kon er geen wol uit Engeland worden geïmporteerd. Slechts twee of drie brouwerijen hadden nog werk, terwijl er voorheen acht in bedrijf waren geweest Ook voor de koopvaardij waren de gloriejaren ten tijde van de belas tinghervorming reeds lang voorbij. Van de vijf schepen was er in Schie dam slechts één over om goederen te transporteren. Dit 14 jaar oude schip verkeerde bovendien in zo'n slechte staat, dat men veronderstel de dat de boot na terugkomst zou worden afgekeurd. De Schiedammers leden sterk on der de crisis, maar ook de belasting- heffer zal met de problemen niet blij zijn geweest. Ondanks een be lastingverhoging haalde de lands heer in Schiedam minder inkom sten uit de accijnzen op bier, wijn en granen. Tegelijkertijd werd het be stuur voor grote kosten geplaatst: het onderhoud aan de havenhoof den. vestingen, forten, poorten en bruggen kostte grote sommen geld. In 1486 had de stad op eigen initia tief een onderzoek ingesteld naar de bezittingen en de inkomsten. De stadsbestuurders meenden dat wanneer ze nu (1494) een raming moesten geven, de gegoedheid van de burgers met de helft was ver minderd. Na 1486 was de toestand verder verslechterd door de oorlog van Jonker Frans. Schiedam had een garnizoen onderhouden en ver sterkingen moeten aanbrengen. Daarnaast had zij bijgedragen aan de verdere oorlogskosten. Soortgelijke klaagzangen zijn te le zen in de andere verslagen van de Enqueste. Ook dit onderzoek naar een betere manier van belasting- heffen moest in 1514 weer worden herzien wegens de geringe inkom sten sinds 1494. In deze tijd heeft de overheid min der te klagen over een gebrek aan inkomsten, al geeft de staat miljar den meer uit dan het aan belastin gen int. Over de vraag of Oort aan de verwachtingen van de staat en de bereidwilligheid van de belas tingbetaler appeleert, kan alleen de toekomst uitkomst bieden. Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardingen bekijken dinsdag de vorderin gen in De Loper. B en W wande len door Holy-Noord en daan is de uitbreiding van De Loper een van de belangrijkste ontwikke lingen. Holy heeft lang moeten wachten op een goed geoutil leerd winkelcentrum. Behalve aan De Loper brengén de stadsbestuurders bezoeken aan braakliggende terreinen aan de Frieslandlaan en de LJssel- hoeve, twee plekken waar in de toekomst mogelijke woningen zullen worden gebouwd. B en openen en passant het nieuwe jongerencentrum aan de Brus sel weg en spreken dinsdag ook met bewoners van-de Riliand- hoeve, die klagen over fietsers en bromfietsers die vlak langs hun tuinen rijden. Om half vijf houden B en W spreekuur in zaal De Deel. Vlaardingen Op verdenking van inbraak in een auto zijn van nacht op een parkeerterrein aan de Dirk de Derdelaan een 19-jp- nge Rotterdammer en een 18-ja- rige jongen uit Lemmer aange houden. Toen de twee om drie uur werden aangehouden had den zij een gestolen autoradio en breekgereedschap bij zich. Een getuige zag de twee morrelen aan een portieren waarschuwde de politie. Die nam de jongens mee naar het bureau voor ver hoor. ATH<N-e CALLENBURGSTRAAT80 VLAARDINGEN - TEL, 010-4343096 GEMEENTE VLAAROINGEN BESTEMMINGSPLAN WIJKWINKELCENTRUM DE LOPER De burgemeester van Vlaardingen maakt ingevolge het gestelde in artikel 28, lid 6, juncto artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend,, dat Ge deputeerde staten van Zuid-Hollend bij Besluit van 26 september 1S89, nr. 122313, goedkeuring hebben verleend aan bet bestemmingsplan 'Wljkwmkelcen- trum De Loper' Het besluit van Gedeputeerde staten van Zuid-Hol- iand ligt samen met bet betreffende bestemmings plan met ingang van 20 oktober 1989 voor een ieder ter inzage op de afdeling Stadsontwikkeling van de gemeentesecretarie. Het genoemde besluit van Gedeputeerde staten en het betreffende bestemmingsplan zijn onherroepelijk, aangezien eerder geen bezwaren zijn ingediend. Het bestemmingsplan heeft globaal betrekking op de gronden die ilggen tussen de Churchillsmgel. de Le~ peiaarsingel, de singel langs het noordelijk gedeelte van de Albertine Agneslaan, de Amelia van Solms- laan, de Frederik Hendrikiaan, de Charlotte de Bour- boniaan. de singel langs het noordelijk gedeelte van de Louise de Coifgnyiaan en de Robert Schumanring. Vlaardingen, 12 oktober 1989 v De burgemeester van Viaardlngen, getekend, A. A- J. M. van Uer Schiedam Direct na het eindsignaal van Neder land—Polen (16-21) spoed de Diane Niemantsver- driet zich terug naar haar post. Gisteren speelde de 107-voudig international, die drie jaar geleden defi nitief afscheid nam van het Nederlands team, voor portier bij de bestuurs ruimten. De opbouwster van DWS is vrijwillig be trokken bil de organisatie van het Holland-toernooi- Een vergelijking met het Oranje, waarin zy van 1977 ■1 tot 1986 speelde, kan vol gens Diemantsverdriet niet worden gemaakt. „Slechts vijf speelsters, die vanavond meespeelden, waren er in mijn tijd ook bij. Wij hadden destijds wel meer speelsters, die de ploeg konden sturen, die leidinggaven". „Misschien kan Sonja van Velzen zo'n speelster wor den", steekt Niemantsver- driet haar lof voor de' UVG-speelster met onder stoelen of banken. „Ik vond Sonja hee! erg sterk spelen. Ik ben echt geïm poneerd door wat ze heeft laten zien. Voor het overi ge vond ik het een teleur stellende wedstrijd. Verdedigend was het zwak en in de aanval leed Ne derland ontzettend veel balverlies". „Of ik zelf dit niveau zou halen? Ik zou in elk geval de uitdaging nog aankunnen, hoewel ik dat helemaal niet van plan ben, hoor. Als ik naar mijn eigen plekkie kijk, de rechteropbouw, dan moet ik zeggen dat Monique Geitz bijzonder slecht speelde. 2e weet totaal geen rende ment te halen uit de hoek- speelster naast haar. Da's is eeuwig zonde". door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam Wie tijdens het Holland-toernooi wil genie ten van de wereldklasse van Maria Durisinova, krijgt daarvoor vanavond (aanvang 20.00 uur) de laatste kans als Tsjechoslowakije met de 29-jarige topspeelster in de gelederen tegen Neder land aantreedt. Durisinova vliegt morgenoch tend namelijk naar Joegoslavië terug, waar ze zich wegens com- petitieverplichtingen moet mel den bij haar werkgever, Olym- pia Ljubljana. De trainingsstage beperkt zich wat haar betreft dus tot twee speeldagen (DDK en Maria Dursinova...'Tsjechoslowakije zit in een opbouwfase, een beetie Perestroika eifleniijk'... Nederland), een drietal ochtend trainingen in de Margriethal en een afgelopen dinsdag afge werkte oefenwedstrijd in België. „Maar, hoewel ik de trip niet he lemaal kan meemaken, heeft deze toch duidelijk nut gehad", meent ze. „Elke gelegenheid om met het nationale team samen te komen, is meegenomen". Rond Maria Durisinova, 248- voudig international ('In al die interlands heb ik rond de 1300 doelpunten gemaakt', luidt haar ruwe schatting) bouwt bonds coach Tomas Kutka momenteel z'n nieuwe Tsjechische ploeg. De vijfde plaats op de Olympische Spelen in Seoul betekende niet alleen het vertrek van succe strainer Jiri Zerzan, ook het me rendeel van de selectie istopte. De aanwezigheid van een hand jevol oudgedienden (naast Duri sinova Braunova, Tranzikova, Sabadosova) betekent dat Kutka niet geheel bij het nulpunt hoeft te beginnen. Wie gisteren op de openingsa vond van de zeskamp het treffen tussen Tsjechoslowakije en DDR zag, weet waarom Kutka de rechteropbouwster nodig heeft. Durisinova is zijn verlengstuk in het veld. Al bevelend dirigeert ze haar ploeggenotes in de juiste richting. AI vroeg fn de wed strijd werd haar aanvallende be wegingsvrijheid overigens be perkt door een strikte Oostduitse Wndekker'. Dat weerhield haar er niet van om liefst tien maal te scoren. „Ik kan de ploeg met mijn erva ring helpen. Momenteel zit Tsjechoslowakije in een op bouwfase", zegt Durisinova. „Een beetje Perestrojka eigen lijk. De ploeg wordt omgebouwd. Er komen nieuwe structuren, dat bedoel ik met dat woord- Na Seoul zijn een aantal speelsters inderdaad om verschillende re denen afgehaakt. Ze zijn gestopt, of zwanger geworden of langdu rig geblesseerd. Ze zijn op hun hoogtepunt gestopt De speel sters die er nu bij zijn gekomen, zijn onervaren. Men moet hen tijd gunnen om zich aan het ni veau aan te passen. We leven momenteel van dag tot dag". Durisinova is een beroemdheid in Tsjechoslowakije, hoewel de handbalsport op de populari- teitsladder niet verder komt dan de negende sport. Uit beschei denheid zwijgt zij zelf over haar positie in het moederland in alle toonaarden, maar de aanwezige assistent-trainer Frantisek Ta- borsky, die dienst doet als tolk, prijst haar. „Maria is niet alleen een zeer goede handbalster, maar wordt ook gezien als een voorbeeld voor de jeugd omdat ze naast haar handbalcarrière ook nog een studie voltooide". Maria Durisinova mag zich sinds enkele jaren de titel meester in de rechten aanmeten. Met goedkeuring van b„ct alles bepalende Sportbn.ro in Praag mocht Maria Durisinova deze zomer'naar het buitenland ver trekken, in haar geval Joegosla vië. Aanbiedingen om het grote geld in Japan of in de Bondsre publiek binnen te halen, sloeg ze af. Voor het eerst in haar leven is ze wel full-time met handbal be zig, een luxe die ze in Tsjechoslo wakije niet heeft gekend Ambassadeur Durisinova: „Het Sportburo stelt de voorschriften op voor spor ters, die naar het buitenland wil len. Eerste voorwaarde is dat je een bepaald, goed sportniveau hebt. Je bent immers de ambas sadeur van je land. De regels zijn de laatste jaren wat minder streng geworden. Vroeger mocht je pas naar het buitenland als je 28 jaar geworden was, nu laten ze je al gaan als je je een aantal jaren in de hoogste hand- baldivisie hebt gespeeld. Het is overigens zo dat voor elke sport weer andere eisen gelden". Het contract met Olympia Ljubl jana brengt'ook nadelen met zich. Zo geeft de club z'n ster speelster pas tien dagen voor het aankomende WK-kwalificatie- toernooi in Denemarken vrij aan de Tjeehische bondscoach Kut ka. Óver oefenstages, zoals het Holland-toernooi, moet telkens worden onderhandeld. Het toernooi noemt ze een wel kome test voor Tsjechoslowa kije. „Wedstrijden tegen de DDR, Polen en Roemenië zijn al tijd moeilijk en het thuisvoor deel zal ook Nederland sterker maken. Dat is alleen voordelig voor ons groeiproces Hoe meer zware wedstrijder» we spelen, hoe beter", aldu" Durisinova, die aan Nederland mooie herinne ringen benaart. In 1986 won ze met Tsjechoslowakije in een vol srcitpaleis Ahoy' een zilveren medaille op het wereldkampi oenschap voor A-landen. 1NGRID DULFER (25) werd, samen met clubgenote Sonja van Velzen, door bonds coach Ton van Linder eind vorig seizoen opgenomen in de se lectie voor het Neder lands handbalteam. De echte doorbraak moet niettemin nog komen voor de solide midden-epbouw- speelster van UVG, die na gisteravnd viervoudig internatio nal is. Voor de spontane blondine is daarmee een tweede interna tionale carrière be gonnen. Eerder al drong Ingrid door tot het nationaal cricket- team, waarmee zij vcn- rig jaar in Australië verbleef. „Ik vind het helemaal niet erg dat weelke ochtend om kwartover acht opstaan, want normaal grat voor mij thuis al om halfzeven de wekker. I'<kan nu dus eigenlijk uitslapen. Het ontbijt m s minder dan dinsdag. Weza ten nu met de andere teams over wat men verspreid, misschien dat dat de oorzaak was". „Na he' ontbijt zijn we op ons gemak naar de sporthal gelopen vooreen lich te training van een uurtjt -. We hebben de laatste dingen doorgenomen. Vooral wat taktlschezaken met hete ogop de wedstrijd tegen Polen. f De Iu nch bestond uitrijst en kip met kerry. s Midoags hebben weeen bespreking gehad met video-beelden". Tuss en half drie en half vijf moesten we verplicht rusten. Ik heb nog wel de tweede helft van SteauaBoekarest tegen PSVgezien. Ais de eerste helft net zo slecht was als de tweede, dan heb ik tiet veel gemist. Voorde wedstrijd hebben we nog een lichte maaltijd genuttigd, brood met kroketten jk he o eigenlijk weinig last gehad van vhnders in m 'n buik. Ja, eventjes toen ik op de bank zat, maar toen ik een maal in het veld stond, viel alles van ,ne af. Ik heb de mensen nog wel horen klaopen toen ik het veld in ging, maar daarna heb, ik me alleen maar met het spel beziggehouden P et deed me wel wat toen het Wilhelmus werd gespeeld. Nee, ik kreeg geen brok in m n keel en heb ook niet meegezongen, maar het was wel apart Ikhadaf en toelast van diehuisband. Op zich heb ik daar geen enkel bezwaar legen, het geeft juist een beetje sfeer, maar die gasten maakten zo veel la waai da t ik als spelverdeelster bepaalde dingen niet kon doorgeven t Over m 'n eigen prestatie ben ik met ontevreden, ook niet over de speeltijd. Omdat het in het begin niet zo draaide, kwam ik er snel itt- Veel sneller dan ik had verwacht. Verdedigend ging het niet echt slecht, maar aanvallend had ik meer moeten doordrammen. Toen ik er na rust de laa tste zes minuten m mocht, stonden wealvijfdoeipunfei?ac/ker. Ik kreeg nog een open kans, die had ik een i moeten maken

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 4