Nalatigheid kost Henneveld titels WATERWEG Maagd van Schiedam roept nog steeds raadselen op m SPORT 15 D66 steunt SW 'Vonken zullen er vanaf vliegen' Neerlandici .twijfelen aan Gerlach als Liduinabiograaf ANK-XEROX NAPRATEN MET jfSCj-HEDAM D66: acht kandidaten D66 gaat met acht kandidaten de gemeenteraads verkiezingen in. Fractievoorzitter Adri Reijnhout en zijn fractiegenote Coby de la Rie stellen zich op nieuw beschikbaar voor een periode van vier jaar. Verder prijken op de verkiezingslijst de namen van Trudy Akker, Bob van den Berg, Mary Bouwmans, Vincent Broeke, Marcel Houtkamp en Anneke Meijer. D66 hoopt in maart 1990 één zetel winst te boeken en meteen driemansfractie in de raad terug te keren. De kandidaten, van wie nog niet vast staat op welke plaats op de lijst zij komen te staan, presenteren zich woensdag 1 november aan de leden. Dat gebeurt tij dens een vergadering in het pand Lartge Haven 73, d ie o m ach t uur begint Open dag Schiespoor Tijdens de open dag van Schiespoor stond het zelf maken van modelspoorbanen centraal. In het club huis aan de Westerkade vergaapte menig treïnofiel zich zaterdag aan de mooiste stoomloc en deden de leden hun uiterste best de gezamenlijke liefde uit te' dragen. Om de pret te vergroten hadden enkele Haagse hobbyisten een ongeschonden model van het vorige week afgebrande station Hollands Spoor opgesteld. Elke Schiespoorder heeft zijn eigen specialiteit op het gebied van modelbouw. Zo is de kersverse voor zitter Cor Schiks een kei in het maken van bergen met de bijbehorende tunnels, riviertjes, grazende koeien en chalets. Ook maakt hij de treinen verroest en oud. „Het namaken van de werkelijkheid is een kunst op zich. Het vergt enige handvaardigheid en gevoel voor compositie en kleuren", aldus Schiks, die met zijn liefhebberij naar eigen zeggen in goed gezel schap verkeert „Minister Ed Nijpels is ook een treintjesgek en de vroegere bisschop van Rotter dam, mgr. Jansen, had een zolder vol". Ook van burgemeester Fred van Lier van buurgemeente Vlaardingen is bekend, dat hij menig vrij uurtje met* zijn speelgoedtreintjes doorbrengt. Aad Luijterburg heeft thuis vijfenzestig locomotie ven in de vitrine staan. Op geheel eigen wijze oefent hij zijn hobby uit „Als ik me verveel, dan pak ik een treintje, zet het op tafel en ga er vervolgens uren naar zitten kijken. Heerlijk vind ik dat". Niet iedereen bezit een spoorbaantje. De wekelijkse clubavond waar politiek en alcohol taboe zijn biedt uitkomst Kijken naar de baankletsen over de treinen en koffie drinken zijn de vaste bezigheden. De moeder van de club zorgt voor het inwendige van haar jongens en gaat altijd mee naar evenemen ten. De eigen leesmap met diverse bladen over mo delbouw geeft nieuwe ideeën en prikkelt tot bou wen. Ook Marcel van der Vliet laat zich hierdoor inspire ren. Als boompjesbouwer leert hij de anderen hoe ze zelf een mooie boom kunnen fabriceren. „Bomen uit de winkel zijn veel te duur. Je kunt ze maken voor twintig cent Meteen ijzerdraadje,gips met houtlijm, wat verf en stukjes IJsland-mos maak je een eik of beuk. Maar dan ben je wel vijf uur bezig", aldus Van der Vliet die lachend over zijn hobby concludeert: „Ik wist niet dat ik dit in me had". [VLAARDINGEN_ Mini-festival De Harmonie Het Pop Overleg Vlaardingen houdt donderdag in De Harmonie een mini-festival waarbij drie plaatse lijke bands optreden. Het spits wordt afgebeten door de vijfmansformatie For Absent Friends. De groep speelt melodieuze rock in de traditie van Pallas en Saga. Daarna is het de beurt aan Vicar Smiley, dat door John Hiatt en Elvis Costello geïnspireerd werk zal laten horen. Voordat Sinister Street de muziekavond afsluit, maakt Flairck-bassist Stan StoLk zijn opwachting als solo-artiest. Zijn optreden geldt als zijn debuut als zanger/componist. Dat uitgerekend Sinister Street is aangezocht de fi nale te voorzorgen is geen verrassing. De band maakte onlangs tijdens de Marillïon fanclubdag fu rore door de ex-zanger Fish van deze symfonische rockformatie te begeleiden. Een moeilijke opgave, maar de Vlaardingers deden dat zo goed dat ze zelfs van Fish een compliment kregen. De zaal gaat om 20.00 uur open. Lezing over bewegen Het belang van beweging en muziek voor een jong kind staat centraal tijdens een lezing die vanavond in het pand van de stichting Beweging en Muziek aan de Hofsingel 76 wordt gehouden. Docent Jan Timmer 'spreekt vanaf 21.00 uur aan de hand van een videofilm over dat onderwerp. |Schiedarn^ dinsdag 24 oklobar bingoavond in klubhuls Oost, 20.00 uur. inleesvoorsteillng Youp van't Hek. tneater De Teer st oof, 20.30 uur. woensdag 25 oktober optreden van Benny Ney- man met zijn programma Tossen rood en smaragd, Passagetheater. 20.15 uur. inleesvoorstelling Youp van't Hek, theater De Teer st oof, 20.30 uur. donderdag 26 oktober kleding- en speelgoed beurs m Klubhuis Zuid, 10.30 uur. lezing over reïncarnatie v door Gerard Pompe, wljk- -cehïrum Nieuwland, 20.00 r- uur. tfV-out voorstelling van het blijspel Toekomstmu- -"Ziek, Passagetheater. 20.15 •-uur.p - muziekprogramma van Harry Sacksioni, 20.30 uur. j^laardinger^^ dinsdag 24 oktober optreden van Coco York en de Manhattan Band, café D'Oude Stoep, 21.30 uur. donderdag 26 oktober lunchconcert Aad Zouten dijk In de Grote Kerk. 12.45 uur. film A fish called Wanda, Harmonie Filmzaal, 20,30 uur. Ook vrijdag 21.30 uur en zaterdag 20.30 uur. optreden van de coverfor matie Jack in the Box, café D'Oude Stoep, 21.30 uur. ^Maassluis j donderdag 26 oktober film Naked gun, theater De Sehuurkerk, 14.00 en 20.30 uur. Groeneweg is expert in exclusieve tuinaanleg en renovatie U.m. 16-jarig jubileum Krijgt iedere opdrachtgever eeri exclusieve verrassing van Marjolein Bastin advies ophogingen ontwerp uitvoering kantoortuinen besiratingswerk -k afrasteringen onderhoud etc. L. de Colignylaan 30 S01Ü- 4.750.654 Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 24 oktober 1989 HnorCABn V^MnCDWEl ncki «UtKnr-m« sjvn.- doorCAREL VAN DER VELDEN Schiedam Wat valt er nog voor zinnigs aan de Liduinadis- cussie toe te voegen als schrij vers en geestelijken met een grote reputatie zich al eeuwen lang over het fenomeen buigen? Weinig, menen sommige ken ners die graag verwijzen naar studies, die niet alleen naar de mythe maar ook naar de inten ties en de achtergronden van beroemde biografen als J.K. Huysmansen Thomas a Kempis zijn gedaan. Met het kiezen van een nieuwe in valshoek doen de Neerlandici Ludo Jongen en Cees Schotel een moedi ge poging een antwoord op deze vraag te lormuleren. Het lijkt voor de hand te liggen, maar niemand was nog op het idee gekomen de tot dusver aan Jan Gerlach toege schreven oer-bïografie in een lite rair/historisch perspectief te plaat sen. Jongen en Schotel doen dit wel,.al is het slechts in de marge van het boekwerk dat verleden week in de a Grote- of Sint Janskerk werd ge- presenteerd. Het grootste deel van Het Leven van Liedewij, De Maagd 5 van Schiedam, bestaat uit een mo- 1 deme vertaling van middelneder- g landse teksten, die volgens de au- teurs het dichtst bij de oerbron. staan. g Het verhaal van Liedeweij, het o meisje dat na een val op het ijs in de s Kreupelstraat haar leven lang bed legerig was, is in Schiedam alge meen bekend. Haar wonden riek ten zoet en zij was in staat wonde- :h' ->.-C 'Ofe.CvS ren te verrichten. Door weinig te eten ontsteeg de maagd van Schie dam haar stoffelijke bestaan, waar op haar reizen naar de hemel en de hel begonnen. Samen met de disci pelen zou Jezus Christus regelmatig in Schiedam aan het bed van de lij dende Liduina zijn verschenen. Huysmans Tot hun' stomme verbazing ontdek ten Jongen en Schotel, dat de be langrijkste bron voor dit verhaal over Liedeweij nooit een eigentijd se vertaling had meegekregen. Een opvallende lacune, want zowel de heiligverklaring van Liduina in 1890 als de herdenking van haar 500e sterfdag.'in 1933 leidde tot een stroom aan publicaties. Onomstreden was het werk van deze biografen niet. Volgens de Delfse psychiater en Liduinaken- ner Piet Stolk hield pater Möller zich in zijn biografie meer met me ditatieve beschouwingen herig dan met hét geven van een nieuwe visie op hetleven van Liduina. Nog meer twijfels heeft Stolk, die zijn eigen biografie vooraf laat gaan door een interessante beschouwing over enkele voorgangers, bij het werk van Joris Kart Huysmans. De Belgisch/Franse auteur meende aan het eind van de 19e eeuw, dat de dolende kerk opnieuw behoefte had ,aan een martelares van het type'Liduina. In de visie van Huysmans kon de woede van de hemelse rechter al leen worden bekoeld als een nieu we Liduina de welig tierende zon den op zich zou nemen. Huysmans invloed strekte ver, want zijn biografie werd maar liefst 25 keer herdrukt Zelfs'in dit tijdge wricht klinkt de echo van Huys mans nog na. Vooral sinds 1987, toen de Schiedamse wethouder Luub Hafkamp na een publicatie in het Rotterdams Nieuwsblad een tentoonstelling over het leven van Huysmans in het Stedelijk Museum liet afbreken. Intolerantie Enkele raadsleden meenden dat hetgeen pas gaf om kritiekloos aan dacht te besteden aan een schrijver, die omstreden is vanwege het anti semitische karakter van zijn werk. Hafkamp blbek gevoelig voor dit argument, al meldde hij de buiten wereld dat hij 'bang was voor relle tjes op de Hoogstraat'. De omstreden Huysmans mag de best gelezen Liduina-biograaf zijn, het is sterk de vraag in hoeverre zijn werk een nieuw licht wierp op het fenomeen Liduina. Huysmans gaf in de eerste plaats een wrang beeld van het intolerante klimaat dat in het fin de siècle onder geest verwante katholieken heerste. Wie de vertaling van de middel eeuwse tekst er zelf op naslaat, merkt dat Huysmans met veel dich terlijke vriiheid' de morele bood schap van de Schiedamse biografie naar zijn eigen tijdsgewricht ver taalde, In de oude biografie ziet Liduina in haar visioenen, dat soldaten in de hel branden nadat rij bij veldslagen zijn overleden. De soldaten van Fi- lips vanBoupgondië danken hun lot aan het feit, dat zij Liduina tijdens hun bezoek aan Schiedam hadden gemarteld. De morele boodschap voor de gelo vigen was duidelijk. Kuisheid, ar moede en devotie werden beloond, zonden keihard afgestraft. Voor Huysmans, die joden en vrijmetse laars als een maatschappelijk pro bleem zag, lag het daarom voor de hand de door hem en zijn geestver wanten gehate groepen in de solda- tenrol en dus in de rol van zondaar te plaatsen. Gerlach Een morele vertaling van het oude verhaal naar dit tijdsgewricht heb ben Ludo Jongen en Cees Schotel gelukkig achterwege gelaten. Zij blijken veel meer belangstelling voor de vraag, wie de eerste verha len over Liduina op schrift heeft gesteld. Noemen biografen consequent Jan Gerlach als oorspronkelijke bron, Jongen en Schotel trekken deze vi sie in twijfel. Het duo denkt eerder dat het werk is geschreven in op dracht van nonnen van het Sint Ur- sulaklooster in Schiedam. Een an dere mogelijkheid is, dat de oer tekst werd geschreven in opdracht van de Schiedamse kerkmeesters. Dit zogenaamde mirakelboek zou bewaard kunnen zijn in de stenen grafkapel van Liduina. In deze ka- In de Grote Kerk In Schiedam, eeu wenlang de laatste rustplaats van Li duina, is op dit ogenblik een ter toonstelling te zien die gewijd is aan destadshellige. pel is dit werk nooit aangetroffen, maar de Neerlandici opperen dat het werk verloren kan zijn gegaan bij een plundering door de Geuzen in 1572. Waarom beschouwen Schotel en Jongen Gerlach niet als de schrij ver van het door hun vertaalde werk? Voornamelijk omdat Ger lach, die als familielid het lijden van Liduina van nabij heeft meege maakt, niet wordt genoemd in net verhaal. Verder geeft de BrieJse monnik Hugo, die de eerste in het Latijn gestelde levensgeschiedenis schreef, in zijn werk aan, dat Jan Wouterszoon zijn belangrijkste in formant was. Geschriften Maar als Jan Gerlaehs de oertekst niet geschreven heeft, wie zou dat dan wel gedaan hebben? Hugo niet, want die schrijft, dat hij zijn werk gedeeltelijk ontleent aan de ge schriften van... Jan Gerlach. Gerlach behoorde dus in elk geval tot de zeer selecte groep Schiedam- mers die kon schrijven. Verder leefde hij jaren in één huis met Li duina, dus de veronderstelling dat hïi als eerste over Liduina schreef lijkt zo gek nog niet Slechts met het noemen van een andere auteur zouden Jongen en Schotel hun afwijzing van Gerlach hard kunnen maken. Het feit, dat nonnen de levensgeschiedenis als eersten verspreidden kan er inder daad op duiden dat zij de opdracht voor het verhaal gaven. Waarom die opdracht niet aan Gerlach kan zijn gegeven, weten de onderzoe kers echter op geen enkele wijze te onderbouwen. De herkomst van het verhaal mag Neerlandici en historici boeien, het grote publiek zal vooral belangstel ling hebben voor de beschrijvingen in de biografie. Opvallend is dat het verhaal vol staat met details, die klaarblijkelijk de geloofwaardig heid van de geschetste levensge schiedenis van Liduina moesten verhogen. Tussen de regels door verschaft het verhaal de nodige kennis over het j Schiedam van de roerige 15e eeuw, waarin legers af en aan marcheer den. Zo weet de auteur te melden, dat de troepen van Filips van Bour- gondië op 10 oktober 1425 Schie dam binnenmarcheerden. Builenpest Enkele van de soldaten vielen Li duina lastig, waarop zij hard wer den gestraft. Historici erkennen ook nu, dat de gedetailleerde be schrijvingen de geloofwaardigheid van het verhaal verhogen. Zo was het leger van Filips van Bourgon- dië in 1525 inderdaad in Schiedam, terwijl geschetse rampen als de bui lenpest door andere historische bronnen worden bevestigd. Deze feiten mogen kloppen, vast staat dat de schrijver zich bij de con troleerbare feiten geen misstappen kon veroorloven. Want de geschet ste reizen van de uitgetreden geest van Liduina naar de hemel, de hel en de stad Rome vereisten zelfs in de Middeleeuwen al de nodige ver beeldingskracht van de gelovigen. Op dat terrein is er in vijfhonderd jaar eigenlijk niets veranderd. Want verbeeldingskracht en een religieus gevoel zijn nog steeds on ontbeerlijk om geloof te kunnen hechten aan de wonderen en wel daden van de heilige Liduina, die nog steeds wordt vereerd door een deel van de katholieken. Voor degenen die weinig geloof hechten aan heiligen resteert een boeiend verhaal over een inwoon ster van hun stad uit de 14e eeuw, en dat moet voor hen al bijzonder genoeg zijn. door DONALD BAX Schiedam D66 neemt het op voor SVV. De democraten menen dat het nu de tijd is om een gebaar te maken in de richting van de dit seizoen bijzon der succesvolle eerste divisieclub. De gemeenteraadsfraktie van D66 is geen voorstander van rechtstreekse subsi die, zodat SVV de in gang gezette bouwplannen kan uitwerken, maar vindt wel dat de problemen rond de accommodatie (verouderd sportpark Harga) en de omgeving door het ge meentebestuur zo open mogelijk tege moet dienen te worden getreden. Adri Reijnhout, de fraktievoorzitter van D66, laat het college van burgemeester en wethouders onder meer weten dat de posi tieve ontwikkelingen van SVV een gunsti ge invloed hebben op het niveau van de passieve recreatie in Schiedam. Reijnhout durft echter niet met zekerheid te stellen of hier sprake is van een korte termijn suc ces. dan wel een duurzame ontwikkeling. „Die vraag kan pas na enige jaren goed worden beantwoord", meent Reijnhout. Hij nodigt burgemeester Reinier Scheeres en wethouder Luub Hafkamp, die zich tij dens de jongste begrotingsbehandeling lo vend uitliet over SVV, uit tot een gesprek met SW-voorritter John van Dijk. „Een bezoek aan de eerst volgende thuiswed strijd zou een begin kunnen zijn", aldus Reijnhout „Er kan actief worden gezocht naar mogelijkheden om SW ter wille te zijn» Najaren van kwakkelen blijkt SW een factor van economisch en recreatief belang te kunnen zijn in onze stad. Een een-tweetje tussen Sv V en het gemeente bestuur biedt perspectief'. Eigendom Van Dijk reageerde verrast op het initatief van D66. De voorzitter meent dat er geen basis is om te overleggen met de gemeente, zo lang deze niet wil afzien van het recht van opstal. „De gemeente kent mijn standpunt", aldus Van Dijk. „In principe wil ik SVV in Schiedam houden, maar als we de eredivi sie halen, moet er wat aan de accommoda tie gebeuren. Als ik geen recht van opstal krijg, moet ik gaan bouwen op grond die niet mijn eigendom is. Daar voel ik niets voor". Het doet Van Dijk wel goed dat er eindelijk adhesie-betuigingen komen uit de politie ke hoek. „Want we maken natuurlijk wel wat los in Schiedam", staat de voorzitter zeer stevig in z'n schoenen. „We hebben nu vijf thuiswedstrijden gespeeld, waarin we 25.000 toeschouwers hebben getrokken. Is er iemand die mij vijf andere evenementen kan noemen die in Schiedam net zo druk zijn bezocht...". jaag* Koos Henneveld...'Deelnemen op zich Is geen punt, alleen de gewichtsklasse is pas laat bekend'... door BIK BAKKER Den Haag Ooit telden de gewichtsklassen tot" 71kg en tot 78kg samen méér deelnemers dan er dit maal op het gehele toernooi te vinden waren. Op de Zuidhollandse judokam pioenschappen voor heren indi vidueel kwamen in het Haagse sportcentrum Overbosch slechts 68 judoka's af. Een bedenkelijke ontwikkeling als het judodistrict Zuid-Holland representatief is voor de landelijke situatie. Nederland telt zeven judodis tricten, dus zou het totaal aantal heren wedstrijdjudoka's, dat zich rijp acht om een gooi te doen naar een plaats Op net NK ,2Qrn vierhonderdenvijftig man be dragen. Aangevuld met de vier 'vrijkaartjes' voor de medaille winnaars op het NK van vorig jaar, zou het complete Neder landse judowedstrijdbestand bij de heren ophouden bij een klei ne vijfhonderd man! Een wel heel klein wereldje. Of het Zuidhollands kampioen schap echter representatief was, moet ernstig worden betwijfeld. Daarvoor ontbraken t* reel po tentiële medaillekandidaten. Niet omdat ze niet wilden, maar omdat ze niet mochten. Het com plete contingent judoka's van het Maassluise Mahorokan, de belangrijkste sportschool in Zuid-Holland, ondervond de macht van de bureaucratie- Sportschool hou der Koos Henne veld had zijn deelnemers na de voorgeschreven sluitingsdatum aan de organisatie doorgegeven en werd nogal pijnlijk op deze nalatigheid gewezen met de me dedeling dat zijn judoka's wer den geweigerd op de districtsti telstrijd. „Je weet hoe het gaat", aldus Henneveld. „Je wedstrijdmen sen wachten steevast tot het al lerlaatste moment voor ze aan je doorgeven hoe ze meedoen. Daarmee bedoel ik, dat het deel nemen op zich geen punt van discussie is^ maar vaak wél de gewichtsklasse waarin ze zullen uitkomen. Ik was een dag te laat met mijn collectie ve inschrijving en dan krijg je dit". „Onzin", aldus districtsvoorzit ter Arij Hoogendiik. „Het is met Mahorokan elke keer hetzelfde gedonder. De inschrijvingen van Henneveld zijn bijna altijd op het nippertje of te laat. Deze keer hebben we ons is een keer for meel opgesteld. Het moet maar eens afgelopen zijn. De inschrijf formulieren zijn twee maanden vóór dit toernooi naar de sport scholen verstuurd. Er wordt veel te weinig rekening gehouden met de belangeloze inzet van onze vrijwilligers in de wed strijd-organisatie. Het is toch om gek van te worden dat onze wed strijdsecretaris wekenlang niets hoort en dan een paar dagen voor dit kampioenschap om komt van het werk"? Toch schoot de organisatie met de 'bestraffing' zijn doel voorbij. De Zuidhollandse kampioen schappen zijn er in principe om startbewijzen te verdienen voor het Nederlands kampioenschap. Als judoka's op weliswaar for meel terechte gronden worden geweerd, betekent dat een ver zwakte Zuidhollandse afvaardi ging naar de nationale titelstrijd. Ook al ligt de schuld bij de deel nemers zelf, er waren andere op lossingen denkbaar geweest dan de rigoureuze maatregelen die nu werden genomen. Het werd dus een zielloze verto ning in Overbpsch, waar het eens dagvullende programma er in iets meer dan twee uur door heen werd gejaagd. Zonder Rob Henneveld, zonder Jürgen Kui- tert, zonder Anne ten Hoeve. Stuk voor stuk finalisten op het NK in het verleden, nu beroofd van de mogelijkheid om zich op de nationale titelstrijd te presen teren. JOOP MOLENDIJK (36) If m dB voet ballerij niet alloen actial als oen van de routiniers in do door Joop Schop ge trainde Marti nil-hoofd macht. De voor malig betaald voetballer die ooit ook nog een» deal uitmaakte van het Ne derland* amaleurelttat la trainer van zaterdag tweede klasser Monster. Tijd om lang na |e denken over de 6-2 ne derlaag van Martinit togim VFC en het 0-0 gelijkspel van Monster legen Ex celsior P zal Molendijk riet lang na denken. Zaterdag speelt hij met Mon ster legen Zwaluwen, dat wordt ge traind doorzijn broer(tje) Danny. Daar door zal het treffen ongetwijfeld een extra dimensie krijgen. dOOrSANDER SONNEMANS Je hebt zeven jaar niet ge speeld. Waarom pak je uitgere kend bij Martinit de draad weer op? ,;Nadat ik een vrij ernstig auto- ongeluk had gehad, voelde ik er na het herstel, dat negen maanden in beslag nam, weinig meer vóór om achter de bal aan te gaan hollen. Ik heb nog heel oven bij DHS gespeeld, maar daarna heb ik me volledig op mijn trainerscarrière gestort, Mijn vriend Joop van Gulik heeft me overgehaald om bij Martinit te gaan voetballen". En, bevalt het op ThurJede? „Ik kan daar nog niet over oor delen, want ik heb zondag pas voor het eerst een hele wed strijd gespeeld. In de voorberei dingliep ik een liesblessure op, waardoor ik slechts enkele ke ren ben ingevallen". Een echte versterking was je dus niet, zondag tegen VFC? „We verlorén met 6-2, dat is duidelijk zat. Alleen vroeg ik me na de wedstrijd wel af waar ik aan begonnen ben. Als je re gelmatig van achteren tegen je poten wordt getrapt denk ik wel eens 'I am to old for that shit'. Maar dat heeft niets met Martinit te maken hoor". Wat verwacht je er verder van bij Martinit? „Dat is een voor de hand lig gende vraag, maar het ant woord laat ik graag over aan de trainer. Ik zie mezelf niet als de aangewezen persoon om daar een uitspraak over tedoen". Gaat het met Monster wat be ter „We staan met vijf punten uit zeven wedstrijden derde van onderen, maar als we twee keer winnen, staan we meteen weer in de middenmoot Al met al kan ik stellen dat Mon ster qua spel een aardige pro gressie doormaakt". Hoe ben je eigenlijk bij Monster terech t gekomen „Ik zal een lang verhaal kort houden. Hoewel ik bij DCV met het eerste en tweede kam pioen werd, moest ik vertrek ken omdat Geert Meijer zou te rugkomen. Op de een of andere manier is die Meijer een gigant, maar wat heeft hij nou hele maal bïi Hermes DVS gepres teerd? Ik heb voor Monster ge kozen, omdat daar nog heel wat te doen valt. Ik ga nu eenmaal- graag een nieuwe uitdaging aan". Zaterdag, Zwaluwen VL Monster. Dat moet wat wor den, tegen je broer spelen? „Dat het een Molendijk-con frontatie wordt, is natuurlijk vrij uniek. Voor mij blijft het een wedstrijd als elke andere. We gaan telkens voor de volle winst en dat zullen we dus ook tegen Zwaluwen ook doen". Wat weet je zo al van Zwalu wen? „Ik heb regelmatig kontakl met Danny om gegevens van de andere clubs uit te wisselen. Hij speelt met Zwaluwen lek ker opportunistisch, met drie spitsen en ik doe precies het zelfde. Het wordt, denk ik, dan ook een wedstrijd waar de von ken vanaf vliegen. In positieve zin dan wel te verstaan". Maar van Zwaluwen weet je verder niets? „Dat klopt. Zwaluwen want ik heb zo nog niet zien spelen. Ik zal Danny zaterdag voor de gein wat vraagjes stellen, maar ik ben bang dat hij die niet alle maal zal beantwoorden". Wat kun jij hem over Monster vertellen „Monster is een karakterploeg- Er lopen zat schoffelaars in, waardoor de technisch beteren vaak niet in hun favoriete spel letje kunnen komen. Verder streven we aanvallend voetbal na. Dat is wel leuk voor het pu bliek, maar heeft ons ook wat puntjes gekost".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2