Provincie buigt voor Vlaardingen J Woudstra wil opstappen Boejharat leest vonnis anders dan ziekenhuis mmm 'Mogen we de bedden even zien' Winkeliers accepteren hogere huur VIAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Ik wilde geen geld, maar eerherstel' Grote buit vervalste artikelen Glastuinbouw moet inleveren Geen tweede vuilberging in Liekebaertgebied Adoptie dorpje sDacilderop A Bewoners Steendijkpolder verdeeld over sanering: Schiedams politiebureau bereikt 'hoogtepunt' Zilver voor Dijkshoorn Tsjechoslowaken willen kennis van Elementum Kapitaal nodig om knaagkever te bestrijden VRIJDAG 27 OKTOBER 1989 PAGINA 17 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus4006,3130 KA Vlaardingen- Telefoon: 010-2343229,4352066,4350557 -sportredactie:4345209.Telefax: 010-4343754. door PETER DE LANGE Vlaardingen Orthopedisch chirurg Harold K. Boejharat heeft er niet verstandig aan ge daan zijn zaak voor het Scheids gerecht van het Nederlands Ziekenhuiswezen te brengen. Hij had het conflict met het Holy-ziekenhuis beter in der minne kunnen schikken. Dan had hij een forse afscheidspre mie kunnen incasseren en bo vendien heel wat gemakkelij ker een nieuwe betrekking ge vonden. Nu heeft hij niets, be halve een vonnis dat hoe het ook wordt uitgelegd Boejha- rats reputatie als medicus geen goed doet. Zo luidt het commentaar van dr. LM. van den Akkker, di recteur van het Holy-zieken huis op de gisteren bekend ge maakte uitspraak van het Scheidsgerecht voor het Neder landse Ziekenhuiswezen. Het Scheidsgerecht is van oordeel dat het Vlaardingse ziekenhuis rechtmatig heeft gehandeld toen het in april het contract met Boejharat opzegde. Het ziekenhuis nam die maatre gel, nadat eerst het ziekenfonds DSW en vervolgens de Neder landse vereniging van orthope- den een vernietigend rapport hadden opgesteld over Boejha rat. De Vlaardingse arts zou hebben geknoeid met zijn decla raties en patiënten onnodig hebben geopereerd. Sommen geld Het Scheidsgerecht gaat op die beschuldigingen niet in. Wel kan de arts, aldus het vonnis, „verweten worden dat hij in een aantal opzichten en gevallen de medische praktijk niet heeft uitgeoefend volgens de in zijn specialisme gangbare maatsta ven". Verder heeft Boejharat met alle publiciteit rond zijn zaak de naam van het ziekenhuis ge schaad en de interne verhou dingen onder druk gezet. Ten slotte is de slechte relatie tussen hem en het personeel van de operatiekamer reden om het contract op te zeggen. Het OK~ personeel weigert al geruime tijd met de orthopeed samen te werken. Het Scheidsgerecht vindt ook dat de chirurg geen aanspraak kan maken op schadevergoe ding. Boejharat zegt dat hem, om te voorkomen dat hij zijn zaak bij het Scheidgerecht aan hangig zou maken, door het zie kenhuisbestuur „enorme som men geld" zijn aangeboden, maar dat hij een gouden hand druk consequent heeft gewei gerd. „Het ging mij om eerherstel, niet om geld", aldus de chirurg. Van den Akker geeft een iets andere lezing: „Inderdaad was Boejharat uit op rehabilitatie, maar tegelijkertijd eiste hij schadevergoeding. De genoem de bedragen waren echter zo exorbitant hoog, dat we daar niet op in konden gaan". Eerherstel Vindt Van den Akker het be treurenswaardig dat de ortho peed bij zijn afscheid na twaalf jaar hard werken in het Holy 'niets meeneemt', Boejharat zelf meent dat het vonnis hem alle recht doet. „Het Scheidsgerecht zegt niet dat ik heb gefraudeerd, zoals al tijd is beweerd, en ook niet dat ik fouten heb gemaakt. Ik ben blij dat die lasterpraatjes de we reld uit zijn. In mijn opvatting is dat eerherstel. Wat ik in net vonnis lees is dat er alleen ver schil van mening bestaat over mijn technieken". En dat is niets bijzonders in de medische wereld, voegt de chi rurg daar aan toe: „U kunt mij misschien nog het beste verge lijken met Van Nes. Dat is de grootste orthopeed die Neder land ooit heeft voortgebracht. Hij werd door zijn collega's door het slijk gehaald en uit het aca demisch ziekenhuis in Leiden gezet. Met de kliniek die hij la ter stichtte is hij een nationale beroemdheid geworden". Harold Boejharat is niet van filan in navolging van deze Ü- ustexe collega een orthopedi sche kliniek op te zetten. Over zijn toekomst zegt hij zich geen zorgen te maken. „Ik heb ver schillende aanbiedingen. Van ziekenhuizen, ja. Als ik in fe bruari vertrek zal ik mijn pa tiënten laten waar ik te vinden ben". Moeilijk Directeur Van den Akker houdt het niet voor onmogelijk dat Boejharat door een ander ziekenhuis is benaderd, maar erg waarschijnlijk acht hij het niet. „Het vonnis dat er nu ligt, is niet erg vleiend voor de man. Het zou best eens moeilijk voor hem kunnen worden aan de Orthopedisch chirurg Harold K. Boejharat moet zijn praktijk tn het Holy-ziekenhuis sluiten. Toch vat hij het vonnis van het Scheidsgerecht op als eerher stel. slag te komen. Dat is ook de re den waarom we hem tussentijds geld hebben aangeboden. Want nu heeft hij mets". Tegen het vonnis van het Scheidsgerecht kan Boejharat niet xn beroep gaan, In zijn con tract met het Holy-ziekenhuis werd bepaald dat bij een con flict een uitspraak van bet Scheidsgerecht bindend is. Politieagenten tonen een deel van de vervalste merkgoederen on- *der meer parfums en horloges die in een winkel in de Hellevoetse- "straat in beslag werd genomen. Schiedam In Schiedam is gistermiddag een grote partij vervalste merkartikelen in beslag genomen. De handelswaarde wordt geschat op vele tienduizenden guldens. Een 43-jarige Rotterdammer, eige naar van de winkel in de Hellevoetsestraat waar de spullen werden verkocht, is gearresteerd. De inval door de politie gisteren volgde na een tip van fabrikanten, dat in Schiedam vervalsingen van hun. artikelen werden verhan deld. „Bedrijven zijn daar zeer fel op, ze hebben meestal mensen in dienst die illegale verkopers opsporen, waarna dan gevraagd wordt lof wij actie willen ondernemen", aldus een politiewoordvoerder. •De buit van de politie bestond uit 64 vuilniszakken vervalste kleding *van het merk O'Neill, twee koffers nagemaakte Rolex- en Cartier- Jhorloges en twintig dozen nep-parfums. Bovendien werden enkele tientallen paren 'schoenen in beslaggenomen. De politie zegt nog niet te weten of de Rotter dammer in zijn eentje opereerde of dat hij deel uitmaakte van een grotere organisatie. Vermoedelijk zijn er meer personen bij de vervalsingszaak betrokken. Zo'n twee jaar geleden werd in "Vlaardingen een organisatie opgerold die zich met het ver valsen en verkopen van bekende merkgoede ren bezighield. Kort daarna deed de politie in Schiedam een inval in een drukkerij, waarde 'Vlaardingse bende de kleding van merkna- 'men liet voorzien. Den Haag De glastuinbouw moet maxi maal 105 hectare afstaan in de Oude Camp- spolder-Noord bij Maasland. De provincie verlangt deze tegemoetkoming van het West- land als er inderdaad een regionaal transport centrum wordt gebouwd in de polder. Door kassen in te leveren wordt het verlies aan grond in Midden-Delfland weer goedge maakt. De Oude Campspolder-Noord hoort op de pa pieren van de herinrichters van Midden- Delfland bij deelplan Gaag. Een deel van dat gebied is bestemd voor de glastuinbouw. Op dit moment is al 25 hectare met kassen be bouwd. Van de vijftig resterende hectaren, die in cultuur mogen worden gebracht, is het grootste deel al aangekocht. De provincie Is niet van plan hieraan te tornen uit vrees voor schadeclaims. Op de overblijvende 105 hectaren mogen in geval er een transportcentrum komt, geen kassen worden neergezet. De provincie denkt eerder aan behoud van het open weïdegebeid. Gedeputeerde Staten willen alleen aan het transportcentrum meewerken als duidelijk wordt gesteld dat het om een eenmalige aan tasting van de plannen voor Midden-Delf- Vlaardingen De pro vincie Zuid-Holland ziet af van een vuilberging in het Liekebaertgebied ten noorden van de spoorlijn. Een onderzoek naar de mogelijkheden van die locatie blijft ach terwege. GS doen dat om vertraging te voorkomen van de aanleg van een vuilstort in hetzelfde gebied, maar dan ten zuiden van de spoorlijn. Vlaardingen wil onder voorwaarden wel akkoord gaan met één, maar niet met twee stortplaatsen in het recreatiege bied. Provincie en gemeente hadden al overeenstemming bereikt over de vuilstort in de Licke- baert, toen Vlaardingen eind au gustus lucht kreeg van. een stu die van de provincie naar andere bergingslocaties. In die studie werd de mogelijkheid geopperd in het recreatiegebied een twee de grote stortplaats te maken. De gemeente was woedend en greep de eerste gelegenheid aan om duidelijk te maken, dat het niet gediend was van een tweede vuilstort. Medewerking aan ver breding op Vlaardingse "grond van de spoorbaan Rotterdam- Hoek van Holland nodig voor het transport van het afval naar het gebied werd geweigerd. De provincie is daar hoogst ont stemd over en heeft bezwaar ge maakt. Ondertussen is de provinciale overheid wel gevoelig gebleken voor de druk van de gemeente. Want al vinden gedeputeerde staten dat de bezwaren tegen de noordelijke stortplaats voorbarig zijn en niets te maken hebben met de studie naar de zuidelijke stortplaats, toch buigen zij voor Vlaardingen, „Wij zien van verdere bestude ring van de locatie ten noorden van de spoorlijn af, om te voor komen dat de realisatie van de stortplaats Lickebaert vertra ging oploopt", schrijven GS in een aan de gemeente gericht be zwaarschrift. Zij schrijven dat bezwaarschrift alleen voor de zekerheid, GS gaan er van uit dat bestuurlijk overleg met Vlaardingen alsnog tot overeen stemming zal leiden. Groeneweg is expert in exclusieve tuinaanleg en renovatie l.v.m. 15-jarig jubileum krijgt iedere opdrachtgever een exclusieve verrassing van Marjolein Bastin advies ophogingen ontwerp bestratmgswerk uitvoering kantoortuinen afrasteringen onderhoud etc. L. de Colignylaan 30 3136 CP Vlaardingen ©010 - 4.750.654 Gedeputeerde Laudi Stolker heeft nog heel wat huiswerk te doen. Zij wil een poging wa gen de gemeenteraad van Maasland op ande re gedachten te brengen. In juli besloot de .raad, met de kleinst mogelijke meerderheid, niet aan de verwezenlijking van het trans portcentrum mee te werken. Stolker heeft al laten doorschemeren dat als Maasland niet goedschiks meedoet, zij de gemeente hiertoe wil verplichten, fiiiiiiimiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii Maassluis Een Roemeens dorp kon in de toekomst rekenen op steun van de gemeente Maassluis. Naar aanleiding van vragen van de PvdA heeft het college van B en Wlaten we ien bereid te zijn een gemeente in dat Oost blokland te adopteren. Maassluis vindt dat de schending van de men senrechten in Roemenië 'bestrijding behoeft'. Daarom neemt de gemeente binnenkort con tact op met het Roemenië Comité. Welk dorp de gelukkige is, zal te zijner tijd moeten blijken. W>iU|]|li|]Jl|||Jl|li|||||[|ji||||{]j|||]JUi|!|f[|ll|||[]{ilj]|l]Ellll1llliU Als u last hebt van treuzel straaltjes ijskoude douches en'n hoge gasrekening is het tijd voor warm watercomfort met een schone elektro-boiler van Daalderop. Bel nu uw vak man installateur: H. v. Kooij showroom: Qosthavenkade 14, Vlaardingen, 4343213 ERKEND otfnOMSCM Maassluis Harm Woudstra overweegt op te stappen als voorzitter van de Commisie Bo demsanering Steendijkpolder (CBS). Hij wil alleen als voorzit ter functioneren zolang de be woners van de Steendijkpolder Nederlands grootste gifwijk één lijn trekken. Sinds enige tijd tekent zich ech ter een breuklijn af tussen twee groepen met verschillende be langen: de bewoners van de ha- vensliblocatie en die van de vuil- stortlocatie. „In zo'n situatie moet je je als voorzitter afvragen of je met tegen je eigen geweten in handelt", aldus Woudstra. De tegenstellingen tussen beide groepen kwamen afgelopen woensdag duidelijk aan het licht tijdens een informatie-avond over de sanering van de vuil stort. De bewoners van de Dr. Albert Schweitzerdreef lie ten bij die gelegenheid weten fel gekant te zijn tegen het slaan van een dam wand om de ver spreiding van verontreinigd grondwater tegen te gaan. Die saneringsvorm was Woudtra's commissie met de provincie overeengekomen. Volgens de voorzitter steunt de CBS het slaan van een dam wand uitsluitend om technische rede nen Het heeft, zo zegt hij, geen zin het havenslibgedeelte van de polder te saneren als niet eerst het grondwater onder de vuil stort wordt geïsoleerd. De Dr. Albert Schweitzerdreef vormtironisch genoeg—pre cies de scheidslijn tussen de twee giflocaties De bewoners van de flats op de vuilstort willen meer dan alleen een damwand: ze willen dat ook de vervuilde grond onder hun huizen wordt gesaneerd. „De commissie is er voor het alge meen belang, niet voor het indi vidueel belang. Het feitdatde lui op de vuilstort nu aangeven dat ze zelf hun boontjes willen dop pen, kan voor mij aanleiding zijn om er mee op te houden. En ik weet dat sommige andere be stuursleden van de CBS daar net zo over denken", zegt Woudstra. Woensdagavond komt het be stuur bijeen en dan zal Harm Woudstra, die sinds 1983 voorzit- Schiedam „Dat is echt het hoogste punt", straalde commis saris Piet van den Hengel, toen burgemeester Reinier Scheeres de vlag in top trok. Het aan staande portaal van het toekom stige politiebureau, dat tussen de Nieuwe Damlaan en station Nieuwland verrijst, is het hoog ste punt van het gebouw en dat hoogtepunt werd gistermiddag bereikt. Noemde Van den Hengel zijn nieuwe huisvesting 'het pareltje aan de Damlaan', hoe verder het onderkomen vordert hoe meer het wegkrijgt van een grote, blauwgerande taartpunt „Nu gaan de mensen pas reageren", heeft ook burgemeester Schee res gemerkt. Hij noemde het ei genlijk gek dat de belangrijkste beslissingen financiën, bouw vergunning, inspraak worden genomen op het moment dat er van de nieuwbouw absoluut niets valt op te merken. „Zo'n hoogste punt is dus wel degelijk van belang. Je krijgt een idee hoe het eruit komt te zien". In het kale bureau werd daarom gisteren een klein feestje ge bouwd. Dankzij de nijvere en pietepeuterige arbeid van hoofd agent Jan Gunnewegh konden de bezoekers ook daadwerkelijk het Schiedamse politiebureau van de nabije toekomst bewon deren. Vanaf de dag (10 april) dat minister Van Dijk de eerste paal sloeg, is de politieman bezig geweest een exacte kopie van het bouwwerk te vervaardig den. Zullen de echje" bouwvakkers hun klus pas over ruim een half jaar hebben geklaard, Gunne wegh s model op een schaal van één op honderd trok bij het hoogste punt in feite de meeste aandacht. De beroeps kwamen zelfs even kijken hoe hij hun werk had uitgevoerd, want het werkstuk is aan de hand van de Commissaris Van den Hengel (tweede van links), burgemeester Scheeres (midden) nemen In het aan staande politiebureau het 'taartpunt-model' van hoofdagent Gunnewegh (uiterst rechts) bewonderend in ogenschouw. originele bouwtekeningen ver vaardigd: „Mogen we de bedden in de cellen even zien; daar zijn wij nu zelf mee bezig". En ae burgemeester sprak lovend over een 'prachtige maquette'. De maker glunderde. Met de woorden 'Ik doe het' trok de agent op een gegeven moment de stoute schoenen aan en zette spontaan alle aanwezigen m het donker. „Kijk", wees mj de ver raste gasten op de verlichte ma quette, „zo komt-ie veel beter uit..." Met recht is hij trots op zijn werkstuk dat een plaatsje in de kamer van de commissaris heeft gekregen. Het kostte hem liefst 220 uur al vorens het dak op het 'taartpunt bureau', het cellenblok, het hon- denverblijf en de garages kon worden gezet en het buitenge- beuren met van balpennen ge maakte verlichting, poppetjes, autootjes en straatnamen klaar was. „Alles wat met knutselen te maken heeft, doe ik graag. Ik ben ai dïkwijks even op de bouw geweest om te vragen hoe iets moest", lichtte de wijkagent toe. „Wat het moeilijkste was? Met die grote handen die traptreden van twee millimeter in elkaar zetten". De originele oploop zal hij zelf niet vaak de Setréden. „Ik ben", zegt Gunnewegh, „57 jaar. Eind volgend jaar, een paar maanden nadat dit politiebureau open is, ga in met de vut". Vlaardingen De winkeliers aan de Van Hogendorplaan zijn lang niet zo verontwaardigd als de SGP/GPVfRPF-fractie in de Vlaardingse gemeenteraad meent te weten. De raadsleden Rien Lens velt en Gerrit Wim van Veelen legden deze week het college van bur gemeester en wethouders een se rie schriftelijke vragen voor over de jongste huurverhoging aan de winkelpromenade van Vlaardingen-Oost. Na een taxatie van de winkels, die is uitgevoerd door makelaar Ooms, gaat de huur met onge veer 65 procent omhoog. Dat lijkt de twee raadsleden een beetje te gortig. De middenstan ders zelf vinden echter dat het wel meevalt. Winkeliersvoorzitter R.C. Freij kijkt er van op dat de politiek be langstelling heeft voor de huur- kwestie, Volgens hem is er ntets aan de hand. Alleen toen ze het nieuwe huurcontract voor het eerst onder ogen kregen schrok ken sommige winkeliers van de verhoging, die er nogal fors uit zag. „Maar het leek erger dan 't was", aldus Freij. Want na enig cijferen kwamen de neringdoen den erachter dat de laatste ver hoging van vijf jaar geleden da teerde. Bovendien is de prijs inclusief hét aanbrengen van een nieuwe luifel, een voorziening waarop de Van Hogendorplaan al vaalt bij de huisbaas, de gemeente Vlaardingen, heeft aangedron gen. Desondanks willen Lensvelt en Van Veelen weten waarom de gemeente een makelaar heeft in geschakeld om te onderhande len over de huurverhoging. ter is van de Commissie Bodem sanering, bekend maken of hij aanblijft of niet Stapt hij op, dan heeft dat in geen geval iets te maken met de geruchten dat hij zijn handen vrij wil maken om in de voetsporen van scheidend CDA-wethouder Izaak van der Knaap te treden. „Ik heb het CDA duidelijk laten weten dat ik met beschikbaar ben voor een wetbouderspost", aldus Woudstra duidelijk. „Een aanbod van die strekking zal ik onder geen voorwaarde accepte- Vlaardingen Bij het scheiden van de markt is Jacob Dijk shoorn vanmiddag onderschei den met de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oratije-Nassau. Dijkshoorn gaat na 34 jaar bij het GEWB te hebben gewerkt met vut. De versierselen, die bij die koninklijke onderscheiding ho ren, werden hem tijdens een af scheidsreceptie bij het GEWB opgespeld door wethouder Bas Goudnaan. Dijkshoorn begon bij het bedrijf als hulpfitter en klom op tot fit ter hoofd-en dienstleidingen. MaassluisElementum, het Maassluïsse bedrijf dat mate rialen levert aan de bouwnij verheid, krijgt morgen hoog bezoek uit Tsjecho-Slowa- kije. Een minister, diens plaats vervanger en een parle mentslid uit ditOosteuropese land komen zich bij de fa briek op de hoogte stellen van de productietechnieken van bouwelementen. Zij wil len die kennis gaan gebrui ken voor projecten in eigen land. Tijdens hun rondgang wor den de gasten begeleid door de Tsjechoslowaakse ambas sadeur in Nederland, Na een rondleiding en het bekijken van een videofilm bezoekt de delegatie enkele bouwpro jecten, waaraan Elementum heeft meegewerkt. Volgens een woordvoerder van Elementum gaat het Maassluïsse bedrijf geen pro- dukten leveren aan Tsjecho- slowakije, maar is het de be doeling dat de fabriek tech nische know-how gaat ex- porteren. Het contact met de Tsjechoslowaken werd ge legd door M.J.A. Blom, die onlangs afscheid nam als di recteur van Elementum. Schiedam Bij de oprichtings vereniging Vrienden van de Grote Kerk vergadering van de 1 Schiedam hebben zich gister avond 80leden aangemeld. Initi atiefnemer drs. Guus van der Feijst, de voormalige stadsarchi varis, was redelijk content met dit aantal. Hij maakte er echter geen ge heim van dat de lijst van vrien den wat hem betreft veel langer mag worden. Alleen dam is de basis breed genoeg om de rol van het middeleeuwse gebouw in het culterele leven van Schiedam te vergroten. Want dat is één van de doelstelling van de Vrienden. Een ander doel is de kerk onder houden. Een deel van de contrï- butiegelden is daarvoor be stemd. Extra fondsen rijn zeer welkom, want alleen al om de knaagkever te besrijden, die de houten balken vernielt, zijn ka pitalen nodig. Daarnaast staan er nog tal van andere karweitjes op het verlanglijstje, zoals restaura tie van het uit 1770 daterende goudleren behang in de consisto riekamer. Dat de Grote of St Janskerk zeer geschikt is als cultureel tref punt bleek uit de grote toeloop naar de St. Liduinalezing, die aan het eerste samenzijn van de Vrienden was vastgeknoopt In die lezing over de Maagd van Schiedam door dr. L. Jongen speelde de Grote kerk Overigens een prominente roL Liduina heeft er eeuwenlang begraven gelegen. Van Jongen en drs. C'. Schotel verscheen onlangs een boek over de heilige Liduina,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2