'Je speelt het niet, je staat er gewoon' Hulpplan voor revue Supertrio lacht wat af bij HVO WATERWEG 19 SPORT Bevrijdingsrevue 'Kantje Boord' in de steigers SPORTAGENDA I vlaardingen" têmmgèm Edward, Marc en Renold Maatsen waren bijna bij Zwaluwen beland Korpel opvolger Van den Hamer Toernooi Oranje Nassau Pinas moet half jaar toekijken Henk Salari weer op operatietafel Droog hoofdcoach van Blue Birds Rotterdams Nieuwsblad donderdag 9 november 1989 I" SCHIEDAM' Twee vliegen... Een cursus voor vier mensen organiseren is veel te duurr Het bedrag van 20.000 gulden dat het ministe rie van WVC dan ook beschikbaar heeft gesteld om vier vluchtelingen, die asiel hebben gekregen, in rap tempo de Nederlandse taal machtig te worden, lijkt groot, maar is in de Rraktijk ontoereikend. Nu wil het geval dat Schiedam plannen heeft om in de toekomst taallessen voor erkende vluchtelingen te koppelen aan taalcursussen voor hoger opgelei den. Zo worden twee vliegen in één klap geslagen. De vier vluchtelingen kunnen het Nederlands on der de knie krijgen en de cursus voor hoger opgelei den—waartoe het kwartet zal toetreden kan een halfjaar eerder van start. Heren onder elkaar Brieven aan prof. dr. Lucas Reij'nders moeten vol gens de titulatuur gericht zijn aan de weledelzeerge- leerde heer Reijnders. De man is immers doctor en dan schrijft de eitiquette zekere égards voor. Aan de hooggeleerde heer Reijnders zou ook kunnen, want dat is de aanspreektitel van een professor. Post voor ïr. Chris Zijdeveld zou geadresseerd moeten zijn aan de weledelgestrenge heer Zijdeveld. Op die titel hebben zowel ingenieurs als gemeente raadsleden recht, en Zijdeveld is allebei. Maar Zijdeveld en Reijnders, die uitvoerig met el kaar hebben gecorrespondeerd, houden blijkbaar niet van plichtplegingen. Ze benaderen elkaar on der de aanhef zeer geachte heer. Althans, dat deden ze in het begin. Het werd al snel geachte heer. Omdat vrienden hun brieven meestal met 'Beste,,.' beginnen, mag uit dat stroeve 'geachte' worden af geleid dat Reijnders en Zijdeveld geen vrienden van elkaar zijn. Verder doet net op zeker moment weg vallen van het voorvoegsel 'zeer' een verdere ver koeling in de verhouding vermoeden. Daarvan is inderdaad sprake. Zijdeveld is boos op Reijnders. De PvdA-wethouder vindt de professor in de milieukunde eigenwijs. De Amsterdamse hoogleraar is er ook na een hele serie brieven niet van te overtuigen dat een nader onder zoek naar de vervuiling van de bodem van Spaland nergens voor nodig is. Terwijl Reijnders toch het complete dossier over Spaland heeft mogen inzien. Reijnders op zijn beurt is teleurgesteld dat Zijdeveld het advies van verschillende milieudeskundigen naast zich neerlegt en toch woningen gaat bouwen op vervuil d h a venslib. Wie van de beide geachte heren gelijk heeft is voor Peter Groeneweg geen vraag: Zijdeveld. Groene- weg, bestuurslid van de PvdA Schiedam, dook in de briefwissseling tussen de wethouder en de hoogle raar en stelde vast dat Zijdeveld over betere argu menten beschikte, Reijnders belandde naar zijn me ning buiten zijn schuld in een moddersloot en heeft wanhopig geprobeerd zich daar met ondeugdelijke argumenten weer uit te'redden. De professor werd die sloot ingeduwd door de kleine linkse fracties in de Schiedamse gemeenteraad, D66, PSP/PPR en CPN. Die wilden koste wat kost een bodemonder zoek en verschaften Reijnders onvolledige informa tie. Groeneweg laat in het midden of hij de vertegen woordigers van klein links nog wel als heren wenst te beschouwen. Opvallend is in elk geval wel dat hij in een artikel in het PvdA-blaa Voorwaarts Reijnders en klein links in een salon bij elkaar zet, en daar de argeloze Reijnders vervolgens de salonta fel laat omtrappen. Nu maar wachten op het mo ment dat klein links Peter Groeneweg een salonso cialist gaat noemen. .Diskriminatie Het is geen vrolijke vaststelling, maar het feit ligt er: het Meldpunt Diskriminatie Vlaardingen heeft het druk. Sinds het meldpunt in april dit jaar van start ging, hebbed coordinator Elke Wolfangel en haar vrijwilligersteam een groot aantal klachten geno teerd en onderzocht. Hoewel het meldpunt er is voor alle Vlaardingers die zich ongelijk behandeld voelen, waren de meeste klachten afkomstig uit migrantenkringen. De klachten hadden betrekking op onder andere werk gevers, buren, de politie en een verzekeringsmaat schappij. Verder hield het meldpunt zich bezig met het conflict tussen VVD-gemeenteraadslid Jan Bul- va en de portier en de eigenaar van discobar Panda, waarBulva de toegang was geweigerd. Wegens de toenemende drukte is het meldpunt op zoek naar nieuwe vrijwilligers die minimaal een halve dag per week beschikbaar zijn voor de tele foondienst. Verder wordt van hen verlangd dat zij eenmaal per twee weken de teamvergadering bij wonen. Het Meldpunt Diskriminatie Vlaardingen is onder gebracht bij het Siso aan de Oosthavenkade 39. Be langstellenden kunnen ook telefonisch 4355011) Inlichtingen opvragen bij Elke Wolfangel. Het klachtennummer voor gevallen van discrimi natie is 4346068. Het meldpunt is telefonisch bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.30 en van 14.00 tot 16.00 en maandag-, dinsdag en donderdagavond van 19.00 tot 21.00. Kunst kijken Vlaardinger Jan van Dorp exposeert vanaf vanmid dag met zijn werk in het districtskantoor van de Bondsspaarbank aan de Schledamseweg. Ruim twee maanden zullen zijn schilderijen daar zijn te zien. Van Dorps werk wordt daarmee voor de vier de maal in de harïngstad tentoongesteld. Eerder deed hij mee aan een groepstentoonstelling in Gale rie Artotheek Vlaardingen en hingen zijn ontwer pen in theatercafé De Harmonie en in zijn eigen ate lier. Honderdste lid Speel-o-theek Pluto heeft het honderdste lid inge schreven. En wat blijkt? De nummer 100 is niet eens iemand uit Vlaardingen. De gelukkige Yvette Dur- ville kwam helemaal uit'Maasland wel samen met haar Vlaardingse oppasmoeder om in wijk centrum De Heipaal speelgoed te lenen. Pluto con cludeert daaruit dat ze in ieder geval in de smaakt valt van de jeugd. De speel-o-theek aan de Meer koetstraat 1 is elke dinsdagmiddag tussen drie uur en half vijf geopend voor kinderen tot tien jaar. j MAASSLUIS Luteum Zeitung Het poptrio Luteum Zeitung, een band uit Hoek van Holland, is zaterdag bij de buurgemeente op bezoek. Zij spelen 's avonds in jongerensociëteit Dug-Out aan het Mackayplein. De popgroep heeft optredens in Nederland, België en West-Duitsland achter de ru&en heeft zich laten inspireren door de synthesi- ser-muziek uit het begin van de jaren tachtig. On langs bracht de band een mini-CD uit onder de titel 'Ascendancy^. Luteum Zeitung is vanaf half elf te horen en te zien in Dug-Out. Kijken en kopen De Koningshof staat aanstaande zaterdag de gehele dag in het teken van de postzegel. Slechts tweemaal per jaar wordt deze Grote Postzegelbeurs in de Maassluïsse West wijk gehouden. Meer en meer be zoekers, uit de gehele provincie, weten de weg naar de Eerste stad aan de Waterweg te vinden. Waar het aan de Uiverlaan tussen den uur en half vijf alle maal ora draait is ruilen, kijken, kopen en verkopen van postzegels. Tussen de zegelhandelaren zullen ook enkele verzamelaars van munten zitten. door MARI TiMMERSMANS Vlaardingen De grote zaal van het vroegere Wind- millcentrum aan de Westlandseweg bevat nu een nauw keurig afgekaderde rechthoek. Wie Vlaardingen kent, herkent er misschien het podium van de Stadsgehoor zaal in. Onwennig nog staan er zo'n veertig mensen omheen. Hun aandacht is gevestigd op het verhogingkje voorin. Jan ka Verhoef staat er als een veldheer bovenop en geeft via de luidspreker aanwijzingen. „Nee Jan, als déér de Markgraaflaan is, moet déér dus het Verenigingsge bouw staan. Niet aan de andere kant natuurlijk". De repetities voor de Vlaardingse revue Kantje Boord zijn in volle gang. Tweemaal per week repete ren 140 medewerkers op het geïm proviseerde podium en in een spe ciale zangzaal. Producent Waker van Ginneken bemant het vroege re directiekantoor. De muzikanten oefenen iedere woensdag en dage lijks is een decorploeg aan het tim meren en zagen, „Vorige week begon de kostuumaf deling met het naaien van de diver se kostuums. Via een rekwisieten bureau krijgen we de beschikking over allerhande militaire unifor men. Dat is dus ook geregeld", meldt Van Ginneken. Op 5 mei 1990 moet het allemaal klaar zijn. Dan is de première van de Vlaardingse bevrijdingsrevue in de Stadsgehoorzaal. „Met 'Even goede maatjes' haalden we in 1973 met gemak zestien volle zalen. Ik denk dat we dit keer elf voorstellingen gaan maken", zegt Van Ginneken over de vorige en de komende revue, die beide histori sche ogenblikken inde Vlaardingse geschiedenis markeren. In 1973 vierde Vlaardingen zijn 700-jarig bestaan. ïn 1990 is het 45 jaar gele den dat de Duitse bezetter ons land verliet. In de daaraan voorafgaan de vijf jaar werd een onuitwisbaar stempel op de Nederlandse geschie denis gedrukt. Ook in Vlaardingen heeft die periode zijn sporen nage laten. Het geuzenverzet is inmid dels zelfs een Vlaardingse legende geworden. In Kantje Boord komen al die onderwerpen aan de orde. Vogels Kantje Boord is door Joke Vos en de andere tekstschrijvers opgezet als een raamvertelling. In de ge schiedenisles kijkt een schoolklas van negentien-nu terug op de barre oorlogsperiode. In twaalf bedrijven komt de Vlaardingse samenleving uit die tijd kleurrijk en soms ook vrolijk naar voren. Terwïjl de andere deelnemers in een naastgelegen zaal onder leiding van Dick Borst fameuze bevrij dingsliedjes instuderen, zet Janka Verhoef haar ploeg aan het werk voor het eerste deel van de achtste scène: „Het is 20ver. Het zogenaam de publiek staat in groepjes voor het Katholieke Verenigingsgebouw aan de Markgraaflaan en tuurt ang stig naar de lucht". „Het lijken wel vogels", oppert een oude man. „Nou, dan zijn het wel verdomd grote vogels", repliceert een jonge vrouw. Een verslagen soldaat brengt in tranen de waarheid: „We zijn verslagen". Treurnis alom. Uit de andere zaal klinken aldoor opgewekte liedjes van Engelse en Canadese bevrijders. Het Schotse volkslied vermengt zich met een droevig liedje van verslagen Vlaar dingers. „Dit moet gevoelig klin ken, niet zo rauw", zegt Janka Ver hoef. „Er moet nog veel aan gedaan worden", zegt Walter van Ginne ken. „Maar in mei 1990 kan heel Vlaardingen zien wat er hier ge presteerd is". Van Ginneken werd dit jaar zeven tig. Vijf jaargeleden nam hij als the aterdirecteur afscheid van 'zijn' Stadsgehoorzaal. De commissie Na tionale Gedenkdagen wist hem weer te vinden voor de produktie van de bevrijdingsrevue. Janka Verhoef doet de regie, Anneke van Gelderen de choreografie, Dick Borst zorgt voor de muziek en Jan van Ginneken ('geen familie') zorgt voor de decors. „In feite zorg ik voor het zakelijke gedeelte en heb het totaaloverzicht zegt de voor malige theaterdirecteur. Sponsorplan Voor het zakelijk deel staat hjj ze ker niet alleen. Een select gezel- Onwennig groeperen de Kantje Boord-acteurs zich tot bange toe schouwers van een Duits bombarde ment. schap van financiële experts staan hem terzijde. Gisterochtend kon digde hij het ambitieuze sponsor plan aan, dat de revue aan de beno digde 125.000 gulden moet helpen. De acteurs hebben gelukkig geen weet van alle financiële perikelen. Voor hen is het belangrijkste hun rol vlekkeloos te spelen. „Je moet niet spelen of je voor het gebouw staat, nee, je stóót er gewoon", moe digt Janka een speler aan. Deson danks gaat het nog een beetje hou terig. Uit de andere zaal klinkt uit volle borst een Nederlandse paro die op een Duits soldatenliedje: 'Miekes hart dat is van prikkel draad'. Het oude recreatiegebouw van Windmill staat nogal afgelegen. Niemand hoort het nog, maar het lijkt of de klok er een halve eeuw wordt teruggezet. Vlaardingen De be vrijdingsrevue Kantje Boord krijgt nu ook fi nancieel vaste vorm. In het voormalige recreatiecen trum van de Windmill aan de Westlandseweg ontvouwde gis terochtend een comité van finan ciële experts een ambitieus plan om de revue ook financieel tot een succes te maken. Het oude Wind- millcentrum dient de laatste maanden als hoofdkwartier voor de makers van Kantje Boord. Het comité Nationale Gedenkda gen verzocht oud-theaterdirec teur Walter van Ginneken voor het negende lustrum van de be vrijdingeen 'zinderende' revue op touw te zetten. „Artistiek komt het best voor el kaar, daar twijfel ik niet aan", al dus Van Ginneken. De financiële kant baart hem en de andere coör dinatoren meer zorgen. De heren Van Pelt, Koedood en Pouwer waren gisterochtend aanwezig om een plan te presenteren om ook die hindernis weg te werken. Het plan bestaat uit drie delen. Te gen Betaling van 125 gulden kan iedere burger een persoonlijk sponsorschap kopen. Behalve de entree krijgt de persoonlijke spon sor dan ook recht op een uitnodi ging om op het medewerkersfeest op Koninginnedag te komen. De zekerheid dat hlj/2ij iets voor de stad betekent is er in elk geval. Het tweede onderdeel van het hulpplan vormt de stickeractie. Met de stickers hopen de organisa toren behalve naamsbekendheid 7500 gulden te krijgen. Het derde deel tenslotte omvat het tegen be taling opnemen van sponsoma- men op affiches en dergelijke. Om het nut van het persoonlijk spon sorschap te benadrukken schreef burgemeester Fred van Lier een wervingsbrief, die binnenkort huis aan huis verspreid zal wor den. „Doe mee en schrijf geschie denis in en van Vlaardingen", luidt zijn oproep. Het comité is met 125.000 gulden uit de rode cij fers. „Alles wat er meer komt is meegenomen", meldt bankdirec teur P.F.A. Pouwer. „Daar kun nen we misschien iets extra's mee doen voor de tweehonderd mede werkers". door SANDER SON NEMANS Vlaardingen Sinds Teun Kornaat zijn spitspositie ver ruilde voor het trainerschap van het Vlaardingse HVO gaat SchiedamJohan Korpel is terug gekeerd naarz'n oude liefde Wilton Fijenoord/Schiedam. De catcher, die de laatste jaren uitkwam voor de Capelse eerste klasser De Zui derster/Euro Stars, zal zelf echter niet meer actief zijn. Korpel neemt de training en coa ching over van Aad van den Hamer en wil proberen Schiedam zo snel mogelijk terug te brengen naar de landelijke tweede klasse. Rob van der Gaag wordt Korpels nieuwe as sistent. Schiedam kan in de nieuwe compe titie niet meer beschikken over Fred Reymer, die met een aantal vrienden 'voor de lol' in het derde team gaat spelen. Vlaardingen Ter voorbereiding op de zaalcompetitie, die in het weekeinde van 18 en 19 november van start gaat, houdt de Vlaarding se korfbalvereniging Oranje Nas sau zaterdag in de Westwijkhal een groot toernooi. Nassau, in de zaal in de tweede klasse spelend, heeft voor alle teams een aantrekkelijk programma samengesteld. Het vlaggeschip van Oranje Nassau neemt het in de avonduren <19.14- 23.00 uur) op tegen Regenboog, Ventura Sport en IJsselvogels. Stadgenoot Spirit is met het eerste team in een poule ingedeeld met ONDO 3, Regenboog 3 en Oranje Nassau 3. Schiedam Het nieuwe bestuur van SVDPW heeft schoon schip ge maakt, naar aanleiding van de ne gatieve wijze waarop de zaterdagaf deling de laatste weken in het nieuws is geweest Harold Pinas, die zowel in de gestaakte wedstrijd tegen NTVV als tegen Stellendam werd weggezonden, moet als eerste aan den lyve ondervinden dat het nieuwe college geen halve maatre gelen neemt. Voorzitter Henk de Koster en zijn mede-bestuurders hebben Pinas tot 1 april volgend jaar geschorst. het de tweede klasser aardig voor de wind. In het eerste jaar dat hij aan de Zwanensingel de seepeter zwaaide, zei 'mister HVO' de derde klasse vaarwel en waar bij aanvang van het huidige seizoen louter aan handhaven werd gedacht, be haalden de oranje-hemden des ondanks opmerkelijke resulta ten. Het leverde de Vlaardin gers na een moeizame start een plaats in de sub-top op. Er valt derhalve geen enkele wan klank te horen in het HVO- kamp. Sterker nog, men is vol optimisme over het verdere verloop van de competitie. De gebroeders Renold, Edward en Mare Maatsen benadrukken dat maar al te graag. „De eerste wedstrijden gingen we met angst in de benen het veld, in maar al gauw bleek dat we nauwe lijks voor andere ploegen onder doen", neemt Renold, de oudste van de drie zwarte pareldes, het woord, „Het voordeel van HVO is dat ze je nooit een bepaalde druk opleggen en daardoor speel je zo vrij als een vogeltje. Misschien is dat wel de ba sis voor onze prestaties tot dusver. Ik heb nog geen team gezien, waar van kan worden gezegd dat het een kampïoensploeg is. Dus waarom zou HVO niet nog een keer kam pioen kunnen worden?", vraagt de rijst en zuurkoolliefhebber zich hardop af. Zwaluwen De broertjes Maatsen spelen al tien jaar bij HVO, maar het had niet veel gescheeld of het in Paramaribo ge boren drietal had zich bij de komst naar Vlaardingen aangemeld bij Zwaluwen. „Ja, dat was wel la chen", lost Edward, door zijn broers gekscherend 'Ben Johnson' of 'Pit bull' genoemd, zijn broer af. „Toen we van Middelburg naar Vlaardin gen waren verhuisd, werden we door Wil Rauéa gebeld of we bij HVO wilden komen voetballen. Door zijn werk op het stadhuis wist hij dat we in Vlaardingen waren komen wonen. Tevens zat hij in het jeugdbestuur dus het is logisch dat hij leden wilde werven". .Nou, we zouden naar HVO komen om ons aan te melden maar we wis ten echt niet waar die club lag", vertelt de als slager werkzaam zijn de Edward, zijn witte tanden la chend blootleggend. „Na door heel Holy te hebben gelopen, vonden we eindelijk de club maar gelukkig kwam Mare erachter dat we bij Zwaluwen terecht waren gekomen. Tenslotte hebben we HVO dan toch gevonden en dat is maar goed ook". „Ja, want bij HVO is het écht la chen", neemt Renold, tweevoudig HVO-topscorer, bet roer over. „Voor en na de wedstrijd is het al tijd dollen. Jongen, dan is het net een kleuterklas. Een kabaal dat het altijd bij ons in de kleedkamer is. Wie de gekste is? Najim Nasri. Die flikt het om voor de wedstrijd uit gebreid naar het toilet te gaan zon der daarna door te trekken"- Sfeertje De door zijn broers als meest geta lenteerde Maatsen betitelde Mare houdt als geen ander van het typi sche HVO-sfeertje. De dienstplich tig militair ('Ik ben gelegerd in Har derwijk en dat is écht tien dagen reizen') wijst trainer Komaat ami als de 'schuldige*. „Doordat hij niet zo lang geleden nog deel uitmaakte van de ploeg, weet hij precies wat we in het veld doormaken. Hij hoeft dan ook nooit veel te zeggen om ons op scherp to zetten want dat' doen we zelf wel". „Teun is geen moelijke gozer", gaat 'KuiQe', z'xi trainer schetsend, ver der. „Hij manifesteert zich goed in de spelersgroep, heeft veel humor en zal niet schelden". „Ja, op zich zelf', onderbreekt de 26-jarige Re- nald zijn vijf jaar jongere broertje, „dat is echt lachen, man. Het traj- ningspartijtje doet hij altijd mee en dan moet je hem eens tekeer horen gaan als hij iets fout doet. Hij scheldt dan verschrikkelijk op zichzelf". Het vlaggeschip van HVO valt niet alleen op door de spraakmakende prestaties die het verricht maar ook vanwege het aantal 'gekleurde' spelers die er deel van uitmaken. Er acteren maar liefst zes 'buitenlan ders' in het keurkorps van de drie voudig Vlaardings kampioen. Opvangen „Helemaal toevallig is dat niet, want Surinamers hebben wel een hechte band met elkaar", voert de praatgrage Renold verbaal de bo ventoon. „Je kunt er vanuit gaan dat als een van ons regelmatig te- fen het gras wordt geschopt, de an- eren zo'n gozer wel effetjes opvan gen. Vooral Mare moet ik in de ga ten houden. Niet alleen omdat hij de jongste is, maar hij kan zijn te genstander helemaal gek praten. Dan kan het zijn dat ie wat 'koe- kie's'krijgt. „Van racistische opmerkingen heb ben we bijna geen last", gaat Ed ward desgevraagd verder. „Ge- 9 Ook buiten het veld heeft Mare Maatsen (rechts) het hoogste woord. Zijn broers Edward (links) en Renold (midden)lachen om hetvoordrachtje van hun regelmatig scorende broer tje. kleurde spelers zijn van nature technisch en ik denk dan ook dat we door ons spel wel wat respect af dwingen. Joh, en als we voor staan mogen ze zeggen wat ze willen". Óndanks de humoristische opvat tingen van de immer goed geluim de levensgenieters valt er ook met een serieuze ondertoon over voet bal te praten. Zeker wat betreft de nabije toekomst van het aan de weg timmerende HVO. „Omdat we zo veel lachen, voetbal len we ook lekker ontspannen, wat ons spel vanzelfsprekend ten goede komt", zorgt Renold voor een waar dige afsluiting. „Dit jaar moeten we ons op z'n minst handhaven en dan kunnen we volgend seizoen profes sioneel aan een kampioenschap gaan. werken. Wij hebben daar ont zettend veel zin in en zullen HVO dus voorlopig niet verlaten. Lukt het niet, dan is er nog niets aan de hand, want voor plezier hebben we ook heel wat over..,". Schiedam SFC zal pas na de win terstop over verdediger Henk Sala ri (29) kunnen beschikken. De deze zomer van SVV overgekomen rou tinier heeft opnieuw hinder van z'n knie, waaraan hij al meermalen is geopereerd. De Nijmeegse chirurg Edikhoven, de opvolger van Honig die het breekbare gewricht van de blonde Schiedammer als 2'n broek zak kende, zal in de loop van vol gende week littekenweefsel ver wijderen en wat kalkbeen weg schrappen. Pas daarna kan Salari echt goed met de revalidatie begin- Schiedam Gerrit Droog wordt volgend seizoen hoofdcoach van de Delftse honkbalvereniging Blue Birds, dat in de landelijke tweede klasse speelt. De oud-werper van Vlaardingen Holy, die ïn het afge lopen seizoen als binnenvelder z'n rentree maakte en in die rol tever geefs trachtte de Vlaardingers voor degradatie te behoeden, meent dat hij er weer aan toe is om op eigen benen te staan. Droog gaat overi gens niet verloren voor Holy. Hij zal zich volgend jaar aan de Zwalu wenlaan ontfermen over het twee de team en de jeugd. VRIJDAG 10 NOVEMBER Volleybal; 19.45 Holy— HJPV 2 <h>, 21.30 Smash'6G/3Shell (h). 21.00 Holy—roWIDo 3 <d). 19.45 Ho!y3—Shell (d) zaterdagiinovember KNVB-voet bal: 19,30 SVV—Telstar (beker). 14.30 TOP—SVV (landelijks Jeugd), 14.30 DSS'26Excelsior M (beker); RVB-voetbal: 14.30 TSB—Rockanje, 14.30 CION—Alexan- dna'66,13.30 GSSSVDBR, 14.30 DOS'32— VVK. 14.30 Egelantier Boys—VDL; Dam«»- voetbal: 14.30 Vlaardingen— Rijsoord (beker). 14.00 Oegstgeest—HBSS (beker), 11.00 Ca- peileZwaluwen VI, 11-00 Spint—PPSC, 11.00 MW'27/2Excelslar'20, 11.00 PPSC 2—DVO'32; Bstkelbaf: 19-00 Jolly Jumpers— Qementum/Green Eegies (d), 20 20 Leider dorp—Elementum/Green Eagles (h), 18.00 Ju venilis—-Gunco 2 (d). 19.30 JuvenlusGreen Eagles 2 (h): Volleybal: 17.00 Miniwère/HBO- Rijnmond (h), 15.00 AV'40—Rijnmond (d), 15.00 YUM 2—MVC (h). 13.30 WIK/OVM— MVC (d): Tafeltennis: 17-00 G KB AH Stars W— NOAD. 18.00 De Korenbeurs—Vrienden schaar. 17.00 Treffers (R>—Do Korenbeurs (dk Zaalkorfbal: 10 00-22.00 Toernooi Oranje Nassau in Westwijkhal te Vlaardingen. ZONDAG 12 NOVEMBER K NV B-voetbal: 14.00 Hermes DVS—MeptU- nus, 14.30 Xerxes—SFC. 14.00 HOV—Fortuna VI, 14 00 VDL—Groeneweg, 14.00 Exce»- sior'20—CW, 14.30 Marlinit—HSC'89, 14.30 Steeds Hooger-DHS, 14 00 AeOlus-SW (am), 14.30 RKWIK—EDS; RVB-voetbafc 14.30 Putters hoek—-SVDPW, 14.30 DRZSwift Boys. 14-30 MSV'71ASB, 14.00 Olympus SBlankenburg. 14,30 DEW—DfifnOs, 14.30 Ursusd—Belvedère. 14.00 Schiedamse Boys—PKC'85; Dnmeavoetbal: 14.30 BUJ- dorp—Hermes DVS. 11.00 MSV'71—Hermes DVS2.14.30 OS Badlos-VOL 12.00 Hekelin gen 2—VFC; Zaalhandbal: 13.40 Animo— OWS (d), 13 00 Center Tapijt/Hellas 2—WIK (hj, 13.00 Snetwtek—UVG (h). 16.15 DWS—Ac tief (ht Hockey. 14.45 Were Dl—Afrfon M 14.45 Rijswijk—Evergreen (ft). 14.45 Spirit— DSHC (h), 14.45 Pollux—De Waele (h), 13-00 Tempo'34—Spirit (d), 13.00 CartcwtAe-Ever- green (d), 13.00 Asvlon—Floomburg (d), 13,00 Pijnacker—Pollux (dj.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1