'Discussie over bestel moet worden afgerond' ÜfïERDMT Boej har at vecht tegen verbanning 23 KORTAF Kop Nieuwe Binnenweg krijgt 'prima ponem' f Omstreden chirurg voor medisch tuchtcollege gedaagd «SM Van Borselenpenning voor Van den Berg Korpschef Hessing: Een hartelijke ontvangst voor Piet Bloms plan Hetverschi bij Peper en L; an Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 13 november 1989 door PETER DE LANGE VlaardingenMeestal is eén arts er verre van blij mee als hij voor het medisch tuchtcollege moet verschijnen. Niets is zo funest voor een reputatie als een patiënt die zich in het open baar beklaagt over een slechte behandeling. Maar de Vlaar- dingse orthopeed Harold Boejharat kan zijn geluk niet op met de beslissing van de inspecteur van de volksgezondheid in Zuid-Holland een zaak tegen hem aanhangig te maken. langen niet te schaden de ver koop van zijn praktijk is nog niet rond en de slechte relatie met het Vlaardingse Holy-zieken- huis niet verder te vertroebelen, heeft hij zichzelf een spreekver bod opgelegd. Malafide Maar vertrouwenspersonen uit zijn uitgebreide patiëntenkring weten te melden dat de chirurg er vrijwel zeker van is dat het tuchtcollege hem zal rehabilite ren. Misschien is het alleen maar vurige hoop, omdat Boejharat koste wat kost het imago de we reld wil uithelpen dat hij een malafide tandarts is die onnodig gaatjes boort. Met dat brandmerk loopt Boej harat rond sinds in september 1988 een rapport van het zieken fonds DSW uitlekte. De arts werd daarin beschuldigd van onnodig opereren en knoeien Een uitspraak van het tuchtcol lege is de laatste strohalm waar de chirurg zich aan vastklampt Die uitspraak biedt kans op vol ledig eerherstel. En eerherstel is een voorwaarde voor de 43-jart- ge Boejharat om zijn carrière in Nederland te kunnen voortzet ten. Het tuchtcollege moet zich uit spreken over de behandeling van een vrouwelijke patiënt, die door Boejharat aan beide knieën is geopereerd en die hoogst onte vreden is met het resultaat Iri het dossier bevinden zich ook twee rapporten van het zie kenfonds DSW en de Neder landse Orthopeden Vereniging waarin vraagtekens worden gezet bij Boejharats medisch functioneren. Boejharat geeft liever geen com mentaar op dit nieuwe hoofd stuk in de slopende affaire rond zijn persoon. Om zijn eigen be- met declaraties. Die beschuldi gingen werden onderschreven in een onderzoeksrapport van de Nederlandse Orthopeden Vere niging. Naar aanleiding van die rappor ten zegde het bestuur van het Holy-ziekenhuis in april van dit jaar het contract met Boejharat op. De arts vocht dat besluit aan voor het Scheidsgerecht van het Nederlands Ziekenhuiswezen. Dat stelde hem in het ongelijk; er was correct gehandeld omdat Boejharat de naam van het zie kenhuis in diskrediet had ge bracht en er wegens de erbarme lijke arbeidsomstandigheden toch niet meer met hem viel te werken. Omdat het scheidsgerecht niet inging op de beschuldigingen van fraude en medisch falen, vatte Boejharat het vonnis op als gedeeltelijk eerherstel. Hij moest daar overigens duur voor beta len: volgens het scheidsgerecht was het ziekenhuis niet ver plicht de chirurg een schadever goeding u it te keren Gouden handdruk Dat is de tweede reden waarom de orthopeed met spanning uit ziet naar het vonnis van het tuchtcollege. Valt dat in zijn voordeel uit, dan kan hij naar de rechter stappen om alsnog de schade op het ziekenhuis te ver halen. Dat lijkt een omslachtige weg. Het ziekenhuis heeft hem her haaldelijk een afkoopsom aange boden. Boejharat weigerde die gouden handdruk categorisch. „Het gaat niet om geld, het gaat om mijn eer", liet hij toen weten. Geld aanpakken stond in zijn ogen bovendien gelijk aan schuld bekennen. En de schuld, heeft Boqharat altijd beweerd, ligt in de eerste plaats bij het Holy-ziekenhuis. Boejharat hoopt dat het oordeel van het tuchtcollege de medische wereld de ogen zal openen. „Ik heb 120.000 mensen behan deld. Als er daarvan één een klacht indient vind ik dat ik me zelf op de borst mag slaan", heeft Boejharat wel eens gezegd. Die uitspraak zal hij voor het college zeker herhalen. Ongetwijfeld zal hij ook steunbetuigingen aanha len van bij voorbeeld prof.'dr. C. Withagen, hoogleraar wiskunde en informatica in Eindhoven, en van mr. A.M.T. Bots van de Ka tholieke Universiteit in Tilburg. Zij veegde als bestuurskundige de vloer aan met de handelwijze van het ziekenfonds en de NOV. Die instanties hebben Boejharats zaak 'oppervlakkig en onvolle dig' uitgezocht en gesprekken met het ziekenhuispersoneel weergegeven op een manier 'die bladen als Story en Privé niet zou misstaan'. Withagen voegde daaraan toe dat met het cijfer materiaal onverantwoord is om gesprongen. Verder is er nog de positieve mening van twee su pervisors die Boejharat een half jaar in de operatiekamer op de vingers keken en die geen fou ten constateerden. Harold Boejharat is vastbesloten tot het bittere einde door te vechten. Hij moet wel; behalve zijn eer, staat zijn toekomst op het spel. Banen voor orthopeden liggen in Nederland niet voor het opscheppen. Een omstreden arts zal bij een sollicitatie niet snel voorrang krijgen. Uitwijken Orthopeed Boejharat: ...tot het bittere einde doorvechten... naar het buitenland - er zouden aanbiedingen liggen uit de VS en het Midden-Oosten - vat hij op als verbanning, zeggen ingewij den. ;,En verbanning, dat pikt hij niet Zijn leven ligt hier, dat wil hij niet laten verwoesten". Architect B.V. van den Berg, ooit mede-oprichter van de Stchting Historisch Krallngen, heeft gisteren uit handen van wethouder Jan Laan (ruimtelijke or dening) de Wolfert van Borselenpenning uitgereikt gekregen. De plechtigheid vond plaats tijdens een drukbezochte receptie bij Locus Publicus aan de Oostzeedijk. Van den Serg heeft zich jarenlang beziggehouden met de Rotterdamse monumenten, in tal van ver schillende functies. Onder zijn teidlng kwam er een voorlopige monumenteninventarisatie in de deelge meente Kralingen en bleek de inspraak op het Kra- lingse monumentenbeleid vaak succesvol. In de Maranathakerk, Josselin de Jonghlaan wordt morgen avond een zangdienst gehou den. Meewerking wordt ver leend door het IJE Koor Over- suhie. Spreker is ds. H, J. van Da len uit Zuidland. De zangdienst heeft een open karakter, en is bedoeld om niet-kerkelijken met de eenvoud van het evange lie kennis te laten maken. De sa menzang voor de dienst begint om 16.45 uur. De Culturele Commisie de Castagnet houdt morgen een Weense-Middag in buurthuis De Duikelaar, Anth. Duiklaan 9. Medewerkenden zijn Lenie Becht, sopraan, Gerda v.d. Wens, viool en Bernard The- mans, piano. De zaal gaat open om 13.00 uur en de toegangsprijs, is 5. kinderen tot 12 jaar2.50. Elke donderdagmiddag wordt in de St Laurenskerk een mid- dag-pauze concert gegeven. De programma's zijn zeer geva rieerd, allerlei instrumenten en zang komen aan bod. De uitvoe-' renden zijn veelal studenten van de conservatoria. Het program ma voor de komende weken ziet er als volgt uit: 23 november: Ca therine Provence, zang en Frank de Bakker, orgel/piano. 30 november: Annemarie v.d. Sluis, fluiten Diana Middelkoop, orgel en op 7 december: Lian" Huyber, blokfluit en Corine Rieske, orgel. De concerten be ginnen om 12.45 uur. Na twee try-outs op 22 en 23 november heeft vrijdag 24 no vember in theater Lantaren/'t Venster de première plaats van het stuk 'Rest and remember'. De nieuwste productie van het Onafhankelijk Toneel waarvoor het script werd geschreven door Gerrit Timmers, die zich liet in spireren door een serie grote landschaptekeningen van Jaco- bien de Kooij. Naast de vaste kern van het gezelschap Gerrit Timmers, Amy Gale, Marc Wan ning, Paul van Laak, Ton Lugte- rink en Mirjam Koen, werken aan deze voorstelling nog vier gasten mee: Marlies Hauer, Wie- ger Woudsma, Joke Tialsma en Dettie Glashouwer. Het stuk speelt t/m 30 november en de aanvang is alle avonden om 20.30 uur. De organist Mouring Hijze- lendoorn en Mirjam v.d. Burg, dwarsfluit verzorgen vrij dag 24 november een concert in de Petrakerk, Lombardijen. Vanaf 20.00 uur spelen rij wer ken van ondermeer Bach, Tele- mann en Rheinberger. doorMARTIJNVERWAAIJEN Rotterdam „Ik hoop dat wij in de komende vier jaar over veiligheid gaan praten en niet meer over het bestel. Ik doe zelf niet meer aan die laatste dis cussie mee. Wat ik wil is samen werken aan vergro ting van de veiligheid en tot het jaar 2000 niet meer zeuren over dat bestel". Krachtige woorden van de Rotterdamse korpschef R.H. Hessing in een discus sie, die onderdeel vormde van een werkbezoek van de VVD-kamerleden Dijkstal, Hermans, Korthals en Weisglas, gisteren aan de Rotterdamse politie. „Het bezwaar van die hele dis cussie is niet alleen dat die al veel te lang duurt, maar dat er ook justitieel gekeken is in plaats van bestuurlijk. Het zou beter rijn als de zaak op elkaar afgestemd wordt om het vervolgens snel af te ronden. Overigens moeten dan ook de financiën op elkaar afgesteld worden, want dat Idopt momenteel van geen kanten". Bij het werkbezoek, waar de hoofdinspecteurs Tjibbe Reitsma en Jan Hoogstraten inleidingen hielden over het concept-be leidsplan, kleine criminaliteit, bestuurlijke preventie en de aanpak van de georganiseerde criminaliteit, kwamen diverse andere aspecten ook aan bod. Zoals de regionale samenwer king. Hessing is daar in beperkte mate voorstander van. „Maar wat mij betreft alleen op het ge bied van de georganiseerde cri minaliteit en het milieu. Verder houdt het op. Ik kan me best voorstellen dat vooral de kleine re gemeenten meer behoefte hebben aan samenwerking. Waar Maassluis twintig procent samenwerking wil willen wij er pul. Het is een kwestie van het afstemmen van de behoeften op dat moment". „Want", benadrukte de korps chef, „verdeling op basis van ge lijkheid is natuurlijk praktisch onmogelijk. Dat zou betekenen dat de een de arrestant krijgt, de ander de cel, de derde de sleutel en de laatste het vervoermiddel. Dan is de zaak eerlijk verdeeld, maar werkbaar is het absoluut niet". Beleidsplan Hoewel het beleidsplan '90-'94 in concept en ter lezing bij burge meester Peper ligt, werd toch in gegaan op de inhoud. Belangrijk in dat plan zal de taak van de dis trictschefs zijn. Hessing was daar duidelijk over: „Voorheen wa ren wij meer doeners dan den kers, omdat vooruit denken ook verantwoordelijkheid met zich meebracht. Er zijn afspraken ge maakt met de districtschefs over de resultaten en over wat ze van plan zijn. In een later stadium moet geëvalueerd worden en kunnen de chefs aangesproken worden op hun verantwoorde lijkheid". Vooral vanuit politiek Den Haag is regelmatig verwoord, dat de politie veel efficiënter kan wer ken. Tot ergernis van Hessing, die zegt: „Dat verhaal moet op houden. Zelfs verschillende mi nisters wekken de indruk dat Korpschef R.H. Hessing: 'Door berekenen vasten-kosten is on werkbaar". veel politietaken door burgers gedaan kunnen worden waar door meer agenten de straat op kunnen. Want vergeten wordt dat die burgers ook betaald moeten worden. Bovendien is het nog maar de vraag of teveel uniformen op straat ook een ga rantie is dat het dan ook meteen veiliger is". Bewakingsdienst Het oprukken van de particulie re beveiligingsdiensten riet Hes sing niet als bedreigend. „Wat mij betreft kunnen er niet ge noeg van die bedrijven zijn. Het is voor ons geen concurrentie omdat men geen opsporingsbe voegdheid heeft. Het is toch te gek dal vakbonden zich hierte gen verzetten, terwijl zij niets anders doen dan op de spullen van de burgers of winkeliers let ten". „Anders is het als je bepaalde op sporingsdiensten gaat afstoten om financiële reden. Er beston den plannen om dat bij voor beeld te doen bij de parkeercon- trole. Parkeerwachters, bos wachters, parkwachters, het is prima dat ze er zijn. Maar ze moeten wel onder beheer van de politie vallen en niet in een apart gebouw met eigen middelen en wetjes V oet bal vandalisme Voetbalvandalisme, ook een item wat niet mocht ontbreken in de discussie. VVD-er Her mans pleitte alsnog voor doorbe rekening van politiekosten. Hes sing: „Dit is aan de orde gesteld uit een gevoel van onmacht. Gaat dit door, dan is voor de KNVB het probleem opgelost omdat ze het hebben afgekocht Maar de kern van het probleem, de maatschappelijke onvrede vooral onder de jeugd, daar wordt geen aandacht aan be steed". „Doorberekenen van kosten brengt met zich mee, dat voor een bekerfinale Nijmegen zegt, wij gaan akkoord als jullie 125.000 gulden betalen. Dan komt Utrecht en zegt wij doen het voor 50.000. En tenslotte zegt Rotterdam, leuk zo'n evene ment, wij doen het gratis. On werkbaar dus. Bovendien, we praten nu over voetbal, maar wat doen we dan bij een pausbe zoek. Moeten we dan het Vati- caan aanspreken"? Hard haalde de korpschef uit naar de voetbalbond. „Het wordt tijd dat de KNVB haar verant woordelijkheid pakt- Het is ten slotte hun belang dat de stadions gevuld blijven. Het is een bedrijf 'waar miljoenen in omgaan, daar horen dan ook investeringen bij. Maar tot op de dag van vandaag heb ik nog nooit met iemand van het sectiebestuur gesproken over het vandalisme". door KEES JONKER Rotterdam Het plan voor de uiterst opvallende meta morfose, die de kop van de Nieuwe Binnenweg in de ja ren negentig moet onder gaan, lijkt positief ontvangen te worden. Het nog prille ontwerp van paal- woningen- en potloodarchitect Piet Blom uit Monnikendam om dit deel van het Nieuwe Westen tegenover de Lage Erfbrug in een nieuw jasje te steken, heeft geenszins paniek veroorzaakt Er is veeleer een stemming van: 'Leuk dat ze hier eens wat extra aandacht aan geven'. „Ik heb die Blom hier al een keer paar keer zien rondschuiven. Wat hij precies van plan was, wist ik niet. Maar nu ïk merk hoe deze plek eruit kan gaan zien, denk ik, dat het toch niet slecht is", erkent P. Herfkens van de gelijknamige, al tachtig jaar oude bedden- en tapïjthan- del aan de Nieuwe Binnenweg 466. Iets minder enthousiast is de vijftigjarige Herfkens over de - manier waarop hij kennis heeft kunnen nemen van Bloms plan. Het plan, dat voorziet in de bouw van een nieuw potlood, een hoog glooiend gebouw, beiden vlakbij de Lage Erfbrug, enkele qua verschijning excentriek aan doende gebouwen plus twee nieuwe hofjes aan de Duys- en Van der Hüststraat, had Her fkens bij wijze van spreken lie-. ver op een inspraakbijeenkomst van de gemeente onder ogen willen krijgen. Maar na het 'uit lekken* /an de tekening kon die formelere weg niet meer wor den bewandeld. Herfkens klaagt daarover: „Het is toch te gek, datje zoiets uit de krant*moet vernemen. Hadden ze niet beter eerst met ons con tact kunnen zoeken?". Het gemopper ten spijt; kijkend naar Bloms ontwerp/volumes- tudie voegt hij er direct aan toe: „Zo heeft die kop toch een prima ponem?". Opkrikken Buurman J. van der Spek van kantoorboeken- en sigarenhan- del Nic. van der Spek heeft ook hoge verwachtingen van het plan van Blom. „Op zich ziet het er mooi uit", reageert de 43-jari- ge middenstander, die eergiste ren precies 25 jaar in zijn (va- ders)zaak werkzaam was. Van der Spek woont al zijn hele leven boven de winkel en kent dit stukje Nieuwe Binnenweg dan ook als zijn broekzak. Hij vertelt: „Dat door uitvoering van dit pian het achterland (de achterliggende, smalle en ver pauperde straten) ook wordt verbeterd, is toe te juichen. Want er zit nogal wat puin tussen, waar de slopershamer tegenaan moet". „Wat daarbij een rol speelt, is dat vele, vaak al wat oudere winke liers al jaren wachten op de re novatie. Daardoor bestaat er bij hen nauwelijks meer de neiging om hun winkels op te knappen", aldus de geboren en getogen Rot terdammer, die zegt dat het op krikken van de buurt goed valt onder de middenstanders. „Ik heb al veel positieve reacties ge hoord. Natuurlijk is niet elke vernieuwing een verbetering, maar dit idee inclusief het creër en van een poort aan de kop van de Binnenweg valt goed", is Van der Speks stellige indruk. Armoe troef Aan de overkant van de straat ligt het blok, dat volgens Bloms plan, plaats zal moeten maken voor het hoge gebouw met glooi ende vorm. Bij de in dat blok ge legen Rijwiel Cash Carry lijkt bedrijfsleider L. de Koning nau welijks verrast, als hij met het ontwerp wordt geconfronteerd, „In principe kan hetgeen kwaad om deze buurt wat meer bij Delfshaven te betrekken. Mo menteel zie je dat het hier met de maand achteruit gaat. Het is ar- moe troef. Er is veel verpaupe- 2 ring", constateert de 27-jarige in Rotterdam-Zuid woonachtige j? De Koning. g Of hij in het plan van Blom zou willen wonen? „Nee, kom nou", antwoordt hij, „ik woon aan de andere kant van de rivier. Dat is een heel ander volk. Als ik zou verhuizen, zou het eerder rich ting Barendrecht zijn". In de twee panden verderop ge legen slagerij Bené Chikar schrikt de uit het gelijknamige plaatsje in Marokko afkomstige S. Co udad van het plan van MiddenstandersVanderSpeken Herfkens oordelen positief: „Op zich ziet het er mooi uit". Colinda Franken en Louis van derSande in 't Kraantje: „Heel apart". Cj—- Plet Bloms plan voor de kop van de Nieuwe Binnenweg. Blom. „Dat is slecht nieuws, want ik zou hier beslist niet weg willen. Deze zaak bestaat al vijf tien jaar. De ligging is prima. En dat zou ik graag zo willen hou den", verklaart de 27-jarige sla ger, die perfect Nederlands spreekt Is Coudads grootste belang - ui teraard - het behouden van een geschikte lokatie voor zijn eigen slagerij, voor de bedoelingen van Blom kan hij best begrip opbren gen. „De wijk is de laatste jaren Bink achteruit gegaan. Veel goeie mensen zijn weggegaan", is de ervaring van de slager, die de kop van ae Nieuwe Binnen weg voor verbetering vatbaar acht. Blaakse Bos? Aan de andere kant van de Schie kan men vanuit café "t Kraantje ïg/Ael- brechtskolk) prachtig uitkijken op de plek, waar Bloms revolu tionaire plan van de grond zal moeten komen. Achter de tap staat de 22-jarige eigenaresse Colinda Franken. „Hartstikke leuk", is het eerste wat zij 2ich laat ontvallen. „Ik houd wel van veranderingen. En als ik dit plan zo zie, denk Oc het is heel apart". Puur toeval is het als vanzelf sprekend, dat Louis van der Sande in 't Kraantje een kop kof fie nuttigt De 43-jarige man, die volgend jaar aan de Voorhaven zijn Cocktail Club kan en mèg openen, wekt in eerste instantie de indruk een tikkeltje tureluurs te worden van Bloms tekening. „Ik sta met mijn mond vol tan den. Ik dacht eerst dat het het Blaakse Bos was. Hopelijk wordt het geen herhaling van de stads driehoek", zegt de toekomstige cocktail-barman. Zorgen hoeft hij déérover echter niet te heb ben, want er zijn in Rotterdam inmiddels voldoende mensen, die waakzaam zijn op het voor komen van al te moderne din gen,.. door Koos de Gast Burgemeester Bram Peper doet al zijn best om van het Overleg orgaan Rijnmondgemeenten wat te maken. Bestuurlijk stelt het nog niet veel voor, maar dat kan nog komen. Om als gemeen ten aan elkaar te wennen zijn er nu een stuk of wat werkgroepen gevormd, die gaan bestuderen op welke gebieden er kan wor den samengewerkt: woning bouw, verkeer en vervoer, be drijfsvestigingen, toerisme, noem maar op. Rotterdam opereert in dat ge wenningsproces heel voorzich tig, bijna schroomvallig zelfs. De angst van vooral de kleinere ge meenten is, dat het grote Rotter dam een heersende invloed op het gebeuren in de regio pro beert te krijgen. Er straalt van de grote stad macht uit en macht wekt achterdocht. Men heeft ook uit het verleden geleerd: hst experiment met het openbaar li chaam Rijnmond is vooral mis lukt door de voortdurende com petentiestrijd tussen Rijnmond en Rotterdam. Vandaar dat de burgemeester heel zorgvuldig opereert. Een voorbeeld is dat er nadrukkelijk op toegezien is dat niet alle wet houders van Rotterdam ook voorzitters van de werkgroepen worden, zoals tot dusver bijna automatisch gebeurde, Een an der voorbeeld van de pogingen om ook bestuurlijk onderling vertrouwen te wekken is de trip die de burgemeesters in januari gezamenlijk ondernemen naar de internationale toeristische beurs in Dusseldorf, een van de grootste in West-Europa, om daar samen de regio als een toe ristisch aantrekkelijk gebied te gaan promoten. Tegen die achtergrond is het verbazingwekkend dat wethou der drs. Jan Laan (PvdA) van de week plompverloren drie nieu we metrolijnen uit de mouw schudde, waarvan er twee op het grondgebied van „andere ge meenten moeten worden aange legd. Als men dan weet hoe fra giel de regionale samenwerking nog maar is, is het verbijsterend van de betrokken wethoudersin Schiedam en Ridderkerk te ho ren, dat zij van niets wisten, to taal verrast zijn en eerst zelf ook weieens over de kwaliteit van het openbaar vervoer in hun ge meente, willen meepraten. Als men regionale samenwer king wil frustreren, moet men vooral handelen als wethouder Laan. Als er nu één ding is dat regionale studie en besluitvor ming verdient, is het het open baar vervoer. Het is eigenlijk on voorstelbaar dat er nog geen re gionaal adviesorgaan is, waarin bestuurders van gemeenten in het verzorgingsgebied kunnen meepraten over de diensten van de RET. Dat is trouwens een permanente klacht van regiogemeenten, die van Rotterdamse nutsvoorzie ningen afhankelijk zijn. De ta rieven worden in de Rotterdam se raadszaal bepaald, de winsten op het GEB vloeien in de kas van Rotterdam. En dan vindt men het vreemd, dat gemeenten de concessie opzeggen. De organisatie van de regionale rampenbestrijding is ook zo'n voorbeeld van gemeentelijke sa menwerking, waarbij argwaan tegen Rotterdam troef is. Tot dusver is de Rotterdamse brand weer de spil van het gebeuren. Eén van de redenen, waarom er nu een eigen organisatiebureau met een eigen regionaal com mandant komt is, dat de ge meenten menen dat gelden die voor de regionale rampenstrij- ding ter beschikking staan via de Rotterdamse brandweer aan Rotterdamse zaken besteed wor den. Straks bij de regionalisering van de politieorganisatie ontstaat ook al behoefte aan een agglo- meratiebestuur. Weliswaar blijft iedere burgemeester hoofd van zijn plaatselijke korps, maar zo gauw acties van de politie een re gionaal karakter krijgen ligt het voor de hand dat Peper daarvoor bestuurlijke verantwoordelijk heid krijgt te dragen. Men moet constateren, dat de noodzaak tot regionale samen werking op alle gebieden niet al leen toeneemt, maar ook door gaat, ongeacht onze uit de tijd zijnde bestuursorganisatie. De politiek doet er er niets aan, lijkt al haar fantasie te stoppen in mo biliteitscenario's en milieu-actie plannen. Ze gaat er aan_voorbij dat voor de uitvoering juist ag- glomeratiebesturen nodig zijn. 'Elke regio moet nu maar zelf be denken welke samenwerkings vorm voor dat gebied het doel- matigst is. Dat is ook de aanpak van burgemeester peper. Maar wethouder Laan is blijkbaar in zijn Rijnmondperiode blijven steken

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2