'Wij komen alleen om te bidden' HUBMEfi SPORT Skibond wil af van 'oude mannen-imago' Sigmond: Ik doe het niet ZEEMAN'S SPORTAGENDA NAPRATEN MET i SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS jjSchieütarr^^J £yjaanSng^ J Marokkanen hopen dat van bewoners Dennendal verzet opgeven :"Wij zijn verhuisd: 's-Gravelandseweg 958 naast DIRCK III aan de Schie IJZERHANDEL B.V, Harreman geeft geen commentaar Juventus blijft ongeslagen 'We zijn allemaal gevaarlijk' Trouwen .Het blijft scnuiven en improviseren in Schiedam .Moeten museumbezoekers vooreen expositie tegen woordig naar de Grote Kerk omdat het Stedelijk 'wordt verbouwd, aanstaande bruidsparen moeten 'elkaar volgend jaar het jawoord geven in het mu seum omdat de plechtigheid in het stadhuis wel eens verstoord zou kunnen worden door bouwvakkers. Trouwen in het museum in de sfeervolle aula kan uiteraard pas als de verbouwing van Schiedams kunstpaleis erop zit En eveneens vanzelf spreekt dat de renovatie van het stadhuis pas van start kan wanneer het museum klaar is. Anders kan er ner gens officieel voor de wet worden gehuwd. Trou wen in de Grote Kerk kan het komende jaar wél doorlopend. De* kerk wordt voorlopig niet ver bouwd. Volgensdeambielijke planning gaat de aula van het museum voor trouwpartijen open op 1 juli 1990. l oktober is de laatste dag waarop in het museum kan v worden gehuwd. Daarna gebeurt dat weer als van- ouds MlI de voormalige raadszaal van het stadhuis aa n de Grot e Markt. Grote problemen met de 'aan- en afvoer* van bruidsstoeten bij het museum op de Hoogstraat ver wacht de gemeente niet, blijkens een communiqué. Bruidsparen die toch (parkeer) moeilijkheden vre zen, kunnen hun problemen vooraf bespreken met de ambtenaren van het bureau burgerlijke stand. Bowlen Bowlers uit de begintijd van Musis Sacrum zullen el- kaar aanstaande zondag 26 november weer eens ontmoeten. Twaalf jaar na de oprichting van het Schiedamse bowlingcentrum is er sprake van een heuse reünie. Schiedam heeft op bowlinggebied al tijd een vrij goede naam gehad. In de jaren zeventig waren spelers als Peter Lefeber, Wim Korteraaij en Erik Kok nationale kampioenen en was Musis Sa crum een geliefde oefenplaats voor de internationa le topbowlers. Het bowlingcentrum had namelijk als eerste in Nederland een computergestuurde baan. Hoewel zowel Musis Sacrum als het andere bow linghuis, De Walvis, momenteel in de competitie teen teams meer heeft, zijn er altijd nog 20'n 550 cbïedammers die wekelijks onderlinge wedstrij den spelen, waarvan 330 bij Musis Sacrum. Met name voor de bowlers van het eerste uur heeft John Melkert, ex-voorzitter van Musis Sacrum, de reünie georganiseerd. Zondag zal op de Lange Haven in Schiedam vanaf twee uur eerst een onderling toernooi worden ge speeld waarna de reünisten 's avonds een besloten feestavond met koud en warm buffet zal worden aangeboden. De nadruk ligt met name op de laatste activiteit, meldt Melkert. De Bjg-Band Waterweg- Noord, onder leiding van Kees Matla en zanger Mart Meli, zullen optredens verzorgen. Voormalige en huidige leden van Musis Sacrum kunnen zich nog voor de reünie opgeven bij bowiingcentrum Musis Sacrum (4732422) of organisator Ton Melkert (4711072). Spelen In Schiedam heet het Jeugdland, in Vlaardingen noemt men het wat bescheidener Jeugd stad. On danks die kleinschaligheid heeft het maar een haar tje gescheeld of Vlaardingen had de spelletjes voor de jeugd in de schoolvakanties moeten afschaffen, De bezuinigende gemeente dreigde ook in deze vorm van jongerenwerk het mes te zetten. Maar de organisatoren van Jeugdstad hebben stad en land afgebeld om het evenement te laten voort bestaan, en met succes: ook de politici oordeelden uiteindelijk dat het niet aangaat om de schooljeugd hun vakantie op straat te laten doorbrengen. In de '•-meerjarenbegroting die de gemeenteraad heeft goedgekeurd, is voor de komende vijf jaar ook de subsidie voor jeugdstad geregeld. En dus is het kin derfestijn een tijdje uit de financiële zorgen. Jeugdstad viért dat de komende kerstvakantie met een scala aan activiteiten in de Lijnbaanhallen. Die worden gehouden op 23 en 29 december en van 2 tot en met 5 januari. De toegangsprijs blijft dankzij de fi nanciële garanties van de gemeente laag: een rijks daalder per keer. Organisator Aad Groenewegen wil dit keer ook een door de bezoekers zelfgemaakte Jeugdstad-krant laten verschijnen. Boksen Trimmen en joggen zijn niet de enige manieren om .sportief en gezond te blijven, vindt het gemeentelijk bureau voor sportieve recreatie. Het bureau kan ook andere sporten van harte aanbevelen, 2oals boksen. Elke woensdagavond vindt er voor geïnteresseer den een boksinstuif plaats in de gymzaal aan het Kruidenpad in Holy. De demonstraties worden ver zorgd door een boksinstructeur. Hij wijdt nieuwelin gen in in de kunst van het sparren, touwtje springen en het gebruik van de bokszak. Onderscheiden De Maassluizer P.L. van Vliet heeft de Vlaardingse wethouder Bas Goudriaan voor het laatst de hand gedrukt. Van Vliet deed dat als dank voor het lintje dat Goudriaan hem even tevoren op de revers had jgespeld. De Maassluizer kreeg de ere-medaïüe in 'goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, -vanwege zijn afscheid als stafmedewerker van de dienst Bouw- en Woningtoezicht. Hij werkte sinds 1952 bij de gemeente Vlaardingen, de stad waar hij ook werd geboren. Hij woont echter al geruime tijd jn Maassluis. dinsdag 21 november voorlichtingsavond sex en aids, wijkcentrum De Erker, 20.00 uur. woensdag 22 november Brand aan, kindervoor stelling van theatergroep Dwarf, Rod Roo sen zaal .Passagetheater, 14.00 uur. donderdag 23 november hypnose, spiritistische le zing, wijkcentrum Nleuw- fand, 20.00 uur. vrijdag 24 november film Kleine Vera, filmhuis Schiedam, De Teerstoof, 21.30 uur. nie. 14.00 uur. donderdag 23 november film Havinck, filmzaal Har monie. 20.30 uur. Hexa/Fysica, danspro- ductie, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. lunchconcert door orga nist Aad Zoutendijk, Grote Kerk, 12.45 uur. vrijdag 24 november film Havinck, filmzaal Har monie, 21.30 uur. concert Anlmato, Harmo nie, 20.00 uur. Big bang, Pigeon Drop, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. live-optreden Gorgeous Blondes, buurthuis Oost, 22.00 uur. woensdag 22 november klnderinstufi wijkcentrum De Heipaal. 14.00 uur. meespeeltheater Maak en show voor de Sint, Harmo- vrijdag 24 november verkoopexpositie schilde rijen, Koningshof, 14.00 uur. door CAREL VAN DER VELDEN °P de islamieten. De gemeente xheeft zijn uiterste best gedaan om Maassluis De spanning van de Marokkanen een alternatief te de afgelopen weken is duidelijk bieden, liet wethouder Anton Wu- af te lezen van de gezichten van strow de laatste maanden regelma- de Marokkaanse islamieten, tighoren. Terwijl zij gistermiddag de mos- Door de aangeboden lokaties conse- kee aan de Groen van Prinste- dU,®nt te weiS?ren- hebb?i?..d.e 's-Gravelahdseweg 958, Schiedam, Tel- 010-4267594 rerkade ontruimden, zit hun ge moed vol van de hectische ge beurtenissen van de laatste da gen. Het vertrek leidt een onze kere toekomst voor de Marok kanen in. Maar ook aan de laat- rokkanen zelf om moeilijkheden gevraagd, vindt hij. De groep is im mers al jaren op de hoogte van het feit, dat het huidige onderkomen moet worden gesloopt voor een al ternatieve lokatie. De honkvast heid doet de gemeente dan ook af ste dagen in de voormalige als stank voordank. gymzaal heeft de Marokkaanse principe zijn wii altijd bereid geweest te verhuizen reageren de 5' bestuursleden op de aantijgingen, o Wie ook blaam treft, duidelijk is dat hét huisvestingsprobleem de ge- 2 meen te in grote verlegenheid heeft gebracht. Terwijl de Turkse isla- -mieten en het bestuur van de Krin gloopwinkel de school op aanma ning van de gemeente vrijwillig verlieten, lieten de Marokkanen zich niet uit hun onderkomen lok ken. gemeenschap een bittere nas maak overgehouden. Directe oorzaak is het incident van jongstleden donderdag. Kort nadat een groepje biddende Marokkanen het gebouw had verlaten, gooiden onverlaten 's middags alle ruiten uit het religieuze onderkomen. Het incident heeft bij de islamieten dui delijk meer stuk gemaakt dan de al leen de ramen van hun gebeds ruimte. Schending van een huis van Allah wordt door islamieten als een grove belediging beschouwd. Het gedrag van de jeugdige Maassluizers sterkt hen langzamerhand in hun mening dat zij hun godsdienst op vijandige Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 21 november 1989 Boot doelde hiermee op de drie por- toeabins, die de gemeente voor 115.000 gulden in de Burgemeester Zaneveldstraat laat neerzetten. In 2ijn pleidooi deed de gemeentelijke advocaat dit aanbod, hetgeen de rechter ongetwijfeld inspireerde zijn fiat te geven aan de ontrui ming. Noodgreep Toen de Marokkanen de sleutel van v -•o- —v het complex wilden ophalen, bleek giuui wo v<m uc uag uju uc iu»- uc vp u» uw, vu aaiiuuu u«wit uc bodem moeten beoefenen. Boos op Van der Waal en de stichting Eben het gebouwtje er echter nog niet te rokkanen in de weer met de ver- gelovigen lopen. „Dat was nogal lo de gemeente zijn zn met, zeggen de Haëzer heeft de gemeente afgespro- staan. Als noodgreep bedachten huizine. Een ritueel dat zich door de gisch". reageert het duo. ..Dat ee- bestuurleden van de Stichting Ma- ken dat de rijkssubsidies voor 1989 ambtenaren toen een nieuwe con- Door de moslims Angstvallig Doordat de Marokkanen bleven zitten waar zij zaten, kwam de be oogde start van de te verwezenlij ken nieuwbouw angstvallig dicht bij. Met de Vlaardingse aannemer meente Maassluis mag beweren dat 'de vloerkleedjes en de koffiepot desnoods op de fiets kunnen wor den vervoerd', twee verhuizingen binnen een week had de rechter mogelijk toch iets teveel van het goede gevonden. Tijdens de verhuizing wordt overi gens duidelijk, dat de komst van een verhuiswagen zeker geen over bodige luxe is om de inventaris van de moskee te transporteren. Een groot deel van de dag zijn de Ma- houder Anton Wustrow, Maar de gelovigen hebben er zelf om ge vraagd, voegt de bestuurder van so ciaal-democratische huize er stee vast aan toe, Wustrow stoelt zijn dat De Marokkaanse islamieten ont ruimden gistermiddag de moskee aan de Groen van Prinstererkade. mening vooral op het aanbod, hij de islamieten verleden jaar deed. In dezelfde Burgemeester Zane veldstraat als waar nu de portoca- bins verrijzen, had de wethouder verleden jaar een permanente loka tie op het oog. Dit aanbod lieten de rokkaanse Eenheid Maassluis. „Schrijf maar gerust dat wij woe dend zijn", vertellen de bestuursle den Abdelmajid Elhajjamin en El Haddioul Mouloud, terwijl landge noten met de inventaris van het ge bouw lopen te sjouwen. Foeteren Dat zij hun vertrouwde onderko men moeten verlaten is één ding, maar het steekt hen des te meer dat zij door de gemeente worden afge schilderd ais een stelletje lastige portretten. Die constatering komt niet voort uit achterdocht, want de afgelopen maanden werd er in di plomatieke termen flink gefoeterd in het project worden geïnvesteerd. Met deze opzet gaat 'Den Haag' al leen akkoord als de eerste paal voor 1 januari 1990 in de grond zit. Door het kerstreces in de bouwvak ligt deze fatale datum in de praktijk echter twee weken eerder. Deze tijdsdruk vormde de aanleiding van het kort geding. De gemeente won de rechtszaak, maar door een gemeentelijke misrekening hadden de Marokkanen de plannen toch nog lelijk in de war kunnen schop pen. Rechter mr. C.H.P. Boot stel de als voorwaarde aan de ontrui ming dat de gemeente de gelovigen een alternatieve lokatie zou aanbie den. huizing. Een ritueel dat zich door de gemeentelijke misrekening volgen de week zal herhalen. Inschikken De verhuizing toont volgens Elhaj jamin en Mouloud aan dat er met de Marokkanen best zaken is te doen. Dat zij pas na een gerechtelijke uit spraak tot verhuizing waren te be wegen, heeft de gemeente volgens de Bestuursleden uiteindelijk aan zichzelf te danken, „Wij hebben to taal geen perspectief", stelt secreta ris Abdelmajid Elhajjamin. „We krijgen voor tien maanden een on derkomen, maar wat moet er daar- structie. Door de moslims een weekje boven de brandweerkazer ne te laten logeren, zou de slow nog op tijd kunnen beginnen. Daar na zouden zij in het tijdèjijke onder komen in de Burgemeester Zane veldstraat kunnen trekken. Met deze constructie zijn de Marok kanen gisteren uiteindelijk schoor voetend akkoord gegaan. Als zij het pand niet hadden ontruimd, was er mogelijk een nieuw kort geding ge volgd. Zover is het niet gekomen, al was het zeker niet uitgesloten ge weest dat de rechter een stokje voor het gemeentelijke opzetje had ge- na gebeuren? Wij weten het niet en stoken. Want de op effectbejag be- de gemeente ook niet", luste advocaat Duijsens van de ge- Problemen zijn er, erkent ook wet- gisch", reageert het duo. „Dat ge bouwtje was slechts twaalf bij zeven meter, terwijl wij hier 350 vierkan te meter hebben. Wij willen best in schikken, maar dat gebouw was echt veel te klein". Voor de 180 gelovigen, die tot de Marokkaans-islamitische groepe ring behoren, heeft de stichting zelf een gebouw van ongeveer driehon- - derd vierkante meter in gedachten. Tevreden zouden zij zijn met een voormalige winkelpand in het Dennendal, dat zij onlangs hebben gekocht. De omwonenden protesteren reeds bij voorbaat tegen een moskee voor hun deur, al bevinden de voorbe reidingen zich slechts in een zeer pril stadium. De vooruitzichten zijn somber voor de Marokkanen, want het voorlopig koopcontract loopt op 16 januari af. Mochten er op die da tum te weinig garanties zijn, dan blazen de islamieten de koop af. De hoop op een eigen plekje is dan ver dwenen, terwijl het de gelovigen op een strop van 36.000 gulden komt te staan. Het bestuur van de Marokkaanse stichting ziet voorlopig maar één oplossing: overleg met de bewoners van het Dennendal. „In de krant le zen we dat de bewoners bang zijn yoor herrie en teveel auto's. Het lijkt ons daarom tijd om in een ge sprek een paar misverstanden uit de wereld te helpen' „Zo hoeven nergens bang voor te zijn", zeggen Mouloud en Elhajja min, „De ervaring leert dat slechts twee of drie gelovigen met de auto komen. In de moskee komen wij bovendien alleen om in stilte te bid den. Last zal men dus niet van ons hebben. Allah heeft ons bovendien de opdracht gegeven, goed te zor gen voor onze buren". Vlaardingen Louis Harreman bewaart geen prettige herinneringen aan de wed- striijd QuintusOranjeplein, De Vlaar dingse scheidsrechter was zondagmiddag genoodzaakt beide ploegen acht minuten voor tijd definitief naar de kleedkamer te dirigeren (Quintus leidde op dat moment met 1-0), toen er een opstootje tussen de toeschouwers ontstond, waarin zich ook enkele spelers van het Haagse Oranjcplein mengden. Harreman onderbrak het duel in eerste in stantie voor een afkoelingsperiode van tien minuten. Toen hij verder wilde gaan, weigerde Oranjeplein bij monde van trai ner Theo Mulder de wedstrijd voort te zet ten, 'Volgens Oranjeplein-secretaris Ton van Gilst zou er met flessen zijn gegooid, welke visie door Jan van Velzen, ae voor zitter van Quintus, met stelligheid wordt ontkend. Scheidsrechter Harreman liet via zijn vrouw weten geen commentaar te willen geven, „Daar heeft mijn man geen behoef te aan", zo deelde zijn echtgenote telefo nisch mee". En Joop Molendijk sr, de Schiedamse trainer van Quintus: „Dat Oranjeplein niet verder wilde spelen, om dat het zich bedreigd voelde, is een lacher tje. Maar dat zou die scheidsrechter ook in z'n rapport vermelden". Capelle aan den IJssel Ook tegen Cady'73 behielden de basketballers van Juventus hun ongeslagen status. De Schiedamse ploeg had bij rust een kleine voorsprong (51-42), die twintig minuten later een veel ruimer aanzien had ge kregen (120-87). Toch had de equipe van Frans Wentholt meer problemen om afstand te nemen dan de zege doet vermoeden. Met name voor rust was Cady'73 tot tegenstand van formaat in staat en bedroeg het verschil op een gegeven moment slechts één punt in Schiedams voordeel (33-32). Ook na de onderbreking kwam Cady'73 nog even goed terug (55-50), maar toen de verdedi ging van Juventus de deur in het slot gooide, was de het pleit snel beslecht. Terwijl de Capel- se spelers alleen maar liepen te mopperen, scoorde Juventus aan de lopende band (120-87). Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportred8ktie van deze krant, postbus 110,3130 AC Vlaardingen. Do 3portredaktie is overdag telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010-40565C9. DINSDAG 21 NOVEMBER Voetbal; 19.30 SW 2—Ajax 2. WOENSDAG 22 NOVEMBER Basketbal;20.30 RZ 3-Juventus (dh Zsslvoetbsl: Westwijk- hal Vlaardingen: 21.40 DV0*32BKB. DONDERDAG 23 NOVEMBER Zaalvoetbal; Marorlethal Schiedam veld 1:21.00 HBSS—All Greens (d* Volleybal; 19.45 Pollux—WVC (h). VRIJDAG 24 NOVEMBER Volleybal; 21.00 Holy—HJPV4{d). Jelmar van Beek: ...vier, vijf keer in de week trai nen... Vlaardingen Toekomstvisie kan de Nederland se skibond niet worden ontzegd. Al voor de Olym pische Spelen van 2002 wordt een langlauf-ploeg klaargestoomd. Kinderen, de luiers nauwelijks ontgroeid, worden geselecteerd op basis van hun verrichtingen op sneeuw, zodat zij over dertien jaar topprestaties kunnen leveren. De bond wil zo definitief afrekenen met het 'oude mannen-imago' dat hetlanglaufen in ons land nog altijd heeft. Een imago, dat heeft voorkomen dat Nederland internationaal hoge ogen kon gooien. Nederland heeft zelfs nimmer iemand kunnen af vaardigen naar de Olympische Spelen. Dat moet nu anders worden, te beginnen, bij de jeugd. Drie keurkorpsen kan de skibond al met trots pre senteren: 1992, 1998 en 2002. Zoetermeerder Jel mar van Beek, net zestien geworden, behoort tot het Ianglauf-team 1998. Samen met acht jongens en vijf meisjes, in de leeftijd van veertien tot acht tien jaar. Een zwaar trainings- en wedstrijdpro gramma moet uitmaken wie over een kleine tien jaar geschikt is voor de top. Hoort Jelmar van Beek daar in 1998 bij? „Oh, ja. Daar ben ik vrijwel zeker van. Op kampioen-' schappen eindig ik ook altijd bij de besten", vindt de Zoetermeerder zelf. Hij kan, ondanks zijn nog jonge leeftijd, bogen op een aardige prestatielijst. Sinds 1985 is hij meermalen, als pupil en junior, langlauf-kampioen van Nederland geweest. Van Beeks carrière begon als zoveel anderen: „Zes jaar geleden gingen we met de hele familie een weekje langlaufen. Het ging direct lekker. Ik heb mijn lengte mee. Hardlopen heb ïk ook altijd goed gekund". En lopen zal Van Beek de komende jaren nog veelvuldig moeten doen. ,Jk train vier, vijf keer in de week. Hardlopen en rolskien. En ook roeien, goed voor de beenspieren. Verder natuur lijk niet roken of drinken en veel slapen". Hij hoopt zijn vele eenzame rondjes door de nieuw bouw van Zoetermeer nu te kunnen verruilen voor de meer professionele kunst-skibaan die pas in het Westerpark is geopend. Matten en groene zeep moeten daar de banen in de wintersportoor den nabootsen. Maar het echte werk gebeurt na tuurlijk in de sneeuw. De skibond houdt een paar keer per jaar hoogtestages in de sneeuw voor het team '98. Praktijk Op de wedstrijden, meestal in Duitsland, Oosten rijk en Zwitserland, moet het geleerde in de prak tijk gebracht worden. Voor de Nederlandse lang laufers betekent dat ook de preparatie van het ei gen materiaal voor iedere wedstrijd. „Je ziet grote verschillen tussen de landen. De Zweden bij voorbeeld arriveren met een grote bus en hebben per persoon wel vijftig paar ski's bij zich. Zodat ze onder alle omstandigheden wel een geschikt paar voorradig hebben. Wij moeten het doen met één paar. We waxen de ski s en bevesti gen kaarsvet met een strijkijzer. Je moet letten op temperatuur van de lucht en de sneeuw en de vochtigheid. Het is nog een hele kunst het materi aal zo te behandelen dat de ski's optimaal glijden". Ook uit dit voorbeeld blijkt dat Nederland nog een behoorlijke achterstand heeft goed te maken. „Maar wij doen het de laatste jaren toch goed", ver betert Jelmar, „Tijdens regionale wedstrijden in het buitenland halen we regelmatig een derde of vierde plaats". Jelmar" van Beek, zestien winters jong. Een topper in de dop. Zijn toekomst staat voorlopig in het te- J ken van het langlaufen. Een bewonderenswaardi- ge opgave. Ziet hij eigenlijk nog wel wat van het landschap, als hij door over de sneeuw glijdt? „Ja hoor. Ik maak regelmatig grote rondes en dan let ik zeker op de omgeving. Heel mooi". Vlaardingen Henk Sig mond denkt niet aan een te rugkeer. De laatste man in ruste gelooft ook niet dat Danny Molendijk er de trai ner naar is om weer een beroep op hem te doen. Hoe wel Zwaluwen VI na de 4-1 nederlaag tegen HVO is afge gleden naar de onderste re gionen, meent Sigmond (33) dat het nog veel te vroeg is om in paniek te raken. Het vervroegde heroptreden van Ruud van Dijk wipt niettemin nadrukkelijk in die richting. Sigmond zal voetbal lend misschien niet direct iets extra's bieden, maar een meter of tien achter z'n mandekkers spelend, is hij bij uitstek de per soon om de alsmaar afnemende organisatie weer in geordende banen te leiden. „Als het echt allemaal zo slecht zou zijn, hoe zijn ze dan aan die- acht punten gekomen", vraagt Sigmond, die dit seizoen trainer is van de A-jeugd van Zwalu wen. „Ik heb begrepen dat ze uit de meeste punten pakken. Vol gens mij liggen de problemen niet achterin, maar voorin. Ik heb Harry Boekholt in het begin gezien en toen deed hij het erg goed, Naar wat ik heb gehoord, gaatdatnunietmeerop' Sigmond vindt voorts dat hij het niet kan maken om de A-junio ren in de steek te laten voor een ongetwijfeld tijdelijke rentree ïn de hoofdmacht „Zullen ze er echt zo veel wijzer van worden als ze iemand van 33 terugha len?. Ik ambieer het helemaal niet, anders was ik vorig seizoen ook niet gestopt Ik doe het niet, hoewel zulke suggestieve be richten natuurlijk best een goede reclame voor mij zijn". RIK BROUWER (27} apMlt vanat zijn zevende levenajoar bij de korfbalvere niging Vlaardingen. Hij acteert er niat alleen al xo'n zeven jaar in het eerate team, TTi8ar fungeert ook nog een»—na eeret zijn funktie al» aipiranlen-com- mlattelld te hebben neergelegdala jeugdtrainer. KV Vlaardingen heelt nog meer 'Brouwertjes' in de gelede ren, want naaat Rick apelen ook broer Arno en zua Hedi in het atandsardteam dat hel zaalaefzoen opende met een klinkende 15-11 zege op De Danaïden. Rik Brouwer, door het afhaken van René Zweta tot aanvoerder benoemd, nam met drie treffers twintig procent ven de Vlaardingse productie voor zijn rekening. door SANDER SONNEMANS Een goed begin is het halve werk. „Ja, gelukkig wel. Vorig sei zoen eindigde we op de derde plaats, nog achter De Danaï den, dus ik ben uitermate blij met deze overwinning". Wat vormde de basis van deze belangrijke zege „Vorige week speelden we een oefenwedstrijd en dat ging ont zettend slecht In de rust kozen we voor een andere opstelling, waarbij Arno en ik in één vak kwamen te spelen. Prompt ging het stukken beter en met die opstelling zijn we dan ook tegen De Danaïden het veld in gegaan. En met succes". Jij kan dus met jouw broer pri ma overweg in één vak? „We hebben zelden met elkaar in een vak gespeeld en ik moet zeggen dat het best lekker ging. Arno is onder de paal vrij sterk .waardoor hij verdedigend een aardig handje kan helpen. Ver der is hij in aanvallend opzicht erg gevaarlijk, maar dat zijn we eigenlijk allemaal". Opvallend was de afwezigheid van juliie aanvoerder Ren Zwets. „Om alle vreemde verhalen uit de wereld te helpen: hij heeft de groep vorige week zelf bij zich geroepen om mee te delen dat hij op eigen verzoek in het tweede wilde gaan spelen. De redenen heeft hij niet kenbaar femaakt. Doordat hij vertrok, en ik aanvoerder geworden". Na het vertrek van trainer Rob van Nijnatten, die jullie heef groot gemaakt, zwaait Jelle Ram nu de scepter bij Vlaar dingen. Hoe groot was die om schakeling? „Veel kan ik daar natuurlijk nog niet over zeggen, want hij is pas enkele'maan den bij ons bezig. Ik vind het wel fijn dat hij hetzelfde spelletje wu spe len als Van Nijnatten". Vergelijk beide trainers eens met elkaar? „Dat is niet gemakkelijk, want Van Nijnatten heeft zes jaar bij ons getraind, terwijl Ram er pas is. Rob was meer een verei- gingsmens. Hij ging regelmatig als laatste na de training naar huis en bij hield zich niet alleen bezig met het eerste en tweede team, maar Het ook zijn neus bij lagere twaalftallen en jeugd- teams zien. Maar misschien kan ik dat over enkele maan den ook wel van Jelle Ram zeg gen". En hun aanpak. Verschilt die? „Nauwelijks. De lijn die Van Nijnatten er bij ons heeft inge bracht, wordt door Ram door getrokken. Ook hij kiest voor attractief spel waarbij snel uit verdedigen en creatieve aan vallen hoogtij moeten vieren. En dat bevalt mij wel". Van Nijnatten heeft jullie drie keer kampioen gemaakt. Hoe zijn de kansen dit seizoen voor jullie? „Jelle Ram wil graag bovenin meedraaien en zien waar we tenslotte terecht komen. Ik denk daar, en met mij de hele ploeg, wel anders over. We zijn een heuse titelkandidaat en willen dan ook kampioen wor den. Dat is tenminste mijn per soonlijke doelstelling. Zaterdag spelen we tegen het vorig sei zoen uit de overgangsklasse ge degradeerde Haagse VES en als we die pot winnen zijn we zeker op de goede weg". Je speelt nu twintig jaar bij, Vlaardingen. Raak je niet uit gekeken op die club? „Alieen om op een hoger ni veau te gaan spelen, zou ik een andere dub gaan. Eerlijk gezegd denk ik dat het niveau van de overgangsklasse, en dat bereiken we als we promove ren, voor mij wel het hoogst haalbare is. Waarom zou ik bij Vlaardingen weggaan? Het is er oer-gezeïlig en ik ken er ie dereen. Neen, voor mij is Vlaardingenwelhétduppie!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1