Sint Radboud zet slotakkoord in WATERWEG 19 Carel Akemann heeft nog altijd een Fort una-hart Zorgen om inbraken in ouderen woningen ^laardinger^n 'Manusje van alles' bijna kwart eeuw in dienst bij KNVB DE BAKERMAT mmm Rotterdams Nieuwsblad donderdag 23 november 1989 ^SCHIEDAM" Zilveren uitvoerder Uitvoerder Willem van Rijswijk van Van Rietscho ten Houwens BV Elektronische Maatschappij in Rotterdam is vanmiddag onderscheiden met de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oran je Nassau. Hij kreeg die onderscheiding ter gelegen heid van zijn veertigjarig bedrijfsjubileum. De ver sierselen werden hem tijdens een bijeenkomst in het Sc hied am se stadskantoor opgespeld door burge meester Reinier Scheeres. Drievlak Een keuze uit de collectie van het Stedelijk Museum in Schiedam is vanaf morgen te zien in het gemeen temuseum Het Markiezenhof in Bergen op Zoom. De expositie, die daar tot 22 januari is te zien, heeft de naam Drievlak meegekregen. Directeur Hans Paalman van het Stedelijk reist morgen naar Bra bant af om de tentoonstelling officieel te openen. VLAARDINGEN J ubileumsho w Jan Hoogerwerf, specialist in het inrichten van kan toren, viert zijn zilveren jubileum. Om die reden houdt hij open huis die vanavond tot tien uur door gaat en morgen de gehele dag. Aan de Productie straat 7 toont Hoogerwerf in zijn showroom hoe de jaren negentig er qua inrichting kunnen uit gaan zien. De bekende hardloopster EUy van Hulst treedt in dezer dagen in zijn zaak als gastvrouw op. Wordt vervolgd De Stadsgehoorzaal wordt zaterdag omgetoverd in een tekenfilmparadijs. Vanaf twee uur wordt daar de vierde Wordt Vervolgd Clubdag van het even eens vierde seizoen gehouden. Jonge liefhebbers van strips en tekenfilms kunnen hun hart ophalen. Speciaal voor hen wordt een serie tekenfilms ver toond. Tussendoor zijn er optredens van huiszanger Rein Gerlofs, de clowns de Jobro's, bandparodist Robert Amsterdam en buikspreker Ritsko van Vliet. Vaste onderdelen tijdens de altijd drukbe zochte stripdagen zijn de Gekkebekketrekke show, het Toetje Boe-spel en een ruilbeurs van plakplaat jes. Jubilarissen CNV rDe Vlaardingse afdeling van de Bouw- en Houtbond CNV huldigt 8 december twaalf jubilarissen. Tijdens een bijeenkomst in het kerkcentrum Holy aan de Reigerlaan worden zes leden in het zonnetje gezet die al zestig jaar contributie betalen. De overige le den zijn respectievelijk 40 en 25 jaar lid van de bond. Na de pauze treedt m uziekgezelschap Insulinde op. j MAASSLUIS Furie in dok Het Prins Bernhard Fonds heeft 36.000 guloen be schikbaar gesteld voor restauratie van de Furie. De stichting Hollands Glorie, eigenaar van de befaam de stoomsleepboot, beschikt nu over voldoende geld om het schip op te kalefateren. Onlangs zegde de provincie Zuid-Holland al 10.000 gulden toe. Om de Furie in de vaart te houden moeten snel en kele dringende reparaties worden uitgevoerd. Hoog op de lijst staat de vervanging van enkele spanten en mogelijk ook huidplaten inde machinekamer. Het scheepje gaat maandag 27 november in dok bij de scheepswerf Vlaardingen-Oost De werf heeft ongeveer twee weken nodig voor de onderhouds beurt. De Furie zal nog voor het einde van het jaar terugkeren naar de thuishaven in Maassluis, waar hetals vanouds wordt afgemeerd aan de kade achter het Nationaal Sleepvaartmuseum. MAASLAND Gesloten deuren De Maaslandse gemeenteraad wil alleen met gede puteerde Loudi Stolker praten, als het informele overleg een openbaar karakter krijgt. Stolker komt op 4 december naar Maasland om de vestiging van het Westlands transportcentrum op de grens met Maassluis te bepleiten. Stolker wil dat de raad het verzet tegen het transportcentrum staakt. In juni stemde de raad tegen de vestiging van het centrum, dat de provide graag in Maasland wil vestigen. Tijdens het overleg wil de gedeputeerde de gemeen te een handreiking doen: het opofferen van het groene gebied tussen de rijksweg 20 en de Steendïjk- polder wil Stolker compenseren door het aanlegg- gen van een groenstrook van 100 hectare. Ondanks het aangeboden wisselgeld zal de stemming in de raad waarschijnlijk niet veranderen. De schermut selingen van deze week in de raad onderstreepten de ingenomen standpunten nog eens. Na scherpe kritiek van de Open Groepering en de PvdA besloot burgemeester Mieke Bloemendaal het besloten gedeelte uit het programma te schrappen. CDA-raadslid F. de Vos betreurde dit besluit. „Het getuigt toch van onfatsoen om dit door de gedepu teerde gevraagde informele overleg niet door te la ten gaan", meende hij. Onfatsoenlijk was het volgens burgemeester Bloe mendaal allerminst „Het voorstel om in besloten heid te vergaderen was afkomstig van het college". Door de interventie van PvdA en de Open Groepe ring is dit gedeelte van het programma nu van de baan. Schiedam zaterdag 25 no vember kunstveiling voor Nicara gua, café Podium, 14.00 uur. concert van de Robert Rico and hls Fabulous Band met muziek uit de laren twintig en dertig, café Podi um, 22.30 uur. sjoeitoemoof, wijkcen trum De Erker, 11.00 uur. poppentheater De Spot vogel speelt De Razende Donder, theater De Teer- stoof, 14.00 uur. zondag 26 novamber m Tot donderdag dan, to neel van Utile Duld, thBater De Teer stoof, 20.00 uur. jubileumconcert harmonie Ambroslus, Passagethea ter. 14.00 uur. muziekfilm Dance on fire van The Doors, café Podi um, 21.30 uur. ruilbeurs voor postzegels, munten en prentbriefkaar ten, dienstencentrum De 4 Molens, 13.30 uur. Hans Dorrestijn, Liederen van wanhoop en ongeloof, Stadsgehoorzaal, 20.30 uur. koopdag Israëlische pro ducer, Maassluissedijk 5, 10.00 uur. vlooienmarkt, Ujnbaan- halien, 9.00 tot 17.00 uur. films Circus op stelten en Hugo de Hippo, Triangel (11.00 en 13.30 uur), Mid- delhuyse (10.00 uur), Leger des Hells (10.30 en 14.30 uur), Ichtuskerk (10.00 en 13.00 uur) en Vred es kerk (11.00 en 14.00 uur), zondag 26 novamber gitaarduo A Capella in het Visserijmuseum, 15.00 uur. Rita Young countryshow, zaai Mlddelhuljse, 13.30 uur. verzamelaarsbeurs (prentbriefkaarten, postze gels. boeken), Lijnbaanhal, 10.00 tot 17.00 uur. Maassluis zaterdag 25 november film Rain Man, zaal Trian gel, 18.30 en 20.45 uur. film Havlnck, filmzaal Har monie, 20.30 uur. clubdag Wordt Vervolgd (strips), L 14.00 uur. zaterdag 25 november kindervoorstelling Me sokke sakke so. Theater collectief, Schuurkerkthea- ter, 14.00 uur. vogeltentoonstelling Vo- getlust, Fenacoliuspleln, 13.00 uur. jubileumconcert 700 jaar Delfland, mmv. Henry Blackmonkoor. Haags Ma- trozenkoor, organist Jaap Kronenburg, Grote Kerk, 20.30 uur. door OAFiEL VAN DER VELDEN Schiedam Zijn er nog Kethelaars die niet weten dat de dorpsharmonie Sint Radboud dit jaar honderd jaar bestaat? Het lijkt uit gesloten, want de bewo ners delen door middel van tal van jubileumcon certen en een grootschalig feestweekeinde al maan den mee in de feestvreug de. De muzikanten kijken zelf al maanden uit naar de reünie, die za terdag plaats vindt in Kethel. Het verleden vormt op zulke bijeen komsten doorgaans het belangrijk ste gespreksonderwerp. Maar ook tijdens de feestavond, die volgt op de reünie, worden de wortels van de vereniging niet verge .en. Uit stoffige archiever wist trom pettist Peter de Vette een toneel stuk op te vissen, dat de vereniging bij het tweejarig bestaan in 1891 op voerde. Dit toneelstuk, Een barbier brugwachter, handelt over een kapper, die zijn klanten regelmatig met een schuimende baard achter laat omdat zijn andere plicht roept; het openen van de brug. Voor zover bekend is het toneelstuk geen au thentiek Kethels verhaal, maar voor veel aanwezigen zal het ver haal ongetwijfeld associaties oproe pen met de werkwijze van de le gendarische Kethelse dorpskapper Piet van Beurden. Pas enkele jaren geleden legde de kapper, die aan zijn archaïsche werkwijze de spotnaam "Piet de Plukker' overhield, zijn schaar neer. In sommige opzichten leek Van Beurden, die ruim zestig jaar actief was als kapper, wel op de bar bier/brugwachter. Kapper Een half geknipte klant liet de dorpskapper regelmatig even wachten om aan een Kethelse boer een doosje sigaren te verkopen. Doorgaans gevolgd door een ge sprek over het wel en wee in het dorp. Toch had de klant weinig re den tot mopperen. Want Van Beur den was in het begin van de jaren tachtig nog de enige kapper in de wijde omtrek die voor drie gulden zijn klanten kortwiekte. Om het verhaal over de negentien de eeuwse voorloper van Van Beurden te laten herleven, zijn ze ven leden van Radboud druk aan het repeteren. Duizendpoot Peter de Vette is ook van de partij. De ontdekker van het toneelstuk speelt niet alleen zelf een rol, hij is ook nauw betrokken bij de organi satievan de reünie. Vandaag de eerste aflevering van een verhalenreeks over (se- mï)8porter8 die in het Water weg-gebied zijn geboren en ge togen, maar hun successen el ders in den lande of zelfs over de landsgrenzen behaalden. Het spite van deze serie wordt afgebeten door Carel Akemann. De 58-jarige oud-Vlaardinger, bij wie het Fortuna-bloed nog altijd door de aderen stroomt, is op 2 februari een kwart eeuw in dienst bij de Koninklijke Neder- landsche Voetbal Bond (KNVB). In bijgaand interview verhaalt het 'manusje van sIIbb' van het Nederlands elftal echter vrijwel uitsluitend over z'n Vlaardingse verleden. Volgende week gaat hockeyster Trudy HengBt terug in de tijd. a Verder vertegenwoordigt de 37-ja- rige inwoner van Schipluiden het korps naar buiten, terwijl het door hem geschreven jubileumboek eerder dit jaar verscheen. Doordat De Vette zich maandenlang door de archieven van de vereniging heeft geworsteld, geldt hij langzamer hand als de grootste kenner van de rijke historie van de dorpsharmo- Bouwvakkers Gaan de reünisten ongetwijfeld te rug naar het recente verleden. De Vette kan nog uitgebreid verhalen over de rol van Radboud in Kethel, dat voor de oorlog een zelfstandige gemeente was. Ondanks dat hem weinig bronnen ter beschikking stonden, heeft hij toch de nodige bijzonderheden over de vooroor logse activiteiten weten op te die pen. Dat Limburgse bouwvakkers Kethelaars inspireerden tot het op richten van een muziekvereniging, is in het dorp algemeen bekend. Over het reilen en zeilen in de eer ste decennia van deze eeuw is uit de overlevering veel minder bekend. De Vette weet te melden dat Rad boud een belangrijke rol speelde bij de oprichting van de Sint Jacobus- school in de Kerkbuurt. Als bijzon dere school kreeg het initiatief min der rijkssubsidie. De opbrengst van de eerste concerten werd aange wend om de katholieke school op te kunnen richten. Het illustreerde, dat Sint Radboud in de beginjaren een bij uitstek katholiek karakter had. Pastoor Koevoets gold in de pio- niersjaren als de peetvader van het orkest, zijn opvolgers volgden het wel en wee van het orkest ook op de voet. Lag de basis van het orkest m de beginjaren in het Kerkdorp, nog immer komen veel van de orkestle den uit de polder. Splijtzwam Uit de dorpskern, waar veel her vormden wonen, recruteerde het korps aanvankelijk nauwelijks mu zikanten. Ondanks de geloofste- genstellingen heeft De Vette het idee, dat de verdraagzaamheid in het vooroorlogse Kethel groot was. Dat had ongetwijfeld met het klein schalige karakter van het dorp te maken. De inwoners van het amper 1000 zielen tellende dorp kenden hun pappenheimers, hetgeen ongetwij feld de tolerantie bevorderde. Al leen in 1931 fungeerde het geloof als splijtzwam in de vereniging. Le den van Radboud wilden een open- luchtconcert op de Polderweg orga niseren, maar pastoor Saulen meende daar een stokje voor te moeten steken. Het concert zou plaatsvinden op het erf van de ge broeders Klein, die van protes tants-christelijke huize waren. Toen Saulen het concert verbood, gaven enkele leden van Radboud er de brui aan. Deze conflicten behoren echter reeds lang tot het verleden. De tachtig leden van het orkest vor men in dezer dagen een. zeer gemê leerd, maar vreedzaam gezelschap. De katholieke signatuur mag nog steeds herkenbaar zijn, andere ge loofsrichtingen worden al lang niet meer geweerd. Tijdens de reünie hopen alle leden en ex-leden elkaar weer te treffen. Maar ook voor buitenstaanders hebben de onvermoeibare organi satoren dit weekeinde nog wat in petto. Zondag vormt het Passage theater het decor voor het laatste jubileumconcert, waarin de muzi kanten hun aanspraak op de titel 'de beste harmonie van Schiedam' nog eens willen herhalen. N Na een serieus gedeelte, waarin' Radboud alle aspecten van het mu zikale vérmogen nog eens wil de monstreren, volgt na de pauze een show in de beste Holly woodtraditie. Het jubileumconcert begint zon dagmiddag om 2 uur. Maasland r- Het toenemend aantal inbraken in de wonin gen bij het Maaslandse dien stencentrum aan de Ham- merdreef, heeft opnieuw tot vragen in de gemeenteraad geleid. Volgens raadslid L.H. van Ruyven-Van Leeuwen (CDA) treffen die inbraken de bewoners niet alleen in materieel, maar vooral ook in menselijk opzicht. „Ze durven zonder begeleiding haast niet meer naar hun huisjes te gaan", aldus Van Ruyven, Ze heeft het college herinnerd aan de opmerkingen tijdens de begrotingsbehandeling. Pal daarop waren er weer twee inbraken. Ook pleitte ze voor steun aan de getroffenen via het project slachtofferhulp. Ontkennend Namens de Open Groepering wees ook F. Abbas op het toene mende aantal inbraken dat in de afgelopen tijd tot zeven is opge lopen. Op zijn directe vraag of de da ders al waren gepakt, reageerde burgemeestér Bloemendaal ont kennend. „Het onderzoek heeft nog niet zo veel opgeleverd". Bloemendaal erkende de zorg eh de angst en de daar uit voort vloeiende sociale onrust bij de bewoners. Van de slachtofferhulp wordt volgens haar al gebruik ge maakt „Alle maatregelen die we kunnen nemen, zijn al getrof fen", liet de burgemeester we ten. Een rondgang met de politie om het gebouw heeft geleid tot di verse maatregelen om de veilig heid te verbeteren. Verlichting Verhoogde surveillance, het snoeien en verwijderen van 'groen en het plaatsen van meer verlichting rond het diensten centrum behoren tot de concrete maatregelen. Binnenkort wordt in het dien stencentrum een gespreks- en informatiebijeenkomst over het probleem van de inbraken ge wijd. door PAUL VAN DEN BOSCH ZeistWanneer Jan Huijbregts het doel van ons bezoek aan de Zeister hossen verneemt, produceert hij een brede glim lach en zegt: „De herinneringen van Carel Akemann, aha, dan moet het wel over Fortuna Vlaardingen gaan". Waarop het sectie-bestuurslid onmiddellijk een anecdote over de roemruchte Vlaardingse voetbalclub paraat heeft, 'ooit 'ns eens van Carel gehoord'. Reageert Carel Akemann: „Goh Jan, knap van jou, dat verhaal was ik allang vergeten". Waar het hart van vol is, loopt dient'. Vanaf dat moment mocht de mond van over. De interna tionals, met wie Carel Akemann pleegt om te gaan, worden dan ook regelmatig bestookt met zijn verhalen over de vergane glorie van Fortuna Vlaardin gen. De voetbalglobetrotter, die in zijn functie als manusje van alles hij de diverse nationale teams de ganse wereld heeft be reisd, heeft nog altijd zijn hart verpand aan Fortuna VI. Het geen blijkt uit onderstaande mo noloog. „Laatst zei Adri van Tiggelen tegen me: 'joh Carel, ik zag vorige week mijn oude kluppie, Oud-Beijerland, tegen jouw kluppie spelen'. Ze we ten het eigenlijk allemaal bij de KNVB, spelers en trainers, dat ik nog altijd een Fortuna-man ben. Ik vertel de jongens nogal eens een verhaal uit de oude doos. Vooral Ri- nus Michels plaagt me daar nog weieens mee. Het zal weinig gescheeld hebben of ik was op het Fortuna-veld gebo ren. Mijn moeder zal op de bewuste zaterdagmiddag wel hard van het veld naar huis zijn gelopen. Ik kom uit een groot Fortuna-nest Mijn grootvader was Jochem Hofland, die 25 jaar lang, van 1910 tot 1935 voorzitter Ls geweest van de club. En dat was hij niet alleen, hij was ook een zakenman en hij heeft uit eigen middelen een kantine op de Kethelweg in Vlaardingen-Am- bacht neergezet Een prachtige clubhuis, mag ik wel zeggen. Mijn grootvader verdiende als uitbater aan de kantine. Dat is nu de gewoonste zaak van de we reld, maar toen... Mün opa was zijn tijd ver vooruit In 1935 zei een aan tal mensen: 'Het is ongehoord dat die vent aan het voetballen ver- Jochem Hofland geen cent meer aan de kantine verdienen, die hij zelf had opgericht. Hij trad dan ook gelijk uit het bestuur. Toevallig verhuisde Fortuna VI in die tija naar de Parallelweg en daar werd met geld van de Volksbond tegen Drankmisbruik een nieuw kantine neergezet. Een hokkie van vier bij vier en minder mooi dan het oude gebouw. Wijwater Fortuna was een pure arbeiders vereniging. Ik weet nog dat Fortu na voor het eerst een douche in de kleedkamers kreeg. Dat hadden de meesten nog nooit meegemaakt. Stond er in het clubblad: Hoera, we hebben een does- De mensen kon den het niet eens schrijven, zo on bekend waren ze met luxe- Ik ben zelf katholiek. Waarom ik dan niet bij RKWIK ging voetbal len? Ik was inderdaad een buiten beentje door voor Fortuna VI te kiezen, hoewel ik gezien de rest van mijn familie eigenlijk ook niet an ders kon. In die tijd, met die ver-rui ling was dat nog een verschrikking. Een katholiek, die bij een niet-ka- tholieke vereniging ging spelen, dat was ongehoord. Christelijke clubs dachten bij wijze van spreken dat er wijwater in de bal zat. Ik kan je zeg gen: dat is dus niet zo. Je mocht vroeger pas bij een dub voetballen als je twaalf jaar oud was. Mijn eerste wedstrijd, ik weet het nog goed, was Fortuna VI C2 Excelsior Cl in 1943, midden in de oorlog. Bij Fortuna ben ik niet ver der gekomen dan het tweede team. 's Ochtends om tien uur in het tweede spelen en 's middags ban ken bij het eerste. Ik ben twee keer bij het eerste ingevallen, tegen Nep- tunus en CVV. Toen het betaalde Klik daar heb je Karei van der Meer", roept Carel Akemann verrast uit. Net nadat de KNVB-official had verteld over dé kampioenswedstrijd Fortuna VI-VOC in 1944 onder leiding van scheidsrechter Van der Meer, ontwaart hij op de tentoonstelling '100 jaar KNVB' in de eetzaal in Zeist een foto van de voetbal kwam werd het tweede team automatisch een soort C-team. Uiteindelijk ben ik tot het seizoen 1955-1956 bij de selectie gebleven. Tierelantijnen Ik was geen technische voetballer, ik speelde rechts op het midden veld, zonder tierelantijnen. Dat is hetzelfde met mijn baan: dat ge beurt sober en op de achtergrond, geen onzinverhalen. Geen goede, maar wel een bezeten voetballer dus. Aan mijn werklust lag het dus niet Ik heb weieens gedacht, als ik de kwaliteiten van René van der Gijp of Mario Been had gehad, dan had ik zeker tien jaar achtereen in Oranje gestaan. Ik heb die jongens van nabij meegemaakt waardeer hun creativiteit maar ik snap echt niet dat ze met hun talent nooit echt hebben door gezet In 1957 werd ik secretaris, de derde generatie in het bestuur dus, na mijn grootvader en mijn vader. Met de laatste heb ik nog even samen in het bestuur gezeten. Ach, Fortuna in die tijd, ik zou er een boek over kunnen schrijven. Ik heb. het allemaal meegemaakt. De promotiecompetitie in 1944 toen Fortuna met de vijf kampioenen uit de diverse derde klassen moest strijden om twee promotieplaatsen. VFC was al zeker en Fortuna moest in de wedstrijd tegen VOC per se winnen om ook te promoveren. Dertig seconden voor tijd stond het nog 0-0, scheidsrechter Karei van der Meer. die later een internatio naal bekende scheidsrechter werd, keek al op zijn horloge. Uit de laat ste aanval ontstond een hoekschop en die kopte Cor Boere binnen: 1-0. Ik zie het nog voor me, Fortuna naar de tweede klasse. Het eerste had een keer veel gebles seerde spelers, dus de club zou het wel goed uitkomen als de wedstrijd op zondag werd afgekeurd. Maar daar was weinig kans op. Nu had den we een consul, genaamd Koos de Wildt. Die was een beetje lui en die ging 's ochtends echt niet zijn bed uit om het veld te keuren. Wat deed-ïe dus op zaterdagavond? Hij zette een klomp op de rand van het balkon en als die klomp de volgen de dag vol met water zat, keurde hij het terrein af. Dat wisten we bij Fortuna, dus 's nachts zijn enkele jongens van de club naar het huis van De Wildt gegaan, zijn op het balkon geklauterd en hebben die klomp vol met water gegooid. Ging op zondag de telefoon: de wedstrijd was afgelast. Eigenlijk heeft Fortuna in Vlaar dingen altijd het meest aan de weg getimmerd. Er is nog nooit een club geweest in Vlaardingen die hoger heeft gevoetbald. Toen het betaalde voetbal zich aandiende, meldde de club zich dan ook gretig aan. Eerst speelden we in de tweede divisie, later in de eerste divisie na een be slissingswedstrijd tegen Tubantia op het terrein van HFC (2-1). In de eerste divisie kon Fortuna altijd net de degradatie ontlopen maar meer ook niet. Totdat in 1961 een aantal nieuwe spelers werd aangetrokken, Jan Hooixnans van Woerden, Eddy Verweel van Spijkenisse, René Ha genaars van Leonldas. Uit de eigen jeugd kwamen daar nog eens Jan Baksteen, Sjaak Jansen, Jan Kooi man, Jan Kramer, nog eens Jan Kramer en Jan Bouman bij. Met het vermeuwe team werd For tuna toen kampioen van de eerste divisie. In de huidige situatie had dat een plaats in de eredivisie opge- l leverd, maar toen waren er nog j twee eerste divisies. In de beslis- singswedstrijden tegen Heracles verloren we uit met 1-0, nadat we I thuis met 0-0 hadden gelijk ge-I speeld. Weg eredivisie-droom. Daarna heeft Fortuna nog wat ja ren in het betaald voetbal gespeeld, op het laatste onder de naam FC Vlaardingen. Hoe het daarmee is afgelopen, is dacht ik wel bekend. Dat heb ik allemaal niet meer mee- i gemaakt Op 2 februari 1965 trad ik in dienst bij de KNVB. Hoe ik daar verzeild raakte? We hadden met z'n vieren thuis een speelgoedwinkel. Op dinsdag was de winkel dicht en deed ik mijn taken als secretaris van Fortuna. Dan ging ik naar het bondsbureau in Den Haag om mijn zaakjes te regelen. Daaruit vloeiden weer goede en nuttige contacten voort, zodoende. En daar was pc maar wat blij om. Want dat werk in die speelgoedwinkel beviel me voor geen meter. Veel te saai en totaal geen vooruitzicht. Regelaar Ik begon als secretaris zaterdag- voetbal en zes jaar later kreeg ik mijn huidige baan, die van regelaar bij internationale wedstrijden. Ik ga met alle teams op stap. Het is een goddelijke baan omdat ik nu een maal bezeten van voetbal ben. La ter mogen ze mijn as over een voet balveld uitgooien, neen, dat is echt geen geintje. Toen de KNVB in 1973 in z'n geheel naar Zeist ging, ben ik zelf ook in Zeist gaan wonen. Daardoor is het contact met Fortu na wat verwaterd. Ik kom er nog weieens, twee of drie keer per jaar. Vaker kan niet, wegens mijn druk ke werkzaamheden Weetje, vroeger ging ik altijd met mijn vader naar de Kuip, naar een interland, en zag dan vanaf het sta dionplein de lichten in de bestuurs kamer branden. En dan zei ik tegen mijn vader: 'daar wil ik later ook* komen'. Zeventien jaar was ik toen. Vijftien jaar later had ik zelf de toe gangskaarten voor de bestuurska mer in mijn handen. Het eerste wat ik deed, was mijn vader meenemen. Pa, nou mag jij er eens in, zei ik'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2