Strippubliek steelt show op 'onwijs leuk' middagje Bewoners verbijsterd Scheeres haalt met Geisha geld binnen CDA'er Bot overweegt ;jf ,r terugkeer in politiek 'Gemeente wil geen gezellig centrum' [danli VIAARSSMGS DAGBIAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Renovatie Heemraadtstraat op losse schroeven Dartsactie blijkt schot in de roos Kat slaat alarm Monsieur Paul Degenkamp veclit voor drijvend terras Kunstveiling levert vijf mille op TROPICAL NIGHT... Groen licht voor heiwerk Doe-het-zelver aangehouden Lik op stuk Auto van weg E FABER smederij MAANDAG 27 NOVEMBER 1989 PAGINA 7 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008, 3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229.4352066.4350557 - sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754. Vlaardingen Het was za terdagmiddag maar één mo ment stil in de Stadsgehoor zaal. Die stilte viel toen het duizend kopjes tellende pu bliek een 'geheim' werd ver klapt. Presentator Han Peek ei van de Wordt Vervolgd Clubdag vertelde datje gratis een dubkaart kon invullen en dat je lid kon worden „Ja jongens, óók al gratis!" van de Club. Dat voor de entree wel moest worden betaald, kon de pret niet drukken. De kinderen vonden bet middagje 'onwijs leuk'. En dat hadden ze, vreemd genoeg, aan 2ichzelf te danken, want het publiek staL de show. Om'half drie renden de kinderen de zaal in om een plaatsje te zoeken. In de deuropening verscheen steeds een gekleurde hand schoen die strooigoed naar bin nen gooide. Terwijl de Big Band voor het gordijn aan het spelen flirt's i --ld was werd er 'zwarte piet* gescan deerd. De nervositeit van de mensen op het toneel viel wel mee, maar de 1 kinderen in de zaal waren gie chelig en gespannen. Wie zou den er straks het podium opge roepen worden om een stripfi guur of tekenfilmheld na te doen? Er werd luidkeels geoe fend. Toen ging het doek op en verschenen er dansende stripfi guren met een zingende Rein Gerlofs in hun midden. Batman Twee van de 'poppen' bleven staan om Han Peekei aan te kon digen als de gezelligste televisie presentator van Nederland. Ome Han, zoals hij zichzelf noemde, kwam op en maakte zijn publiek warm: „En mis schien kom je wel op tv". Daarop stelde hij de jury voor, bestaande uit een striptekenaar en Jan Zij del, de man van de duizend ge luiden. Gejuich en 'geshit' in de zaal toen de namen van de kinderen die mochten imiteren werden afgeroepen. Een van de juichers was Batman. Hij beet het spits af door zijn ware Identiteit te ver raden; „Ik ben Robert, ik ben ze ven jaar en ik doe Batman na". Daarop sloeg hij een paar keer met zijn vlerken. Hij kreeg een daverend applaus. Na wat Road-Runners en enkele Bugs-Bunnies kwam een tweede Batman naar voren. In zijn vleermuis-pak stond hij zwij gend voor de microfoon. Ome Han moedigde hem voorzichtig aan iets te doen of te zeggen maar het jongetje bracht uit: „Ik weet 't niet meer". „Doe je liever iets anders?" vroeg Ome Han. „Ja", zei Batman blij. „Donald Duck!1' En hij gaf een perfecte imitatie weg. Andere kinderen schrokken zo toen 2ij vanaf het podium de zaal inkeken dat ze geen woord uit brachten en verbouwereerd wegliepen. Het publiek lachte meedogenloos. Een kind kreeg zelfs een jammerlijke huilbui op het moment suprème. Nadat alle kandidaatjesaan de beurt waren gekomen, werd een tekenfilmp je vertoond. Meneer Peekei kon even op adem komen. Kees! Achter de coulissen vertelde hij van die keer dat hij een f alikante misser maakte. „In het vorige seizoen tijdens een clubdag was ik aan het presenteren toen er een jongetje het podium op werd geduwd. Het was een jochie van een jaar of vier. Ik vroeg zijn va der hij zei dat bij met zijn va der was naar het podium te komen. De hele zaal deed mee: 'Kéééés!' Maar zijn vader kwam maar niet. Daarop sloeg het joch zijn armpjes om mij heen en hield me stevig vast Vreselijk". Peekei veegde het zweet van zijn hoofd. „Kees bleek in de kroeg naast de schouwburg te zitten, ladderzat". De presentator blijkt achter de schermen vooral een directeur te zijn. Geen 'Ome Han', maar een zakenman. Hij is de baas van drie bedrijven en hij verkoopt zijn programma's aan verschil lende omroepen. „Aan Wordt Vervolgd werken vijftig vaste krachten mee. Het zijn bepaald geen low budgets, waarmee alles wordt geproduceerd". De Vlaardingse stnpmiddag werd besloten met een solo-play- backshow van Robert Amster dam, een tekenfilmpje en het fi nalelied van de Wordt Ver- volgd-cd. Vlaardingen De renovatie van dertig huizen aan de Heemraadtstraat in Vlaardingen staat op losse schroeven. Wethouder Bas Goudriaan (stadsver nieuwing), die sinds kort ook de gemeentelijke fi nanciën beheert, is kennelijk teruggeschrokken voor de aanslag op de gemeentekas. De bewoners, die zich al hadden voorbereid op verhuizing naar een wisselwoning, zijn verbijsterd. Een nota over de financiële ge volgen van de renovatie is bij de bewoners ingeslagen als een bom. „Die mensen zaten te wachten op het startsein voor de renovatie", zegt opbouwwerker Geert van Rijmenam. „Over tien weken zouden we verhuizen", zegt een bewoonster. „Sommige mensen hebben al meubels weg gedaan en nieuwe spullen ge kocht". De zaak leek in kannen en krui ken: het renovatieplan voor de Heemraadtstraat was klaar, ar chitect en aannemer waren be zig met de voorbereidingen en het ministerie van volkshuisves ting had subsidie toegezegd. Van de 30 bewoners hebben er 28 een getekend contract met het Wo ningbedrijf in huis. Het wachten was voor de bewo ners op een besluit van burge meester en wethouders. Maar in plaats van een besluit kwam er een nota. waarin andere moge lijkheden dan renovatie nog eens worden bekeken. Die ande re mogelijkheden zijn verkoop van de huizen aan particulieren, verkoop aan een woningbouw vereniging of sloop. De afdeling financien van de gemeente geeft de voorkeur aan verkoop. B en W laten de keuze over aan de ge meenteraad. Renovatie kost 103.920 gulden per woning. Het rijk heeft een subsidie van 58.195 per woning toegezegd. „Renovatie is duur, maar sloop is evengoed duur", zegt Van Rijmenam. Het voor deel van renovatie is dat de huur, ondanks een fikse verho ging, nog altijd meer dan hon derd gulden Jager blijft dan de huur van een nieuwbouwwo ning. „Er is paniek ontstaan onder de bewoners", zegt Van Rijmenam. „Die vragen zich af hoe dit in he melsnaam mogelijk is. Die hui zen moeten gewoon gereno veerd worden. Dat is ook in fi nancieel opzicht voordeliger". Bewoners en opbouwwerker vermoeden, dat de gewijzigde koers van de gemeente te maken heeftmet het feit, dat wethouder Bas Goudriaan het beheer over de financien heeft gekregen. Schiedam Een nieuw we reldrecord zat er niet in, maar de darters van het Schiedamse café De Molen wiek werden zaterdagavond door cafébaas Ton Akveld wel tot winnaars uitgeroe pen. Na 24 uur onafgebroken pijltjes gooien hadden de spe lers van het team ruim 3000 gulden bijeen gegooid voor het Sophia-kinderzieken- huis. Luid aftellend sleepte het talrij ke publiek de darters door de laatste minuut van het evene ment. dat vrijdagavond om acht uur was 'ingegooid' door direc trice C.P. Breughem van het kinderziekenhuis en burge meester Reinier Scheeres van Schiedam. De eerste noemde het 'hartverwarmend' dat de spor ters zich een etmaal onafgebro ken wilden inspannen voor het 126 jaar geleden opgerichte zie- henhuis. Was het geld inzamelen het be langrijkste doel van het evene ment. vooraf koesterden de dar- \ters ook hoop op een vermelding in het befaamde Guinness Book op Records. Vooraf werd aan alle .voorwaarden gedaan. De goois- cores werden bijgehouden op een computer, terwijl officials de gang van zaken nauwlettend in het oog hielden. De wekenlange voorbereidin gen gaven voldoende garantie om de marathon tot een goed einde te brengen, maar de dar ters bleken toch nog het niveau te missen om zich met de elite van de dartswereld te meten. Haalde een Engels dartsteam ooit het legendarische aantal van ,650.000 punten, na een etmaal pijltjes gooien bleven de Schte- - da mmers steken op 476.000 pun ten, x Maar niemand maalde er zater dagavond om. In eerste instantie was de opzet om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de zieke kinderen. En daarin slaagden de I darters vooral vrijdagavond wonderwel. Cafégangers ston den te dringen om een tientje te zetten op de eerste darter, die 100 punten gooide. Anderen stelden zelfs het tienvoudige beschik baar aan de darter die met zijn t drie pijltjes op 140 uitkwam. Burgemeester Reinier Scheeres had koud twintig minuten na de start nog niet ingezet, of hij was izijn geld al kwijt Zodra de bur gervader die met drie bezoeken jzijn grote belangstelling toonde, ,had ingezet op honderd punten, jgooide Jeroen Verhagen het ge vraagde aantal. Deze Vlaardin- ,ger moest het echter afleggen te- 'gen Kick van de Broek, die in jzijn eentje bijna de helft van het .ingezettegeld ophaalde. <Metde3000gulden vandedarts- 'marathon erbij heeft De Molen wiek nu 28.000 gulden opge haald voor het kinderzieken huis. Met dit geld wil de directie infuuspompen aanschaffen, waardoor zieke kinderen meer bewegingsvrijheid krijgen. Vlaardingen Ex-wethou der Cees Bot (47) staat niet af wijzend tegenover een terug keer in de gemeenteraad van Maassluis Een kat die ge schrokken de woonkamer binnen holde, heeft een be woner van de Kiuwerij za terdagmorgen op ongewone gebeurtenissen in zijn huis geattendeerd. De man stoof verontrust naar de keuken en trof daar een laaiende vuurzee aan. Met schrik stelde de heer des huizes vast dat hij bij het kof fiezetten vergeten had de kranten naast het fornuis op te ruimen. Het papier had vlam gevat en de keuken in lichterlaaie gezet De man alarmeerde de brandweer, die het vuur snel onder con trole had. Het huis liep forse rook- en roetschade op. Vlaardingen. De CDA'er, die op 11 november vorig jaar ontslag nam uit de raad, denkt vandaag of morgen be kend te maken of hij zijn be noeming aanvaardt. Hij zou de plaats innemen van zijn onlangs opgestapte partijge- noot Henk van der Linden. Bot heeft een lange en bewogen loopbaan in de Vlaardingse poli tiek achter de rug. In 1974 deed hij zijn intrede als lid van de Pro testant-Christelijke Groepering. Vier jaar later begon Bot namens het CDA aan zijn tweede raads periode. Hij werd weihouder voor economische zaken, perso neel. sociaal cultureel werk en sport, m een college met de PvdA. In 1982 werd hij voor de tweede maal als wethouder gekozen, maar die zetel gaf hij voortijdig op na de' dramatische gebeurte nissen in de nacht van 5 op 6 ok tober 1983. Het CDA deed toen een mislukte poging om PvdA- wethouder Bas Goudriaan naar huis te sturen. Die coup maakte de positie van Bot en zijn partij genoot Jelle Wijnstok in het col lege onmogelijk. Bot bleef nog tot november 1988 raadslid. Maar toen de affaire rond wethouder Chris van Roon de CDA-fraetie in twee kampen CDA'er Cees Bot: ...niet onwel willend tegenover een terug keer... verdeelde stapte de ex-wethou der op. „Om privé-redenen", vertelt hij nu. Op de dag van zijn vertrek was hij juist gekozen tot waarnemend fractieleider van het CDA. Cees Bot ontkent dat onenigheid in de fractie hem dwong zo plot seling op te stappen. „In dat ge val zou ik natuurlijk ook niet overwegen om mijn herbenoe ming nu te aanvaarden". Lang zal de beslissing van de CDA'er niet op zich laten wachten. Hij vindt het belangrijk «dat er zo snel mogelijk een opvolger voor Van der Linden wordt benoemd. Die opvolger zou nog in de raadsvergadering van januari kunnen worden geïnstalleerd. Maassluis Dacht horeca ondernemer Paul Degen- kamp een leuke bijdrage te leveren aan Maassluis' toeris tische beleid, zet de gemeente hem de voet dwars. Onbegrij pelijk, zegt de eigenaar van croissanterie Monsieur Paul die voor zijn zaak aan de Noord vliet een drijvend ter ras wil afmeren. Degenkamp vindt dat wel passen bij de oude geveltjes in de binnen stad die 's zomers door veel dagjesmensen wordtbezocht. Maar de gemeente heeft veel lie ver dat meneer Paul de oude dekschuit laat waar hij hem op de kop heeft getikt: bij een tuin- Schiedam Uiteindelijk viel het resultaat niet eens tegen. De veiling-kwalitei ten van burgemeester Rei nier Scheeres, die zaterdag middag in café Podium de werkhamer stevig hanteer de, bleken na anderhalf uur bijna vijf mille in het laadie te hebben gebracht Mede dankzij een geisha. Het ge lijknamige schilderij van Teun de Weger was alleen al goed voor 1150gulden. Dat was kassa en een meevaller voor het onderwijs in Somoto, de zusterstad van Schiedam in Nicaragua, waarvoor de op brengst van in totaal 4840 gul den is bestemd. Het was ook het hoogtepunt van de kunstvei ling die enerverend begon en spannend eindigde, maar tus sentijds slechts zo nu en dan een opleving kende. Voor teveel van de 26 schilde rijen in zeer uiteenlopende stij len bestond niet of nauwelijks belangstelling. Zelfs voor een tweetal tekeningen van plaat selijke beroemdheid Sjef Hen- derickx liep niemand warm. Dat lag niet bepaald aan de burgemeester. Scheeres han teerde de hamer in woord en gebaar met verve op een ma nier die hij niet in de raadszaal kan hebben geleerd. Rij aanvang stelde hij' „U wordt geacht het bedrag dat u in het hoofd hebt met vijftig procent te verhogen voor het goede doel". Bijzonder Dat was nog maar het begin. Bij twee landschappen van Ed van Heest, die gezamenlijk bijna ze venhonderd gulden opbrach ten, ging het van: „Ik zag daar een handbeweging twee honderdvijf gulden". Of: „Dit is heel bijzonder. Tenminste, ik heb er nog nooit van gehoord". Toen het moeilijker werd voor de 'hamerstukken' een koper te vinden ging hij-over op een andere toer. „Datis een gevaar lijke beweging, meneer, om met uw hand door uw haar te gaan..." En: „Ah, daar komt net weer iemand binnen". Waarop iemand uit het publiek de nieuwkomer In het café toe- Burgemeester Scheeres met de priemende ogen van de Geisha ii zijn rug: 'Dit is een veiling; er moet wel geboden worden...' voegde: „Steek je hand eens op". Noch zijn eigen noch de gemeentelijke beurs trok Rei nier Scheeres overigens open. „De veilingmeester mag niet meebieden, vrees ik", bedacht hij vlot. Zelfs voor het werk van Hen- dertckx diende het publiek te worden aangemoedigd. Mop perde de burgemeester eerst dat 'dit geen veiling isj, vervol gens leek het hem wijs de be zoekers te attenderen op de wonderbaarlijke kant van de kunsiwereld. „Denk erom mensen, deze befaamde Schie damse kunstenaar is nog jong. Hoe ouder ze worden hoe hoger de waarde van hun werk wordt Topstuk werd dus het doek Geisha van De Weger die zijn inbreng verder helemaal niet aan dp man zag gebracht. Na enige aarzeling (Scheeres: „Duizend gulden, is helemaal met veel als je het snel uit spreekt") hep de prijs boven op tot nog eens zesmaal 25 gulden boven de mille. Dat leverde zelfs een applausje op. Het was evenwel het doek 'Donkere rotsen op het strand' dat voor het betere veiling- werk zorgde. Het olieverfschil derij, van afstand niet van een foto te onderscheiden, zorgde na een spannende reeks bie dingen voor het tweede fi nanciële hoogtepunt. Het blauwe werkstuk van Dick van Belle wisselde uiteindelijk voor 455 gulden van eigenaar. Je hebt schoolfeesten en schoolfeesten... Maar wat de St. Jozefschool ervan maakt, isefk jaar weereen happening. In 1988 swingde de Vlaardingse mavo het gebouw uit met heuse rock roll: leerlingen getooid met vetkuiven. leren jacklesen petticoats. De vijfhonderd aanwezige scholieren gingen ditmaal in tropische sferen het weekeinde in. Buiten daalde de temperatuur ver onder het vriespunt, maar de aula van de St. Jozef was veranderd in een zwoele, tropische verrassing. Met vijf kuub zand over de vloer, palmen, schelpen enstrandzitjes werd een paradijsje geschapen. Zuidamerikaanse muziek schalde luid en de limbo werd als een proeve van bekwaamheid en thousiast afgelegd. De honderden Schiedamse en Vlaardingse leer lingen in Hawaï-shirts, veel shorts en bloemjurkenver maakten zich zo opperbest. Twee fietsendieven die tijdens de feestvreugde ongemerkt hun slag wilden slaan in de rijwielstalling, werden door de politie in de kraag gevat. De daders, 17en 18 jaar oudenafkomstiguitSchiedam, bekenden dat zij de fiets in op dracht hadden gestolen. De poli- - tie rekende de heler in, een 42-ja- rigeSchiedammer die thuis nog a acht gestolen rijwielen had staan f en een grote hoeveelheid geluids- apparatuur. q Vlaardingen Bouwbedrijf Fraanjë is begonnen met het hei en van palen vooreen kantoren complex aan de Vlaardingse Stoomloggerweg. Uit angst voor schade had buurman Saybolt van Duyn zich verzet tegen de nieuwbouw, maar na een analy se van een proef oordeelden des kundigen dat de trillingen 'niet uitkomen boven de criteria zoals die door de computerleverancier zijn gesteld'. „Het betekent", aldus admini strateur Anion Boor van het Ridderkerkse bedrijf, „dat onze assuradeur eventuele schade zal dekken". Vorige week dreigde Saybolt van Duyn met een kort geding indien pal naast het pand zou worden gebeid. Saybolt be schikt over fijngevoelige compu terapparatuur en vreesde dat net door het gedreun stuk kon gaan. Het bedrijf zou daardoor een schade van rond 150.000 gulden per dag kunnen oplopen. Na bemiddeling van wethouder Jan Madern werd besloten een proef te nemen. Aanvankelijk konden de verschillende des kundigen het niet eens worden over het risico. Met het groen licht van de assuradeur was er voor Fraanje geen beletsel meer te gaan heien. „Bovendien zal de schade, mocht het toch fout gaan, zich beperken tot een klei nestoring. De systeembeheerder van Saybolt heeft dan voldoende tijd het systeem uit te schake len". aWiwRnnr. der in Monster. Een terras in de Vliet trekt publiek aan en dat veroorzaakt een hoop overlast, luidt de motivatie. De klanten moeten hun auto's ergens kwijt, ze steken de straat over en dat kan gevaarlijke situaties opleve ren. want de Noordvliet wordt al druk bereden door verkeer. Paul Degenkamp vindt dat een argument van niets. „Wat dacht je van de weekmarkt op vrijdag, dan lopen hier toch ook tiental len mensen over straat?" Hij heeft het akelige gevoel dat de gemeente wars is van gezellig heid in de binnenstad. „Wan neer hier mensen van de provin cie of andere hoogwaardigheids bekleders op bezoek komen, loopt het stadsbestuur te pron ken met die mooie binnenstad- Maar ze doen er in feite niets aan. Een leuk idee wordt gelijk geboycot". De horeca-ondememer laat het er met bij zitten. De afwijzing van de gemeente was nog niet binnen of hij stelde een verweer schrift op. „Ik heb toestemming van het hoogheemraadschap Delfland, de Ondernemers Fe deratie Maassluis staat achter me en ook de middenstand vindt het een aardig plan. Ik geef de moed voorlopig niet op". Hij hoopt de gemeente er alsnog van te overtuigen dat de Maas- sluisse binnenstad nog wat at tracties kan gebruiken. „Toeris ten moeten nier toch al zoeken naar vertier. Het Nationaal Sleepvaartmuseum is niet vaker open dan twee middagen in de week en als iemand wil weten wat er nog meer te doen is, moet hij helemaal naar het stad huis in de Koningshoek, want daar zit de VVV. Weer zoiets onbegrijpe lijks". Schiedam Een 20-jarige Rot terdammer is zaterdag aange houden toen hij materialen van een bouwterrein aan de Boer- haavelaan wegnam. De jonge man, die binnenkort een woning in Schiedam wil betrekken, drukte de kosten van zijn ver bouwing door de benodigdheden te stelen. Na de arrestatie nam de politie de jongen mee naar de woning, waar zij verschillende doe-het- zclfmaterialen aantrof. De jon geman bekende dat deze spullen ook afkomstig waren van de bouwplaats^ Schiedam Na een vechtpartij is een 18-jarige Schiedammer za terdagnacht met steekwonden afgevoerd naar het Schieland- ziekenhuis. De jongen deed geen aangifte van mishandeling om dat hij de schermutseling zelf had uitgelokt. De vechtpartij ontstond in snackbar Japie aan het Broers- veid toen een bezoeker op de provocaties van de Schiedam mer inging. De jongen werd ver moedelijk met een kapotgesla gen schoteltje in 2Ïjn zij gestoken. Naast letsel aan de borstkast liep de agressieve Schiedammer snij- wonden in zijn gelaat op. Schiedam De politie is op zoek naar de bestuurder van een Opel Kadeu, dte zaterdagavond om k wa rt voor acht een Schiedamse automobilist van de wegdrukte. Beide voertuigen reden over de Horvathweg in de richting van de Burgemeester van Haaren- laan. Op de brug over de Schie haalde de Kadett de Schiedam mer met hoge snelheid in. Toen de Kadett langszij kwam, ramde hij de auto .van de Schie dammer, De Ford Scorpio vloog over het fietspad en kwam tot stilstand tegen de balustrade. De Kadett maakte rechtsomkeerd en ging er met hoge snelheid vandoor. Gevelkachel XG-30-TK MlENBUnGSTRMTaO VUWHHOEN-ia. D 10*343096

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1