WftTERWIG 15 SPORI 'We hebben niet veel opgestoken' 'Je schaamt je voor de visite' ZEEMAN'S Verhalen wedstrij d Minder Schiedammers Laatste bon Engelse jongeren Wij zijn verhuisd: 's-Gravelandseweg 958 naast DIRCK III aan de Schie Criceketers André van Troost, Carl Schewe en Erik Gouka terug uit Zimbabwe i Jaco Vink is vrijgesproken SFCop kunstgras NAPRATEN MET 'Juiste mentaliteit is ver te zoeken' Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 28 november 1989 SCHIEDAM Voor het vierde achtereenvolgende jaar houdt het Filmhuis een verhalen wedstrijd. Alle Schiedam mers worden uitgenodigd een verhaal in te leveren. Aan de deelnemers worden slechts enkele beper kingen opgelegd: zij mogen per persoon maar één bijdrage inzenden en een verhaal mag maximaal 2500 woorden omvatten. Alle inzendingen moeten voor 15 januari binnen zijn, waarna een jury ruim een maand later (17 fe bruari) in het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12 de winnaars bekend maakt Voor het eerst sinds juni is het inwoneraantal van Schiedam weer gedaald. Eind oktober stonden 35 mensen minder als Schiedammer te boek dan in september. Momenteel ziin dat er 69.481. Deson danks zit de stad sinds het begin van dit jaar met een toename van 44 inwoners nog steeds in de plus. IVLAAWnGEN" Leen Poot (59) heeft zijn laatste bon uitgeschreven. De parkeercontroleur heeft afscheid genomen van de Vlaardingse verkeerspolitie. De ijverige, nauw- fezette en gezagsgetrouwe ambtenaar is onderschei en met de eremedaille in 2ilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Achttien jaar lang slingerde Poot foutparkeerders op de bon. Hij was op 1 oktober 1971 een van de twee eerste parkeercontroleurs in Vlaardingen. Poot was bovendien lid van de reservepolitie en vond daar naast nog tijd om als organist kerkdiensten in de Vredeskerk en in de aula van het Holy ziekenhuis en rouwdiensten in de aula van de begraafplaats Koly te begeleiden. 1 MAASSLUIS Het Atlantic Bridge Team, een groep van ren uit Engeland, en de zanger/gitarist Robert wey zijn gistermiddag op het stadhuis ontvangen door burgemeester Hans van Es. De jongeren zijn op uitnodiging van de Gereformeerde Kerk, de plaat selijke Youth for Christ-afdeling en de stichting At lantic Bridge tot zondag in Maassluis- Doelstelling van de stichting is jongeren uit ver schillende landen met elkaar in contact te brengen zodat ze van eikaars cultuur, levensstijl en overtui ging kunnen leren. De groep jongeren verzorgt deze week enkele presentaties op scholen en verzorgt lunchconcerten. MAASLAND I Fatsoenshalve De reconstructiecommissie Midden-Delfland heeft het versturen van een bezwaarschrift tegen de bouw van een groot transportcentrum bij Maadand uitge steld. De commissie wil eerst nog eens praten met gedeputeerde Loudi Stolker. Het transportcentrum, gepland in de Oude Camp- spolder-Zuid, ligt in het gebied waarvoor de com missie verantwoordelijk is. De provincie heeft ech ter eigenmachtig het streekplan herzien', een ambte lijke procedure die nodig is om de bouw van het cen trum mogelijk te maken. De commissie in Maasland voelt zich gepasseerd en wil door een gesprek met provinciaal bestuurder Stolker proberen aie proce dure terug te draaien. Meer dan een flauwe hoop dat dit zal lukken heeft Midden-Delfland niet. Sommige leden vinden over leg met de gedeputeerde zelfs volkomen zinloos. Anderen vinden dat er tenminste moet worden ge praat over een compensatieregeling. Gaat de bouw van het centrum door, dan wil de commissie iets te rug voor het verlies van een groen stukje Midden- Delfland. De gedachten gaan daarbij uit naar het be perken van de glastuinbouw in de Oude Campspol- der-Noord. J.L.M. Mandos, die in de commissie het recreatie schap Midden-Delfland vertegenwoordigt, blijft een felle tegenstander van het transportcentrum. „Als er iets niet in een groene bufferzone past, is het zo iets", meent hij. Maar ook hij is pessimistisch over het resultaat van het komende overleg met de gede puteerde. Voor Mandos staat vast dat de provincie nooit een andere plaats voor het transportcentrum op het oog geheeft gehad dan de locatie bij Maasland. „Alle al ternatieven die later werden aangedragen, zijn er voor de franje bij verzonnen. Het is gewoon een geldkwestie: Maasland is het goedkoopst". Als het inderdaad puur om de financiën blijkt te gaan, houdt de commissie zijn hart vast voor de toe komst- Dan zou de provincie wel eens op het idee kunnen komen voor andere voorzieningen stukjes van het 'groene' Midden-Delfland af te knabbelen. In het bezwaarschrift tegen het transportcentrum worden dan ook garanties gevraagd dat het bij een eenmalige aanslag op Midden-Delfland blijft. Op voorstel van burgemeester Mieke Bloemendaal van Maasland houdt de commissie 'fatsoenshalve' dit be zwaarschrift in de la tot na het overleg met Stolker. Dat vindt plaats op 19 december. Stolker wil op 4 december ook nog praten met de Maaslandse gemeenteraad, die in juni zijn veto uit sprak tegen het transportcentrum. Maar de raad gaat alleen met een gesprek akkoord als dat niet achter gesloten deuren plaats vindt. Burgemeester Mieke Bloemendaal heeft het scenario inmiddels gewijzigd, al is zijhet niet eens met de kritiek dat een onderonsje van B en W en de gedeputeerde 'onfat soenlijk' zou zijn. Schiedam dinsdag 28 november bingo, Kluphuis Oost, 19.00 uur. voorlichtingsavond over drugs en alcohol, wijkcen trum De Erker, 20.00 uur. woensdag 29 november jeugdfilm Walhalla, thea ter De Teerstoof, 14.00 uur. donderdag 30 november Flalrck speelt The Emi grant, Passagetheater, 20.15uur. kleding- en speelgoed beurs, KlubhuisZuid, 10.30 tot 15.00 uur. de Schledamse paragnost Bouyr Vermeulen verzorgt een avond met waarnemin gen en psychometrie, wijk centrum Nieuwfand, 20.00 uur. Vlaardingen woensdag 29 november sinterklaasfeest, wijkcen trum De Heipaal, 14.00 uur. sinterklaasfeest, Harmo nie, 14.00 uur. donderdag 30 november film Mauvals sang, film zaal Harmonie, 20.30 uur. theater Geen dag als de andere. Harmonie, 20.30 uur. lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk, 12.45 uur. concert Jack In the Box, café D'Oude Stoep, 21.30 uur. ^/laasslui^^J dinsdag 28 november lezing homeopathie, Ko ningshof, 20.00 uur. woenedag 29 november boekenbeurs streekmu- ziekschool, Koningshof, 14.00 uur. donderdag 30 november film Mississippi Burning, Schuurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. (ADVERTENTIE) IJZERHANDEL B.V. [js-G ravel an dseweg 958, Schiedam, Tel. 010-4267594 door AAD RIETVELD Vlaardingen Er zijn mensen in de flats aan Sperwerlaan, Spechtlaan en Torenvalklaan die nauwelijks nog visite dur ven te ontvangen. Zo naargees tig is de aanblik van de grauwe en ondergekliederde trappen huizen. Ook het onderhoud aan de woningen laat te wensen over. Het initiatief om een bewonersorganisatie op te rich ten is dan ook enthousiast ont vangen. Zo enthousiast, dat het kersverse bestuur er bijna bang van wordt. De Toekomst zo heet de bewo nersorganisatie is voor de huur ders van de verpauperde flats in. Holy-Zuid het gesprek van de dag. „Eindelijk gerechtigheid", roept een vrouw die de bestuurders Dick van der Werf, Henk Roodenburg en Ed Hassfeld op de trap tegen komt. „D'r zal nou eens wat aan ge daan worden". De Toekomst heeft de buurt weer hoop gegeven. Mensen die vast van plan waren te verhuizen hebben nu besloten de ontwikkelingen nog een tijdje aan te zien. Verhuizen is per slot van rekening een hele stap. Veel mensen wonen al bijna twin tig jaar in de buurt. De huren zijn la^g en met de aanleg van grasveld jes is de gemeente Ind ertljd niet zui nig geweest „Hier kan ik nog eens een balletje trappen met mijn l zoon", zegt vice-voorzitter Henk Roodenburg. Fuckoff Het proces van verval is nog niet onomkeerbaar, meent het bestuur van De Toekomst. „Het is nog niet te laat", denkt hij. „De gemeente kan er nog een draai aan geven". Maar snel ingrijpen is geboden. „Als een opknapbeurt nog een paar I jaar uitblijft, kunnen ze de flats be ter slopen", zegt voorzitter Dick van der Werf. En met enige twijfel in 2ijn stem voegt hij daaraan toe: „Misschien is dat wel waar de ge meente op aanstuurt". Vandalen hebben in alle trappen huizen, op de muren en in de kel ders van de flats hun sporen achter gelaten. De entrees zien er weinig fastvrij uit. Misschien om dat te on- erstrepen heeft een spuitbuskun- I stenaar op de onderkant van een trap in een flat aan de Sperwerlaan in zwarte letters de woorden iuck off geschilderd. De bewoners hebben, zegt Van der Werf, zelf ook schuld aan het van dalisme. „Post die ze niet hebben willen reclamefolders, huis-aan- huisbladen—leggen ze gewoon bo venop de brievenbus. En dan is er Henk Roodenburg, Dick van der Werf en Ed Hassfeld (vj.n.r.) in een beklad trappenhuis:'Debewoners hebben zelt leukers yoor de jeugd datpa- ook schuld aan het vandalisme'. pier in brand te steken en ermee langs de wanden te gaan. Zo is veel van die graffiti gemaakt". De voor zitter kan er bijna niet anders dan cynisch over praten: brievenbus sen intrappen, da's natuurlijk ook hartstikke fijn". Eindelijk-' In het^trappenhuis hangt een be dompte lucht. „En dan valt het nu nog mee, want er is vanochtend schoongemaakt", zegt secretaris Ed Hassfeld. Soms is de stank bijna on dragelijk, vertelt hij. „Dan hebben die jongens van boven in het trap penhuis naar beneden staan te pis sen". Geen wonder dat de bewoners zich schamen als er visite komt „Je zou de mensen het liefst m een bakje langs de gevel naar boven takelen om ze die aanblik te besparen", zegt Van der Werf. „Er zijn mensen die het trappenhuis gaan boenen, of zelfs verven, als ze weten dat ze be zoek krijgen". Wie doordringt tot de gangen met de kelderboxen waant zich in een achterbuurt. Achter kippegaas zijn alle boxen dichtgetimmerd met planken of spaanplaat, sommige met grote doodshoofden erop ge schilderd. Iets meer dan een maand geleden staken negen bewoners van de Sperwerlaan de koppen bij elkaar om een actie te beramen. De talloze klachten werden gebundeld en met die lijst gingen de initiatiefnemers langs de deuren. Zij ontdekten dat de bewoners het water tot aan de lippen staat „Gaat er nou eindelijk eens iemand iets doen", verzucht ten zij. Rook De ledenwerfactie voor De Toe komst, die op 2 november officieel werd opgericht, kost de bestuurders veel tijd. Bij veel mensen worden zij uitgenodigd voor een kopje koffie. „Meneer, komt u nou eens binnen en gaat u zitten", zeggen zij. En dan komen de klachten. Van der Werf, Roodenburg en Hassfeld zijn voetbalfanaten, maar zij hebben door de drukte rond de organisatie al menige wedstrijd moeten missen. Avond aan avond zijn zij op pad. „Bijna iedereen wil een persoonlijk gesprek en je wilt de mensen toch fatsoenlijk te woord staan". Gelukkig is het dankbaar werk. De reacties zijn bij na zonder uitzondering positief en de animo om lid te worden is groot. „Dus hebben wij gezegd: wij zetten onze schouders eronder". Toekomst kan een aantal oorzaken aanwijzen van het verval van de buurt, dat vooral de laatste maan den steeds sneller voortschrijdt. Het onderhoud door het Woningbedrijf heeft naar hun mening altijd te wensen overgelaten. De galerijen hebben pas een nieuw verfje gekre gen. „Maar zo gauw als de schilder zijn hielen gelicht heeft, bladdert die verf er alweer af', zegt Hass feld. „Er zijn mensen die er zelf maar de krabber op gezet hebben- En ik kan ze eigelijk geen ongelijk geven". Vervelend Het bedrijf dat is ingehuurd om de trappenhuizen schoon te houden krijgt van het Woningbedrijf geen toestemming om de graffiti te ver wijderen. Dat zou te begrotelijk zijn. Het bestuur van De Toekomst vindt dat heel vervelend, want als een muur eenmaal beklad is, gaat het al snel van kwaad tot erger. Van enig beleid bij het Woningbe drijf heeft het bestuur weinig ge merkt Zo moet de ene bewoner van de andere horen, dat zij de gas kachels kunnen laten vervangen door centrale verwarming. „In de buurt gaat het verhaal dat het Wo ningbedrijf dit niet algemeen be kend wd maken, omdat er zoveel mensen met lage inkomens wonen die zich geen cv kunnen veroorlo ven", zegt Roodenburg. „Maar of dat waar is weet ik niet' De manier waarop de cv's worden aagelegd, zegt Van der Werf, tart elke beschrijving. De rookafvoer wordt gewoon in de gang aan het plafond gehangen en komt boven de deur aan de galerijkant naar bui ten. De voorzitter: „Straks sta je in de rook als je je deur uitstapt AJS ik zelf een cv aan zou leggen en ik deed het zo, dan zou het Woningbe drijf vragen of ik op mijn achter hoofd gevallen ben". Leeggezogen Op de wensen van de jeugd wordt onvoldoende ingespeeld, vindt Hassfeld. Aan de Sperwerlaan ligt een terreintje dat indertijd speciaal is aangelegd voor rolschaatsers. Dat ligt er meestentijds verlaten bij. Want rolschaatsen is uit de tijd. Een halve pijp voor rollerskaters, daar zou de buurt wat aan hebben. Maar die komt er niet En verder: wijkcentrum De Hei paal zal binnen afzienbare tijd moeten verhuizen naar Holy- Noord, waar onlangs ook al een jon gerencentrum is geopend. Holy- Zuid dreigt te worden vergeten. „Alles gaat naar Holy-Noord zegt Hassfeld. „Het is net of de buurt hier leeggezogen wordt". Het Woningbedrijf zal in de nabije toekomst verhuizen naar de strook grond tussen de Zwanensingel en rijksweg 20. Roodenburg hoopt dat de kamer van directeur Melis een groot raam met uitzicht op de twin tig jaar oude gemeenteflats krijgt „Want als hij dag in dag uit tegen die grijze muren aan moet kijken, wordt-ie het vanzelf spuugzat Mis schien zegt hij dan: laten we die huizen eens snel opknappen". doorSANDER SONNEMANS Schiedam Dank zij cricketfanaat Pieter Brouwer, de directeur van Unibind, hebben de Excelsior-cricketers Carl Schewe, André van Troost en Erik Gouka een unieke ervaring op gedaan. Het jeugdig drie tal maakte deel uit van een speciaal team dat op kosten van de geldschie ter een zestiendaagse tour naar het Afrikaanse Zim babwe maakte. Voor het gelegenheidselftal stonden vijf ontmoetingen met plaastelijke en verte genwoordigende teams op het programma. Van de vijf wedstrijden won het team, dat scheidsrechter Leo van 'Vught, manager Joop de Groot en Nolan Clarke als speler-coach in de gelederen J had, twee eendaagse wed- g strijden. Twee van de drie i tweedaagse ontmoetingen werden met een draw afge- i sloten en eentje werd er met J een tie afgesloten. Gezien de resultaten een re- S delijk succes dus voor het1* verkapte Jong Oranje. De getalenteerde Schiedam- mers houden er echter een andere gedachte op na. „Al met al was het een unieke gebeurtenis, want we heb ben ook het een en ander van het land gezien en dat is één woord schitterend", kijkt de 23-jarige Carl Sche we terug naar het uitstapje. „Maar niemand was het eens over de manier waarop Clarke het spelletje wilde spelen. Hij wilde dat we elke wedstrijd zo'n driehonderd punten maakten en vanaf de eerste bal voor de over winninggingen". „Dat komt", neemt de licht gebruinde Erik Gouka het woord over, „doordat Clar ke werd betaald door de spnsor die daar met presta ties naam wilde maken. Men had hem dan ook de op dracht gegegeven om alle wedstrijden te winnen. Hij stelde Paul-Jan Bakker, Ro land Lefèbvre, Greenidge en zichzelf elke wedstrijd op, waardoor sommige spe lers vier keer als reserve langs de kant bleven. Daar worden die gasten natuur lijk niet veel wijzer van". Ook Excelsior's humorvolle openingsbowler André van Troost is nauwelijks te spre ken over het gevoerde be- f-Mp» André van Troost, Carl Schewe en Erik Gouka (v.l.n.r.)...outof Africa... leid, maar hij liet het verblijf in Harare, de grootste stad van Zimbabwe, er niet door beïnvloeden. „Ook ik dacht dat het erom ging dat we op cricketgebied iets zouden opsteken, maar de samen stelling van het team toonde al aan dat niet alles perfect was geregeld. De groep be stond uit vijftien spelers die allemaal kunnen bowlen en er was één spinner bij maar die heeft nauwelijks een bal letje losgelaten", verhaalt 'Flap' zijn ervaringen. „Toch hebben we ook veel gelachen", gaat hij glim mend verder. „Ik was een keer aan het trainen in de kooi en sloeg een bal over de omheining van het nabijge legen paleis van president Mugabe. Toen ik de bal wil de gaan halen, stonden er in eens allemaal zwaar gewa pende militairen voor mijn neus. Ik heb die bal toen maar laten liggen". Angstig „Bij ons bezoek aan de Vic- toria-watervallen hebben we ook gegierd", snijdt ope- ningsbatsman Gouka een ander avontuur aan. „We liepen daar op een pad dat door planten en bomen werd overdekt. Toen ie mand daarop een klein aapje Vlaardingen Volgens de tuchtcommissie van de KNVB is DVO'32-speler Jaco Vink in de thuiswedstrijd van 16 sep tember tegen WOR ten onrechte uit het veld gezonden. Vink zou m deze wedstrijd scheidsrechter Adrie Letterman tegen de hielen hebben getrapt, nadat de arbiter VVOR een strafschop had toegekend. Niet alleen het bestuur van WOR, maar ook de dienstdoen de rapporteur meldde de commissie dat Vink niet de dader geweest kon zijn, omdat hij zich op het bewuste moment el ders op het veld bevond. Voor de tuchtcommissie moet deze getuigenis de doorslag hebben gegeven, want Vink werd niet schuldig verklaard. ontdekte en dat wilde foto graferen, begonnen veel an dere apen met stokken te gooien, waarna ze ons ach terna kwamen. Toch wel angstig hebben we het op een lopen gezet". Over de persoonlijke presta ties is het Schiedamse drie tal niet echt te spreken. Gouka kwam niet verder dan een totaal van 53 runs. Schewe, die in een wildpark op de vlucht moest voor een leeuwen-jong, sloeg er slechts 64 en de 1.98 meter lange Van Troost kwam door zijn vrij constante bow- lerij iets beter uit de verf. Hij nam in de vijf krachtmetin gen tien wickets voor zijn rekening. „Het zat niet erg mee", be schrijft Gouka ziin optreden. „Op een of andere manier was ik totaal niet in vorm, maar ik lig er niet erg wak ker van Het cricket stond weliswaar op de eerste plaats, maar voor de rest was het min of meer een vakan tie. Ik heb het wat dat be treft prima naar mijn zin ge had" Schewe, tenslotte, is wat ge matigder in zijn uitspraken. „Er gaan nu wat geluiden op dat dit team nog een keer naar Zimbawe gaat. Of ik dan op een eventuele uitno diging zal ingaan, is nog maar de vraag. Voor het cricket hoef ik het niet te doen en om dan weer twee weken vakantie op te ne men voor iets dergelijks, neen, dat zie ik niet zo zit ten". Schiedam SFC komt tij dens de korte winterstop toch vaak in aktie. De Schie damse tweede klasser heeft traditiegetrouw het kunst grasveld van de hockeyve- reniging Asvion gehuurd. Het oefenprogramma van SFC ziet er in de maand ja nuari als volgt uit: 10 januari SFCExcelsior M, 17 janu ari SFCPapend recht, 24 januari SFCPFC en 31 ja nuari SFC's-Gravenzand- se SV. Alle wedstrijden be ginnen om 19.00 uur. Het is niet uitgesloten dat SFC op 3 of 5 januari bij Asvion tegen de eerste divisieclub Excel sior speelt. HANS EGGELMEUER (26) fa Mn on- VBrvalat» 'Harmaa-Mat'. De doelmen van de Schiedam** eertte ktaaaer, die al afa klauter zijn eerata voellappan op liet veld van de op 8 april 1884 opge richte vereniging zatte, la een van de weinig» apalera die baaaft dat Hamee hel water tot de lippen atljgt. Mat dri« rechteIreekae degradanten wordt het voorHermea DVS mat da week moeilij ker uit de buurt ven de rode atreep te blijven. Sinds Eggeimaijer zich drie seizoenen geleden ondur de lat defini tief 1ot de absolute nummer één ont wikkelde, ia het met zijn persoonlijke prealalies ateeda bei ar gag aan. Ook In deze jaargang valt de blonde sluitpost niets te verwijten. Maar in een ptoeg met Mn improductieve voorhoede (ze ven doelpunten In tien dueta) wordt ook voor Eggeimaijer de druk ateeda zwaarder. door DONALD BAX Hermes DVS speelt al zeven jaar tegen degradatie, maar dit seizoen openbaren de proble- men zich eigenlijk al vanaf de eerste speeldag. Kan jij de oor zaken aan wijzen? „We scoren erg moeilijk en de juiste mentaliteit is ver te zoe ken. Er zijn te weinig spelers die tot het gaatje gaan. Dat is geen verwijt aan trainer Simon van Vliet. Eigenlijk is dat al ja ren zo. Er is geen enkele trai ner geweest, ook Geert Meijer niet, die dat er uit heeft kunnen halen". Eigenlijk ben jij de enige die zich in het veld laat horen. Jk praat inderdaad veel, maar dat wordt me niet in dank afge nomen. Dan krijg je van die ir ritante antwoorden terug. Dan sta ik op mijn beurt weer te ba len en vraag ik me af waarom ik me zo druk maak. Het is ui terst vervelend dat het op zo'n manier moe tg aan". Hermes DVS tweede klasser? Alleen al bij de gedachte moeten de koude rillingen over jeruglopen. „Ik geloof er niets van dat de jongens in de gaten hebben hoe ernstig de situatie nu is. Ik zie ons zeker niet degraderen, om dat er volgens mij genoeg ploe- ;en zijn die minder in huis heb- >en. Maar we zullen het wel anders moeten aanpakken als we puntjes willen halen. We zullen het mooie voetbal over boord moeten zetten". Dat lijkt inderdaad jullie groo t- ste kwaal. Het veldspel is goed verzorgd, maar daar is ook alles meegezegd. „Ik zal een voorbeeld geven. Als je zondag zag hoe ruim de spitsen van SVw werden ge dekt, daar werd ik niet goed van. Terwijl onze spitsen niet eens de kans krijgen de bal aan te nemen, laat staan dat ze in de buurt van het strafschopgebied kunnen komen. Ik zeg niet dat we moeten gaan schoppen, maar iets scherper spelen, dat is toch wel het minste dat ik mag verwachten". Praten jullie vaak over dat soort zaken? „Ook zo iets. De gezelligheid is een stuk minder geworden. Daar zit duidelijk de klad in. Dinsdag is iedereen meteen weg na de traming. Alleen op donderdag blijven ze hangen en wordt er over gesproken. Omdat ik ook in de spelersraad zit, probeer ik dan wat los te maken. Dan beloven ze van al les, maar zodra de wedstrijd be gint, zie je daar niets van te rug?". Al doe je als keeper nog zo je best, de echte leider hoort na tuurlijk een veldspeler te zijn. „En die missen we. Er wordt in het veld totaal niet gecoacht. Het is doods. Een aantal jaren geleden had Hermes Roy den Hartogen Wimpie de Haan, die wisten precies wat er moest ge beuren. Ik zou niet weten waar we nu zo'n type vandaan moeten halen. We weten dat we het met z'n allen moeten doen, maar je kunt er de klok op gelijk zetten dat een flink aantal spelers niet thuis geeft als het er om gaat". Ook Boro Kuzmanovic is niet de verlossergebleken. „Ik weet met of je hem dat kwalijk kunt nemen. Het is voor hem natuurlijk heel moei lijk bij een nieuwe dub. En als- ie dan ook nog eens niet wil luisteren, tja, dan zal ook hij z'n verdedigende werk moeten doen. Boro wilde via Hermes terug naar het betaald voetbal, maar zoals hij nu speelt, redt hij het zeker niet". Ergo, Hermes DVS is redde loos, redeloos en radeloos? ,Oh neen, zo ver is het nog lang niet Het scheelt al heel wat als iedereen z'n belofte nakomt en er voorkookt tot hij erbij neer valt Dat moeten we onze sup porters toch zeker kunnen bie den. Ik kan me levendig voor stellen dat ze niet meer komen kijken. Ik zou zelf ook lekker thuisblijven..,".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2