Unieke groenteveiling voor het goede doel Rotterdam krijgt meubel boulevard OMBUDSMAN TIKT POLITIE OP DE VINGERS ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Stads TV op kabel in Capelle en Schiedam Sinterklaas wint van de kerstman Nieuwjaarsconcert met Gerard, Joke en Lee ZIE GINDS KOMT HET NIEUWSBLAD.... ZHZ Barendreeht: kwart miljoen voor Familiehuis Onderzoek brand in Grasstraat gestaakt Naast die van Capelle Karei Schot: Bevroren vogels niet losrukken Gokpand gesloten Dodelijke steekpartij Fusie beheerders onroerend goed Sterren zingen feestjaar open Hoogvlietse huurders protesteren mnfflMM ZATERDAG 2 DECEMBER 1989 PAGINA 21 door PETER OTTE Rotterdam De Rotterdam se lokale omroep Stad TV komt zo snel mogelijk op de kabel in Capelle aan den IJs- sel en Schiedam. Dat zegt drs. j'.M. de Jong, directeur van de Capelse kabel bv en voor zitter van de regionaal sa menwerkende kabelbedrij ven. Volgens De Jong zijn de onderhandelingen in een ge vorderd stadium. Eerder dit jaar verbood het Commissariaat voor de Media het doorgeven van Stads TV op de Capelse kabel omdat de Rot terdamse zender daar geen. loka le zendmachtiging heeft De structuur die nu door de kabelexploitanten, de gemeente besturen en de lokele omroepen wordt bezegeld gaat er van uit dat de lokale omroepen de pro gramma's van Stad TV als hun eigen programma gaan doorge ven. Ook wordt samenwerking bij de produktie van program ma's overwogen. In de Capelse gemeenteraad is èerder al aangedrongen op het zo snel mogelijk doorgeven van Stad TV op de Capelse kabel. De raad zal er echter nog wel een besluit over moeten nemen en dus zal Stads TV niet per bij voorbeeld 1 januari kunnen worden doorgegeven. Henk Tiesma, directeur van -Stads TV bevestigt dat de onder handelingen concrete vormen hebben aangenomen. Hij staat te trappelen om op de Capelse en Schiedamse kabel te beginnen. „Ja, we zijn er klaar voor. Het hangt van de gemeenteraden af wanneer we kunnen gaar» door geven". Volgens Tiesma zal in het begin het Rotterdamse programma van Stads TV ongewijzigd in de regio worden doorgegeven. La ter wordt dan naar samenwer king gestreefd. „Bij voorbeeld als Capelle zelf een weekjour- naal zou willen maken, dan kun nen wij de faciliteiten verzor gen". In Schiedam is volgens Tiesma gesproken met de kabelexploi tant en de wethouder. Beiden toonden zich enthousiast. De ko mende maanden gaat Stads TV de mogelijkheden aftasten om ook in de andere randgemeen ten op de kabel te komen. Ties ma zal het punt in het samen werkingsverband van de lokale omroepen in Zuid-Holland aan de orde stellen. Een nieuw verbod door het Commissariaat vreest Tiesma niet: „Nee, het Commissariaat heeft trouwens het ooit uitge sproken verbod nooit in een be schikking vastgelegd. We heb ben onze juristen ernaar laten kijken en alleen al op basis van de in het Verdrag van Rome vastgelegde vrijheid van ont vangst is doorgifte op de lokale kabel niet te verbieden". Lee Towers is 18 december af slager tijdens een unieke veiling van groenten en fruit. Barendreeht In de afmijn zaal van veiling Zuid-Holland Zuid in Barendreeht zal maandag 18 december een enorme veiling worden gehouden ten bate van het Familiehuis bij de Dr. Daniël den Hoedkliniek. De organisatoren van de veiling hopen hiermee tenminste een kwart miljoen gulden bijeen te brengen. De veiling, die in vele opzichten uniek is, zal worden geleid door Lee Towers. De ambassadeur van het Familiehuis-project heeft zich onmiddellijk bereid verklaard als afslager op te tre den. Hij zal tenminste 200 kopers tegenover zich aantreffen, want de belangstelling voor een plaats in de veilingbank is enorm. Bij wijze van selectie en voor het goede doel is voor de afmijn- zaal een toegangsprijs van hon derd gulden ingevoerd. De speciale veiling voor het Fa- Rotterdam De Rotterdamse politie heeft het on derzoek naar de oorzaak van de brand in.de Gras straat gestaakt De technische recherche is er niet uitgekomen wat de oorzaak van de brand is ge weest. Een woordvoerder van de politie heeft dat gisteren meegedeeld. Bij die brand in Rotterdam-West kwamen vorige week in de nacht van woensdag op donderdag vijf mensen om het leven: een 38-jarige vrouw, haar drie kinderen (II, 16 en 19 jaar) er. hear inwonende 22-jarige broer. De vader van het gezin wist rich als enige via de dakgoot in veiligheid te brengen. De etagewoning brandde geheel uit miliehuis vindt plaats ter gele genheid van het bereiken van" een omzetrecord. Halverwege deze maand bereikt veiling ZHZ met het passeren van de grens van 225 miljoen gulden een nieu we mijlpaal in haargeschiedenis. De omzet in groenten en fruit is bijna verdubbeld sinds ZHZ vijf tien jaar geleden ontstond door een fusie van zes lokale veilin gen. De leden van ZHZ (tweeduizend tuinders in het hele zuidweste lijk deel van Nederland) zijn nauw bij de actie betrokken. Zij stellen voor de Familiehuis-vei ling gratis prod uk ten beschik bar. „De reacties zijn hartver warmend", aldus veilingdirec teur Jos Kerstens. „Enkele da gen nadat een beroep op de telers is gedaan, stromen ae toezeggin gen binnen. Twaalf ton spruiten, 1300 kilo witlof, vijf ton appels en peren, maar ook enorme hoe veelheden sla, kool, peen en an dere 'Barendrechtse specialitei ten". De tuinders tonen zich uitermate inventief. Er is iemand die een levende kalkoen beschikbaar stelt omdat hij in december geen oogst heeft. En tuinder In 't Veld uit Rockanje levert eigenge maakte Voorase natuurwijn Het 'feest' wordt nog groter door de spontane'medewerking van importeurs. Doordat ook zij pro- dukten beschikbaar stellen, zul len voor het eerst in de geschie denis van het Nederlandse vei lingwezen sinaasappelen, kiwi's, bananen, annanassen en andere exotische produkten via de vei- lingklok aan de man worden ge bracht. In de afmijnzaal zullen niet al leen doorgewinterde inkopers van groenten en fruit worden toegelaten. Voor deze speciale gelegenheid heeft het veilingbe- stuur besloten een select gezel schap relaties de kans te bieden eens zelf aan de knop plaats te nemen. Van hen wordt vooral belangstelling verwacht voor de vele bijzondere pakketten die worden aangeboden: assorti menten groenten en fruit die in de periode vlak voor Kerst uit stekend dienst kunnen doen als relatiegeschenk. Veilingdirecteur Kerstens is dik tevreden met het verloop van de actie tot nu toe. „Het loopt wer kelijk fantastisch. Dat doet mij deugd, want dat geld voor het Familiehuis moet er komen. Lee Towers was daar al druk mee be zigen wij zijn blij dat we ter gele genheid van het behalen van een recordomzet kunnen inha ken op zijn actie. Het enige dat we nu nog moeten afwachten is voor welke prijs de produkten zullen worden verkocht. Ik ken onze kopers, dus ik kan met een gerust hart zeggen: dat zit wel goed". i Rotterdam Vogelliefheb- 'bers moeten voorzichtig zijn jmefc bevroren vogels nu het weer koud is geworden. Stich- 'ting. Vogelklas Karei Schot Iwaarschuwt, om niet zomaar vogels van het ijs los te ruk ken. Eerst moet men het ijs losma ken en vervolgens de vogel -meenemen. Met behulp van kond water wordt het "dier jontdooid. Warm water hij het ontdooien mag niet omdat zo d^bloedvaten in de poten van de vogels dan springen en ze veel pijn lijden. Voor overige vragen omtrent vogels in wintertijd kan men de vogel- ldas bellen: 4857847. Rotterdam De politie heeft gisteren een illegaal gokpand aan de Heemraadssingel geslo ten. Bij de inval in het woonhuis, gistermorgen, waren 37 mensen in het pand baccarat aan het spe len. De politie nam 8000 gulden en een laken in beslag. De 52-ja- rige beheerder moest mee naar het bureau. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt Rotterdam Een 34-jarige Poolse kok is gisteren om net le ven gekemen door een steekpar tij aan boord van het Noorse zee schip Mer Eagle, dat ligt afge meerd in de Botlek. Volgers een woordvoerder van de Rotter damse politie werd de man in de borst gestoken. Hij werd naar het Holy-ziekenhuls in Vlaar- dingen gebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overle den. De politie heeft de elf men sen, die rich aan boord van het schip bevonden, meegenomen voor verhoor. Over de toedracht van de steekpartij is nog niets be kend. Rotterdam De beheersmaat- schappij van onroerend goed Derksen Beheer BV gaat per 1 januari deel uitmaken van de Zomerhof Muys Groep. In dit concern zal Derksen Beheer gaan samenwerken met Zomer hof Muys Beheer BV..Hiertoe is besloten teneinde de continuïteit van de bedrijfsvoering van Derksen Beheer te waarborgen én de marktpositie van beide be drijven In een samenwerkings verband te versterken", meidt 'de Zomerhof Muysgroep in een verklaring. Beide beheerders hebben straks een onroerend goed bestand van Circa tienduizend woningen en '190.000 vierkante meter be drijfsruimten. Het personeel, in1 totaal 54 mensen, is geïnfor meerd. Gedwongen ontslagen 'zullen als gevolg van de samen werking niet plaatsvinden. De Zomerhof Muys Groep is op- .timistisch gestemd over het 'in lijven' van Derksen: „Eentoena- de werkgelegenheid it gezien door re- van het op- tme van wordt .een te drachu Derksen Beheer blijft voorlopig nog gevestigd aan het Metro- blein in Rotterdam-Zuid. Zo merhof Muys Beheer, thans nog aan de Beukelsdijk, verhuist pver een jaar naar een nieuw te Bouwen kantoor aan de Hoofd weg in deelgemeente Prins Alexander. publiek komt ook dit jaar in Rotterdam collecterende Pieten tegen. door NICO DE VRIES Botterdam Rotterdam krijgt in navolging van Capelle aan den IJssel zeer waarschijnlijk een meu belboulevard. Volgens directeur W. Uitermark van het womnginrichtingsbedrijf Van Reeuwijk valt de beslissing over een concentratie aan meubelzaken bij het winkelcentrum Oosterhof nog voor het einde van deze maand. Men gaat vanuit van een boule vard met vijf i zes zaken. Rotterdam Sint doet dit jaar erg laat zijn inkopen, maar geeft veel geld uit voor luxe en duurzame goederen. Die in druk overheerst bij de woord voerders van diverse groot winkelbedrijven in Rotterdam. En hoewel in veel winkels ook al kerstartikelen te koop zijn en de kerstman er ook al zijn in trede heeft gedaan, heeft Sint weinig concurrentie te dulden. „De Sinterklaasinkopen zijn flink op gang gekomen. Iets la ter dan vorig jaar, maar we rijn niet ontevreden", zegt com mercieel manager Van der Spek van warenhuis Ter Meu- len. Dat is ook de lijn de andere grote warenhuizen in deze stad. De Bijenkorf, Vroom en Dreesmann en Ter Meulen zijn zeer te spreken over de gang van zaken bij de sinterklaasin kopen tot nu toe. Ze constateren ook dat er een verschuiving te zien is. Werden vroeger veel spullen gekocht die lang meekunnen', als sok ken, truien en dergelijke, te genwoordig zijn het vooral de luxe goederen en duurzame huishoudelijke apparaten die Sint in de schoen stopt. Marieta Hendricks van de Bijenkorf merkt dan ook op dat Sinter klaas gaat cocoonen'. Ze duidt daarbij op het feit dat steeds meer mensen gezelligheid thuis zoeken en daar hun huis ook op inrichten. „Een mooi lampje, een leuk vaasje en het populaire kleed om over de bank te draperen". Bovendien 'loopt de huisheer van de Bijen korf, Bob, als een trein'. Bij V D een stijging van ver kopen ten opzichte van vorig jaar. En ook daar een verschui ving naar de kerst. „Maar", zegt directiewoordvoerder Lempers, „dat is geen reden tot ontevredenheid. Het blijkt na melijk dat veel mensen beide feesten vieren en ook bij beide gelegenheden cadeautjes ge ven. Misschien verschilt alleen hier en daar het accent Wel licht heeft dat te maken met de welvaart niet alleen het aantal gelegenheden breidt zich uit om iets te geven, maar ook het geld". V D's Sinterklaas geeft vooral huishoudelijke appara ten als espresso-machines en compact disc-spelers. En door de vroeg intredende vorst schaa tsen en sl eeën. Op speelgoedgebied doen de spelletjes het dit jaar goed. 'Wie is het?', Het Spookslot', 'Spel der Spelen', allemaal toppers. Maar ook de Barbie-poppen en de pluche-beesten voor de meiges, en het technisch lego en de radiografisch bestuurba re auto's voor de jongens. Be drijfsleider Van Zoelen van Meyer en Blessing spreekt van een heel goed jaar voor de ver koop van speelgoed, zeker in vergelijking met afgelopen jaar. En als de trend van vorig jaar, een verschuiving naar kerst, doorgezet wordt, is hij een tevreden man. Toch zegt hij: Wij blijven in de Sint gelo- j| ven. Kerst is echt voor volwas- 3 senen, maar Sinterklaas blijft voor de kinderen". Sinterklaas legt het nog met af tegen de kerstman. Van Reeuwijk, onderdeel van Vendex, wil zich als eerste bij Oosterhof vestigen. .Voorwaarde is wel dat de gemeente zoveel grond beschikbaar stelt dat ook de andere meubelzaken de ko mende tijd naar de oostelijk rand kunnen trekken. Ook andere woninginrichtingszaken als Pim van der Eist overwegen serieus het centrum van de stad te verla ten en zich bij het winkelcen trum vestigen. i— De onderhandelingen met de ge meentelijk grondbedrijf zijn vol gens Uitermark in een afron dend stadium. De erfpachtprijs kan het plan volgens hem nau welijks meer beïnvloeden. Ui termark verwacht dat in combi natie met de nieuwbouw voor de betrokken bedrijven een renda bele investering uit de bus rolt De concentratie van woningin- nchtingszaken in Rotterdam is volgens Uitermark een goede zaak. In het hele land is deze ont wikkeling waarneembaar. De voorkeur van de hedendaagse consument gaat dan ook uit naar een brede keus. Om in de pas te blijven met deze nieuwe ontwik kelingen hebben de inrichtings- bedrii ven in Rotterdam zich ver enigd om de stichting Rotterdam Meubelstad. Hoewel de nieuwe meubelboule vard op een steenworp afstand van de Capelse boulevard komt te liggen, verwachten de betrok ken ondernemingen geen con currentie van elkaar. In Rotter dam gaat men er juist van uit de Oosterhof en Capelle elkaar zul len versterken. Rotterdam Het feestjaar Rot terdam 650 jaar stad wordt op nieuwjaarsdag geopend met een uniek concert in de Doelen, 's Middags om één uur zullen de Rotterdamse artiesten Gerard Cox, Joke Bruijs en Lee Towers een gezamenlijk optreden ver zorgen, dat muzikaal wordt be geleid door het KRO-radio-or- kest van Piet Zonneveld. Op het ogenblik zijn al 1400 van de 2100 kaarten verkocht. Op enkele ouderwetse meezin gers na zoals Ketelbinkie en Ali Cyaankali, zijn alle nummers ge schreven door Gerard Cox. Maar hij zingt zelf ook op 2ijn eigen concert: solo en In duetten met Joke Bruijs en Lee Towers. Ge drieën zingen de artiesten het slotnummer Ben je in Rotterdam geboren. Ook alle andere acht tien nummers hebben met Rot terdam en zijn bewoners te ma ken. Veel nummers gaan over het verleden, bijvoorbeeld het bom bardement (Ballade van het Wonderorgel en Ik mis de stad van toen), maar ook het huidige Rotterdam komt aan bod in het lied Nelly Cooman, de zwarte parel van Rotterdam. Volgens de manager van Cox Martin Han son heeft burgemeester Peper enthousiast op het initiatief gere ageerd. Peper zal samen met driehonderd medewerkers en sponsors van de Stichting Rot terdam 1990 aanwezig zijn. Met dit concert, dat alleen al uniek is omdat Lee Towers vooi het eerst in het Nederlands zingt, gaat een hartewens van Gerard Cox in vervulling. De lp en cd met een selectie van de num mers die op nieuwjaarsdag ten gehore worden gebracht, komen begin deze maand al in de ver koop. Rotterdam Huurders van vierhonderd maisonette wonin gen. in de Westpunt hebben gis teren geprotesteerd bij hun huis baas, de Stichting voor Volks huisvesting Hoogvliet (SVH). Het protest richt zich op een reeks van mankementen aan de woningen: vocht, tocht, schim melvorming, slechte bergingen, sanitair en portieken. Aan SVH-directeur J.J. Koeken overhandigden een delegatie van de bewoners een lijst met 308 handtekeningen. De onder tekenaars hopen op een spoedig gesprek met de SVH, opdat de gebreken worden verholpen. Een grote onderhoudsbeurt is volgens de huurders dringend noodzakelijk. Bovendien vinden zij dat de woonomgeving moet worden verbeterd. Rotterdam De Rotterdamse politie is door de Nationale Om budsman op de vingers getikt naar aanleiding van een klacht van twee vrouwen', die het slachtoffer waren geworden van een gijzeling. De Rotterdamsen zijn volgens de ombudsman meer als verdachten dan als slachtoffers behandeld. De poli tic heeft daarvoor overigens al excuses aangeboden en toegege ven dat de betreffende kwestie verkeerd is beoordeeld. De gijzeling vond plaats in de nacht van 8 oktober vorig jaar. De twee Rotterdamse vrouwen werden door een aantal mannen mishandeld en. bedreigd met verkrachting. Eén van tie vrou wen gaf onder druk van deze omstandigheden de pincode van haar girorekening prijs. De vrouwen werden tenslotte vast gebonden en aan hun lot overge laten. Na enkele uren konden ze zich bevrijden en de politie bel len. Op het bureau Marconiplein werden ze min of meer aan hun lot overgelaten. Een van de vrouwen werd niet in de gele genheid gesteld de girodienst te waarschuwen, zodat de overval lers kans zagen 350 gulden van haar rekening op te nemen. De vrouwen kregen ook geen eten of drinken, terwijl arrestanten voor hun ogen wel ontbijt kre gen. Om kwart voor negen wer den de vrouwen pas verhoord en om twee uur konden ze naar huis. De politie verklaarde deze vreemde gang van zaken achter af met de mededeling dat eerder die nacht een man uit hetzelfde pand melding had gedaan van ip>ng met een vuurwapen, terwijl achteraf aan het Hebt kwam dat deze aangifte vals was. Aan het verhaal van de twee vrouwen was daarom ook weinig geloof gehecht De Nationale Ombudsman stelt dat deze gang van zaken het op treden van de politie niet recht vaardigt De betrokken politie mensen hebben inmiddels hun fout toegegeven. zieoe Her RN ovEZEéh Fwue ALM XXJÜBÖS ais oe w Pt bon moer su opsmeer stuur deze bon In een open envelop zonder postzegel nf ROTTERDAMS NIEUWSBLAD, AFD. ABONNEMENTEN ANTWOORDNUMMER 1579. 3000 VB ROTTERDAM Noteer mij voor een abonnement De eerste twee weken krijg ik de krant gratis daarna betaal Ik per kwartaal per maand O Noteer mij voor een proefabonnement van 4 weken voor 10.80 SY SY NaamVoort.... Adres PostcodeHuisno,, Plaats Telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1