tanJaci Enthousiast ODO gaat door 8 MTfflWffi/ SPORT BRIEVEN Eric Gudde heeft nog niets getekend Dames Ylaardingen geven het voorbeeld Maat blijft nog even aan Beloning voor HSC in slotfase Zagwijn en Schotel aan de leiding Oranje Nassau laat een punt liggen WIK duwt Hollandiaan nog dieper in het moeras Fortuna VI rond met De Gooij er Het imago vanRKWIK Van de Marei volgt Stout op Rotterdams Nieuwsblad maandag 4 december 1999 RW door DONALD BAX Vlaardingen Het gaat nog niet naar wens met Gaardin gen. Waar een twaalftal maanden het frivole samba korfbal werd geïntroduceerd in de Westwijkhal, lukt het in deze competitie slechts moei zaam aan deze klwaliteitsei- sèn te voldoen. De openingswinst op De Danaï den werd gevolgd door verlies tegen grote concurrent VES en ook gistermiddag, thuis tegen het Dordtse TOV, sloeg pas na rust (7-5) de vlam in de pan en werd alsnog een uiterst royale 17-8 zege op het wedstrijdformu lier neergepend. „Als je er elke wedstrijd zeven tien maakt, mag je niet meppe ren", meende Annemieke Wil- lemsen. En wat minder chauvi nistisch: „Ik geef toe dat de eer ste helft niet best was. Hetzelfde éuvel speelde ons vorige week tegen VES parten. Ook tien speelden we na rust erg goed" Het was dat TOV snel na rust de handdoek op de houten vloer mikte, anders was voor Vlaar dingen wellicht ook de tweede rondgang uitgedraaid op een on plezierig half uurtje spitsroeden lopen. Het waren ditmaal de dames die Vlaardingen op het goede spoor zetten. Met uitzondering van IJsbrand den Breems waren de Vlaardingse heren niet in goede doen. Met name Rik en Arno Brouwer bakten er niet veel van. „We speelden te veel voor ons zelf', zou de blondste Brouwer Jater erkennen. Trainer-coach Jelle Ram moet een zucht van verlichting hebben geslaakt toen bleek dat in dit vak Annemieke Willemsen en Marianne van Rhijnsbergen (ieder drie tref fers) de score-inbreng van de ge broeders Brouwer op voortreffe lijke wijze dupliceerden. Een en ander nam evenwel niet weg dat Vlaardingen vooral in de eerste rondgang teleurstelde. Vlaardingen De algemene le denvergadering van de voetbal vereniging Vlaardingen heeft nog geen opvolger voor voorzit ter Sjaak Maat opgeleverd. Maat, al fungerend als interim-prae- ses, heeft om die reden besloten tot het einde van dit seizoen aan te blijven. „Het heeft niets te ma ken met de tegenvallende resul taten van ons eerste elftal, maar er is nu eenmaal nog niemand gevonden die deze funktie op zich wil nemen", was het com mentaar van de aftredende voorzitter. Voor pubtikatie in aanmerking 'komende brieven, liefst kort en bondig, worden met volledige ■naam en adres (dit laatste al leen voor eventuele correspon dentie) van de inzender onder tekend. De brieven dienen zich te beperken tot één onderwerp Plaatsing betekent niet dat de redactie het met de strekking van deze meningen eens is. Zij behoudt zich het recht voor tot inkorting. Najim Nasri Met verbazing hebben wij kennis genomen van een deel van een artikel in het Rotterdams Nieuws blad van 24 november J.L Onder de kop 'Najim Nasri ligt zich te verbijten' wordt een verslag ge daan van het gesprek dat uw ver slaggever voerde met de in de wedstrijd Zwaluwen—HVO ge blesseerd geraakt HVO-speler. Nog afgezien van het feit of de blessure alléén te wijten zou zijn aan een grove overtreding van een Zwaluwen-speler (er zijn na melijk ook andere lezingen van het voorval) is de berichtgeving over de afhandeling van deze zaak niet juist. Uit het verslag kan opgemaakt worden dat door onachtzaamheid of onverschilligheid Najim Nasri twintig minuten in de gang heeft gelegen alvorens iemand [ets on dernam. 'Onze elftalleider heeft tenslotte een ambulance laten komen'(citaat). feit is, dat onmiddellijk nadat door HVO-deskundige werd ge constateerd dat behandeling In het ziekenhuis zou moeten plaats jonden één der Zwaluwen-be stuursleden een ambulance-wa- tjen opriep. Na twee drie minuten arriveerde een surveillance-wagen van de politie; de politieagenten deelden mee dat de ambulance-wagen onderweg was. Het duurde toch tien vijftien minuten voordat de ambulance-wagen arriveerde. In dien Najim dus 'twintig minuten in de gang heeft liggen kermen', is dat niet te wijten aan de laksheid Van wie dan ook, maar uilsluitend aan het lange wachten op de komst van de ambulance-wagen. Dat de blessure vergaande con sequenties heeft voor Najim Nasri en HVO betreuren wij zeer. Be zoekjes van bestuursleden, aan voerder en speler van Zwaluwen mogen daarvan een bewijs zijn. Deze bezoekjes werden dan ge combineerd met een bezoek aan Zwaluwen-speler Gerrit de Maag Üie in dezelfde wedstrijd dermate geblesseerd raakte dat opname In'het ziekenhuis en operatief In grijpen noodzakelijk waren. Bestuur Zwaluwen VI De combinaties misten elke vorm van zuiverheid en het was eerder regel dan uitzondering dat lange passes pardoes over de zijlijn werden gesmeten. Vlaar dingen moest voor haar doen veel te hard werken om in balbe zit te komen. Bovendien leidde de stugge speelwijze van TOV, waar de dames volgens het geijk te rollenpatroon nadrukkelijk ondergeschikt waren aan de heren, niet tot een aantrekkelij ke wedstrijd. De voorsprong van de thuisclub was nooit groter dan twee doel punten en toen Annemieke Wil lemsen de kans kreeg TOV een eerste keer echt neer te halen, faalde zij. Zij liet een strafworp ongebruikt en in plaats van 7-4, was het luttele tellen later 6-5, Na de onderbreking stelde Vlaardingen toch snel orde op zaken. Binnen tien minuten was de score van 7-5 opgelopen naar 11-6 en was het moreel van TOV Ellen van der Hoeven. niets meer waard. Tot aan de twintigste minuut scoorde ook Vlaardingen niet, maar in de slotfase werd toch nog hard aan het doelsaldo gewerkt 17-8. De doelpunten van Vlaardingen werden gemaakt door IJsbrand den Breems (5x), Marianne van Rhijnsbergen, Annemieke Wil lemsen (ieder 3x), Hedi Brou wer, Ellen van der Hoeven en Arno Brouwer (ieder 2x). door SANDER SONNEMANS ylaardingen Karei Buur- on was in het matige duel te gen Herkingen tenslotte de reddende engel voor HSC'89 (zat). De met de rechterhand in het gips spelende middenvelder vel de met het enige doelpunt van de wedstrijd vijf minuten voor het laatste fluitsignaal toch het von nis (l-Q)laardingers hadden ge durende negentig minuten wel het overwicht maar hadden dat tot de slotfase niet in treffers uit kunnen drukken. Op het gladde veld kwamen bei de ploegen nauwelijks aan ge slaagde aanvallen, toe al waren de bezoekers in de dertigste mi nuut dichtbij een doelpunt Door balverlies van uitermate slecht acterende Pierre Groen kwam Herkingen-middenvelder Paul Molenaar in balbezit en mocht hij, zonder dat hem een stro breed in de weg werd gelegd, hebben doorlopen tot de geva renzone. Hij tikte de bal breed op de opkomende en geheel vrij staande John van Maurik die echter oog in oog met doelman Boudewijn Groen naast mikte. Twee minuten later verdween de bal na een hoge voorzet wel in het doel van Herkmgen-sluit- post Martin van Veen maar de scheidsrechter annuleerde het doelpunt „Dat een scheidsrech ter de doelman beschermt is be grijpelijk maar Herman de Roo sprong maar zonder de keeper te raken. Het is mij dan ook een raadsel dat die treffer werd afge keurd. En dan blijf je wel tegen dat ene doelpunt aanhikken", was het commentaar van HSC- trainer Peet van der Hoek, Meer grip Zijn ploeg, die naarmate de speeltijd verstreek steeds meer grip op het veld en de wedstrijd kreeg, kon enkele malen wel ge vaarlijk voor het vijandelijke doel verschijnen. Eenmaal in ideale positie blonken de kans hebbers uit in besluiteloosheid. Marcel Zeebregts, die al een keer in scoringspositie faalde, was la ter dicht brj een treffer. Na zich goed te hebben vrijgespeeld, haalde hij uit maar de uitblin kende doelman Van Veen pa reerde zijn inzet. Na rust waren de Van der hoek- volgelingen voortdurend op de helrt van Herkingen te vinden en leek een Vlaardingse treffer niet lang uit te blijven. Het was echter de Herkinger-sluitpost die zijn ploeg op de been hield- Een magnifieke inzet van Her man de Roo, later geboekt we gens praten, stopte hij op sublie me wijze en ook Jeffrey Stewart en Richard Zeebregts wist hij het scoren te beletten. Vijf minuten voor tijd kreeg HSC dan toch waarvoor het had gestreden. Een slimme pass van de tot dan toe onzichtbare Ste- wart werd door een verdediger verkeerd weggewerkt waarna Karei Buuron de reeds uitgewe ken sluitpost moeiteloos kon pas seren. „Natuurlijk is deze over winning verdiend, want wij heb ben vandaag het spelletje ge maakt", was het alleszeggende commentaar van Peet van der Hoek. Vlaardingen Het zijn niet de spelers van de hoogst spe lende plaatselijke clubs die de ranglijsten van het Vlaar- dings Voetbal Gala aanvoe ren, De beste voetballer op zondag is Martin Zagwijn van HSC'89 die een royale voor sprong heeft op Puck Hadde- man (RKWIK). Bij de zater dag-voetballers staat Ronald Schotel (DSS'26) heel stevig op de eerste plaats. CION- doelman Antoine Strijbos is goede tweede. Hoewel Fortu- na VI qua prestaties een beet je van slag is, is het volgens de rapportage tot nu toe wel de beste club. Topscorer in Vlaardingen is HVO'er Mark Maatsen met negen doelpun ten. Beate vereniging; 1. Fortuna VI 6 S0, 2, HSC'89 (zon) 6.60, 3. VFC 6.47, 4. HVO 6 35,5. CION 6 30, Beate apelef zondagclub: 1. Martin Zagwijn (HSC'89 zon) 7.30,2. Puck Haddeman (RKWIK] 7.09, 3/5. Chris Latupelrisso (VFC). Gerrit van der Pijl (HSC89 zon) en Robin Klok (Fortuna VI) allen 7.00, Beate apeler zaterdegclub: 1. Ronald Sc hotel (OSS'26) 7.44,2. Antolne Strij bos (CION) 7.11, 3. Mark Maatsen (HVO) 7/10, 4. René van den Berg (TSB) 7 09; topacorer: 1. Mark Maat sen (HVO) 9.2/4. Glenn Brown (HVO), Ronald Schotel (DSS'26) en Harry Boekhoit (Zwaluwen VI) allen 6. Vlaardingen Oranje Nassau kon in de korfbal wed strijd tegen Dijkvogels uit Maasdijk de goede eerste helft (8-4) niet voortzet ten. Het mocht uiteindelijk te vreden zijn met een 12-12 gelijk spel. Tegen Dijkvogels waren de Vlaardingers gebrand op een overwinning, want belde ploe gen zullen deze competitie moeten vechten tegen degrada tie. Al vrij snel had Oranje Nassau een 4-2 voorsprong genomen. Dijkvogels kwam er daarna in de eerste helft niet meer aan te pas. Op alle fronten waren de Vlaardingers superieur. Trainer coach Meine Jonkers was dan ook zeer tevreden met de 8-4 ruststand. Na de pauze kwam Dijkvogels, gedragen door oud-ODO-speler Bram Hanemaaijer, als herboren in het veld Binnen vijl minuten was de stand 9-7 en sloop de angst in de ploeg van Oranje Nassau. Patrick Zeebregts kwam nog in het veld voor Leo van de Bie, maar de Vlaardingers kwa men niet meer terug in de wed strijd. Oranje Nassau paste zich nu aan spelletje van Dijkvogels aan. Vijf minuten voor tijd keek Oranje Nassau zelfs nog tegen een 10-12 achterstand aan. Geheel in over eenstemming met de wedstrijd vonden beide ploegen elkaar in een 12-12 gelijkspel, waardoor Nassau en Dijkvogels in de on derste regionen van de tweede klasse blijven vertoeven. Capelle aan den IJssel Met veel overtuiging en een hoge inzet hebben de korfballers van ODO het duel tegen De Ber men gewonnen. De ploeg was vanaf de eerste mi nuut sterker. Opvallend was het enthousiasme waarmee het team ten strijde trok. De 8-13 zege was dan ook geheel verdiend. Een snelle en goed doordachte start leverde ODO binnen vier minuten de 0-3 voorsprong op. Deze schitterende opening kwam niet onverwacht ODO staat er immers om bekend voor al in de eerste fase van een duel verrassend te kunnen uitpak ken. De Bermen bleef kalm en kon met hard werken terugko men tot 2-3. Toch was al in deze fase duide lijk dat de Maaslandse club over meer potentieel beschikte. De formatie van Bram Rog creérde veel meer kansen en speelde met meer overtuiging. Vooral de in zet en de vechtlust van de forma tie sprongen in het oog. Rog was goed te spreken over de getoon de mentaliteit Minder gelukkig was hij met de gebruikte techniek. Rog: „Het is mijn eerste jaar bij ODO. Ik pak de zaken heel anders aan dan mijn voorgangers. De ploegen die ik voorheen heb getraind, spelen of in de hoofdklasse of in de overgangsklasse. Op dat ni veau is tactiek en techniek uiter mate belangrijk. Die aanpak Is noodzakelijk om succesvol te zijn. Dat probeer ik deze forma tie bij te brengen. Het eerste aan- valsvak volgt mijn beleid goed, maar het andere vak heeft moei te met mijn aanpak. Tien minu ten gaat het goed, maar zodra de druk op de ketel komt te staan, vervalt men in het oude spelle tje. En dat is jammer". Aanval Tot aan rust bleven beide ploe gen knokken. ODO schiep meer kansen en liep uit naar 3-5. Na de hervatting kwam het eerste aan- valsvak, dat overigens negen van de In totaal dertien doelpun ten scoorde, in de aanval te staan. Binnen enkele seconden werd de voorsprong via Erik Passchier uitgebouwd naar 3-6. Deze snelle start gaf wederom de kracht van de bezoekers aan. De Bermen dwong niettemin res pect af met de manier waarop het bleef vechten. Op deze ma nier werd een groot verlies voor komen. Halverwege de tweede helft on stond er een impasse in het duel. ODO raakte vermoeid van het eigen felle spel. De Bermen zoch naarstig naar openingen in de verdediging van de bezoekers, maar kon die niet vinden. Ge volg was een periode van ruim tien minuten waarin er geen en kel doelpunt viel. Peter van der Laar doorbrak deze situatie door 5-7 te scoren, In de laatste tien minuten bleven er over en weer doelpunten val len. Het was echter ODO dat het initiatief nam. Vooral in de laat ste minuten bewezen de Maas- landers hun klasse. Zij wisten dat er niets meer te vrezen was, maar bleven vechten en bouw den hun voorsprong gerouti neerd uit tot een overtuigende 8- 13 overwinning. Irene van Velzen van De Bermen en haar Maaslandse tegenstandster vechten onder de korf om de bal na een mislukte doelpoging van de ODO-aanval. Maassluis Eric Gudde heeft geen contacten met Quick Boys, laat staan dat hij al een voor-overeenkomst is aangegaan met de Katwijkse eerste klasser, „Ik heb op dit moment met helemaal nie mand contact, ook niet met Excelsior", aldus Gudde. De huidige oefenmeester van Excelsior M werd wel in janu ari van dit jaar door Quick Boys gepolst, maar omdat hij luttele dagen eerder Zn ja woord aan het bestuur van Excelsior M had gegeven, liep dit gesprek ai bij voorbaat op niets uit. „In dat telefoontjevan 4 janu ari", kan Gudde zich nog heel goed herinneren, „hebben Quick Boys en ik afgespro ken dat we elkaar in de gaten zouden houden. Ik heb die mensen daarna alleen nog rond Pasen gesproken, omdat wij toen met Excelsior tegen Quick Boys speelden. Het zou me trouwens gigantisch ver bazen als Quick Boys niet doorging met Melbi Raboen, want dat is de eerste trainer in vijfendertig jaar die er voor heeft gezorgd dat ze bo venaan staan". Vlaardingen Dit jaar is de handbalderby tussen de dames teams van WIK en De Hollandi aan terug op het programma. Vorig seizoen moest het hand- balpubliek in Vlaardingen door de degradatie van De Hollandi aan twee jaar geleden de sportie ve burenruzie ontberen, maar doordat WIK vorig seizoen ook uit de landelijke derde divisie tuimelde,ontmoetten beide -§ teams elkaar gisteren In de =s Westwijkhal. WIK trok aan het 5 langste eind: 13-7. Eigenlijk was er na ongeveer een 2 kwartier spelen al geen vuiltje 3 meer aan de lucht voor WIK. De nog ongeslagen equipe van Henk van Vliet kwam onmid dellijk met 6-0 voor. Eerst op dat moment kon het damesteam van het danig in de versukkeling ge raakte De Hollandiaan voor het f verdediging van De Hollandiaan Komt opnieuw te aatom doelpoging vanWIKte verijdelen. uit naar 11-5. In het restant scoorden beide partijen ieder nog tweemaal, zodat er na zestig minuten een 13-7 eindstand op het scorebord prijkte. Henk van Vliet was tevreden. „We hebben een uitstekende eerste helft gespeeld en die had den we in de tweede helft eigen lijk moeten vervolgen. Maar al 1 goede wedstrijd". met al toch een g eerste scoren. De stand bij rust was 9-2. Na de onderbreking dacht WIK even dat het de winst al binnen had. De blauw-witten gingen nonchalant handballen en dat zorgde ervoor dat de Vlaarding se buur onverwacht terug kwam in de wedstrijd. Voor eventjes al thans, want nadat de marge tot vier was teruggebracht, schrok WIK wakker en liep het gelijk De WIK-trainer kan ook opge wekt zijn over de stand op de ranglijst De kans is groot dat zijn ploeg dit jaar al weer naar het landelijke promoveert Het ver haal van De Hollandiaan is een stuk triester. De rood-wife for matie zakt niet alleen bij de da mes (nu voorlaatste op de rang lijst), maar ook bij de heren steeds verder weg in het regio nale hand baL Vlaardingen Koos de Gooijer blijft zo goed als zeker bij Fortu na VI. Het bestuur van de Vlaar dmgse tweede klasser en de tn Oud-Beijerland woonachtige oe fenmeester zijn het in grote lij nen eens over een nieuwe ver bintenis. De Gooijer is aan de Marathonweg momenteel aan z'n tweede seizoen bezig. Alvorens De Gooijer z'n handte kening onder dat contract zet, moeten nog enkele details wor den ingevuld. Het bestuur van Fortuna VI verwacht dat De Gooijer volgend jaar meer coör dinerend zal werken naar de B- selectie en ook dergelijke activi teiten zal ontplooien ten behoeve van dejeugdopleidïng. Interim-voorzitter Hans Stout rekent er op dat beide partijen elkaar op korte termijn zullen vinden. 'Wereldgoa!' Erik Kolmeijer PPSC kwam vlak voor i tijd op gelijke hoogte met SVPTT door een In geving van Enk Kolmeij er, die de eindstand op 3-3 bepaalde. Over het geheel gezien een te rechte uitslag In een wedstnjd met twee ge zichten. SVPTT—PP8C 3-3 In de eerste helft nam PPSC het Initiatief en creëerde een groot aan tal mogelijkheden. Toch kwam het na een half KNVB-ZATERDAG DERDEKLASSE uur"l-0 achter door een verdedig Ingsfout Het werd zelfs nog 2-0 uit een strafschop, omdat Jan van de Marei de hal uit het doel had gesla- gen. Vlak voor rust scoorde Eric van Harmeien rechtstreeks uit een hoekschop 2-1. Na de thee maakten de Schie dammers gelijk uit de aftrap de gelijkmaker en ging SVPTT op zoek naar de overwinning. Die dacht het een kwar tier voor tijd binnen te hebben toen het 3-2 scoorde, maar Kolmeij er tekende vlak voor tijd voor 3-3. Hij nam de bal vanaf links Ineem op zlln schoen ai liet deze fn de uiterste hoek be landen. Vlaardingen opnieuw machteloos In het treffen tegen NTW was Vlaardingen ondanks de 2-0 neder laag zeker niet de mm- VIERDE KLASSE langste efnd. Na balverlies op het middenveld werd de ver voor zijn doel staande dere ploeg. Zoals al en- meester moest vanaf de Raymond Drop verrast kele weken het geval Is, bank machteloos toe- en nadat Stef KJutters ontbrak het de ploeg zien hoe zijn pupillen de zelfs voor open doel had van Wlm Koppelaar we- kansen om zeep brach- gemist,brachten de deromaan koelbloedige ten. De thuisploeg be- gastheren het In degra- afmakecs. nutte de kansen echter datienood verkerende NTW—Vlaardingen 2- wel en trok met de 2-0 Vlaardingen de nekslag 0 De getergde oefen- overwinning aan het toe. MSV'71 en Olympus na rust van slag MSV'71 verloor in Rot- stand miste Martin de terdam met 3-1 van De RVB-ZONO AG Vette VQOf C^T™?03 een Groen Witten, nadat het strafschop, nadat René bij rust nog lang niet de Wit was gevloerd, kansloos was geweest Amofd 'Gullit' Mohunlol Hans Plug en José Ro- (1-1). Olympus S hield afrondde. Tien minuten driguez zorgden later bij Hillesluïs de eerste voor rust nlvalleerda De toch voor een 2-1 voor- 45 minuten stand (2-2), Groen Witten. De Rot- sprong. Hilfesluis maak- maar verloor met 4-2. lerdammers scoorden te op sJag van rust gelijk. De Groen Witten— vlak na de hervatting In da tweede helft ac- MSV71 3-1 In de eerste nog twee keer en die teerde Hiliesfuis wat heldr was MSV lets be- klap kwamen de Maas- agressiever. Twee snelle ter, maar kwam het niet slulzers in dit sportieve uitbraken bezegelden verder dan een treffer duel niet meer leboven. het lot van de Schle- van Aad Uleman die HillesluisOlympus S dammers, bij wie John voorbereidend werk van 4-2 Bij een 1-0 achter- de Wit werd geboekt. Dames Green Eagles imponeren Het damesteam van Ele- mentum/Green Eagles leverde een uitstekende prestatie door Black Eagles, tweede op de ranglijst In de eerste di visie, terug te wijzen: 63- 57. Green Eagle»—Black Eagles (d) 63-57 Coach Lfeuwe van Loon keek tevreden terug op het duel. waarin beide par tijen tot de veertiende minuut gelijke tred met elkaar hielden. De Maasslulssen plaatsen BASKETBAL daarna een overtuigen de demarrac-* Dat re sulteerde tr 3-1 'atste zes minuter,an '*er- ste helft in een voor sprong van tien punten voor de groenhemden (rust 37-27). Na de onderbreking stoomde Green Eagles door. De voorsprong liep binnen zes minuten op naar vijftien punten. De zege kwam In het laatste kwartier niet meer In gevaar, al kon Black Eagles In de slot fase de achterstand door middel van een press-verdediging nog enigszins terugbrengen. Ivy Christlow en Ada Staal scoorden leder 17 punten, terwijl Marleen Goh like (14) opviel door scherp verdedigen en doordat ze op de beslis sende momenten koel bloedig de verkregen strafworpen benutte. Verdediging Succes ijzersterk De regionale korfbal teams kwamen tot wis selende resultaten. Suc ces was oppermachtig tegen Eureka uit Rotter dam: 11-2. Maassluis ging kopje onder legen Excelsior utt Delft 6-12. Harga verloor gister avond met 11-7 van Phoenix. SuccesEureka 11-2 Een zeer regelmatige overwinning voor een vooral verdedigend sterk spelend Succes. Eureka uit Rotterdam kwam er de hele wed strijd niet aan te pas en stond na 25 minuten korfbal af met 6-1 ach ter. Succes maakte ook KORFBAL in de tweede helft duide lijk dat het zo snet mo gelijk terug wil naar de derde klasse. Topscoor- ster was Marga Bijl met drie doelpunten. MaassluisExcelsior 6-12 Maassluis kwam er niet aan ie pas tegen het sterke Excelsior uit Delft. Slechts in de ope ningsfase kon Maassluis een vuist maken: 2-1. Daarna was Excelsior oppermachtig. De gena deklap werd uitgedeeld na de rust (2-4) toen de ploeg uit Delft in vijf mi nuten wegliep naar 2-7. Beide ploegen scoorden daarna om en om. Uit blinker bij Maassluis was Edwin Zeegers. PhoenixHarga 11-7 Tot aan de rust (5-3 voor Phoenix) kon Harga het nog aardig bijbenen. Vlak na de hervatting naderden de Schiedam mers tot 5-4, maar daar na leidde een tempo versnelling van Phoenix tot 9-4. Die klap kwam Harga niet meer te bo ven. Onno Sluimer en Ed Pak, die twee straf worpen benutte, doel puntten leder twee maal. Dames Rijnmond uitgeschakeld Er kwam een eervol ein de aan het bekeravon- tuur van de Rijnmond- volleybalsters. De equi pe van interim-coach Hans van Zetten (Ge rard Westerveld had verplichtingen met de distrlctsjeugd) verloor met 3-2 van Amster dam, dat In de derde di visie H de ranglijst aan voert. VOLLEYBAL AmsterdamRijn mond (d) 3-2 Rijnmond verloor de eerste set met 15-5, maar herstel de zich en eigende zich met dezelfde cijfers het tweede bedrijf toe. Dat evenwicht was er ook In de sets drie en vier, zo dat In het vijfde deel het rally-polnt systeem be slissend was. Bij de stand 11-11 maakte Rijnmond drie Indivi duele fouten, waarvan de thuisclub greeig pro fiteerde. Uitblinkster bij Rijnmond was Unda Schéfer, die op de posi tie van de geblesseerde Carin de Leede speelde. De Gouwe droogt WIK af De waterpolosters van V/IK waren enkele maat jes te klein voor het re serveteam van De Gou we. In de periodes twee en drie legde De Gouwe de basis voor de 8-2 zege. De Gouwe 2WIK (d) 8-2 In de eerste periode wees nog niets op een Het voetbalprogrannma voor komend weekein de luidt: zaterdag: SWTelstar (beker), NTW—DSS'26, CION—Rockanje, Her mandad—TSB, WK— SDV, Groen Wit R— Tipt voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de aportredaklle van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardin gen. D» sportredaktie ia atrsrdag telefonisch bereikbaar onder num mer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010-4056509. MAANDAG 4 DECEM BER Zaalvoetbal: Alexen- derpolder Rotterdam: 20.30 SMVHBSS: Woudestein Rotterdam: 20.30 Rotterdamse Stu- WATERPOLO afstraffing voor WIK. De Vlaardingse ploeg nam zelfs de leiding vla de spontane Els Legierse. De Gouwe nam vier mi nuten later een 3-1 voorsprong. WIK-coach PROGRAMMA GSS, CCO—VOL; zon- dag: SFCGouda, VCS—Hoek van Hol land, SC Feyenoord— Excelslor'20, VDL— FiOS, Aeolus—VFC, Steeds Hooger—Schie dam. HWD—HSC'89, SPORTAGENDA denten—Ursus; Ener giehal Rotterdam veld 1: 21.30 ActlvltasDRZ; Idem veld 3: 22.15 WICO—Excefstor'20; Masrgriethal Schiedam veld 1: 19.00 HBSS— CKC 2 (d), 19.45 GSS— DVO'32, 20.30 Groe- noord—Egelantier Boys, 22.10 WK— Schiedam; Idem veld 2: 19.45 VFCHekelingen (d), 20.40 SPSV—Schle- damse Boys, 21,25 SDV—Olympus S; De Hofstede Maasland; 19.00 MW'27HSC'B9 Dlck Schoffelmeer gaf opdracht om op eigen helft te gaan pressen, maar die tactiek pakte averechts uit: 7-1. In het laatste kwart waren bel de ploegen zo vermoeid, dat zij elk nog een keer scoorden. Voor WIK deed Thérèse den Boer dat: 8-2, SVDPWAVS, MSV'71—Zwarte Pijl, KralingenDRZ, DEH— Olympu3 S. DemosSC De Roel, Afrikaander Boys—Schledamse Boys. (dj, 20,30 Martinlt— MW'27; Poortugaal: 20.30 FC Tybex—SFC; Hoogvliet- 21.25 Excel sior P—RKWIK. WOENSDAG 6 DECEM BER Tafeltennis; 20.00 Mah- do SVE 5—De Koren beurs (d); Zaalvoetbal: Schiebroek Rotterdam: 21.00 Rotterdamse se lectie—Hermes OVS; Westwijkhal Vlaardin gen; 21.00 Vlaardin gen—SVDP 2 <d), 21.40 HVO—De Rozet 2, 22.20 8KBDHS. Vlaardingen Een moralise rend stukje in Vizier, de week brief van RKWIK, jaargang 55 nummer 17. Voorzitter Vlug, de opvolger van Jan Remmers waal, roemt weliswaar het ima go van de Vlaardingse voetbal vereniging (rustig, beheerst, net jes, beschaafd, beleefd, tolerant), maar maakt zich toch bezorgd over de agressiviteit en intole rantie die sporadisch de kop op steken. „Alsje in het weekend langs de lijnen loopt en in de kantine komtschrijft Vlug, „kan men uitspraken horen richting, scheidsrechters, spelers, trai ners, andere leden en bestuurs leden die er niet om liegen. De schrik slaat je om het hart, hoe het dan is gesteld met onze be roemde tolerantie. Als daaren boven ook de handjes iets te los in de mouwen zitten, gaan we echt de verkeerde kant op". „Natuurlijk", vervolgt Vlug, „zijn dat maar incidenten en mo gen die niet worden gegenerali seerd, maar ook deze incidenten tekenen het imago van onze ver eniging. Deze gevallen kunnen door de vereniging niet worden getolereerd. Niet alleen om ons imago schoon te houden, maar vooral om de leefbaarheid bin nen onze vereniging te behou den". „Verdraagzaamheid, elkaar in de waarde laten en acceptatie van redelijk te noemen beslui ten, is nog steeds een groot goed binnen onze vereniging. Laten we er allemaal voor zorgen dat zo te houden", besluit Vlug. Vlaardingen Als de ledenver gadering vanavond met zijn kandidatuur akkoord gaat, is Mar van de Marei de nieuwe voorzitter van Fortuna VI. Het bestuur van de Vlaardingse voetbalvereniging voerde vrij dagavond een laatste gesprek met Van de Marei (40), die bij Fortuna alleen enige bekend heid geniet als jeugdleider en - trainer. Hans Stout, de huidige voorzitter ad interim, is vier we ken lang intensief in de weer ge weest om een geschikte opvolger te vinden. John Ranshuijzen.. haakte als eerste af en na hem reageerde ook Ger Don negatief. Deze oud-speler van Fortuna, vindt zichzelf nog te jong (hij is 27) en wil zich eerst op een maat schappelijke loopbaan richten alvorens een bestuursfunktie na te streven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2