Schiedam verdient meer beelden Lindhout ziet niet om in wrok lliiswull WATERWEG 13 mm ZEEMAN'S Wim T. Schippers opent commissie de ogen Gabrie Heijster: 't wordt eentonig SPORTAGENDA Zril-Üf' ii i 'I I M SCHIEDAM Doemiddag F ietsen-keuring Swing-scliwung TVLAARDINGEN Stankoverlast Sehakelcursus Kinderrechten Wij zijn verhuisd: 's-Gravelandseweg 958 naast DiRCK III aan de Schie IJZERHANDEL B.V. Alleen Excelsior haalt zaterdag in NAPRATEN MET 'Iedereen heeft eigen willetje' ■:SL Èifei «MÉ Sotterdams Nieuwsblad dinsdag RV/ 5 december 1989 Hoe belangrijk het voor meisjes toch is te kiezen voor exact, wil de Rijnmond MTS donderdag nog eens tonen. De school aan de Schiedamseweg 245 heeft een doemiddag speciaal voor meiden op poten gezet. De achtergrond daarvan is overigens niet alleen emancipatorisch, ook eigenbelang van het bedrijfs leven speelt een. rol: er is nu al een tekort aan goed geschoold technisch personeel en dat wordt de ko mende jaren alleen maar erger. MTS-meiden zijn dus ook hard nodig. Zij krijgen op 'de school, die is overspoeld door aanvragen van be langstellenden en daarom in februari opnieuw zo'n middag gaat organiseren, een korte introductie van vakken als bouwkunde, elektrotechniek en werk tuigbouwkunde. De schooldekaan (teL 4712044) kan desgewenst nadere inlichtingen geven. Scholengemeenschap Spïeringshoek wil met een grootscheepse actie voorkomen dat leerlingen deze week op de bon worden geslingerd. Leerkrachten en concierges hebben de fietsen van alle leerlingen, gekeurd. AUë gebreken zijn geturfd en in een brief aan de ouders doorgegeven. Zodoende worden de leerlingen in staat gesteld deze euvelen voortijdig te verhelpen. Spieringshoek haakt daarmee in op een regionale actie waarmee de politie gisteren is gestart De korp sen in Rijnmond letten de komende weken extra op het verkeersgedrag van fietsers van twaalf tot zes tien jaar en zullen ook veel vaker dan normaal be kijken of de fietsen in deugdelijke staat verkeren. De politie heeft aangekondigd overtreders een be keuringvan tien gulden te geven. Met schwung swingen. Dat is zo'n beetje de typering voor de dans- en beweegdag die wijkcentrum De Er ker voor aanstaande zondag 10 december op touw" heeft gezet. Aerobic, jazz- en beatballet, stijldansen, flamengo, buikdansen, gymnastiek en zelfs karate en zelfverdediging zullen worden gedemonsteerd, maar kunnen ook worden gedaan. De belangstel lenden die vanaf één uur welkom zijn aan de Jan van Avemmestraat 32, kunnen verder een demon stratie tapdansen en aerobicdancetraining aan schouwen. Het laatste programma-onderdeel staat genoteerd om half vijf. Kluphuis Zuid heeft zich eveneens op de swing ge stort. Vanmiddag hadden ze er al terecht gekimd, jongens en meisjes die aan beatballet willen gaan doen. Want elke dinsdagmiddag tussen vijf en zes uur houdt de stichting Sociaal en Kultureel Werk Schiedam-Zuid deze bewegingsgymanstiek. Kinde ren van de bovenbouw van de basisschool, die onder deskundige leiding willen swingen, kunnen terecht bij Annelies de Groot in Kluphuis Zuid aan de Dwarsstraat 42. Verkiezingen Altijd al gezegd dat de politiek niet deugt en dat ze beter op u kunnen stemmen? Dat kan, zij het dat aan een paar voorwaarden moet worden voldaan. Wie een gooi naar een Schiedamse raadszetel wil doen, moet zich in ieder geval wel gaan haasten. Politieke verenigingen, die nooit eerder aan een. verkiezing deelnamen, kunnen zich tot 22 december schriftelijk aanmelden bij het centraal stembureau van de gemeente. Naast een waarborgsom van 250 gulden is onder meer een afschrift nodig van de sta tuten en een inschrijvingsbewijs bij de Kamer van Koophandel. Hoofd Bouman van het bureau verkie zingen aan de 's-Gravelandseweg 567 (telefoon 4732111) kan nadere informatie verschaffen. Kerstlichtjes Sint Nicolaas heeft nog maar net z'n hielen gelicht of er wordt ruim baan gemaakt voor de kerstman. De goede man zelf hoeft men niet binnen te halen, maar aanstaande vrijdag 8 december wordt de kerstboom op de Grote Markt officieel van verlichting voor zien. Beiaardier Add ie de Jong, kerkorganist Aad Zoutendijk en de Federatie van Vlaardingse Zang verenigingen en Muziekgezelschappen verlenen hun medewerking. Vanaf kwart voor zeven (dan nog in de kerk) wordt stukje bij beetje toegewerkt naar een kerstsfeer op de Markt. Na achtuur wordt het zingen geblazen en een half uurtje later ontsteekt brugemeester Fred van Lier de verlichting van de denneboom, waarna er opnieuw samen kan worden gezongen. Op de Markt zullen eveneens een aantal kramen staan op gesteld voor ideële doeleinden, zoals de verkoop van Unicef-kaarten en Soweto-kaarsen. 'We zullen de nodige maatregelen nemen om herha ling van dit voorval te voorkomen'. Die toezegging van de Shell-raffinaderij in Rotterdam aan het col lege van B en W van Vlaardingen komt het stadsbe stuur toch wat magertjes over. Shell heeft de ge meente een brief geschreven om zich te veront schuldigen voor de stankgolf die op 1 en 2 november over de stad trok. Een onaangename bloemkool- en spruitjesgeur, ver oorzaakt door een niet goed functionerende afval waterzuiveringsinstallatie, leidde op beide dagen tot een groot aantal klachten. Zonder duidelijk aan te geven welke maatregelen het bedrijf zal nemen om een herhaling te voorkomen, belooft Shell in de brief beterschap. Burgemeester Van Lier is maar ten dele tevreden met die opstelling. „We worden nog te vaak gecon fronteerd met van uw bedrijf afkomstige stank", re ageert hij licht verbolgen. „Anno 1989 achten wij dit maatschappelijk niet meer aanvaardbaar." Van Lier verlangt van Shell dat zij niet alleen maat regelen nemen bij de zuiveringsinstallatie, maar ook meer in het algemeen hun best doen om stankover last verder terug te dringen. De Stichting Beroepseducatie start begin volgend jaar met een schakelcursus elektrotechniek, Die cursus, die is bedoeld voor werkzoekenden zonder diploma of technische vooropleiding, biedt uitzicht op een baan of een vervolgopleiding. De cursus wordt verzorgd door het Plaatselijk Edu catief Centrum. Deelnemers hoeven er slechts twee weken voor uit te trekken. Gedurende vier dagen per week krijgen zij zowel praktijk- als theorieles sen. Voor de laatste maal wordt aanstaande zaterdag op het Liesveld een 'Andere Markt' gehouden. Het the ma van die middag is afkomstig van Amnesty Inter national en luidt 'Kinderrechten zijn ook mensen rechten'. De deelnemers aan de markt zullen elk op hun eigen manier de kinderrechten op 9 december onder de aandacht brengen. ["s-Gravelandseweg 958, Schiedam, Tel. 010-4267594 doorPETER DE LANGE Schiedam Op de A.S- Onderwijzerhof, een pleinlje in Amsterdam- Oost, staat een forse sculp tuur van koper en steen. Het abstracte beeld is zo danig vormgegeven dat de toeschouwer er met enige fantasie toch iets herken baars in kan zien. Een struisvogel die zijn kop in het zand steekt, bij voor beeld. De Schiedamse raadscommissie voor welzijn en cultuur, op werkbe zoek in de hoofdstad, bekeek het artistieke voorwerp met een men geling van bevreemding en onver schilligheid. Wat stelt het in vre desnaam voor, vroegen zij elkaar van onder hun paraplu's. Een amb tenaar van de gemeente Amster dam legde het uit het ging om de bijzondere harmonie tussen het kunstwerk en de muur erachter de uitbouw van het Joods Histo risch Museum. Muur en object hadden gemeen dat zij een gebogen lijn met strak mate riaal combineerden. Om dat effect te bereiken had de architect zijn muur op het laatste moment, na overleg met de kunstenaar, aange past. Maar wat moesten de Schie dammers met die mededeling? PvdA-voorman Gé Brouwer in specteerde het beeld van nabij en mompelde dat hij geen verstand had van kunst, maar dat hij wel kon zien dat deze constructie slecht was gelast. Gelachen werd er ook toen de Am sterdamse gids verklaarde waarom het beeld vol uitgebeten plekken zat. Een buurtbewoner, trots op zo'n mooi kunstwerk voor de deur, had op een dag een sopje gemaakt van salpeterzuur om het eens grondig te reinigen. Dokwerker De Schiedammers kregen die regenachtige dag nog veel méér beelden onder ogen. Alleen al in Amsterdam-Oost bleken tientallen stenen en bronzen 'plastieken te staan, verspreid over pleinen en pleintjes, perken, parken en gazons, havens en walkanten. Een tocht per bus door de binnenstad en Am- stsrdam-We$t leerde dat ook daar de beeldhouwkunst bloeit. De geschiedenis lééft in de hoofd stad: Multatuli kijkt peinzend uit Ooit bestelde Schiedam een beeld om de bevrijding te vieren. Het stadsbestuur schrok geweldig van het royale naakt en besloot dat het kunstwerk maar naar het Julianapark moestdaar liep het niet zo in de gaten. over een gracht, koningin Wilhel- mina zit trots te paard, de Dokwer ker protesteert tegen de deportatie van Joden. In Amsterdam bevindt zich een homo-monument, een ver- zetsmonument en een monument tegen de onderdrukking van kunstenaars tijdens de bezetting. Vergeleken bij dat van Amsterdam, steekt het Schiedamse beeldenbezit maar karig af. Dagjesmensen zullen in de Brandersstad vergeefs zoeken naar beeldjes van nationale be roemdheden als Frangois Haversc- hmidt (de dichter Piet Paaltjes), de schrijver Willem Bordewijk of de heilige Liduina. Te oordelen naar het aantal monumenten, zouden buitenstanders gemakkelijk kun nen concluderen dat Schiedam al tijd een stad zonder enige betekenis is geweest Scheepsbouw Behalve twee hoofdzakelijk door particulieren betaalde 'jenevermo numenten' de Brandersknecht van Frits Henderickx en de Zak kendrager van Hans van der Plas is er niets dat direct naar Schie dams oudste en voornaamste be drijfstak verwijst. Dat de stad lange tijd internationale faam genoot in de wereld van de scheepsbouw is nooit tot uitdrukking gebracht in* een sculptuur. Betrekking op de ge schiedenis heeft alleen het verzets- monument in de Plantage maar welke Nederlandse stad heeft geen oorlogsmonument? En vrije uitin gen van driedimensionale kunst zijn in Schiedam te tellen op de vin gers van één hand. Nu is een hoofdstad het uiteraard aan zijn standing verplicht de na tionale geschiedenis uit te dragen en die waar mogelijk met een beeld te illustreren. Maar een hoofdstad Is het niet verplicht bij ieder renova tie- of nieuwbouwproject een half tot een heel procent van de kosten te reserveren voor beeldende kunst En ook dat gebeurt in Amsterdam. Met als gevolg dat kunst in vrijwel elke buurt deel uitmaakt van" het straatbeeld. Op het stadhuis gaan de planners eerst met architecten en kunstenaars in de slag en vaak ook met de buurtbewonersvooi- dat een bouwplan wordt goedge keurd. In zo'n plan is kunst net zo'n wezenlijk onderdeel als straatste nen en lantaarnpalen. Schiedam heeft altijd een flink aan tal begaafde kunstenaars binnen haar stadsmuren gehad, maar zel den of nooit van de diensten ge bruik gemaakt. De artistieke kolo nie moet zelf maar aan de kost zien. te komen; als de gemeente al eens een opdrachtje verleent, is dat om een blinde muur in een oude wijk wat op te schilderen. Hoogst inci denteel mag een kunstenaar eens iets origineels verzinnen voor een nieuwbouwpand, zoals Cees Bauw de 'routing' in Bedrijfsgemeen- schap Schiemond, Aleida Typerend voor dit misère-beleid is de wijze waarop de gemeente op dracht gaf tot het maken van een beeld van Vrouwe Aleida. Al in 1975 werd geld ingezameld voor een aandenken aan het 700-jarig bestaan van de stad; de bevolking sprak toen de voorkeur uit voor een Aleida-beeld. De stichteres van de stad had daar recht op, meenden haar nazaten. Maar het duurde tot 1988 voordat het stadsbestuur de knoop doorhak te en de Amsterdamse kunstenares- se Theet van der Pant (geboren in Schiedam) vroeg Aleida in brons te vereeuwigen. Het was inmiddels al weer bijna veertig jaar geleden dat Schiedam een soortgelijke opdracht verleende', voor het oorlogsmonu ment in de Plantage, De half- of heel-procentsregeling, zoals Amsterdam die toepast, moet de Schiedamse stadsbestuurders wel een ongehoorde geldverspilling lijken. Hoe zorgvuldig een wijk als Woud hoek ook werd opgezet, de gedachte er een beeld neer te zetten is nog nooit in iemands hoofd opge komen. Ook Spaland zal het zonder kunst moeten stellen. In de stadsvemieuwingswijken hetzelfde laken een pak: daar is ein deloos vergaderd over de kleuren van de kozijnen, de grootte van de douchecel e"n de kwaliteit van het bouwbehang, maar over de artistie ke 'aankleding' van de buurt werd met geen woord gerept En wat voor miljoenenbedragen wethouder Hans van Kleef ook noemt om Nieuwland te redden van de verpaupering, centen voor een beeld bijvoorbeeld van de bouwer van Nieuwland en stadsar chitect Horvéth zijn daarbij niet inbegrepen. Trouwzaal „Eigenlijk vreemd", geeft PvdA- fractievoorzitter Gé Brouwer toe- Hij erkent dat hij er zelf ook nooit over had nagedacht, maar schuift de verantwoordelijkheid meteen door naar de PvdA-vertegenwoor- diger in de commissie cultuur en welzijn, Ton de Vos. „Ik vraag me af waarom we eigenlijk fractiele den in die commissie hebben zit ten zegt Brouwer ook nog. Toch lijkt bij sommigen in de Schie damse politiek langzaam maar ze ker het besef door te breken dat kunst niet alleen in musea thuis hoort of aan de woonkamenvanden van een handjevol notabelen. Zo heeft Coby de la Rie (D66) een aantal Schiedamse kunstenaars uit genodigd eens op bezoek te komen bij de commissie en te bekijken of een geregeld contact niet mogelijk is. Ook in het verkiezingsprogram ma van haar partij zal De la Rie on derstrepen dat de kunst meer ruim te moet krijgen in Schiedam. Het uitbundige gedrag van de Schiedamse raadsleden en ambte naren in de Stopera kon tijdens de eccursie met enige goede wil als kunstvriendelijk en hoopgevend worden uitgelegd. In de door Wim T- Schippers ontworpen trouwzaal hoefde de gids nauwelijks uit te leg gen wat er zo leuk was aan het schots en scheef tegen de muren ge plakte meubilair. Het verwonderde niemand dat veel Amsterdamse bruidsparen elkaar juist in zo'n ludieke omgeving het jawoord willen geven. In elk geval maakte Schippers' schepping dui delijk dat kunst niet per definitie bloedserieus hoeft te zijn: je mag er best om lachen. Hoewel een enke ling zelfs aan die komische trouw zaal nog iets ernstigs kon bespeu ren: „Ja, zo ongeveer zag mijn ka mer er ook uit na de eerste echtelij ke ruzie" Deurne Aan de reeks over winningen van Gabrie Heijster komt vooralsnog geen einde. De atlete van AV Fortuna, onlangs onderscheiden met de aanmoe digingsprijs van de gemeente Vlaardingen, schreef zondag met overmacht in Deurne de na tionale zandboscross op haar naam. Deze wedstrijd gold min of meer als een voorbereiding op het Ne derlands crosskampioenschap, dat in februari op dezelfde plaats wordt afgewerkt. Het was een selectief parcours van 1500 me ter, midden in de bossen en ook nog eens flink geaccidenteerd. De Vlaardingse nam vanaf het startschot de leiding en er was geen enkele concurrente die bij haar in de buurt kon blijven. De laatste honderden meters legde Gabrie als het ware fluitend af. Het was Gabrie's vijfde seizoen zege. Maassluis Excelsior Maassluis is de enige regionale vertegen woordiger die zaterdag de dit weekeinde afgelaste wedstrijd (in Barneveld tegen SDVB) moet inhalen. Het voor zaterdag en 2ondag beperkte inhaalpro gramma wordt niet aangevuld, zo liet KNVB-medewerker Vroon gisteren weten. Overigens is Hermes DVS met de enige club die zondag 24 de cember ineens met competitie- verplichtingen wordt opgeza deld. Ook het Vlaardingse VFC moet op 'kerstavond' het veld in om de uitwedstrijd tegen het Rotterdamse SMV in te halen. Tip» voor doze rubriek kunt u doorgaven aan da sporlrodektle van d«ze krent, poitou* 110, 3130 AC Vlaardingen. De aportredaktie ia overdag telefonisch be reikbaar onder nummer 0HM34520S en in de avonduren onder nummer 010- WOENSDAG 6 DECEMBER Tafo lts nnia: 20.00 Mahdo SVE 5—Oe Ko renbeurs (üy Zaalvoetbal; ScJilebroek Rotterdam: 21.00 Rotterdamse selectie— Hermes O VS; Westwffkhal Vlaardingen: 21.00 Vlaardingen—SVDP 2 (d), 21.40 HVO— De Rozet 2,22 20 BK&—DHS. DONDERDAG 7 DECEMBER Volleybal: 21.15 Shell— RVC/Ubanon'50 (d); Zaalkorfbal: Tweede bekerronde- Rhoon: 20.45 RWRVlaardlnoen VRIJDAG B DECEMBER Volleybal: 19.45 Holy—Bertef (h), 21.00 HcrfyShell (h); Hockey: Landman Winter- step Bokaal, terrein Spirit Schiedam: 19.30 - f Vlaardingen „Ik", glimt Dick Lindhout, sinds kort erelid van het schaatsgewest Zuid-Holland, „ik ben waarschijnlijk de enige voorzitter in de bijna honderdjari ge geschiedenis van dit gewest die in vijf jaar drie ijrwinters heeft meegemaakt. In die tijd heb ik ontdekt hoe groot Zuid-Holland is. Ik kwam in dorpen waarvan ik voordien het bestaan niet ken de". Vijf jaar na zijn aantreden monden eigenlijk met nog een juut ie gaan, heeft Dick Lindhout al weer af scheid genomen als voorzitter van het schaatsgewest Zuid-Holland. Overi gens niet onverwacht, omdat de Ha genaar dit voorjaar tijdens een bui tengewone vergadering in 2oeter- meer zijn terugtreden al aankondig de. Lindhout is inmiddels opgevolgd door de Maaslander Nico van der Lely, die tot dan de financiën van het gewest beheerde. Lindhout: „Toen ik de funktie aan vaardde, was ik juist in de vut gegaan. Ik dacht meer tijd te krijgen. Maar mijn agenda is nog net 20 gevuld als in de penode dat ik nog werkte. Na Noord-Holland/Utrecht is Zuid-Hol land met 140 verenigingen en 60.000 seniorleden het grootste gewest van de KNSB. Bovendien had ik als voor zittervan het gewest ook zitting in het bondsbestuur. Verder maak ik naast Hans Brandt, voorzitter van de mara thon-commissie en schaats ter Jan- Roelof Kruithof deel uit van de be leidscommissie marathon. Dat werk blijf ik nog twee jaar doen. Ik had daar eigenlijk ook een streep onder willen zetten, maar het marathon- schaatsen heeft 'n apart plekje in mijn hart". Wellicht had Lindhout het laatste jaar van zijn tweede termijn nog volge- maakt ais hij bij de 'grote' KNSB een meer loyale houding had ontmoet Maar hij is de strijd tegen het onbe grip in net bondsbestuur moe en zegt te oud te zijn geworden om in een ru zieachtige sfeer te werken. Lindhout: „Ons gewest kan slechts over één 400 meter kunstijsbaan be schikken, terwijl Noord-Holland er vier heeft. De druk op het ijs van De Uithof wordt steeds groter, omdat het aantal wedstrijd-schaatsers in ons ge west nog steeds toeneemt. We hebben al beperkte maatregelen moeten stel len. Het gevolg is dat de schaatsers die in het noorden en oosten van de pro vincie wonen, trainen en hun wed strijden rijden op de banen in Haar lem, Amsterdam en Utrecht. Dat zijn echter Zuidhollandse leden en het li- centiegeld moet dan ook aan ons ge west worden afgedragen, omdat wij er kosten voor maken' Voortbestaan „De KNSB wilde dat aan het gewest afdragen, waar zij hun sport beoefe nen. Dat heeft mij buitengewoon ge hinderd, omdat daarmee het voortbe staan van het Zuidhollandse gewest op het spel stond. Gelukkig is het met Dick Lind hout, de schel dende voorzit ter van het schaatsgewest Zuid-Holland op De Uithol: „Ik ben te oud geworden om Jn ruzieachtige sfeer te wer ken". een sisser afgelopen. Het licentiegeld komt toch naar Zuid-Holland. Met het bestuur van het gewest Noord Holland/Utrecht wordt een regeling getroffen over een bepaalde afdracht voor de schaatsers, die op hun banen trainen en rijden". Er is in Zuid-Holland een schreeu wend gebrek aan kunstijs om te trai nen. Lindhout: „De Uithof heeft er wel een kap op gekregen, maar er is geen meter meer ijs gekomen. Wij moeten er een kunstijsbaan bij heb ben. Er was een initiatief in Capelle aan den IJssel, maar de schaatsvere niging Rotterdam ziet geen kans het daar financieel helemaal rond te krij gen. Ik vind het jammer dat de ge meente Rotterdam helemaal niets doet voor de schaatssport". „Schaatsen is de meest nationale sport die ons land kent. Zodra er ijs in de sloot ligt, krijgt ons land een andere dimensie. Het zijn de mensen van de natuurijsverenigingen, die de schaatssport dragen. Ik heb het altijd fijn gevonden bij die clubs op bezoek te gaan. Ik vind het jammer dat er in ons gewest nog steeds drie districten zijn die een 'slapend bestaan' leiden. Dat zijn Den Haag, Rotterdam en Midden-Holland. Hoewel tegenwoor dig ook de distneten via hun voorzit ters in het gewestelijk bestuur zijn vertegenwoordigd, is het niet gelukt daar verandering te brengen. Een ijs- winter is daarom zo belangrijk. De ijs- verenigingen wachten er met smart op". LINDA SCHAPER (26) kwsro door schoolt osmos) en In MrtraJring m®t volleybal sn meldde aieti op W-jarigs leeftijd als lid aan bij de Volleybal Club Schiedam (VCS). Twee jaar ge laden gingen VCS en Vloirdlngen is men onder dn naam VC Rijnmond en ook bij de fusieclub moeklhet lache- bekkie' Schdferdeel uil van het eerste damesteam. Vorig jsar promoveerde Rijnmond naar de derde divisie, waar het nu onderin de middenmoot mee draait Dit weekeinde speelde Rijn mond voor de beksr legen Amster dam, koploper in de derde divisie H, an word door een even nipte sis onno dige 3-2 nederlaag uitgeschakeld. door SANDER SONNEMANS Hoe bevalt het nu in de derde divisie? „Het gaat wel aardig. Het tem po ligt wel wat hoger maar we kunnen ons redelijk staande houden. En het is gezellig, dat is ook belangrijk". Is het voor wat betreft die ge zelligheid dan wel eens anders geweest „Na het samengaan met Vlaardingen verdwenen er nogal wat van onze leden. Zij zagen het niet zitten om met Vlaardingers te spelen. En na tuurlijk doet een fusie afbreuk aan het clubkarakter. Daar door is het een tijdje wat min der gezellig geweest, maar de sfeer is nu %veer ouderwets. Ik geloof dat het een kwestie van wennen is geweest". En het prestatieve gedeelte. Hoe Is het daarmee „Ons eerste team heeft al eens in de derde divisie gespeeld, maar werd daar na één seizoen direct weer uitgeknikkerd. Onze doelstelling is nu hand having, want we hebben ten slotte al lang genoeg in de pro motieklasse gespeeld. We wil len dit seizoen bij de bovenste vijf clubs eindigen". Jullie vorige trainer Jaap Spijk heeft Rijnmond kam pioen gemaakt. Wat was zijn geheim van het behaalde re sultaat? Ome groep hing als los zand aan elkaar eri hij heeft urvoor gezorgd dat we als één team speelden. Kijk, we hebben na tuurlijk allemaal wel onze in breng, maar wanneer je als een eenheid speelt, behaal je betere resultaten". Hoe is de inbreng van zijn op volger, Gerard Westerveld? „Gerard bevalt mij beter dan Jaap. Hij legt de nadruk meer op de techniek en dat is wel nodig als je een niveautje ho ger speelt. We mogen ook blij zijn met de komst van twee spelverdeelsters en een bui tenspeelster, want voorheen hadden we maar een Speelster die de lijnen uitzette, wat dat betreft hebben we ook niet te klagen". Vergelijk het VCS van toen het Rijnmond van nu eens met eikaar. „Als ik een sport bedrijf wil ik het gezellig hebben. VCS was een uiterst gezellige club en na een wat mindere periode is het bij Rijnmond ook wel aardig vertoeven". Kan je het team karakterise ren9 „We hebben het prima naar ons zin. Iedereen heeft zo een eigen willetje maar deson danks hebben we allemaal, een enkeling daargelaten, de zelfde doelstelling voor ogen. Dit seizoen handhaven en vol gend jaar kijken of er even tueel een kampioenschap in zit". Doordat Carin de Leede ge blesseerd is, speel jij op haar plaats. Gaat dat jou een beetje redelijk af? „Ik ben begonnen op de mid denpositie, waarna ik driejaar aan de buitenkant speelde. Ik heb nu twee wedstrijden als middenaanvalster gespeeld en dat ging best wel aardig", Vonge week wonnen jullie overtuigend van Be Fair maar voorde beker gingen jullie te gen Amsterdam tenslotte toch onderuit. „De tweede en vierde set won nen we vrij overtuigend maar in de derde en vijfde set wer den er nogal wat fouten ge maakt waardoor we net met 3- 2 verloren. Dat die meiden van Amsterdam bovenaan staan, Jlijkt wel uit de manier waarop ze fouten afstraffen^. Hoe lang ben je van plan om met volleybal door te gaan? „Zo lang het gezellig is en ik het kan opbrengen. Vroeger moest er elke keer als het wat slechter ging in een kamertje worden gepraat. Dat zag ik he lemaal niet zitten. Als dat weer gebeurt, stop ik ermee, want het moet natuurlijk wel leuk blijven". -te- Ms

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2