'Ik ben afhankelijk van hogere machten' Jan Fels heeft er genoeg van WATERWEG 15 SPORT Kersttoernooi Auto contra milieu of de tragiek van Chris Zijdeveld GASHAARDEN Spelers willen Gudde houden Protest VFC tegen inhalen op kerstavond Toch extra inhalen Stam en Van den Maagdenberg de grote favorieten Vlaardingse A-junioren de zaal in SPORTAGENDA i' fcf. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 6 december 1989 j SCHIEDAM" 'Brandhout' Enkele bezoekers van café 't Paard, het politieke en culturele brandpunt van Schiedam, houden blijk baar wel van artistieke relletjes. Misschien om de stampei rond de 'emmertjes' in het Stedelijk Mu seum nog eens dunnetjes over te doen, hebben ver schillende stamgasten van 't Paard besloten de knuppel in het hoenderhok te gooien en nogmaals de kwaliteit van hedendaagse Kunst ter discussie te stellen. Bij de eerste rel ging het om de vraag of de Leidse kunstenaar Pieter Geraerdts niet over de schreef was gegaan toen hij 48 plastic emmertjes in een vier kant rangschikte en die sculptuur voor enkele dui zenden guldens aan het museum verkocht. Die vraag rees, toen de gemeenteraadsleden Coby de la Pie en J antje Boonstra in een jolige bui de emmertjes ietwat anders rangschikten en beproefden of er ook op kon worden getrommeld, De twee raadsleden kregen al snel hetstempel 'van dalen' en 'cultuurbarbaren' opgedrukt Maar die eer blijkt niet uitsluitend aan politici voorbehouden. Nu dreigt zowaar een echte Schiedamse kunstenaar, Bram Uil, slachtoffer te worden van een tweede schandaaltje. In het café aan de Hoogstraat wordt gefluisterd dat enkele kunstbewuste klanten een fonds hebben gevormd om gezamenlijk één van Uils werken die momenteel in 't Paard worden geëx poseerd te kopen. Op zich een verheugende me dedeling voor Bram Uil, ware het niet dat het uit verkoren werk niet ergens aan een muur komt te hangen, maar in het openbaar zal worden verbrand. Als het plan doorgaat, wordt het een duur fikkie. Het 'brandhout' moet 350 gulden kosten. Coby de la Rie is benaderd voor een bijdrage, maar heeft wellicht met de emmertjes nog in het achterhoofd geweigerd haar portemonnee te trekken. De expositie van Bram Uil wordt zondag 10 decem ber om vier uur gesloten. Dan moet blijken of de kunstenaar de kachel met zich zal laten aanmaken, Cultuurlessen Het is belangrijk voor leerplichtige kinderen cul tuur op te doen. Omdat de run op de activiteiten van de 'lessen' culturele vorming enorm is, wordt het steeds moeilijker voor alle leeftijdsgroepen theater voorstellingen te organiseren. Daarom heeft het Schiedamse college van burge meester en wethouders voorgesteld tien mille extra voor dit soort activiteiten uit te trekken. „Omdat", aldus de toelichting van B en W, „wij het gewenst vinden dat er juist op dit onderdeel jaarijks voor alle leeftijdsgroepen een theater-aanbod is". Flora -a fauna Wegens hut 25-jarig jubileum houdt de Strandwerk- groep van de KNN V zondag 10 december open huis in DeBoshoek, het natuurcentrum achter hetBach- plein. De regionale afdeling van de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereniging stelt een interessant dage in het vooruitzicht. De werkgroepheeft een uitgebreide tentoonstelling over het zeeleven opgezet en houdt ter afwisseling enkele lezingen. Aan bod komen onder andere de flora en fauna van de Oosterschelde, de Waddenzee en de rotskusten van Frankrijk. Daarnaast is er een diorama over het leven in de zee te zien en een videofilm over zeedieren en wieren. Bezoekers kunnen het allerkleinste leven in de zee bekijken onder een microscoop. De KNN V rekent op een flinke toeloop, temeer daar het radioprogramma Vroege Vogels ook aandacht besteedt aan de open dag. Bij de vorige themadag in De Boshoek, toen de vereniging het vlinderleven uitvoerig belichtte, kwamen zo'n tweeduizend men sen een kijkje nemen. Schooldirecteuren Het gat dat directeur De Haan in de zomer op de openbare basisschool De Gorzen heeft achtergela ten, wordt binnenkort opgevuld. Als meest geschik te opvolger van de Rotterdammer is de 32-jarige R. van der Mark uit de bus komen rollen. Met in gang van een nog nader te bepalen datum zal hij worden aangesteld als de nieuwe Gorzen-directeur. Voor een andere openbare basisschool, De Harleki- no in Nieuwland, wordt de gemeente daarentegen weer geconfronteerd met een vacature. De huidige directeur, G.H. Den neboom, heeft ontslag genomen. De schoolleider wil voor 1 maart van het nieuwe jaar zijn vertrokken. IVLAARDINGEN Adventsconcert De Federatie van Vlaardïngse Zangverenigingen verzorgt zaterdag 16 december een adventsconcert in kerkcentrum Holy aan de Reigerlaan. Aan het concert wordt meegewerkt door het gemengd koor Andantino, dameskoor Viva Medodia en het Vlaar- dingsDubbel-Mannenkwartet. De koren zingen on der andere kerstliederen van Franz Schubert en John Rutter. Het concert begint 's avonds om acht uur. Zwarte Zak Vlaardingen hoeft het zich echt niet helemaal alleen aan te trekken of misschien vindt de gemeente zelfs dat zij het zich helemaal niet moet aantrekken dat zij als AVR-aandeelhouder de Zwarte Zak heeft gekregen. De uit de eigen stad afkomstige Ver eniging tegen Milieubederf (VTM) in en om de Nieuwe Waterweg hekelt alle betrokken gemeen ten om hun aandeel de de stroom huisvuil die de AVR dient te verwerken. Vlaardingen is goed voor ruim vier procent van de totale hoeveelheid huisvuil bij de Afvalverwerking Rijnmond. Zijn de provincie Utrecht en de streek Midden-Holland als agglomeraties de AVR-toppers; van de *31 min of meer aparte gemeenten komt de haring bierstad met bijna 29 miljoen kilo op de vijfde plaats. Delft en Dordrecht gaan daarbij aan kop. Maassluis brengt anderhalf procent bijna dertien miljoen kilo huisvuil naar de verbrandingsovens en bezet daarmee de veertiende plaats. Maasland (samen met De Lier en Schipluiden) haalt nog geen procent van het totaal en deponeerde in 1988 bijna zevenduizend kilo. Schiedam levert niet aan de AVR. De in Vlaardingen gevestigde milieuorganisatie heeft alle aangesloten gemeenten de Zwarte Zak ge geven, „omdat in de afgelopen tien jaar deze aan deelhouders collectief alles hebben nagelaten om te zorgen dat er goede maatregelen werden geno men..." Schiedam ~j donderdag 7 december waarnemingen en bloe- menseance van Marion en Henk Evers, wijkcentrum Nieuvjland, 20.00 uur. muziektheater van JJC Helder, Passagetheater, 21.30 uur. vrijdag 8 december cabaret program ma Ma deion Blom kijkt niet meer om van Doris Baaten, Pas sagetheater, 20.30 uur. cabaret van Mark van de Veerdonk (winnaar van de Persoonlijkheidsprijs van Camaretten 1987), theater De Teerstoof, 20.30 uur, film Coming to America, Filmhuis, 21,30 uur. Ook za terdag. ^Vlaaidingen^j donderdag 7 december Russische film Kleine Vera, Harmonie Filmzaal. 20.30 uur. Ook vrijdag 21.30 uur en zaterdag 20.30 uur. lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk, 12.45 uur. vrijdag 8 december concert van de Maassluis- se band Story ol Bhar, buurthuis Oost, 22.00 uur. cabaretier Sjoukje Dijk stra speelt Betty ofwel een dagje uit het leven van een panische optimist, Harmo nie, 14.00 en 20.30 uur. |Maassluis^_j donderdag 7 december film Out of Africa, Schuur- kerktheater, 14.00 en 20.30 uur. •voorlichtingsavond van de Turkse Culturele Vereni ging. Koningshof, 19.00 uur. doof CAREL VAN DER VELDEN Schiedam Is de toekom stige Spalandbewoner wel zo milieuvriendelijk? Zelfs Chris 2ijdeveld moet zijn twij fels hebben, al stoelt de scepsis van de milieuwethouder uiteraard niet op twijfels over de bodemkwaliteit in de nieuwbouwwijk. Zijdeveld ontleent zijn bedenkingen alleen aan het gebrek aan openbaar-ver- voervoorzienmgen in de wijk. Door zijn combinatie van functies lijkt hij dit probleem zo te kunnen oplossen. Naast milieu beheert de wethouder tenslotte zaken als stadsontwikkeling en het verkeer. Maar schijn bedriegt, want dit bete kent niet dat hij zelf over de uitbrei ding van het openbaar vervoer kan beslissen. l„Ik ben onmiddelijk afhankelijk van hogere machten. Voor een uit breiding van het tramnet kunnen we alleen lobbyen bij het rijk. Daar mee hebben we al het nodige be reikt, want gemeenten als Delft, Alte merken, keus uit 50 modellen! HOGE KORTINGEN! Al 80 jaar een goed adres! Dit is de Dru "COLUMBUS' Als 't burter NjKjewefifts.vrilluef binnen natuurtjk wanrpps haatten Een DRU-gashaard kan ervoor zorgen Strakke vormgevng, r modern zwart/wit dibnsVbetge Erkend installateur. Vlaardingen, Maassluis en Spijke- nisse steunen onze ideeën voor uit breiding en koppeling van de be staande tramnetten. We zijn al lang geen roepende meer in de woes tijn". De toekomstige verkeerssituatie in Spaland illustreert-misschien nog wel het duidelijkst de zorgen van de milieuwethouder. Spaland mag een froene en energiezuinige wijk wor- en, wat blijft er van het ecologi sche effect over als de jonge huisbe- zHter 's ochtends per auto de wijk verlaat om in zijn broodwinning te voorzien? Die vraag houdt ook Zij develd bezig. Kunnen... Want hij mag bij milieugroeperin gen en de linkse oppositie onbegrip oogsten voor het bouwen op de ha- vensliblokatie, tegelijkertijd dwingt zijn bouwbeleid respect af. Als eerste in Nederland belooft hij er inderdaad in te slagen op grote schaal energiezuinige woningen te bouwen. Door de voorzieningen kunnen bewoners van Spaland uit groeien tot mensen die slechts in beperkte mate een beroep doen op fossiele brandstoffen. Kunnen, want het menselijk ener gieverbruik wordt uiteraard slechts voor een deel bepaald door de ka chel in huis. „Het effect is soms heel cynisch. De gemiddelde automobi list gebruikt per jaar 1500 liter ben zine", weet de wethouder. „Een li ter benzine heeft dezelfde verbran- dingswaarde als een kubieke meter gas, dus je kunt zo uitrekenen dat een Spalandbewoner in zijn auto twee keer zoveel brandstof ver bruikt als in zijn huis". Wordt het gemiddelde brandstof verbruik van de bewoners als maatstaf genomen, dan krijgt Zijde veld nog een hele kluif om het eco logische imago in stand te houden. „Maar het kan wel. Niet door autoo tjes te pesten, zoals we in de jaren zestig deden. We moeten, een reëel alternatief bieden". Hetdoortrekken van tramlijn 1 van de Koemarkt naar Spaland vormde enkele jaren geleden de eerste in vestering om de nteuwbouwbewo- ners het openbaar vervoer in te krijgen. Het laat zich echter raden dat slechts een deel van de bewo ners de tram als een reeél alterna tief voor de auto zien. Rails „Dat komt omdat de vervoerswaar de van de tram nu nog beperkt is", denkt Zijdeveld. „Voor wie in Schiedam werkt of in het centrum van Rotterdam is dit een prachtige voorziening. Maar het openbaar vervoer betekent niets voor men sen die in Delft, Den Haag, Spijke- nisse of Maassluis moeten zijn. Daarom moet het tramnet veel fijn maziger worden. Vanuit Spaland zou er dus een nieuwe tramlijn door de 's-Gravenlandsepolder naar NS- station Schiedam/Rotterdam-West moeten komen". Naast de nieuwe lijn hoopt Zijde veld op nog enkele tientallen kilo meters rails. „De bestaande lijn 1 kan aansluiten op trams naar Spij- kenisse, Vlaardingen en Maas sluis". Verder hoopt hij op een tram verbinding die het Vlaardïng se en Schiedamse havengebied met het Marconïplein verbindt. „Als dit uitgebreide RET-net via Midden- Delfland wordt gekoppeld aan het Haagse tramnet, bieden we een echt alternatief voor de auto". De wethouder realiseert zich dat aan zijn wens een bedrag van hon derden miljoenen guldens is gekop peld. Hoe schat hij de kansen voor een fijnmazig tramnet nu Rotter dam een peperdure uitbreiding van het metronet bepleit, terwijl de au tolobby op hetzelfde moment warm loopt voor nieuwe tunnelverbin dingen naar de zuidoever van de Waterweg. Wordt het autoverkeer door deze ontwikkeling niet juist gestimuleerd Tragiek „Het is de tragiek van een gemeen tebestuurder dat zijn invloed op dit terrein beperkt is", beseft Zijde veld. „Het enige wat ik kan doen is lobbyen, alternatieven aandragen". Met name het Delftse gemeentebe stuur is enthousiast over de plan nen om de Haagse en Rotterdamse tram te koppelen. Maar ook in de Tweede Kamer vroegen linkse fracties aandacht voor het idee, dat als alternatief voor de geplande maar nog steeds niet getouwde rijksweg 19 zou kunnen dienen. Bracht Zijdeveld de Rotterdamse tram in Schiedam-Noord, zijn Delftse collega liet de plaatselijke tram onlangs doortrekken naar het meest zuidelijke deel van die stad. De wethouder: „Hemelsbreed ligt er nog maar een kilometer of vier tussen beide lijnen. Door ze aan el kaar te koppelen kunnen we bewo ners uit Groenoord en Spaland uit de auto houden". Door de koppeling zou een tramnet ontstaan dat hem doet denken aan het door hem zo bewonderde sy steem in het Westduitse DUsseldorf Na bezoeken aan het Ruhrgebied durfde hij het enkele jaren geleden aan de tram door een voetgangers gebied als de Broersvest te laten lo pen. Maar hij deed meer ideeën op m de Bondsrepubliek. „De tram en metro zijn in die regio geïntegreerd. Dezelfde rijtuigen die in de randgemeenten boven de grond rijden, schieten in het cen trum van de stad onder de grond. Door de bestaande voorzieningen aan te passen, is zo'n systeem ook hier mogelijk". Fiets Het openbaar vervoersysteem vol doet daar uitstekend, weet de be stuurder. „Het leek gek steden per tram te verbinden die onderling ook per trein ziin te bereiken. Maar in Wcst-Duïtsland blijkt dat de trams op plaatsen komt, die ver van de treinstations liggen, zoals onze lijn 1. Door uitbreiding wordt het gebruik alleen maar gestimuleerd". De fiets is een ander alternatief- Na het treffen van verkeersmaatrege- Chris Zijdeveld, moederziel alleen in de tram: 'Geen autootje pesten, we moeten öen reeel alternatief bie den...' len, heeft het rijwiel volgens Chris Zijdeveld dan ook aan populariteit gewonnen. „Cijfers hebben we niet, maar in de 's-Gravenlandsepolder zie je de fietsers tegenwoordig zelfs in files rijden. Allemaal mensen die naar hun werk gaan". Andere cijfers tonen aan dat de af name van het autoverkeer-de be doelingen van de wethouder ten spijt ook in Schiedam echter nog ver weg is. Steeg het passagiersaan tal van lijn 1 de laatste vijf jaar met ongeveer vijf procent, op de druk ste kruispunten in de stad nam het autoverkeer m sommige gevallen toe met vijfentwintig procent. „Maar die auto's komen natuurlijk overal vandaan. Als mensen zich willen verplaatsen, terwijl er on voldoende alternatieven zijn, dan kun je dit soort stijgingen verwach ten. Het toont eens te meer aan, dat er meer in het openbaar vervoer moet worden geïnvesteerd..." Maassluis De spelersgroep van Excelsior Maassluis spreekt zich unaniem uit voor het aanblijven van trainer Eric Gudde. De uit aan voerder Marco van Eijk, Ron van Straten, Fred Rijnenberg en Werner van der Lely bestaande spelersraad heeft deze conclusie maandag avond overgebracht aan een bestuurs-afvaar- diging van de Maassluise eerste klasser. De twintig selectiespelers zijn uitermate con tent over de werkwijze van Gudde, die in Maassluis aan z'n vijfde seizoen bezig is. Zij zijn niet alleen zeer te spreken over zijn oefenstof en zijn wedstrijdbenadering, maar zij spreken tevens hun waardering uit over het randge- beuren, zoals een perfecte medische begelei ding. De rapportage van de spelersraad is maandag onderwerp van gesprek tijdens de bestuursver gadering. „De invloed van de spelers is natuur lijk ontzettend groot", zegt het nieuwbakken bestuurslid Chris Woerts. „Zij moeten met hem werken en als hun mening zo positief is, wie zijn wij dan om te zeggen dat de trainer weg moet". Het is bij Excelsior de laatste jaren gebruikelijk, dat nog voor de jaarwisseling of op de nieuw jaarsreceptie bekend wordt gemaakt dat het contract met de hoofdtrainer al dan niet is ver lengd. Met de houding van de spelersgroep is voor Gudde voldaan aan een van z'n belang rijkste voorwaarden om tot contractverlenging over te gaan. Vlaardingen VFC is niet van plan om zon dag 24 december de uitwedstrijd tegen SMV in te halen. Het bestuur van de Vlaardingse vier de klasser heeft inmiddels een protestbrief ver zonden aan competitieleider Hans Kamman. „Op die zondag missen we zeven basisspelers", aldus bestuurslid Thijs van Santen. „Onze trai ner WimTijï had gezegd dat de spelers vanaf 18 december met vakantie konden gaan, als ze half januari maar weer terug waren". Bij eerste klasser Hermes DVS, dat de 24e thuis inhaalt tegen Neptunus, zijn de zorgen aanzienlijk minder. Ook de Schiedammers hebben per brief hun onvrede uitgesproken, maar kunnen wel over een complete ploeg be schikken. Trainer Simon van Vliet: „Wij zouden de zater dag er voor nog oefenen en daarna mocht ie dereen met vakantie. Gelukkig is gebleken dat niemand weggaat van de spelers die voor het eerste elftal in aanmerking". Vlaardingen Er zit weinig logica in de wijze waarop de KNVB met inhaalprogramma's om gaat. Nadat eerder was besloten om voor zaterdag en zondag alleen in de hogere klassen de wedstrij den van vorig weekeinde weer op de agenda te plaatsen, is alsnog een aantal duels in de lagere klassen ingelast, HVO speelt om die reden zaterdag thuis tegen het Klaaswaalse SSS, terwijl PPSC op bezoek gaat bij VVOR. Hoewel MartinitDHS in het officiële programma ontbreekt,wordt deze derby zondag wel degelijk gespeeld. Beide clubs zijn hierover per telegram ingelicht door SANDER SONNEMANS Schiedam Ook GSS- trainer Jan Fels heeft plaats genomen in de Schiedamse trainerscar rousel die dit seizoen wel erg rap aan het draaien is geslagen. In tegenstelling tot andere oe- fenmeesters is de 45-jarige Schiedammer echter niet bezig met nieuwe contractverwikke lingen. Fels, die met het in de RVB uitkomende GSS nog steeds ongeslagen is en derhalve een serieuze kampioenskandi daat genoemd mag worden, i heeft onlangs te kennen gegeven i aan het eind van het seizoen te j zullen stoppen. I „Als je dat zegt, op het moment dat jouw ploeg met twintig pun- ten uit elf wedstrijden koploper is, denkt men al gauw datje met een andere club bezig bent. Maar f mijn vertrek heeft een hele an- dere oorzaak", helpt de SVV'er o in hart en nieren deze geruchten de wereld uit. „Ik ben zeventien jaar als trainer actief geweest en kan de voetballerij niet langer met mijn werk combineren. Soms wordt het me allemaal te veel en omdat ik weinig zin heb om een stress-figuur te worden, vind ik het nu wel welletjes". De vele elftal foto's die in de gang aan de muur hangen, geven al Vlaardingen Marjon Stam en Martijn van den Maagdenberg zijn de grote favorieten voor het clubkampioenschap van V2C. Zondagmiddag wordt in het Kolpabad om 14.00 uur als laat ste onderdeel de vrijeslag ge zwommen, waarna de prijsuit reiking volgt. Stam en Van den Maagdenberg excelleerden ook al op de vorige disciplines, de school-, rug-, vlin der en wisselslag. Zondag kun nen zij hun clubiitel veilig stel len, al moet er wel op de nodige concurrentie worden gerekend. Marjon 5?tam krijgt te maken met onder anderen Karin Stein, Miranda Groeneweg, Carola Richters, Annemiek van Driel en Marjolein van 't Hof. Martijn van den Maagdenberg krijgt on getwijfeld de meeste tegenstand van Michael Numan. Bij de meisjes lot en met 16 jaar behoort Sonja Stein tot de kans hebbers, terwijl Leda Bitanc de zelfde rol heeft bij de meisjes tot 15jaar. direct aan met een echt 'voetbal- dier' te maken te hebben. De foto van het SVV dat in het seizoen 1968-1969 kampioen werd van de eerste divisie voert Fels spon taan terug in de tijd. „Op mijn twaalfde jaar schopte ik bij SvV voor het eerst tegen een balletje en na alle jeugd-standaardteams doorlopen te hebben kwam ik in aanraking met wijlen Hans Crooo", vat hij zijn actieve voet balperiode samen „Die Croon was écht helemaal gek van de jeugd. Ik had het dan ook aan hem te danken dat ik op zeventienjarige leeftijd mijn de buut m het eerste maakte. Alles bij elkaar ben ik vier jaar con tractspeler by SVV geweest. Voor het geld'zegt hij lachend, „hoefde ik het niet te doen, want ik verdiende ongeveer vijftien honderd gulden perseizoen. Joh, in die tijd vond je het al een eer om in het betaald voetbal te spe len. Zeker onder leiding van Ri- nus Gosens, want die man was echt voetbalgek". Meniscus Nadat Fels door een kapotte me niscus was afgekeurd, stortte hij zich op het tramerschap. Met het D-diploma, gelijkwaardig aan het huidige oefen meester III- certificaat, zwaaide hii de scep ter bij Schoonhoven, Bergam bacht, Germinal en de B-selec- iies van Steeds Volharden en Westlandia om tenslotte bij GSS zijn werkterrein te vinden. „GSS is met maar vier senioren teams een ongelofelijk gezonde Jan Fels - poseert trots naast de foto van het 'gouden' SVV, dat in 1968-1969 kampioen werd van de eerste divisie en naar de eredivisie promoveerde. Fels was in dat elftal een sobere, hard werkende middenvelder. vereniging. Goh, wat leeft die club! Het is net een grote familie en er wordt altijd van alles ge daan", beschrijft de voormalig rechtshalf zijn ervaringen op Harga. „Toen »k hier vorig jaar kwam, heb ik de zaakjes eens aangekeken om te zien wat er voor verbetering vatbaar was Als ik je vertel dat we nu bij zo wel het eerste en tweede een vlaggenïst en een leider hebben, fiat er drie keer per week een masseur aanwezig is en dat onze secretaris Henk Schiermannie een oefenprogramma voor de winterstop heeft vastgesteld, is het logisch dat ik niets te klagen heb Sterker nog, ik heb het pri ma naar mijn zin en ben nog steeds helemaal gek van het spelletje. Maar als de gezondheid eronder gaat lijden moet ik er voorlopig mee stoppen. Het is natuurlijk het mooiste als ik mijn afscheid bij GSS met een kampi oenschap kan vieren". Gezien de riante voorsprong van drie punten op de als tweede ge klasseerde stadgenoot VVK, moet het wel gek lopen wil Jan Fels dat feestje aan zijn neus voorbij zien gaan. De oefenmees- ter beschikt over een uitgebalan ceerd team met daarin een pro ductieve voorhoede. De aanval lers schoten al vijfendertig maal raak. Juiste plek „Dit seizoen zijn er vijf spelers bijgekomen, waardoor ik ieder een op de juiste plek kon neer zetten. In de voorbereiding heb ik eerst de as gebouwd èn'de rest daar omheen gebouwd. Het is natuurlijk ook een voordeel ge weest dat ik al negen maal niet dezelfde formatie heb kunnen spelen", wijst hij ais basis van de successen aan. „Je speelt eigenlijk voortdurend onder druk, want iedereen wil van de ongeslagen koploper winnen, maarikhebnu eenmaal het geluk dat we vrij makkelijk scoren. Gaat er echt een keer iets fout, dan ben ik heus met zo'n grootbek die naast de dug-out gaat staan schreeuwen. In de rust zeg ik kort maar duidelijk waar het aan schort. Omdat mijn longens goed met het spelletje bezig zijn, weten ze wat er moet gebeuren. En dat dat doen ze dan ook...". MaassluisBudo-sportMahorkan tekent zaterdag 16 december (aanvang 10.30 uur) voor de organisatie van het traditionele kersttoernooi voor judoka's van 4 tot en met 16 jaar. Aan dit door Koos Henneveld perfect georganiseerde evene ment, dat plaats heeft in de Olympiahal, wordtjaariijks door zo'n vierhonderd judoka's deelgenomen en wordt door een slordige duizend toeschouwers bijgewoond. Deelneming is uitsluitend mogelijk voor leden van Mahorokan en past geheel in het opleidings-systeem van Mahorokan, Het onbetwiste hoogtepunt is de bekendmaking van de judoka van het jaar, die die zaterdag om 15.00 uur in de schijnwerpers wordt geplaatst. In de at'cnduren wordt deze judodag besloten met een zaalvoet- baltoeniooi voor de senioren. VlaardingenOp initiatief van HVO wordt zaterdag in de twee zalen van de Westwijkhal het Vlaardings zaal voetbalkampi oenschap voor A-junioren ge houden. Er wordt in twee poules gespeeld, die als volgt zijn inge deeld: poule A: Fortuna VI, Zwa luwen VI, HSC'89, TSB, Vlaar dingen; poule B: HVO, VFC, DVO'32 en RKWIK. Na de voorrondes, die om 18.00 uur beginnen, staat de finale voor 22.45 uur geprogrammeerd. Tips voor daze rubriek kunt u door geven aan de sportr&daktie van deze krant, poelbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De spomedaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4056509. WOENSDAG 6 DECEMBER Tafeltennis: 20.00 Mahdo SVE 5—De Ko renbeurs (d); Zaalvoetbal: Schiebroek Rotterdam: 21.00 Rotterdamse selectie Hermes DVS; Westwijkhal Vlaardingen" 21 00 Vlaardingen—SVDP 2 (d). 21.40 HVOOe Rozet 2.22.20 8KB—CHS. DONDERDAG 7 DECEMBER Volleybal: 21.15 Shell—flvC/Ubanon'50 (d). Zaalkorfbal: Tweede bekerronde; Rhoon: 20.45 RW ft—Vlaardingen VRIJDAG 8 DECEMBER Volleybal: 19.45 HotyBerkel (h). 21.00 Holy—Shell <h); Hockey: Landman Winter stop Bokaal, terrein Spirit Schiedam: 19 3n Rotterdam 2—HDM 2, 21.00 Spirit—Aa- viori. A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2