31 Harde benadering als vandalismebestrijder Fotoalbum toont ontsierde stad Holy fuseert met Squeeze i: 'Tactiek Pieck niet de mijne' WATERWEG SPORT ZEE MAN'S lötoWureri Grondwerk EEN BIJZONDER GESCHENK VERKEERSBRIGADIERS DUIKEN WEER OP Gabrie Heijster oppermachtig Jubileumduel viïtmm Zoon biljart tegen moeder SPORTAGENDA Kotterdams Nieuwsblad dinsdag 12 december 1989 [SCHIEDAM Grondwerkers met rugklachten worden in Schie dam straks net zo zeldzaam als bereden politie-agen- ten met zadelpijn. De openbare nutsbedrijven heb ben een mini-graafmachine aangeschaft die veel lastig grondwerk overbodig maakt. Blijkt het apparaat, dat eerst een poosje gaat proef draaien, een succes, dan komt er een einde aan een eeuw sappelen door grondwerkers. Het graven van sleuven voor leidingen en kabels is behalve een zwaar, ook een secuur werkje, dat tot nu toe alleen met de hand kon gebeuren. Aan werk hadden zij nooit gebrek: het ondergrondse elektriciteitsnet van Schiedam bestaat uit ongeveer 520 kilometer kabels. Natuur Na het geslaagde open huis afgelopen zondag, heeft de KNNV besloten de tentoonstelling over het leven in de zee met een weekje te prolongeren. De exposi tie is georganiseerd naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de strandwerkgroep. Bezoekers zijn welkom in natuurcentrum de Boshoek (bij het Bachplein) op woensdag- en vrijdagmiddag. De Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereni ging kan in de Boshoek ook groepen schoolkinderen ontvangen. Hun meester of juffrouw moet dan eerst even telefonisch een afspraak maken. Dat kan on der nummer 4702050. VLAARDINGEN Bedrijvigheid (1) Bedrijvigheid in de haven blijft een onuitputtelijke inspiratiebron voor beeldende kunstenaars. In de haven van Vlaardingen is sinds het vertrek van de haringvloot niet veel picturaal aantrekkelijks loos, maar in die van Amsterdam des te meer. Dat is duidelijk te zien op de expositie die het Vlaar- dings Visserymuseum van 16 december tot 31 janua ri aan dit onderwerp wijdt Zes kunstenaars togen in de haven van de hoofdstad aan het werk, vijf vrou wen en één man. De dames (Maria Carla Coevert, Marianna Dil, Marjan Lahnstein, Carolien Molster, Sieby Pluis) vullen, hoofdzakelijk met acrylschilde- rijen, de wanden van de galerij in het Visserijmu seum. Van Frits Roger hangen gelijktijdig 50 werk stukken in de expositieruimte. Zijn werk bestaat uit aquarellen, oliedoeken en tekeningen. De tentoongestelde werken zijn ook te koop. De ex positie wordt vrijdag geopend door Hans Paalman, directeur van het Stedelijk Museum Schiedam. Bedrijvigheid (2) Water en schepen zijn ook het element en het mate riaal bij uitstek van de modelbootclub Vlaardingen, die morgen een 'modellenavond' houdt. Op dit jaar lijks terugkerende evenement nemen die leden hun nieuwste scheepje mee, ongeacht of daarvan al leen de kiel is gelega of dat het reeds is te water gela ten en afgebouwd. Natuurlijk preekt de club niet graag alleen voor ei gen parochie: op de bijeenkomst zijn ook niet-leden van harte welkom. De enige voorwaarde die aan be zoekers wordt gesteld is dat zij niet met lege handen komen. Ook zij worden geacht een (zelfgebouwd) bootje mee te nemen. De avond wordt gehouden in het zaaltje van de dui- venveremging aan de Kortedïjk 44 en begint om acht uur. Open erf Open huis, open dag...bij een boerderij passen zulke termen niet zo. Daarom bedacht de Midden-Delf land Vereniging de variant 'open-erf' voor het eve nement dat zaterdag wordt gehouden bij de kan toorboerderij van het recreatieschap Midden-Delf land aan de Zuidbuurt 85. Het afgelopen jaar werden daar een drietal boerde rij-elementen herplaatst, als herinnering aan vroe ger. Staan binnen de computers en telefoonbeant- woorders, buiten blijven de zesroedige hooiberg met rieten kap, de karnmolen en het melkhuisje herin neren aan de agrarische bloei van de Zuidbuurt. In de karnmolen is een foto-expositie ingericht over de herbouw van deze nostalgische 'gereedschappen' van de boer van weleer. Bezoekers zijn er welkom tussen elf en vier uur. MAASSLUIS Jong talent De Maassluisse organist Koos Bons heeft niet alleen volwassen fans. Hij heeft in de muziekwereld ook tal van jonge supporters. Met zeven van hen geeft hij zaterdag een heel speciaal 'kerstconcert'. De solisten zijn tussen de 10 en 18 jaar oud. Ze komen uit verschillende plaatsen in Zuid-Holland hen heb ben stuk voor stuk hun muzikale sporen al verdiend door prijzen te winnen op regionale en nationale concoursen. het programma, dat om vier uur begint in de lm- manualekerk, staan optredens van twee violisten, drie fluitisten, één cellist en één vocalist. Gespeeld worden werken van onder anderen Hay dn, Bruch, Mozart en Handel. De piano- en orgelbegeleiding wordt verzorgd door Koos Bons. Tot besluit van het concert voeren hij en de jonge solisten onder leiding van de jonge dirigent Marco Bons een vrolijke miniatuur-symfonie uit van Jurriaan Andriessen. Dia-avond De historische vereniging Maassluis, de snelst groei ende club in de Eerste Stad aan de Waterweg, kijk verder dan haar neus lang is. Na tal van publicaties over de eigen stad, verzorgt de vereniging vanavond een lezing met dia's met als onderwerp 'het vervoer over vaarten in en om Midden-Delfland'. Spreker is J.W. Moerman, lid van de historische vereniging Oud-Schipluiden. De avond wordt gehouden in ge bouw De Ark (Rembrandtlaan) en begint om acht verhuisd: 's-Gravelandseweg 958 naasl DIRCKIII aan de Schie IJZERHANDEL B.V. 's-Grave!andseweg 958, Schiedam, Tel. 010-4267594 Een stijlvolle portretfoto van uw kind(eren), huisdier of gewoon van uzelf. Gemaakt door Foto van Vuuren, uw vakfotograaf. Kunt u zich een mooier kado voorstellen? Maak tijdig een afspraak. P.S.: Aanstaande bruidsparen, kom eens bij ons langs om onze sfeervolle bruidsre portages te bekijken! §g| SKSBi Blikjes, drinkbeKers, lege patatzakjes. Wat de consumentenbond betreft betekent het woord wegwerpartikel niet dat het maar overal in het Vtaardingse straatbeeld terecht moet komen. Vlaardingen -Doorgaans kiekt J. Tops, lid van de Consumentenbond en enthousiast amateurfotograaf, de mooie plekjes in Vlaardingen. In het fotoalbum dat morgen wordt aangeboden aan burgemeester Fred van Lier valt te zien hoe die plekjes ontsierd kunnen worden door achteloos weggeworpen blik jes, halflege bakjes patat met, pa pier, plastic, geklieder op de muur of... hekken met bordjes Verboden toegang voor onbevoegden'. Zulke zaken zijn Tops en andere leden van de bond een doom in het oog. Die foto's moet de gemeente zien, oordeelde de werkgroep Vlaardin gen van de Consumentenbond een stemmig, toen Tops er zijn verza meling foto's liet zien. Zo werd het plan geboren om een selectie uit Tops' werk aan te bieden aan de eerste burger van de stad. „Want al kun je de gemeente zeker niet ver antwoordelijk stellen voor alle rommel, het is wel nuttig om het ge meentebestuur er eens mee te con fronteren", zegt voorzitter T.H.C. Dams van de werkgroep. Het vooroorlogse adagium 'laat niet als dank voor 't aangenaam verpo zen de eigenaar van 't bos de schil len en de dozenzag de Consumen tenbond graag opnieuw onder de aandacht gebracht. De schillen en de dozen mogen weinig actueel meer zijn, de spreuk als geheel is dat volgens voorzitter T.H.C. Dams wel degelijk nog. „Rond de zwem baden kun je vaak precies zien welk assortiment het badpaviljoen te bieden heeft". Waar veel mensen samen komen, ontstaat bijna onvermijdelijk rot zooi. Na het Haring-en Bierfeest is de reinigingsdienst altijd tot diep in de nacht bezig om de stad weer enigszins toonbaar te maken. Maar ook andere evenementen eisen in dat opzicht hun tol. „Dat schoonma ken kost veel energie en het zou misschien handig zijn om die ener gie te gebruiken voor andere din gen", zegt Dams. „Bij voorbeeld om mensen duidelijk te maken dat de stad er veel prettiger uitziet als zij hun rommel in een afvalbak gooi den of mee naar huis namen". In het foto-album van Tops zijn ui teraard de voor de hand liggende plekjes vereeuwigd. Het Liesveld, het Veerplein daar is nagenoeg altijd wel rotzooi te vinden. Even obligaat, maar inmiddels historisch, is de foto van de heUingbanen van het Liesveld naar het viaduct. Som ber en smerig, zoals ze er tot voor kort uitzagen, staan ze op de plaat. Maar inmiddels zijn de overdekte hellingen, waar na de schoonmaak een doordringende ziekenhuislucht hangt, heel wat lichter en minder afstotend. Als voorbeeld van gemeentelijk 'vandalisme' prijkt in het album een foto van de vuilstortplaats in de Broekpolder, waar de zwaar ver ontreinigde grond uit de Boter- straat ligt. De Consumentenbond vindt dat de gemeente een grove aanslag heeft gedaan op het recrea tiegebied, door er een met hoge hekken omgeven gifstort in te rich ten, Bordjes 'verboden toegang' passen met in een recreatiebos, meent de bond. Het foto-album over vervuiling en vandalisme is maar één van een reeks van activiteiten op het gebied van milieu, die de gemeente van de Consumentenbond kan verwach ten. Als zovele andere organisaties richt de bond de schijnwerpers op het milieu. Meer glasbakken, meer gescheiden inzamelen van che misch afval, dat zijn zaken die de Consumentenbond graag geregeld zag. Dams: „De gemeente vindt onze voorsteilen altijd sympathiek, en verbeterd het milieubeleid ook wel, maar het gaat ons nog te lang zaam". Schiedam Acties tegen van- dalisme hebben in Schiedam al een lange traditie, maar het ef fect van de campagnes op de la gere scholen kan nog aanmer kelijk worden verbeterd. Dat menen de gemeentepolitie, on- derwïjsconsuleni Theo van Gie&sen en Gerda Snelders van het bureau Halt. Voor een aantal onderwijzers uit het basisonderwijs belegde de poli tie onlangs een informatiemiddag om de nieuwe opzet toe te lichten. De laatste jaren bezochten de lagere scholen reeds het politiebureau, maar de hermandad wil het contact met de-kinderen niet langer tot een eenmalige ontvangst beperken. „Tijdens de ontvangst op het poli tiebureau kregen de kinderen een voorlichtingsfilm voorgeschoteld vertelt projectleider Bob de Jong van de Schiedamse polibe. „Dat on derdeel komt nu op de scholen aan bod, maar maar het is de bedoeling het programma verder uit te bou wen". Vooratgaande aan de excursie krij gen de basisscholen volgend jaar bezoek van de wijkagent, die de jeugd op de gevolgen van crimineel gedrag wijst. „De opzet wordt min der afstandelijk dan in het verle den". vertelt De Jong. „Het zegt de jeugd uit Zuid niet zoveel als zij in Groenoord aangerichte vernielin gen krijgen voorgeschoteld. Daar om maken we in elke Schiedamse wijk een. diaserie, zodat kinderen de situaties beter herkennen Met de wijkagent gaan de schoolklassen bovendien in ae buurt op zoek naar vandalisme". Maakte het tonen van vermeiingen uit andere wijken slechts beperkt indruk op de jongeren, Bob de Jong weet meer kritiekpunten op de oude benadering te geven, „Als voorbeeld werd gesteld dat de ge meente van de herstelkosten van vernielingen een nieuw zwembad zou kunnen bouwen". „Of dat elk Schiedammertje gratis patat zou kunnen eten. Wij vinden tegenwoordig, dat zo'n benadering niet werkt. Wat heeft de jeugd aan 2ulke vergelijkingen, als er geen nieuw zwembad komt, terwijl ze zelf nog steeds voor patat moet be talen", vraagt de hoofdagent zich af. De nieuwe strategie is er op gericht jongeren op hardere wijze met de gevolgen van vandalisme te con fronteren. Vanaf januari krijgen de naar schatting 600 leerlingen uit het basisonderwijs een nieuwe film voorgeschoteld, die in opdracht van de Rotterdamse gemeente werd ge maakt Tijdens een voorvertoning op het politiebureau riep de film bij de leerkrachten gemengde gevoelens op De beelden tonen een groepje jongeren, dat veel plezier beleefd aan het omgooien van plantebak- ken, het onderspuiten van gevels en het slopen van een telefoonspel. „Het heeft iets weg van cursus ver nielen", oordeelde een leerkracht, die overigens weinig kritiek had op de film. De moraal van het verhaal was duidelijk. Aan het eind van de film wordt een jongetje overreden, waarop de automobilist de ambu lance wil bellen. Tevergeefs, want de sioopactiviteiten hebben ervoor gezorgd, dat de hulpverleners on bereikbaarzijn. Vanaf januari zijn de leerlingen van veertien Schiedamse basis scholen bij de politie te gast Maasland,Met ingang van vol gende week zullen enkele wegen in Maasland extra worden bevei ligd door verkeersbrïgadiers. Twintig jaar geleden doken briga diers voor het laatst op in de nog altijd van verkeerslichten versto ken gemeente. Het instellen van verkeersbriga- diers komt voort uit een initiatief van de basisschool 't Spreeuwe nest. Aanleiding was het overste ken van de leerlingen van en naar school op het kruispunt 's-Heren- straat, Kerkweg, Huis te Velde- laan en Hofsingel. Niet dat er al veel ongevallen waren gebeurd waarbij overstekende leerlingen waren betrokken, maar op het drukke kruispunt liet de veilig heid toch te wensen, over Hoewel de school het verzoek tot het instellen van een verkeersbn- gade al in februari bij het gemeen tebestuur indiende, volgde de ac ceptatie pas veel later. Maar nu is dan toch uit ouders en leerlingen van groep 8 een gezelschap ver keersbrïgadiers officieel geïnstal leerd. „Het kruispunt is heel erg wijd en daardoor onoverzichtelijk", aldus burgemeester Bloemendaal. „Dus zijn verkeersbrigadiers een oplos sing". Zij hield de nieuwbakken verkeersbrigadiers én de leiding van 't Spreeuwenest echter ook voor dal er plannen m uitwerking zijn waardoor het kruispunt straks minder druk bereden zou kunnen worden. Zij wees op de nieuw aan te leggen ontsluiting naar de Commandeurspolder en het invoeren van éénrichtings verkeer in de 's-Herenstraat Den Haag Alsof er geen concur rentie meer bestaat. Ook in de der tiende Dumdigt-cross heerste Ga- brie Heijster met overmacht. De at lete van het Vlaardingse Fortuna was op afstand de snelste in deze cross over 1500 meter, die haar de zesde zege op rij opleverde. Op het zanderige parcours, dat voer de over de renbaan van Duindigt en over bospaden, nam Gabrie vanaf het startschot de leiding. Halverwe ge bedroeg haar voorsprong al vijf tig meter. Zij won nu ook van drie meisjes die haar vorig jaar een ne derlaag toebrachten. Rotterdam De Schiedamse voetbalclub DRZ speelt van avond ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan een wedstrijd tegen Sparta's landelijke jeuga- team. De wedstrijd wordt om 19.00 uur gespeeld bij 'buur' DHS, dat over een lichtinstalla tie beschikt. Holy in betere tijden. De Vlaardingse honkballers degradeerden vorig seizoen roemloos naar het rayon, maar-karen door de op handen zijnde fusie met Squeeze terug in de landelijke tweede klasse. door DONALD BAX Vlaardingen Het is zo goed als zeiter dat de honk balclubs Vlaardingen Holy en Squeeze samengaan. De voorbereidingen op deze fusie zijn al zo ver gevor derd, dat de ledenvergade ringen van beide clubs het laatste woord hebben. Zo wel in Vlaardingen als in Den Haag zijn die bijeen komsten voor woensdag 20 december uitgeschreven. Vooruitlopend op de uitkomst van deze vergaderingen, die zeer waar schijnlijk het licht op groen zullen zetten, hebben de twee besturen de nieuwe clubnaam al gekozen. Het op 1 januari 1960 opgerichte Holy staat officieel geregistreerd als SC Vlaar dingen Holy. De afkorting SC bete kent nu nog Sport Club, maar zai in de nieuwe situatie de vertaling Squeeze Combinatie krijgen. In sportief opzicht houdt de fusie voor Holy een aanzienlijke positie verbetering in. De Vlaardingers daalden vorig seizoen roemloos af naar de anonimiteit van het rayon Zuid-West Nederland, maar keren door de samenvloeiing met Squeeze terug in de landelijke tweede klasse. Het complex aan de Zwaluwenlaan is de thuishaven van de 'nieuwe' club. Het is de bedoeling dat de huidige en drastisch versterkte selectie van Holy de basis vormt voor het vlagge- schip van de fusieclub. Holy-voor- zitter LuctHeijboer kon niet zeggen hoeveel spelers van Squeeze daad werkelijk de overstap naar Vlaar dingen zullen maken. „Dat is pas be kend na hun ledenvergadering", al dus Heijboer. Schaduwclub Het Haagse Squeeze werd op 20 sep- tember'1981 opgericht als 'schaduw club' van de hoofdklasser ADO. Het was de bedoeling dat Squeeze onder dak zou bieden aan de spelers die aan de Escamp net niet goed genoeg waren voor het eerste negental. Die opzet heeft nooit goed gewerkt, met als gevolg dat Squeeze thans nog maar achttien leden telt. „Het eerste team van Squeeze dreigt volledig uit elkaar te vallen", licht Heijboer toe. „Volgens de mensen van Squeeze heeft de grote broer ADO nooit echt de moeite genomen om de club te helpen. Dat was voor hen d e reden om alles op een rijqe te zetten, omdat het voortbestaan op de tocht stond". Papieren fusie In wezen is er sprake van een papie ren fusie, met aan de ene kant de di recte opheffing van Squeeze en aan de andere kant de sportieve verbe tering voor Holy. Heijboer ontkent dat echter en zegt: „Er zit voor ons meer aan vast. Het is de bedoeling dat er een samenwerkingsverband met ADO komt, waarvan onze jeugdafdeling de vruchten zal pluk ken- Anders hadden we Squeeze net zogoed kunnen opkopen". Dat samenwerkingsverband met ADO moet Heijboer overigens nog met zijn leden doornemen. Heijboer; „Er is al een aantal gesprekken ge weest en de uitkomst daarvan wordt nu uitgewerkt, zodat we onze Ieder» precies kunnen vertellen wat er gaat gebeuren. Zij zullen ons trou wens de volmacht moeten geven om hiermee door te gaan". Stimulans De opvolger van Karei van Veen verwacht dat er een positieve stimu lans zal uitgaan van de samenwer king met ADO. Heijboer: „Je moet eerlijk zijn en zeggen dat Holy na tuurlijk in de schaduw staat bij clubs als ADO en Nicob. Als ADO ons kan helpen bij de training, opleidingen vorming van de jeugd, is dat een heel goede zaak". Verdwijning De geruisloze verdwijning van Squeeze druist echter wel regelrecht in tegen de plannen van een aantal hoofdklassers om het zogenaamde farm-systeem beter te stroomlijnen. Naast ADO was er ook bii Pirates (met Boekaniers als schaduwclub) en Kinheim (met Bloemendaal) sprake van zo'n constructie, maar zowel Squeeze als Bloemendaal houdt op te bestaan. Schiedam In café-biljart De Klei ne Confiance wordt vrijdag, zater dag en zondag de eindstrijd van de naar dit etablissement vernoemde bokaal verspeeld. Voor het eerst in de geschiedenis van het district Nieuwe Waterweg Noord zal er een confrontaUe tussen moeder (Coeni Jans) en zoon (J.C. van Eenenaam) op b et programma staan. Voor deze finale, waarin bandstoten de spelsoort is, hebben zich de vol gende biljarters geplaatst: C. Ver voort, B. Weeda, A. Nettenbreyer, A. Schippers (allen BOG), H.P. Glansbeek, mevrouw C. Jans, J.C. van Eenenaam (allen Tonegido) en J. Moerman (Het Westen). Reserves zijn R. Baumobr (Tonegido) en W. de Winter (BOG). Vrijdagavond be ginnen de wedstrijden om 19.30 uur, zaterdag en zondag om 12.30 uur. LEO VAN DE BIE (30) begon zijn sportieve carrière als voetballertje bij TSB, maar verruilde de voetballerij op jeugdige leeftijd voor korfbal bij het Vlaarding se Oranje N sasau. Toen hij za vantien jaar wbi, debuteerde hij in het eerste elftal, maar de voormalige trainer Rolf Pieck zette hem drie seizoenen geleden terug naar het schaduwteam. Vanwege de tegenvallende resultaten haalde Pieck'a opvolger Maine Jonkers ds routinier terug, vooralsnog zonder reiultaaL Op hst veld ia Nassau al eeri jaar puntloos en na de nederlaag legen Sagitta hangt de Vlaardingers ook in de zaal degradatie boven het hoofd. door SANDER SONNEMANS Het verlies tegen Sagitta moet een flinke domper zijn, want juist dte wedstrijd moest wor den gewonnen. „Jazeker, maar wc werkten nu eenmaal heel slecht af. Sagitta ging bijzonder sterk van start en benutte elke kans. Zij voch ten voor de punten en waren veel feller in de duels. Dat heeft ons tenslotte de das omge daan". Het gaat Oranje Nassau de laat ste tijd niet bepaald voor de wind. „Dat kun je wel zeggen. Vorig jaar zijn we in de zaal gedegra deerd en dit seizoen hebben we op het veld nog geen wedstrijd gewonnen. En ook nu gaat het niet best in de zaal. We hebben twee keer gelijk gespeeld en evenveel keren verloren". Kan jij een oorzaak aanwijzen voor die teleurstellende resul taten? „Vorig jaar hadden we te kam pen met veel blessures, waar door er weinig routiniers in het veld hepen. Dit seizoen misten we op het veld teveel kansen en ontbraken ervaren spelers die wel makkelijk scoren Jouw terugkeer heeft ook nog niet veel zoden aan de dijk ge zet. „Onze tegenstanders hebben steeds het geluk aan hun zijde gehad, maar dat is natuurlijk niet het enige. Qua veldspel doen we niet onder voor de te genpartij. Ons probleem is dat we te langzaam op gang ko men. Ook hebben we nogal snel last van concentratiever lies". Waarom heeft Meine Jonkers jou eigen lijk Heruggehaaid? „Toen Rolf Pieck het bij ons voor het zeggen had, koos hij voor een jeugdig team, wat niet1 de gewenste vruchten afwierp. Jonkers daarentegen vond die verjonging te sterk doorge voerd en koos voor enkele rou tiniers die de lijnen uit kunnen zetten. Daarom heeft hij me er gelukkig weer bijgehaald". Welke trainer bevalt jou het meest? „Dat is niet zo moeilijk, want ik kon me in de tactiek van Pieck niet best vinden. Hij zette ie dereen bij voorbaat al op een vaste plek neer, terwijl Jonkers duidelijk kiest voor verrassend positiespel". Wat gaan juliie nu doen om een einde te maken aan de tegen vallende resultaten? „Dat kan ik niet zomaar ver zinnen Het is wel zo dat er te weinig rust in de ploeg zit. Doordat we vorig jaar zijn ge degradeerd, is het zelfvertrou wen nog steeds ver te zoeken. Daar moet een einde aan ko men en als we zover zijn, zal het vast en zeker beter gaan. Wat dat betreft zitten we nu in een overgangsfase". Wat is jou \v taak daarin? „In het verdedigende vak houd ik me bezig met het onder scheppen van tegenaanvallen, in het middenvak moet ik de aanval opzetten en de bal snel rond laten gaan en in het aan vallende vak fungeer ik als de gene die onder de korf de mis sers moet afvangen om direct daarna weer een doelpoging te wagen". Je bent terug in de basis-acht. Betekent dat dan ook datje nu echt een blijverdje bent? „Als het aan mij ligt zo lang mogelijk. Ik ben wat dat betreft eerzuchtig in de goede zin van het woord. Als we weer wat punten gaan pakken, bewijs ik mijn waande voor de ploeg. Als ik door een andere speler uit het eerste wordt verdrongen, zal ik in het tweede moeten ballen. Ik hoop dat zoiets voor lopig nog niet gebeurt want ik speel nog steeds met veel ple zier in het hoogste achttal". Tïpe voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de eportredektie van deze krant, poslbuk 4008, 3130 KC Vlaardingen. De •portredaktis ie overdag telelonUch be reikbaar onder nummer 010-4345208 en in de avonduren onder nummer 010- 4056508. VANDAAG Voetbal: 19.30 Voleodam 2SW 2, fg 00 HVO—SFC (kunstgras Spirit). 19.00 DRZ— Landeliike jeugd Sparta (lerreln DHS). MORGEN Korfbal: Achtste finale afdeflngsbeker. 19 00 Succes—NIO (Scbiebroek, Rotter dam). 19,00 Bolnes—Vlaardingen (Wiele waal. Rotterdam), 21,00 W ION—-Maassluis (Alexanderpolder, Rotterdam).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2