'PvdA discrimineert ouderen' w Schiedamse Boys Bestaat dat kluppie eigenlijk nog?' MEMO SPORT J Vergrijsde achterban mag wel zingen, maar niet besturen Blessureleed tast humeur van ras-Schiedammer John de Wolf niet aan DE BAKERMAT ^SCHEDAW_ Scheherazade De naam Mienq'e Noordijk zegt waarschijnlijk nie mand iets. Maar bij de namen Maria Oomkes en Scheherazade moet er toch een lichtje gaan bran den. Wie een voorschotje wil nemen op de literaire wandeling door de brandersstad, die pas over een jaar op het programma staat, kan aanstaande zater dag terecht bij Het Filmhuis (Nieuwstraat 12). De 75- jarige schrijfster van talloze romans en een column in Libelle is daar dan te gast van het literair café. Maria Oomkes werd in 1914 aan de Lange Kerk straatals Mientje geboren en volgens de organisato ren van de lezing de bibliotheek, Het Filmhuis en de boekhandels Van Leeuwen en Mercurius - heeft Schiedam nog altijd een speciaal plekje in haar hart. De schrijfster, die van reizen haar tweede natuur heeft gemaakt, ging dan ook direct in op de uitnodi ging. Haar -oordracht begint 's avonds om half ne gen. Kaarten, waarvoor vijf gulden moet worden betaald, kunnen vanwege de te verwachte toeloop, beter worden gereserveerd bij de heer Verhulst (4270956). TV Italia Door het uitblijven van het commerciële station TV 10, is er op de Schiedamse kabel nog een kanaal vrij. Tot de tijd dat de weg voor een tweede Neder landstalige zender is vrijgemaakt, kunnen de kij kers binnenkort tijdelijk genieten van het Italiaanse station RAI UNO. Het is de bedoeling dat deze zen der eind januari 199D dus ruim voor de aanvang van het wereldkampioenschap voetballen in de 'laars van Europa' zijn opwachting maakt op ka naal 4. Daarmee zit dan alles op de kabel vol, maar dat wil niet zeggen dat de mogelijkheden nu ook zijn uitgeput. Chilarens Channel is alleen maar overdag te zien. In de avonduren zal daar op korte termijn The Discovery Channel met wetenschappelijke on derwerpen aan worden toegevoegd. Ook is het de bedoeling op het kanaal van de ACR-kabelkrant een aantal uren Stads-TV Rotterdam te gaan uitzen den. iVLAARDINGEN Scouting De reizende expositie van het scoutinggewest Rot terdam is m Vlaardingen aanbeland. Tot en met de laatste dag van 1989 is in de gemeentebibliotheek aan de Dirk de Derdelaan 43 te zien wat er bij scou ting komt kijken. Posters, modellen, kledij en insig nes staan onder meer tentoongesteld. Ook zijn er electronische spelletjes aanwezig, waarop de kennis over scouting en knopen leggen kan worden getest. De expositie is maandag, woensdag en donderdag van half twee tot vijf uur te bezichtigen, op vrijdaga vond van half zeven tot negen uur en op zaterdag ochtend van half tien tot half een. Sportief „Zou u wel eens een balletje willen slaan? Voelt u zich als vrouw nog veilig op straat? 's Avonds zin om te smashen? Snorkelt u 's zomers gezellig mee?" Vlaardingers die zich door deze vragen voelen aan gesproken, moeten terstond contact opnemen met de VRSR. De raad voor sport en recreatie heeft voor de eerste maanden van 1990 een viertal introductie cursussen in petto; tennis in sporthal Westwijk, zelf verdediging in de recreatiezaal aan de Oosterstraat, volleybal in de gymzaal aan de Van der Spiegel straat en snorkelen in het Holybad. De medewer kers van de VRSR kunnen telefonisch (4455573 of 4455583) nadere inlichtingen verstrekken. Woordenschat Sinds enkele dagen zijn in de bibliotheek aan de Waalstraat 100 de 'Schatten van de Nederlandse li teratuur' te zien. De tentoonstelling is samengesteld door het Nederlands Bibliotheek- en Lectuurcen trum in samenwerking met het Letterkundig Mu seum. Het toont in twee vitrines en twaalf panelen de 'woordenschat' van 22 bekende schrijvers: hun persoonlijke schatten, hun mooiste boeken en een door Siegfried Woldhek getekende karikatuur. On der anderen is het werk van auteurs als Lucebert, Couperus, Gerard Reve, Simon Vestdijk, Harry Mu- 1 isch en Maarten 't Hart te aanschouwen Techniek Werkzoekende Vlaardingers die zich toch verder willen ontplooien, kunnen begin van het nieuwe jaar intekenen op een cursus electrotechniek, De2e cursus?, die wordt uitgevoerd door het Plaatselijk Educatief Centrum, is bedoeld voor mensen zonder technische voorkennis. De lessen duren vier dagen per week en vijf maanden lang. Iman Kromjong van de Stichting Beroepseducatie Nieuwe Water weg (4602099) aan de Cornells Houtmanstraat 2a kan desgewenst meer informatie geven. Met dit di ploma komt een baan in de electrotechniek in zicht of kan een vervolgopleiding worden gedaan. Bedankt' Onder de titel "Hartelijk bedankt' toont Jan Ander son de komende anderhalve maand de meest recen te aanwinsten van zijn Streekmuseum. In elf maan den heeft Anderson maar liefst 1045 voorwerpen in ontvangst kunnen nemen. Nu is niet alles in de con ditie om te worden bewaard en geëxposeerd, maar een wijnblik van de fa. Hoogendijk uit 1900, drie kralen snoeren en een gedenkbord van de gemeente Terheijde horen bij voorbeeld tot de collectie. De tentoonstelling duurt tot 31 januari 1990. l'MAASSLUIS Swing'89 Precies over een week verandert het Schuurkerk- theatertje in Swing'89, het steeds weer opduikende jazzcafé van Maassluis. De klok slaat vanaf half ne gen jazz, dixieland en amusementsmuziek. De zes man sterke Uptown Dixie Ramblers zijn de speciale gasten van de avond. Omdat zij eerder al eens goed in de smaak zijn gevallen, wordt hun optreden nu zo ongeveer wegens succes geprolongeerd. De toe gangsprijs tot het mini-theater aan de Schuurhof 142 bedraagt vijf gulden. [Schiedam_^] ^aardingen^ donderdag 14 december thema-avond reïncarna tie, spirituele vereniging Harmonia, wijkcentrum Nieuwland20.00 uur. vrijdag 15 december gezamenlijk concert van mannenkoor Orpheus en jongenskoor De Zeestar ren, Grote Kerk, 20.00 uur. film Salaam Bombay, ge bouw Teerstoof, 21.30 uur. zaterdag 16 december rock and roll kerstshow, Novotel, 20.00 uur. kerstconcert kerk Noord- etnde, Kethel, 20.00 uur. zondag 17 december kerst samenzang met di verse koren, Singelkerk, 19.30 uur. fluitkwartet Tegenwind, Ned. Protestantenbond, 14,30 uur. woensdag 13 december •theatershow Bosje bloe men van Karin Bloemen, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. donderdag 14 december film Au revoir les enfants van Louis Malle, Harmonie Filmzaal, 20.30 uur. Ook vrijdag 21.30 uur en zater dag 20.30 uur. musical Up on the roof met Mamix Kappers en Cilly Dartell. Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. zaterdag 16 december film Her alibi, Vredeskerk, 19.00 uur. adventsconcert Federatie Vlaardlngse Zangverenigin gen, kerkcentrum Holy, 20.00 uur. veiling van schilderijen over de haven, Visserijmu seum, 16.00 uur. door PETER DE LANGE Schiedam Tellen oudere PvdA-leden in Schiedam nog mee of zijn ze alleen maar goed om verbleekte strijdliederen te zingen? Oud-vakbondsbestuurder Jaap Eij- kenboom vreest het laatste. De ver grijsde socialistische achterban mag volgens hem alleen de stem verhef fen bij de ukelele om het morgen rood te begroeten. Wat het meebe sturen betreft, is voor hen allang de avond gevallen. Eijkenboom heeft er maar één woord voor: discrimi natie. De 68-jarige Schiedammer is woe dend op de commissie die de PvdA- kandidatenlijst voor de komende raadsverkiezingen in maart 1990 heeft samengesteld. Op die lijst zijn de ouderen er zeer bekaaid afgeko men. De eerste vijftien verkies bare plaatsen zijn allemaal gere serveerd voor dertigers en veerti gers. De zestigplussers, Arie van Loenen, Kees Huisman en Eijken boom zelf, zijn op een zijspoor gezet. Ze moeten genoegen nemen met de 23-ste, 24-ste en 26-ste plaats. Jaap Eijkenboom vindt dat onver teerbaar. „Schiedam is een stad met een groot aantal ouderen. Ongeveer veertienduizend mensen zijn de vijfenzestig gepasseerd, Dat aantal is hoger dan het landelijk gemid delde. Alie achterstandsgroepen, vrouwen, migranten, zijn op de lijst van de PvdA vertegenwoordigd. Alleen de bejaarden niet. Wij zijn zover weggeschoven dat we geen kwaad kunnen doen". Molen kijken Als oud-voorzitter van de Schie damse afdeling van de Industrie bond FNV verbaast hij zich over het gemak waarmee zijn partij, die altijd zegt voor de belangen van de minima op te komen, oudere stad genoten in de kou laat staan. „Want laten we eerlijk wezen: ,van jonge ren kan je niet verwachten dat zij de belangen van ouderen verdedi gen. Als dat gebeurt, gaan we ge woon naar de sodemieter. Wij ko men liever zelf voor onze zaken op. Wat is daar trouwens verkeerd aan? Ze kunnen toch niet van ons verwachten dat we, zodra we 65 zijn, de rest van ons leven naar de molen gaan zitten kijken?" Anders dan Arie van Loenen, die in stilte hoopt dat de ledenvergade ring op 8 januari de kandidatenlijst zal omgooien en die zijn kansen op een verkiesbare plaats niet met voorbarig gescheld wil vergooien, neemt Eijkenboom geen blad voor de mond. „Voor mij is een raadsze- tel niet van levensbelang. Of ik daar zelf zit of een ander van mijn leeftijd maakt me niet uit. Van Loe nen is een prima kandidaat. Mij gaat het er om dat de partij geen mensen mag uitsluiten op grond van hun leeftijd. Dat is discrimina tie". De oud-vakbondsman heeft aan het 'sollicitatie'gesprek met de voorzit ter van de kandidatencommissïe, Hans van der Vlist, een wrange smaak overgehouden. Agressief „Die heeft ons nogal agressief bena derd. Net als Van Loenen had ik het gevoel dat hij zich een beetje vij andig opstelde. Alleen die opmer king al waarmee hij het gesprek be gon; maar jongeren kunnen toch ook wel de belangen van ouderen behartigen? Dat viel me behoorlijk tegen van een gedeputeerde van ae provincie. Die man is nog hardstik- ke jong, maar hij heeft nu al verou derde opvattingen. En bij die opvat tingen zet ik een heleboel vraagte kens". In Van der Vlists houding meent hij iets te bespeuren van de aloude re gentenmentaliteit: vertrouw nou maar op ons, wij zullen heus %vel goed voor jullie zorgen. Eijken boom:' „Maar met zorg alleen zijn we er niet. Wij willen meebeslissen. Wij willen niet op partijbijeenkom sten een liedje zingen, wij willen praten. Wij willen betrokken wor den bij het besturen van de stad. Veel ouderen zitten met grote fi nanciële problemen, met proble men over gezondheidszorg en huis vesting. Allemaal zaken die de ge meente mee helpt regelen. Daar willen wij ons zegje over kunnen doen". 'Weggedouwd' Eijkenboom vindt dat de commissie niet alleen de ouderen, maar ook: andere partijgenoten meedogenloos heeft 'weggecfouwd'. „Opmerkingen dat wethouder Hans van Kleef als bestuurder niet goed functioneert zijn op het onbe schaafde af. Zo praatje in het open baar niet over partijgenoten. Ik zie trouwens niet wat er aan Van Kleefs functioneren mankeert. Hetzelfde geldt voor wethouder Zij develd. Keiharde opmerkingen dat zij het niet goed doen vind ik niet op hun plaats". De grijze sociaal-democraat heeft nóg een sneer aan het adres van Van der Vlist: „In een toelichting wordt gezegd dat de commissie niet tegenover iedere kandidaat even onafhankelijk stond. Nou, dat is ge bleken. Er komen nu geluiden bij mij over dat het niet verwonderlijk is dat Noor Samkalden hoog op de lijst staat Die deelt namelijk een huis met Van der Vlist". Met lobby en proberen de stemming op de le denvergadering van 8 januari te be ïnvloeden ziet hij niet zitten. Hij Rotterdams Nieuwsblad woensdag 13 december 1989 Hans van der Vlist: ...een jonge man met verouderde opvattingen... Jaap Eijkenboom: 'Zo praat je niet over partijgenoten* Arie van Loenen: straks voorzitter van een voetbalclub...? wacht gelaten op het oordeel van de achterban. Het is maar de vraag of de oude gar de van de PvdA op die beslissende vergadering wel van zich af zal bij ten. De oppositie zal het in elk geval moeten stellen zonder de steun van Tini Krïkke. Het 76-jarige 'enfant terrible' van de PvdA, dat in 1982 een aardverschuiving op de kandi datenlijst teweeg bracht, zal dit keer verstek laten gaan. Onmin Krikke'leeft sinds mei vorig jaar in onmin met haar partij en vooral met Arie van Loenen. Maar ook zonder die ru2ie zou zij er niet over piekeren de zittende 'bejaarden spreekbuis' aan een nieuwe raads periode te helpen. In tegenstelling tot Jaap Eijkenboom die zij wél een warm hart toedraagt acht zij jonge raadsleden uitstekend instaat het oudere electoraat te vertegen woordigen. Ouderen verliezen te vaak hun eigen belangen uit het oog, vindt zij. „Ze zijn gewoon te zuinig". De 61-jarige Van Loenen hoeft voor haar niet terug te keren in de gemeenteraad. Ouderen moeten, zegt zij, geen betaalde baantjes am biëren na hun vut of pensioen. Ze kunnen beter voorzitter van een voetbalclub worden. „Verenigin gen zat die zitten te springen om be kwame bestuurders". Het is haar trouwens een raadsel waarom raadsleden jaarlijks 20.000 gulden ontvangen voor hun politie ke bezigheden. „Ih mijn tijd was het veertig gulden in de maand en daar moest je vaak op toeleggen. Maar dat moetje er maar voor over heb ben", meent het gewezen PvdA- raadslid. Met Arie van Loenen, die zij goed kent door zijn activiteiten voor de bejaardenbond ANBO, kan zij het ook persoonlijk niet goed vinden. Werkende stand Het raadslid schreef vorig jaar een 'rotstuk' over haar in het partijblad Voorwaarts. Omdat de partij haar geen verontschuldigingen aanbood, mijdt Ttni Krikke sinds die ge wraakte publicatie categorisch ie dere bijeenkomst van de PvdA. „Ik kom pas terug als ik gerehabiliteerd ben". Aan strijdlust heeft zij ondertussen niet ingeboet Ook al stemt zij niet meer mee over het partijheleid en de samenstelling van de raadsfrac tie, de ontwikkelingen binnen de afdeling blijft zij nauwlettend en vooral kritisch volgen. Worden de ouderen volgens haar beslist geen onrecht aangedaan met de huidige kandidatenlijst, des te verontwaardigder is zij over het 'dumpen* van wethouder Hans van Kleef en het naar de zeventiende plaats degraderen van raadslid Cor Huijken „Waar praten ze toch over? Van Kleef doet het goed, vooral in de stadsvernieuwing, die moeten ze nog vier jaar zijn gang la ten gaar. En Cor Huijken is zo on derhand het laatste fractielid uit de werkende stand. Hij woont in De Gorzen, tussen de gewone mensen, de rest heeft allemaal een mooi huis. En uitgerekend hij komt er straks niet meer aan te pas. Dat is heel triest". Met dergelijke manoeuvres is de PvdA bezig zich te vervreemden van de basis, waarschuwt Krikke. „Wij moeten de stemmen hebben van de arbeiders, niet die van de rij ke lui". door SANDER SONNEMANS Schiedam -De enige Feyenoorder die geen en kele blaam treft voor de malaise, waarin de Rotter damse ere-divisionist mo menteel verkeert, is John de Wolf. De 27-jarige Schiedammer werd niet zonder slag of stoot voor 650.000 gulden van FC Groningen overgenomen, maar heeft tot op he den slechts een keer het rood-witte shirt over zijn schouders laten val len. Dat was op de presentatiedag in de Kuip. Sindsdien is de enkelvou dig international niet meer voor zijn nieuwe club in actie geweest. Een, zoals naar later zou blijken vrij ernstige, knieblessure houdt hem al acht maanden buitenspel en het ziet er vooralsnog niet naar uit dat de 'Gorzenees' van origine dit seizoen zijn opwachting in het zieltogende keurkorps 2al maken. Na het aanbellen blijft het geblaf van de hond die volgens het bordje op de voordeur waakt over de ei gendommen van het gezin, achter wege en verschijnt de heer des Hui zes oreed grijnzend in de deurope ning. Na een korte rondleiding langs de onderscheidingen die hij als speler van het jaar bij Sparta en FC Groningen ontving, de elftalfo to's en een portret geschilderd door de vader van Silvio Diliberto, geeft hij de verklaring „We hebben en kele drukke dagen achter de rug dus hebben we onze 'boef', maar even bij mijn schoonouders onder gebracht, Maar als je er op staat wil ik wel even blaffen hoor", grapt hij weeral zijn tanden blootleggend. Een half gevulde bierkrat onder de kapstok, talloze bloemstukken en slingers aan het plafond verraden dat er een feestje is gevierd. Als In- grid, John's vrouw, ons fêteert op koffie en beschuit met muiges laat de reden van de versieringen zich makkelijk raden- De Wolf, languit liggend op de bank: „Vrijdag acht december is voor mij een histori sche dag. Op de dag dat onze tweede zoon, we noemen hem Desley, werd geboren, mocht ik ook mijn kruk ken in de hoek gooien. Twee dagen later vierde ik mijn verjaardag, dus je begrijpt zeker wel dat het hier het afgelopen weekeinde een gekken huis is geweest". „Voor mij is elke dag trouwens een feestdag Ook nu ik In de lappen mand zit. Ik heb het er nog geen moment moeilijk mee gehad ,want ik ben goed op deze periode voorbe reid. Ja, vroeger toen ik veertien was, baalde ik wel als een stekker als ik eens een keer niet kon spelen. Het heeft toch geen zin om met mijn gezicht op half zeven thuis op de bank te gaan zitten mokken? Dat komt mijn herstel toch niet ten goe de". Zoals bij menig betaald voetballer het geval was ligt ook de grondslag van De Wolf's carrière op straat. In de Brielsestraat dan wel te ver staan. „Ik zat bij René Eijer in de klas en als de school om twaalf uur uitging, liepen we om vijf over' twaalf met de jongens uit de straat: te voetballen. We speelden dan 'putjebal', 'bankiesvoetbal' en als er veel gasten waren, speelden we een partijtje op het grasveld aan de Maasboulevaard. Die tijd van straatvoetbal is nu wel over denk ik". „Als ik bij mijn ouders langsga, laat ik Boy daar nog wel eens rennen, maarje2iet er echt geen hond meer. Ja, wel echte honden, maar die poe pen er alleen maar, dus voetballen is er ook daar voor die jonge gassies al niet meer bij. Eijer verloor ik al gauw uit het oog. Die was iets se rieuzer dan ik. Hij ging naar het atheneum, terwijl ik een MAVO- klantje was. Die opleiding heb ik niet eens afgemaakt. Er was maar een ding waar ik mee bezig was en dat was voetballen. De LEAO heb ik wel met goed gevolg doorlopen maar daarna was de koek wel op", Rambo De Wolf, in het voetbalcircuit ook wel door het leven wandelend als 'Rambo', begon zijn voetballoop baan bij Schiedamse Boys, maar werd daar al gauw door de toenma lige Sparta-scout Isch Scheffers weggeplukt. „Heel veel jongens uit De Gorzen speelden vroeger bij Schiedamse Boys. Bestaat die club eigenlijk nog wel? Toen ik daar in de E-tjes speelde, verzamelden we altijd op het Rozenburgerplein. Daar woonde meneer Wageteveld, onze leider. Hij had zo'n bestelwa gen tje waar we dan met z'n achten Inkropen". „Bij Sparta kwam ik in de D-afde- ling terecht en doorliep er alle stan daard-elftallen van de jeugd. Van Vandaag de vierde aflevering uit de serie De Bakermat, de verhs- lenreeku over (internationaal be kende sporters die allen in het Wa terweg-gebied zijn geboren en ge togen. Ditmaal verhaalt Feyenoor der John de Wolf, een Schiedam mer in hart en nieren die zijn 'op leiding' kreeg bij het nietige Schiedamse Boys, over verleden, heden en toekomst Volgende week staat de Vlaardingse voet balscheidsrechter Rob Brekel- mana centraal. -- JÖski/ BI ging ik naar de regioanle A- jeugd waarna ik kans maakte voor het C-team. Toen bleek dat het een heel sterk team was en ik vermoe delijk het hele seizoen zou moeten, banken, dacht ik erover om naar SVV of Excelsior Rotterdam te gaan. Aad De Vries, de trainer van de Sparta-amateurs, heeft mij toen aangeraden om een seizoen bij hem te komen spelen". „Gelukkig heb ik zijn advies opge volgd, want dat was wel het leukste jaar dat ik heb meegemaakt. Goh, wat heb ik daar gelachen! We gin gen zo goed met elkaar om dat de kantme qua omzet een topjaar heeft beleefd. Na de training lekker een biertje happen en een beetje dollen. Daarna moest ik wel helemaal op mijn fietsie weer naar De Gorzen trappelen". Poets Als de fotograaf zich meldt, begint De Wolf te lachen, Niet vanwege diens voorkomen, maar 'vanwege een poets die ik hem bij Sparta heb gebakken'. De Wolf: „Hij kwam eens bij een training van Sparta fo tograferen en had twee van die enorme camera's meegebracht. Terwijl hij met dat ene toestelletje bezig was, heb ik dat andere ding, dat hij ergens in het gras had ge legd, onder mijn trainingsjack ver stopt. Goh, wat keek hij benauwd toen hij dat apparaat miste". „Ik ben niet zo'n gozer die eerst voor de wedstrijd een half uur voor zich uit gaat zitten staren Nee, ik ben meer de man van de dolletjes. Bij Groningen heb ik wat dat be treft heel wat afgelachen. Uit tegen Ajax zal ik nooit vergeten. Een van ons was voor de wedstrijd uitge breid op het toilet gaan zitten. Om de stank te verdrijven, gooiden we brandend wc-papier in de pot en begonnen toen clubarts Peter Hut binnenkwam, te zeuren over een brandlucht. Hij raakte bijna in pa niek en haalde er een Ajax-marme- tje bij. Ja, en toen ze na veel gezoek in het toilet keken zagen ze daar die hoop liggen. Gierend zijn we toen aan de warming-up begonnen". „Het was een rage om de punten van andermans sokken af te knip pen, voor een belangrijke wedstrijd iemands schoenen te verstoppen of het kruis uit een onderbroek te knippen. Dan zat je te wachten tot iemand zyn broekje aantrok en er achter kwam dat het meer op een rokkie leek. We hebben het ook een keer meegemaakt dal voorzitter Renze de Vries tijdens de rust bin nenkwam en doodgemoedereerd tijdens de speech van Rob Jacobs onder de douche ging staan plassen. Ja, toen deden wij het ook bijna in John de Wolf...'Elke dag is een feestdag'... onze broek. Maar dan wel van het lachen". Het eerste jaar in het C-team van Sparta speelde De Wolf zich in de kijker. Het duurde dan ook niet lang voor hij een contract voor de A-selectie kreeg aangeboden. „Ik was met het vrouwtje op vakantie in Spanje toen mijn ouders ineens belden met de mededeling dat ik me over anderhalve week bij het eerste moest melden. Ik raakte he lemaal m paniek en begon gelijk mijn koffers te pakken". „Aanvankelijk bleef ik buiten de basis maar toen Robert Verbeek ge blesseerd raakte kwam ik erin en ging er niet meer uit. Door twee fei ten heb ik als broekie respect afge dwongen. In de europacupwed strijd tegen Carl Zeiss Jena stonden we 3-2 voor toen de spits van die gasten vlak voor tijd alleen op Bas van Noortwijk afging. Ik schopte hem net buiten de 16-meterlïjn or dinair tegen de vlaltte en kreeg ge lukkig alleen maar geel. Door die professionele overtreding gingen we wel een ronde verder en kon ik met meer stuk bij de groep". „Tegen Spartak Moskou, metRmat Dasaev in het doel, flikte ik ook zo iets. We kregen een strafschop mee en memanu durfde 'm te nemen. Ik heb toen de bal uit de handen van Louis van Gaal gepakt en ben er toen achter gaan staan. Pas nadat ik 'm erin heb geknald, besefte ik wel ke verantwoording ik op me had genomen. Ik was pas twintig jaar en werd in alle kranten als een gevierd man afgeschilderd". Negatief Negatieve publiciteit heeft De Wolf ook gekend. Tijdens de tweede ron de om de europacup tegen Xamas Neuchatel tn het seizoen 1986-1987, kreeg hij de Zwitserse pers over zich heen „Dat was het werk van Stileke. Hij had na onze thuiswed strijd lopen huilen dat ik voortdu rend 'Heil Hitler' had geroepen. Omdat hij steeds maar liep te zui gen heb ik een keer 'Adolqe' tegen hern gezegd, maar dat kwam meer omdat hij ook zo'n gek snorretje had. Die hetze, door hem ontke tend, heeft in ons voordeel ge werkt, want we waren extra gemo tiveerd en bekerden verder". Momenteel reist De Wolf elke dag naar Zeist om zich in het KNVB- sportcentrum aan zijn blessure, een gescheurde kruisband en een scheurtje in de buitenmeniscus, te laten behandelen. Voorlopig ver schijnt hij dus nog niet in het Feye- noord-tenue. „Ik maak geen haast, want daar schiet ik niets mee op. Het gips is er nu af, dus het gaat ae goede kant. Ik kan langzaam maar zeker steeds meer doen met dat been, maar het duurt nog wel even voor ik weer helemaal fit ben. Voorlopig ga ik er vanuit dat ik pas bij de aanvang van het nieuwe sei zoen weer In de wei sta. De toe komst zal het leren..,".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2