Excelsior M gaat bijna door het lint Gyuri Takacs geeft fout toe Wisse judoka van hel jaar 1 MWTEBWEE If i Rijnmond kan weelde niet aan Eric Gudde: 'De grensrechter liegt dat-ie barst' ODO verrast De Danaïden Oranje Nassau weer punt pakt Ton van der Leije opvolger Komaat Yannis Joannides eindelijk tevreden Zevenklappers Niemantsverdriet en Den Hartog laat de vogels niet stikken Hesloot, voelt zich bestolen Rijnmond kruipt langzaam omhoog Verzwakt Vlaardingen met hakken over sloot Rotterdams Nieuwsblad maandag 18 december 1989 Maassluis Berouw komt altijd na de zonde, maar Ex celsior Maassluis wordt er weinig wijzer van dat scheidsrechter Gyuri Ta kacs zijn fout ruiterlijk toe gaf. Na thuiskomst raad pleegde de fluitist, die in het treffen met Valleivogels om voor de toeschouwers on duidelijke redenen de twee de gelijkmaker van de thuisclub had geannuleerd, nog even de reglementen. Daaruit bleek dat de Kotter- dammer, dit seizoen debute rend in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal, nooit het doelpunt had mogen afkeuren. Volgens grensrechter Van Veen had Excelsior M op het moment dat Gert Jan Bunt doelpuntte twaalf spelers in het veld staan. De reglementen ge ven echter duidelijk aan dat al les dat zich in die periode af speelt rechtsgeldig is en niet kan worden teruggedraaid. Wat Takacs niet lekker zit, is dat hij zaterdags- ond we:d ge beld door een anonieme sup porter van Excelsior die zich bekend maakte als 'noem mij maar Jansen'. „Die man zei te gen mij dat ik zijn club had ge naaid en dat ze dat wel even zouden recht trekken", aldus een geschrokken Takacs, „Ik heb de man wel verteld dat ik een fout had gemaakt en dat ik daarvoor mijn verontschuldi gingen aanbood". door SIMON VAN 2UILEN Maassluis Protesten zijn in het amateurvoetbal niet mo gelijk, dus tekende Excelsior M uiteindelijk toch het wed strijdformulier. Met daarop als eindstand een 2-1 neder laag tegen Valleivogels. Dat zowel spelers als de Maasslui- se aanhang zich door scheids rechter Gyuri Takacs en grensrechter Jos van Veen 'geflikt' voelden, werd op on dubbelzinnige wijze kenbaar gemaakt. Woest was Excelsior vooral op dit duo, van wie met name Van Veen als dé grote aanstichter werd gezien. Takacs had immers al naar het midden gewezen, na de gelijkmaker (2-2) van Gert Jan Bunt. De secundant uit Ter Aar had echter een onrechtma tigheid geconstateerd. Excelsior zou volgens hem vlak voor het moment van scoren, niet met elf maar met twaalf man in het veld hebben gestaan. Omdat Takacs zijn assistent on voorwaardelijk geloofde, her riep hij, na een zes minuten du rende, furieuze discussie met vrijwel alle Maassluise spelers, zijn beslissing en keurde hij de treffer alsnog af. Na afloop kon het arbitrale trio slechts met heel veel moeite naar hun kleedka mer worden geloodst, waarbij Van Veen toch enkele duwen moest incasseren. Tumult dus aan de Rozenlaan, nadat Excelsior eerder al twee strafschoppen tegen had gehad. Die werden morrend nog wel geaccepteerd, maar het afkeuren van het glaszuivere doelpunt was teveel. Takacs en Van Veen —de andere 'grens' Aad Sijnke bleef trouwens ook niet zonder verwijtendoen er goed aan de eerst komende tijd hun aanstel lingen bij wedstrijden van Ex celsior niet te honoreren. Gevoetbald werd er voor het in cident ook nog op de zware, maar nog net bespeelbare gras mat. Excelsior draaide op dit veld niet lekker en dankte het in de beginfase louter aan Marco van Eijk dat fouten van Peter van Duyl en Wim Put met wer den afgestraft. Zeven minuten voor rust nam Valleivogels toch de leiding, toen arbiter Takacs, nadat Fred Rijnenberg de handi ge Eené van Ginkel onderuit had gehaald, de eerste strafschop gaf. Marco van Eijk zat er dicht bij, maar via zijn handen was de kalktrap van Alex van Ginkel toch raak: 0-1. Boeking Nadat in de tweede helft eerst Gert Jan Bunt en Rijnenberg te gen een boeking opliepen, kwam Excelsior in de achttiende mi nuut door een geplaatste bal van Ron Berveiing eindelijk op gelij ke hoogte: 1-1. Dat Remco Jan sen zeer duidelijk en zeer hin derlijk buitenspel stond, ontging de uit Maassluis afkomstige grensrechter Sijnke volledig. Niets wees er toen op, dat de zich steeds meer in het duister afspe lende wedstrijd zo zou gaan ont sporen. De Maassluise irritatie begon feitelijk, toen Takacs in het wegzetten van Remco Jan sen geen strafschop zag, maar even later in een buiteling van Alex van Ginkel de bal wel op de stip ging. De Scherpenzeelse aanvoerder vonniste zelf: 1-2. De meteen daarop volgende wis sel van Excelsior was het begin van alle narigheid. Rob van der Meer zat al in de dugout en Ian Bell stond er al in, terwijl Remco Jansen aan de zijlijn instructies van trainer Eric Gudde kreeg. Alles leek in orde, er werd weer gespeeld,'en een minuut later lag de Maassluise gelijkmaker in het net toen Bunt een vrije trap laag en hard door de muur schoot. De Maassluise jubel verstomde echter, toen grensrechter Van Veer bleef vlaggen. Om Takacs erop te wijzen dat Excelsior op het moment van de vrije trap met twaalf man binnen de lijnen zou hebben gestaan. „Ik heb het zelf niet gezien, maar ben echt op m'n grensrechter afgegaan", probeerde Takacs na afloop zijn dubieuze afkeurende beslissing te verklaren. ,,Die grensrechter liegt dat-ie barst", brieste Gudde. „Hij begon te vlaggen, nadat die Overweg begon te beweren dat we met twaalf man in het veld stonden. Het is toch onmogelijk om op ad vies van een trainer een vrije trap over te laten nemen. Dit zijn fouten van een ongelofelijk kali ber. Een speler zet je dan terug naar het tweede, maar met scheids- en grensrechters ge beurt dat niet...". Exc*liIorc Van Efjk, Put, Van Duyl, RJJ- nanbarg, Bunt. Van Leeuwen, Ron Berve- Üng. Edwin Bervelinjj, Ucpelder, Van dar Maar (Sail) an Janaarv Valleivogala: Van dar Akker, De Graaf, Schoonderbaak, Menno van Ginkel, Ala* van Ginkel, Rena van Ginkel, Top, Hitj- kamp. Van der Berg, Kolfschoten en Van dan Brook. Leiden De Maaslandse korfballers van ODO hebben zich prima hersteld na de ne derlaag van vorige week te gen Vlaardingen. In Leiden werd met 12-13 gewonnen van een hard spelend De Da naïden. In de ploeg van ODO was Margreth Broek terug en mocht de laatste vijf minuten zusje Fenny haar rentree ma ken na een vervelende knie-» blessure. De eerste dertig minuten waren van beide kanten matig. Vooral het tweede aan vals vak van ODO is zoekende naar de juiste vorm. Het is voor dit vak te ho pen dat Fenny Broek volgende in de basis kan beginnen. Het was vooral Erik Passchier die ODO in de wedstrijd hield. Na een 1-0 achterstand zorgde hij voor 1-1. Wederom nam De Danaiden een voorsprong, maar Arko Zeg waard bracht de stand in even wicht De Leidse ploeg had in die fase het betere van het spel en nam verdiend een 5-3 voor sprong. Dank zij de eerste aanval kwanm ODO nog voor rust langszij: 5-5. Na de pauze liep De Danaïden steeds weg naar een voorsprong van twee doelpun ten, maar op het juiste' moment wist het tweede aanvalsvak van ODO tot scoren te komen. Via doelpunten van Anja Noord- am en Henk Goedendorp werd de stand 8-8. In een zeer span nende slotfase speelden beide ploegen voor de overwinning. Trainer coach Bram Rog wissel de Loes van Leeuwen, bedui dend minder op dreef dan vorige week, voor Fenny Broek om vooral het tweede aanvalsvak gevaarlijker voor de korf te ma ken. Bij de stand 12-12 en nog een minuut te spelen kreeg An dre Pellïkaan een strafworp mee, die zeer koelbloedig werd benut door matchwinnaar Erik Passchier. De doelpunten van ODO wer den gemaakt door Erik Pas- schier(6x), Anja Noordam, Henk Goedendorp (ieder 2x), Mar greth Broek lx, Arko Zegwaard lx en André Pelikaan (ieder lx). Vlaardingen Ondanks een zeer matige eerste helft sleep ten de korfballers van Oranje Nassau een punt weg tegen TOGO in Goes: 17-17. Oranje Nassau was er alles aan gele gen om tegen TOGO in elk geval een punt te pakken, omdat beide ploegen onderin de tweede klasse vertoeven. In de beginfase werd Oranje Nassau enigszins weggespeeld en leek de ploeg te vechten voor een kansloze zaak. In alle op zichten kwam de ploeg te kort en TOGO maakte daar dankbaar gebruik van: 7-1. Gelukkig kwam Oranje Nassau nog in de eerste helft enigszins in gewone doen, waardoor het de schade na dertig minuten korfbal tot 9-5 beperkt hield. Na de pauze mocht Marco Zee- bregts op de bank blijven zitten en werd broer Patrick door coach Meine Jonkers het veld in gestuurd. In die tweede helfteen totaal ander Oranje Nassau. Het zette TOGO nu aanvallend goed onder druk en naderde tot 13-10. TOGO dacht de wedstrijd al voorrust te hebben beslist, maar steeds duidelijker werd dat de Vlaardingers daar anders over dachten. Oranje Nassau vocht voor wat het waard was, maar leek toch iets te kort te komen, want vijf minuten voor tijd was de stand 17-14. TOGO ging op balbezit spelen maar-'had daar waarschijnlijk nog hooit op getraind, want steeds wist Oranje Nassau de bal te onderscheppen. Uiteindelijk werd Oranje Nassau beloond voor een uitstekende tweede helft met een 17-17 einduitslag. Leo van défc Bie (5x) en Marcel Voskamp (4x) waren, de beste schutters. doorRIKBAKKER Maassluis Een pik donkere Olympia-sport- hal. Ruim duizend toe schouwers in gespannen afwachting. Opzwepen de klanken van Michael Jackson's 'Thriller'. In leiding tot een plaatse lijk popconcert? Welnee. De ontknoping van de uitverkiezing tot Maho- rokan-sporter van het jaar. Marcel Wisse (17) was degene die dit jaar de eer te beurt viel. Een historie van 29 jaar heeft dit evenement inmiddels. De uit verkiezing van de sporter van het jaar van sportinstituut Maho- rokan is een traditie geworden. Het evenement is in de jaren ge groeid tot een spektakel, omlijst door demonstraties en sporttoer nooien en afgesloten met een re ceptie en een dansavond. De bekendmaking van de Maho- 1 rokan-sportman van het jaar is tevens de gelegenheid bij uitstek voor veel (oud) Mahorokanspor- ters om bij te praten, de handen weer aan te halen. Jaarlijks ver zamelen ztch de voorgangers van de nieuw te kiezen sport man in de Olympiahal. Als eer betoon aan 'de nieuwe' en te be vestiging van de aan hen al eerder toegekende status. Want status krijg je als je wordt uitver kozen tot Mahorokan-sporter van het jaar. Grote eer Het wordt in de kringen van de taiTurtts. i "JjtSTB De jeugdige leden van Mahorokan staan jn de rij om Marcel Wisse te feliciteren, nadat hij is uitgeroepen tot judoka van het jaar. strak door Koos Henneveld ge leide sportschool als een grote eer beschouwd om te worden op genomen in het selecte groepje jaar-sporters'. Traditioneel gonst het altijd van de specula ties en geruchten omtrent de 'nieuwe', maar even traditioneel blijft de naam onbekend tot aan het 'moment suprème' en is de uitverkorene ook altijd, nèt ie mand anders dan door het gros wordt verwacht Een herverkiezing tot sporter van het jaar is vrijwel uitgeslo ten. Die eer viel slechts ten deel aan Jolanda van Meggelen. In het jaar dat de eerste vrouwen wereldkampioenschappen in New York de Maassluise een bronzen medaille tot 66 kilo op leverden, was het onmogelijk om de kandidatuur van Van Meggelen te ontkennen op grond van het feit dat zij al eens eerder sporter van het jaar was geweest. Dit jaar echter, had een tweede uitverkiezing van Anthonie Wurth maar weinig verbazing gewekt. Want Wurth werd de eerste Nederlandse senioren-ju doka sinds de invoering van de judocategorie tot 78 kilo (in 1976) die op een Europees kampioen schap tot de medailles reikte. In mei veroverde Wurth het brons op de EK van Helsinki. Verder dan een eervolle vermelding in de 'Galerij der Kampioenen1 kwam de Maaslui se HTS-stu- dent echter niet Temeer daar van Wurth nog veel meer wordt verwacht. Training Marcel Wisse ging dus met de ti tel van '89 schuiven. De zeven tienjarige HAVO-scholier legde in oktober van dit jaar beslag op de nationale judotitel voor heren tot 18 jaar in het Limburgse Ge leen. Van alle Mahorokanleden, was zijn traïningsfrequentie het hoogst. Wisse bevond zich dus met nog zeven andere mogelijke kandidaten onder het met een gordijn bedekte schavot dat be- geleid door Michael Jackson de al in werd gereden. Bij het vallen van zijn naam viel het doek en werd de zichtbaar geroerde Wisse gevangen door een enorme spot en letterlijk in het zonnetje gezet. Voorafgaande aan de onthulling van de sporter van '89 kon Ma horokan weer een respecbabele lijst van vijftien leden voor het voetlicht brengen die in het af gelopen jaar op nationaal of in ternationaal niveau hadden ge presteerd. Voor de huldiging van deze groep waren'de voorzitter van de sportraad Maassluis, Arie de Wit, L.i oud-JBN-voorzitter Henk van Oosten aangezocht. Marcel Wisse kreeg de nodige 'credits' van de Maassluise wet houder van sportzaken, Antoon Wustrow. TonvanderLelje. Vlaardingen Ton van der Leije volgt komend seizoen Teun Kornaat op als hoofdtrai ner van HVO. Met het aantrek ken van de 31-jarige Schiedam mer, die in het bezit is van het di ploma oefenmees ter I, heeft het bestuur van de Vlaardingse tweede klasser voldaan aan de wens van de spelersgroep, wier voorkeur uitging naar een jonge, maar niet onervaren trainer. Van der Leije is in het Water weg-gebied geen onbekende. De huidige oefenmeester van het Wateringse KMD (hoofdklasse Haagse bond)was in het verle den assistent-trainer bij Zwalu wen VI, waar hij in 1982 de hon neurs waarnam voor de zieke Cor Nieuwenbuizen, en stond bij Hoekse Boys op eigen benen. HVO is een eenjarige verbinte nis aangegaan met de tennisle- raar. MaassluisHij noemde het een fijne opsteker, die 77-70 over winning op BVO Alphen. Einde lijk kon Yannis Joannides, de coach van de basketballers van Elementum/ Green Eagles, weer eens de loftrompet steken. „We hebben", sprak de zacht gevoois- de Griek, „goed gespeeld. Vooral verdedigend stak het uitstekend in elkaar". De Maassluizers kwamen tegen BVO nooit in de problemen. Diep in de eerste helft werd een voorsprong van tien punten op gebouwd, die door de bezoekers rJet meer werd goed gemaakt In de slotfase was de marge zelfs nog groter, maar voorkwamen drie 'onmogelijke' driepunters van Alphense zijde een nog gro tere overwinning. „Ik heb", sprak Joanides, „het gevoel dat de spelers langzaam maar zeker overtuigd raken van mijn visie, waarin verdedigen centraal staat. Goed verdedigen is de sleutel voor elke overwin ning. Tegen Voorburg verdedig den we ook al goed, maar liet de aanval het afweten. Deze zege is bovendien lekker, omdat het onze laatste wedstrijd in 1989 was en iedereen nu een fijn ge voel heeft". Tegen BVO werd de Maassluise produktie grotendeels verzorgd door Hasan Bouwer (26 punten), Jan Stolk (12), Peter van der Sluis (12) en Edwin Moerman (10). Susteren Hoewel de tweede helft opnieuw van een bedenke lijk allooi was, bleven de gevol gen uit. De handbals te rs van DWS bouwden tegen gastvrou- we 'NOAV aan een gedegen voorsprong (rust 13-7) die na de onderbreking toch niet echt in gevaar is geweest (19-14)» DWS startte sterk. De combina ties lukten en de schoten hadden nu wel de benodigde precisie, In de tweede helft werd het duel gaandeweg harder en mocht DWS niet mopperen over de ar bitrage. De doelpunten van DWS wer den gemaakt door Diane Nie mantsverdriet, Marian den Har tog (beiden 7x), Janet Eggelmeij- er, Karin van de Brand (beiden 2x) en Kristel van der Velde (lx). De basketballers van Elementum /Green Eagles liepen tegen het Utrechtse Cangeroes tegen hun eerste thuis nederlaag op: 34-36. De dames van Juventus ontdeden zich na rust van Jumpers (83-74), terwijl ook de Schie- damse heren pas na de basketverwisseling tot hun recht kwamen to gen RZ 2: 84-71. Green EagleaCange roes (d) 34-38 „Uithui len en opnieuw begin nen", sprak Eagles- coach Lleuwe van Loon, nadat hij het wedstrijd- formulier en de scouting gegevens nog eens had bekeken. Tegen het eveneens niet verhef fende Cangeroes scho ten de Eagles 14,5 pro cent uit het veld en 50 procent vanaf de vrije worplijn. Bij rust leidde Cangeroes met 20-25. Ir» de slotseconden Aanval Green Eagles machteloos Dalmeijer haar beste BASKETBAL Speelster had. Dank zij onder meer twee tirie-. punters werd een bres kreeg Eagles nog kans geslagen die door Jum- opdewinst.maardege- pers niet meer was te forceerde driepunter dichten, ontbeerde de juiste JuventusRZ 2 (h) 84- rfchting. Ada Staal was 71 Bij rust keek Juven- met 11 punten de beste tus tegen een achter- Maassluise schutter. stand aan (35-46), om- JuventusJumpers dat RZ er goed In siaag- (d) B3-74 Een spannen- de het tempo uit hef spel de wedstrijd, waarin van de Schiedammers liefst zeven speelsters te haten. Bovendien ver met vijf fouten voortijdig dedigde Juventus met naar de kant verdwe- agressief genoeg. In de nen. De Schiedamsen tweede helft heerste de begonnen met een man- thuisclub, die verdedi- to-man verdediging gend meer druk op de over het hele veld en ketel zette en ook tegen schakelden na de fou- de3-2 zone-verdediging teniast terug naar een van de Rotterdammers half veld. Bij rust leidde aanvallend beter uit de Juventus verdiend met verf kwam. Bij Juventus 42-33, maar acht minu- ging er een dikke pluim ten na de hervatting wa- naar Ronald Jonkman ren de rollen omge- die oud-international draaiü. Daarna begon Jan Loorbach goed in het weer te lopen bij Ju- bedwang hield, ventus, dat in Mieke Weer gevoelig verlies DWS Voor de vierde maal dit seizoen leden de hand ballersvan DWS een ne derlaag met een doel punt verschil. Deze keer werd met 17-16 verloren van Vires et Ceieritas. De heren van UVG dol ven het onderspit tegen Actief (10-8). DWSVires et Ceferi- taa (h) 16-17 In een ge- lilkopgaande strijd was DWS onzorgvuldig in de afwerking. Luc Boer, dia HANDBAL met acht treffers top scorer was bij DWS, miste bij een stand van 15-17 een, naar later bleek, kostbare straf worp. Bert Reurling was met drie treffers op goed dreef voor de ploeg van trainer Peter van Haasteren. Actief—UVG (h) 10-8 Ondanks het voortreffe lijke doelverdedigers- werk van Roderik Klom- pe en Frans Ekel moes-1 ten de heren van UVG het vooral op fysieke kracht afleggen tegen de gastheren. De Schie dammers lieten veie kansen onbenut, de ze ventien doelpunten van het duo Thom Heinse- laar (8) en Gaby Luiten (9) ten Spijt. Succes wijst concurrent terug De korfballers var» Suc ces behaal de. een zeer nuttige 7-3 overwinning op het eveneens onge slagen Velox. Spirit speelde verrassend ge lijk tegen koploper Bol nes (9-9). Maassluis is het juiste spoor kwijt: 8- 9 verlies tegen Vitesse uit Barendrecht. Harga verloor in Haarlem met 11-9 van Aurora. ODI speelde een prima pot maar vergat te scoren en ging tegen De Kapel len met 4-10 ten onder. SuccesVelox 7-3 Een zeer lagescoro voor een topper in de eerste klas se. Vooral in de eerste helft liet Succes zich im poneren door het pro vocerende spel van Ve lox. Het resultaat was een magere 3-1 voor sprong. In de tweede helft stelde Succes orde op zaken en werd er ge speeld zoals trainer coach Fokko Broersma het wilde: 7-3. KORFBAL BolnesSpirit 9-9 Spi rit behaalde een zeer knap gelijkspel bij kop loper Bolnes. Het was een zeer spannende an van Spirit-kant goede wedstrijd, waarin de ploeg van Ton Sahli liet zien mee te kunnen ko men met de top. Na een 5-5 ruststand naman beide ploegen om enom de leiding. Vijf minuten voor tijd en btj de stand 9-9 hield Spirit de bal in de ploeg. Jammerlijk werd in laatste seconde een vrije doorloopbal gemist waardooor de stand 9-9 bleef. Chris- taan van Leeuwen doel puntte 4x. MaassluisVitesse 8-9 Maassluis is helemaal van slag. Nadat de eer ste twee wedstrijden werden gewonnen, heeft het geen punt meer gepakt. Tot de pauze ging de strijd ge lijk op: 5-5, De tweede helft was erg rommelig en Maassluis had te veel moeite met het benut ten van de kansen. Daardoor kon een zeker niet beter Vitesse met de winst gaan strijken. Erik de Jong scoorde 4x. Aurora— Harga 11-9 De hele wedstrijd heeft Harga achter de feiten aangelopen. De in het eerste kwartier opgelo pen 3-1 - achterstand was niet meer goed te maken. Na een 7-4 rust stand werd met H-9 verloren. ODI—De Kapellen 4-10 Ben wedstrijd tussen twee gelijkwaardige teams, waarin ODI ver gat te scoren. Verdedi gend zat het goed in el kaar, maar de Vlaar dingse aanvat kon geen vuist maken, Door vervuiling en verdwijning van leefgebieden dreigen honderden vogelsoorten uitte sterven. Vogelbescherming heeft uw steun hard nodig, U laat de vogels toch met stikken? VOGELBESCHERMING GIRO 29213 ZEIST Schiedam De volleybal wedstrijd tussen de eerste he renteams van Vrevok uit Nieuwegein en het Schie- damse Rijnmond bracht za terdag meer duidelijkheid over de onderste regionen van de eerste divisie B. Rijn mond verloor overduidelijk met Ö-3 en bleef dus weer puntloos. Met slechts zeven punten staan de Schiedammers nu op een de gradatieplaats. Tegen Vrevok was het team van coach Joop Tinkhof zeker niet kansloos. Zo had Rijnmond in alle sets een tijdlang een voorsprong. In de eerste set kwam Rijnmond op een voorsprong van 10-5, maar maakte hoe langer hoe meer persoonlijke fouten, waar van Vrevok op zijn beurt weer profiteerde. Rijnmond haalde er geen punter meer bij, zodat Vre vok met 10-15 de set won. Na een aanvankelijke achter stand van 0-4 kroop Rijnmond met een goed serverende Toni van Breda weer op naar een 10-5 voorsprong. Het zelfvertrouwen en daarmee het spelpijl van de Schiedammers zakte weer als een plumpudding in elkaar na een aantal domme fouten. Op nieuw kwam Vrevok terug en moeizaam liep de score uiteinde lijk op naar 13-15. Hetzelfde verloop had de derde set, die eveneens met 13-15 door Vrevok gewonnen werd. Tink hof kon er niet veel overzeggen: „Ik weet niet wat ik er aan moet doen. De oorzaak van dit zoveel ste verlies ligt in het mentale", aldus Tinkhof, aan wie niet zal zijn ontgaan dat het zelfvertrou wen van Rijnmond behoefte heeft aan teen nieuw laagje ver nis. Papendreeht De WIK-hand ballers liepen averij op tegen DES'72. De nipte nederlaag 15- 14) mocht volgens WIK-oefen- meester Jan Helsloot voor een groot deel op het conto van het dubieus leidende arbitrale duo worden toegeschreven. Aanvankelijk leek er geen vuil tje aan de lucht voor de Vlaar dingse gasten. Beide ploegen, die elkaar door en door kennen, wa ren aan elkaar gewaagd en gin gen meteen 8-8stand rusten. Heel anders verging het WIK na de pauze. Bij" de stand 9-13 in het voordeel van dé Vlaardingers kwam het keerpunt van de wed strijd. „Daarna mochten wij niets meer. De laatste twintig minuten van de wedstrijd wer den wij weggefloten", aldus Helsloot. „Het was te gek om op te noe men. Normaliter kraak ik de on- partijdigen nooit af, maar wat ik vandaag heb meegemaakt slaat alles. Terwijl ongeldige doelpun ten van DES'72 (meer dan drie stappen, indringen) werden goedgekeurd, werden geldige treffers van ons afgekeurd. Op deze manier werden ons zeker vier doelpunten onthouden", he kelde de WIK-oefenmeester het optreden van de scheidsrechters. Bij het collectief sterke WIK blonk de jeugdige doelverdedi- ger Andre Olsthoom wederom uit. Ger Prins was met vier doel punten het meest trefzeker. door PETRA BUCKERS Schiedam Het eerste da mesteam van volleybalclub Rijnmond promoveerde vo rig seizoen naar de derde di visie. Zaterdag ontmoette Rijnmond het team van Van Santen/Haag, dat twaalf maanden terug was gedegra deerd uit de tweede divisie. Rijnmond bewees in deze confrontatie overtuigend een plaats in de top van de rang lijst van de derde divisie te verdienen. In een prima wedstrijd won Rijnmond met 3-1 van de Haagse dames. Rijnmond draaide al direct goed in de eerste set. Even daarvoor was aanvoerster Desïrée Ligten- berg bij het inslaan door haar en kel gegaan en moest zij aan de kant blijven. Het team van coach Gerard Westerveld liet de score in een hoog tempo oplopen naar 10-4. Mooie smashes van Linda Schafer en Edith Bouwknegt, die ook samen een goed blok vormden, brachten Rijnmond naar 14-8. Wat fouten in het ach terveld gaven Haag nog de kans tot 14-13 terug te komen, maar Linda Schdfer doorboort opnieuw het blok van Haag. na een spannende rally was de setwinst voor Rijnmond (15-13). Haag, dat deels uit ervaren twee de divisie-speelsters en deels uit promotieklasse-speelsters be staat, was in het begin van de tweede set sterker. Domme fou ten van Rijnmond en mooie ac ties van Eveline Ten Bruggenca- te en Sandra Vernes brachten Haag naar een 4-12 voorsprong. Rijnmond startte echter een ge slaagde inhaal-manoeuvrre, waaraan de service van Anne- marieke Aamoutse een flinke bijdrage leverde. Met schitteren de acties pikte Rijnmond ook die set in met 15-13. Alert „Je moest constant alert zijn, an ders sloeg Haagje de ballen om je oren", aldus Xija van Beekum na afloop. Haar oude ploeg profi teerde in de derde set van Rijn- monds verlies aan concentratie en een 13-15 winst voor VSHaag maakte een vierde set noodzake lijk. Ook hierin bleek hoezeer de twee teams aan elkaar waren ge waagd. De van een rugblessure herstelde Carin de Leede speel de bij Rijnmond een prima wed strijd. Het publiek in sporthal Oost kreeg een spannen slot voorge-( schoteld. Bij een setstand van 14- 14 kon een tijdlang geen van bei de ploegen scoren, onder meer door een aantal slechte opslagen. Maar een goede actie van Rijn mond en een fout van de dames uit Den Haag leidde tot een 16-14 setwinst en en de 3-2 overwin ning. Rotterdam Een gehavend Vlaardingen speelde een ma tige wedstrijd in en tegen Hoogvliet maar ging toch met de twee belangrijke punten aan de haal (13-11). Bij Vlaar dingen ontbraken IJsbrand den Breems én Rik Brouwer. De eerste had woensdag in de bekerwedstrijd tegen Bolnes zijn enkel zwaar gekneusd en Brouwer moest op de bank plaats nemen vanwege een twee weken geleden opgelo pen gele kaart. Hun vervan gers waren 'good old' René Zwets en Ron Dirkzwager. De eersle helft gaf een matte strijd te zien met twee lusteloze ploegen. Vlaardingen was verre weg de betere, maar wist het overwicht niet uit te drukken in doelpunten. Vooral het eerste aanvalsvak schoot van afstand onzuiver, waardoor Hoogvliet steeds aansluiting kon vinden. Nadat Ron Dirkzwager de score had geopend, liep Vlaardingen uit naar een 4-2 voorsprong. Op dat moment haperde de doel- puntenmaehine en kon Hoog vliet nog voor rust op gelijke hoogte komen: 5-5. Ook na de pauze kwam Vlaardingen geen moment lekker in wedstrijd en was er zeker geen sprake van 'samba korfbal'. De ploeg van Jelle Ram kon geen moment af stand nemen van het matige Hoogvliet dat steeds meer ging geloven in een goed resultaat Tot 10-10 hielden de ploegen el kaar in evenwicht en op dat mo ment kreeg Hoogvliet een du bieuze strafworp die dankbaar werd benut: 11-10. Vlaardingen zette alles op alles en Arno Brou wer zorgde met een afstandschot voor 11-11. Zus Hedi Brouweö volgde dit goede voorbeeld en te4 kende voor 11-12. Met nog twee minuten te spelen hield Vlaar? dingen de bal in ploeg en vlak1 voor tijd bepaalde Ellen van der Hoeven de eindstand op 11-13. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2