Scholen houden hun hart vast SZC troeft Viking'60 af Lingen en Landsbergen kiezen voor Korenbeurs WATERWEG 15 BRIEVEN SNOT 'Uitgelezen kans om kampioen te worden' ZEEMAN'S Tekort aan leerkrachten begint basisonderwijs op te breken fSCHIEDAM VLAARDINGEN /maassluis Onmin in PvdA Wij zijn verhuisd: 's-Gravelandseweg 958 naast DIRCK ill aan de Schie IJZERHANDEL B V. ar Gabrie Heijster en dat is zeven NAPRATENMET Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 19 december 1989 Kerstzang Een groot koor, samengesteld uit leden van het Nfeuwlandkoor en de Christelijke Gemengde Zang vereniging Kethel, werkt vanavond mee aan de kerszangavond In kerkgebouw De Ark in Groen- oord. Verder zijn van de partij het kinderkoor Jong Begin, een blazersensemble en drie solisten: Elly Meyboom (mezzo sopraan), Anke van Bree (piano) en J.H. Kooy (orgel). EJe presentatie van het pro gramma, dat om half acht begint, is in handen van Nanda Gelder blom Licht laag Het licht wordt zaterdag gedempt in het clubhuis van modelbouwvereniging Schiespoor aan de Wes terkade. En als dan de honderden kleine lampjes van de modelspoorbaan aan zijn, raken de bezoekers van de laatste open dag van 1989 vanzelf in kerst stemming, denkt Schiespoor. Ruilbeurs Daags voor de kerst wordt in dienstencentrum De 4 Molens nog een ruilbeurs voor munten, postzegels, prentbriefkaarten, enveloppen en stripboeken ge houden. De bezoekers kunnen zondagmiddag 24 de cember vanaf half twee hun eigendommen ook gra tis laten taxeren. Kersttintje Organist Aad Zoutendijk geeft zijn wekelijks lunch concert in de Grote Kerk deze week een kersttintje. Voor het halfuurtje orgelspel staan werken op het programma als 'Ons is geboren een kindekyn' en Herr Jesu Christ der ein'ge Gottes Sohn'. Het con cert begint donderdag om kwart vooreen. Vluchtelingen Leerlingen yan drie Vlaardingse basisscholen Kompas, Meidoorn en Zuidbuurtschool zijn van daag op pad gegaan om geld in te zamelen voor de V ereniging Vluchtelingenwerk. De scholieren doen mee aan de Kinderkerstioop van Vluchtelingen werk. Leerlingen en onderwijzers van de drieseho len kregen de afgelopen maand vrijwilligers van de vereniging op bezoek, die vertelden over het werk van de plaatselijk afdeling, De afdeling heeft ook andere basisscholen gevraagd volgend jaar voorlichting over vluchtelingen in het lespakket op te nemen. De afdeling vindt dat, riu het aantal vluchtelingen dat opvang vindt in Vlaardm- gen groeit, heel belangrijk. Kunstenaarsborrel De commissie voor beeldende kunst heeft ook een speciale nieuwjaarsreceptie bedacht voor de Vlaar dingse kunstenaars. Die wordt op vrijdag 5 januari gehouden in het Hollandiagebouw, vanaf acht uur 's avonds. De receptie valt samen met de opening van een expositie met werk van Dieter Mulch. In zijn woonplaats Wetzlar in West-Duitsland vindt in 1991 een tentoonstelling plaats van werk van Vlaar dingse kunstenaars. Kinderkoor Kinderkoor Abbando en zangkoor Rhythm to the Lord zingen vanavond kerstliedjes in het Schuur- kerktheater, in een decor vol kersttakken, kaarsen en glitter. Abbando heeft voornamelijk bekende Nederlandse kerstliedjes op het repertoire, het pro gramma van Rhythm to the Lord bevat engelstalige werkjes als Have yourself a merry little Christmas. Het concert begint om acht uur. Bij het orgelconcert van Jaap Kronenburgop zater dagavond in de Grote Kerk mag het publiek zelf zingen. In een met kaarsen verlichte kerk sluit de organist het kerstconcert af met de verzen 1 tot en met 7 van gezang 10. Het concert begint om kwart over acht. Het kan verkeren, dacht ïk, toen ik de mening van me vrouw Krikke las in de Waterweg-editie van het Rotter dams Nieuwsblad van 13 december. In 1986 vond zij, nadat zij mij bij de ANBO had binnengehaald, dat ik in de fractie van de PvdA vertegenwoordigd behoorde te zijn. Voor haar was erin die tijd geen betere kandidaat voor de belangenbehartiging van ouderen dan mijn persoon, vertelde zij aan een ieder die het maar horen wilde. Natuurlijk, meningen kunnen zich in de loop van de tijd wijzigen. Zo'n wijziging moet mijns inziens dan wel zijn gebaseerd op een onpartijdig oordeel over mijn func tioneren, en niet ingegeven worden door rancune of verlate wraakneming. Mevrouw Krikke Is boos over een artikel van mijn hand. Dit 'rotstuk' in de partijkrant Voorwaarts werd geschreven naar aanleiding van de eerste door de PvdA georganiseerde ouderenmiddag. Vanuit een persoonlijke controverse met sommige leden spuide mevrouw Krikke op deze middag kritiek, die overigens niets met het gespreksonderwerp van doen had. Zij bestond het om te zeggen dat ieder PvdA-fractielid zijn of haar zakken vulde met de raadsvergoeding. Al leen de voorzitter (Arie van Loenen, red) deed tenmin ste nog wat voor zijn getd, vond zij. Zij doelde hiermee op mijn opkomen voor de belangen van ouderen. Met deze opmerking gooide mevrouw Krikke de inte griteit van de gehele PvdA-fractie te grabbel. Haar uit latingen vormden voldoende aanleiding hel gewraakte stuk te schrijven. Zonder namen te noemen vroeg ik mij af, waarom partijgenoten nog lid blijven van een partij, waar in hun ogen toch niets van deugt. Hoewel de kolommen van Voorwaarts voor iedereen openstaan, heeft mevrouw Krikke toen niet gerea geerd. Persoonlijk heeft zij mij ook nooit aangespro ken op het artikel. De verkoeling tussen ons is later ontstaan toen het bestuur van de Anbo meer aan be langenbehartiging wilde gaan doen, overigens zonder de ontspanningsactivitelten uit het oog Ie verliezen. Door het bestuur werd een beleidsplan ontwikkeld, dat bij mevrouw Krikke niet op tegenstand stuitte. Later stelden wij voor, het beheer van sociëteit 't Blauwe Huis' onder te brengen in een commissie. Zonder be hoorlijk te discussieren wilde de voorzitster, mevrouw Krikke, haar sociëteit stante pede loskoppelen van de bond. Toen haar eis niet direct werd gehonoreerd, heeft zij de ouderenbond verlaten. Dit is de achtergrond van de onmin, welke helaas door mevrouw Krikke wordt omgebogen tot een persoonlij ke controverse tegen mijn persoon. Arïovan Loenen Schiedam 's-Gravelandseweg 958, Schiedam. TeL 010-4267594 door COCK RIJNEVEEN Schiedam/Vlaardingen- /Maassluis De Schie- damse en Vlaardingse ba sisscholen kampen met een danig tekort aan leer krachten. Net als overal in den lande wordt het steeds moeilijker vacatures op te vullen. Helemaal hopeloos is het echter gesteld met het aantal vak bekwame en oproepbare invallers die bij ziekte of verlof van de on derwijzer de plek voor de klas in neemt. De noodklok in Schiedam wordt met kracht geluid, Qnderwijseon- sulent Lex Tigges ziet de sombere toekomst al voor zich: „Tussendeu ren open en zo klassen van zeventig of tachtig leerlingen bezig houden en vooral met ziek worden". Dat is het bedroevende vooruitzicht als de nood niet razendsnel wordt gele digd. Maar niets wijst erop dat 'de ellende voor de scholen', zoals Tig ges het uitdrukt, binnen afzienbare tijd is opgelost. Het tegendeel is waar. Met elke nieuwe dag kan het ge brek aan vervangers het onderwijs parten gaan spelen. Griepepidemie op komst? Men houdt het hart vast. Tot vorige week konden afwezige leerkrachten op de openbare scho- J len nog met pijn en moeite worden J vervangen; een garantie dat dit ook f- deze week weer lukt, durven de on- derwijsambtenaren in het stads- kantoor niette geven. Voorkomen i „We proberen te voorkomen dat kinderen naar huis worden ge- s stuurd. Zo urgent was het nog met. Maar ik steek mijn hand voor de komende dagen echt niet in het vuur", luidt daar de reactie. En in Vlaardingen is het commentaar in feite nauwelijks anders gesteld. „Het probleem wordt alleen maar groter", erkent eveneens sector- hoofd drs. Franx. In de dagelijkse gang van zaken be tekent het dat een leerkracht zich met goed fatsoen amper 2iek kan melden. Het werk van de aftvezige drukt direct op de schouders van overige collega's die het (nog) zwaarder krijgen te verduren. Want het is scholen de eer te na kinderen terug naar huis te sturen. Alleen, wat dan? Met kunst en vliegwerk wordt het hoofd nog steeds boven water ge houden. Bij gebrek aan vervangers gaat het basisonderwijs er toe over bij voorbeeld remedial teachers {leerkrachten die normaliter alleen speciale bijlessen geven) pjdelijk van hun taak te ontheffen en hen de honneurs van de eigenlijke juf of meester te laten waarnemen. Di recteuren laten hun organisatori sche taak schieten om een groep over te nemen. En parttimers wordt soms uitdrukkelijk verzocht alstublieft toch nog een dag extra te maken. Goedwillend Voor Jan Vermeulen, directeur van de Erasmusschool, is het zo'n beetje de praktijk van alledag. Gis teren een leerkracht met verlof, geen vervanger. Vrijdag en don derdag een. zieke; geen vervangers. Door intern wat te schuiven en groepen samen te voegen, komt Vermeulen er telkens toch nog uit. „Er zijn geen invallers, Alles wordt gedaan om de laatste beschikbare leerkracht op het westelijk half rond te vinden. Maar het is op. De pot is leeg", schetst hij de stand van zaken. De Harlekino heeft voor vandaag een parttimer weten te strikken. „Ik heb haar overgehaald, Bij hoge uitzondering wilde ze nog wel een dag meer voor de klas staan", zucht directeur Gerbert Denneboom op gelucht. „Je doet een beroep op de goedwillendheid van zo iemand Gelukkig hebben wij nog het voor deel dat we veel parttimers op schooi hebben". Samenvoegen van groepen roept bij hem problemen op. „We hebben al combinatieklassen. Je kunt toch geen groep vijf, zes, zeven en acht bij elkaar zetten9 Dat gaat ten koste van de kwaliteit. Het maakt nogal uit of jelesgeeftaan 25 of aan vijfug kinderen", merkt de directeur op. „Leerkrachten moeten hun bureau op de gang zetten om twee klassen m de gaten te houden. Je zorgt dat de leerlingen aan het werk blijven Meer kun je eigenlijk met doen". Onaantrekkelijk In Schiedam-Noord, waar scholen groepen van 35 kinderen hebben, gaat samenvoegen niet op Direc teur Luc van Heeren van De Klin ker m Woudhoek ziet er toch ook een klem voordeeltje in: de ge meente erkent dit knelpunt en de enkele invaller die beschikbaar is, gaat bij voorkeur naar de grotere scholen. Hij ondervindt steeds dui delijker 'dat er weinig mensen zijn te krijgen voor een inval-baan'. „Het is ook niet zulk plezierig werk en ze worden bovendien tien pro cent gekort op hun salaris Dat Juf Erna van De Harlekino met bu reau op de gang. 'Je zorgt dat de kin deren aan het werk blijven, meer kan je met doen', zegt directeur Denne boom maakt het er niet aantrekkelijker op" De enorme vervangings-problema- tiek, die zowel in het openbaar als het bijzonder onderwijs speelt, is in direct het gevolg van de bezuinigin gen van het ministerie in de afgelo penjaren. Het vak van onderwijzer is financieel en inhoudelijk zo 'door het slijk gehaald' dat de pedagogi sche academies voor basisonderwijs (pabo) amper nieuwe lichtingen af leveren Een aantal vacatures in Schiedam wordt dan ook al enige tijd bezet door invalkrachten Klinker-direc teur Van Heeren* „Vanaf augustus zijn wij ai op zoek naar een adjunct. Er is nog steeds geen geschikte kan didaat en ondertussen hebben we nu ook een vacature voor een groepsleerkracht". Maassluis Zodoende is de spoeling onder de direct oproepbare vervangers, die zowel in Schiedam als xn Vlaardin gen voor de openbare basisscholen uit zo'n veertien personen bestaat, nog dunner geworden. Alleen in Maassluis gaat het nog redelijk goed. „We kunnen in de vraag voorzien", zegt onderwijsman Chris Bos. „Maar er moet natuurlijk geen epidemie uitbreken". Toch. zegt hij, begint ook in de eer ste stad aan de Waterweg het pro bleem zichtbaar te worden. Bos: „We hebben vorige week een ad vertentie geplaatst De reacties wa ren minimaal. Het gaat voor ons dus eveneens nijpend worden. Wat je er aan kan doen? Niets. Hoog stens het aantrekkelijker maken om naar de pedagogische academie te gaan". Vlaardingen heeft de bui al langer zien hangen, vertelt sectorhoofd Franx. Al zijn invallers staan reeds voor de klas. Slechts een minimaal groepje 'beperkt inzetbare reserves' heeft hij nog achter de hand. „Sinds augustus adverteren wij regelma tig, omdat ons arsenaal niet groot genoeg is. Zo hebben we er zes ze ven mensen bij gekregen. Nee, erg veel is het met. En", zegt hij, „het probleem wordt alleen maar er ger". Claim Leerlingen naar huis sturen is (bij na) uit den boze. Hoogstens, zo klinkt het hier en daar, in het aller maar dan ook aller uiterste geval. „Het is de laatste oplossing Het legt een daim op de ouders. Aan de an dere kant", bedenkt Jan Vermeu len van de Erasmusschool, „laat ou ders ook maar het maatschappelijk disfunctioneren voelen. Want af en toe is het toch onverantwoord zo veel werk op de schouders van de leerkracht komt te liggen. Er zijn van die dagen dat ik denk: we zijn toch eigenlijk gek met z'n allen". De gemeente Schiedam zegt in een schrijven er alles aan te doen om de poule weer aan te vullen met men sen die bevoegd zijn les te geven, hoe lang het ook geleden mag zijn dat zij voor het laatst voor de klas hebben gestaan. „Zijn er belemme ringen", aldus onderwijsconsulent Lex, „schroom niet en neem toch contact op. Er kan altijd over wor den gepraat". Fusie Vlaardingen en DSS'26 begin januari een feit Vlaardingen Er komt een tweede fusie in de Vlaardingse voetbalwereld Halverwege dit jaar gingen De Hollandiaan en Satelliet al in elkaar op onder de naam HSC'89 en momenteel werken DSS'26 en Vlaardingen in alle stilte aan een samenvloei ing. Deze fusie maakt indirect deel uit van de Vlaardingse voet- bdlsdector, in welke oorspronke lijke opzet DSS'26 deze zomer in de Broekpolder naast Vlaardin gen een geheel nieuwe accom modatie zou betrekken. De besturen van beide clubs hebben, onder leiding van Peter van Wilsem (bestuurslid van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie), een aantal oriënte rende gesprekken gevoerd. Hieruit bleek dat de basis voor een fusie aanwezig was. De le denvergadering van Vlaardin gen had al toestemming gegeven om de fusiemogelijkheden te on derzoeken. Het bestuur van DSS'26 heeft na een op 11 de cember gehouden informatie avond eveneens groen licht ge kregen. Op woensdag 3 januari wordt bij DSS'26 en Vlaardingen een bui tengewone lEdenvergadering gehouden. De voorzitters Sjaak Maat (Vlaardingen) en John de Lange (DSS'26) zullen dan offi cieel goedkeuring vragen voor een fusie. Tot die periode verzoe ken Maat en De Lange om rust, zodat zij de fusie op hun gemak tot in de kleinste details kunnen uitwerken. Reusel Brian Collier, de trai ner van de getalenteerde atlete Gabrie Heijster, reist elk week einde stad en land af om goede tegenstand te vinden voor zijn pupil. Zondag reisden zij liefst 140 kilometer richting Belgische grens, waar in het Brabantse Reusel de 21e l'Avant Sylvestre- locp werd gehouden. Ondanks de aanwezigheid van een aantal Belgische atletes, boekte Gabrie Heijster haar ze vende cross-zege. Op het zware parcours(zandpaden, modderen vooral veel wind) van 1700 me ter kon een aantal meiges de Vlaardingse tot halverwege bij benen. Eentje bleef zelfs tot de laatste 400 meter in de buurt, maar toen Gabrie een tussen- sprïnt inzette, was ook deze te genstandster geklopt Schiedam Hans Lingen en Jan Landsbergen maken hun rentree in het landelijke ta feltennis. De twee Schiedam- se routiniers keren tijdens de vooijaarscompetitie terug achter de tafel niet terug in het eerste team van NOAD, maar hebben voor De Koren beurs gekzen. Het hoofdbe- stuur van de NTTB moet deze mutatie overigens nog wel goedkeuren. Met het opstellen van Lingen en Landsbergen is het vlaggeschip van De Korenbeurs uitgebreid tot vijf man. John Buyk, Wim van der Poort en Ben van Rijs- woud waren al eerder voor het team opgegeven. Daarin, neemt Van Rijswoud de plaats in van Hans Zuiderwijk. Het met Lingen en Landsbergen flink versterkte Korenbeurs speelt tijdens de eind januari van start gaande vooijaarscompetitie in de landelijke vierde divisie. Lingen speelde recentelijk nog voor NOAD in de eerste divisie, maar hij is tevens lid van De Ko renbeurs. Jan Landsbergen speelde enkele seizoenen terug nog voor NOAD. Door een hardnekkige knieblessure haakte hij af, om het nu toch weer te proberen. Op lager niveau heeft hij inmiddels alweer gespeeld, hetgeen pro bleem loos verliep. Met het opstellen van Lingen en Landsbergen lopen NOAD en De Korenbeurs vooruit op de te verwachten samenwerking in de top. Als na De Korenbeurs hieraan ook de in het voorjaar te houden ledenvergadering van NOAD zijn goedkeuring hecht, spelen de landelijke teams straks onder de verzamelnaam KoNo. Samenwerking Die samenwerking betreft ove rigens alleen de landelijke top van zowel jeugd als senioren, want van een fusie tussen beide verenigingen is geen sprake. Om de aankomende jeugd straks be ter te kunnen inpassen in het landelijke niveau, is het zaak dat zowel NOAD als De Korenbeurs voldoende landelijke teams be houdt. Nu het tweede en derde van NOAD zijn gedegradeerd, heeft deze vereniging nog maar één landelijk team. Ook De Koren beurs, een tiental jaren geleden zelfs Europa Cup-deelnemer, heeft er nog maar één en dat zijn er ook wel eens twee geweest. Het terughalen van Langen en Landsbergen is dus vooral be doeld om de landelijke plaats van het Korenbeurs-team veilig te stellen. Omdat het duo zowel als jeugdtrainer en begeleider fungeert, zullen zij met aan alle wedstrijden kunnen meedoen. Jan Landsbergen in aktie voor NOAD. De tafeltennisser komt in de nieuwe competitie voor stad genoot De Korenbeurs uit. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiMtiiiiiiMiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiHiiiimiiiiiitiiniiiimiiijiifiiiiijiii! Vlaardingen SZC heeft een van de laatst&strohalmeo aange grepen op weg naar behoud van net verblijf in de derde klasse. De ooit in de top spelende Schie- damse waterpolo'ers versloegen het Vlaardingse Viking'60 met 10-6, waardoor zij in punten (elk vier) op gelijke hoogte kwamen met Viking'60. De ihtiisclub kon het twee periodes aardig bijbe nen (2-3), maar £ing daarna met de billen bloot Het geluk dat SZC tot nog toe had gemist (het verloor veel wedstrijden met één doelpunt verscniï), lachte de Schiedam mers in de derde periode toe. Willem Lan Loom an en Ferry Verschoor zorgden voor een 2-2 tussenstand na de eerste periode en Jos Nieuwendijk zette SZC in deel twee voor de eerste keer op voorsprong (3-2). In het derde kwart kreeg SZC vleugels. Erwin Zwerver en an dermaal Verschoor schroefden ,het verschil op (5-2). Viking'60 sputterde heel even tegen, maar twee treffers van Verschoor {waarondereen strafworp) lood sten SZC zo goed als zeker in vei lige haven (7-3) SZC, waar de 14-jarige Jurrien Engelsman debuteerde, speelde de wedstrijd beheerst uit Gerrit Buis, Patrick Most en Zwerver zorgden er voor dat Vxking'60 geen kans kreeg serieus aan de achterstand te werken (10-6). iiiiiiniiiiiimiiiiiiimiiiitiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiitiiiiiuimiiniiiiiiiuiuiiiiiiiiiiifiiiiufuiitiiffiiiiüiiii GERT JAN BUNT (22) speelt al vanaf de E- tjes bij Excelsior Maassluis. Als links buiten doorliep hij aan de Lavendelstraat alle jeugd-selectieleams. Op 1B-jarige leeftijd debuteerde de 'Imkspont' als tin- kerverdediger in de basiself van trainer Eric Gudde. Thans manifesteert de Maas- sluizer zich op het middenveld. Zaterdag scoorde Bunt in het beladen duel tegen Valieivogois de gelijkmaker. Die treïfer werd om dubieuze rédenen geannuleerd, waardoor Excelsior opnieuw twee punten verspeelde aan een ploeg uit Gelderland. door SANDER SQNNEMANS Je bent waarschijnlijk nog goed ziek van de gebeurtenissen tegen Vallei- vogels. „Om te beginnen onthield de scheids rechter ons een strafschop, terwijl hij er wel zomaar twee weggaf aan Val- leivogels. Dat hij mijn doelpunt af keurde. was helemaal een lachertje. Zeker als je hoort dat hij later zij fout toegeeft Hij ging af op zijn grensrech ter, die werd opgefokt door Niels Overweg, de trainer van Valleivo- gels Die man heeft ons op 2'n minst een punt door de neus geboord" Je hebt dus de rest van het weekeinde stevig Jopen balen. „Toen ik een strafschop tegen kreeg, ging ik al bijna over de rooie, want die gozer het zich gewoon duikelen. En toen de scheidsrechter die treffer van mij ook nog eens afkeurde, wist ik he lemaal niet waar ik het zoeken moest. Die vent wilde aantonen geen thuis- fluiter te zijn. Dat deed hij iets te na drukkelijk Vorig jaar werdje enkele malen geob- serveert! door betaalde clubs „Na de thuiswedstrijd tegen Naord- wijk, waarin ik twee maal scoorde, las ik in de krant dat Wim Jansen mij had bekeken. Ik ben echter nooit door een club benaderd. Natuurlijk streelt het wel je ego als je weet datje wordt gevolgd. Als ik ooit de kans krijg om in het betaalde voetbal te gaan spelen, zal ik die zeker grijpen". Hoe gaai het je dit seizoen af? „De eerste wedstrijden speelde ik niet erg best ,maar langzamerhand ben ik toch weer op mijn oude niveau geko men. Ik heb het prima naar mijn zin en het gaat nu best lekker". Er wordt nogalgediscussierd over het aanblijven van jullie trainer Eric Gudde. Wat vind jij daarvan? „Over een andere trainer kan ik niet oordelen, want ik heb tot op heden al leen Gudde maar meegemaakt. Ik kan het prima met hem vinden, vind zijn oefenstof goed en hoop dan ook dat hij blijft. Ik geloof dat iedereen bij Excelsior, een enkeling daargelaten, daar zo over denkt", Excelsior staat nu vierde. Wat kun nen we dit seizoen nog van jullie ver wachten? „Het is een vreemde competitie, waarin van alles mogelijk is. Ik zal een voorbeeld geven. We nemen de vierde plaats in. terwijl Valleivogels met één punt achterstand bovenaan het linker rijtje staat. Als we drie keer achter elkaar winnen, gaan we stijf op kop. Maar als er een keer wordt ver loren, duikelen we weer een heel eind Dat maakt deze comeptitie wel extra spannend". Wisselvallige prestaties zijn dus ei genlijk uit den boze? „In principe wel. We hebben welis waar vier keer verloren, maar we doen echt voor niemand onder. De meeste moeite hebben we, zoals is ge bleken. met de tegenstanders die de 'vechtersmentasiiteit' hanteren. Er is geen club die met kop en schouders boven de rest uitsteekt. Ik vind dat we samen met Spijkenisse de betere ploeg hebben". Gudde traint nu al vijf seizoen bij Ex celsior. Wordt het niet eens tijd voor een kampioensfeestje? ..AanvankelijTt was Gudde's intentie een positie bij de eerste drie, maar hij gaat steeds meer richting de eerste plaats praten. Mijns inziens hebben we nu de uitgelezen kans om kam pioen te worden. Maar niet iedereen is echt overtuigd van dat feit. Voor degenen die vroeger tegen degradatie hebben moeten knokken, komt dat een beetje onwezenlijk over. Het is net alsof zij niet beseffen dat de moge lijkheden voor een kampioenschap wel d egelijk aanwezig zijn*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2