Gaat PvdA de SP echt doodzwijgen? Cricketers op het matje WflTEHWIE 15 BRIEVIN Internationaal werk in galerie Sehieland SPORT Van Haasteren gaat zrn geluk elders beproeven ACHTERGROND Het jaartje wel Knipschaar voor metaalhandelaar 'Ook voor mij is dit puur teleurstellend' Warnaar naar GSS Leden geven fiat aan DYC Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 5 januari 1990 ^SCHIEDAM Nieuwjaarsreceptie 1 Tijdens de traditionele nieuwjaarsreceptie van het Schiedams mannenkoor Orpheus krijgen dinsdag 9 januari vier leden een speciale onderscheiding. Dat zijn P.J. Stadhouders, die 35 jaar lid is en A. H, Bal vers, voorzitter L. Boersma en B. van der Tuyn, die allen 25 jaar lid zijn. De receptie begint om 20.00 uur in MaisonTivoli aan de Nieuwe Haven. Nieuwjaarsreceptie (2) Voorafgaand aan de nieuwjaarsreceptie van het ge meentebestuur in de .Korenbeurs, Belegt de PvdA zaterdag van twee tot vijf uur een soortgelijke bij eenkomst in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat Tijdens die receptie worden twee lezingen gehou den. Han van der Horst praat over de gemeente raadsverkiezingen in historisch perspectief en Jas Brandsen. vertelt over het werk van Unicef. Verder zal de liedjeszanger Asher optreden. VLAARDINGEN Sponsorloop De pupillen die zondag 21 januari aan de start ver schijnen voor de Nieuwelantloop kunnen kiezen uit een aantal ongebruikelijke afstanden. Behalve een wedstrijd over vijf kilometer staan ook de afstonden 2570,9860 en 14720 meter op het programma. De op brengst van de sponsorloop, die is georganiseerd door De Hollandiaan/Satelliet Combinatie, is be stemd voor het pupilienkamp dat rond de pinkster dagen wordt gehouden. Het clubgebouw van HSC is 21 januari vanaf 12.00 uur open voor de inschrijving. Arbeid en leren De vierde klas havo van scholengemeenschap Pro- lessor Casimir besteedt deze maand uitgebreid aan dacht aan het begrip arbeid. Tijdens de lessen Ne derlands, geschiedenis, aardrijkskunde, economie en maatschappijleer wordt dat begrip van verschil lende kanten belicht. De kennis die wordt opgedaan, moet eind van de maand in praktijk worden gebracht. De leerlingen moeten dan bij een bedrijf of instelling arbeidserva ring opdoen. Onderdeel daarvan* is het schrijven van een sollicitatiebrief en het voeren van een ken- n ismakingsgesprek. Dart-instuif Wijkcentrum De Heipaal begint op 16 januari een dart-instuif. Het is de bedoeling dat voortaan op elke oneven dinsdagavond van de maand om 20.00 uur een dartwedstrijd wordt gehouden. Bij voldoende belangstelling zal er een competitie worden opgezet. zondag 7 januari thee-dansant en nieuw jaarsreceptie, dienstencen trum De 4 Molens, 13.30 tot 16.30 uur. muziekfilm Siouxsie.and the Banshees live, café Po dium, 21.30 uur. Maassluis j vrijdag 5 januari v» lering over parapsycholo gie verzorgd door de stich- /.Ting Scarabee, Koningshof, .20.00 uur. ^Schiedam^^J vrijdags januari concert van de rockfor matie Bödysnatchers, café Podium, 22.30 uur, film Mississippi Burning, Filmhuis, 21.30 uur. zaterdag 6 januari concert van de rhythm bluesformatie Het Vlspa- leys, café Podium, 22.30 uur. film Shame in het kader van de maandelijks terug kerende cyclus vrouwen films, Filmhuis, 21.30 uur. P Vlaardingen j vrijdag 5 januari nieuwjaarsconcert van de saxofonist Co de Kloet en pianist Menno Kalmann on der de titel Compotrenzing, theater Harmonie, 20.30 uur. theatershow Ruimtevrees van Robert Paul, Stadsge hoorzaal, 20.15 uur. zaterdag 6 januari Walt Disney film Drie Ca- batieros, Icfstuskerk (13.00 uur), Vredeskerk (10.30 en 14.00 uur), James Bond film A view to a kill, Vredeskerk, 19.00 Bracht het jaar 1989 een hete zomer, ook in de Vlaar dingse politiek kon men daarvan spreken. Terwijl in de gemeenteraad voortdurend werd gekibbeld over politieke zaken en wethouders af en aantraden, klonken in tal van zaken de protesten en klachten, uit de burgerij. woedende ondernemers gevestigd langs de haven blokkeren de oude, afgesloten Prinses Julianabrug, omdat het college niet bereid bleek een noodvoorzie ning te treffen totdat de nieuwe brug zou worden opengesteld. woedende bewoners uit de 410 semi-permanente woningen in de Babberspolder bezetten 's nachts de raadszaal, omdat het college geen maatregelen trof tegen de voortdurende wateroverlast in de wijk. woedende bewoners in Vlaardinger-Ambacht bre ken 's nachts de straat op uït protest tegen de uitvoe ring van het VCP. bewoners uit de Oostwijk protesteren tegen de ver gunning verleend aan Matex voor het laden en over slaan van gevaarlijke stoffen. bewoners ontsnapt aan milieuramp tijdens brand bij Pak Tank: rampenplan werkt niet effectief. Consumentenbond protesteert tegen verpaupering van binnenstad. vakbonden protesteren tegen het gemeentelijk per soneelsbeleid. milieuschandaal met het storten van gifgrond af komstig uit de Boterstraai in de Broekpolder. protesten tegen de sloop van Stadsherberg en Weeshuis. protesten tegen het parkeerprobleem in bmnen- stad. - klachten van bewoners in de Westwijk over de wij ze waarop de renovatie van hun woningen wordt aangepakt. klachten over de openstelling van het Landje van >Chardon. Natuurlijk zijn er ook positieve dingen te melden zo- "als het gereedkomen van de nieuwe gemeentebiblio- theek, het nieuwe politiebureau, de Deltabrug, de grote uitbreiding van winkelcentrum De Loper en de verkoop van gronden aan Het Scheur voor indus- 'triedoeleinden- De ogen van de burgerij zijn nu gericht op 1990 als er weer gemeenteraadsverkiezingen worden gehou den- Hopelijk komt er dan een gemeenteraad die wat 'meer naar ae burgerij zal luisteren. De voortekenen wijzen hier helaas niet op. Nu reeds is bij het samen stellen van de kandidatenlijsten een hevige ruzie ontstaan over de plaats op de lijst voor een mogelijke wethouderszetel. Voorzitters van partijen treaen 'boos af, omdat ze op deze lijsten op een niet verkies bare plaats zijn. gezet of in het geheel niet voorko men. .De koningin heeft in groter verband in haar kerst- 'boodschap gezegd: leiderschap moet verder gaan dan eigen belang, zij moet gericht zijn op de mensheid, ,~Moge de Vlaardingse politici deze boodschap ook ter harte nemen. De Vlaardingse cultuur moet verande ren van die van een vissersdorp naar één van een stad.aan de Waterweg, waar het goed werken en wo nen is. Sjaak Zoutendijk. door GAREU VAN DER VELDEN Vlaardingen Gaat de PvdA de Socialistiese Partij bewust de mond snoeren? Deze vraag rijst, nu de so ciaal-democraten SP'er Remi Pop- pe op geen enkele wijze een rol gun nen in de politieke manifestaties, die de PvdA in samenwerking met het Nivon in februari en maart or ganiseert. Maar liefst vijf avonden hebben de organisatoren uitgetrokken om be langstellenden 'veelzijdig' voor te lichten over de Vlaardingse poli tiek. Na de bijeenkomsten kunnen bezoekers zich volgens de PvdA en het Nivön een beter beeld vormen over wat men in de komende raads- periode kan verwachten. Niet alleen de PvdA mag het woord voeren op deze avonden. Naast Kees van der Windt, die de sociaal democraten vertegenwoordigt, heeft de organisatie bijeenkomsten georganiseerd met Wil van Rijn van D66, Lou Maas van de VVD en Rien Lensvelt van klein-rechts. De spreekbeurtenreeks wordt afge sloten met een forum onder voor zitterschap van burgemeester Fred van Lier. Verder mag ook het CDA haar woordje doen. Veelzijdige voorlichting mag dan het doel van deze bijeenkomsten zijn, juist door de brede samenstelling van het fo rum valt de absentie van de SP en Groen Links extra op. Als eenmansfractie legt Groen Links te weinig gewicht in de schaal, meent de organisatie. De af wezigheid van de SP kan op basis van dit criterium echter niet wor den verklaard. Als het getalscriteri um het uitgangspunt was geweest, zou deze partij eerder in aanmer king vooreen plaatsje in het forum zijn gekomen dan D66 en - SGP/GPV/RPF. Hebben D66 en klein rechts ieder twee zetels in de gemeenteraad, de SP kan bogen op vijf vertegenwoordigers. „Misschien vallen ze bij de verkie zingen wel enorm terug", probeert Rien Lensvelt wèl aanwezig organisator Herman van der Lee het ontkennen van de SP te moti veren. Die wens is ongetwijfeld de vader van de gedachte, maar zelfs na fors verlies zou de rapgebekte Remi Poppe ongetwijfeld een hoofdrol opeisen in de politieke arena. Maar wie wil weten, wat de SP in de toekomst van plan is, komt bij de bijeenkomsten in de Nivon- boerderij van een koude kermis thuis. Het negeren van de SP laadt de verdenking op de PvdA, dat zij in de verkiezingscampagne het debat met Remi Poppe bewust uit de weg wil gaan. Dat is opvallend voor een partij, die bij de vorige verkiezin gen veel stemmen aan de SP ver loor. Voor een uitgebreid gehoor zou een zelfverzekerde PvdA juist in debat ten kunnen bewijzen, dat de SP een slechtere visie op de ontwikkeling van de stad Vlaardingen heeft. Een directe confrontatie is een prima methode om traditionele PvdA- stemmers, die uit protest naar de SP zijn overgelopen, terug te laten ke ren in het sociaal-democratische nest. „Maar de PvdA is duidelijk bang de confrontatie met ons aan te gaan", zegt Remi Poppe, die schouderop halend op het negeren van 2ijn par tij reageert. „Door onze manier van werken hebben wij toch wel con tact met de bevolking. Daar hebben wij echt geen forum voor nodig". Herman van der Lee ontkent, dat de PvdA bang is voor een verbale krachtmeting met Poppe. „Tijdens de bijeenkomsten willen, we de hoofdstromingen in de Vlaardingse politiek aan bod laten komen. Naast de PvdA, hebben we daarom D66, de SGP en de VVD uitgenodigd." Remi Poppe mag helemaal tot per sona non grata zijn uitgeroepen, op vallend is ook de kleine rol, die het CDA is toebedeeld. Een eigen avond krijgt de tweede partij van Vlaardingen niet. Slechts tijdens Poppe: niet uit genodigd het forum is een CDA-vertegen- woordïger in het panel uitgenodigd. „Dat wordt veroorzaakt door de in stabiele situatie, die bij het CDA heerste", vertelt Herman van der Lee. „Daarom hadden we aavanke- lijk Kien Lensvelt uitgenodigd, die zoals bekend een prima verhaal kan afsteken. De lijsttrekker van het CDA maakt wel zijn opwach ting in het forum". De organisatie mag de getalsver houdingen in de Vlaardingse raad vrijelijk interpreteren, op haar vi sie op de hoofdstromingen in de Vlaardingse politiek valt ook het nodige af ie dingen. „Veel bezwa ren zie ik echter niet", aldus Van der Lee. De PvdA is de grootste vertegenwoordiger van de sociaal democratische stroming. Dan is het toch logisch dat die partij in het fo rum zit?". Op dit argument lijkt weinig af te dingen, maar deze gedragslijn trek ken de PvdA en het Nivon aller- minst consequent door. Dat de or ganisatie D66 en de VVD als verte genwoordigers van onafhankelijke maatschappelijke stromingen ziet, valt te billijken. Maar waarom rit ten zowel het CDA als klein-rechts als vertegenwoordigers van het confessionele gedachtengoed in het forum? Terwijl buiten de PvdA geen enkele linkse groepering aan het debat mag deelnemen? „Poppe weigert zijn verantwoorde lijkheid te nemen", meent Herman van der Lee. „Die man schreeuwt alleen maar, maar als puntje bij paaltje komt, wil hij toch niet het college in". Als PvdA'er heeft Van der Lee na tuurlijk het volste recht, kantteke ningen bij het functioneren van de SP te plaatsen. Maar als de SP wer kelijk om haar oppositierol wordt geweerd van het forum, dan doet dit het ergste vrezen over het de mocratisch gehalte van de Vlaar dingse PvdA. Democratie houdt namelijk op te bestaan, als de oppo sitie de mond wordtgesnoerd. Schiedam Twee leden van de in ternationale kunstenaarsorganisa tie Grupa 69 exposeren tot het eind van januari schilderijen in de Gale rie van de polikliniek van het Schielandziekenhuis aan de BK- laan. Met het binnenhalen van het werk van de Duitse kunstenares Claudia Matthiesenen de Rotterdammer Hennie van Dorsten kan het zie kenhuis bogen op één van de meest prestigieuze exposities uit haar be staan. Grupa 69 is een select gezelschap van kunstenaars, dat zetelt in Joe goslavië. Van de leden wordt ver langd dat zij naast hun kunstzinni ge uitingen een baan hebben. Xn Grupa 69 zijn vrijwel alle denkbare kunstvormen en stromingen verte genwoordigd. De twee kunstenaars die hun werk nu in Schiedam tonen, zijn de eni gen uit West-Duitsland en Neder land die tot Grupa 69 zijn toegela ten. Een groot pré voor de betrokken kunstenaars is dat de koepelorgani satie bemiddelt bij het opzetten van exposities in het buitenland. Tot nu toe heeft Van Dorsten nog slechts enkele tentoonstellingen in Neder land en West-Duitsland en Joego slavië op zijn naam gedaan. Maar zijn werken zijn inmiddels samen met die van zijn Keulse collega'in een cruiseschip geladen en op weg naar Algerije, Libië, Egypte, Israël en Libanon. Later volgen er nog exposities in ondermeer Rusland, Oostenrijk en Italië. Aan de vooravond van die interna tionale doorbraak wordt nu de Sehieland Galerie aangedaan. Van Dorsten laat werk zien dat is ge maakt met olieverf, gemengde technieken, pastel en papierbatik. Zijn schilderijen hebben vrijwel al lemaal een beschouwend karakter. Dat komt ondermeer tot uitdruk king in de belangrijke rol die ogen in zijn schilderijen spelen. Claudia Matthiesen toont onder meer olieverf, papierbatik, linosne de en pastel. Zij heeft een indrin gende, realistische stijl met sterke mystieke elementen. Vlaardingen Metaalhandel Zethameta aan de Waterleiding straat in Vlaardingen is er klaar voor om zelfs aan de meest strin- §ente milieu-eisen te voldoen, amen met metaalhandel A.C. Jansen is de laatste tijd hard ge werkt om het bedrijfsterrein te verbeteren en aan te passen aart de eisen, die wellicht in de toe komst zullen worden gesteld. Zo zijn er drie lagen asfalt gelegd met slik- ert olievangers, zodat geen vervuiling naar buiten kan, optreden. De bedrijven schromen dan ook niet zichzelf uitte roepen tot 'één van de modernste en mi- lieuvriendelijkste van Neder land'. Het meest trots is metaalhandel Zematha echter op de ongeveer 200 ion wegende knipschaar, die met ruim 700 ton druk per dag ongeveer 120 ton oud ijzer kan knippen en weer geschikt maken voor hergebruik bij staalfabrie ken. Het bedrijf zal vrijdag 19 januari worden heropend door burge meester Fred van Lier. door PAUL VAN OEN BOSCH Schiedam „Datstreberi- ge, dat voortdurend probe-- ren om mezelf te bewij zen", zegt Peter van Haas teren, „dat is heel sterk aanwezig in m'n karak ter". De herencoach van DWS maakt in dat opzicht weinig gelukkige tijden door. Van Haasteren wilde DWS koste wat het kost kampioen, in de derde divisie maken, heeft dat ver langen ook nimmer onder stoelen of banken gestoken, maar heeft na vier nederlagen in zeven competi tiewedstrijden de beoogde kampi- oensrace tot een mission impossible zien uitgroeien. Geen afscheid met een titel dus voor Van Haasteren, die het bestuur van DWS al gerui me tijd geleden heeft laten weten zijn contract niet te verlengen. Met hem zal ook begeleider Rob Foncke aan het einde van dit seizoen ver trekken. De sportieve impasse steekt hem. „Iedereen", merkt Van Haasteren op, „weet dat het eigenlijk over is en toch wil niemand daar aan toe geven. We kunnen het doodeen voudig niet verkroppen dat we niet meer in de race zijn. We weten na melijk dat DWS qua kracht gewoon in de top van de derde divisie thuis hoort". De zoektocht naar de oorzaken voor het nu al als mislukt bestem pelde handbaljaargang heeft de DWS'er al gemaakt „Op een of an dere manier draait het niet meer zo als vorig seizoen. De laatste wed strijd, tegen koploper Vires, was voor mij het meest illustratief. Ik geef toe, we hebben een aantal •wedstrijden puur slecht gespeeld. Maar tegen Vires verlies je uitein delijk met een doelpunt verschil, maar je had die wedstrijd gemakke lijk kunnen winnen". „Vorig seizoen konden we het op brengen om de boel achterin in het eerste kwartier volledig dicht te houden en in de aanval op hetzelfde moment goed door te zetten en een gat van vier, vijf doelpunten te slaan". „Dat was onze grote kracht vorig seizoen. Dan gaat de ploeg au tomatisch rustiger spelen en die rust is er nu zeker niet We maken de kansen gewoon niet meer af en waarom niet... Ach, dan zal je toch de bekende cliché's uit de kast moeten halen. Het zit momenteel niet goed tussen de oren, laten we het daar maar op houden". Aspiraties Het streven naar de titel wordt dus voor de tweede keer achtereen ge frustreerd. En dat terwijl DWS er niet om bekend staat haar eigen as piraties voor het grote publiek te verhullen. Van Haasteren stak voor het begin van het seizoen zijn nek uit en wordt nu met zijn eigen woorden om de oren geslagen. Voorzichtig: „Misschien heeft ook Huib (Zandwijk, DWS-voorzitter, red) daar toch wel een beetje naar gesolliciteerd. Een kampioenschap als afscheidscadeau en meer van dat soort uitspraken. Dat is niet de reden dat we niet presteren maar toch... Ik wil trouwens wel een kanttekening maken. Je moet wel realistisch blijven. Voor de compe titie begon, was er geen enkele re den om te zeggen dat we niet om het kampioenschap zouden strijden. Alles wees erop dat we weer een goed seizoen zouden draaien. Nu, op dit moment, 2al je even eerlijk moeten bekennen dat 'dat niet uit gekomen is, hoe hard het ook is". Vorig seizoen kwam DWS na een zeer spannende nek-aan-nek-race met Mercasol/Satumus zegge en schrijve één punt te kort om zich kampioen in de derde divisie-G te mogen noemen. „Vorig seizoen", memoreert hij, „haalden we het in derdaad net niet, maar toen zei ik, ach, dat was echt kantje boord. Dat was gewoon spijtig. Het was al met al toch een sterk seizoen. Als we nu weer zouden spelen zoals toen, zou den sve weer bovenaan staan, daar ben ik heilig van overtuigd". Van Haasteren besloot in de zomer er nog van jaartje aan vast te plak ken, Tegen beter weten in, zegt hij nu. Hij koos met zijn hart voor DWS, niet met zijn verstond. „Ach teraf spijt, tja. Je moet altijd probe ren om op je hoogtepunt te'stoppen. Vorig jaar heb ik met DWS best wel gescoord. Toen had ik er eigenlijk een punt achter moeten zetten. Dat heb ik toen niet gedaan. Voor de jongens. Op zo'n moment laat je toch je DWS-hart spreken. Dan denk ie: 'alle jongens gaan door, moet ik hen dan laten zakken'. Nee dus. Maar bij een andere vereniging had ik het zeker niet gedaan". Ambities Komen we bij de ambities van Pe ter van Haasteren persoonlijk. Naar eigen zeggen herbergt hij dus een ruim bemeten portie geldingsdrang in zich. Ruiterlijk geeft-ïe toe dat de huidige situatie ook voor hem 'puur teleurstellend' is. „Mijn doel was gewoon om DWS kampioen in de derde divisie te maken. Kampioen worden, -or niet. Natuurlijk, er waren ook wel andere geluiden. Daar zit Huib dan weieens aan te denken. 'Dan gaan we gelijk door naar de eerste divisie', zegt-ïe dan. Maar dat was helemaal miin doel niet. Ik wilde aantonen dat ik DWS kampioen kon maken". „Want DWS", duikt hij in het ver leden, „was driejaar geleden, voor mijn komst bij DWS, natuurlijk ten dode opgeschreven. Het was een uitdaging om daar iets van te ma ken. En ik meen dat ik bij DWS toch wel iets neer heb gezet. Dat Ik dadelijk iets achterlaat voor mijn opvolger. Er warin jongens die drie, vier jaar achtereen tegen de gradatie hadden gevochten. Die hebben nu drie jaar in de top kun nen ballen. Er is ook weer wat meer ambitie bij de herenploeg geko- Van Haasteren zegt nog geen con tacten. met andere clubs te hebben. Lager dan de derde divisie gaat hij sowieso niet. Zeker is wel dat hij volgend seizoen de A-cursus in Den Hacg gaat geven, en dat hij als aspi rant-docent het land in zal trekken om leiders van de allerjongste handballers enkele fundamentele zaken bij het brengen. Van Haaste ren: „Het is best mogelijk dat ik in het hahdbalwereldje ga rondkijken en 'ns een jaartje geen club train". Derby Tot slot de derby van komende za terdag tegen hekkesluiter UVG (1 punt uit 7 partijen). De afgegleden kampioensgegadigde tegen de meest serieuze degradatiekandi daat. „Had je het me vorig seizoen gevraagd, dart had ik gezegd dat ik er voor honderd procent van over tuigd was dat we zouden winnen. Vorig jaar heeft UVG tegen ons geen schijn van kans gehad. In principe mag het nu ook niet gebeu ren dat UVG van ons wint, maar niets is onmogelijk.^Het blijft een derby en we zitten in de hoek waar de klappen vallen. Zij hebben dan wel een ploeg, waarvan ik zeg dat ze niet kunnen verdedigen maar waarvan ook gezegd kan worden dat ze altijd in staat zijn om twintig doelpunten te maken. Als wij de kansen dan niet benutten, ia, dan krijgen we het toch moeilijk' „Maar", besluit hij met een brede glimlach, „ik denk niet dat het echt 5 nodig is om het spannend te laten .g worden". J| I Peter van Haasleren...'ik denk niet <o dat het nodig is om het tegen UVG spannend te laten worden'... jf Schiedam De Schiedamse afdelingsvereniging GSS heeft de technische stof voor het ko mend seizoen rond. Leen War naar volgt Jan Fels op als trai ner, die het na twee jaar voor gezien houdt Warnaar is thans' nog tweede trainer bij SFC en was daarvoor succesvol als spe ler/trainer bij SVBPW-zater- dag. De Schiedammer Lgen Warnaar speelde voorts be taald voetbal bij SVV en Eind hoven. Ook verzorger Leo Co- lijn zal het komend seizoen voor GSS actief zijn en Henk van Loenen fungeert in het sei zoen 1990-1991 als tweede trai- Schiedam De Excelsior-cricke ters And ré van Troost en Erik Gou- ka, die deel uitmaakten van het Unibind-team, dat in begin novem ber een tour door Zimbabwe maak te, zijn bij organisator Fieter Brou wer op het matje geroepen. Carl Schewe, die de trip naar Afrika ook meemaakte, is door de leiding te verstaan gegeven dat hij in het ver volg niet meer geselecteerd zal worden. Brouwer, direkteur van Unibuid, kreeg een artikel uit deze krant on der ogen, waarin de getalenteerde Schiedammers zich niet bepaald lo vend uitlieten over de gang van za ken rond het verkapte Nederlands jeugd-cricketteam. De sponsor van de tour stuurde hun daarop een brief. Van Troost en Gouka dienen zich op 8 januari in Den Haag na de selectietraïning te melden om hun uitspraken toe te lichten. „Ik begrijp meneer Brouwer best wel. Want hij steekt tonnen in de cricketpromotie en als je dan nega tieve berichten leest is dat best wel lullig", licht Excelsior's jeugdige openingsbowler André van Troost toe. „Ondanks alles heb ik het in Afrika prima naar mijn zin gehad, dus zullen we die zaak even uit moeten praten. Je zegt allemaal wel eens wat". Ook Gouka wil graag opheldering verschaffen. „Als het goed is, gaan we ergens in april naar Engeland en mogelijk maken we in het nasei zoen weer een verre trip. Daar wil ik absoluut bij zijn, wantje steekt er altijd iets van op. Deze zaak moet de wereld uit worden geholpen", aldus de batsman. Carl Schewe wilde geen commentaargeven. Vlaardingen De buitengewone ledenvergaderingen van Vlaardin gen en DSS'26 hebben woensdaga vond hun fiat gegeven aan de fusie plannen, die per 1 februari moeten leiden tot de oprichting van de nieuwe sportvereniging DVC, die zijn intrek in de Broekpolder zal nemen. Op 31 januari zal DSS'26 zichzelf opheffen en officieel lid van Vlaar dingen worden. Een dag later is de oprichting van s.v. DVC een feit. Het betreft voorlopig een papieren fusie want Vlaardingen en DSS'26 zullen de competitie tot het slot apart blijven afwerken. DSS-voor- zitter John de Lange, die ook de eerste voorzitter van DVC zal wor den met Sjaak Maat (Vlaardingen) naast zich als tweede voorzitter, zegt: „De fusie op 1 februari is al leen een notariële kwestie. Het zorgt voor enige rechtszekerheid wanneer we met anderen contrae ten afsluiten, bijvoorbeeld met aan nemers voor de aanleg van nieuwe kleedkamers"» De KNVB is inmiddels schriftelijk accoord gegaan. De bond stak de helpende hand uit door de ophef fingvan DSS'26 en de notariële cre atie van. DVC goed te keuren, al zal dit officieel pas op 30 juni gebeuren. Bondsbestuurder Sjaak van der Kroon: „De KNVB heeft meege werkt om de nieuwe club de gele- 'genheid te geven om een aantal or ganisatorische zaken te regelen. De bond heeft wel de voorwaarde ge steld dat Vlaardingen en DSS'26 de competitie gewoon afmaken". DSS'26 en Vlaardingen hebben voor woensdag 24 januari nieuwe ledenvergaderingen uitgeschre ven. Dan moeten de veranderde statuten goedgekeurd worden, Dat kon woensdag niet gebeuren omdat daar de afgelopen weken geen gele genheid voor was. De leden van de twee Vlaardingse clubs kunnen de fusie dan alsnog blokkeren-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1