Schiedamse PvdA: bang voor echte verandering Piet Vlielander bijna halve eeuw in het vak 15 WATERWEG SM Schiedam is middenmoter Asiel Landendag Buitenweg tekent bij Schaap trainer GTB Gabrie Heijster tweede SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag 10 januari 1990 I SCHIEDAM Het Schiedamse vogelasiel heeft landelijk erken ning gekregen. Het asiel in de oude molen bij vols- ktuincomplex Vijfsluizen voldoet aan de normen zoals de stichting Nationaal Comité Zeevogels Olie- vrij die stelt De erkenning houdt in dat het Schie damse asiel voortaan bij vogel/olierampen kan wor den ingeschakeld voor de opvang van gevederde slachtoffers. De 'promotie' van het asiel is terug te voeren op de assistentie die werd verleend toen in januari 1088 de Roemeense tanker voor de kust een olieramp ver oorzaakte. Vrijwilligers uit Schiedam en omgeving werkten toen vrijwel dag en nacht om het leven te redden van honderden bedreigde dieren. Bij die gelegenheid kwamen, enkele grote tekortko mingen in het asiel aan het licht Het grootste gemis was het ontbreken van verwarmingsinstallaties voor het wassen, en drogen van de dieren en een ver warmde bassinvloer voor langdurige revalidatie. Die gebreken konden later grotendeels worden op geheven dankzij donaties van particulieren en be drijven. Wensen heeft het asielbestuur overigens nog ge noeg, bij voorbeeld een büitenbassin en een drog- voorzïernng. Daarnaast zijn er plannen om de edu catieve ruimte uit te breiden, zodat er meer leerlin gen uit het basisonderwijs kunnen worden ontvan gen. Maar eerst moet een natte binnenmuur vervan gen worden door een minder 'energievretende' wand. Daarover is overleg gaande met de gemeente Schiedam. Orgelconcerten Organist Guus Korpershoek geeft vrijdag een con cert in de Dorpskerk in Kethel. Hij bijt daarmee het spits af van een serie concerten, die de komende maanden in de kerk aan het Noordeinde worden ge houden. Op het programma staan ondermeer wer ken van Bach en Mendelssohn, Het optreden begint om 19.30 uur. De rest van de serie ziet er als volgt uit: Frank Jan van Wingerden (2 februari), Hildebrand Otto (23 fe bruari), Gerard Legierse (16 maart), Wïm Veldhuy- zen (6 april) en Arie Metaal met medewerking van Ellen Metaal op fluit (20 april). Alles in wijkcentrum De Erker staat zondagavond na zes uur ïn het teken van Portugal. Tijdens een landendag over dit Zuideuropese land worden Por tugese versnaperingen aangeboden. Er is ook een film te zien die zich in dat land afspeelt. Verder treedt er een uit 32 personen bestaande volksdans groep op, is de zanger Fado te beluisteren en is er kunstnijverheid uit Portugal te zien. Coosje A. Tieners kunnen op woensdag 17 januari in elubhuis- Zuid aan de Dwarsstraat terecht voor de theater voorstelling Cooqe A. Het theaterstuk is bedoeld als aanloopje voor de cursus beroepenoriöntatie, die speciaal voor meisjes in februari in het zelfde ge bouw van start gaat. Het swingende stuk, dat het Contactcentrum On derwijs Arbeid Rijndelta en de stichting musische vorming samen produceerden, wijst meisjes op de mogelijkheden van een carrière in de techniek. De voorstelling begint 's avonds om acht uur. No Problem Het leer/werkproject No Problem is met enkele goede voornemens het nieuwe jaar in gegaan: meer meiden interesseren vooreen cursus, en in het ver lengde daarvan: meer dienstverlening. In de 'win kel' in de Passage wordt voortaan ook voor kinder- opvanggezorgd (voor kinderen onder de vier jaar). No Problem geeft cursussen aan jonge vrouwen die zich voorbereiden op een vaste baan. Er wordt les gegeven in solliciteren en in bepaalde vakrichtin gen, zoals winkelvaardigheid, een cursus die spe ciaal is bedoeld voor vrouwen die in een winkel wil len werken, maar daarin nog geen ervaring hebben. Het n leuwe lespakket gaatin ae week van 22 januari van start. VLAARDINGEN Palestijnen Een groep Palestijnse jongeren zal op 17 januari zijn opwachting maken tijdens een vergadering van het CJV-Vlaardingen. Het bezoek is een vervolg op de reis, die een internationale groep CJV'ers eerder dit jaar aan Oost-Jeruzalem bracht. De uitwisseling met Palestijnen heeft geen politiek doel, vertelt Tineke Ruitenbreek in het maandblad van Liefde Vrede. De contacten dienen uitslui tend om ervaringen uit te wisselen. Belangstellenden kunnen tijdens het bezoek kennis nemen van de ervaringen, die de medewerkers van de zusterorganisatie in Oost-Jeruzalem hebben Op gedaan. Dit tweede filiaal van het YMCA in de stad werd in 1949 opgericht. Dit gebeurde na de schei ding van Jeruzalem in een joods en een islamitisch deel. Zowel Palestijnen, Joden als Christenen worden door het YMCA geholpen. De organisatie, die zich vooral op vluchtelingen richt, heeft het met name smds de Intifadah heel moeilijk. Na de Palestijnse opstand op de Westbank zijn een aantal activiteiten stopgezet. Wel heeft het YMCA een revalidatiecen trum op kunnen zetten in Belt Sahour. Hun verhaal vertellen de Palestijnen in sociëteit Obadja vanaf acht uur. Nostalgie De Lijnbaanhallen zijn komend weekeinde weer gereserveerd voor en door verzamelaars. Eerst gaat zaterdagmorgen om negen uur een vlooienmarkt van start. Deze rommelmarkt duurt tot vijf uur. Zondag staan de Lijnbaanhallen in betteken van de nostalgie. Liefhebbers van voorwerpen uit groot moeders tijd kunnen op deze beurs (aanvang tien uur) allerlei snuisterijen op de kop tikken. Het aan bod bestaat onder andere uit reclameborden, blik verpakkingen, scheer- naai- en keukengerei, oud gereedschap en brillen. Bijzonder is ook de stand met verlichtingsomamenten uit de jaren 1920-1960. Proef abonnemen l Mannen en vrouwen die een cursus volgen in het kader van de volwasseneneducatie, kunnen voort aan gratis boeken lenen in de openbare bibliotheek. Het college van burgemeester en wethouders wil alle deelnemers aan de volwasseneneducatie een proefabonnement van drie maanden geven. Wie na die drie maanden geen lid meer wil blijven, hoeft niets te betalen. Wie wel wil blijven lezen, moet na drie maanden een abonnement kopen. I MAASSLUIS Gouden paar De echtgenote van loco-burgmeester Izaak van der Knaap heeft vanmorgen een bezoekje afgelegd bij het echtpaar Van der Velde. Amoldus en Adriana vierden in hun woning aan de Ververij hun vijftig jarig huwelijksfeest. De geboren en getogen Schie dammers trouwden vijftig jaar geleden ook in de je- igdenzijzic* neverstad. Pas later vestig* ij zich in Maassluis. de eenzame adverteerder w#e( niet half boe de krant z'n leven Iran veranderen. door PETER DE LANGE Schiedam De '/raag wordt al kort na het begin van de vergadering ge steld: hoe vooruitstrevend is de Schiedamse PvdA ei genlijk? Wil de partij wel veranderingen of worden die alleen met de mond be leden? De vragensteller Is Truus Verweij. De 119 aanwezige leden staan op het punt hun stembriefje in te vul len. Ze moeten kiezen tussen Hans van Kleef en Noor Samkalden. De eerste is al vier jaar wethouder, de tweede wordt voorgedragen als zijn Truus Verweij prijst Samkalden aan als een vrouw met superieure kwaliteiten. Ze heeft na achttien jaar trouwe dienst recht op een goe de positie. Bovendien wil de partij meer vrouwen op hoge functies. Het pleidooi van Truus Verweij is vergeefs. De leden kiezen Van Kleef. Vijf minuten later moet de partij kiezen tussen Samkalden en zit tend wethouder Chris Zijdeveld. „PvdA, laat zien dat het je ernst is met de emancipatie van de vrouw!" roept Truus Verweij. Haar oproep is opnieuw vergeefs. Het wordt Zijde veld. Dit tafereel speelt zich af op maan dagavond 8 januari 1990. Socialis tisch Schiedam kiest voor de geves tigde macht. Pogingen van een vijf koppige commissie om aan die macht te tornen lijden jammerlijk schipbreuk. Drama De door de commissie 'afgebrande' en naar de negende plaats gedegra deerde Van Kleef keert zegevie rend terug in de top. Hij krijgt een vierde plaats op de lijst, Zijdeveld wordt vijfde. Pas daarna komt Noor Samkalden. Ton de Vos, een typische represen tant van de linker vleugel en even als Samkalden wethouderskandi daat, baalt bij lange na niet de kop positie, die de commissie hem heeft toebeeld. De leden verwijzen De Vos naar een (onverkiesbare) ze ventiende plek. Onder het vrolijk lachende clownsportret aan de muur van de vergaderzaal in de Blauwe Brug, normaliter ook de re sidentie van carnavalsvereniging De Rietzeilers, trekt De Vos een be teuterd gezicht. Een treffender verwijzing naar de legendarische vergadering van 18 februari 1982 is nauwelijks moge lijk. Op die datum vergadert de PvdA in zaal Irene. Onder de kleu rige ballonnen en carnavalsslingers van De Rietzeilers voltrekt zich een drama. De progressieve vleugel van de partij doet een greep naar de macht, maar wordt door de behou dende achterban meedogenloos af gemaakt. In het gevecht sneuvelen Hans Koningsr Nicolai Dielemans en Ton de Vos. Twee van de'over- winnaars: Chris Zijdeveld en Hans van Kleef. Tegenstand Hans van der Vlist is in februari '82 één van de opstellers en verdedi gers van de progressieve lijst. De lijst van januari 1990 is eveneens van de hand van de thans veertigja rige politicus. In Irene stoten zijn plannen op verbeten tegenstand bij de bejaarde, maar invloedrijke Tin; Krikke. In de Blauwe Brug is het oud-gemeenteraadslid Krikke op nieuw één van Van der Vlists ge- duehtste opponenten. Krikke geldt binnen de Schiedam se afdeling al sinds jaar en dag als de exponent van de conservatieve vleugel. Die vleugel bestaat vrijwel uitsluitend uit leeftijdgenoten van Tini Krikke: grijze dames en heren op gevorderde leeftijd. Ze vormen numeriek de meerderheid in de partij. Van de 480 leden die de Schiedamse PvdA telt zijn er ruim 300 ouder dan 60jaar. Alleen al gezien die cijfers mag het geen wonder heten dat een partij, die op papier een vooruitstrevend imago heeft, als puntje bij paaltje komt keer op keer kiest voor de be houdende lijn. Veel leden huldigen het standpunt dat je met het oude weet watje hebt, terwijl je dat van iets nieuws maar moet afwachten. Klein Hoe valt anders te verklaren dat Chris Zijdeveld ruim baan krijgt om aan een vijfde periode als wet houder te beginnen? De doorstro ming, waar bij iedere nieuwe kan didatenlijst op wordt gehamerd, heeft in de praktijk altijd betrek king op raadsleden, nooit op wet houders Nieuwkomers moeten eerst jaren raadswerk verrichten, voordat ze rijp worden bevonden voor een wethouderpost. Als de partij ergens huiverig voor lijkt, is het voor flitsende carrières, zoals de commissie die voor Noor Samkal den in gedachten had. Ook Samkal den moet zich aan deregels houden. De belangrijkste regel luidt: klem beginnen. Van der Vlist huldigt moderner op vattingen. Hij lijkt er geen moeite mee te hebben als kandidaten, mits ze over voldoende kwaliteiten be schikken, een stapje overslaan. Zijn eigen politieke carrière is daar een sprekend voorbeeld van. Hij is met een een paar sporten hoger op de ladder gestapt dan de meeste van zijn Schiedamse partijgenoten. Van der Vlist koos direct voor de pro vinciale staten en is nu nu gedepu teerde van de provincie. Die yuppie-cultuur is de Schiedam se afdeling vreemd. Alle nu zitten de wethouders hebben in de raad meegedraaid, zij het dat Chris Zij develd ongewoon snel naar de col legetafel is gepromoveerd. Maar Aad Wiegman en Hans van Kleef kunnen beiden bogen op vele jaren raadservaring. Carrièrem akers Uiterst typerend voor het ons-kent- De geschiedenis heeft zich herhaald. Zo was het op in februari 1982: In 2aal Irene laaien de emoties binnen de PvdA hoog op. Ge Brouwer(links) heeft zojuist een aanslag op zijn positie overleefd. Toenmalig burgemeester John te Loo feliciteert hem. ons gevoel is de loopbaan van Rei- mer Scheeres, de Schiedamse Pvd A-wethouder die het tot burge meester van zijn eigen gemeente heeft gebracht. Carrièremakers worden m de Schiedamse PvdA eerst grondig doorgelicht Hans van der Vlist mag dan afgelo pen maandag op enkele fronten een nederlaag hebben geleden, anders dan in 1982 was er beslist geen spra ke van een totale afgang. De door de wol geverfde politicus, die de Schiedamse afdeling kent als geen ander, lijkt in '82 zijn lesje te hebben geleerd. Dit keer besloot Van der Vlist de afdeling niet te overvra gen, maar boos hij voor beperkte verandering- En al slaagde hij er niet in Van Kleef te ruilen voor Samkalden, de meeste van zijn an dere doelen wist hij wel te berei ken Geheel volgens plan staan er vier vrouwen (oftewel 25 procent) op een verkiesbare plaats. Vier van de vijf door Van der Vlist uitverkoren nieuwkomers. Peter Stadhouders, Marijke Woord, Noor Samkalden en Betty Hoogeveen, haalden moei teloosde eindstreep. Kuil Alleen Jan Simons viel buiten de boot, maar dat was zijn eigen schuld. Hij groef een kuil voor an deren en viel daar zelf in. Bij de be noeming van anderen trok Simons lange tijd aan de touwtjes, maar op het cruciale moment sloeg de stem ming om Sympathisanten van Si mons zetten hem voor de achtste plek in. Hij legde het af tegen Mahir Engin, waarna Simons nederlaag op nederlaag leed. Ironisch genoeg zijn juist de oude ren de dupe geworden van de be houdzuchtige cultuur binnen de partij. De run op de zestien verkies bare plaatsen was maandag zo groot, en de neiging om al te drasti sche veranderingen te boycotten zo overheersend, dat de grijze garde tussen wal en schip raakte. Bovendien was de ouderenlobby verdeeld over de kandidatuur van Arie van Loenen, die bepaald niet bekend staat als de beste vriend van 'ouderenspreekbuis' Tini Krikke, Krikke gunde de eer om op te ko men voor de belangen van ouderen liever aan jongere kandidaten als Cor Huyken en Hans van Kleef. Zij mogen zich de komende jaren schatplichtig voelen aan de oude garde, zonder wie zij hun herver kiezing op hun buik hadden kun nen schrijven. Schiedam - Ondanks de 12-8 overwinning op Den Haag lijkt het eerste tiental van damclub Schiedam gedwongen tot een kleurloos verblijf in de middenmoot. Na acht ronden heeft Schie dam een achterstand van vijf punten op koplo per Dordrecht. Ook Lent, PSV en Excelsior staan er beter voor dan Schiedam, dat zich in elk geval geen zorgen behoeft te maken over degradatie. Tegen Den Haag werden de Schiedamse pun ten aangedragen door Wim Vrijland, Ron Heusdens, Tiny Mous en Piet Bastiaanse die al len hun partij in winst omzetten. Paul Boerrig- ter, Rob van Eijk, Peter Poot en Jelle Groene- veld kwamen remise overeen, terwijl Gert van Willigen en invallèr Edwin de Jager zonder 'succes bleven. Hoek van Holland Het bestuur van derde klasser Hoekse Boys heeft het contract met hoofdrainer Hans Buitenweg voor één jaar verlengd. De Hoekse oefenmeester deubuteert dit jaar met Hoekse Boys niet onverdienstelijk in de derde klasse. De Schiedammer Joop Molendijk sr. gaat op nieuw in zee met het Westlandse Quintus. Het wordt voor de vader van Joop jr en Danny het derde seizoen in Kwintsheul. Bij Hoek van Holland wordt de vertrekkende Hans Kosten- se, Inwoner van Schiedam, opgevolgd door Ron Blankenstein. Schiedam Frans Schaap zet aan het einde van dit seizoen een punt achter zijn loopbaan als voetballer. De oud-speler van onder meer Hermes DVS en SVV, bij welke laatste club hij één seizoen onder contract heeft gestaan, wordt trainer van de Schiedamse afdelingsclub GTB. Schaap, nu nog spelend bij het Rotterdamse FCS en momenteel de cursus oefenmeester III volgend, stapt op Harga in de voetsporen van Guus van de Driessche, die bij de club van voorzitter Jan Swep thans aan zijn vijfde sei zoen bezig is. Someren De Vlaardingse lange afstandloop- ster Gabrie Heijster blijft de successen aan el kaar rijgen. Zij behaalde een fraaie tweede plaats in het cross-kampioenschap van Zuid- Nederland, dat naast het Nederlandse kampi oenschap de belangrijkste cross-wedstrijd van het jaar is. Heijster, die als gastloopster meedeed omdat ze niet uit Zuid-Nederland afkomstig is, liep bijna de hele wedstrijd (over 1950 meter met 35 deel nemers) op kop. In de laatste meters werd zij echter nog ingehaald door winnares Valery Berber (Weert), die de wedstrijd vorig jaar ook al op haar naam had geschreven. door SANDER SQNNEMANS Schiedam Waar vele zestigers het na het be reiken van de pensioen gerechtigde leeftijd wat rustiger aan doen, blijft Piet Vlielander vol overgave zijn vak uitoe fenen. Onlangs werd de Schiedamse sportmas seur door het bestuur van de voetbalvereni ging Demos, waar hij als verzorger actief is, flink in het zonnetje gezet. Met de wetenschap dat de vitale AOW'er met van 'poes-pas' houdt lokte het bestuur hem on der het mom van een klaverjasa- vond naar het clubgebouw om hem toch te kunnen huldigen. Want Vlielander vierde zijn vij fenveertigjarig jubileum als sportmasseur. Bovendien was hij op 21 december ook nog eens ze ventig jaar geworden. Diep ademhalend om de emoties te bedwingen nam Vlielander uit r handen van voorzitter Char! J Schoenmakers een gouden hor- 5 loge met inscriptie en een bos g bloemen in ontvangst. g. „Ik weet niet wie mij heeft ver- 55 linkt. Het Is een enorme verras- sing voor me", sprak de zicht- baar aangedane 'ome Piet' de 2 aanwezigen toe. „Ik dacht lek- ker een avondje te gaan klaver jassen en dan flikken ze je zoiets. Normaal heb ik een grote waffel, maar nu sta ik eent met mijn mond vol tanden", besloot Vlie lander zijn emotionele dank woord. Piet Vlielander is zeven tigjaar, maar dat is hem niet aan te zien. Hij oogt kerngezond, diept zonder enige moeite aller lei anecdotes op uit zijn rijke ver leden, voelt zich een veertigjari ge en gaat nog steeds volledig op In zijn 'werk'. „Werk kun je het eigenlijk niet noemen, want mijn brood ver dien ik er niet mee. Het is meer een hobby van me. Om mijn AO W-uitkering niet in gevaar te brengen, vraag ik zo nu en dan alleen een kleine onkostenver goeding voor de gebruikte benzi ne en de aanschaf van nieuwe apparatuur", verhaalt hij over zijn dagelijkse aktiviteiten. „Ik ben gemiddeld zo'n achttien uur per week bij Demos bezig en dat maar ik behandel ook paarden. Laatst belde een kennis van mijn zoon mij op met het verhaal dat zijn paard van zo'n twintigdui zend gulden met twee benen fi naal in een hindernis was ge sprongen. De dierenarts ver klaarde het beest kreupel en had gezegd dat ze'm maar het best aan de t haak konden hangen. Op aarde dat ik volgens mijl eigen methode te werk moch bevalt me uitstekend. Verder ga gaan ben ik die springer gaan be- ik elke dag wel bii iemand op be- handelen en twee weken later zoek voor een behandeling. Het liep-ie al weer wedstrijden". Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de aportredaklia van deze krant, post bus 4008,3130 KC Vlaardingen. De sportre- dafctfe Is overdag telefonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avond uren onder nummer 010-4056509. WOENSDAG 10 JANUARI Basketbal: 20.30 RZ 2—Juvenilis (hr, Zaalvoetbal: WestwIJkhal VJaartJIngen: 21,00 DVO'32—SDV. 21.40 RKWIKSC Botlek, 22.20 BKBGSS. DONDERDAG 11 JANUARI Zaalvoetbal: Margriethal Schiedam veld 2: 21.00 HBSSDOTOfd], VRIJDAG 12 JANUARI Hockey: Landman Winterstop Bokaal, terrein Ever green Maassluis: 19 30 Evergreen—HDM 2, 21.00 AsvicnRotterdam 2. schijnt dat ik een goede naam heb opgebouwd, want er zijn nog steeds wildvreemden die mij op bellen en vragen of ik ze kan helpen. Sommigen noemen mij ook wel een halve dokter. Ik ben niet alleen sportmasseur bij De mos, maar behandel ook mensen met rugklachten en andere kwa len". „Het klinkt misschien raar. Na ïn het leger als 'hospik' te hebben gewerkt, studeerde Vlie lander, die bij het grondwerkbe- drijf van zijn vader werkte, in de avonduren voor diverse diplo ma's. Op veertigjarige leeftijd trad hij als verzorger in dienst bij Fortuna Vlaardingen dat toen nog betaald voetbal speelde. Vervolgens was hij onder meer actief bij voetbalclubs als Storm- Uit handen van voorzitter Charl Schoenmakers ontving jublaris Piet Vlielander een fraai gouden horloge dat hij, zichtbaar ontdaan, aan de aanwezigen toont. vogels, het Maastrichtse MW, FC Nieuwland, Schiedamse Boys, Martinit, MSV'71 en ver kaste hij regelmatig naar Duits land om er paarden te masseren. „Ik heb allerlei sporters bij me op de tafel gehad", kijkt de Vlaardingse 'wonderdokter' te rug op zijn hoogtijdagen. „Mara thonlopers, schaatsers en wiel renners. Hennie Kuiper, Gerrie Knetemann en Hans van Hel den kwamen ook bij mij terecht. Die Van Helden kwam eens we gens aanhoudende rugklachten op de schaats bijna niet meer vooruit. Ik heb hem onderzocht en legde simpelweg een zooltje in zijn schoen. Binnen afzienba re tijd was hij van de klachten af. „Of het een god is", geeft hij het gesprek een andere wending, „van wie ik dit beroep heb ge kregen weet ik niet, maar ik ben nog steeds blij dat ik dit vak mag uitoefenen. Niet dat ik mezelf als een soort barmhartige Samari taan wil afschilderen, maar toch vind ik het zalig om mensen ge lukkig te maken door ze van pijn af te helpen waarmee ze mis schien al jaren rond hebben ge lopen". Ondanks zijn leeftijd is de luis terrijke Vlielander nog steeds in trek bij diverse voetbalclubs Onlangs kreeg hij nog het aan bod om bij een KNVB-elub tegen een meer dan redelijke vergoe ding aan de slag te kunnen, maar dat buitenkansje liet hij lopen. Vlielander, mijmerend: „Soms vraag ik me wel eens af of het geen tijd wordt om te stoppen. Maar ja, ik ben nu eenmaal beze ten van mijn hobby. Ik zit nu bij Demos en kan het prima vinden met trainer Cor van der Velden. De spelers noemen ons Peppie en Kokkie. De samenwerking is grandioos en ik kan er mijn ei gen gang gaan. Daarom wil ik niet naar een andere club. Op de massagetafel krijg je altijd van alles te horen. Van huwelijks problemen tot schuine bakken. En dat maakt het vak ook zo aantrekkelijk. Ik ben namelijk ook in staat iemand mentaal weer helemaal op te peppen. Vergeet niet dat blessures ook vaak ontstaan doordat het bo venin niet goed zit", tikt hij met een vinger tegen z'n hoofd. Beresterk Alsof hij nog in de bloei van zijn leven is, denkt Vlielander er vooralsnog niet aan zijn para medische carrife te beïndigen. „Ik spring nog over je heen", zegt hij, in de huiskamer spon taan zijn sprongkracht demon strerend. „ïk word dan we! een daagje ouderen sprint niet meer als een jonge vent het veld in, maar dat maakt niet uit Als ze maar goed worden behandeld. En daar hebben die gasten van Demos respect voor. Twee jaar geleden heb ik een hartinfarct gehad met het gevolg dat ik nu nog steeds medicijnen moet slik ken. Voor de rest ben ik kernge zond en beresterk. Als het aan mij ligt ga ik nog jaren mee in de sportwereld want dat is mijn lust en mijn. leven. Het houdt me jong...'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2