Van der Vlist trekt les uit affaire-Lickebaert I 'Dat kluppie moet naar derde klasse' WATERWEG 15J - ~m^BÈmmÉÈËSÈm Jubileumshow Veel animo Parkeer pla atsen TV OF ViPEO PEFEKT? BEL SPIJK P1BEKT! BEL 010-4271074 "Aan toe zeggingen heb je niks" Fusieclub kiest voor De Geuzen Nieuwe naam voor oude prestatieïoop Joop van Gulik stopt geld, ziel en zaligheid in Martinit Heusdens verdedigt titel Judoka's naar Visé John Maas volgt Van der Krans op GIRO 555 DER HAAG fSCHIEDAM" PlanOort De FNV en dienstencentrum de 4 Molens beleggen .dinsdag 23 januari gezamenlijk een informatie bijeenkomst over de gevolgen van het plan Oort. Medewerkers van de Schiedamse afdeling van de vakbond leggen in het dienstencentrum uit welke veranderingen in het belastingstelsel uit dat plan voortvloeien. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Palmboom Dat het goed gaat met de herbouw van De Palm boom, kan het gelijknamige comité niet vaak ge noeg benadrukken. Elk feitje rondom de molen wordt dan ook aangegrepen om kond te doen van het laatste nieuws. Zo zal aanstaande vrijdag aan burgemeester Reinier Seheeres in zijn hoedanigheid van voorzitter van het Comité Herbouw De Palm boom bekend worden gemaakt hoeveel de kerst markt tijdens het voorlaatste weekeinde van 1989 heeft opgeleverd. Dat het om een flinke bom duiten gaat, is allang be kend. Dertig- tot veertigduizend gulden werd toen ingeschat als inkomstenbron van de markt in de Ko renbeurs; vooral dankzij een onbekende, maar gulle gever die aankondigde de opbrengst te zullen ver dubbelen. Het exacte bedrag „dat beduidend ho ger is uitgekomen dan de eerste telling", is het enige dat de Schiedamse Serviceclubs vooraf bekend wil len makenwordt over twee dagen onthuld. De Erker Wie met zijn vrije tijd geen raad weet, kan te allen tijde in wijkcentrum De Erker aan de Jan van Aver...esstraat terecht Er wordt daar een overvloed aan cursussen op touw ge2et. "Volgende week don derdag 25 januari wordt er in zeven lessen-uiteenge- zet hoe poppen kunnen worden gemaakt En binnen zeer afzienbare tijd wordt er op de donderdag in een reeks van vier avonden de fijne kneepjes van de huidverzorging uit de doeken gedaan. Belangstel lenden kunnen bij De Erker (426776? of 4263161) meer informatie inwinnen. VLAARDINGEN Nieuwelantloop Het klinkt alsof het nieuw is,-maar in feite is de Nieuwelantloop aanstaande zondag een vervolg op eerdere successen. Want het worJt bij elkaar het tweede lustrum van deze wedstrijd, die voorheen negenmaal de naam van voetbalclub Hollandiaan droeg. Nu deze vereniging is gefuseerd met Satelliet is ook de naam van de hardloopwedstrijd aangepast Met 'Nieuwelant' hebben de organisatoren Jaco Kwant (tel. 4358180) en Herman Berkhout (tel. 4353306) tevens een link willen leggen met de Nieuwelantcross die in de jaren zestig werde gelo pen. De start voor vier verschillende afstanden is zondagmiddag om één en twee uur bij het sportpark aan de Kethelweg. Omdat het aanstaande zondag 21 januari vijfjaar is 'geleden dat zij met met haar shows begon, is het feest rond de Vlaardingse Rita Young. Haar eerste lustrum wordt in natuurlijk zaal Middelhuyse aan de Koniginnelaan 403 in Holy luister bij gezet door het Brabantse orkest Inspiration, levenslied zanger Cock van der Palm, het trio De Meiden, Nico 'Bentley, Louise Hekkema, het duo Sense en het Vlaardingse danspaar Bon Petra. De vijfendertigste show die gepresenteerd wordt door Danny Kan douw begint om half twee. Naast de aangekondigde artiesten schijnen er nog 'vele ver rassingen' voor de dag te komen. Op verschillende plaatsen zijn. voor drie rijksdaalders kaarten in de voorverkoop aan te schaffen. Zaal Middelhuyse is telefonisch bereikbaar ondernummer 4747400, voor Rita Young is dat 4342377. Alles bij elkaar zal de ju bileumshow vier uur in beslag nemen. Lepelaarsingel De reconstructie en het asfalteren van de Lepelaar singel laat nog wel enige tijd op zich wachten. De ge meente zegt op dit moment geen idee te hebben wanneer de werkzaamheden kunnen aanvangen. De aanpassingen van de straat door Holy naar de aansluiting op rijksweg 20 kunnen pas van start gaan, waneer duidelijkheid bestaat over de komst van een tweede Beneluxtunnel en de daaraan ge koppelde nieuwe rijksweg 19. Het gevolg daarvan zou zijn dat de rijksweg bij het Kethelplein verbreed dient te worden en de op- en afritten naar de A20 zullen verdwijnen. Wat voor consequenties dat voor de Lepelaarsingel heeft is nu niet te zeggen; de reden waarom de gemeente wacht met een reconstructie. Kokkerellen Het blijkt nog steeds een behoefte: mannen op leef tijd Ieren hoe het er in de keuken aan toegaat. Vlaar- dingers die de leeftijd van 55 jaar zijn gepassseerd en door omstandigheden zijn gedwongen voor zichzelf te zorgen, kunnen volgende maand terecht bij de kookcursus van de stichting Raad voor het Oude renwerk aan de Oosthavenkade 44 (tel. 4601500). Mannen kunnen er leren hun eigen potje klaar te maken in plaats van een boterham te nemen of tel kens maar weer uit eten gaan. „In het begin lijkt dat allemaal wel leuk, maar op den duur gaat dat toch vervelen. Dat heeft me er toe gebracht deze cursus te gaan volgen. En ik vind het heerlijk nu, thuis te prutsen en gevarieerd te eten", laat een deelnemer van een eerdere cursus weten. De kookcursus wordt op de dinsdagmiddag vanaf half vier gegeven. De eerste van zeven lessen eigen handig kokkerellen begint op 13 februari. MAASSLUIS Het Schuurkerktheater heeft met haar programma van theater- en filmvoorstellingen voor de jongere -Maassluïzers zo'n enorm succes, dat het regelmatig voorkomt dat kinderen op de dag van zo'n voorstel linggeen kaartje meer kunnen bemachtigen. Om te leurstellingen m het tweede deel van het seizoen te voorkomen, hoopt de leiding van het theater dat de onge Maassluizers zich voortaan bij de voorver- toopadressen zullen melden. Tot de zomervakantie zijn nog twee films en drie theaterprogramma's gepland- Bij het postkantoor aan de Zuidvliet kunnen invali den op korte termijn ook hun auto kwijt. Het college van Ben W heeft besloten twee plaatsen te laten aanleggen. Op het parkeerterrein aan de Sluispol- derkade verdwijnt echter de invalidenparkeer plaats weer. Die voldeed niet aan de richtlijnen. I - Schiedam «71C7 <L 01880-13945 Wij bieden: snelle reparatie ca. 1 dag lage prijzen garantie op reparatie onder voorbehoud 918BO- 13945 Dam 19, Schiedam Rolterdams Nieuwsblad woensdag 17 januari 3 990 door AAD RIETVELD Vlaardingen Hans van der Vlist heeft zijn lesje ge leerd. „Aan toezeggingen van een college van burge meester en wethouders heb je niks, als je niet weet waar de gemeenteraad staat". De milieugedeputeerde heeft die wijsheid te danken aan de immer recalcitrante gemeenteraad van Vlaardingen, Maar die raad heeft hem ondertussen ook met een pro bleem opgezadeld: het is allerminst zeker dat de afvalberging Licke baert in 1991 nog in gebruik kan worden genomen. Een paar maanden geleden wees al les er nog op, dat de gemeenteraad van in december de weg vrij zou maken voor een afvalberging in het recreatiegebied Lickebaert tussen Vlaardingen en Maassluis. B en W hadden het voorstel om die vuil stortplaats op te nemen in het be stemmingsplan voor Vlaardingen- West al klaarliggen. Maar op het laatste moment trokken zij het voorstel in. De leden van de PvdA hadden hun vertegenwoordigers in de gemeentereaad op andere ge dachten gebracht. Vlaardingen heeft al meer dan genoeg milieu problemen, zeiden zij. De socialis ten trokken hun steun aan de afval berging in en daarmee verviel de toch al wankele meerderheid vogr het voorstel van B e n W, Het gemeentebestuur ging vlot door de knieën. Een maand later al hadden B en W een voorstel klaar, waarin van de gemeenteraad pre cies het tegenovergestelde werd ge vraagd als een maand daarvoor. De afvalberging moest nu niet worden De afvalberging Hoge Bergse Bos bij Rotterdam: uitgebreid om de vertragingen in Vlaardingen op te vangen. In de polders van de Lickebaert ji had volgens de plannen al in 1988 een afvalberging geweest moeten zijn. Als hij er Ir» 199 nog niet is zit de provincie zwaarinde problemen. opgenomen in het bestemmings plan. En om sterk te staan tegen over de provincie steunde de raad unaniem dat voorstel, hoewel som migen hun bedenkingen hadden over die ommezwaai. Na vijftien jaar van praten over de afvalber ging sinds de opheffing van het openbaar lichaam Rijnmond met de provincie zette vlaardingen er een streep onder. „Geen grasspriet je mag nog wijken voor een afval berg". Niet verbaasd Van der Vlist is niet boos of teleur gesteld over het voor de provincie zo negatieve besluit Hij is zelfs niet verbaasd. „Geen enkele gemeente wil graag een afvalberging op z'n grondgebied". De gedeputeerde kan achteraf ook nog wel grinnik- ken als hij terugdenkt aan de hoor- zetting, waar wethouder Bas Gou- driaan de bezwaren van Vlaardin- gen tegen de vuilstort kwam toe lichten. Eén incident op die hoorzitting zal hij niet licht vergeten. „Wij zijn als gemeente niet gelukkig met de aan voer per spoor", betoogde Goudri- aan namens Vlaardingen. „Wij vin den dat het afval per boot moet worden aangevoerd". Een merk waardige vergissing. De gemeente wil, zij het sinds kort, helemaal geen afval op haar grondgebied, niet per boot en niet per trein. Maar de verspreking illustreerde wel, hoe snel de verandering in het col lege van Vlaardingen zich had vol trokken. De argumenten tegen de vuilstort zijn volgens Van der Vlist van een bedenkelijk niveau. Behalve het argument dat Vlaardingen van mi lieu-problemen zijn portie wel heeft gehad. „Daar kan ik niks mee", zegt de gedeputeerde. Maar met de andere bezwaren die Vlaar dingen aanvoert weet de provincie bestuurder wel raad. „Natuurlijk wil de gemeente liever dat de stort maar tien jaar open is, in plaats van vijftien of zelfs twintigg jaar. Maar als de stort langer open is betekent dat wel, dat wij er als pro vincie in zijn geslaagd de afval stroom in te dammen door herge bruik te bevorderen. En dat is toch een beleid waar we allemaal voor zijn". De hinder die het volstorten van de berging zal opleveren is tot een minimum beperkt. „De plek ligt een goed eind buiten de stad. En de aanvoer gaat per trein of per ,boot, zodat het wegennet niet extra wordt belast". Dat er schoon bouw- en sloopafval in De Lichebaert zou kunnen wor den gestort is volgens Van der Vlist volstrekte onzin. „We hebben niet al die moeite gedaan, en we gaan} niet voor niets zoveel geld invested ren", zegt hij gedecideerd. „Je opent toch geen strot voor afval waf je zou kunnen hergebruiken?" En dan rest nog het argument, dat de stort de inrichting en het ge bruik van het recreatiegebied de eerstkomende twintig jaar onmoge lijk maakt. Da's geen argument, vindt de gedeputeerde. „Zonder de stortgelden ontstaat er een gat van zo'n dertig müjoen gulden in debe- frating voorde inrichting. Dan kan et Lickebaertgebied helemaal niet voor recreatie worden ingericht". Dwangmaatregelen Van der Vlist heeft nog een les ge-; leerd: heeft de provincie in 1991 een stortplaats nodig, dan moet zij niet tot 1990 wachten met het nemen, van dwangmaatregelen tegen de weigerachtige gemeente. Als de provincie straks in de problemen,' komt en geen weg meer weet met de afvalberg, heeft zij dat mede aan zichzelf te danken. En de provincie komt ontegenzeggelijk in de pro blemen, zegt Leo de Jong, directeur van het provinciaal afvalverwer kingsbedrijf in oprichting, Proav nv.. „Zuid-Holland is niet in staat geble ken het eigen afvalprobleem op te lossen", zegt De Jong. „Elk jaar moeten andere provincies 200.000 ton afval uit onze provincie opne men. Terwijl volgens het rijksbe-} leid elke provincie het afvalpro-i bieem binnen de eigen grenzen moet oplossen". 1 Eind 1991 worden de twee andere} stortplaatsen in Zuid-Holland, in- Zoeter meer en Rotterdam, geslo ten. Zij zijn dan al drie jaar langer open dan eigenlijk de bedoeling was. Lickebaert zou aanvankelijk in 1988 in gebruik worden geno men. Als over twee jaar de Vlaar dingse afvalberging nog niet be schikbaar is zit de provincie hele maal omhoog met de jaarlijkse berg afval van anderhalf miljoen ton. -Daar kan in de rest van Nederland geen opslag voor worden gevon-1 den, weten De Jong en Van der' Vlist. „OP dat moment wordt deze affaire* van nationaal belang. Op het mo ment dat wij gedwongen worden} afval te exporteren brandt er een> discussie los, die behoorlijk de aan-' dacht zal trekken". Vlaardingen De voetbalverenigingen Vlaardingen en DSS'26 zullen na hun fusie niet worden geregistreerd als DVC'89, Het voorlo pige bestuur van de nieuwe dub zal de leden volgende week woensdag, 'als de samenvloei ing officieel wordt beklonken, voorstellen om te kiezen voor dé naam SV De Geuzen. In de Broekpolder, waar Vlaardingen nu nog het alleenrecht heeft, zal deze avond tevens de eerste buitengewone ledenvergadering van De Geuzen worden gehouden. Zoals de aandui ding SV al aangeeft, is het de bedoeling dat de nieuwe vereniging zich niet alleen tot de voet balsport zal beperken, maar openstaat voor meer sporten. Waarschijnlijk hebben DSS'26 en Vlaardingen uit historische overwegingen hun keuze op De Geuzen laten vallen. Het is binnenkort precies vijftig jaar geleden dat De Geuzen zich in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis als ver zetsstrijders manifesteerden. Door te opteren voor deze naam, leeft het verzet nu dus ook verder in Vlaardingse sportwereld. Vlaardingen De Hollandiaan mag welis waar zijn opgegaan in de fusieclub HSC'89 (sa men mét Satelliet), die samenvloeiing heeft geen effect op de jaarlijkse prestatieloop. Slechts de naam is veranderd van Hollandi- aanloop in Nieuwelantloop, waarvan komende zondag de negende editie wordt afge we werkt. Deze prestatieïoop, waarbij de deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden (2J/4km, 5km, lOkm en 15km), wordt zondag gehouden. Start en finish zijn bij het clubgebouw van HSC'89 op het sportcomplex 't Nieuwelant. De deelne mers aan de 2!4km en 5km worden om 13.00 uur weggeschoten en degenen die voor de lOkm cn 15 km hebben gekozen, vertrekken een uur later. Er kan zondag vanaf 12.00 uur worden inge schreven in het clubhuis van HSC'89. De jeugd betaalt vier gulden inschrijfgeld en volwasse nen vijf gulden. De Nieuwelantloop doet te vens dienst als 'sponsorloop' voor de pupillen van de voetbalclub. De wïsselbeker is nu nog eigendom van Domien Brandsma, die vorig jaar de langste afstand won. tipar SANDER SONNEMANS SchiedamHij zegt wa tervlug te zijn. Als hij zich op het voetbalveld net zo snel voortbeweegt SchiedamHet jaarlijkse damkampioenschap van Schiedam, dat in opdracht van de gemeen te wordt georganiseerd door de plaatselijke damclub, wordt gehouden van 9 februari tot en met 25 mei. Het is de bedoeling dat elke vrij dagavond een wedstrijdronde wordt afge werkt. De deelnemers worden naar sterkte on dergebracht in een hoofdklasse, een eerste klasse en een of meer tweede klassen. Titelver dediger is voormalig Nederlands jeugdkampi oen Ron Heusdens, die in 1989 met overmacht de eerste plaats in de hoofdklasse opeiste. Deelneming aan deze titelstrijd staat open voor dammers die lid zijn van een Schiedamse dam club of hun domicilie hebben in deze stad. De hoofd- en eerste klasse zullen uit twaalf spelers bestaan. De zogenaamde 'huisdammers' wor den in de tweede klasse geplaatst. De wedstrij den worden gespeeld in het Schepp-huis in de wijk Kethel, Het inschrijfgeld bedraaagt 7,50 gulden voor leden van de damclub Schiedam en 12,50 gulden voor met-leden. De inschrij ving sluit vrijdag 26 januari. Maassluis Twee regionale ju doka's nemen op 2? en 28januari deel aan de open internationale kampioenschappen van Visé (België). In de gewichtsklasse tot 65 kilo houdt Jaceo Quist uit Maassluis de vaderlandse eer hoog, terwijl de Vlaardinger Marcel Dekker in de Idasse tot 86 kilo op de tatami in aktie komt. Vlaardingen De korfbalvere niging Spirit heeft vanaf 23 fe bruari een nieuwe voorzitter. Frans van der Krans, die al sinds 'mensenheugenis' het beleid van de Vlaardingse dub bepaalt,, wordt dan op de algemene le denvergadering afgelost door John Maas. Tijdens de nieuw jaarsreceptie, waarop Spirit te vens het 175e lid uitgebreid in het zonlicht plaatste, werd Maas door Van der Krans officieel als zijn opvolger aangekondigd. als hij praat, moet Joop van Gulik inderdaad een pijlsnelle buitenspe ler zijn. Als gewiekste autohandelaar hanteert hij steevast een vlotte babbel, maar ook als hij zijn voetbalverleden verhaalt en over 'zijn kluppie' Martinit ver telt, blijkt hij goed van de ton griem te zijn gesneden. De 31-ja rige Van Gulik, door zijn mede spelers toepasselijk 'Speedy Gonzalez' genoemd, deinst er niet voor terug om zichzelf op humoristische wij2e te karakte riseren. „Ja, ik ben echt pas 31, door al die zorgen lijk ik veel ouder", opent de zonnebank-gebruinde Velzenaar lachend met een grap. „Ik ben bij SFC in de C-tjes be gonnen en toen bleek al dat ik een talent was. Alleen bij SFC zagen ze het niet. Ik ben daar trouwens weggegaan nadat ik ruzie had gekregen over mijn contributie. Terwijl ik aan mijn financiële verplichting had vol daan, zag ik later ineens mijn naam bij het rijtje wanbetalers in het clubblad staan. Later bood men mij wel excuses aan, maar toen was het al te laat. Het was voor mij een principekwestie en ik hield SFC voor gezien". Van Gulik, tijdens zijn humoris tische betoog regelmatig ge stoord door telefoontjes die hij in i de gevallen van vrouwelijke bel lers vol charme afhandelt, ver ruilde SFC daarop voor DHS waar hij direct in de hoofdmacht uitkwam. Na een kleine vijfjaar begon hij zijn reis langs diverse voetbalclubs, Hij flirtte met SVDPW, Ursus, Vlaardingen, Zwaluwen VI, Oliveo en schopte het zelfs tot het C-team van SW; toen nog getraind door Jan van der Velden. „Die Van der Velden was écht een waardeloze trainer", blikt hij meedogenloos terug, „want hij voerde vriendjespolitiek. Henk Salari, John deMunnik en ik waren dikke maatjes die heel hard trainden- Doordat wij een grote bek hadden en wel eens wat zeiden, moesten we altijd re serve staan. Nee, die Van der Velden heeft geen uitstraling. Ik vind hem net Lee Towers en hem kan ik ook niet aanhoren. Rare trainer „Bij Oliveo in Nootdorp liep ook al zo'n rare trainer rond", gaat de Martïnit-sponsor onverdroten Joop van Gulik, geflankeerd door1 beste vriend Rex: 'Met een trainer als Joop Schop moet promotie naar de derde klasse geen probleem zijn'. verder. „IK liep er samen met Peter van Velzen in de spits en maakte wonderschone doelpun ten. Dat kun j'e echt aan Van Velzen vragen. Voor open doel wilde ik nogal eens falen, maar echt, ik scoorde de fraaiste tref fers. Toen we een keer een oe fenwedstrijd speelden maakte ik een 'beauty' waarop de trainer in de rust zei dat het een 'lucky' was. Ik mocht die vent al niet, want hij was zo'n blufferige au to band el aar die het voetbal had uitgevonden- Dus ik wedde met hem om een kratbier dat ik nog een keer zou scoren. Ik krulde met het buitenkantje in de krui sing en heb die vent nooit meer gehoord". Al enkele jaren was levensge nieter Van Gulik met-spelend lid van Martinit totdat hij twee seizoenen geleden werd bena derd om shirt-sponsor te wor den. Hij financierde niet alleen de tenues van de selectieteams, maar geeft ook links en rechts 'wat' weg, zorgt elke traningsa- vond voor een. warme maaltijd, haalt bij de thuiswedstrijden mu ziek in buis en tracht en passant ook nog eens reclameborden aan de man te brengen. Van Gulik Is Martinit, zou je bijna zeggen. „Ik vind dat Martinit alles heeft Een goed bestuur, een schitte rend veld, fijne mensen en een voortreffelijke sfeer", uit hij zijn tevredenheid. „Martinit is finan cieel kerngezond dus daarom hoeven we niet te fuseren al vind ik het voorstel van Theo Muusz wel de moeite van het overpeinzen waard. Met behoud van onze eigen velden zou hij best willen samenwerken met Excelsior'20, zodat zij in de zo mer op onze twee velden een schitterend cricketveld kunnen creëren. Kijk, en als ze dan op ons veld spelen pakt Martinit ook in de zomer een kantine- omzet. Mooi toch? En wie weet schaf ik dan ook wel eens zo'n wit pakkie aan. Maar sherry drinken, daar begin ik niet aan hoor"! Hoewel Joop van Gulik slechts in de vierde klasse acteert, leeft hij naar zijn zeggen als een be taald voetballer. „Ik ga een flin ke sigaar en eer. goed glas cognac niet uit dA w.g, maar daar tegen over doe ik elke ochtend fitness training, ren met m'n bond Rex en train ook nog eens twee keer per week bij mijn duppie. Bij Martinit sluit ik mijn voetbalcar rière af. Wanneer dat gebeurt, weet ik niet, want ik heb het er prima naar mijn zin". „Het is zaak dat de groei die de vereniging nu doormaakt wordt gecontinueerd. We staan met het eerste nu in de middenmoot, maar ik heb echt nog geen ploeg gezien die beter is dan wij. Mijn doel met Martinit is promoveren naar de derde klasse. Dit seizoen zit het er misschien niet in, maar volgend jaar moet dat echt een haalbare kaart zijn. Met een trai nerals Joop Schop moet datgeen probleem zijn".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2